SCHEVENINGEN BETAALT NIET-BESTAANDE LOODS Gemeenteraadslid gaat in „staking" Pakhuismeester en houwt groots stuwadoor Perry Comoreclame met artistiek verfje Kreymborg Opstandige stemming onder schippers en reders Avro benoemt in dagelijks bestuur mr. E. Stutterheim INCIDENT IN ZEVENBERGEN „Laten ze mn schip maar in beslag nemen" zeggen vissers HEIDI BRÜHL KOMT NAAR NEDERLAND i* a oio Prijsverlaging gedestilleerd nam „Sportieve" samenwerking Lij omroepen Kreymborg nu reeds specialist in het 4D maatsysteem! Vrijdag 24 maart 1961 ZEEUW SCH DAGBLAD Pag. 9 Rooster kantelt - val van achttien meter i bekeken MATTHEUSPASSIE IN STEREOFONIE Caterine Valente als gaste Dienst op Golgotha jvandaag Met de postkoets van Istanbul naar R'dam ui Deze maquette toont van de rivier af gezien het nieuwe stu- wadoorsbedrijf van Pakhuismeeste- ren aan de Waalhaven te Rotter dam. Op de kade van achthonderd meter lengte komen elf topkranen, waarvan er vier tot de grootste in de havens zullen behoren. Op het terrein worden twee loodsen, een veempand en een dienstgebouw gezet. Van onze scheepvaartredacteur ROTTERDAM. Pakhuismeeste- ren te Rotterdam bouwt op pier 2 aan de Waalhaven een stuwadoors- bedrijf, dat na zijn voltooiing over ruim twee jaar zal behoren tot de modernste stukgoedverwerkende ha venbedrijven. Sinds Pakhuismeeste- ren zich tien jaar geleden aan de Rijnhaven met stuwadoorsarbeid ging bezig houden, is deze afdeling gegroeid tot een belangrijk bedrijf op dit terrein. Jaarlijks stuwadoort Pakhuismeesteren rond vijfhonderd schepen, waarbij circa een half miljoen ton stukgoed wordt ver werkt. Aan de Waalhaven krijgt Pakhuis- meesteren de beschikking over een terrein van* bijna 36.000 vierkante me ter met een kadelengte van ongeveer achthonderd meter. Voorlopig worden er elf topkranen geplaatst. Vier er van zullen de grootste in de Rotter damse haven zijn. In etappes De eerste van de twee stuwadoors- loodsen (elk 35 x 115 m) zal over en- Eigen nieuwsdienst HILVERSUM Het algemeen bestuur van de Avr.o heeft tot lid van het dagelijks bestuur gekozen de heer mr. E. Stutterheim te Laren (N.H.). Hij volgt de heer Piers op, die wegens drukke werkzaamheden gevraagd heeft zich uit het bestuur te mogen terugtrekken. Over deze benoeming heeft het actie comité van Avro-vrienden zijn be vreemding uitgedrukt. Hoewel de com missie van onderzoek (de commissie de Jager) haar rapport nog niet heeft uitgebracht zo zegt het actiecomi té en de interne organisatie van de Avro een der voornaamste grieven is van het comité, gaat men in Avrobe- stuurskring rustig verder en doet of er niets aan de hand is. Het actiecomité wijst er op dat de Avroleden met deze benoeming voor de zoveelste maal voor een voldongen feit worden gesteld. Des te erger is dit aldus het actiecomité omdat algemeen bekend is dat de heer Stut terheim bestemd is om de heer Röell als voorzitter op te volgen. Nadrukkelijk verklaart het comité nog dat het de persoon van mr. Stut terheim buiten het gebeurde wil laten. kele maanden klaar zijn. Een half jaar later zal de tweede in gebruik kunnen worden genomen. Dan komt een dienstgebouw met twee verdiepin gen aan de beurt. Over een lengte van 65 meter komen hierin ruimten voor administratie, verblijf en recrea tie van het personeel, en berging van gereedschap. Dit gebouw zal midden volgend jaar zijn voltooid. Weer een jaar later zal ook het veempand zijn opgetrokken. De opper vlakte komt ongeveer overeen met die van een loods. Het krijgt even wel nog twee verdiepingen voor op slag. De ruimte op de bagane grond zal voor stuwadoorswerk worden ge bruikt. Aan beide zijden grenst het veempand aan water met een diepte van tien meter. De heer H. J. E. van Beuningen, lid van de raad van beheer van Pak huismeesteren, vertelde ons dat het stuwadoorsbedrijf aan het begin staat van een zich wijzigende behandeling van stukgoed. Het gebruik van zg. containers (open en gesloten laadkis- ten) neemt toe. Daarom zal op het nieuwe bedrijf ook een kraan met een hefvermogen van 25 ton worden ge plaatst. Vier kranen krijgen een vlucht van veertig meter, waarmee zij de groot ste in de haven zullen zijn. Bij een bereik van 32 meter kunnen zij zelfs vijf ton heffen. Nieuw is verder, dat de kranen zullen draaien op kogella gers. Gebruikelijk is, dat zij draaien op tandraderen. De kop van het terrein wordt op een bijzondere wijze geconstrueerd. De gemeenten zal daar over een op pervlakte van 14.000 vierkante meter op palen een betonnen steiger aanleg gen. Op dit gedeelte komt het veem pand te staan. De steiger zal gewich ten tot vierduizend kilogram per vier kante meter kunnen verdragen. Het Rotterdamse architectenbureau Lockhorst-Koldewijn-Van Eijk heeft dit miljoenen kostende bedrijf ont worpen. Na oplevering van het gehele be drijf zal Pakhuismeesteren de stuwa doorsafdeling aan de Rijnhaven op heffen. Eigen nieuwsdienst IJMUIDEN Op het terrein van de Hoogovens in IJmuiden is de 58-jarige J. de Winter uit Castricum gistermor gen verongelukt. Voor het uitvoeren 'an hijswerk was hij op een rooster gasn staan, achttien meter boven de Degane grond. Het rooster kantelde plotseling en viel, de man daarbij meesleurend. De Rotterdamse dienst van gemeente werken heeft aan mevrouw L. Metz op dracht gegeven voor het maken van een versiering voor de g.l.o.-school aan de Mahlersingel. Van een onzer verslaggevers ZEVENBERGEN Het is niet zeker of vanavond, als de gemeenteraad van Zevenbergen voor een „infor mele vergadering" bijeenkomt, de zetel van het raadslid drs. A. J. J. A. de Koning (35) bezet zal zijn. „Ik ben in staking," zei de heer De Ko ning ons gisteren, „maar als de bur gemeester de laatste rel ter spra ke brengt zal ik mijn woordje wel doen." Het is op de laatste openbare vergade ring van de raad tot een incidentje ge komen. De heer De Koning had het woord gekregen om zijn visie te ge ven op een voorstel van B. en W. be- tretfende verbeteringen aan de ambts woning van burgemeester H. E. M. Schaminée. „Ik had nog geen tien woorden gezegd," zei de heer De Koning, „toen de bur gemeester mij het woord ontnam," Eén van die tien woorden was „geld smijterij" geweest. „Ik wilde toen het vertrouwen in B. en W. opzeggen," verhaalt de heer De Koning, „maar ik kreeg de kans niet meer. Daarom ben ik in staking ge gaan." Onheus Burgemeester Schaminée wilde ons niet vertellen wat de oorzaak van het inci dent was. „De heer De Koning heeft het college van B. en W. grof en on heus bejegend," zei hij. „Meer vertel ik niet voor ik in de eerstvolgende raadsvergadering een verklaring heb afgelegd." De heer De Koning noemt als oorzaak: „Het zou de zoveelste keer al worden dat er geld werd besteed aan het op knappen van de ambtswoning. Er zijn echter meer zaken waar onze groepe- erin,g en nog wel andere groeperingen in de ra-ad (Wij hebben geen politieke partijen maar „standsgroeperingen") bezwaar tegen hebben. Er zijn al meer rellen geweest. Eigenlijk is deze laat ste rel maar een flauwekulletje, verge leken bij de vorige." Van onze Haagse redactie SCHEVENINGEN Duizenden guldens gaan er jaarlijks naar het loods wezen zonder dat er ooit iets voor wordt gedaan. Dat komt doordat de Scheveningse haven valt onder de Loodswet van 1957, waarin staat dat zeeschepen, die met een lading binnen- of uitvaren, loodsplichtig zijn. Dat betekent voor ieder schip een bedrag van tenminste 29 gulden. Loodsgeld heet dat volgens de wet, maar het eigenaardige is, dat er in heel Scheveningen geen loods is te vinden. Er is zelfs geen loodsboot. De eerste schuit met een loods aan boord moet de Scheveningse haven nog verlaten. Toch betalen de eigenaars van kustvaartuigen, schippers-eigenaren en reders nu al bijna vier jaar lang loods geld. „We kunnen ons geld beter in het water gooien", zeggen ze, „dan hebben we er nog een plons van". Zo langzamerhand is er in Scheve ningen een opstandige stemming ge groeid van: Laten ze m'n schip dan maar in beslag nemen, dan zullen we het eens uitvechten. Ze kunnen het niet langer verkroppen, de Scheveningers. „Ja", geven ze toe, „we hebben zelf om een loods gevraagd, maar we zijn door de wetgever bij de neus genomen, want we-hebben geen loodsboot gekre gen maar wel de verplichting loodsgeld te betalen". Noors schip Het is begonnen, toen in 1955 een Noors schip van meer dan duizend ton de haven binnenkwam. De Schevening se haven is voor wie haar niet op zijn duimpje kent, zeer gevaarlijk. Ook de Noor die toen binnenkwam kende de haven niet en de mensen van het sein huis vreesden, dat het schip op het strand zou lopen. Van de wal af werd geschreeuwd dat hij moest stoppen en achteruit moest slaan. Gelukkig begreep de gezagvoer der het. De Noor werd veilig naar bin nen geloodst, van de wal af. In Scheveningen werd er nog lang over gesproken. Gevaarlijke toestand, zei men. Eigenlijk moet hier toch een loodsboot liggen. De toenmalige haven meester stelde zich in verbinding met diverse instanties en het gevolg was dat de Scheveningse haven werd opge nomen in de Loodswet van 1957. Volgens die wet zijn schepen met een diepgang van 2.20 meter en meer en, schepen met een lading, ongeacht de diepgang, loodsplichtig. Een exporteur van groenten en fruit, die driemaal per week een coaster naar Engeland laat varen, betaalt nu even zoveel maal 29 gulden loodsgeld. De gezagvoerder van de coaster brengt het schip evenwel zelf buitengaats. Een eigenaardige situatie is ook ont- verder „is er geen loods die de Sche veningse haven goed kent", zeggen ze. „Je moet lang hier hebben gevaren om die haven te leren kennen". Iedere Scheveningse schipper kent het verhaal van de kustvaarder die bin nenkwam bij windkracht zeven. In Hoek van Holland was een loods aan boord gekomen, maar de schipper, een Scheveninger, bracht zelf zijn schuit binnen. „Weet u wat de loods zei toen hij aan de wal was?" „Ik was blij dat de schipper het zo goed wist, want ik had de schuit bij dit weer nooit bin nengekregen". vangen. Maar bij een slechte vangst wordt wel eens vis bijgekocht in Ier land en dan zijn de schepen plotseling wel loodsplichtig geworden. Onzin De Scheveningers winden er geen doekjes om als zij uiting geven aan hun gevoelens. „Het is toch volslagen onzin dat een Scheveningse schipper, die de haven op zijn duimpje kent, een loods aan boord moet nemen omdat hij een lading vis heeft gekocht, terwijl hij zelf mag binnenvaren als de lading ei gen vangst is". Ook het garnalenschuitje dat vier, soms vijfmaal per week naar de Vero nica vaart is loodsplichtig. Soms be staat de lading uit een paar ton drink water (waarde enkele guldens), dan weer uit geluidsbandjes. Wanneer dit schuitje uitvaart en weer terugkomt met een lading hetgeen bijna altijd het geval is dan moet er 58 gulden loodsgeld worden betaald. De eigenaar van een kustvaarder heeft zijn advocaten gevraagd of hij van dat loodsgeld af kan komen. „Dat kan niet", zeggen die advocaten. „U moet een loods aan boord nemen, anders stelt u zich aan strafvervolging bloot. Als die loods er niet is, betaalt u al leen maar loodsgeld en mag u zelf de haven uitvaren". Gevaren De Scheveningers hebben gevraagd om een loodsboot, maar dan voor men sen die de haven niet kennen. Een Scheveninger zou zelf nooit een loods aan boord dulden. In de eerste plaats kennen zij de haven veel te goed om het stuurwiel uit handen te geven en Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. De AVRO en de NCRV verzorgen donderdagavond via de beide Hilversumse zenders een stereofonische uitzending van de uit voering, in de Grote Kerk te Naar- den, van de Mattheuspassie van Jo- hann Sebastian Bach. Medewerking aan deze uitvoering verlenen Elly Ameling, sopraan; An nie Hermes, alt; Tom Brand, tenor (Evangelist); Arjan Blanken, tenor (aria's); Laurens Bogtmans, bas (Jezus)David Hollestelle en Peter van der Bilt, bas (aria's en kleine partijen); Jolle de Wit en Eric Mes man, fluit; Kees Otten en Johannes Colette, blokfluit; Constant Stotijn en Gijs Reyns, oboe, oboe d'amore en oboe da caccia; Theo Olof en Louis Sons, viool; Carel van Leeuwen Boomkamp, viola da gamba. Continuo: Albert de Klerk en Mein- dert Boekei, orgel; Martin Zagwijn, violoncel, en Stef Schouten, contrabas. Het vocaal koor is het koor van de Nederlandse Bachvereniging, het kna penkoor het koor van de Vredesscho- len uit Amsterdam. Het Residentieor kest staat onder leiding van dr. An- thon van der Horst. Deze stereofonische uitzending be gint om half zeven. Om kwart over negen vanavond is het voor vele -duizenden kijkers weer Perry Comotijd. Dan verschijnt de kleine man, quasi nonchalant als altijd, ten tonele: een hand in de broekzak, terwijl de andere losjes gebaren maakt alsof het niets kost, geen moeite, geen voorstudie, geen beheersing. Het lijkt allemaal ge woon en natuurlijk. Niemand waagt het echter om te zeggen: wat een komedie! Toch is het natuurlijk zo, maar dan komedie van de beste soort, komedie waar miljoenen in geloven en die deze miljoenen een uur lang de illusie geeft dat er inder daad een aards paradijs bestaat (on danks de ontnuchterende reclameteks ten die er in Amerika tussendoor wor den gestrooid). Tijdens een onderbreking voor een reclameslagzin schoot een fotograaf Perry Como tussen de cameraploeg, die op het punt stond de show te hervat- Judas Islcarioth slaagde als mens in zijn twijfelmoedigheid en faalde als profeet van de „dwaalleer" die later als christendom het wereldbeeld een ander aanzien zou geven. Het is Johan Schmitz gelukt d'eze boeiende figuur tot leven te wekken met doorleefd en gebald spel. Zijn -mentale afbraak ver eiste bijna een uur lang hoge span ning, waartegen deze acteur van de Nederlandsche Comedie bestand bleek. De vrij sterke bezetting heeft de geestelijke fantasie van de Zwitser Marcel Dornier juist aangevoeld, zo dat de Judas van het spraakgebruik en de bijbel andere proporties kon krij gen. Van de gecompliceerde opgave het spel in dertig uur te laten spelen heeft regisseur Luc Van Gent zich bevredi gend gekweten. Slechts enkele rollen bleven aan de oppervlakte, zoals een te zachte Romeinse kapitein in wie de meedogenloze overheersing moest zijn gepersonifieerd. Het stuk dat aan de vooravond van het Joodse paasfeest een gepaste inlei ding vormt, kreeg goede steun van Jan van der Does' decor. De costuums (ge adviseerd door Ruth Helmer) mogen dan wel het tijdsbeeld hebben gedekt, zij leken in een te zeer geperste con ditie. L. van Duinhoven. televisie VRIJDAG Vanavond het vaste vrijdagavondpatroon van de AVRO: De toestand in de wereld, Flits, de Perry Como Show en Met het oog op.. De tijden laten-we dit keer maar weg want alle onderdelen zijn de moeite best waard. Wat de uitzending uit Frankrijk van Jan Brusse betreft zou het wel eens mogelijk zijn dat zijn oog dit keer op de Franse televi sie is gevallen, maar zo zegt Brus- se het kan best zijn dat het op het laatste ogenblik iets anders wordt, moét worden, omdat ze in Frankrijk nu eenmaal verzot zijn op improvise ren en alle gemaakte afspraken aan hun laars lappen! België Vlaams: „Biografie" is een toneelspel van N. S. Behrmann, waar in de portretschilderes Marion Froude door een uitgever wordt aangezet haar schandaleus verleden in een autobiografie neer te schrijven. Onder haar klanten waren zeer vele vooraan staande lieden. Deze en gene hebben er wel belang bij dat de biografie niet geschreven wordt... (8.40). Voor de liefhebbers van basketbal volgt er een reportage van de wedstrijd Ant werpenReal Madrid (10,00). Het programma eindigt na de filmrubriek „Première" (11.15). België Frans presenteert voor de operaminnaars de opvoering van „An- gélique" van Jacques Ibert. In één bedrijf wordt de geschiedenis bezon gen van een vrouw die het leven van haar man ondraaglijk maakt. Een buurman weet voor beide „echtelie den" een oplossing (8.30 - relais van de RTF). MÜNCHEN (DPA) De Beierse ministerraad heeft gisteren besloten zo spoedig mogelijk een regionaal televi sieprogramma in te voeren, nadat woensdag de directeuren van de West- duitse omroepen, tegen het voorstel van hun Beierse collega in, overeenge komen waren een gemeenschappelijk georganiseerd programma uit te zen den. Vorige week besloten de premiers van de Westduitse deelstaten een ge meenschappelijk tweede programma in te voeren als voorlopige oplossing nu de plannen van de bondsregering om een tweede programma uit te gaan zen den door de rechter waren getorpe deerd. AMSTERDAM. Het ook in ons land populaire Duitse zangeresje Heidi Brühl, die met haar negentien jaren reeds in even zovele films heeft ge speeld en gezongen, zal op 14 april in de City-theaters te Amsterdam en Den Haag de première van haar nieuwe film „Immer will ich dór gehören" bijwonen. De volgende dag treedt zij tijdens het danstoernooi van de Avro op in het Kurhaus te Scheveningen, hetgeen door de televisie zal worden uitge zonden. Er bestaan plannen om haar op 16 april in het City-theater te Amsterdam te laten optreden samen met de Dutch Swing College Band, die ook in de film speelt. MIDDELBURG. De afdeling Zee land van de bond van paardenhandela ren hield gisteravond een filmavond. De heer L. J. Boone uit Ritthem sprak een welkomstwoord. Hierna vertelden de he ren Joop van der Touw en L. Nijhuis uit Den Haag op humoristische wijze hun ervaringen over de tocht met de postkoets van Istanbul naar Rotterdam. De heer Van der Touw had, de leiding van deze tocht, die vorig jaar ter gele genheid van de Floriade werd georga niseerd om in Turkije een tulpenbol te halen. Na de uiteenzetting van de bij na 3500 kilometer lange tocht die met negen paarden werd volbracht, werden enkele films vertoond. Deze avond werd ook bijgewoond door de heer P. de Schipper uit Middelburg, die deze tocht meemaakte. IN WEST-DUITSLAND BONN In West-Duitsland staan de prijzen van destilleerd de laatste tijd onder druk nu sedert kort niet al leen de prijzen van ingevoerd gedestil leerd whiskey en rum met tien tot twintig procent zijn verlaagd, maar ook de verkoop van de groothandel buiten de detailhandel om steeds gro tere omvang krijgt. Volgens schatting heeft de detailhandel op zijn minst dertig procent van zijn omzet aan de zgn. grijze markt verloren, Een fabriek van gedestilleerd te Flens burg heeft thans door midel van adver tenties verklaard, dat de kleinhandel niet meer met woorden, maar met daden moet worden geholpen. Zij belooft maatrege len te nemen tegen groothandelaren, die ten. Como's uitdrukking is ondoor grondelijk: kwam die korte adempauze hem juist goed van pas, of is het lichte ironie die zijn blik verraadt? Hoe dan ook, de commercie heeft Como geen windeieren gelegd. Hij is een goed conferencier en ook de reclame teksten weet hij uiterst vakkundig te verkopen, zelfs met een artistiek verf je erover. Dat slikken de Amerikanen graag. Voor de miljoenen die er in het laatje komen contracteert Como aan de lo pende band artiesten van heinde en verre. Vanavond eens iemand van verre: Caterine Valente. vandaag "1 VRIJDAG De radioprogram ma's bieden vandaag een voor de muziekliefhebbers treurige aanblik. Er is vandaag niets dat sterk naar voren komt. Daarom maar toch ook omdat het weinig gehoord wordt en omdat Mozart het schreef, melden we dat het fraaie, bescheiden instrument de fagot nu ook eens te horen is als solo-instru ment in het concert no. 1 in Bes, dat de Salzburgse meester schreef. Gwydion Brooke speelt het werk, waarvoor hij zelf de ca denzen schreef, tesamen met het Royal Philharmonic Orchestra, dat gediri geerd wordt door sir Thomas Bee- cham (Hilversum 2, kwart over vier). In het lichte genre vanavond weer twee vaste programma's: Prisma (Hilversum 2, kwart over acht) en Je .neemt er wat van mee (Hilver sum 1, negen uur). Ook een serieprogramma geeft Ra dio Luxemburg: Moi, j'aime le Mu- sic-Hall. Ditmaal een.gesprek met en liedjes van André Claveau (zeven over half negen). Niet vergeten: om zeven uur Pau- lus. i in het kort ZATERDAG 25 MAART RADIO Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. Het ziet er naar uit dat er meer samenwerking tot stand zal komen tussen de omroepverenigin gen wat de sportprogramma's in het weekeinde betreft. Zaterdag 1 april en maandag 3 april (Tweede Paasdag) gaan de KRO en de Vara eens een proef nemen. Het programma van de KRO getij teld: „Sport op de vrije zaterdag'* wordt een gezamenlijk programma, in geleid door Bob Spaak. Daarna volgen reportages van competitiewedstrijden in de sectie betaald voetbal, waarin Leo Pagano, Dick de Vree, Ad van Emmenes, Kees Postema en Jan de Troye om de beurt als verslaggevers zullen optreden. In het progTamma van de Vara van maandag 3 april wordt die samenwer king voortgezet. Het is te hopen dat deze samenwerking blijvend zal zijn en zich zal uitbreiden tot de Avro, zo dat in de toekomst reportages en uit slagen die elkaar tot nu toe steeds overlappen en doorkruisen tot een over zichtelijk geheel zullen uitgroeien. HILVERSUM 1, 402 M. VARA 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.23 Gram; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 Voor u en uw gezin; 9.00 Gym; 9.10 Gram (9.35-9.40 Wa- terst.); VPRO; 10.00 Samen uit, lezing; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Gevar progr; 12.00 Congres PvdA; 12.10 Hammond orgel; 12.30 Land- en tuinb; 12.33 Jazzmuz; 13.00 Nws; 13.15 VARA-Varia; 13.20 Sport- nws; 13.45 Gram; 14.05 V d jeugd; 14.40 Gram; 15.25 Boekbespr; 15.45 Koperork; 16.10 Streekuitz; 16.30 Gram; 16.45 Con gres PvdA; 17.00 Jazzmuz; 17.30 Week- journ; 18.00 Nws; 18.20 Bedreigde kunst? 18.35 Lichte muz; 19.00 Artistieke staal kaart; VPRO: 19.30 Passepartout bij gas licht 19.40 Levèn en dood in de Bijbel; 19.55 Deze week; VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar progr; 21.20 Soc comm; 21.25 Lichte muz 22.00 De grap die vreemde gevolgen had, hoorsp; 22.20 Gram; 22.30 Nws. 22.40 licht progr; 23.10 Gram; 23.40 Gram; 23.55- 24.00 Nws HILVERSUM II, 298 M KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 V d jeugd; 7.40 Gram; 7,45 Morgengebed; 8.00 Nws: 8.18 Gram; 8.25 Hoogmis; 9.45 Gram; 10.00 V d kleuters; 10.15 Gram; 11.00 V d zieken; 11.45 Gram; 12.00 Mid dagklok-noodklok; 12.04 Gram; 12.30 Land en tuinb; 12.33 Gram; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz; 13.50 V d jeugd; 14.00 Harmonie-ork; 14.15 Gram; 14.25 Lichte muz; 14.50 Amus muz; 15.10 Franse les; 15.30 Gram; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Instr octet; 16.40 Sportperiscoop; 17.00 V d jeugd; 18.00 Kunstkron. 18.30 Volksmuz; 18.45 Vragen- beantw 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Zang; 19.30 Jazzmuz; 19.50 Lichtbaken; 20.00 Ka- merork; 21.00 U bent toch ook van de par tij? 21.10 Gram; 21.25 Nood die ik zag; 21.45 Promenade-ork; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Muzikale lezing; 23.55—24.00 Nws. f TELEVISIE NTS: 16.00- plm, 16.45 Eurovisie: De Grand National in Aintree. NCRV: 17.00— 17.30 V d kind; NTS: 20.00 Journ; NCRV; 20.20 Act; 20.30 Filmprogr; 20.55 Amus progr; 21.40 Documentaire film; 22.10 Dag- sluiting.- DUITSLAND 15.30 Perry Como-show; 16.00 Eurovisie Amtree: Grand-National Handicaprace. 16.30 Amus progr; 17.05 TV-film; 17.30— 18.20 Quiz-progr; (Regionaalprogr. NDR: 18.35 Progr overz; 18.45 Die Nordschau; 19.25 Vriendelijke groeten uit Italië; WDR: 14.00 Die Woche - Hier und Heute; 18.45 Hier und Heute; 19.25 Vader weet het be* ter); 20.00 Journ; 20.20 Een plaats voor die ren; 21.00 Spel; 22.30 Laatste nws; 22.45 Het woord voor de zondag; 23.00 Intern danstournooi v beroepsdansers. FRANS BELGIË 15.00 V d vrouw; 16.00 Film; 16.45 Tor- chy: Bogey redevient méchant; 17.00-18.00 V d jeugd; 19.30 Feuill; 20.00 Nws; 20.30 Tekenfilm; 20.45 De geschiedenis overtreft de verbeelding: Fra Diavolo; 22.15 Act: Daarna: Nws - VLAAMS BELGIE 16.00 Eurovisie Aintree: Grand-National Handicap-race; 16.30 V d jeugd; 17.00-18.00 V d jeugd; (herh.) 19.00 Kathol uitz; 19.30 De week m beeld; 20.00 Nws; 20.30 Amus progr; 21.45 Feuill; 22.10 Quizprogr; 22.40 ^teiïhandel schade berokkenen en verlangt dat aan de door de fabriek vast gestelde prijzen wordt vastgehouden om een ruïneuze concurrentie te vermijden Tevens kondigt zij een aanzienlijke prijs verlaging aan. J y J Advertentie Stelt uw pasvorm eigen eisen? Heeft u een „lastige maat" - corpulent, extra lang? Kreymborg was een van de eerste, die de vele mogelijkheden van het 4D maatsysteem volledig hebben ingezien. In enkele filialen werd er reeds geruime tijd mee gewerkt. Kreymborg heeft niet alleen de grootste sortering maar tevens de meeste ervaring. In de nieuwe Waarborg-kollektie vindt u tal van kostuums, gemaakt volgens dit nieuwe systeem. Een openbaring I Het kostuum van uw. maat precies naér uw maat. Veranderingen praktisch overbodig! Nu slaagt u nog beter bij Kreymborg - uw Waarborg voor perfekte kleding. LANGE DELFT 60—62 - MIDDELBURG WALSTRAAT 84 - VLISSINGEN Op aanvrage bezoeken onze reizigers U gaarne.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 9