Nicolaus Silver zwoegde naar zege in de Grand National RENNIES Twaalf uur van Seining triomf voor Ferrari Briljant gespeeld slot eindigde m remise Merryman II (winnaar van vorig jaar) verslagen met vijf lengten Venlo begon met overwinning in strijd om de titel Twee heer wereld rond met Brabant Grensrit Ledental van NHV boven de 35.000 Hét M£At v&ikocfcte hfje/di Ut £uAo/bcu pp? v*: Zware taak Fresh winds Rij ke buit Hill en Gendebien zegevierden WEINIG KRACHTSVERSCHIL BIJ HOCKEYERS BE FAIR TEGEN HHYC: 0-0 Nederland B verloor van België B Nederlaag door te nauwe tennisschoenen Korfbalbond vergaderde HALF MILJOEN Teleurstellend voetbal van Zweedse elftal Mexicaanse ploeg voor Nederland Zateraagelftal oefent Tal blijft slechts een punt achter Stafkaart maakte het moeilijk Zuurbrand wordt sneller geblust dan ze gesticht is. Met een of twee Bennies speelt U 't klaar. En op prettigo wijze. Zuidslavië vroeg uitstel van jeugdtoemooi Van Scheltinga klopte ook Donner Bokser Jofre verdedigde titel met succes Maandag 27 maart 1961 ZEEUW SCH DAGBLAD Pag. 7 Advertentie BOSCH koelkasten Alleenvert. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W. - Postbus 8005 Eigen nieuwsdienst Lil ERPOOL. Nicolaus Sil ver, die thuis Grey Nick ivordt genoemd, en die als fraaie witte schimmel zo plezierig te volgen was voor de tienduizenden, die het parcours van de Grand Na tional te Aintree bij Liverpool omzoomden, heeft deze uiterst zware hindernissen gewonnen met vijf lengten voorsprong op de winnaar van hel vorige jaar, Merryman II. Op een hals lengte van Merryman, was O'Mal- ley Point. De Russische paarden hadden weinig in te brengen, maar bij de parade voor de start kregen zij wel veel applaus. Toen Grif el, een van de twee Russische paarden, op een gegeven moment viel en zijn jockey hem te pakken kreeg en weer te paard ging, werd er zelfs een ovationeel applaus gegeven in de omgeving waar de val plaats vond. WÊÊÈÈÊm. Een moment waarop de eerste drie van de slopende Grand National elkaar belagen. Voorop Nicolaus Silver, rechts Merry*""n II en in het midden O'Malley Point. De Ierse jockey Bobby Beasly (25) heeft op het 7218 meter lange parcours waarop dertig hindernissen, hard moe ten werken aan zijn paard. Hij had geen speciale orders van trainer Rimeell mee gekregen en kon dus zijn eigen rit rij den, wat aan de ene kant wel prettig was, maar anderzijds natuurlijk de ver plichting meebracht, dat hij zich pre cies moest orienteren op de concurren ten Nicolaus Silver is geen gemakkelijk paard om te rijden, maar hij heeft voor, dat hij graag hard werkt. Halverwege de ren leek het al mogelijk, dat Mer ryman en hij de strijd zouden uitvech ten. Merryman was met allure naar vo ren gekomen en maakte de indruk nog vrij veel harder te kunnen. Nicolaus bleef in stijl ver achter bij de winnaar van het vorige jaar. Zij liepen samen wat uit waarbij Merryman het renpaard was en Nicolaus de brave zwoeger, die het van kracht, moest hebben Toch maakte Nicolaus1 eigenlijk maar één slechte sprong: de rest was vaak niet mooi maar toch wel voldoende om alle variëteiten van hoogte en breedte te nemen. Na de start nam Fresh Winds de lei ding en toen de eerste paarden van de 35 die gestart waren met hun rijders al struikelden, ging Fresh Winds dapper door om tenslotte even een voorsprong van twintig lengten te houden Hij werd daarna snel ingelopen en Scotish Flight nam de kop over om in goede stijl vrij lang met enige voorsprong door te gaan. Nicolaus Silver was niet snel gestart en toen hij bij Bechers Brook zijn enige fout maakte, lag hij nog een eind van de kop. Toch arriveerde hij daar niet veel later dan Merryman. Voor de laatste twee hindernissen was Scotish Flight kennelijk verslagen en nog steeds leek het dat de fraaie stijl van Merryman het ging winnen. Op een na laatste en laatste hindernis namen Nicolaus en Merryman gelijk, Nicolaus roffelde stug door, maar Merryman be gon de dertig hindernissen toch wel heel sterk te voelen Op de laatste paar hon derd meter liep Nicolaus kalm vijf leng ten weg van de gedoodverfde winnaar, die op de laatste meter nog bijna door een andere favoriet, O'Malley Point, was voorbij gegaan. De eerste prijs was dit jaar hoger dan ooit tevoren: tweehonderdduizend gulden. Voor Merryman was het in ver houding lage bedrag van 25,330 gulden, voor O'Malley Point 11.790 en voor Sco tish Flight 5390 gulden weggelegd. Daarna kwamen Kilmore, Wyndburgh, Jonjo een grote favoriet van de laat ste dag Badanloch, Team Spirit, Si- racusa (een blauwsdhimmel)^ Mr. What, Sabaria, en Irish Coffe. Ernstige onge lukken kwamen ditmaal .niet voor. De tijd van de negenjarige Nicolaus was 9 min. 22,6 sec, wat maar twee se conden langzamer was dan het record, dat van 1934 dateert. Van de 35 paarden finishten er veertien .De cotes waren voor de eerste drie: 281 81 en 1006. Na de ren verklaarde jockey Ancel nog, dat de lichte trap, die zijn paard Merryman vlak voor de start van een ander paard heeft gekregen, niet van invloed op Merrymans lopen. De eerste SEBRING Florida (ANP) twaalf uur van Sebring, de sportwagenrace van het seizoen die telt voor het wereldkampioenschap mer ken, is zaterdag in een grote triomf voor Ferrari geëindigd. Het befaamde Italiaanse merk bezette in het eindklas sement de eerste vier plaatsen. De overwinning was voor de Ameri- kaans-^-Belgische combinatie Phil Hill Olivier Gendebien, die in twaalf uur een afstand van 1757,3 km (210 ronden) aflegde, hetgeen een gemiddelde snel heid betekent van 146,8 km per uur. De uitslag luidde verder: 2. Ginther -Von* Trips, 208 ronden (gem. 144,9 km)3. Pedro en Ricardo Rodriguez (Mex) 207 ronden (gem. T44,3 km); 4. SharpHisson 202 ronden (gem. 140,8 km); 5. Porsche (HolbertPenske) 199 ronden (gem. 138,7 km; 6. Ferrari (HallConstantine) 197 ronden; 7. Fer rari (R#edSturgis) 196 ronden; 8. Fer rari (Mccluggage—Eager) 192 ronden; 9 Porsche (RyanBradley) 186 ronden; 10. Corvette (JohnsonMorgan) 179 ron den. Bij Bechers Brook ging de Rus Grifel door de knieën. Z(jn jockey Prakhov gaf de moed echter niet op; hij klom weer op zyn paard, maar de finish lag toch te ver voor deze combinatie. (Eigen nieuwsdienst) BOTTERDAM Terwijl de kampioe nen van Zuid en Oost elkaar in Venlo al voor de eerste wedstrijd in de com petitie om het hockey-landskampioen- schap bekampten, waren de resultaten in het noorden van dien aard, dat de be slissing daar nog enige dagen is uitge steld. Groninger Studenten raakte een punt kwijt aan HMC en het zal nu een beslissingswedstrijd tegen LHC moeten spelen. De wedstrijd Venlo-Union bracht aan het licht dat het krachtsverschil dit sei zoen tussen de afdelingskampioenen min der groot is dan in andere jaren. Het was een gelijkopgaande partij, waarin Theelen de thuisclub in de eerste helft aan een voorsprong hielp. Kort na de hervatting omspeelde Van Buchem (Union) doelman Eyk met het gevolg dat hij even later de bal in het lege doel kon deponeren. De strijd werd tenslotte be slist toen de scheidsrechter een strafdoel- punt toekende tegen Grasveld (Union), die met Houben is een strafbullyduel was gewikkeld (21). Op Crailo te Hilversum werd de eerste partij gespeeld van de halve competitie om een plaats in de westelijke eerste klasse Be Fair en HHYC probeerden te hockeyen, doch het bleef meestentijds tot een poging want nagenoeg de gehele wedstrijd waren de zenuwen de spelers de baas, zodat er niets te genieten viel. Twee bijzonder zwakke voorhoeden za- geen geen kans het de verdedigingen moeilijk te maken. Gedurende de gehele wedstrijd werd er één schot op doel ge geven en dat werd door Brederode (HHYC) keurig gestopt. De ontmoeting eindigde zoals zij was begonnen (0—0). Nadat LHC (1—3 tegen GHBS) en Groninger Studenten (2—0 tegen Meppel) zaterdag ieder een wedstrijd hadden ge wonnen, kwamen zij gisteren opnieuw in het veld. LHC won met 30 door doelpunten van v. d. Werff voor de rust en van Heep en Weerstra in de tweede helft. Zoals HMC een week eerder ook LHC de voet had dwars gezet, deden de Groningers het gisteren ook stadgenoot Groninger Studenten. De laatste nam uit een strafbully (Beyen tegen Van Dael) de leiding, maar voor de rust werd het door Nankman na een mooie aanval 11. Kort na de hervatting maakte d'Engel- bronner er op bijzonder fraaie wijze 21 van maar vier minuten voor het einde bracht Lieberom (HMC) de partijen we derom gelijk <22). De beslissingswed strijd tussen de Studenten en LHC zal waarschijnlijk a.s. zaterdag worden ge speeld, daar de kampioen tweede paas dag tegen Laren moet aantreden. DAMES Door met 2—0 van Laren te winnen pioenschap. In het noorden verzekerde Groningen zich van de titel door met haar ernstigste concurrente (GHBS) af te rekenen (30). In het zuiden ont sprong 's-Hertogenbosch de dans. De Bossche dames besloten hun fraaie eind spurt gisteren met een overwinning op het sterke Oranje Zwart (10). Het ge volg is dat HTCC degradeert. In het oosten won Hengelo met 10 van Nij megen. In heren-hockeystrijd Eigen nieuwsdienst Het Nederlandse top-hockey heeft het afgelopen weekeinde met wisselend suc ces gestreden. Het heren B-elftal moest tegen een sterker België-B in Brussel met 3—0 de vlag strijken. Beter deden het de dames, want het Nederlands B- elftal won in Eindhoven na een matig begin met 20 van België-B. Het voor lopig Nederlands elftal heren won na een matige strijd op het nippertje met 21 van de westelijk kampioen Laren. In Brussel kon Nederland B aanvanke lijk gelijke tred met de felle Belgen hou den, doch alras bleek dat het onsamen hangende spel van de Nederlanders voor de stickvaste Belgische defensie geen moeilijkheden opleverde. Het spel van de I Belgen was directer en sneller en dat leverde reeds na acht minuten een doel punt op toen middenvoor Ravinet een voorzet van veteraan Fayat goed opving en vervolgens langs Veentjer schoot. Na de rust zag men hetzelfde spel beeld: een sterk aanvallend België. Onge veer na een kwartier zag Le Clerc kans de score voor België te vergroten en tien minuten voor het einde werd de Belgi sche meerderheid door Rens met nog een doelpunt uitgedrukt. Zeven Ferrari's dus onder de eerste tien. Hill, die in 1959 eveneens met een Ferrari de race won, vestigde met een tijd van 3 min. 14.4 sec. (gem. 154,8 km per uur) een nieuw baanrecord. De grote verliezer in deze race was Maserati. Stirling Moss, die door moei lijkheden met de accu al bij de start minuten verloor, moest na anderhalf uur door pech met de uitlaat van wagen verwisselen. Ook met zijn tweede Mase rati, al rukte hij daarmee op naar de tweede plaats, had hij geen geluk. Een kapotte schokbreker noopte hem na twee uur de strijd te staken. De tweede Ma serati, waarin de motor achterin is ge plaatst, die van de Amerikanen Mcla- ren en Hansgen, lag na vier ronden nog in vierde positie, maar na acht uur verdween ook deze van het .strijdtoneel. Vergeefs zal men in de uitslag naar Maserati zoeken. CANNES. Doorlopende aanval, on danks een trage tennisbaan, heeft zijn waarde weer eens bewezen. De Zweed Schmidt, na de Italiaan Pietrangeli de sterkst-geachte speler van Europa, ver sloeg er de Deen Ulrtch mee in de hal ve eindstrijd van het herenenkelspel, daarna de verdediger par excellence, de Italiaan Merlo (die Brichant had ver slagen met 64 75) met 64 46 8—4 6—0. In het damesenkelspel werd de staat loze Edaa Buding (haar broers spelen voor Duitsland!) de dupe van... te nau we tennisschoenen. Zij won weliswaar de halve eindstrijd doch in de finale te gen de Belgische kampioene mej. Mer- celis bleken haar voeten dermate gele den 'te hebben dat zij de strijd na een set van 911 (anderhalf uur) moest staken. In het herendubbelspel wonnen de Deen Ulrtch en de Italiaan Tacchini van Brichant en Merlo met de rake cijfers 62 60. In het damesdubbelspel won nen de Britse speelsters Catt en Ro berts van Edaa Buding en Christine Mer- celis met 36 62 64 en in de eind strijd gemengd dubbelspel was de over winning voor de Duitse Renate Oster- mann en de Hongaar Gulyas tegen mej. Roberts en Adamson (Eng.) 63 75. OOSTERBEEK (ANP) Op de bondsraadsvergadering van de Konink lijke Nederlandse Korfbalbond, die dit weekeinde in Oosterbeek werd gehou den, is een voorstel aanvaard te komen tot een vaste contributie-afdracht door de leden aan de bond. Bijzondere aandacht heeft de vergade ring besteed aan de stimulering van het korfbal op zaterdag met het oog op de vijfdaagse werkweek, herziening van de spelregels en ruimere voorlichting van het korfbal. Ook de verdeling en be- SOMERV1LLE, MASSACHU SETTS (AP) De vijftigjarige Amerikaanse boekhoudster He len Logue heeft een half mil joen gulden gewonnen op een lot in de Sweepstake van de Grand National in het Engelse Aintree. Zij had op het winnen de paard, Nicolaus Silver, ge wed, dat 28-1 stond. Mejuffrouw Logue, die met haar 71-jarige broer in Somer- ville in de Amerikaanse staat Massachusetts woont, deed reeds twintig jaar aan sweepstakes mee, maar had nog nooit iets gewonnen. PRAAG, (ANP). De voetbalinter landwedstrijd tussen Tsjechoslowakije en Zweden, die gisteren te Praag werd gespeeld, is geëindigd in een zege met 21 voor de Tsjechen. Het was een matte en teleurstellende wedstrijd, waarin de Zweedse ploeg een groot ge brek aan conditie toonde. Linkshalf Adamec (55e min.) en mid denvoor Kadraba (70e min.) scoorden de treffers voor Tsjechoslowakije. Het doelpunt van Zweden werd door rechts buiten Jonsson uit een strafschop ge scoord, nadat de beste man in de Zweedse ploeg, de veteraan Loefgren, in het strafschopgebied ten val werd gebracht. DEN HAAG (ANP). De Mexicaan se voetbalploeg, die voor een aantal wedstrijden naar Europa komt en op 19 april in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Nederland speelt; be staat uit de volgende spelers: Doel: Antonio Carbajal en Antonio Mota; achter: Jose Villegas, Guillermo Sepulveda, Juan Lemus en Gustave Pena; midden: Francisco Flores, Raul Cardenas, Fu Reynose en Pedro Naje- ra; voor: Isidoro Diaz, Salvador Reyes, Hector Hernandez, Eduardo Palmer, Sabas Ponce, Florentino Quintanar, Jaime Belmonte en Sigifredo Mercado. DEN HAAG (ANP). Het voorlopig Nederlands zaterdagvoetbalelftal dat morgen op het terrein van Sportlust'46 te Woerden een" oefenwedstrijd zal spe len tegen het Nederlandse militaire team, is als volgt samengesteld: Doel: Woudsma (DES); achter: Kor ving (SHS) en Koelewijn (IJsselmeer- vogels)midden: Scherpenhuizen (Zwart Wit '28), Visser (Heerjansdam) en Van Duyn (Quick Boys); voor: Bergstra (Heeg), Nieuwstraten (Zwart ,Wit '28.), Van der Woude (Nunspeet), Verweei (Spijkenisse) en Slagboom (De Zwerver) MOSKOU. De vijfde partij van de tweekamp TalBotwinnik om het wereldkampioenschap schaken, die vrijdagavond werd afgebroken, is za terdagavond na een van beide zijden briljant gespeeld eindspel in remise geëindigd. De partij heeft 74 zetten geduurd. De stand luidt thans; Bot winnik 3 pnt., Tal Z pnt. De zesde par tij wordt vanavond gespeeld. De vijfde partij was afgebroken in een voor Botwinnik gunstige stelling. Hij had een gezonde pion meer. Maar Tal bleek over officieren te beschikken die actiever waren opgesteld en de wereld kampioen is er juist de man voor om zo'n voordeeltje tot het uiterste uit te buiten. Hij deed dit dan ook tegen een Botwinnik die alles op alles zette om de volle buit binnen te halen. Het eindspel was zo schoon van in houd dat de propvolle zaal, allen des kundigen, hun bewondering en hun me deleven niet meer onder de stoelen en banken van het Variététheater konden blijven steken. De arbiters Stahlberg en Golombek moesten herhaaldelijk om stilte manen en dreigden zelfs eenmaal met ontruiming van de zaal. Toen gingen enkele honderdtallen bezoekers vrijwil lig de zaal uit om buiten met vele an deren luidruchtig het eindspel te be spreken. De partij werd in de volgende stelling afgebroken. Stelling na 41. Tdl-d2 Zwart: M. TAL b c d e f g WIT: M. BOTWINNIK 41 42. Pc2d4 43. Td2—dl 44. Pd4c6? 45. Tdl—d6 46. Ta2xc2 47. Ke2—f3 48. Td6e6t 49. Te6d6 50. Td6e6t 51. Kf3—£3 Kf7e7 £7—g6 Pe5d7 Ke7e8 Td3c2t Tc4xc2t Tc2a2 Ke8—f8 Kf8—-e8 Ke8—f8 Eigen nieuwsdienst KAATSHEUVEL In de achttiende Brabant Grensrit, die zaterdag en zondag werd verreden, is men tweemaal de we reld rond gegaan. Men kan dit zelf uitre kenen, maar dan moet ge wel weten dat er in de A-klasse 56 deelnemers waren, dal afdeling B 101 equipes telde en er in categorie C in totaal 43 inschrijvers aan de start verschenen. Dat zijn bij elkaar op de kop af tweehonderd deelnemers. Er waren drie verschillende routes uit gezet: route 1 besloeg een traject van tweehonderd kilometer, route 2 had een iengte van 224 kilometer en route 3 was 241 kilometer lang. De A-klassers dien den alle drie de trajecten te rijden, de B'ers kregen alleen route 1 en 2 voorge zet en de deelnemers in de C-klasse von den uitsluitend route 3 op hun rijpro- gramma. En als men dan aan het rekenen slaat, dan komt men tot de ontdekking dat die tweehonderd rijders in totaal een kleine negentigduizend kilometer afleg den. Dus nog meer dan tweemaal rond de aardbol. Oude kaart Het moeilijkste deel van de Brabant Grensrit werd gevormd door route 2, die gereden moest worden aan de hand van een op de stafkaart ingetekende route. Een grapje van de organisatoren was, dat hiervoor gedeeltelijk gebruik was ge maakt van een stafkaart van dertig jaar geleden, die dus allerminst bij de tijd was en waarop tal van wegen niet voorkwa men, die er wél lagen, welke aan de an dere kant weer wegen aanduidde, die in de loop van die dertig jaar verdwenen waren. Als men dan weet dat het verbo den was om gebruik te maken van we gen die niet op de kaart stónden en dat men zich wild kon zoeken naar wegen die steding van de totogelden kwamen ter wel in kaart waren gebracht, maar die in sprake. geen velden of wegen te bespeuren wa- Dames In de ontmoeting van de dameselftal- len gaven de gasten het eerste kwartier de toon aan. Dank zij goed verdedigen bleef de score blank. Geleidelijk aan wer den onze landgenoten sterker en die veld- meerderheid resulteerde in doelpunten van mej. Vos en mej. Dienske, In een matige oefenwedstrijd zegevier de het heren A-team gisteren te Laren met 2-1 over de club van die naam. De doelpunten voor de A-ploeg werden ge maakt door Leemhuis en Fiolet (straf bully); Van Erven Dorens schoorde te gen. Manager-sprinter Derksen heeft voor de openingswedstrijden op de wielerbaan van het Olympisch Stadion te Amster dam (27 mei) reeds twee buitenlanders gecontracteerd, te weten de Italiaan UTRECHT, (ANP). Zaterdag is in Utrecht de jaarvergadering van het Ne derlands Handbal Verbond (NHV) ge houden. Door tijdgebrek moesten enke le agendapunten, waaronder het belang rijke zaalhandbalrapport" worden ver daagd naar een binnen enkele weken te houden vervolgvergadering. In zijn ope ningswoord deelde de voorzitter, de heer M. Rijkenberg. mee dat het leden tal van het NHV dit seizoen de 35.000 zal passeren. Enkele afgevaardigden hadden gerui me tijd het woord naar aanleiding van het jaarverslag. Hoofdmotief was voor namelijk de internationale terugval, daaraan gekoppeld de vraag of het technisch werk in het NHV zich wel op de goede weg bevindt. Het bondsbe- stuur was het geheel eens met de wens van de vergadering op korte termijn een buitengewone bondsvergadering te houden, die uitsluitend gewijd zal zijn aan het technisch werk in de ruimste zin van het woord. Na gedegen discussie nam men de in stelling van een landelijke overgangs klasse aan. Er zullen twee groepen worden gevormd, namelijk de in aan merking komende elftallen uit Noord, behaalde Be Fair het westelijk kam- Gaiardoni en de Australiër Patterson. Oost en West A in een groep en de elf tallen uit West B, Zuid A en Zuid B in een andere groep. De bestuursleden die aan de beurt waren om af te treden, werden allen herbenoemd. Wit wil met dubbele dreiging op de ze vende lijn komen zonder gehinderd te worden door Pe5f. 51Ta2xa4 52. Te6e7 Pd7—e5 53. Te7xh7 Pc5—e4* 54. Kg3h2 Pe4—<16 55. Th7—h8f Kf8—f7 56. Th8—b8 Pd6—c4 Niet 56Pxb5, want dan volgt 57. Txb6 en wit wint vervolgens ook nog de a-pion alsmede naar alle waarschijnlijk heid de partij. 57. Tb8c8 Immobiliseert de zwarte toren wegens het dreigende Pd8f. 57Pc4—d2 Dreigt Pflf gevolgd door Tal. 58. g2—g4 Ta4a2 59. Tc8b8 Pd2e4 60. Tb8xb6 Ta2xf2t 61. Kh2gl Tf2b2 62. Pc6xa5 Pe4—d2 Zwart dreigt nu 63Pf3t gevolgd door 64Td2 en eeuwig schaak. 63. Pa5c6 64. Tb6b7t 65. h3h4 66. Tb7d7f 67. Td7d3 68. Pc6d4t 69. Pd4—f3 70. h4h5 71. g4xh5 72. h5h6 73. Kgl—hl Pd2c4 Kf7—e6 Ke6—d5 Kd5c5 Kc5xb5 Kb5c5 Tb2—e2 g6xh5 Pc4xe3 Te2g2t Tg2—g6 Advertentie ren, dan laat het zich indenken dat de kaartlezers hier voor vrijwel onoplosbare problemen werden gesteld, te meer om dat het foefje met de „historische" kaart hun niet van te voren was verteld. In dit gedeelte vielen dan ook de strafpunten als hagelstenen op een maartse daig. 50 km Konden de deelnemers deze vondst van de organiserende vereniging de R.A.C.- Zuid nog wol waarderen, minder te spre ken waren zij over de snelheidscontrole bij Loon op Zand. Evenals in elke be bouwde kom mocht ook daar niet harder worden gereden dan vijftig kilometer per uur. Maar, hoewel het reglement voor schreef dat men zich strikt aan de ver keersregels moest houden en dat bij ge constateerde overtredingen strafpunten zouden worden gegeven, dachten weini gen er aan om in het nachtelijke Loon op Zand, waar tussen acht uur 's avonds en zonsopgang kip noch kraai op straat is, het op zijn vijftig-kilometers aan te doen. Fout natuurlijk, maar begrijpelijk. De Gatsometer die hier was opgesteld, re gistreerde echter nauwkeurig elke over treding en dat waren er nog al wat waarna de strafpuntenlijst werd verrijkt met vijf punten voor elke vijf kilometer die men over de vijftig kilometer per uur was. Velen toonden zich hierover, zij het ten onrechte, knap kwaad. Waar alle A-klas sers eveneens strafpunten opliepen, dat was 25 meter voor de finish, waar men de te volgen route die op de kaart was aan gegeven, met een enorme microscoop nog net zou hebben kunnen ontdekken, maar die in het zo nabije gezicht van de haven allen scheen te zijn ontgaan. Een aardige vondst overigens, die de rijders door wat akkermaalshout en over een soort van sluipweggetje naar de finish had moeten voeren. Na afloop van de rit was er ech ter geen wielspoor te ontdekken. Geen inreisvisa Portugal BELGRADO (ANP). In een tele gram aan de Europese Voetbal Unie (EVU) heeft de Zuidsiavische voetbal bond verzocht het internationale jeugd toemooi van de EVU, dat deze week in Portugal zal beginnen uit te stellen. De Zuidslaven stellen voor het toernooi in juni in een ander land te houden. Reden voor dit verzoek is de weige ring van de Portugese autoriteiten om inreisvisa te verstrekken aan de Zuid siavische jeugdploeg, die aan het toer nooi zou deelnemen. De Zuidsiavische bond is van mening dat deze „discri minerende" houding van de Portugese autoriteiten de EVU wel dwingt het toernooi in Portugal te annuleren. Als Pijlenrit Het eerste gedeelte van de route was uitgezet volgens het Pijlenritsysteem, ech ter met dien verstande dat men dit wat moeilijker had gemaakt door tussen de op de kaart ingetekende pijlen overdadig rond te strooien met rode stippen, die men allemaal moest aandoen. Zoals de laatste jaren te doen gebruike- {JJK schijnt te zijn, was ook ditmaal de Eftelmg te Kaatsheuvel weer tot hoofd kwartier gebombardeerd. Start, finish en ,dl^erse Pauzes, ze waren allemaal i et domicilie van o.a. baron von Munchausen geconcentreerd, wiens aan wezigheid gehoord de sterke verhalen na afloop, zich overduidelijk manifesteerde. De Brabant Grensrit is in de A-klasse ge wonnen door de equipe Keyzer-Windsma (Zaandam-Groningen) met 48 strafpunten. De uitslag in de A-klasse was verder: 2. Gorris-A. Jetten 132 str.; 3. Van den Bergh-Schuurbiers 149 str.; 4. Heydendahl- De Man 187 str.; 5. Tebra-Tebra 192 str.; 6. Gillissen-Willighagen 194 str. B-klasse: 1. Van Leur-Van Mierlo 96 str.- 2. Posthuma-Wassenaar 122 str.; 3. Roordal l.ohmeyer 179 str.; 4. Brinkman-Brinkman 184 6tr.. Wat de clubteams betreft was de eerste plaats in de A-klasse voor het team van de KNAC met 649 strafpunten voor het team van de RAC-West met 805 strafpunten. In de B-klasse zegevierde het team van de RAC-Oost met 536 strafpunten voor de auto- moblelelub De Hertogrijders uit Den Bosch met 1022 strafpunten. De eerste plaats bij de dames-equipes was voor de dames Duyvedak uit Oud-Beijerland, die in de A-klasse startten. Mevrouw Hoeben -Smit en de heer A. Noordhoek behaalden de overwinning bij de Mixed-equipes met 501 strafpunten, zij namen deel in de B- klasse. Deze smakelijke tabletjes ge woon maar laten smelten op Uw tong - en alle leed is geleden. Prompt. Want niet zodra komt de Rennies-oplossing met Uw speeksel in de maag of alle over tollig maagzuur wordt geneu traliseerd en kan U geen kwaad meer doen. Koop 'n pakje Rennies en steek 'n paar bij U. Dan bent U altijd veilig en Uw maaltijd wordt nooit verstoord. Onder 't eten niet, ook niet erna. Alleen maar bij de eerste aanwijzing Rennies nemen, onopvallend, zonder water of wat ook tegen brandend maagzuur VEENENDAAL (ANP) -- Van Schel tinga is zaterdag winnaar geworden van het dertiende Ritmeester-schaaktoernooi te Veenendaal. Op de laatste dag behaal de hij een overwinning op de Nederlandse kampioen Donner, die wel heel erg te leurgesteld heeft. Donner eindigde als laatste. De resultaten uit de vierde en vijfde ronde waren: Spanjaard—Van Scheltinga 0—1, Tan (Indonesië)—Van den Berg V2—Y2, Cortlever— Tan V2—V2, Van Scheltinga—Donner 1—0, Donner—Cortlever V2—V2, Van den Berg— Spanjaard V2—V2. De eindstand werd: 1. Van Scheltinga 3V2 pt; 2. Tan 3 pt; 3. en 4. Cortlever en Van den Berg, elk 2V2 pt; 5. Spanjaard 2 pt; 6. Donner 1V2 pt RIO DE JANEIRO (ANP). De Bra ziliaan Eder Jofre heeft zijn wereldtitel boksen in het bantamgewicht (Ameri kaanse versie) zaterdagavond met suc ces verdedigd tegen de Italiaan Piero Rollo. In de negende ronde staakte Rol- lo, die een ernstige blessure had opge lopen aan de linker wenkbrauw, op ad vies van de ringarts de strijd. Daar mee werd Jofre winnaar door een tech nisch k.o. De Fransman Alphonse Halimi is vol gens Europese begrippen wereldkam pioen bantamgewicht, sinds hij in okto ber van het vorige jaar de Ier Freddie Gilroy, kampioen van Groot-Britanniü en het Gemenebest, versloeg.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7