Gemeente Goes stelt eigen ziekenvervoerdienst in Nieuw w te Kapelle 2Sct voordeel Nieuwe plannen voor liet volgende jaar G0UDMERK CACAO VOOR HALVE PRUS dssêsfaurf soep EEN GULDEN „Goes treft geen blaam" Post representatie moet in Goes naar boven Aanpassingswerken op Noord- Beveland ernstig gestagneerd Uit de kerken 15 soorten CACAO WOLWASMIDDEL nu maar 30 cent samen voor Altijd een kassabon voor 10°/o korting. Oók bij de weekreclames Donderdag 16 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Raad unaniem achter voorstel Arrestatie in de ..zaak-Nieuwland" Raad Oud-Vossemeer Dijkgraaf Van Arenthals PAASVEEMARKT IN OOSTBURG Scheidsrechtersiniteraaat Nieuwe kleuterschool in Kapelle gereed marktbericht Raad 'sHeer Abt skerke Elke tweede pot Elk tweede pak Een pak Twee zakjes GOES De gemeente Goes gaat een eigen ziekenvervoer dienst in het leven roepen. Dit was het resultaat van een debat van ruim drie kwartier in de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering over het voorstel van B. en W. tot het instellen van een dergelijke dienst. Alle raadsleden schaarden zich una niem achter de gedachtengang van het college van B. en W., waarbij dit college veel lof en heel weinig kritiek kreeg te horen. Wel ovn de raad de kritiek van de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen niet op zijn plaats. „De gemeente Goes treft be slist geen blaam, want de commssie van advies en bijstand die de uitvoering van de gemeenschappelijke regeling in handen heeft, is medeschuldig aan de gang van zaken", zo benadrukte de burgemeester, dr. J. W. Nooteboom. De heer C. W. Vervest (kath.) opende het spervuur van vragen en opmerkin gen. Hij onderschreef de woorden van dank die het college van B. en W. had gericht aan het adres van de firma Van Strien die jarenlang het ziekenvervoer voor Foes en omgeving had verzorgd. Hij juichte het toe dat het college nu met dit voorstel komt. Voorts betreurde de heer Vervest het recente ongeval bij 's-Heerenhoek, waarbij een gewonde drie kwartier langs de kant van de weg heeft gelegen, maar waar hij een ander geval tegenoverstelde, waarbij de zie kenauto zeer vlug ter plaatse was. Ongerustheid Namens de socialistische fractie uitte 4e heer F. Haverbroek zijn ongerustheid ever de kritiek van de Vereniging van B. en S. en hij zag hierin zelfs bemoeie nis met het beleid van het college van B. en W. en een aantasting van de ge meentelijke autonomie. Hjj vond het een raadsel hoe Goes op deze wjjze in dis krediet werd gebracht. Hij vroeg dan ook of er bjj het ongeval in 's-Heeren hoek inderdaad sprake is van schuld bjj de gemeente Goes. De heer N. E. van Santé (V.V.D.) vond de deining ten ongunste van Goes onredelijk hij stelde met klem dat de taak van het ziekenvervoer moet liggen bij de overheid en hij vroeg wel of het mogelijk is bij het ontwerpen van een nieuwe regeling zovel mogelijk aan te leunen tegen de ziekenhuizen. Voorts rees bij hem de vraag of het streven van de commissie advies en bijstand om in excentrisch gelegen plaatsen ziekenauto's te stationeren in overeen stemming is met de behoefte. Mr. J. G. van de Burgt kon zich voor een belangrijk deel aansluiten bij de vorige sprekers en de motivering van B. en W. had zijn volle instelling. Ook hij rekende het ziekenvervoer tot een taak van de overheid. De heer Van de Burgt betreurde het dat Goes op deze wijze weer in een kwaad daglicht was gesteld. De zorg rond het ziekenhuisver- voer moet worden aangepast aan de om standigheden, zo zei hij. Hij noemde er enkele: De groei van de gemeente, de groei van het verkeer en de op gang komende industralisatie. Hoe verheugd wij daarover ook kunnen zijn, aldus spreker, dit brengt toch grote risico's met zich mee. Hij adviseerde om bjj de organisatie van het ziekenvervoer met deze omstandigheden terdege rekening te houden. Met betrekking tot het hand haven van de tijdelijke voorziening bracht hij als wens naar voren, dat de bemanning van de ziekenauto snel be reikt kan worden en voorts had de heer Van de Burgt geen bezwaren tegen het warborgen van het ziekenvervoer voor de gehele streek. Ten slotte zei deze spreker dat als uiteindelijk doel ge streefd moet worden naar een genees kundige gezondheidsdienst, waarin alle takken van gezondheidszorg zijn onder gebracht. Een gedachte die burgemeester Noote boom wel leek, al zou dit naar zijn me ning op het huidige moment voor Goes te duur zijn. Drie punten De heer J. H. Roose vroeg speciale aandacht voor drie punten: ten eerste moet bij alle beslissingen een goed vervoer gewaaarborgd zijn. Ten twee de is de gemeente gebonden aan de gemeenschappelijke regeling, die niet straffeloos kan worden verlaten. Ten derde gaf hij Het college in overwe ging alle mogelijkheden te onderzoe ken (ook het afsluiten van een con tract met particulieren) liefst in cijfers uitgedrukt. In zijn antwoord schonk wethouder J. S. Visscher klare wijn. Dat bleek ook wel omdat in tweede instantie de raads leden geen behoefte hadden om op deze materie terug te komen. Hij stelde voor op dat het „vervoer van zieken of gewon den zo goed mogelijk dient te worden verzorgd. Hij vond de kritiek van de Ver eniging van B. en S. verwonderlijk en sprak van een ondergraving van de ge meentelijke zelfstandigheid. De vereni ging moet zich niet met het beleid van een gemeente bemoeien, zeker niet in dit verband, omdat alle gemeenten mede verantwoordelijk zijn. De gemeenschappe. lijke regeling is weliswaar formeel in handen gelegd van B. en W. van Goes, maar dit college heeft dit gedelegeerd aan de commissie van advies en bijstand. Hij onthulde dat reeds op 11 april 1960 de firma Van Strien de wens te kennen had gegeven met, het ziekenvervoer te staken. Het is de 'commissie tot op van daag nog niet gelukt een andere regeling te treffen. Een noodoplossing was daarom de ambulancewagen van het Roode Kruis. Hij deelde voorts mede dat het college van B. en W. een onderhoud heeft gehad met dé commissie. Een oplossing was er toen nog niet. Wel was een garagehouder bereid het ziekenvervoer op zich te nemen, maar alleen voor een subsidie van 3500 gulden, terwijl de andere garagehouders 2000 gulden krijgen. Op een persoonlijke vraag van de wethouder of er bezwaaar zou zijn dat Goes uit de gemeenschappelijke regeling zou treden, werd unaniem geantwoord dat daar tegen niet het minste bezwaar zou be staan. Met dit antwoord is het college op zoek gegaa annaar een oplossing. Moeilijk Sprekende over het geval van 's Hee- renhoek zei de heer Visscher dat de man die des avonds het bewuste telefoontje kreeg voor een uitermate moeilijke be slissing stond. Want welke beslissing ook werd genomen, de risico's moesten toch altijd aanvaard worden. De auto was immers bestemd voor verschillende ge meenten. Zijn verhaal vervolgend over het zoe ken naar een oplossing van B. en W. zeide de heer Visscher dat men toevallig tegen iemand was opgelopen die een con tract wilde aangaan voor acht jaar. Maar toch bleken er grote verschillen te bestaan tussen de commissie en het col lege van B. en W. Dit verschil van mening was echter niet zo groot, dat er geen overbrugging mogelijk zou zijn. De commissie had bovendien juist het tegen gestelde verklaard van een eerder ge dane uitspraak inzake het uittreden uit de gemeenschappelijke regeling. Ook de heer Visscher geloofde ten slotte dat bij een gemeenschappelijke vervoersdienst de verantwoordelijkheid beter kan wor den gedragen en er is bij de gemeente beslist geen sprake van het-verlaten van de gemeenschappelijke regeling. WETHOUDER J. S. VISSCHER GOES Niet zonder aarzeling en met heel weinig enthousiasme heeft de gemeenteraad gister avond de post representatie ver hoogt met 950. Dit was nodig omdat het diner, dat het toenma lige gemetenebestuur aan de bur gemeesters en hun dames van Noord- en Zuid-Beveland had aan geboden ter gelegenheid van het fruitcorso wat duurder was uit gevallen. Op de post representa tie was nog aanwezig een bedrag van bijna 200. In totaal komt deze post nu op 5755,01. Beslo ten werd daarvoor de begroting 1960 te wijzigen. Bij de behande ling van dit voorstel kwam heel wat „oud zeer" naar boven. Opnieuw was -het de heer C. W. Ver vest (katholiek) die de discussie opende. Hij zei niets te hebben tegen het fruit corso, maar v-roeg wel of voor dit fruit corso ook stedelijke belasting wordt betaald. De wethouder van financiën, drs, J. J. Dijkgraaf, moest dit in zijn ant woord ontkennen. De heer Vervest in formeerde voorts naar de kosten van de ontvangst van ey2 Duits gezelschap. Ook op deze vraag kreeg de heer Vervest een duidelijk antwoord, want de kosten be droegen 700. Deze spreker stelde het toenmalige college verantwoordelijk voor deze onbevredigende gang van zaken. Mr. J. G. van de Burgt vroeg zich af of het bedrag van 950 niet thuishoort op de post evenementen. Wordt dit bedrag op de juist post geboekt? Voorts vroeg hij hoe het zat niet de overschrijding van de post evenementen met duizend gulden. Deze spreker speet het bijzonder dat opnieuw een begrotingswijziging vastgesteld moest worden zonder dat een aanvullend krediet was verleend. En tenslotte was hij erg benieuwd naar de specificatie van de kosten van de Stich ting Zeeuws fruitcorso. Niet met een schaartje De mening: van de financiële commis sie werd vertolkt door de heer N. E. van Santen. Deze commissie was namelijk de overtuiging: toegedaan, dat inderdaad van representatiekosten kan worden ge sproken. En voorts zei hjj dat het voor elk college moeilijk is om binnen het raam van een bepaald bedrag te bljjven als het om de representatie gaat. Dit is niet met een schaartje te knippen. En de heer Van Santen toonde volledig be grip voor de situatie. De heer J. H. Roose vroeg om een specificatie van de volledige post voor representatie. Ook in tweede instantie herhaalde hij deze vraag. Wethouder Dijkgraaf zegde een nader onderzoek toe. Ook de heer P. Ha verhoek toonde weinig enthousiasme over deze gang van zaken. In zijn antwoord verklaarde wethouder Dijkgraaf, dat de post representatie to taal gezien voor Goes niet zo hoog is. En toen het toenmalige college besloot de burgemeesters een diner aan te bie den, was er inderdaad ruimte op de be groting. Maar de heer Vervest vroeg zich toch wel af of de rekening dan wel voldoende gecontroleerd is op het mo ment van de bestelling en dit vond de heer Vervest de kardinale fout. Er was geen kredietbewaking. De burgemeester wilde niet in het beleid treden van het toenmalige college van B. en W. maar wel verklaarde hij, dat ten aanzien van de kredietbewaking het college van B. en W. een nader onderzoek zal instellen. Het is best mogelijk, aldus de burge meester, dat er nog meerdere posten komen, die een onderzoek vereisen en die vermoedelijk minder aangename ver rassingen op zullen leveren. Wethouder Visscher verklaarde nog, dat het toen malige gemeentebestuur toch beslist poolshoogte had moeten nemen van de uitgaven, die reeds gedaan waren of die nog te verwachten zijn. De gemeenteraad kon eindelijk akkoord gaan met de be grotingswijziging al ging het niet van harte. NIEUW- en ST. JOOSTLAND. De rijkspolitie van de groep Oost- en West-Souburg is woens dag overgegaan tot de arrestatie van de los-werkman L. K. uit Nieuw- en St. Joostland. Hij wordt ervan verdacht de brand te heb ben veroorzaakt in het in aanbouw zijnde pand aan de Veersestraat. K., die gisteren nog niet had be kend, is in verzekerde bewaring gesteld. Zijn aanhouding is het resultaat van een onderzoek, dat de rijkspolitie in samenwerking met een deskundige uit Den Haag, adjudant Kanters, heeft ingesteld. Zoals gemeld rezen er direct na de ontploffing en de brand vermoedens die in de richting gingen van de gedachte dat er mogelijk van opzet sprake was. Naar verluidt is K. een goede bekende van de politie. OUD-VOSSEMEER. De raad van Oud-Vossemeer komt vrijdag 17 maart a.s. in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende pun ten: subsidieaanvraag muziekvereni ging, uitgifte grond in erfpacht aan de Molenweg, vaststellen diverse begro tingswijzigingen. Voor gehele kanaalzone R.k. bibliotheek in Terneuzen geopend TERNEUZEN. Mr. dr. A. J. J. M. Mes heeft gisteren, in zijn hoedanigheid van voorzitter van de rooms-katholieke centrale voor lectuurverspreiding, de eerste r.k. openbare uitleenbibliotheek voor de kanaalzone geopend. De voorzitter van het bestuur van de bibliotheek, de heer H. de Caluwe, heet te in het Cultureel Centrum de genodig den welkom. Aanwezig waren o.m. de rijksinspecteur van de openbare lees zalen en bibliotheken, de heer J. Zwier, de deken A. Koopman uit Hulst, de heer J. Rademaker uit het bestuur van de landelijke lectuurverspreiding, de heer ir. G. P. M. Dikötter en burgemeester mr. H. Rijpstra. De voorzitter zette uiteen dat door de toenemende vrije tijd het goede boek een steeds grotere rol gaat spelen. De bibliotheek, die voor een derde bestaat uit populair wetenschappelijke lectuur en voor tweederde is samenge steld uit een keur van geselecteerde ro mans, is voorlopig ondergebracht op nummer 9 in de Jan Willem Frisostraat te Terneuzen. Dr. Mes bracht allen dank, die aan de totstandkoming van de bibliotheek hebben meegewerkt. In het bijzonder heette hij welkom de heer A. v. d. Sneppe, de bibliothecaris. Hij achtte samenwerking met de openbare leeszaal en bibliotheek van Terneuzen zeer gewenst. Nadat burgemeester Rijp stra had gesproken, begaf het gezelschap zich naar de Jan Willem Frisostraat, waar deken Koopman het gebouw inze gende. (Advertentie) Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak KORTGENE. De aannemers van de aanpassingswerken in het waterschap Noord-Beveland heb ben van de slechte weersomstan digheden in I960 zeer veel stagna tie ondervonden. Zij hebben dan ook niet aan de voorwaarden, die in de bestekken zijn gesteld, kun nen voldoen om deze werken op de daarin vastgestelde tijdstippen op te leveren. Deze mededeling deed de dijkgraaf, de heer M. W. van Arenthals, gistermiddag aan het begin van de algemene verga dering van het waterschap Noord- Beveland in hotel „De Stadswijn- kelder". Zo nu en dan hebben enkele polders last ondervonden van een te hoog wa terpeil. Thans kunnen drie gemalen in het waterschap, zij het dan nog met al- OOSTBURG In Oostburg is gisteren weer de traditionele Paasveemarkt en -tentoonstelling gehouden. De aanvoer was tenge volge van de vroege werkzaam heden op het land minder groot dan geowonlijk. De burgemeester van Oostburg, de heer J. A. van Leeuwen .reikte de prijzen uit en zei in een begeleidend toespraak je, dat getracht zal worden de Paasveemarkt in de toekomst meer leven in te blazen door aan trekkelijker prijzen uit te loven. Door een groteer aanvoer hoopt men dan ook veekopers van el ders aan te lokken. Plannen zul len worden uitgewerkt voor de or ganisatie van de Paasveemarkt 1962. Burgemeester Van Leeuwen reikte de ereprijzen uit. door een lauwerkrans om de nek van de kampioen te hangen en de beker aan de eigenaar van de re serve-kampioen te overhandigen. De jury- werd gevormd door de heer J. A. Bul- tinck en de heer M. Imanse. Kampioen werd de os met twee tanden van M. de Bruijne te Oostburg en J. v. d. Dries te Souburg. Reserve-kampioen werd de os met de zes brede tanden van J. A. Ber- tou en zoon te Oostburg. De „beste os" was de kampioen en de „beste vaars" werd de vaars van S. van der Sluis uit Rentranchement. A. van Wijck uit Sluiskil bleek de beste dikbil te bezitten, terwijl het pre- dicaat beste groep vetvee aan J. van de Dries uit Souburg werd toegekend. De verdere uitslagen luiden als volgt: Groep ossen met twee brede tanden, 1. M Buysse, Oostburg; 2. S v d Sluis, Rentra- chement. Groep ossen met vier brede tanden, 1. J A Bertou en zoon, Oostburg en J v d Dries, Souburg; 2 A J Vermue, Oostburg; 3. B J Doens, IJzendijke. Groep ossen met zes brede tanden. 1. J A Bertou en zoon, te Oostburg: 2. idem. Groep vaarzen met vier tanden, 1. S v d Sluis, Rentrachement, 2. E v Opdorp, Sehoon- dijke. Groep dikbillen met nog geen brede tanden, 1. A van Wijk, oiuiskil. Groep koeien, 1. C Temmerman, IJzendijke. MIDDELBURG. In de week van 10 tot en met 15 juli 1961 zal in kas teel ..Oud Poelgeest" te Oegscgeest en van 21 tot en met 26 augustus 1961 in het C.I.O.S. te Overveen een scheids- rechtersinternaat worden gehouden. De KNVB afd. Zeeland stelt de scheidsrech ters in de gelegenheid hieraan deel te nemen en zal de kosten van deelne ming hieraan voor haar rekening ne men. De cursus omvat: praktische les sen in het scheidsrechteren, theorie in zake de spelregels en wedstrijdregle menten, pedagogiek en psychologie, lichaamsverzorging, voeding, training, ochtendgymnastiek enz. KAPELLE. Aan de Van der Biltlaan, tegenover de veilingge bouwen, zal een nieuw gebouw voor de Coöp. Boerenleenbank verrijzen. Met de werkzaamheden voor de bouw is enkele dagen ge leden een begin gemaakt. Het oude gebouw, dat ongeveer dertig jaar dienst heeft gedaan, is te klein ge worden in verband met de nog steeds in omvang toenemende werkzaamheden, die de Boeren leenbank in Kapelle heeft te ver richten. Het nieuwe bankgebouw, waarvan de kosten geraamd zijn op bijna honderdduizend gulden, hoopt men in oktober of november van dit jaar in gebruik te nemen. Het ontwerp is van de architecten ir. M. A. de Jonge uit Nuenen en C. J. Klap uit Waarde. De heer Klap zal het dage lijks toezicht houden tijdens de bouw werkzaamheden. Het nieuwe gebouw krijgt een breedte van in totaal 32 meter en wordt 7,60 m diep. Voor het gebouw komt een parkeer terrein. De ruime hal is tevens bedoeld als wachtkamer. Achter deze zal komt de bestuurs- en directiekamer. Vanuit de wachtkamer komt men voor de loket ten. In het gebouw zal een saferuimte worden aangebracht, die zullen worden verhuurd, waarvoor vrij grote belang stelling bestaat. De oude bank aan de Biezelingsestraat werd in 1929 gebouwd. Aannemer was toen de heer De Jone uit Biezelinge, die ook thans aannemer is. De omzet van de bank is op het ogen-. blik ongeveer dertig miljoen gulden per jaar. Kassierswisseling De kassier, de heer A. L. Schier, die tot voor enkele jaren het werk alleen deed, heeft thans twee hulpkrachten. De heer Schrier, die in de oorlog zijn vader is opgevolgd als kassier der bank, heeft in verband met zijn leeftijd ontslag ge vraagd. Met ingang van 1 juli a.s. gaat hij met pensioen. Wie zijn opvolger, en de be woner van de nieuwe kassierswoning zal worden, is nog niet bekend. Ie op volle capaciteit, hun diensten be wijzen. Het gevolg van de te late opleverin gen van de werken is bovendien, al dus de dijkgraaf, dat verschillende grondgebruikers structuurschade en oogstderving zullen hebben. De schade zal evenwel door het wa terschap volledig worden vergoed. Een commissie van drie personen zal in het leven worden geroepen voor de taxa tie van de grond. Wegennet Uitvoerig stond de dijkgraaf stil bij het wegennet op het eiland. Nu Pro vinciale Waterstaat ook de nieuwe weg van de dam, aansluitend op de provinciale weg van Kamperland naar Wissenkerke wil gaan aanleggen zul len er ongetwijfeld moeilijkheden ont staan voor het dn goede banen leiden van het verkeer van en naar de af- sluitdam en ,,De Banjaard". Hiervoor wordt een oplossing gezocht. „Aan onze wegen worden eisen ge steld, die daarvoor veel te zwaar zijn. De gevolgen hiervan ondervinden we nu reeds. Laten wij hopen, dat door een spoedige aanneming van het wetsvoor stel wegenfinanciering hieruit voor het waterschap enig soulaas zal voortvloei en, alsmede dat dit jaar ook eindelijk de bijdragewet, waarnaar al zo lang verlangend wordt uitgezien, tot stand zal komen" aldus luidde de hartekrest van de heeer Van Arenthals. Tenslotte sprak de dijkgraaf de wens uit, dat spoedig de beslissing van Ged. Staten afkomt over het basis-dijkgeschot 1958, waarnaar ook al zo lang met on geduld wordt uitgekeken. Aan het begin van zijn openingsrede had de heer Van Arenthals nog verteld, dat de winter is voorbijgegaan zonder stormschade van betekenis aan de glooi ingen. KAPELLE Het is thans zover dat het nieuwe schoolgebouw van de Chr. Kleuterschoolvereniging Samuel" in Kapelle gereed gekomen is en op vrij dag 24 maart a.s. officieel zal kunnen worden geopend. Deze opening zal wor den verricht door de inspectrice van het kleuteronderwijs in Zeeland, mejuffrouw M. J. de Jonge. Het bestuur zal hiertoe om 2 uur met de genodigden samen komen in het oude schoolgebouw aan de Julianastraat en na een welkomstwoord van voorzit» ter M. J. Groenleer vertrekt men naa? hei; nieuwe gebouw aan de zijstraat var de Van der Biltlaan. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe school hebben de kleuters on der leiding van het hoofd der school me juffrouw M. Massa met haar verdere medewerksters, eer. spel ingestudeerd dat zaterdagmiddag 25 maart zal wor den opgevoerd in hotel ,,De Zwaan". Hiervoor worden de ouders uitgenodigd. Na afloop van deze opvoering is er voor de» ouders gelegen1- i het nieuwe gebouw te bezichtig' Dan zullen zij kunnen zien welk 1 bijzonder fraai gebouw is ontworj z door de heer M. C. Duynhouwer te Kapelle en ge bouwd door de heer Joh. Bayens. Het verschil tussen de oude en de nieuwe school is er een als tussen dag en nacht. Ruimte, licht en lucht zijn de kenmerken van. jle nieuwe school en daar ontbrak het' in de oude school wel aan. Het nieuwe gebouw zal de naam .THurnfrielhonk" krijgen. Scheepvaart Vlissiiigen Vlissingen aangekomen: 14/3 Zw. Karmas, Den. Rijnborg, Noorw. Gertrud Bak!ke. Vlis singen vertrokkengeen. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 14/3 Astra, Janny. Frean. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 14/3 Vedette, Cumules, Auriga-'G, Hebe Nobel. BERGEN OP ZOOM. EIERNOTERINGEN Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting, Bergen op Zoom. Ingaande donderdag 16 maart 1961. Prijsklasse 0 16 cent, idem 1 15 cent, idem II 14 cent, idem III 13 cent, idem IV 12 cent, idem V 11 cent. BERGEN OP ZOOM, 15 MAART. An dijvie 54—59, sla 8—24, spinazie 42—53, was- peen 1121, witlof 60—62, boerenkool 2025, witte kool 6V2, savoye kool 9—14, rode kool 7—18, spruiten 25—1.25, radijs 9—27, raapste len 2—5, rabarber 28—73, prei 10—16, saint remy 7—17, golden delicious III 8—30, jona than III 1617, goudreinetten III 19. GOES, 15 maart. Per kg: spruiten All 3955, BI 36, Bil 3437, afw 1725; witlof AI 41—56, All 36—57, BI 40—41, Bil 30, afw 19—37: groene sav kool II 20—22; rode kool II 7; boerenkool 6—9; Uien 13—14; prei I 18—23; spinazie I 73—80; witte kool 6. Per stuk: kropsla II 14—16; knolselderij 27. Per bos: selderij 25; radijs 31—38. TERNEUZEN. Per 100 stuks in centen glassla 2 2021, per stuk in centen knolsel derij C 2 27, per bos in centen selderij 27 36, radijs 23—25, groenten per kg andijvie 8287, rode kool A 2 1215, boerenkool 8 12, savoyekool 25—33, witte kool 6—7, was- peen A 2 2227breekpeen 27, prei A 2 1028, B 10, spruiten B 2 5157, spinazie 51—63, uien 6—22, witlof A 1 53—55, A 2 40— 58, B 5055, B 2 3555, afwijkend 1034, appelen golden delicious kl 2 maat 58-72 80, 73-83 75. 77-82 70 76-82 65, 59—65 65 3 grof 41—53, 3 fijn 18—27, kroet 13—23, stek 9—15, jonathan kl 2 maat 70-50 60—83, grof 2732, 3 fijn 13, kroet 14, goudreinetten kl 2 maat 75-85 36, 65-75 26, 3 grof 13—23, 3 fijn 15, kroet 8, winston kl 2 maat 65-75 4651, 60- 65 29—30, 55-65 18—19, 2 dl2, 3 grof 24—34, 3 fijn 1314, kroet 14, winterbananen 3 grof 19—23, St remy 3 grof 2021, 3 fijn 14. DE GRUYTER weekrecfame W ffi VSK Nïïi& DEZE AANBIEDINGEN ZIJN GELDIG VAN 15 T/M 21 MAART 1961. 's HEER ABTSKERKE. De raad komt vanavond om 8 uur in vergadering bijeen. Op de agenda komen o.m. voor het vragen van advies over wethouders- jaarwedden. vergoeding gebruik eigen auto door de burgemeester en verhoging van presentiegelden der raadsleden. Verhoging subsidie aan het Groene Kruis met 100,— tot 150,—. Voorstel tot benoeming van een gemeenteopzich ter, de aanbeveling luidt: 1. F. de Rui ter te 's-Heer Arendskerke; 2. W. Bou- tens te Goes. NED. HERV. KERK Beroepen te Wezep: W. v. Tuyl te Rijssen. Aangenomen naar Surhuisterveen, als pred. voor buitengewone werkzaamhe den: J. G. Eelderink, vicaris aldaar. Beroepen te Bolnes J. Wessel te Rot- terdam-Feijenoord, te Enschede en te Koudekerk a.d. Rijn: J. P. Dondorp te Hattem: te Kantens: H. v. d. Laan, kend. te Voorburg (verb, ber.) Examen: aan de Theologische Hoge- «chool te Kampen slaagde cum laude voor het kand. examen: A. Dekker te Rotterdam. JAM Mmmm, een extra likje jam op de boterham. Dot mag deze week. Wont de 2e pot kost niet 115 ct. maar90 ct.; niet 92 ct. maar 67 ct.; niet 69 ct. maar 44 ct.; niet 56 ct. maar 31 ct. Een buitenkansje om oan te grijpen. DEGMYTHt muomiw Dat scheelt nogal wat: 2 pakjes vol-aroma- tische Goudmerkcacao samen voor 98 ct. Nog meer voordeel: de siertrommel met 500 gram Goudmerkcacao van f 3,75 voor f 3,-! Neem deze week een paar pakken Wolwas middel. U hebt ze toch geregeld nodig. U profiteert van 10 cent voordeel,op elk pak. Prettig, wat pakjes verrukkelijke ossestaart- soep in huis te hebben. Heerlijke pikante soep. Fijn gekruid. Voordeel 36 ct.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4