RAAD MIDDELBURG BETREURT VERTREK VAN MR. DE WIDT GENIET VAN'N SIGAAR HUIS 3 Albert Heijn verhuist naar Grote Markt in Goes GROSCO VERLAAT GOES door Zeeland Wethouderssalarissen omhoog Met auto kanaal in bij Goes Nieuw plan voor de Stoofdijk Pag. 3 Wethouder Kogeler: „Pijnlijke verbazing99 Herv. diakenen en ouderlingen samen te Goes bijeen Nieuwe r.k begraafplaats te Goes Gezellige avond van bejaarden In augustus jeugdronde door Zeeland BEGIN ER NU MEE Schip verloor anker Sloop Marnixschool aanbesteed Drie voortvarende besluiten in de raad Wisekerke Tweede vrouwelijk lid geïnstalleerd Schipper en stuurman van „Eva beleefden hachelijk avontuur Een van opvarenden liep gekneusde ribben op Fa. v. d. Poel koopt grote lapgrond Vestiging van supermarket? Nieuwbouw in 's Heer-Arendskerke Geen overeenstemming over huur strand Groene Kruis te Tholen verhoogt contributie Vaste plaats voor verkeerstafel? Alarminstallatie in Boerenleenbank Merel heeft zijn nestje al gebouwd Dit jaar weer Reinaerdstoet Dinsdag 21 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD MIDDELBURG. Met pijnlijke verbazing hebben wij kennis ge nomen van uw benoeming tot bur gemeester van Amersfoort. Met. deze woorden richtte wethouder J. W. Kögeler zich gistermiddag aan het begin van de raadsver gadering tot burgemeester mr. Joh. de Widt. Wethouder Kögeler voegde eraan toe, dat de raad de heer De Widt nog lang in Middel burg had willen houden. In nau welijks drie jaar tijd hebt u met veel toewijding en zorg uw werk in onze stad gedaan. Met grote energie hebt u zich aan uw arbeid gegeven. Wij ervaren het als een teleurstelling dat u vertrekken gaat. Niettemin zijn wij toch ver heugd, dat u een eervolle benoe ming als deze te beurt is gevallen. Wij wensen u dan ook, sprak de heer Kögeler, in Amersfoort veel sterkte en geluk. Burgemeester De Widt zei het even eens te betreuren, dat hij zijn werk in Middelburg moest afbreken. „Ik hoop nu elders mijn krachten aan de ge meenschap te geven. Ik heb in Middel burg een bijzonder prettige tijd gehad, waarbij ik veel vriendschap heb onder vonden". De heer De Widt dankte voor het hem toegewenste geluk. PRESENTIEGELD De raad besloot tot wijziging van de bezoldiging van de wethouders. De door Gedep. Staten ontworpen verhoging viermaal 1200 per jaar werd aan- GOES. In de Prins van Oranje werd zaterdagmiddag voor de eerste maal een gezamenlijke vergadering be legd van diakenen en ouderlingen uit de classis Goes. Op deze bijeenkomst sprak: Ds. J. C. van Dongen uit Utrecht, vice-voorzitter van de Algemene Diako- nale Raad .van de Ned. Herv. Kerk, over het onderwerp: De samenhang van Diakonaat en Pastoraat. Spreker zei, dat juist door het bestaan van de onderscheiden ambten van ou derling en diaken het gevaar groot is, dat in de gemeente langs elkaar heen wordt gewerkt. Daarom dient de ouder ling iets af te weten van het diakonaat en de diaken niet vreemd te staan te genover het herderschap. Beide ambten hebben mede tot taak de gemeente toe te rusten tot dienstbetoon aan de naas te." Zelfs onze tijd waarin veel hulp wordt verleend door een beroepskracht, zoals de maatschappelijk werkster en de gezinsverzorgster de laatste weet zelfs haar handen te gebruiken om nood te lenigen brengt mede een verdieping van de ambten met zich. In discussiegroepen werd nog enige tijd over het referaat nagedacht en vra gen gesteld aan de inleider. Mede werd de wens uitgesproken, dat meerdere gelegenheden moeten worden aangegrepen om gezamenlijk van ge dachten te wisselen over de diakonale en pastorale taken in de gemeente. De vergadering stond onder leiding van de heer J. Glas te Kapelle. GOES. De eerste besprekingen zijn gehouden tussen het college van b en w en de pastoor van de rooms-katholieke parochie over een nieuwe rooms-katho lieke begraafplaats, zo vernamen wij uit betrouwbare bron. Het initiatief tot dit gesprek is uitgegaan van het gemeentebestuur van Goes. Het ligt in de bedoeling om een nieuwe r.k. be graafplaats te stichten als een onderdeel van de algemene begraafplaats aan de Zaagmolenstraat. De voorbereidingen verkeren nog in een pril stadium. De grond voor de stichting van een nieuwe r.k. begraafplaats moet nog aangekocht of onteigend worden. Mettertijd zal dan de r.k. begraafplaats aan. de Zuidvliet- straat verdwijnen. OUDELANDE. In het dorpshuis kregen de bejaarden zaterdag een ge zellige avond aangeboden. De heer Frenks uit Souburg (voorheen te Baar land) vertoonde enkele films, door hem zelf opgenomen van vorige bejaarden- reizen. Een orkestje, bestaande uit vier jonge dames uit Baarland, trad op en mej. Deurloo uit 's Heer Abtskerke de clameerde enkele gedichten. In de pauze werd een verloting gehouden. En na de pauze zong een mannenkoor, gevormd uit de bejaarden en met als dirigent burgemeester W. N. van Liere enkele liederen. VLISSINGEN. De promotor van de jeugdtoer Walcheren die vorig jaar voor het eerst is verreden, de heer C van der Linden, heeft het plan opgevat dit jaar naast de Walcherse ronde ook een ronde door geheel Zeeland te orga niseren. Deze tour die vermoedelijk in augustus zal worden verreden, zal be staan uit zes dag-etappes. In een van deze etappes zal een snelheidsrit voor ploegen van ongeveer twintig kilometer worden opgenomen. Binnenkort zal een comité dat met de organisatie zal wor den belast de plannen verder uitwerken. Raad 's-Gravenpolder bijeen 's-GRAVENPOLDEK. De raad komt vrijdagavond om acht uur bijeen. Enkele punten op de agenda zijn aan vragen voor verbeteringspremie van wo ningen, de goedkeuring van het herziene ontwerp-uitbreidingsplan en de aankoop van een winkelwoning, die in het belang van het verkeer in de toekomst zal wor den afgebroken. vaard. Wel had de heer A. J. Schot (SGP) nog enige bedenkingen, omdat het nog niet zo lang geleden is dat tot verhoging werd overgegaan, maar hij achtte zijn bezwaren toch niet van dien aard om tegen het voorstel te stem men. Het presentiegeld van de raad ging eveneens omhoog. En ook hier was het de heer Schot, die aanmerkingen maakte. Waar ligt de grens, vroeg hij. Toch stemde de heer Schot voor het voorstel. Voor het bijwonen van een raadsvergadering zal nu vijftien gulden per lid worden gegeven en voor het aanwezig zijn in een commissie- of af delingsvergadering 7.50. De vermoedelijke restauratiekosten van de Oostkerk zullen 62.000 meer bedragen. Het college van kerkvoogden van de hervormde gemeente verzocht de raad het gemeentelijke subsidie met 2000 te verhogen en te brengen op 24.260. De raad voldeed aan dit ver zoek, al maakte de heer M. A. L. Hu- bregtse (Arbeid) nog de opmerking, dat hij zo langzamerhand het gevoel kreeg van een wat hij noemde ,,afpersingspo- litiek". Reeds drie keer hebben we, zei de heer Hubregtse, het bedrag moeten veranderen. De raad blijft hier niet mee doorgaan. Burgemeester De Widt antwoordde hem, dat het bij dit soort werken altijd moeilijk is een juiste ra ming te maken. STROMENWIJK Naar aanleiding van het voorstel om ten behoeve van de verbetering van de Oosterscheldestraat (de vroegere Lageweg) een krediet van 170.000 be schikbaar te stellen welk voorstel werd aangenomen deelde wethouder Kaland mee, dat in de Stromenwijk een snellere exploitatie heeft plaatsge vonden dan aanvankelijk was geraamd. De gemiddelde tijdsduur voor de uit gifte van grond was op vijf jaar bere kend en het renteverlies op 280.000. Het ziet er naar uit, aldus de wet houder, dat wij bij lange na niet aan dit bedrag zullen komen. Waarschijn lijk zal het renteverlies amper een ton bedragen. Bovendien beschikt de gemeente nog over een niet onbelang rijk overschot op de post onvoorzien om onverhoopte tegenvallers te kun nen opvangen. Na uitgebreide discussie besloot de raad tot aankoop van een boekhoudma chine. Een krediet van 14.110 werd hiervoor uitgetrokken. Advertentie HANSWEERT. Het Franse motor schip „Fronsac" is zaterdagavond bij het meren ter hoogte van de loswal te Schore zijn anker van 600 kg met ca 20 meter ankerketting verloren. Aan het Hansweertse bergingsbedrijf Polder man werd door de rederij van het m.s. „Fronsac" opdracht gegeven het anker op te vissen wat maandagmorgen dan ook gebeurde en met succes, zodat het anker weer aan boord van het schip bezorgd kon worden. SOUBURG. Gistermiddag werd bij Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren een aanbesteding gehouden voor het slo pen van de voormalige Marnixschool op de Nieuwe Vlissingseweg en twee wonin gen aan het Oranjeplein. De laagste in schrijver was de Fa. Van Wijnen uit Waalwijk met een bedrag aan de ge meente te betalen van 225. De gemeenteraad van Kortgene is gistermiddag, na afloop van de raadsvergadering, op excursie geweest naar de nieuwe vismijn in Colijnsplaat. De raadsleden hebben met grote belangstelling het houten gebouw aan de nieuwe vissershaven bekeken. Het was voor hen dan ook iets nieuws. De vismijn zal over enkele weken in gebruik worden genomen. De vissers van Arnemuiden krijgen eind april een nieuwe thuishaven in Colijnsplaat. Bij die haven hooTt de uismijn, toaar straks de mijnklok de prijzen zal bepalen van de botjes, scharretjes en andere vissoorten. Hopelijk worden het voor de vissers goede prijzen. WISSEKERKE. Een drietal voor recreatieve ontwikkeling belangrijke besluiten zijn gistermiddag in de ge houden raadsvergadering gevallen. De raad ging nl. akkoord met de voorstel len betreffende de aanleg van een jacht haven te Kamperland, het maken van overgangen over de duinen, eveneens te Kamperland, en ten slotte met de verbeteringen van de weg die onder langs de zeedijk in de buurt van de Banjaard loopt. Op het laatste punt zal men dan eveneens overgaan tot het dempen van 700 meter sloot. De betreffende plannen, die door Ge deputeerde Staten gunstig zijn ontvan gen, werden binnen veertien dagen reeds voor goedkeuring doorgestuurd naar Den Haag. Een samenwerking met rijkswaterstaat is eveneens reeds toege zegd. Indien de plannen, zoals boven om schreven, worden uitgevoerd zal er een parkeerruimte voor 300 tot 350 auto's vrijkomen. De voorzitter, burgemeester J. van Halst, zou het werk op zeer kor te termijn uitgevoerd willen zien. Na goedkeuring van hogerhand zal men dan ook onmiddellijk met de uitvoering be ginnen. Zo mogelijk hoopt men het werk al met de aanvang van het ko mende seizoen gereed te hebben. Raad Middelburg MIDDELBURG. In de gistermid dag gehouden raadsvergadering is me vrouw Van Loo-van Loo geïnstalleerd tot raadslid voor de Partij van de Ar beid. Op haar plaats vond zij rozen en tulpen. De geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid de heer A. Maas, die de plaats zal innemen van de heer J. W. Kögeler als raadslid, werden in orde bevonden. De raad ging akkoord met o.m. de volgende voorstellen: subsidie in de kos ten van restauratie van het pand Wage- naarstraat 30 (bijdrage tot een maxi mum van 7200)aankoop pand Nieuw- straat 14 c.a. (ƒ9.000); invoering goed kope huishoudstroom; bouw tuinmuur Schuiffelstraat 6.000)krediet aan sluiting rioolgemaal klein industrieter rein (ƒ31.000); aankoop Dam 13; kre diet medewerking ex art. 50 e.v. van de kleuter onderwijswet (stichting kleuter klas rijksleersehool)bijdrage van 100 voor departement Zeeland van de Nederlandse Maatschappij voor Nijver heid en Handel; ontslag dr. H. P. H. Camps als leraar aan het gymnasium; ontslag ir. B. D. de Roos eveneens als leraar aan het gymnasium; onttrekking aan het openbaar verkeer van een deel van de St. Barbaragang; opslagterrein oude steen; aankoop panden Klein Vlaan deren 89, Branderijmolengang 24 en Noordbolwerk 13; aankoop grond ten behoeve van plan-Breeweg; krediet ver leggen leidingen Oosterscheldestraat. Het voorstel betreffende de precario rechten werd teruggenomen. SCHIP OP DAM BIJ BORSSELE BORSSELE. Schipper Hoo- genboom uit Middelburg en stuur man Stoffels uit Terneuzen hebben maandagmiddag op de Wester- schelde met hun motorschip „Eva" (330 ton), van de N.V. De Hoop uit Terneuzen een hachelijk avontuur beleefd. De met zand ge laden „Eva" was uit Vlissingen vertrokken naar Terneuzen. Het weer was bijzonder slecht. De regen suisde neer en de harde wind bereikte somstijds Beaufort- kracht zeven. Wel hadden de schipper en de stuurman de luik hoofden van hun scheepje met dekkleden gesjord, maar tijdens de vaart werd het weer steeds slechter en de zee voortdurend ruwer. Na korte tijd sloegen de golven over de dekkleden heen, waardoor het water ongehinderd kon binnenstromen. De golven kregen steeds meer vat op het scheepje. Binnen enkele minuten sneuvelden ook de ramen van de roef. De situatie werd kritiek, waarom dan ook schipper Hoogenboom poogde Bors- sele te bereiken. Tot overmaat van BRESKENS. In een spoedeisen de raadsvergadering heeft de ge meenteraad van Breskens gisteren het besluit genomen elf percelen bouwgrond in het bungalowpark te verkopen aan de fa. Van der Poel te Terneuzen. Het betreft hier een tota le oppervlakte van 11.225 vierkante meter, die verkocht zal worden tegen een grondprijs van 11,50 gld. per vier kante meter. De firma Van der Poel heeft te ver staan gegeven met de uitvoering van de werken haast te willen betrachten, waarop het gemeentebestuur zich gaarne hereid verklaarde spoed ach ter deze zaak te willen zetten. De raad ging zonder stemming met het voorstel akkoord. ramp liep de ..Eva" op de dam. De beide opvarenden probeerden toen met een roeiboot aam land te komen. Zelf hoefden zij er weinig aan te doen, want de zware zee wierp de „Eva" al hardhandig op de dijk. Stuurman Stoffels, die voor de eerste keer met schipper Hoogenboom mee voer, liep daarbij een paar gekneusde ribben op. In htm natte plunje sjouw den de beide schipbreukelingen toen naar de postcommandant in Borssele om daar op te drogen. Inmiddels waren uit Terneuzen en Vlissingen sleepboten uitgevaren om as sistentie te verlenen. Uit' Breskens ver trok de reddingsboot „President Wiers- ma", die nog enige tijd het water van de Westerschel-de afzocht op zoek naar de beide opvarenden, die zich intussen reeds veilig en wel in Borssele aan land bevonden. De sleep- en .bergingsvaartui gen waren afgekomen op het door het Engelse vrachtschip ,,St. John", ko mende van zee en op weg naar Antwer pen, via Seheveningen-Radio versprei de bericht, dat zich op de Westerschelde een schip in zinkende toestand zou be vinden en hulp dringend nodig was. Het bergingsvaartuig „Zeeleeuw" uit Vlissingen is erin geslaagd de „Eva" boven water te houden. Het vaartuig maakte langszij vast en poogde met sterke pompen het scheepje drijvende te houden. De „Eva" werd later naar Hoedekenskerke versleept. GOES. Met slechts een paar natte voeten heeft de Volkswagenchauffeur C. A. P. S. uit Kortgene, gistermiddag zijn wagen kunnen verlaten, nadat hij kort tevoren het kanaal bij Goes was ingedoken. S. reed over de weg langs het kanaal in de richting Goes, storm en regen trotserend. Een plotselinge rukwind moet de wagen opzij en in het kanaal geduwd hebben. De chauffeur die met een kalm gangetje reed, wist geen andere lezing te geven voor zijn onvrijwillige duik in het koude wa ter. De bestuurder kon bijtijds zijn auto verlaten. Met een takelauto is de Volkswagen op het droge gebracht. Zeeuwse eerste prijzen op hondententoonstelling TERNEUZEN. Op de internationa le hondententoonstelling te Brussel heb ben enkele Zeeuwse honden eclatante successen behaald. Eerste prijzen kre gen de honden „Salting's Dandy", van de heer R. P. F. Nijs uit Groenendijk (bij Hontenisse), en Saltings Evening Son, van de heer J. van Dixhoorn uit Terneuzen. Beide honden kwamen uit de kennel van de heer Van Dixhoorn. Ten slotte veroverde een eerste prijs de hond „Heyspranks Husky" van de heer Van Maris uit Vlissingen. Alle drie de honden kregen de aantekening „uitmuntend" in hun klasse. GOES. Naar wij vernemen verhuist Albert Heyn binnen afzien bare tijd van de Lange Kerkstraat naar de Grote Markt. De directie van dit grote levensmiddelenconcern heeft namelijk het pand ge kocht op de Grote Markt, waarin thans nog de kantoren van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst en van de Provinciale voedsel- commissaris zijn gehuisvest. Na voltooiing van het landbouwcentrum Zeeland worden deze kantoren, zoals bekend, ondergebracht in dit complex aan de Westsingel. Verwacht wordt, dat de verhuizing van deze diensten in de zomermaanden plaats kan vinden. Onmiddellijf daarna begint Albert Heyn met een algehele verbouwing van dit pane' Albert Heyn ziet grote mogelijkheden voor vestiging op de Grot Markt. Het gebouw op de Grote Markt is aanzienlijk ruimer dan d huidige huisvesting in de Lange Kerkstraat. Het ligt in de bedoeling dat de nieuwe zaak geheel gericht zal zijn op zelfbediening. De ge dachten gaan zelfs uit naar vestiging van een supermarket, maar daarover is de studie nog gaande. De twee opvarenden van de „Eva", die maandag bij Borssele op een dam werd geworpen. Links de Si-jarige stuurman L. Stoffels uit Terneuzen, die een paar gekneusde ribben opliep, toen de roei boot door de ruwe zee en de harde wind op de dijk werd geworpen. Rechts schipper Hoogenboom uit Middelburg. Plaatsing apparaten speeltuinvereniging ST. ANNALAND. Nu de vorig jaar opgerichte speeltuinvereniging ,Vrij en Blij" door de diverse acties over gelden gaat beschikken, ligt het in de bedoeling van het bestuur, om bij het gemeentebestuur toestemming te vragen om voorlopig op de oude ge dempte haven een aantal apparaten te mogen plaatsen, alsmede twee doelpa- sn voor een speelveld, teneinde de mgd enige ontspanning te kunnen bie- en. Wanneer het terrein door het ge- ïeentebestuur definitief zal zijn toege- /ezen in het uitbreidingsplan „Achter le Bogerds" zullen deze apparaturen op de definitieve plaats worden opge steld. Het betreft dus hier een voorlo pige maatregel. STAVENISSE De raad van Stave- nisse heeft zich gisteren uitvoerig be ziggehouden met een door de Ned. Hei de Mij. opgesteld plan tot verbetering van de Stoofdijk, waarna deze afgedekt zou worden met een asfaltlaag. Er zou voorts een trottoir-afscheiding met ver hoogde banden worden aangebracht. De raad zag echter liever een nor maal verhoogd trottoir, waarbij boven dien de wens te kennen werd gegeven, dat de weg op sommige punten verbreed zou worden in verband met de passage van het verkeer. Men besloot de Heide Mijl om een nieuw plan te verzoeken. Overigens zal de verbetering van de Stoofdijk meebrengen dat het net van de N.V. P.Z.E.M. ondergronds moet ko men te liggen. Bovendien staat men voor het feit, dat een openbare verlich ting aangebracht zal moeten worden. De raad voteerde voor deze werken respec tievelijk 960 en 2400 gulden. Op voorstel van B. en W. zal Stavenis- se niet meedoen met de gemeenschap pelijke regeling voor het ophalen van huisvuil. De regeling zou voof de inwo ners betekenen dat ze tien gulden per jaar per emmer moesten betalen, terwijl men thans voor ruim de helft van dat bedrag hetzelfde bereikt. GOES. Het levensmiddelengrossieisbedrijf fa. Gebr. Duvekot (Grosco), dat gevestigd is in de Nieuwstraat, is van plan de gemeente Goes te verlaten en zich in het dorp 's Heer-Arendskerke te vestigen. Met het gemeentebestuur van 's Heer-Arendskerke is overeen stemming bereikt over de verkoop van bouwterrein, gelegen in het onlangs door de raad vastgestelde uitbreidingsplan. Dit terrein ligt tussen de oude en de nieuwe rijksweg. Het grossiersbedrijf Grosco heeft zich in de loop der jaren, maar vooral in de na-oorlogse tijd, zeer gunstig ontwik keld, waardoor gebrek aan ruimte is ontstaan. In de Nieuwstraat, waar het bedrijf nu gevestigd 'is, zijn vrijwel geen uitbreidingsmogelijkheden; daarom heeft men besloten in de nabijgelegen gemeente 's Heer-Arendskerke nieuwe bedrijfspanden te bouwen. Met de voorbereiding voor realise ring van de nieuwbouw is reeds een be- V.y.V. Zoutelande ZOUTELANDE. In café „De Roode Leeuw" hield de V.V.V. Zoutelande- Biggekerke haar jaarvergadering. Hier kwam de kwestie betreffende het huren van strand aan de orde. Het is tot op heden niet mogelijk gebleken met het gemeentebestuur overeenstemming te bereiken over het huren van strand. Uit de jaarverslagen bleek dat in beide plaatsen het aantal gasten toenam. In Zoutelande steeg het aantal gasten van 19044 tot 22453. Voor Biggekerke zijn deze cijfers 7415 en 7632. Voor het eerst werden dit jaar ook het aantal monde linge en telefonische inlichtingen geteld. Voorzitter K. Labruijere deelde mee dat met het gemeentebestuur overleg wordt gepleegd over het aanleggen van een wandelpad naar de vuurtoren. Het pad wordt aangelegd door de bosjes van staatsbosbeheer en betekent voor de overgang bij de vuurtoren een grote verbetering. De vereniging telt nu 308 leden tegen 259 vorig jaar. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer G. Gabriëlse bur gemeester J. de Pree gekozen. De he ren K. Labruijere en F. de Wolf wer den als bestuurslid herkozen. THOLEN. De afdeling Tholen van het „Groene Kruis" kwam in hotel „Zeeland" onder voorzitterschap van dr. P. J. Duinker in een zeer slecht be zochte vergadering bijeen. Uit de reke ning over 1960 bleek, dat er een nade lig saldo is van ƒ375,16. De bezittingen vertegenwoordigen een waarde van 15.612,84. Het aantal leden bedraagt 850. Uit een verslag van de wijkzuster bleek, dat zij -aan 80 zuigelingen 108 be zoeken had gebracht. Verder bezocht zij 43 patiënten met 1720 verpleegdagen en 2033 verplegingen en voor de T.B.C.- bestrijding 4 patiënten met 14 bezoeken. De beide doktoren in deze gemeente hadden op het consultatiebureau 51 maal zitting met 109 zuigelingen, en 703 con sulten. Het materiaal werd 254 maal uit geleend. Tot bestuursleden werden herkozen de heren dr. L. D. A. Looijsen en J. J. Kramer. De contributie werd verhoogd van 5,20 tot 6,50 per jaar. gin gemaakt. De gemeente 's Heer- Arendskerke hoopt spoedig de goedkeu ring van Ged. Staten op het uitbreidings plan te ontvangen. ST. ANNALAND. De vorige post commandant der Rijkspolitie, de heer P. J. van Engeldorp-Gastelaars, die naar Wapenveld (Veluwe) vertrok, heeft tijdens zijn verblijf te Sint-Anna- land een schitterende verkeerstafel ge maakt, die thans opgesteld staat op de zolder van het nieuwe gemeentehuis. Deze plaats is echter niet doelmatig. Nu het oude gemeentehuis binnen af zienbare tijd niet meer bewoond zal zijn, zal deze mooie verkeerstafel wel licht een plaats krijgen in één van de kamers van het oude gemeentehuis, dat momenteel nog bewoond wordt. NISSE. In de algemene vergade ring van de coöp. boerenleenbank Nis- se-Ovezande en omgeving heeft de voor zitter, de heer Iz. Luteyn meegedeeld, dat een alarminstallatie in het kantoorge bouw en een boekhoudmachine (kosten 7000 gulden) zijn aangekocht. Voorts vertelde hij, dat de omzet bij de bank nog steeds stijgt en dat de combinatie met de -bank van Ovezande een succes is geworden. De kassier, de heer J. v. d. Does, lichtte de rekening toe. Deze rekening sluit over 1960, met een bedrag van 7.859.587,49. In de plaats van de heer L, Tolhoek, die wegens gevorder de leeftijd had -bedankt, werd tot be stuurslid gekozen de 'heer iP. Vette. Het aftredend lid van de raad van toe zicht, de heer J. Moerdijk had ook be dankt vanwege zijn hoge leeftijd. De heer Tolhoek, die 24 jaar zitting heeft in het bestuur kreeg een enveloppe aangeboden en de heer J. Moerdijk een polshorloge. Tot ereleden van de bank werden benoemd de heren N. Nieuwe- -huise, P. Verburg, A. Vette, P. van Liere, J. Mol, L. Tolhoek en J. Moer dijk. Kapelle. Toen we op school gingen werd ons altijd geleerd dat in mei alle vogels een ei leggen. Het bijzonder fraaie weer van de laatste tijd echter heheft ook de vogels niet onbe roerd gelaten. Ook zij hebben het voorjaar in het hoofd en zo zagen we aan de Postweg in Kapelle in een heg reeds een nest waarop een merel zat te broeden op 4 eitjes. Die kon het blijkbaar niet langer meer hou den met dat mooie weer. HULST. Het staat thans vast dat Hulst dit jaar voor de derde keer een Reinaerdstoet krijgt. Voor het eerst is hiervoor een beroepsregisseur aange trokken, de heer A. v. d. Plaatse uit het Belgische Kortrijk. De heer v. d. Plaatse is vooral bekend om zijn Yperse kattenstoet en de talenstoet van Kort rijk. Hulst, dat bekend staat als de Rei- naerdstad, heeft ai twee keer een Rei naerdstoet gehad, n.l. in 1956 en 1958. Regisseur v. d. Plaatse heeft zijn plannen al gereed liggen. Zij behelzen niet zo zeer een uitbreiding van het eve nement als wel een verbetering van het gehalte. Zo zal het aantal wagens niet worden uitgebreid, maar wel zal er meer plaats voor lopende groepen wor den ingeruimd. Vorig jaar bestond in Hulst al het plan voor een derde Rei naerdstoet maar dit ketste toen af op de subsidie-verlening. Van de gemeen te Hulst heeft men nu toezegging tot medewerking gekregen, met name van de zijde der politie. Daardoor zal het mogelijk zijn een zodanige verkeersre geling te treffen, dat van de vreemde lingen gemakkelijker entree kan worden gevraagd. Deze Reinaerdstoet gaat weer als de vorige keer gepaard me) een opvoering van het openluchtspel. „Reinaerd de Vos". Dit zal ditmaai niet door een beroepsgezelschap maar door de Hulster amateurgroep „De Transfiguratie" worden verzorgd. De laatste avond van het Nutsde- partement Burgh-Haamstede werd in Burgh gehouden. Als spreekster trad Marijke Jonker op. Burgemeester mr. H. Rijpstra van Terneuzen werd het eerste kievitsei, dat in de omgeving werd gevonden, aangeboden. Vinder was de heer S. Hoogsteeg. In hotel Rotterdam te Terneuzen gaf het Nederlands Zuivelbureau een voorlichtingsavond voor de huisvrou wen, waarbij mevrouw N. Eekhof- Stork over goede voeding sprak. De afdeling Gapinge van de N.C.V.B. hield een maandelijkse verga dering onder leiding van mevrouw Paauwe-Langebeeke. Spreker was de heer J. van de Velde. De Vereniging School met den Bij bel in Grijpskerke hield een jaarverga dering, die door voorzitter P. Francke werd geopend. De bestuursleden J. A. Boogaard, Joh. Louws en J. Vlieger werden herkozen. Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub Kapelle werden een aantal wedstrijden gespeeld met de volgende uitslagen; C. van der Schraaf C. Sulsters 11; A. van der Schraaf C. van der Vliet 2—0; C. Blanken- burghH. A. van der Vrie 0—2; I. op't HofJ. C. van Liere 0—2; C. van der ScbraafG. Lepoeter O—2; I. op 't Hol C. van der Vliet 20. De rijkspostspaarbank te Arne muiden had in februari de volgende cij fers: ingelegd 29.965,97 en terugbe taald 11.623,10. Er werden twaall nieuwe boekjes uitgegeven. De N.C.L.B. in Rilland hield haar jaarvergadering. De toneelgroep van het C.N.V. uit Goes voerde een toneel stuk op. De netto-opbrengst van de in het Dorpshuis te Sint-Annaland gehouden hobby-tentoonstelling ten bate van dt Speeltuinvereniging „Vrij en Blii" be draagt 171,05. In het Ned. Herv. jeugdgebouw te Wemeldinge werd de film „En eeuwig zingen de bossen" naar het boek van Trygve Gulbranssen vertoond, die een talrijk publiek trok. In de middaguren was er een film voor de jeugd getiteld „De mislukte bankroof". De Wemeldingse buurtvereniging „Chezeeweg" te Wemeldinge hield een vergadering waaraan medewerking werd verleend door het gezelschap van Rien de Jonge uit Kloetinge. De vergadering werd gehouden in het Evang. zondags schoolgebouw en stond onder leiding van de heer A. Stols. Onder leiding van de dames Lien Adriaanse en Lenie de Visser heeft de jeugdclub „Het zonnestraaltje en klim op uit Serooskerke een uitvoering ge houden. Opgevoerd werd het sprookje Hiliegriet. De avond werd besloten met het lekespel „Mensen onderweg", De Christelijke fanfare „Hosanna" in Axel hield een jaarlijkse feestavond, die door voorzitter J. Ie Feber werd geopend, waarna de vereniging onder di rigent P. C. Brakman enige nummers ten beste gaf. Na de pauze werd de klucht ,,De fa. Bobbel en Hobbel" op- gevoerd. Onder leiding van mej. J. M. Dik- kenberg kwam de afdeling Nieuwdorp van de N.C.V.B. in jaarvergadering bij een. Mevr. J. Minderhoud-van den Ber ge hield een inleiding over „Kajafas' dienstmaagd". Verder was er improvi satie en hersengymnastiek. In de plaats van mej. J. S. de Kok werd tot bestuurs lid gekozen mevr. P. Goedendorp-Blok. Herv. kerk Koudekerke moet nodig worden gerestaureerd KOUDEKERKE. Het dak van de Hei vormde Kerk moet nodig gerestau- worden, want op verschillende plaatsen zijn lekkages geconstateerd. In. het gemeenteblad deelt de kerkvoog- dij mee dat deze restauratie jaarlijks een extra last voor de gemeente zai meebrengen van 2000 tot 2500 gulden. Binnenkort zal ze mededelingen doen over de wijze waarop dit offer voor de restauratie kan worden gebracht. Ar chitect Van Beweren uit Middelburg heeft reeds een plan opgesteld.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3