De kust der zuchten REUSACHTIGE UITBREIDING DISCOTHEEK Gil TURBY TWIST FILMS BUITEN DE DRUKKE TIJD OVERAL KEUS GENOEG Nederlanders verrassen Deens museum Gemeentebestuur blijft in kern Brouwershaven ƒ74,- Zaterdag 18 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Door het falen van de vakantiespreiding dit jaar drie opgepropte vakantieweken Kop en staart Vragen over controle door marechaussee KRABBEN01JKE GAAT WONINGEN BOEWEN Hoger Niet vol Steeds meer Grote aanvoer van sla Geld ontvreemd in Wolphaartsdijk Bromfietser uit Gapinge ernstig gewond Nieuwe commissaris van politie geïnstalleerd Verbetering woon wagenkamp Vlissingen Lichaam in Uk 33 aangetroffen M. ZUIDWEG ZN. NAADLOZE VLOERBEDEKKING VOOR DE GEHELE VLOER. VROOM DREESMANN _Van een onzer verslaggevers_ De Nederlandse badplaatsen staan voor een moeilijke periode Nog weer vroeger dan andere jaren zijn de kamers, de huizen en de bungalows verhuurd Het zal nog drukker worden, althans in de nu al „beruchte" weken tussen 24 juli en midden-Augus tus Hoe het daarvóór en daarna zal gaan is nog een vraagteken Maar: Is de Neder landse kust nu al „besproken uitverkocht"? Neen! Dat zijn sprookjes Het wordt alleen schipperen met de ruimte en goochelen met de tijd. HET is dit jaar langs de Ne derlandse kust alles bij el kaar wat moeilijker dan anders. In plaats van een vakantiespreiding zeggen mensen van de V.V.V.'s krij gen we nu een vakantieconcen tratie. Er zal de laatste week van juli en de eerste twee weken van augustus een drukte ont staan als we hier nog niet heb ben gekend. In die periode slui ten alle bouwbedrijven, vele scholen in Nederland en boven dien de scholen in Noordrijn/ Westfalen (tot eind augustus). Gevolg: in verscheidene bad plaatsen is er in die tijd werkelijk niet veel plaats meer. Buiten de genoemde weken is er echter meestal nog keus genoeg. Hier en daar is er zelfs nog maar weinig verhuurd. Het regent dan ook klachten. Waarom is er niet meer samen werking en overleg als het gaat om het vaststellen van de vakan ties? De traditie ->n het econo misch belang willen nu eenmaal, dat er per hele of halve kalender maand wordt verhuurd. Nu stond aan de ene kant de mas sa die niet anders kon of wilde huren dan die gekoppelde stukken van twee De bordjes voor de ramen met Zim mor mit Friihstücken alle varianten daarop zullen hun langste tijd wel hebben gehad. Op initiatief van Touring Zandvoort zijn simpele borden ontworpendie een eind kunnen maken aan alle moeilijkheden en ontsierende reclame. Het eerste bord toont een wit bed op donkerblauwe achtergrond. Het is bedoeld als aanduiding voor overnachtingsadressen. Het tweede bord toont bovendien mes en vork en een kop. Het wil zoveel zeggen als: hier kunt u slapen en eten. De borden van 23 bij 23 centimeter kun nen met lichtgevende verf worden geleverd. Van onze correspondent KOPENHAGEN De directeur van de discotheek van het Deens natinaal museum te Kopenhagen is bijzonder verrast door de schenkin gen die hij uit Nederland heeft ge kregen. De collectie fonograafrollen heeft daardoor een reusachtige uit breiding gekregen; zij is van acht honderd op ongeveer dertienhon derd gebracht. De schenking van mevrowy M. Cooy- mans uit Den Bosch tweehonderd stuks is inmiddels door bemiddeling van het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken per koerierpost in Kopenhagen gearriveerd; de ongeveer driehonderd rollen van de heer J. Leyte uit Schiedam zullen nog volgen. Verrassing „Deze schenkingen zijn een aangena me verrassing voor ons", vertelde de directeur van de discotheek, de heer Ydl Andersen, „Wij hadden via de Deense pers een oproep gedaan om grammofoonplaten en fonograafrollen voor onze verzameling in te zenden, maar we hadden er niet op gerekend dat daar in Nederland op gereageerd zou worden. Het is een bijzonder vriend schappelijk gebaar. Wij zijn er erg blij mee". De discotheek van het museum is ondergebracht in een villa in een Ko- penihaagse voorstad. In 1912 is reeds een particulier met de collectie begonnen. In 1943 werd zij aan het nationaal museum ge schonken; zij bestond toen in hoofdj zaak uit platen van de merken Pathé en His Master's Voice. Fonograafrollen waren er slechts weinig. Het Deense museum heeft echter bijzondere inte resse voor zulke rollen omdat zij nog lang nadat de grammofoonplaat was uitgevonden, gemaakt zijn. Vele be roemde zangers, zangeressen, instru- Eigen nieuwsdienst DEN .{AAG. Het Tweede-Kamer lid J. M. Peters (kath. v.) heeft de mi nister van buitenlandse zaken erop attent gemaakt, dat op bepaalde plaat sen langs de grens tussen Nederland en België door de Koninklijke mare chaussee nog personencontrole wordt uitgevoerd. De heer Peters acht dat in strijd met de overeenkomst tussen Nederland, België en Luxemburg, waarin de per sonencontrole is verlegd naar de bui tengrenzen van de Benelux. Het Kamerlid vraagt of de minister bereid is zodanig maatregelen te ne men dat voortaan volgens de overeen komst wordt gehandeld. mentale solisten en orkesten hebben voor die rollen gespeeld. Het museum heeft ongeveer 25.000 platen, maar tot dusverre slechts een acht honderd rollen. Op de band De zending van mevrouw Cooymans bevat opnamen van zangers die heden nog bekend zijn, zoals Slezak en Hem- pel, en voorts een groot aantal opna men van Franse zangers en zangeres sen. Het museum neemt de muziek van de rollen op banden over. Studenten en andere geïnteresseerden kunnen in het museum de banden beluisteren. Het Deense museum heeft als dank voor de gift van mevrouw Cooyrnans zijn jubileumboek in speciale uitvoe ring naar Den Bosch gestuurd. KRABBENDIJKE. De raad, die donderdagavond 23 maart a.s. om half acht bijeenkomt krijgt een voorstel van B. en W. ter goedkeuring aangeboden om acht woningwetwoningen te doen bouwen. Het betreft de acht woningen die door G.S. aan de gemeente zijn toe gewezen. B. en W. stellen voor tot de bouw van deze woningen over te gaan en de daarvoor benodigde rijksvoor schotten aan te vragen. Voorgesteld wordt twee van deze woningen aan de noordzijde van de Piermanstraat en een aantal van zes aan de nieuw aan te leggen straat in het bouwplan Centrum te doen bouwen. In het kader van de uitvoering van het bouwplan Cen trum acht het college het gewenst dat volgende openbare werken zullen wor den uitgevoerd t.w. het verleggen van de Hinkelingestraat tot aan het perceel van P. Slabbekoorn aan de Noordweg; het aanleggen van een nieuwe straat evenwijdig aan de Piermanstraat en de aanleg van een verbindingsstraatje vanaf deze nieuw aan te leggen straat naar de Permanstraat; het verleggen van de Scoudestraat; het aanleggen van een trottoir aan de westzijde van de Scoudestraat en de zuidzijde van de Hinkelingestraat zodra de bouw van de uloschool en de 9 woningen zullen zijn voltooid. Op de agenda staat vervolgens nog een voorstel van B. en W„ om de in voering van moderne loonmethodieken (prestatiebeloning) voor de gemeente werklieden ook na 1 januari 1963 achter wege te laten. maanden. Aan de andere kant de be woners van de huizen, die star vast hielden aan hun traditie en belangen. Dat heeft tot veel verwarring en te leurstelling aanleiding gegeven. Voor de mensen aan de balie was het ook niet leuk „Neen" te moeten verkopen aan de Nederlanders en wel vreem delingen te kunnen helpen, die uit wijkmogelijkheden hadden naar ande re perioden. De praktijk is nu zo geweest, dat de bewoners van huizen, huisjes en bun galows eerst hebben geprobeerd, de weinig begeerde „kop" en „staart" kwijt te raken. Pas daarna hebben zij en kennelijk met veel succes, want er is echt weinig meer over de meest begeerde en dus duurste middenmoot verkocht. Hoe duur? Er is moeilijk achter te komen. Sommige V.V.V.'s zeggen: „Wij weten niets van prijzen". Een andere: „De gemiddelde prijs ligt hier voor een goed huis in het topsei- zoen op rond tweehonderd gulden per week. Dat staat tenminste op onze lijst, maar ik durf er mijn vingers niet voor in het vuur te steken, dat de mensen niet hebben geprobeerd er een 25 gulden op te leggen". De verhuurders zelf zwijgen als het graf. Niet alleen tegenover de kran tenman, net zo goed onder elkaar als goede buren. „Je kunt nooit weten, de belastingen en zo Allemaal samen zeggen zij wel, dat de prijzen gelijk zijn gebleven, of iets zijn verhoogd. Het laatste is bijvoor beeld het geval op de Waddeneilan den. Met reden overigens, omdat er nogal wat geld is besteed aan verbe teringen van de outillage: warm wa ter, beter sanitair. Mevrouw Robbee in Zandvoort had dat niet nodig. Zij heeft een riant huis. Toch trekken zij, haar man, dochter en zoontje er drie en een hal ve maand achter elkaar uit. De wo ning is voor heel die tijd verhuurd aan één Nederlandse familie. Het ge zin Robbee trekt in het privé-kampeer- huisje. Heerlijk, zegt de moeder en thousiast, ook al zouden we niet ver huren dan gingen we er toch weer naar toe. Zandvoort. Half maart 1961 is het een alleszins rustige plaats. Er wordt alleen wat veel getimmerd, geschil derd, behangen en zo meer. Over een luttel aantal weken is Zandvoort klaar en kan het zeggen: „Kom maar". Cijferaars hebben berekend, dat Zandvoort dit seizoen „grif over het miljoen overnachtingen heen zal gaan". Dat is weer een stuk meer dan het vorige jaar. Het betekent ook, dat er tegen de twintig miljoen gul den extra zal zijn achtergelaten als de laatste badgast is vertrokken. Toch is Zandvoort, zoals de kaarten nu liggen, beslist nog niet voor het hele seizoen vol. Het is heel wat mans met zijn bijna negenhonderd ho telbedden, elfhonderd bedden in pen sions en negen- tot tienduizend slaap plaatsen bij particulieren. Dan is er nog de lijst met de zoge naamde noodadressen. Wie helpen wil komt er op te staan, maar hij mag niet meer vragen dan vier, vijf of zes gulden per nacht plus anderhalve gul- de oer ontbijt. Natuurlijk zullen er weer meer Duitsers zijn dan Nederlanders. Van alle schriftelijke aanvragen die sinds eind december zijn binnengestroomd kwam bijna 85 procent uit Duitsland. De directeur van de V.V.V. Hugen- holtz meent dat die stroom steeds groter zal worden. In 1956 was drie procent van alle privé auto's in West- Duitsland in het bezit van de arbeider en de kleine ambtenaar. Nu is dat al 35 procent. Deze mensen vormen de massa die hierheen komt. Wij hadden allang goud kunnen ver dienen, zegt hij verder, want de Duit sers willen beslist naar zee: Drie uur dichter bij huis dan hun eigen bad plaatsen, tegengif tegen de bedorven lucht in hun industriegebieden, niet duurder dan „thuis" en dan toch bui tenland, waar „iedereen" bovendien hun eigen taal spreekt. We zouden al leen meer baden moeten bouwen met alles wat er bij hoort, waar de Duit- WADDENEILANDEN Enorme vraag voor de topweken, waaraan niet kan worden vol daan. Wij proberen de mensen te bewegen, uit te toijfcen naar een vroegere of latere periode, wat nog vele mogelijkheden biedt. EGMOND AAN ZEE Augustus vrijwel helemaal verhuurd. WIJK AAN ZEE In woningen en zomerhuisjes in de topweken heel weinig keus meer. Eerste helft juli iets meer over. Juni pas voor éénvijfde verhuurd. NOORDWIJK AAN ZEE Voor half julihalf augustus is heel weinig meer te krijgen. Voor de andere perioden is nog pas weinig gereserveerd. KATWIJK AAN ZEE Augustus voor tachtig procent verhuurd. In juni en juli nog plaats. SCHEVENINGEN Wij hebben nog ruimte en men kan ons altijd nog schrijven. De mensen moeten echter nu niet meer met speciale eisen komen, b.v. voor een groep die allemaal éénpersoons kamers willen hebben. HOEK VAN HOLLAND Voor de drie topweken is geen zomerhuisje meer te krijgen. Wij proberen de liefhebbers nu over te hevelen naar een kamer met gebruik van pension, maar de meesten willen dat nietIn de overige maanden zijn nog wel (houten) zomerhuisjes te krijgen. Hotels druk bezet. OOSTVOORNE In de topweken is het leeuwedeel weg. Daarvóór en erna nog plaats genoeg. Wij zullen passen en meten en kandidaten zoveel mogelijk verwijzen naar mensen die anders niet verhuren, OUDDORP (Goeree) Zomerhuisjes in juli en augustus bezet. Nu zijn de kamers en pensions aan de beurt. Wij krijgen zoveel aanvragen, dat wij niet meer durven te adverteren ZEELAND Wij horen maar één kreet: We willen een vakantiehuisje hebben. Ze zijn echter zeg maar uitverkocht. Na heel lang zoeken is er mis schien hier of daar nog een te vinden. De prijzen zijn over het al gemeen iets gestegen. RENESSE (Schouwen) In juli en augustus is geen enkel huisje meer te krijgen, wel ge deelten van woningen of kamers met pension. DOMBURG (Walcheren) Ieder jaar krijgen we driehonderd aanvragen meer! Tot 20 juli is er nog volop van alles te krijgen. Daarna zitten alle particuliere woningen vol. In hotels en pensions is nog wel plaats. C ADZ AND (Zeeuws-VIaanderen) Op een paar caravans na is in augustus alles verhuurd. Iedereen wil op dezelfde tijd. Wij moeten nu Neen verkopen, helaas. sers hun geliefde badkuur kunnen vol gen. Met dat al staan de verenigingen voor vreemdelingenverkeer dit seizoen voor een extra moeilijke taak. Wat zij daaraan doen en hoe de situatie op het ogenblik ten naaste bij is, moge blijken uit het overzicht van een aan tal badplaatsen. VENLQ De aanvoer van kropsla uit de kassen neemt op de beide Venlose veilingen met de dag toe. Werden er donderdag 200.000 kroppen aangevoerd, vrijdag steeg dit aantal zelfs tot 280.000. De prijzen varieerden van 20 tot 28 cent per krop. WOLPHAARTSDIJK. De hotelhou der J. F. O. ontdekte een dezer dagen dat hij een geldkistje met een belangrijk bedrag aan geld miste. Elk spoor van inbraak ontbrak, zodat vermoed wordt dat een der hotelgasten de dader is. De politie heeft een nader onderzoek in gesteld. De N.C.V.B. afd. Meliskerke verga derde onder leiding van mevrouw van Heesen-de With. Mejuffrouw Hondius uit Grijpskerke sprak over Het Heilige Land, waarbij ze dia's vertoonde. De volgende vergadering is op 17 april. MIDDELBURG De bromfietser W. S. uit Gapinge is gistermiddag door een vrachtauto aangereden en ernstig ge wond. Het ongeval gebeurde op het kruispunt PoelendaelewegDorus Rijker straat. Toen er een vrachtauto bestuurd door de heer L. E. R. uit Aardenburgh op de Poelendaeleweg reed kwam van links de bromfietser die geen voorrang verleende, waarop de aanrijding volgde. Het slachtoffer is met de ambulance van de brandweer naar het gasthuis vervoerd. De bromfiets werd vernield. De politie in Middelburg roept even tuele getuigen op zich te melden. De heer J. Jobse kreeg bronzen legpenning van A.N.V.V. ZOUTELANDE Gisteren herdacht de heer J. Jobse het feit dat hij vijf en twin tig jaar deel uitmaakte van het bestuur van de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Tijdens een fees telijke vergadering in café „De Rode Leeuw", reikte mr. J. Moolenburg, lid van het dagelijks bestuur van de A.N.V.V., aan de jubilaris de bronzen leg penning van de A.N.V.V. uit. Deze onderscheiding wordt slechts bij hoge uitzondering verleend. Mr. Moolenburg betoogde dat de heer Jobse bij alle veranderingen in het werk van de V.V.V. rustig heeft doorgewerkt op de hem eigen kalme en accurate wijze. Namens de plaatselijke vereniging dankte de voorzitter, de heer K. Labruijere, de heer Jobse voor het vele werk dat hij in het belang van de V.V.V. en Zoutelande heeft verricht. Burgemeester J. de Pree zei, dat als iemand deze onderscheiding heeft verdiend, het zeker de heer Jobse is. Namens de gemeente feliciteerde hij de jubilaris met de verkregen onder scheiding. In zijn dankwoord verklaarde de heer Jobse dat hij dit werk niet had kunnen verrichten zonder de steun van zijn vrouw. VUSSINGEN. Tijdens een sobere plechtigheid in het politiegebouw aan de Grote Markt is vrijdagmorgen de nieuwe commissaris van politie, de beer J. van Marton, door burgemeester mr. B. Kolff geïnstalleerd. Behalve het politiepersoneel waren nog aanwezig mevrouw Van Marion, de commissaris van politie uit Schie dam, de vroegere chef van de heer Van Marion, de commissaris van politie van Middelburg, de heer Reneman, die ook kwam, namens de korpschef van ge meente en rijkspolitie in Zeeland. Mr. Kolff bevestigde de aanstelling van de nieuwe commissaris tijdens een korte doch kernachtige installatierede waarin hij wees op de vele aspecten van Vlissingen waarbij het politiecorps ui teraard steeds ten nauwste is betrok ken; industrie, toerisme en havenbe drijvigheid. Ten slotte feliciteerde hij de heer en mevrouw Van Marion met de benoeming. Nadat de heer Van Marion, nu com missaris van politie, in een kort woord zijn dank had uitgesproken nam hij nog de felicitaties in ontvangst van de ver schillende aanwezigen. VLISSINGEN" De ftoestand van het woonwagenkamp bij de Oost-Souburgse- weg is van dien aard, dat noodzakelijke verbeteringen moeten worden aange bracht. Zo zal het gehele terrein met mgewalste puiinlatg worden verhard, ter wijl bestaande toiletten met wasgelegen heid vervangenmoeten worden door twee nieuwe toiletten met wasgelegen heid. De werkzaamheden zullen een be drag van 6000 gulden vergen, dat ten las te komt van de gemeentebegroting 1961. Het bedrag zal worden geput uit de saldi- reserve van 100.000 gulden die aanwezig waren, bestemd voor eventuele tegenval lers in 1960. VLISSINGEN Na een eerste onder zoek is in het wrak van de Uk-33 het ont zielde lichaam aangetroffen van een der gebroeders Hoekstra. Het vaartuig is gistermorgen op een der schorren in het Sloe door de bok „Arend" aan de grond gezet, zodat bij laag water met het lichten kon worden begonnen. De verwachting dat het lichaam zich nog in het wrak zou bevinden werd bewaarheid. Aan boord van de bok bevond zich een tiental familieleden van het slachtoffer, afkomstig uit Urk. Het lichaam bevindt zich op de Noorderbegraafplaats, van waar het naar Urk zal worden overge bracht. Tegen de middag kon het vis sersvaartuig weer drijvend worden ge maakt. Het werd langszij van het ber- ginigsvaartuig „Dolfijn" naar de buiten haven gesleept. De Uk-33 was niet noe menswaardig beschadigd. De afdeling Biggekerke van de N.C.V.B. hield onder leiding van me vrouw L. van Keulen—van Keulen, haar maandelijkse bijeenkomst. Ds. Homburg sprak over het onderwerp „De zin van ons leven". De volgende vergadering is vastgesteld op 20 april. De afdeling Terneuzen van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen hield een avond, waarin mej. J. Hoekendijk een lezing hield over „Ontmoetingen In Finland". Na felle discussies BROUWERSHAVEN. De raad van Brouwershaven heeft gisteravond definitief een punt ge zet achter de kwestie die veel stof in deze gemeente heeft doen op waaien, waar het raadhuis moet komen. Met 6 tegen 4 stemmen is het meerderheidsvoorstel van B. en W. aanvaard om in het bestaan de raadhuis van Brouwershaven het bestuur der gemeente te vesti gen. De minderheid, di ede bouw van een nieuw gemeentehuis in het geografische centrum van Brou wershaven, Noordgouwe, voor stond, heeft gisteravond haar standpunt nog vurig bepleit. Dit waren de heren, wethouder C. M. Moermond (vvd), J. A. v. d. Bijl (pr. chr.), en J. J. Klaatssen en mevrouw E. P. Motmans-van der Feen (vvd). De heer Visser (p.v.d.a.) kon door afwezigheid niet aan de stemming deelnemen. De heer A. A. Kunst, gemeente secretaris van Brouwershaven, die naar zijn mening werd gevraagd betoogde evenwel dat deze restau ratie weinig effect zal sorteren. Eveneens is besloten, met 7 tegen 3 stemmen, het oude gemeentewa pen van Brouwershaven te hand haven. Tegen stemden de heren J. J. Klaassen, J. A. van der Bijl en mevrouw Motmans-van der Feen. Het besluit om de Ned. Her vormde Kerk 6000 gulden subsidie te verlenen voor de restauratie van het kerkgebouw is aanvaard. De Kat In het Middelburgse City-theater draait een Franse film, die handelt over het verzet van de Franse ondergrondse tij dens de Duitse bezetting. De Maquis weet met veel durf de Duitsers enkele belang rijke geheime stukken afhandig te ma ken en maakt daarbij gebruik van een meisje, dat de bijnaam De Kat draagt. (Fracoise Amoul). Zij maakt kennis met een Duits luitenant, die zich als Zwitsers toerist in Parijs uitgeeft en beiden wor den verliefd op elkaar. Het voert hen beiden ook naar de ondergang, omdat de luitenant door zijn superieuren wordt ge dwongen via het meisje de maquis een gevoelige slag toe te brengen. De film, die enkele voortreffelijke gefilmde dra matische momenten heeft, kan over het geheel toch niet bevredigen. De geschie denis is daarvoor te fantastisch en ver scheidene karakters worden te simpel voorgesteld. De schat der Watusi Het beroemde boek van H. Rider Hag gard „De mijnen van koning Salomo" is destijds op groots opgezette wijze ver filmd. Het vervolg is deze week in Elec tro, Middelburg onder de titel „De schat der Watusi" te zien. Deze film is veel minder spectaculair dan zijn voorganger en boeit overigens ook minder. Toch heeft Kurt Neumann een interessant beeld ge geven van het donkere Afrika van voor de eerste wereldoorlog met zijn uitge strekt landschap van woeste natuur. De hoofdrollen worden bekwaam door Geor ge Mongomery, taina Elg en David Far- rar vertolkt. Hier is Lemmy Caution In Grand Goes en Alhambra Vlissingen draait thans een film met de altijd weer boeiende, ondanks zijn dwaze avonturen, Eddie Constantine in de hoofdrol. Het is de oude Eddie, zoals zijn bewonderaars hem kennen; vechtend baant Lij zich een weg tussen de hem belagende schurken, maar weer in een nieuw avontuur. Hij vervult de rol van Lemmy Caution, die met een geheime opdracht voor de F.B.I. in Parijs werkt. Het scenario is spannend geschreven, naar een verhaal van Peter Cheney. Wie belangstelling heeft voor dranksmokkel, schieten en aantrekkelijke dames op het witte doek, zal deze film zeker op prijs stellen. 9 De afdeling van Het Groene Kruis te Stavenisse heeft haar jaarvergade ring gehouden in het dorpshuis. Uit het jaarverslag bleek het aantal leden met 10 te zijn teruggelopen zodat dit nu nog 460 bedraagt. De heer J. Hage werd bij acclamatie herkozen. Tot lid van de commissie kascontrole werd benoemd de heer J. Hage Azn. De N.C.V.B. Kamperland is in ge bouw Renata bijeen geweest. Ds. Poel man uit Arnemuiden sprak over „De zonde tegen de Heilige Geest". Als pre sidente werd gekozen mevrouw Postma, en als penningmeesteresse mevrouw F. Zwemer-Filius. Ray Barlow, rechtsachter van de En gelse voetbalclub West Bromwich en van het Engelse elftal, die onlangs naar Bir mingham overging, heeft het advies gekregen niet meer te spelen vanwege een knie-ongemak. TE KOOP: 1 3-rijige Vicon Aardappel planter, 1 Cormick volauto matische Aardappelplanter 1-rijig, 1 Zaaimachine 2 m„ model Melichar met loop plank en marceurs, 6 Voren trekkers, 2 stuks 1 paards- wendploeg, 2 stuks 2 paards- wendploeg, 2 10-balks Dui zendpooteggen, 1 3 velds Kromtandegge 17 cm., 3 stuks Schijveneggen, 32, 34 en 16 schijven. Landbouwsmederij Heinkenszand, tel. 01106-386 VAKANTIE-PENSION C. RINGEL? TRG heeft nog enkele kamers vrij. 6,volledig pension. C. Ringelberg.Kraonke! 73, Geleen (Limburg), tel. 3881. Een vast tapijt, op maat gesneden voor uw vloer Maar dan zonder ontsierende naden, zonder spijkergaten Dat is de laatste vinding, een ware revolutie, op het gebied van vloerbedekking, dat is TURBY TWIST. Is vervaardigd van getwiste wol en heeft een warm, rul oppervlak. Deze nieuwe vloerbedekking wordt in snel tempo van plint tot plint gelegd en blijft op zijn plaats. De rubberrug hecht het tapijt aan de vloer vast. Bij verhuizing wordt TURBY TWIST onbeschadigd opgenomen en brand- gaatjes e.d. hersteld door een nieuw stukje in te zetten. Keuze uit 6 sfeer-scheppende tinten in voorraad groen, goud en grijs, met korte levertijd beige, fraise en bleu. BLIJVEND MOTVRIJ. Per meter (bij een breedte van 366 cm) (dat is 20.00 per m2). MIDDELBURG VLISSINGEN

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4