Zeeuwse manifestatie van de Landbouw op Nrd-Beveland Koop numééi koffie voor uw (gerevalueerde) gul den: Van Helle heen de koffieprijzen verlaagd! VAN NELLE'S KOFFIE Niet voldoende aandacht van gemeentebestuur Schoenmakers hielden Zeeuwse dag in Goes Carel Briels ontwerpt en leidt een groots spel Bruine badpakken met heel laag uitgesneden rug, hypermodieus Gemeenten moeten samenwerken om achterstand in te halen Geen verschrijvi9' bij gemeente Baarland iNELLE, Moto „Delta, einde eerste fase Manifestatie Vicaris G. P. Post bevestigd in Hall Lente- en zomershow in strandhotel De vliegloods aan het kanaal Aanvaring bij Wemeldinge MARINUS FLIPSE SOLIST IN KAMPERLAND Scheepvaart Vlissingen Vergadering Rode Kruis St. Philipsland Schoenaf drukken gevonden in Nieuwland Uit de kerken Geslaagde uitvoering in Haamstede Felle kritiek op Goese voorstellen Vakopleiding Ritthem wil gedeelten van gemeente aan Vlissingen afstaan Goudmerk van 1.88 voor 1.80 Roodmerk van 1.56 voor 1.48 Paarsmerk van 1.34 voor 1. Van Nelle's Instant Coffee f. plpf Siësta (coffeinevrij) van 2.25 voor 2.20 in de winkel F Dinsdag 14 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 GOES. Onder het motto „Delta, einde eerste fase" organiseert de Z.I.M. een grootscheepse Zeeuwse manifestatie. In deze manifes tatie zal Noord-Beveland tonen, wat het eiland in vroeger tijden is geweest, wat het thans is en wat het in de toekomst worden zal. Het Noord-Bevelandse kringbestuur va nde Z.L.M. wil inderdaad de tra ditionele tentoonstelling laten uitgroeien to't een driedaagse manifes tatie van 21 tot en met zaterdag 24 juni. Als een der hoogtepunten mag ongetwijfeld genoemd worden de presentatie van de bevolking van Noord-Beveland in een groot schouwspel onder leiding van niet minder dan Carel Briels, de befaamde organisator van vele massa spelen. De commissie beheer tentoonstellings- £onds is in de gisteren gehouden ver gadering volledig akkoord gegaan et de begroting, die voor al deze festivi teiten is opgesteld. Het kringbestuur spaart kosten noch moeite om de Zeeuwse manifestatie ook werkelijk te doen slagen. De Zeeuwse landbouw zal vlak bij de dam in het Veerse Gat, de eerste gro te Deltadam, een manifestatie houden, die in de meest uitgebreide zin de ar beid zal tonen van de moderne boer met daarbij zijn geloof in het behoud van zijn land. Bovendien zal onder het motto „Del ta, einde eerste fase" door de Noord- Bevelandse bevolking op 23 en 24 ju ni in een schouwspel de grootsheid van dit land in al haar uitingen ver toond worden. In de finale van dit spel zullen ondermeer honderden trekkers en land- en dijkbouwmachines mede werken. Het ontwerp en de leiding ligt in handen van Carel Briels. Het schouwspel zal uitgevoerd worden in een grote duinpan, uniek gelegen in de onmiddellijke nabijheid van het tentoonstellingsterrein. Op vrijdag 23 en zaterdag 24 juni van 's middags half vijf tot zes uur zal dit spel wor den uitgevoerd. In grote trekken is het programma voor deze driedaagse anifestatie klaar. Op de eerste dag van het „feest", don derdag 21 juni, komt het hoofdbestuur van de Z.L.M. des morgens om half tien bijeen. Om half twee volgt de officiële ope- vermoedelijk gebeuren door de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. TERNEUZEN. In het uit de dertien de eeuw daterende kerkje van Hall is zondag de gewezen vicaris van Terneu- zen, de heer G. P. Post bevestigd door zijn vader, ds. G. P. Post uit Eindhoven als predikant van de Hervormde Ge meente. De bevestiger had als tekst ge kozen Jes 53 vers 10. Aan de handopleg ging werd ook deelgenomen door de consulent ds. Jacobs uit Eerbeek. In de middagdienst hield ds. G. P. Post zijn intreepreek. Hij sprak naar aanleiding van de tekst Lucas 19 vers 40. De nieu we predikant werd toegesproken door een ouderling, ds. Nijland namens de ring en door ds. Jacobs namens de clas sis Apeldoorn. De gemeente zong hem vervolgens staande Psalm 121 vers 4 toe. Na de openingsceremonie wordt om twee uur de algemene ledenvergadering van de Z.L.M. gehouden. Om half ze ven des avonds wordt het z.l.m.-hoofd- bestuur ontvangen door het gemeentebe stuur van Wissenkerke. Vrijdag begint de rijtoer over het eiland. Aan deze tocht zullen naar schatting enkele honderden auto's en vele autobussen deelnemen. Des middags staat op het program ma een demonstratie van K.I.-stieren met hun afstammelingen. Dit onderdeel zal afgewisseld worden met muziek. Po gingen worden in het werk gesteld om een alom bekend muziekkorps naar Noord-Beveland te krijgen. Om half vijf begint dan het schouw spel in de duinpan onder regie van Ca rel Briels. Deze manifestatie wordt ook zaterdag herhaald op dezelfde tijd. Voor zaterdagmorgen vermeldt het pro gramma sportwedstrijden van de leer lingen der landbouwhuishoudscholen. Zaterdagmiddag wordt een concours- hippique gehouden door de afdeling Zee land van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen. Ook dit programma wordt afgewisseld met mu ziek. Het tamboers- en pijperkorps „Ni- coleen" uit Kamperland zal daarbij o. m. optreden. Bovendien zullen op de ze laatste dag nog meer muziekkorpsen luister bijzetten aan de manifestatie van deZeeuwse landbouw. Intussen stromen de inschrijvingen voor de tentoonstelling van grote land bouwwerktuigen binnen. Van heinde en ver wordt interesse getoond voor de manifestatie van de Zeeuwse landbouw. Het programma biedt elk wat wils en het is dan ook te verwachten dat vele duizenden waar Kamperland ko men nu een bezoek aan de tentoonstel- Nrd.-Beveland te bekijken, dat bezig is zich in een geheel nieuw gewaad te steken. VLISSINGEN We krijgen dit jaar e enstralende zomer, wan neer we de vouturiers mogen ge loven En dat doen we natuur lijk graag. Want wie loopt er nu niet graag in een vrolijk zomer japonnetje met een wijde hals en een fleurig dessin, of een leuk badpak met zo'n heel lage rug waardoor u zo slank lijkt. Op de mode show die de fa. Lambooy maandag in het Strand hotel hield, heerste al een echte zomerstemming. Ook voor de grote maten was er keus genoeg, chique mantelpakjes en in jurk jes in beschaafde marineblauwe tinten met wit afgezet, en witte assessoires en lichte chlochevor- mige strohoeden. Bij de mantels waren verschillende op vallende couture modellen van o.a. Belen- ciage, Chanel en Plaza, waarvan verschil lende de cape-lijn vertoonden. Vooral voor de teen-agers waren er veel mantels in lichte tinten, wat wel een heel vrolijk en fleurig effect geeft, maar waar de dege lijke Hollandse huismoeders wel voor zullen aarzelen, daar zij tamelijk vlug vuil zijn. Hoewel de meeste modellen glad- en dus slank afkledend waren, is voor de teenagers, de wijde rok met petticoat nog niet verdwenen. Het meest attractieve punt van het programma was ongetwijfeld de badpak- VEERE Naar aanleiding van ons artikel „Niet voldoende aandacht van gemeentebestuur" in ons blad van za terdag jl. schrijft ons burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael van Veere het volgende: ,,Wij zouden het ook kun nen omdraaien en kunnen zeggen, dat de Veerse middenstanders niet vol doende aandacht of begrip hebben voor de doelstelling van het gemeentebestuur van Veere. Voor een oud karakteris tiek stadje als Veere is een eerste klas se jachtemverf van kardinaal belang. Er doet zich thans de unieke gele genheid voor dat de gemeente Veere de voormalige vliegloods aan de mond van het kanaal door Walcheren, welke vliegloods de gemeente zeer billijk van Rijkswaterstaat heeft kunnen kopen met alleen de grond als erfpacht on der beding dat ter plaatse een jachtenbe- drijf wordt gevestigd en in de toekomst blijft, aan een bekend jachtenbouwer af stoot. In geheel Veere is een bekend jach tenbouwer, die dit edele bedrijf verstaat, aanwezig. Waarom dan prioriteit aan de gedupeerde Veerse middenstanders ge geven moet worden en waarom er drie gegadigden waren, is mij een raadsel. Geen van de drie kandidaten is zélf jachtenbouwer. wel bewezen de Veere- naren arbeidskrachten te kunnen aan trekken, maar daarin ligt nu juist het zwakke punt. Het gemeentebestuur houdt dan niet het heft in handen, heeft zelfs totaal WEMELDINGE. In de onmiddellij ke omgeving van Wemeldinge ontstond gisteravond een aanvaring op de Oos- terschelde tussen de sleepschepen Ves ta en Themasi. De Themasi die met een lading van 800 ton kunstmest op weg was van Ludwigshaven naar Ant werpen, werd gesleept door de sleepboot Zweden. Juist toen zij in de vernau wing van het vaarwater gekomen wa ren naderde van achteren het Franse m.s. Sanara 119 dat met het sleepschip Vesta geladen met 973 ton steen kool op sleeptouw de Zweden voor bij wilde varen. Hierdoor ontstond tus sen de Vesta en de Themasi een aan varing waarbij laatstgenoemd vaartuig midscheeps aan stuurboordzijde, boven de waterlijn ernstige schade opliep. VEILINGBERICHTEN BERGEN OP ZOOM. 13 maart. Rode kool 9—13; witte kool 6—7; savoye kool 7—28; spruiten 20—86; andijvie 77—84; prei 1018: witlof 15—66; sla 14—22; raapstelen 4—10; radijs 40; spinazie 6174; jonathan II 1833. GOES. 13 maart. Groenten per kg: Sprui ten afw. 47; Witlof AI 47—54. AH 43—49, BI 35—44, afw. 2737; Groene sav. kool II 18 22; Rode kool II 7; Boerekool 8; Peen 4—6; Prei I 16—26; Spinazie I 82—86; Andijvie I 92—94; Uien 8—11; Veldsla 81; Kroten 9. Per bos: Radijs 46. geen medezeggenschap in deze aanstel lingen en moet maar rustig afwachten hoe of ons in de toekomst enige be drijf, dat een spectaculair karakter draagt, zal reilen en zeilen. Voor een gemeente als Veere is een gezond jachtenbedrijf van eminent be lang, juist passende in het kader van dit oude stadje. Wij kunnen als b. en w. met ons advies aan de gemeente raad hieromtrent niet kieskeurig genoeg zijn en komen er beslist niet met chau vinistische of sentimentele overwegin gen. De beste man op de beste plaats zij hierin ons parool. Hetzelfde geldt straks zij het in minder sterke mate voor het vismijngebouw. Veere, let op uw saeck!" Bij Rott. Philh. Orkest GOES Het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse zal, zoals bekend, een concert geven te Kamperland. Thans is ook be kend, dat zijn broer Marinus Flipse als solist zal optreden. Beide musici zijn af komstig van Noord-Beveland en gebo- boren in Wissenkerke. Een breed samengesteld Zeeuws co mité treft reeds vele voorbereidingen voor dit concert, dat zal worden gege ven aan de vooravond van de grote Z.L.M.-tentoonstelling op woensdag 21 juni a.s. Vlak bij de dam in het Veerse Gat zal een kolossale tent opgezet worden, waarin plaats is voor circa 1000 personen. Vjissingen aangekomen 13/3 Ned. Martini, Vlissingen vertrokken 13/3 Ned. Martini. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 12/3 Friesland. Alblasserdam, Adine, 13/3 Sommelsdijk. Molenkerk, Schie Lloyd, Flevo, Kloosterdyk. Goote. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 13/3 Rempang, Dahmeykust, Korendijk. Adara. kenshow met originele Heinzelmann- modellen. Bijna zonder uitzondering hadden alle badcreaties zo mogen ze wel genoemd worden een heel diepe ruguitsnijding tot de taille of iets lager zelfs. Ais u deze zomer eens echt volgens de laatste mode langs het strand wilt flaneren kiest u een badpak in een bruine tint met twee heel kleine zak jes, zodat u niet verlegen hoeft te zijn met uw handen. Een ietsje opgeknipte pijpjes geven u even lange en slanke benen als de meisjes op de modeplaten. Het grote sluitstuk vormden de avondjaponnen, o.a. in de moderne rose tint en natuur lijk het grandioze bruidstoilet, met een romantisch wijde rok, waarmee elk meisje zo in het huwelijksbootje zou willen stappen. Bejaarden in Terneuzen Verbetering van de ouderdomsverzekering noodzakelijk TERNEUZEN. „De bedoeling van ons is geen andere dan de ouderdoms verzekering in die mate te verbeteren dat de oude werkers geen beroep meer behoeven te doen op de gemeentelijke steunregeling." Deze woorden sprak de heer F. Rippens uit Noordwijk voor zitter van de Algemene Bond van Ouden van Dagen, gisteren uit in het Concertgebouw tijdens de jaarvergade ring van de afdelingen Terneuzen, Hoek, Zaamslag en Axei van de Bond van ouden van dagen. Uit geheel O. en W. Z.-Vlaanderen waren de leden in groten getale naar de vergadering gekomen. De voorzit ter van de afdeling de heer L. M. de Kok heette in zijn openingswoord in het bijzonder welkom de spreker van deze bijeenkomst, de heer F. Rippens, de heer F. Leenhouts uit Oost- en West-Souburg, voorzitter van het rayon Zeeland en de burgemeester van Zeza- te (Bel), de heer J. Chalmet. In zijn rede zette de heer Rippens het doel van de bond uiteen. Het uitgangspunt is het tot stand komen van een wette lijke en afdoende ouderdomspensione- ring. De heer Rippens herinnerde er aan dat in 1913 ds. Talma een Invali diteitswet heeft ingediend die werd aangenomen. Hierin werd o.m. bepaald dat het bereiken van de zeventigjarige leeftijd wordt gelijkgesteld met invali diteit. Dit betekent, aldus spreker, dat reeds wettelijk werd vastgesteld dat de ouderdomszorg principiëel iets anders is dan armenzorg. Daarna riep profes sor Aalbertse in 1919 de zogenaamde Zegelwet in het leven. Van 1919 tot 1951 is niets gedaan om deze ouder domsvoorziening te verbeteren. Na de Noodwet Drees kwam in 1957 de A.O.W. De uitwerking van deze wet is momenteel: Gehuwden 35 gulden in de week en alleenstaanden 22 gulden. Dat deze bedragen eventueel aangevuld met enkele guldens van de Invalidi teitswet absoluut onvoldoende zijn zal wel niemand ontkennen. De heer Rip pens kwam tot de conclusie dat we er nog ver van verwijderd zijn dat de be jaarden een redelijk inkomen hebben. „Op 2 maart is in de Tweede Kamer de begroting sociale zaken behandeld en daarbij is door het kamerlid J. J. Berger erop aangedrongen om de A.O.W. uitkering te verhogen met 50 procent. Hetgeen wil zeggen dat de ge huwden 52.50 gulden en de alleenstaan den 33 gulden zal worden uitgekeerd. Om een financieel onbezorgde oude dag te bereiken moeten de bejaarden zelf actief zijn. Spreker vertelde ten slotte dat het ledental van de algeme ne bond is gestegen van 60.000 in 1945, tot 84.000 nu, verdeeld over 240 afde lingen. Met een beroep op de bejaar den op steeds grotere activiteit besloot de heer Rippens zijn rede. ST. PHILIPSLAND. In hotel de Druiventros heeft de plaatselijke afde ling van het Nederlandsche Rode Kruis haar jaarvergadering gehouden o.l.v. dr. H. Menger. Ui het jaarverslag van de secretaris bleek dat de afdeling 489 leden telt. De penningmeester deelde mede dat het boekjaar met een batig saldo kon worden afgesloten. De be stuursleden J. Klompe en A. Beurkens werden bij acclamatie herkozen. Aan 70 personen werd de Landsteinerpenning uit gereikt. NIEUWLAND De politie tast nog steeds in het duister omtrent de iden titeit van de man. die mogelijk zater dag in de Veerstraat in Nieuwland de ontploffing en brand kan hebben ver oorzaakt. Zoals gemeld bleek ook de speurhond niet bij machte het spoor van de eventuele dader te volgen. Wel kreeg de politie er een aanwij zing bij. Zij vond namelijk afdrukken van schoenen op het land, dat achter de watergang ligt. De afdrukken zijn inmiddels opgenomen. Uit Den Haag arriveerde maandag een deskundige op het gebied van recher chewerk dat betrekking heeft op het on derzoeken van branden. Deze expert, ad judant Kanters, heeft evenwel nog geen positieve resultaten kunnen boeken. NED. HERV. KERK. Beroepen te Kantens (Gr.): H. v. d. Laan, kand. te Voorburg. Bedankt voor Deventer, zesde pred. pl.J. Noord mans te Tjamsweerd; voor Wezepr: C. Vos ite Bennekom. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar Leiden, vac. dr. F. H. von Meyenfeldt: E. Haverkamp te Minnertsga, die bedankte voor Veendam en Zwolle. Bedankt voor Wetsinge-Sauwerd: H. Langenburg te Drijber. Benoemd tot hulppred. te Zaandam, wijk Zuid: H. G. Meynen, em. pred. en hulppred. te Oostzaan. Beroepen te Nijkerk; A. G. Kornet te Oude en Nieuwe Wetering. CHRISTELIJKE GEREFORMDE KERKEN Tweetal te Veenendaal, vac. W. Heer- ma: T. Brienen te Mussel en M. W. Nieuwenhuijze te Amsterdam-W. Beroepen te Apeldoorn-Z: W. de Joo- de te 's-Gravenhage-Z. Bedankt voor Maassluis: J. C. van Ravenswaaij te Scheveningen. UNIE VAN BAPT. GEM. Bedankt voor Hengelo (Over. twee de pred. pl.J. Broertjes te Utrecht. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Scheveningen: A. F. Hon- koop te Goes. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NED. Beroepen te Bruinisse: T .Dorrestein te Opheusden. HAAMSTEDE. Het kinderkoor van Westelijk Schouwen heeft in hotel Bon een geslaagde uitvoering gegeven. Het koor begon de avond door in "hun fraaie zwart-witte kleding een tiental zang nummers te vertolken, waarvan we konden constateren dat er weer zeer goed gezongen werd. Het geheim van de hofmaarschalk, een kinderoperette van J. A. Tj. v. d. Wal, was weer een van die gezellige levendige episodes uit het Sprookjes rijk, waar alle 44 kinderen aan mede werkten. Het spel werd weer gespeeld door houthakkers, dorpelingen, hove niers, hofdames en rovers. De rol van hofmaarschalk werd weer uitmuntend gezongen door Henk v. d. Sluijs, even als Joke Braam in de rol van Pete moei. Zij was het ook die aan het be gin een korte inhoud gaf van de ope rette. Hans de vondeling-prins guitig weergegeven door Huib Bouwman, de professor goed vertolkt door Hans Ho- genstein, de belleman ook goed door Han van Dijke en prinses José die in een klein rolletje goed vertolkt werd door Corrie Slager. De kinderen deden het verder allen zeer goed, hoewel aan het einde de vermoeidheid en het late uur toch wel een woordje mee gingen spreken. P.v.d.A. W.-ZEEUWSCH VLAANDEREN BRESKENS Burgemeester J, A. Eekhout van Breskens be sprak tijdens de morgenvergade- komst die de P. v. d. A. organi- ring van de raadsledenbijeen- komst die de P. v. d. A. organi seerde in „De Uitkomst", de pro blemen dié zich opstapelen rond de 226 noodwoningen die met veel kosten, kunst- en vliegwerk, be woonbaar worden gehouden. De grote moeilijkheid is de geeste lijke verpaupering, die een der gelijke omgeving veroorzaakt, wanneer de mensen lang in der gelijke woningen moeten vertoe ven. In deze moderne tijd is dit onverantwoord, aldus de burge meester. Verder gaf hij zijn visie op een eventueel industrieschap, waarvoor hij reeds de gedachte geopperd had in zijn jaarrede, omdat het niet billijk is dat Breskens zich grote offers getroost voor de industrie, waar ook inwoners van Groede, Schoondijke, en Hoofdplaats van profiteren. Door samenwerking van deze gemeenten zou Breskens fi nancieel een grotere armslag kunnen krijgen. Voorts wees hij op de voorzieningen die reeds getroffen zijn ten bate van vis serij en industrie. Per extra bus werden de bezoekers, raadsleden, het nage noeg voltallige provinciale bestuur van de P.v.d.A. en het college van B. en W. van Breskens langs verschillende gemeentelijke projecten gevoerd, o.a. het gemeentelijk badhuis, het mijnbe drijf en de prachtige sportzaal. Tuinbouw Tijdens de middagbijeenkomst sprak drs. Th. Westerhout, lid van de Twee de Kamer, over de mogelijkheden van West Zeeuwsch Vlaanderen. Hij wees er met klem op dat deze streek ten achter dreigt te komen bij de rest van Zeeland wat industrie be treft. De hoge werkloosheidscijfers wij zen erop dat de industrialisatie slechts moeizaam van de grond komt. De streek wordt leeggezogen door de aantrekking van werkkrach ten in de Kanaalzone en Walcheren. Voor de landbouw zag de heer Wes terhout een goede toekomst, indien tij dig wordt overgeschakeld op tuinbouw Raad Oostkapelle OOSTKAPELLE. - De raad der ge meente ostkapelle komt vanavond (dinsdag) om half acht in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.m. vaststelling rekening 1958 en vaststelling salarissen gemeente- personeel. die dan gebieden als Wlacheren, en Kanaalzone van tuinbouwprodukten kan voorzien. Spreker zag dit gebied meer als woongebied voor de grote industriecentra in de omgeving. Voor het bewoonbaar houden van de streek moeten daarom gemeenschappelijke voorzieningen worden getroffen. De mogelijkheden voor het culture le leven zullen daarom niet in de laat ste plaats moeten worden vergroot. Geen aandacht van ETI De heer Westerhout betreurde het dat in het ETI-rapport over West Zeeuwsch Vlaanderen geen aandacht aan deze kwestie werd besteed. Een forum be staande uit burgemeester J. v. Leeu wen van Oostburg, mevrouw E. v. d. Broeckede Man uit Aardenburgh, de heer P. Tousseint en de heer M. v. Poelje lid van G.S., besprak hierna vra gen omtrent de veroudering van de be volking, industrievestiging, gebrek aan samenwerking etc. Algemeen betreurde men het gebrek aan activiteit van de ontwikkelingscom missie. Men drong er zowel bij burg. A. W. Kostense als burgemeester Eek hout op aan, dat deze commissie spoe dig weer de raadsleden bijeen zou roe pen. Bij de besprekingen kwamen soms verrassende standpunten van de auto riteiten naar voren, zodat deze bijeen komst zeer geslaagd mocht heten. Uitbreiding „Middendorp" ZOUTELANDE. Het verenigingsge bouw „Middendorp" in Zoutelande is uitgebreid met e^i foyer. Dit betekent een grote verbetering vooral voor brui loften en jaarfeesten. De foyer staat in verbinding met de grot zaal. Ook is schaft, zdat zaal n pdium beter ver warmd zijn. GOES De Zeeuwse dag van schoenmakerspatroons en gezel len, georganiseerd door de afde lingen Zuid- en Noord-3e\;eland en Middelburg, aangesloten bij de Nederlandse Bond van schoen makerspatroons, is gisteren een succes geworden. In groten geta le waren de schoenmakers uit alle delen van Zeeland opgeko men om de resultaten van de vak- we'dstrijd te zien en de demon straties met de nieuwste machi nes op het gebied van de schoen makerij gade te slaan. De voorzitter van de afdeling Middel burg van de Ned. Bond van schoenma kerspatroons en gezellen, de heer F. Schout uit St. Laurens heette met een geestdriftige toespraak de aanwezigen welkom. Na een korte schets van de ontwikkeling van de schoenmakerij in de naoorlogse jaren de piechanisatie benadrukte hij dat deze bedrijfstak nog steeds onmisbaar is. Hij herinner de verder aan de oorlogsjaren toen de Het gewondenvervoer GOES. Naar aanleiding van een bespreking in de vergadering van de Vereniging van Burgemeesters en Se cretarissen op Zuid- en Noord-Beveland heeft de commissie van advies- en bij stand inzake het zieken- en gewonden- vervoer een schrijven gericht aan het gemeentebestuur van Goes over het ge wondenvervoer. In dit schrijven wordt verontwaardiging uitgesproken over het optreden van de gemeente Goes omtrent hrt ongeval in 's-Heerenhoek. Zoals bekend heeft bij een verkeersongeval tussen 's Heerenhoek en 's Heer Arends- kerke een gewonde drie kwartier langs de weg gelegen, omdat de politie in Goes weigerde de ambulancewagen van het Rode Kruis beschikbaar te stellen. In het schrijven wordt voorts het op treden van de gemeente Goes gelaakt, die een eigen ziekenvervoerdiens'c wil organiseren. Volgens de leden van B. en S. is deze gedachte van het college van B. en W. in strijd met de in 1959 opgezette gemeenschappelijke regeling voor het zieken- en gewondenvervoer op de beide Bevelanden. Deze regeling is aangegaan voor de duur van 5 jaar en loopt dus pas in 1964 af. De mening van de commissie is voorts, dat Goes uit de gemeenschappelijke re geling moet treden als de plannen door gaan, zoals zij voorgesteld zijn aan de raad. Concert „Ons Genoegen" Retranchement RETRANCHEMENT De Muziek vereniging „Ons Genoegen" gaf haar voorjaarsconcert dat ook ditmaal uit twee delen bestond: de muziekuitvoe ring zelf onder leiding van dirigënt A. van der Bussche en daarna de opvoe ring van het toneelstuk in drie bedrij ven „Baas Bart" onder regie van de heer J. Hakker. Vodrzitter Almekinders heette de vele aanwezigen welkom. Zo wel het concert als het toneelspel wer den door de bezoekers met hartelijk applaus beloond. MIDDELBURG De commissaris der Koningin jhr. mr. A. F. C. Casem broot heeft vandaag medegedeeld dat hij een diepgaand onderzoek heeft inge steld naar de zogenaamde verschrijvin gen die in de Zuidbevelandse gemeente Baarland zouden voorkomen. De reden tot onderzoek was het ontvangen van twee klaagschriften, waarin gewezen werd op onjuiste handelingen, die in Baarland zouden zjjn verricht. Bij het onderzoek is, zo zei de commissaris der Koningin, komen vast te staan dat in Baarland geen enkele onregelmatigheid heeft plaats gevonden. „Een en ander was dus een storm in een glas water", zo deelde de commissaris der Koningin mede. Bij het onderzoek is gebleken, dat de moeilijkheden zuiver en alleen in de persoonlijke sfeer liggen en ont staan zijn, „doordat enkele ambtenaren elkaar niet begrijpen of elkaar niet wen sen te begrijpen". Met deze ambtenaren is inmiddels een gesprek gevoerd om tot overeenstemming te komen. De amb tenaar die de klaagschriften heeft ver zonden was ontevreden, omdat B. en W. hem niet hadden gekend in het doen van bepaalde aankopen. schoenmakers er met kunst- en vlieg werk in waren geslaagd de mensen het schoeisel te bezorgen. Spreker wees erop dat de vakwedstrijden die gehou den waren en waaraan 54 schoenma kers hadden deelgenomen geheel nieuw voor Zeeland waren. De jury had zich reeds zeer tevreden getoond over de re sultaten. De heer Schout beklemtoonde vervol gens dat nog veel te veel schoenma kers 8000 in Nederland onge organiseerd zijn. Over de vakoplei dingen in Zeeland, die zich thans in Goes bevinden, merkte hij op dat de leerlingen nog steeds in een ongeschik te lokaliteit zijn ondergebracht. Het zou wenselijker zijn deze opleiding in de ambachtschool te vestigen. Hierna verleende hij het woord aan burgemeester dr. J. W. Noteboom. „De moed zonk mij in de schoenen om tot u te spreken maar ik heb toch de stou te schoenen maar aangetrokken." De heer Noteboom wees in het bijzonder op de waardering die het publiek heeft voor de schoenmaker. Men weet „waar de schoen wringt", zo besloot de burge meester waarna hij de Zeeuwse dag voor geopend verklaarde. De voorzitter van de jury die de ingezonden werk stukken beoordeeld had, de heer M. Schmidt uit Den Haag, zei dat de Zeeuw se schoenmakers met behoorlijke resul taten voor de dag waren gekomen. Ver volgens ging hij in op talrijke techni sche bijzonderheden. In de loop van de middag bezichtigden de schoenmakers de stands en waren zij getuige van ver scheidene demonstraties met de moder ne apparatuur. Omstreeks vier uur wer den de uitslagen van de vakwedstrijd bekend gemaakt. De uitslagen luidden: Patroons kl. a: le prijs 100 p. J. de Smit, Souburg, 2e prijs 90 p. A. G. Mozer, Cadzand, 3e prijs 86 p. C. J. van Geelst, Rilland. Patroons kl. b: le prijs 92 p. J. de Smit, Souburg, 2e prijs 89 p. A. J. van Unen, Goes, 3e prijs 81 p. J. W. Faassen, Goes. Gezellen: le prijs 44 p. J. Wens- ler, Kloosterzande, 2e prijs 43 p. J. P. Louwers, Souburg, 3e prijs 43 p. J. Wensler, Kloosterzande. RITTHEM „Wij moeten trachten geen stijfkoppige hou ding aan te nemen", zei burge meester P. Daniëlse tijdens de gisteravond gehouden raadsver gadering, toen de gemeentelijke herindeling van Walcheren aan de orde kwam. Ritthem neemt het standpunt in, dat, indien de minister van binnenlandse zaken Oost- en West-Souburg als ge meente zelfstandigheid zou blij ven verlenen, gaarne onderdeel daarvan zou willen worden. „Maar", voegde de heer Daniëlse eraan toe, „de gemeente moet daarom nog niet in zijn geheel voetstoots bij Souburg worden in gelijfd. Wij moeten aan Vlissin gen diverse gedeelten van de ge meente afstaan." De raadsleden konden zich met de plannen van B. en W. grotendeels ver enigen. Deze houden dus in, dat het ge deelte van Ritthem ten zuiden van het Sloe met uitzondering van de dorpskom en de Zuid wateringstraat alsmede het fort Rammekens met het natuurreservaat aan Vlissingen dienen te worden afge staan. De raad ging verder met enige voorstellen van het gemeentebestuur ak koord. Zij keurde de verhoging van het salarispeil van de wethouders van 720,— tot 900,goed. Een door de heer Jac. de Lange gesuggereerde verhoging van het salarispeil van de presentiegelden der raadsleden van 5,op 10,werd eveneens aangenomen. Ook ging de raad akkoord met een voorstel tot financiële medewerking betreffende vernieuwing van het kerkorgel van de Nederlands- Hervormde Gemeente. De wekelijkse collecte met de bus jes voor Kinderzorg te Middelburg heeft in de maand februari in Kapelle opge bracht 118,17. 0 De meisjesclub Martha uit Waarde I heeft haar jaarfeest gehouden in he. Hervormd Centrum. Opgevoerd werd het blijspel „Tot wederdienst bereid". DIT ZIJN DE NIEUWE PRIJZEN: (busje van 50 gram) Van 1.98 VOOr 1. kwaliteit!

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4