KAMER KLAAGT: TE WEINIG WONINGEN Kamer: meer militairen „ONZE TV MOET MAAR EENS GEZOND WORDEN" Parijs bereid tot onderhandelen „Benauwende aangelegenheid" voor het militaire beroepspersoneel epeda slapen Vier jaar geëist tegen beruchte Amerikaan Loendoela werkt mee Solidariteitsbetuiging van zijde der televisiesecties Soevereine" minachting MATRASSEN oimeraag ZEEL VvSCH DAGBLAD Als zand Waardering MATRASSEN HANDEL IN VERDOVENDE MIDDELEN POKKENEPIDEMIE TREFT MADRID CONGO STATENBOND Vier maanden cel voor Sinterklaas Baldadige wethouder verzette de bakens Bezorgdheid BESTAND GEEN VOORWAARDE MEER Tanker Mij drecht had aanvaring V.S.: Nieuw gesprek over ontwapening Sunario bezorgd Frans-Engelse maatschappij gaat televisiefilms maken t maart rag! 5 i a Minister Visser. Van onze parlementaire redacteur nAAG. Defensie kijkt begerig naar de vijfduizend woningen die voor dit jaar nog niet onder de gemeenten zijn verdeeld. Het is mogelijk, zei staatssecretaris Calmeyer gisteren in de Tweede Kame., dat er uit deze pot woningen voor de militairen komen. Minister Van Aartsen wil in ieder geval geen extra contingent voor mili tairen beschikbaar stellen. Dat past niet in zijn beleid. Staatssecretaris Calmeyer kreeg echter gisteren van vrijwel alle kanten uit de Kamer de verwijten te slikken over de slechte woningtoestanden ven het militaire beroepspersoneel. De K.V.P.-er Van Vliet dreigde zelfs met een motie. Deze dreiging werd sterker doordat de a.r. woordvoerder Kieft op meer woningen voor het be roepspersoneel aandrong en de libe raal Couzy het woningvraagstuk voor de militairen een „benauwende aange legenheid" noemde. Zo'n uitspraak van de Tweede Kamer zou evenwel voor defensie minder prettig uitvallen dan voor minister Van Aartsen, die tenslotte voor de woningen zal moeten zorgen. De huizen, die wij in handen heb ben, aldus klaagde de staatssecretaris, vloeien weer als zand weg door over plaatsingen, pensionering en overlij den. Om te voorzien in de behoeften zouden er de eerstkomende jaren tweeduizen huizen ter beschikking komen. De staatssecretaris maakte be kend dat er een commissie is ingesteld om de ergste knelpunten weg te ne men. Het personeelsbeleid van minister Visser en zijn beide staatssecretarissen vond over het algemeen nogal waar dering in de Kamer. Bezwaren waren er niettemin te over. Staatssecretaris Calmeyer had bijna twee uur nodig om er op te antwoorden. Een algemene uitkering van twee honderd gulden aan alle afzwaaiende dienstplichtigen ter tegemoetkoming in de aanschaffingskosten van burger kleding, wees hij van de hand. De K.V.P.-er Van Vliet, die daarom had gevraagd, gaf hij te kennen dat er op het ogenblik een redelijke tegemoetko ming wordt verleend aan degenen die er om vragen en het geld ook nodig hebben. Minister Visser had al eerder nogal bits bezwaar gemaakt tegen het verwijt van schrielheid, dat de afge vaardigde Van Vliet hem voor de voe ten had geworpen, Een algemene uitkering aan alle grootverlofgangers vond de staatssecre taris geen verantwoord gebruik van rijksgelden. Een groot aantal heeft het niet eens nodig en anderen zullen het toch voor iets anders uitgeven. Het zou het rijk op acht miljoen gulden komen te staan. Wel beloofde hij er meer geld aan te zullen besteden als zou blijken dat het halve miljoen dat er nu voor uitgetrokken is, onvoldoende zou blij ken te zijn. De humanistische verzorging van de strijdkrachten kreeg de bijzondere aan dacht van minister Visser, die uit eigen ervaring putte om aan te tonen dat er maar weinig behoefte aan bestaat. Het is hem in ieder geval niet gebleken dat bij de ouders de wens leeft dat hun zoons een dergelijke geestelijke ver zorging in dienst krijgen. Over de eerste resultaten van de nieuwe werving voor beroepspersoneel zei staatssecretaris Calmeyer, dat het aantal verzoeken om inlichtingen niet teleurstellend is geweest. Het Japanse Olympische Comité gaat aan het Internationaal Olyrppisch Comité voorstellen de Spelen in 1964 te houden van 14 juni tot en met 5 juli. Advertentie u bi ca Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Volgens een wet van 1890 moeten de kadetten aan de K.M.A. nog Maleis leren en ook het paard- onder de man zien te krijgen. Bij de herziening van de opleiding van beroepsofficieren aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda is deze wet echter een voudig terzijde gelegd. Dat had de socialist Blom ont dekt en gisteren verweet hij de minister van defensie soevereine minachting voor wet en parlement. Vondel wist daar ook al van mee te praten, zei de afgevaardigde, zo als blijkt uit een van zijn gedich ten, waarin hij zegt dat de wet moet wijken voor wapengekletter en trompetgeschetter. Ook de mili taire autoriteiten behoren zich vol gens de afgevaardigde Blom aan de wet te houden. De K.M.A., zo legde staatssecre taris Calmeyer uit, zien wij als een interne opleiding, die niet bij wet behoeft te worden geregeld. De heer Blom is een beetje laat ge komen met zijn ontdekking, want al bij de begroting van 1959 is aan gekondigd dat de opleiding zou worden herzien. Het was geen doen om de oude wet te veranderen en deze zal dus moeten worden ingetrokken. De opleiding van marine-officieren is ook niet bij wet geregeld. Men kan deze bewindslieden trouwens niet verwijten dat zij de aanstaande officieren niet leren paardrijden, aldus de staatssecretaris. Jawel, riep de afgevaardigde Blom, dat staat in de wetMijn bezwaar is juist dat die niet wordt toegepast. Dat bezwaar had u in 1945, toen we opnieuw begonnen met de K.M.A., moeten maken, zei staats secretaris Calmeyer. Toen was ik hier nog niet, anders zou ik het zeker hebben gedaan, aldus de heer Blom. De staatssecretaris beloofde ten slotte plechtig de wet te zullen intrekken. ANTI-HERNIA ubica LAT1UT SCHUIMJU1BSÊR - v. vjto ROTTERDAM SLUISJESDIJK 58 i' P 9 AMSTERDAM (ANP). De of ficier van justitie bij de Amster damse rechtbank heeft gisteren te gen de 31-jarige Amerikaan C. W. W. wegens het in bezit hebben van een aanzienlijke hoeveelheid verdo vende middelen het maximum van vier jaar gevangenisstraf geëist. W.. die door de Amerikaanse F.B.I. wordt gezocht, verdween in mei 1959 spoorslags uit Amerika, nadat hij on der borgstelling was vrijgelaten. Hij was daar onder verdenking van mari- huanasmokkel gearresteerd. De Amerikaan leefde in Europa on der de naam van de broer van een Amerikaanse vriend, die in 1959 zelf moord had gepleegd. In november vo rig jaar werd hij, samen met de 29- jarige Tunesiër S. A. uit Lyon, in Am sterdam gearresteerd. De politie kwam er al gauw achter, dat zij een inter nationaal bekende smokkelaar had aangehouden; zij maakte bovendien kennis met twee soorten verdovende middelen, die nog niet eerder in Am sterdam waren gesignaleerd. Huschisch De Tunesiër had 86 blokjes ha- schisch (kauwtabletten uit de hars van hennep bereid) en de Amerikaan had o.m. dertien gram heroïne in zijn bezit. Die hoeveelheid heroïne (het gevaarlijkste middel dat men kent) was voldoende om voor een half jaar in Engelands behoeften voor weten schappelijk gebruik te voorzien. Tegen de Tunesiër eiste de officier twee jaar gevangenisstraf. De Tunesiër zou ook hennep hebben verkocht aan vier jeugdige Amster dammers, die wegens het in het be- Van onze correspondent PARIJS. Als gevolg van een in Madrid heersende pokkenepidemie moe ten alle reizigers, komende uit Spanje, voordat zij Frankrijk kunnen binnenko men, aan de grens een bewijs overleg gen, dat zij uiterlijk drie maanden ge leden tegen pokken zijn ingeënt. Indien zij dit bewijs niet kunnen to nen, kunnen zij zich aan de grens laten inenten. Bij alle douaneposten aan de grens, in de havens en op de vliegvel den zijn vaccinatiestations ingericht. zit hebben daarvan twee weken gele den hebben terechtgestaan. Zij wer den gistermorgen tot gecombineerde straffen veroordeeld. De 21-jarige balletdanser R. H. R. en de 22-jarige kelner R. M. kregen vijf maanden gevangenisstraf met af trek van vijf maanden voorarrest. Hun vrienden, de 23-jarige cineast W. R. en de 28-jarige kunstschilder E. L„ werden veroordeeld tot acht weken gevangenisstraf met aftrek van acht weken voorarrest. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De Tweede Kamer wil een „naar evenredigheid redelijk deel" van het bouwprogramma voor 1961 ter beschikking stellen van de woningvoorziening van militairen. Achter deze wens, die gisteren aan het slot van de defensiedebatten tot uiting kwam in een motie van de K.V.P.'er Van Vliet, staan de vijf grote fracties. Zij betekent een steun in de rug voor minister Visser, die deze hui zen voor de beroepsmilitairen moet zien los te krijgen van minister Van Aartsen. De Kamer vroeg ook een algemene uitkering aan afzwaaiende dienstplich tigen voor het aanschaffen van bur gerkleding. Ook hiervoor diende de K.V.P.'er Van Vliet een motie in, die de steun kreeg van de socialistische en christelijk-historische fracties. De groot-verlofgangers zouden tien gulden moeten krijgen voor elke maand van hun diensttijd, in totaal dus in de meeste gevallen 180 gulden. In het de bat was echter een uitkering van twee honderd gulden genoemd. Het bezwaar tegen de geldende rege ling was voornamelijk dat de vergoe ding op verzoek vee» weg heeft van een LEOPOLDSTAD. Er is nieuwe hoop aan Congo's horizon gerezen: generaal Loendoela, vermoedelijk op het ogenblik de leidende figuur in Oostprovincie en Kivoe, heeft premier Ileo in Leopoldstad laten weten dat hij bereid is aan de vorming van de voor genomen Congolese statenbond mee te werken. Ileo zei Loendoela prompt een ant woord te hebben toegestuurd waarin hij datum en plaats voor besprekingen had voorgesteld. Hij noemde deze echter niet met name. De positie van Gizenga, tot voor kort de machtigste man in de beide betrokken provincies, die bovendien door Moskou als opvolger van Loemoemba werd erkend, is nog steeds onduidelijk. Voorlopig schijnt hij van het toneel ver dwenen en door de gematigder generaal Loendoela opgevolgd te zijn. Ook de leider van de onlangs in Ka- tanga afgescheiden „staat" Loealaba, Jakob Sendwe, heeft met president Kasa- voeboe contact gezocht om aan de onder handelingen over de conferentie te kun nen deelnemen. Het lijkt dus geenszins uitgesloten dat bij de komende conferentie over de te vormen statenbond in Bakwanga en Elisabethstad waar men zich met een nieuwe grondwet en de kwestie van het weer bijeen roepen van het parlement zal bezig houden voor het eerst alle Congolese gebiedsdelen aan de ronde tafel vertegenwoordigd zullen zijn. GRONINGEN. Sinterklaas is gis teren door de Groningse politierechter veroordeeld tot vier maanden gevan genisstraf. De 27-jarige fabrieksarbeider W. S. uit Grootegast had zelf een zender in elkaar geprutst. Als „Sinterklaas" had hij daarmee muziek de ether in gestuurd. Er was drie maanden tegen hem geëist. De 44-jarige landarbeider H. P. ui't Grootegast, die had goedgevonden, dat zijn huis werd gebruikt als hoofd kwartier van „Sinterklaas" kreeg tien weken gevangenisstraf. De eis was een maand. Van een onzer verslaggevers HELMOND Voor het kantonge recht in Helmond en voor de rechtbank in Den Bosch zal zich binnenkort de wethouder van sociale zaken van de gemeente Helmond, Van E., moeten verantwoorden. De telastleggingen ver melden openbare dronkenschap en het versperren van de openbare weg. Vlak na carnaval, van Aswoensdag op donderdag zou de heer Van E. op de Noordkoninginnewal in een baldadige bui de rode afbakeningslichten bij een bouwwerk hebben weggesleept. De politie hield hem aan en constateerde een overmatig drankgebruik, zodat Van E. in de cel terecht kwam. Van een onzer verslaggevers USSUM De besprekingen over de salariëring van het technisch personeel van de NTS waarover in de afge lopen nacht een spoedverga dering in Hilversum is ge houden met de vakorganisaties, zijn kracht bijgezet door een volkomen on verwachte en openlijke solidariteits betuiging van dé zijde der televisie secties. Gisteravond om half tien is het merendeel van de regisseurs en pro ducers der omroepverenigingen op initiatief van de televisiesectie van de Avro bijeengekomen om hun grote be zorgdheid uit te spreken over de groeiende onrust in het televisiebe drijf. Zij hebben zich niet alleen ach ter de eisen van de technici geschaard, maar zouden deze actie graag uitge breid zien tot de hele televisiesecties en de NTS. In de -eerste plaats hebben de regis seurs aangedrongen op een onverwijlde grondige herzienng van de bedrijfsvoe ring bij het huidige bestel, waarbij de sanering van salariëring van hoog tot laag als het meest urgent wordt aangemerkt. De salariëring willen de regisseurs aangepast zien aan die in het bedrijfsleven, waardoor het onrustba rende wegvloeien van bekwame tech nische krachten en produktiepersoneel kan worden voorkomen. In verband hiermede spraken zij hun ernstige be zorgdheid uit over publikaties betref fende het oprichten van een tweede te levisienet, ongeacht wie dat zou gaan exploiteren. Onder deze omstandigheden zou de chaos alleen nog groter worden, me nen zij. De stand van zaken bij de voorbereiding en uitvoering van tele visieprogramma's is langzamerhand zo penibel geworden tengevolge van het gebrek aan technische faciliteiten, dat van ernstige belemmering van de uit voering van hun werk sprake is. De regisseurs en producers hebben beslo ten hun bezwaren op schrift te stellen en deze aan het bestuur van de NTS. en de vakorganisaties te overhandigen! Van onze correspondent PARIJS De Franse ministerraad heeft na de bijeenkomst van gister middag een officiële uitnodiging gericht tot de voorlopige Algerijnse nationalistischse regering kwestie te gaan beginnen. De raad deed dit door middel van het officiële communiqué, dat gewoon tegetrouw na afloop van de minister raad werd uitgegeven. Daarin werd gezegd dat de ministerraad na een uit eenzetting van minister Joxe over de ontwikkeling van het Algerijnse pro bleem, zijn voornemen heeft bevestigd om via een officiële delegatie onder handelingen te openen over het zelf beschikkingsrecht van de Algerijnse bevolkingsgroepen en over de proble men die daarmee samenhangen. Belangrijkste Op het eerste gezicht moge dit com muniqué weinigzeggend zijn drie pun ten maken het tot het belangrijkste dat sinds weken is verschenen: om onderhandelingen over de Algerijnse bedeling, die niet meer in deze tijd past. Minister Visser heeft de motie ontraden. Hij zal de uitspraak naast zich neerleggen, omdat hij eerst de praktijk onder ogen wil zien. De stemming over de moties en ten slotte over de begroting van defensie is vastgesteld op vanmiddag bij de aan vang van de vergadering. OVER ELF WEKEN zal het pu bliek voor het eerst over de nieuwe Scheveningse pier naar de drie eilan den stromen. Zesduizend mensen zui len z>~" »r tegelijk kunnen verma ken r elkaar op de tenen te staan. het grootste eiland (rechts) zal men in de zon kunnen liggen bij een restaurant. Mensen, die hun vrije tijd wat ac tiever willen besteden kunnen op de beide linker eilanden terecht. Op het voorste komt ecu overdekte vis- ring voor hen, die zelf hun scholletje willen vangen en een toren voor hen, die nog verder de zee willen over zien. Het derde eiland is voor amuse ment. Overdag voor de kinderen en als die naar bed zijn voor volwasse nen. (Luchtfoto A.N.P.) -| Tot nu toe gold over de vorde- ringen die gemaakt werden bij de voorbereidingen tot deze onderhande lingen de gulden regel van het stil zwijgen. Op alle vragen die aan de partijen werden gesteld, ontving men hetzelfde antwoord: Wij mogen niets zeggen, voordat er iets definitiefs is. Gisteren is de Franse regering de eerste geweest die dit stilzwijgen heeft verbroken met aankondiging, dat zij in onderhandeling wil treden. Gezien het feit, dat beide partijen eikaars standpunten tot welhaast in de kleinste details kennen, gezien het feit ook, dat desondanks Frankrijk be reid is om te onderhandelen uiter aard qm tot een gunstig resultaat te komen met een minimale kans op mis lukking mag men de conclusie trekken, dat een overeenkomst reeds vrijwel in kannen en kruiken is. Al thans over de grote vraagstukken en in grote lijnen. o Het communiqué wint nog aan be- tekenis als men weet dat de voor lopige Algerijnse nationalistische rege ring reeds enige tijd aandringt op een officiële uitnodiging van Frankrijk om tot onderhandelingen te komen. Tot nu toe schoof zij alle schuld over het voortdurende uitstel van deze on derhandelingen op Frankrijk, dat wei gerde deze uitnodiging te sturen, q Uit het communiqué blijkt thans duidelijk dat Frankrijk aan het openen van deze onderhandelingen geen enkele voorwaarde heeft willen verbinden. Het heeft zelfs de eis tot een bestand waarvan men alge meen verwachtte dat dit een van de noodzakelijke voorwaarden zou zijn laten vallen. ROTTERDAM. Met midscheeps een scheur en een deuk wordt morgen de Nederlandse tanker Mijdrecht te Marseille verwacht. Zij liep deze be schadigingen dinsdagmiddag op, toen zij ter hoogte van Kaap Finisterre in aanvaring kwam met het Noorse vrachtschip Norefjord. Niemand van de opvarenden raakte gewond. De twintigduizend ton metende tanker behoort toe aan 'Phs. van Ommeren te Rotterdam. Het schip was onderweg naar de Perzische Golf. Het wijkt op eigen kracht enigszins van zijn koers af om te worden gerepareerd. De beschadigingen zijn boven de wa terlijn doordat de Mijdrecht in ballast vaart. De Mijdrecht was de tanker die het smaldeel V (de Karei Doorman en twee jagers) heeft vergezeld op zijn reis van vlagvertoon om de wereld van vo rig jaar. De programmamensen hebben dus duidelijke taal gesproken: Eindelijk mogen wij wel zeggen, want zoals wij al eerder hebben betoogd, is de wijze waarop met dit medium wordt omge sprongen zowel door het rijk als de omroepbestuurders niet in overeen stemming met het grote belang dat dit communicatiemiddel voor ons volk bezit. Gisteravond tegen het middernach telijke uur spraken wij nog met en kele bekende regisseurs en uit hun woorden bleek wel duidelijk dat zij zich in hun eigen omroepdirecties bit ter teleurgesteld voelden, dan wel te verstaan, niet in hun sectiehoofden. Deze teleurstelling heeft een climax bereikt toen de omroepdirecteuren, die dus tevens het bestuur van de NTS. vormen, in antwoord op de recente televisienota mededeelden, zelf geld te hebben gereserveerd voor een tweede net. „Dit deed de deur voor ons dicht", aldus enkele regisseurs van verschil lende secties, „jarenlang zijn wij aan het lijntje gehouden met de dooddoe ner: er is geen geld voor betere salaris sen en uitbreiding van de apparatuur en nu blijkt dat er wel geld was, maar niet voor de eigen programma's die nog steeds met kunst en vliegwerk in elkaar moeten worden gezet. Zij lieten blijken dat zij graag het mes er nu eens diep ingezet zouden willen zien, zodat onze televisie zich eindelijk kan ontwikkelen tot een gezonde organisa tie die slechts het belang van het hele volk op het oog heeft. WASHINGTON (Reuter) Amerika is bereid de besprekingen met Rusland over ontwapening op zijn laatst in augustus te hervatten, zo heeft pre sident Kennedy gisteren op zijn pers conferentie bekend gemaakt. De Verenigde Staten hadden al eer der voorgesteld in september het over leg te hervatten, maar men had nu be sloten „alle aandacht aan de ontwape ning te gaan wCjden" en dus de datum te vervroegen. „Wij hebben de Russen voorgesteld' zo verklaarde Kennedy, „om óf de tien- landenconferentie te hervatten óf een nieuwe conferentie te beleggen". Kennedy meende dat er aanwijzingen zijn dat de Amerikaanse handelsbalans dit jaar niet zo gunstig zal zijn als het vorige jaar. Hij zei zich ernstig bezorgd te maken over binnenlandse kwesties zoals de automatisering en andere tech nische veranderingen in het bedrijfsle ven, de werkloosheid en de spiraal van lonen en prijzen. Kennedy zei gekant te zijn tegen een kortere werkweek en betreurde het dat veel Amerikanen nu minder dan veer tig uur per week werken, waardoor het landelijk gemiddelde tot 38,5 uur ge daald is. Een werkweek van minimaal veertig uur achtte de Amerikaanse pre sident noodzakelijk voor de verdere economische ontplooiing van het land. Van onze correspondent LONDEN De Indonesische ambassadeur in Londen, Sunario, heeft gisteravond een onderhoud ge had met de premier van Malakka, tenkoe Abdoel Rahman. Hij heeft bij Rahman geïnformeerd naar de bespreking, die deze dinsdag met minister Luns heeft gevoerd. Er is over de ontmoeting niets bekend ge maakt. Uit Sunario's initiatief blijkt dat In donesië zich nogal bezorgd maakt over de resultaten van het Londense bezoek van minister Luns. Dinsdag had de In donesische ambassadeur zich al spoor slags naar de Indische hoge com missaris in Londen, mevrouw Vijaja Laksjmi Pandit, begeven om het Indo nesische standpunt uiteen te zetten. Minister Luns had diezelfde dag een ontmoeting met haar broer, premier Nehroe. Sunario heeft zich die dag ook nogal bitter uitgelaten over de houding van Engeland tegenover de Indonesische nota, waarin Engeland werd gevraagd de behartiging van de Nederlandse be langen in Indonesië te staken. Het gaat er steeds meer op lijken of Engeland in het Indonesisch-Neder- landse geschil altijd aan de kant van Nederland heeft gestaan, zo zei hij. „Dagzwaaide Greetje Kauffeld gisterochtend op Schip hol. Met het liedje „Wat een dag" vertrok zij naar Cannes om er mee te dingen naar de prijzen in het Eurovisie Songfestival. Greetje heeft haar moeder naar het zonnige zuiden meegenomen. Moeder en dochter hadden zich met uiterst fraaie hoeden ge tooid voor deze speciale gelegen heid. Dolf van der Linden, die de scepter zwaait over de bege leiding van Greetje Kauffeld was al eerder vertrokken. Zaterdag ziet u Greetje weer, op het televisiescherm, als ze wel erg zenuwachtig, maar dap per Nederland in het festival staat te vertegenwoordigen.. programma's |1n het kort VRIJDAG 17 MAART RADIO HILVERSUM 1 402 M VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; 8,00 Nws; 8.18 Gram; 9.00 Gym; 9.10 Gram; 9.35 Waterst; 9.40 Schoolradio; VPRO; 10.00 Dit en het andere; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 V d huisvr; 11.00 V d kleu ters; 11.15 Alt en piano; 11.35 Gram; AVRO: 12.00 Lichte muz; 12.20 Uitz v d landbouw; 12.30 Land- en tuinb; 12.33 Sport en prog nose; 12.50 Pianospel; 13.00 Nws; 13.30 Lichte muziek; 14.00 Strijktrio; 14.35 Voor- dr; 14.55 Kamerkoor; 15.10 Letterk quiz; VARA: 16.00 Jeugdork; 16.40 V d zieken; 17.10 V d jeugd; 17.53 Act; 18.00 Nws; 18.15 Vlaamse notities; 18.20 Lichte muz; 18.50 De puntjes op de i; 19.00 V d kind; 19.10 Jazzmuz: VPRO: 19.30 Het platteland; nu; 19.45 VPRO-nws; 20.00 Nws; 20.05 De Nationale inzameling van het Leger des Heils; 20.10 Filmrubriek; 20.20 Gram; 20.35 Israël, reisbeschrijving (III); 20.50 De we reld vergadert; VARA: 21.00 Gram;< 21.50 Quizprogr; 22.15 Buitenl weekoverz; 22.30 Nws, VPRO: 22.40 Zorg om de mens, VARA: 23.00 Soc nws in Esperanto; 23.10 Muziek- revue; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 M KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.30 V d jeugd; 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V d vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.05 Gram; 11.00 V d zieken; 11.40 Gram; 11.50 Als de ziele luistert; 12.00 Middagklok-noodklok; 12.03 Gram; 12.30 Land- en tuinb; 12.33 Lichte muz; 12,50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz; 13.45 V d vrouw; 14.00 Radiokoor; 14.15 Gram; 15.00 Schoolradio; 15.30 V d zieken; 16.30 Zangrecital; 17.00 V d jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beursber; 17.45 Amateursmuz; 18.20 Der't de Dyk it lan omklammet, klankb; 18.50 Regeringsuitz; 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Memojandum; 19.30 Polit lezing; 19.40 Gram; 20.05 Polti lezing; 21.00 Lichte muz; 21.40 Jong-oud- eeuwig; 21.55 Gram; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Gezinnen en weduwen; 22.50 Lichte muz; 23.55-24.00 Nws. TELEVISIE NTS: 20.00 Journ; VPRO: 20.30 Pro en en contra, discussie over de noodzaak van atoombewapening; 21.15 Eenhoorn; 21.45 Inleiding tot de dans (IV). DUITSE TV-PROGRAMMA'S 17.00 Amus progr; 18.0018.05 Progr overz (Regionaalprogr: NDR: 18.25 Progr overz; 18.30 Die Nordschau; 19.25 Sein grösstes Speil; WDR: 18.45 Hier und Heute; 19.25 Intiem theater); 20.00 Journ; 20.20 De fir ma Hesselbach; 21.05 Medische documen- taire; 21.55 Interl wedstr worstelen; 22.35 Laatste nws; FRANS BELGlë Intern Agrarisch nws; 20.00 Journ; 20.30 Detective-spel; 22.00 Kron van nieuwe films* 22.30 Wetensch kroniek; 23.00 Journ. VLAAMS BELGlë 19.00 Progr over dieren; 19.30 St Patrick's day; 20.00 Nws; 20.25 Vrije politieke tri cot1 i?^40 ?oeY2r Pro^r: 21.40 Filmkron; 22.25 Film; 23.10 Nws. Van onze correspondent PARIJS Een Franse en een En gelse onderneming hebben een maat schappij opgericht, die ten doel heeft televisiefilms te fabriceren en te dis tribueren. Deze maatschappij zal be ginnen met de distributie van de tele visiefilms, die door de commerciële Engelse televisie reeds zijn gemaakt. De beide ondernemingen, die in de maatschappij, ATV-France genaamd ieder voor de helft zullen deelnemen zijn de ATV (Associated Television Li mited) en Télé-Hachette. Directeur van deze nieuwe onderneming is Pierre Lazareff, directeur vsn het Parijse blad France-Soir. Advertentie Wagemans Van Tuinen NV Fabrikante van Artifort meubelen en Epeda matrassen

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5