Geen duur vuurwerk - economische noodzaak PRODUKTIESCHEMA IN RUSTIG TEMPO KALKOEN „Corruptie in Zevenbergen" BF&usr xJ Hbi HUISVROUW i PROFITEERT MEE VAN DE MILJARDEN UITGAVEN Lanceerraket in cijfers Europa's kunstmanen alleen vredesdoelen VET,F, R.K. GEESTELIJKEN IN HONGARIJE GEARRESTEERD Acht maanden voor mishandeling rlliiliiiyjik Twee ton schade in één klap Zuidmolukkers roepen hulp in van dr. Verwoerd Binnenhof in Madurodam Zaterdag 25 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 Dividend Samenbundeling TERUGGEVLOEID TRAPSGEWIJS Reuzensprong Verzending zeepost Tussen de regels „Onverantwoordelijk" Opnieuw Graf Spee naar Buenos Aires WEER héérlijk! Kunstmanen in drie categorieën DE eerste drie Europese kunstma nen zullen wegbereiders zijn, die de Europese technici de nodige ervaring moeten verschaffen. Zij zul len dienen ter vervolmaking van de electronische meet- en waarnemings techniek. De eerste drie lanceringen zijn in hoofdzaak gericht op de ver volmaking van de lanceertechniek en van de lanceerraket. Israël eert directeur Goois museum A. DE KONING ZESDUIZEND Dr. ir. F. Q. den Hollander voorzitter-af in mei EUROPA'S KUNSTMAAN Van onze redacteur wetenschappen ROTTERDAM. Europa gaat kunstmanen lanceren en Neder land gaat in de eerste plaats uit economische overwegingen meedoen. Dit schijnt een onwezenlijk oordeel te zijn over een projekt waarbij men algemeen denkt aan een miljarden kostend vuurwerk waarvan alleen een Zeer kleine minderheid, de geleerden,enig weinig tot de verbeelding sprekend profijt kan trekken. Een vuurwerk ook, dat zozeer in de internationale politiek is gebruikt voor het inboezemen van vrees en het vestigen of vernietigen van nationaal prestige, dat miljoenen gewone mensen in ons werelddeel vin den, dat Europa zich afzijdig moet houden van de „ruimte vaartwedloop". Europa, zo rede neert men algemeen, is de afge lopen jaren bij de Verenigde Staten en de Sowjetunie in technisch opzicht zover achterop geraakt, dat het denkbeeld van een derde Europese ruimte vaartmacht belachelijk is. Wie de razendsnelle ontwikkeling van de techniek in de laatste vijftien jaren heeft gevolgd zal tot het besef zijn gekomen dat juist deze algemeen geldende opvattingen onwezenlijk ziin. Onwezenlijk zijn zij omdat in de ge- dachtengang die eraan ten grondslag ligt het besef ontbreekt van een mach tige nieuwe industriële ontwikkeling die bezig is zien baan te breken. Mr. E. G. STIJKEL, de staatssecre taris van verkeer en waterstaat, maakte in het begin van de vorige maand duidelijk dat de Nederlandse regering met de pleitbezorgers van het Europese kunstmaanprojekt van oor deel is dat ons werelddeel het nu moet aanvatten omdat het anders industrieel gezien voorgoed de boot zal missen. Mr. Stijkel zei dat op 3 februari na zijn terugkeer uit Straatsburg, waar hu de internationale conferentie over het Engels-Franse plan had bijgewoond, niet met zoveel woorden, maar wel maakte hij duidelijk dat het voor Nederland heus niet gaat om een bijdrage yan twintig miljoen gulden in de kosten van het lanceren van Europese kunstmanen. Hij legde uit dat die miljoenen niet in enkele seconden de wereldruimte in geschoten zullen worden zonder enig ander dividend af te werpen dan een om de aarde draaiende kunstmaan. Het ligt in de bedoeling, zei hij, dat de landen die aan de uitvoering van het projekt deelnemen, mee zullen helpen aan de constructie van de kostbare lanceerraketten en van de kunstmanen. Op die wijze zou een zeer groot deel van de Nederlandse bijdrage in de kosten van het projekt in ons land besteed worden aan op drachten voor de industrie. TANIGE -*-• duits Als binnenkort het Europese or gaan voor de produktie van kunst maanraketten wordt opgericht bete kent dat niet dat de Europese lan den die dat orgaan zullen vormen er op uit zijn in dolle haast kunst manen te lanceren. Integendeel, zij zullen dan rustig gaan werken volgens een produktie- schema dat voorziet in de lancering van de eerste Europese kunstmaan in het voorjaar van 1965. Hieruit blijkt dat het er niet in de eerste plaats om gaat zo snel mogelijk een klein ruimtevaartsuccesje te beha len en de borst van de Europeanen van trots te laten zwellen, maar wel om de industriële vruchten van het projekt te gaan plukken. Eer die eerste Europese kunstmaan op de basis Wooimera, in het verre Australië, de wereldruimte ingaat zal een zeer groot deel van het dan be stede kapitaal meer dan zevenhon derd miljoen gulden teruggevloeid zijn naar tal van grote Europese indus trieën. Dat deel van dat miljoenenika- pitaal zal die industrieën dan in staat gesteld hebben de tomeloze vaart van de moderne technische ontwikkeling bij te houden. Over'dat produktieschema is in het begin van dit jaar uitvoerig gesproken in de internationale conferentie van Straatsburg, waaraan oo<k Nederland deelnam. Pas in de zomer van 1962 zal, tenzij wordt besloten tot een versnelde uit voering van de plannen, de eerste Eu ropese raket op de basis Woomera gelanceerd worden. Nog geen volledige lanceerraket, maar enkel de eerste trap, een Blue Streak van Engels fa brikaat, met daarop geplaatst niet werkende modellen op ware grootte van de tweede trap en de derde. In november 1964 zal de tweede trap voor lancering gereed zijn, ongeveer een jaar na de derde trap. Komen er geen onverwachte kinken in de 'kabel dan zullen volgens het pro duktieschema in 1965 op de basis Woo mera drie Europese kunstmanen ge lanceerd worden. Dit zou de eerste Europese kunstmaan kunnen worden. Het is in ieder geval het eerste model van een serieus in Europa ontwor pen kunstmaan. Dit model is een produkt van industriële Engels- Franse samenwerking. DAGEN later gaf de Wes.t- duitse minister van verkeer, Hans-Christoph Seebohm, sprekend als voorzitter van de kamer van koop handel van Brunswijk, als zijn mening dat Europa met de aanvaarding van het Engels-Franse projekt zou kunnen be reiken dat het industrieel en econo misch niet in het slop geraakt. De oprichting van een Europees orgaan voor de produktie van kunstmaan raketten zou volgens hem ook belang rijk kunnen bijdragen tot een samen bundeling van de industriële krachten van Europa. Dr. Eugen Sanger, technisch ad viseur van de bondsregering op het gebied van de ruimtevaart, drukte zich nog iets sterker uit. Hij zei dat Europa in industrieel opzicht weldra een in ontwikkeling achtergebleven gebied zal worden indien ons wereld deel zich afzijdig blijft houden van de ruimtevaarttechniek. DE NIEUWE industriële ontwikke ling, in de Verenigde Staten be gonnen onder de druk van het ver langen naar opvoering van de ruimte vaartprestaties, heeft vooral de elec- tronische industrie een reuzensprong vooruit laten maken. Een overdonde rend beeld van die vooruitgang, waar van ook de huisvrouw in haar keuken en de knutselaar in zijn werkplaats profiteren, werd dezer dagen gegeven op een tentoonstelling in het Coliseum in New York ter gelegenheid van een internationaal congres van electro- technische ingenieurs. De bezoekers van die tentoonstelling zagen hoeveel nut de ogenschijnlijk krankzinnige verspilling van miljarden DEN HAAG Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: Waterland (27/3); Australië: München (29/3), Iberia (30/3); Brits-Oost- Af rika: Euphrate (30/3); Canada: Queen Mary (26/3), Volumnia (29/3), Bijndam (30/3); Chili: Diogenes (29/3), Moselstein (30/3); Indo nesië: Düsseldorf (27/3); Ned. Antillen: So crates (28/3); Nieuw-Zeeland: Boolongena (27/3), New Castle Star (30/3); Suriname: Oranjestad (29 3); Unie van Z.-Afrika en Z.-W.-Afrika: Windsor Castle (26/3), "Jagers fontein (28/3). aan raketten die de wereldruimte in waren geschoten voor de maatschappij had opgeleverd. Zij zagen op die ten toonstelling de tientallen apparaten uitgestald die hun dagelijkse leven helpen veraangenamen en hun het dagelijkse werk verlichten. Het was voor al die mensen een openbaring. Wie had er ooit bij stilgestaan dat een belangrijke verbetering aan een electrisch fornuis regelrecht te danken was aan de versnelde ontwikkeling van de Amerikaanse ruimtevaart techniek! IN ONS LAND is dit aspect van deze techniek tot nu toe voor het grote publiek verborgen gebleven. In hoofd zaak is dat het gevolg van het uit blijven van voorlichting door de Nederlandse industrie. In de jaar verslagen van de grote Nederlandse ondernemingen vindt men alleen tus sen de regels de aanwijzingen dat zij niet van plan zijn industrieel de boot te missen en al geruime tijd geleden zijn begonnen maatregelen te treffen om gereed te zijn zodra onze regering besluit mee te doen aan het grote Europese projekt. Dat besluit zal, nu West-Duitsland het Engels-Franse plan heeft aanvaard, niet lang meer op zich kunnen laten wachten. Zo staat de Blue Streak, die moet dienen als de eerste trap van een Europese kunstmaanraket, in de buurt van Londen in een machtige proeftoren. BOEDAPEST (Reuter, AP). Het Hongaarse nieuwsagentschap heeft mee gedeeld, dat een aantal rooms-katholie- ke priesters en monniken is gearres teerd wegens activiteiten die gericht wa ren tegen de veiligheid van de staat. Er werd niet bekend gemaakt hoeveel arrestaties zijn verricht. Westelijke waarnemers in Boedapest spreken van enige honderden, onder wie verscheide ne leken. Volgens het Hongaarse nieuwsagent schap hebben de bisschoppen van Hon garije een verklaring uitgegeven, waar in de houding van de gearresteerde geestelijken is veroordeeld. Het episcopaat verklaarde daarin niet te zullen dulden dat „onverantwoorde lijke elementen de kerk misbruiken voor gewroet tegen de staat". De bis schoppen wijzen er nadrukkelijk op „dat de voornaamste plicht van de kerk haar geestelijk werk is". Het Hongaarse episcopaat staat sinds 1956 onder leiding van Mgr. Groesz, die in 1955 uit de gevangenis ontslagen is, waar hij vier jaar gezeten had. De be jaarde aartsbisschop streeft er naar de betrekkingen tussen de staat en de ka tholieke kerk te verbeteren. Kardinaal Mindszenty, het feitelijke hoofd van de katholieke kerk in Hon garije, verblijft sinds de Hongaarse op stand van november 1956 in het gebouw van de Amerikaanse legatie in Boeda pest, waar hij politiek asyl heeft gekre gen. BUENOS AIRES (Reuter). Eén en twintig jaar nadat het Duitse slagschip Graf Spee in de monding van de Rio de la Plata bij Buenos Aires door zijn eigen bemanning tot zinken was ge bracht, is een nieuwe Duitse Graf Spee, een fregat ditmaal, deze rivier opgeva ren. De Graf Spee brengt tezamen met een zusterschip een beleefdheidsbezoek aan de Argentijnse hoofdstad. Haar illustere voorgangster van 10.000 ton werd in de monding van de Rio de la Plata tot zinken gebracht nadat zij zwaar beschadigd was in een zeegevecht met drie Britse kruisers. Zij zag geen kans meer naar open zee op te sto men. De commandant wilde zijn schip de vijand niet in handen laten vallen, liet de kranen open draaien en pleeede later zelfmoord. Advertentie verkrijgbaar vanaf 2 a 2\-> kg schóón, werkelijk pa'nklaar lichtverteer- baar, mager, blank vlees voedzaam en gezond', hoog eiwit-gehalte een voudig en zeer gevarieerd te bereiden Kalkoen, echt apart van smaak AMERICAN POULTRY INDUSTRIES AERT VAN NESSTRAAT 3, ROTTERDAM Vraag op een brief kaartje het GRATIS receptenboekje met leuke kalkoen-recep ten. Barbecue buiten Vraag het GRATIS boekje ,,'n Barbecue buiten I" Een nieuw idee met speciale re cepten! De plannen voorzien in een ruim 32 meier lange drietrapsraket waar van de Engelse Blue Streak het hoofdbestanddeel, de eerste trap, zal zijn. Voor de tweede trap zal Frankrijk zorgen, en de derde trap moeten andere Europese landen leveren. Dit zyn de gegevens; startgewicht 94.755 kilo gewicht eerste trap 83.925 kilo gewicht tweede trap 8.075 kilo gewicht derde trap 2.775 kilo lengte eerste trap 20 meter lengte tweede trap 6,75 meter lengte derde trap 3,25 meter stuwkr. (bü de start) 113.300 kilo DORDRECHT. De rechtbank in Dordrecht heeft gisteren de 28-jarige postambtenaar N. van O. uit Rotterdam veroordeeld tot acht maanden gevange nisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk en aftrek van het voorarrest. De postambtenaar had terecht gestaan, omdat hij ervan werd verdacht in ok tober van het vorige jaar zijn vrouw te hebben bedreigd en haar de keel te hebben dichtgeknepen. Ofschoon de ver dachte ontkende de bedoeling te hebben gehad zijn vrouw te doden, nam de rechtbank aan, dat ongelukken waren voorkomen, doordat een in het huis van O. wonende oudere heer tussenbeide was gekomen. Later zullen rijker geïnstrumen teerde kunstmanen gelanceerd wor den. Die kan men verdelen in drie categorieën. 7 Kunstmanen boor inetenscHap- pelijk onderzoek van dampkring en ionosfeer, en van de invloed van het magnetische veld en de zwaartekracht van de aarde. Deze zullen in gewicht variëren van 90 tot 135 kilo. n Kunstmanen voor het verrichten van sterrenkundige waarnemin gen. Deze zullen tussen 450 en 900 kilo moeten wegen. ij Kunstmanen voor wetenschap pelijk onderzoek van de stralings gordels die de aarde omgeven en van de invloed van de zon op de aarde. Dat zullen kunstmanen zijn van ongeveer 50 kilo. Zij zul len banen beschrijven die tot ver buiten de baan van de maan om de aarde reiken. HILVERSUM In het Wizowoud in Israël, het bos van de Women In ternational Zionist Organization, zul len enkele bomen worden geplant op naam van de heer Gerlof N. Zijlstra, directeur van het Goois mu seum en hoofdafdeling culturele za ken in Hilversum, en van diens per soneel. Dit als een bewijs van dankbaarheid voor de voorbereiding van de tentoon stelling „Vrouwen van Israël" in het Goois museum. Deze expositie van fo to's van de Amerikaanse fotograaf, schrijver en cineast Sam Waagenaar, die nu weer in Jeruzalem is, zal tot 24 april worden gehouden in Hilversum. Op de maandagmiddagen (behalve Paasmaandag) en woensdagmiddagen zullen rondleidingen worden gehouden met toelichtingen bij de tentoongestel de foto's. ZWOLLE. Anderhalf tot twee ton schade richtte een chauffeur van een trekker met oplegger uit Almelo aan, toen hij gistermorgen in de buurt van Zwolle onder de Blauwe Engel terechtkwam. De man mankeerde niets. Ook in de trein, waarvan de voorste wagon van de spoordijk rolde, werd niemand gé- wond. Het ongeluk gebeurde bij Zalne, waar de combinatie, die een bulldozer ver voerde, een met knipperlichten bevei ligde overweg zou passeren. Volgens de chauffeur weigerden de remmen van zijn auto, toen de trein van Em- men naar Zwolle naderde. De bomen van de overweg, een paal van de bovenleiding, de trekker met oplegger en de bulldozer werden ver nield. De spoorwegen schatten de schade op 150.000 tot 200.000 gulden, met in begrip van de schade aan de eerste wagon en het verlies, dat werd geleden door het rijden met bussen tot het mo ment, waarop de baan weer vrij was. De firma Rensink uit Almelo is tot 250.000 gulden verzekerd. ROTTERDAM. In de Maskerbloem- straat te Rotterdam-Schiebroek is gister avond omstreeks kwart voor zes het driejarig zoontje Roland van de familie Van Klaveren tussen de spijlen van het balcon door van drie verdiepingen hoog op straat gevallen. Het jongetje maakte een val van circa negen meter. Met een schedelbreuk werd het ventje naar het ziekenhuis Dijkzigt gebracht. Eigen nieuwsdienst KAAPSTAD Twee Zuidmolukkers hebben een beroep gedaan op de Zuid- af rikaanse premier dr. Hendrik Ver woerd. Zij hebben hem, naar zij zeiden uit naam van de twee miljoen inwoners van de Zuid-Molukken, om steun ge vraagd tegen de onderdrukking door de Indonesische republiek. De twee Zuidmolukkers vroegen Ver woerd mee te werken aan een aetie die Zuid-Afrika samen met Nederland zou moeten voeren om de Zuid-Molukken toe gelaten te krijgen tot de Verenigde Naties. Vervolg van pag. 1 In feite komt de principiële beslissing die gisteren in Bonn over het Europese kunstmaanproject is gevallen, neer op het door slaan van de weegschaal ten gunste van aanvaarding van het Engels-Franse plan. Het ligt in de bedoeling dat de deel nemende landen samen een Europees orgaan voor de produktie van grote kunstmaanraketten zullen oprichten. Blijkens het communiqué dat in het begin van februari aan het einde van de conferentie over het Engels-Franse plan werd uitgegeven zijn met de uit voering van het plan zeer grote poli tieke. wetenschapceliSMk ««mom'isRl-t en technische belangen gemoeid. Geen militaire belangen, want in dat com- ZEVENBERGEN in Noordbrabant mag dan wel heel oude stads- rechten hebben, als men het er over „de zaak van het stakende raadslid" heeft valt toch herhaaldelijk het woord „dorpspolitiek". Het stakende raadslid drs. A. J. J. A. de Koning zegt het zelf trouwens ook: „In sommige dingen zijn we net een groot dorp." In de acht jaar dat de (35-jarige) heer De Koning lid is van de gemeenteraad heeft hij in het overigens vredige Zevenbergen voor menig politiek stormpje ge zorgd. Het begon al toen hij nauwelijks een jaar zijn zetel bezette en ontdek te dat één van de wet houders zichzelf wilde benoemen in een ge meentelijke functie. Wet houder is geen hoofd beroep in een gemeente als Zevenbergen. De be treffende wethouder had een ondergeschikte kan toorbaan, toen de func tie van adjunct-commies ten stadhuize open kwam. Hij solliciteerde en in het (driehoofdige) college van B. en W. gaf zijn stem de door slag voor de benoeming. „Corruptie!" riep de jeugdige De Koning. Dergelijke en nog kras sere woorden heeft hij in latere raadsvergade ringen wel meer gebe zigd: „Herhaaldelijk hebben wij ook ons ver trouwen in het éollege van B. en W. opgezegd, bij allerlei kwesties. De laatste keer wilde ik het weer doen, maar ik kreeg de kans niet." Die laatste keer was er een voor stel van B. en W. om de ambtswo ning van burgemeester H. E. M. Schaminée voor een aanzienlijk be drag te verbeteren. „Wij hadden er bij de begroting al een fiks bedrag voor uitgetrokken en dit werd mij te veel," aldus de heer De Koning. Dat wilde hij ter vergadering zeg gen, maar toen hij woorden als „geldsmijterij" had laten vallen, daarbij tevens veronderstellend dat het college van B. en W. aan slijtage- en andere verschijnselen leed („Ik bedoelde alleen maar dat de wethou ders wel een beetje oud zijn gewor den," verduidelijkt hij nu) werd hem het woord ontnomen. Hameren „De voorzitter begon te hameren. Ik zei: „U kunt hameren wat u wilt maar ik praat dóór," en zowaar als ik hier zit, ik had hem de hamer uit zijn handen getrokken. Zo ver kwam het niet. Hij stelde mij voor het punt bij de rondvraag nog eens aan de orde te brengen. Dat was twee uur later. Ik vroeg het woord, maar toen ik weer over de ambtswoning wilde beginnen zei de voorzitter, dat het onderwerp niet bij de rondvraag behandeld kon worden. „Tegen de orde," zei hij. Ik zei: „Wacht dan nog even met de rondvraag, dan doe ik het nog tijdens de gewone vergadering." Dat kon ook niet. „Dan neem ik ontslag," riep ik." Een raadslid kan alleen maar schriftelijk ontslag nemen. De heer De Koning wilde dat niet en is nu „gewoon in staking". Toch zal hij wel eens aan raadsvergaderingen deelnemen: „Op onverwachte mo menten, dan heb ik het voordeel van de verrassing." In de gemeenteraad van Zevenber gen worden de fracties niet door politieke partijen gevormd. „Dat is in meer Brabantse gemeenten zo", aldus de heer De Koning. „Anders zou de K.V.P. de gemeenteraden vormen. Wij hebben nu groeperingen." Herrie De groepering waarvan de heer De Koning deel uitmaakt is die van de landbouwers, de middenstanders en de intellectuelen. Zij bezet vijf van de dertien zetels. De K.A.B. heeft eveneens vijf zetels en de protestan ten (anti-revolutionairen en christe lijk-historischen te zamen) hebben er drie. „Ik zal het, ondanks alle herrie die wij altijd hebben gehad, jammer vinden als ik na acht jaar de raad moet verlaten. Aan de andere kant: als accountant en belastingconsulent heb ik het heus al druk genoeg", be sluit het stakende raadslid. muniqué werd uitdrukkelijk gesteld dat de kunstmaanraketten alleen vre desdoelen zullen mogen dienen. Het gaat om de produktie in Europa van drietrapsraketten die grote kunst manen in een baan om de aarde moeten brengen. Die kunstmanen zul len alleen in het beginstadium uitslui tend voor wetenschappelijk onderzoek dienen. Al spoedig zullen de samen werkende Europese landen ook coai- municatiekunstmanen (voo- sneïïe overbrenging van berichten, telefoon gesprekken, rail»- en televisiepro gramma'' van het ene werelddeel i»<«r her andere), navigatiekunstma- nen (ten behoeve van de scheoy»rt«jé en de luchtvaart) en andere direct nuttige kunstmanen in een baan om de aarde gaan brengen. Een van de plannen die in Straats burg achter gesloten deuren werden ontvouwd, had betrekking op het lan ceren van Kunstmanen d'le, boven de tvenaat. schijnbaar stil zullen staan aan de hemel. Dat zijn de equatoriale kunstmanen die in de 'toekomst een zeer belangrijke rol zullen gaan spe len in het internationale berichten verkeer als relayeerstations in de we reldruimte. In Nieuw-Guinea? Interessant voor Nederland is het, dat dergelijke kunstmanen bij de hüi- dige stand van de techniek beslist van een lanceerplaats op of zeer dicht bij de evenaar van start moeten gaan. Voor het lanceren van zo"n kunstmaan is de basis Woomera in het zuiden van Australië niet geschikt. Wel geschikt zouden zijn het Engel se eilandje Christmas, in het hart van de Stille Oceaan, het eiland Manoe ten noorden van Australisch Nieuw- Gumea en de Vogelkop van Neder lands Nieuw-Guinea. Het is niet be kend of deze drie lanceermogelijkhe- den in Straatsburg zijn besproken. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Madurodam heeft er een getrouwe copie van het Binnenhof op prinsjes dag bij. Een optocht met de gouden koets, voetvolk en rui ters in ceremonieel tenue en wat er zo meer komt 'kijken bij de opening van de Stalen- Generaal staat bij het complex van regeringsgebouwtjes. Het Binnenhofje is zelfs com pleter dan de werkelijkheid. Een stuk van de Tweede Kamer, dat nog in aanbouw is, staat er al kant en klaar. Al met al hebben twaalf mensen er twee jaar de handen vol aan gehad. Madurodam heeft er zesduizend mensjes, havens, een vliegveld, een paar Daf-transporteurs en een Garavelle van Air France bii ee kregen. Begin mei zal er de tanker Jacob Verolme te water worden gelaten. Een kleindochtertje van de heer C. Verolme, die zelf aan wezig hoopt te zijn, zal de plech tigheid verrichten. Het batige saldo van vorig jaar honderdduizend gulden werd weer aan het studentensanatorium te Laren geschonken. Woensdag wordt Madurodam voor de tiende keer geopend. Dat zal geschieden door minister Toxo- peus. gevers.' V^°"d ^^NeferlindTw^rk- opvoU. nl!s nitbopevo?ge"iew^S

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 9