Hoof dkeurmeester van Eerten bouwt zijn eigen jacht ,oc OverJenW Burgemeester De Widt van Middelburg benoemd in Amersfoort Ga BUNKERS IN WESTHOEK WORDEN OPGERUIMD Terneuzens zwembad kan volgend jaar gereed zijn Zevenhonderd uren arbeid Astra, Goes gaf uitvoering Kinderponnie- drumband komt naar Haamstede Zaterdag 11 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Naar stad van Oldenbarneveldt Bijzonder blijmaar jammer dat ik mijn Zeeuivs iverk niet kan voltooien SANERING. Goed concert van Kunstmaand-orkest Haanstra had het weer niet mee Afscheid van de heer B. Koole biiël se baken voor beter wonen Naweeën vn oorlog brengen explosies Woningbouw Bouw wordt onder hands aanbesteed Sluiskil Cefa vierde derde lustrum Grootste Nederlandse tanker in Ylissingen Het water in Schip 111 schuur Door zelf bureau nog even naar de Raad Goes behandelt in mei begroting '61 MARINIERSKAPEL CONCERTEERDE Pag. 3 MIDDELBURG. Met ingang van 1 april aanstaande is de bur gemeester van Middelburg, mr. Joh. de Widt, benoemd tot bur gemeester van Amersfoort als opvolger van de heer H. Molendijk, die onlangs met pensioen is ge gaan. Mr. de Widt is ruim drie jaar eerste burger van de Zeeuwse hoofdstad geweest. Hij volgde in februari 1958 wethouder J. W. Kögeler op, die geruime tijd het burgemeesterschap had waarge nomen nadat mr. N. Bolkestein tot burgemeester van Deventer was benoemd. Mr. De Widt is thans 52 jaar. Voordat hij naar Middelburg kwam, was hij van 1946 af burge meester van Avereest en voordien eerste burger van Pekalongan op Midden-Java. De heer De Widt krijgt nu een gemeente onder zich van 70.000 inwoners. Hij zal een raad moeten presideren van 33 leden, waarvan 11 socialisten, 8 KVP-ers, 5 CHU-ers, 5 VVD-ers, 3 Anti-Revolutionairen en 1 SGP-er. Amersfoorttelt vier wethouders, van wie er een behoort tot de Christelijk Historische-Unie, een tot de Partij van de Arbeid, een van de VVD en een tot de KVP. De nieuw benoemde burgemeester van Amersfoort vertelde ons bijzonder blij te zijn met deze benoeming. Het is een grote gemeente, een woonstad zowel als een industriestad. Ik vind het VLISSINGEN. Een der hoofdwer ken van het concert dat het Kunst- ma andorkest o.l.v. Anton Kersjes gis teravond in Britannia gaf, was het vioolconcert in G grote terts van Mo zart, uitgevoerd door de nog jonge con certmeester Walter Ellegiers. Men zal er goed aan doen deze naam te onthou den, want als we ons niet vergissen hadden we hier te doen met een talent vol musicus, van wie we in de toekomst nog wel meer zullen horen. Als men namelijk de omstandigheid in aanmer king neemt dat Ellegiers dit werk pas enkele keren heeft gespeeld, dan was hier sprake van een zeer goede ver tolking, die mede tot stand kon komen door de volkomen sluitende begeleiding van het orkest. Naast dit vioolconcert speelde men voor de pauze nog een tweetal composi ties van Mozart, waarin Kersjes de in de voorafgaande jaren gevestigde reputa tie gemakkelijk handhaafde; zowel in de boeiende ouverture ,,Le nozze di Figaro" als in de symfonie in D grote terts de zgn. Haffner hoorden we een zeer hecht en blijmoedig klinkend samen spel dat tot in de finesses was ver zorgd. De pauze zal voor velen wat kort zijn geweest om over te schakelen naar een totaal andere muziekwereld, nl. die van Strauss. Maar hoe men ook over de programmasamenstelling denkt, de wij ze waarop het Kunstmaandorkest o.a. de komische Tritsch-Tratschpolka en de Radetzkymars uitvoerde was zonder meer voortreffelijk. Men speelde hier met veel brio en oogstte ten slotte zoveel bijval dat de dirigent na een ware bloemenhulde waarin ook de solist deelde, zich tot een toegiftje liet vermurwen. Verheugend was het dat dit orkest, dat speelde voor Z.V.U. en Arbeiders kunstkring, aanzienlijk meer belangstel ling trok dan voorgaande jaren. De B VEERE Het weer is de Ne derlandse cineast Bert Haanstra gisteren niet gunstig gezind ge weest. Weliswaar verfilmde hij de uittocht van de vissersvloot, maar gelet op de weersomstan digheden is het de vraag of de „operatie" is gehikt. Overigens is de heer Haanstra voor geen kleintje vervaard. Een legertje politiemannen was vrijdag in Veere op de been gebracht. Ken nelijk had men op grote belang stelling gerekend. Op de kade van het oude stadje wemelde het verder van allerlei camera mensen, die allen trachtten nog iets van het karakteristieke Vee- re, dat zijn vissersvaartuigen voorgoed ziet verdwijnen, op de gevoelige plaat vast te leggen. Rond twee uur voeren acht vissersschepen met voorop de reddingsboot met de camera ploeg van Haanstra de Veerse haven uit. De andere schuiten hadden zich voor het gat verza meld. In convooi trok de vloot de „opening" door om deze kort daarna weer te passeren. Onge veer een uur later arriveerden alle schepen in de Veerse haven. Indien blijkt dat de opname niet geslaagd is. zulten de vis-, sers volgende week vrijdag op nieuw onder commando van Bert Haanstra naar het stroomgat va ren. Te hopen is dat de lucht dan wat helderder is en er een lek ker zonnetje schijnt. Hoewel de donkere wolken van gisteren wel een symbool schenen te vormen ten aanzien van de toekomst van het stadje. aan de andere kant jammer dat ik, nu er in Zeeland zulke belangrijke dingen staan te gebeuren. Middelburg ga ver laten. Graag had ik nog het werk, dat ik heb mee mogen voorbereiden, nog helpen afmaken In elk geval ben ik blij een deel van de basis te mogen hebben gelegd. Ik hoop verder van gan ser harte, dat het Sloeproject tot bloei ende ontwikkeling zal komen en dat de .dubbelstad" een feit zal worden." Ondeugend deelde de heer De Widt ons mee: „Van een ding ben ik af en dat is de sanering. Amersfoorts binnen stad is namelijk al grondig gesaneerd en kan als voorbeeld dienen voor heel Nederland." De gemeente Amersfoort is voor mr. j De Widt geen onbekende gemeente. Hij studeerde destijds in Utrecht, terwijl zijn vrouw in Amersfoort woonde. Ove-1 rigens wachten hem in de tweede stad van (ie provincie Utrecht nog genoeg problemen. Om er een paar te noemen: het schouwburgprobleem en dan het vraagstuk van de bouwgrond. Amers foorts grondgebied is bijna volgebouwd. Ook kampt de stad, waar eens Olden barneveldt het levenslicht aanschouwde, met een verkeersprobleem. Wanneer mr. De Widt in Middelburg afscheid zal nemen is nog niet bekend. Vermoede- liuk zal dit afscheid samenvallen met dat van wethouder Kögeler. Maandag aanstaande zal hierover in een B. en W.-vergadering een beslissing worden genomen. MIDDELBURG. Ter gelegenheid van het afscheid van de heer B. Koole als voorzitter van de Coöperatieve Vei lingsvereniging „Walcheren" te Middel burg zal er op 21 maart a.s. in het Ci ty-theater een afscheidsreceptie worden gegeven. Deze begint om drie uur en eindigt om half zes. Advertentie middelburg-goes gratis advies van onze binnenhuisarchitecten franco levering door heel nederland Mr. JOH. DE WIDT naar Amersfoort GOES. De schoolvereniging Astra van het christelijk lyceum voor Zeeland heeft in de Prins van Oranje een op goed peil staande uitvoering gebracht. Aanwezig waren ouders, leraren, school bestuur en curatorium. Nadat voorzit ter A. de Best de genodigden welkom had geheten gaven leerlingen der school onder de bezielende leiding van de heer Goedee uitstekende staaltjes gymnastiek ten beste. Een pluim voor deze jonge lui is zeker op zijn plaats. Een declama tie overbrugde de afstand tussen de lichamelijke opvoeding en de kunst. Het was het sehooïensemble dat op verdien stelijke wijze muziek van Handel en Lul- ly ten gehore bracht. Marijke v. d. Vegt, viool, Merio Vermeer, eveneens viool en Truus van Waveren, piano voer den Corrente van A. Corelli uit. Een hoogtepunt was ongetwijfeld het piano spel van de 12-jarige Sjoerd Tammin- ga. Op bewonderenswaardige wijze ver tolkte hij werkjes van Bach. Voor het blijspel in drie bedrijven „De man op de bromfiets" van J. de Koek onder re gie van drs. A. P. Cornet hadden de spelers al spoedig de juiste speeltrant gevonden. Het geheel kon in aanmer king genomen dat amateurs op de plan ken stonden de toets der kritiek door staan. In het Dorpshuis te Rilland-Bath is een grote modeshow georganiseerd waaraan zeven zaken uit Goes meewerk ten. De huis-aan-huis-collecte voor de ver eniging „Het Hoogeland" Ijeeft in 's- Gravenpolder f 1(28,80 opgebracht. WESTERSCHOUWEN Aan een reeds lang gekoesterde wens, het ver wijderen van de bunkers uit de bezet tingstijd, wordt, zij het maar op zeer bescheiden schaal, gevolg gegeven. Het betreffen hier vijf bunkers, die ge bouwd werden in het eerste oorlogs jaar in de oostelijke omgeving van het vliegveld, op de z.g. „polder". Hier worden vier van deze natuuront- sierders verwijderd, terwijl er verder nog een exemplaar bij de Schouwse Boer opgeruimd wordt. Het werk ge schiedt in opdracht van de gemeente Westerschouwen, terwijl de n.v. Gront- mij in A.C.W. verband voor de uitvoe ring zorg draagt. Met het vergruisde puin wordt de duinovergang Midden pad, dat is de overgang tussen Ver klikkerpad en de Torenovergang over een lengte van 1200 meter verhard, ter wijl tevens de breedte op 3 meter wordt gebracht. De Westhoek wordt de laatste week op geschrikt door doffe knallen. Het zijn de ontploffingen die de metersdikke bunkermuren uiteindelijk kapot moe ten krijgen. De firma Snellen en Slootmans uit Breda, die ook dit werk op Walcheren uitvoeren zijn specialis ten op het gebied van sloopwerk zaamheden met explosieven. Voordat het echter zo ver is. moet eerst de bunker van alle zand worden ont daan, een werk waar de aangetrok ken arbeiders uit Zierikzee en Brou wershaven en omgeving wel raad mee weten. Daarna worden in de ge vaartes door middel van pneumati sche boren gaten in het beton ge boord. In deze gaten worden de ex- plositieve patronen geplaatst, waarna op veilige afstand met de eleetrische detonator de zaak wordt opgeblazen. Dan blijkt het dat maar een klein stukje is losgekomen, waardoor soms wel 150 kg trotyl voor één bunker moet worden gebruikt, variërend in groottes van een ons tot 2V2 kg. De spe ciale „springmeester" is een vakman op dit gebied. Eerst zijn nog proeven genomen met een stalen kogel die door een dragline met kracht tegen de kolos werd gedreund, doch er moesten explo sieven aan te pas komen om ze een kopje kleiner te maken. Het is zeer te betreuren dat niet successievelijk alle nog in de Westhoek aanwezig zijnde bunkers op deze manier opgeruimd kunnen worden. Financiële moeilijkhe- MIDDELBURG. De burgemeester van Middelburg, mr. Joh. de Widt, heeft gistermiddag in de kunstzaal Van Ben- them en Jutting de expositie geopend van de bekroonde inzendingen voor de Talens' prijs 1960. Het is de vierde keer dat deze prijs wordt toegekend. Hierbij valt als bijzonderheid te noteren, dat deze exposities door de regering zijn toegelaten tot de subsidieregeling voor aankoop van schilderijen door particu lieren. Op de tentoonstelling kan menig goed stuk tegen een zeer aantrekkelijke prijs worden verworven. In ons blad van maandag komen wij op deze expositie nader terug. TERNEUZEN. De gemeente raad van Terneuzen heeft gister avond besloten de bouw van een niet overdekt zwembad aan de Oesterputten onderhands aan te besteden aan de gebr. Krieckaert te Hengstdijk voor een bedrag van 516.600. De heer R. Hol (arbeid) informeerde wanneer met de werkzaamheden kon worden be gonnen en op welk tijdstip het zwembad gereed zou kunnen zijn. Burgemeester mr. H. Rijpstra ant woordde dat het van Ged. Staten afhangt op welke dag met de aan leg een begin kan worden gemaakt. Wethouder M. de Vos voegde hieraan nog toe dat het zwembad tegen het begin van het seizoen 1962 klaar zal kunnen zijn. Zonder discussie aanvaardde de raad het voorstel van B. en W. tot het op zijn verzoek eervol ontslag verlenen aan mr. P. H. W. F. Tellegen, oud-burge meester van Terneuzen, met ingang van 1 april 1961, als lid van het College van curatoren en van de Commissie van toezicht bij het Petrus Hondius lyceum onder dankbetuiging voor de belangrijke in die functie bewezen diensten. De raad besloot voorts tot aankoop van het per ceel Dijkstraat 50-52. De heer J. A. de Feyter (CHU) vroeg of het de bedoe ling is dit pand spoedig af te breken in verband met de verkeerssituatie ter plaatse. Hierover moet nog nader wor den beraadslaagd, antwoordde wethou der De Vos, maar de raad zal zo gauw mogelijk worden ingelicht. Tot verkoop werd besloten van perce len grond aan de Jacob Catsstraat. De heer P. Fijnvandraat (WD) informeer de voor hoeveel bungalows er hier nog plaats is, waarop ten antwoord werd ge geven dat er thans twee zijn verkocht en dat er nog ruimte is voor vier. In de rondvraag vroeg de heer W. J. Weterings (KVP) naar het uitbreidings plan voor Sluiskil. Hij had de indruk gekregen dat de bewoners van het tot de gemeente Westdorpe behorende deel van Sluiskil beter op de hoogte werden interesseren. gehouden dan die van het Terneuzense gedeelte. Van de zijde van B. en W. werd meegedeeld, dat binnen vier a vijf weken de bevolking van Sluiskil van het plan in kennis zal worden gesteld. De PPD heeft het plan thans in behan deling. De heer Weterings pleitte voorts voor het aanbrengen van urinoirs in het nieu we gedeelte van Terneuzen: wethouder H. A. M. A. de Meijer repliceerde dat deze kwestie herhaaldelijk is bekeken, maar, zei hij, voor omwonenden zijn dergelijke plaatsen een bezoeking, mis schien zou een urinoir gekoppeld kunnen worden aan het tankstation, hetgeen burgemeester Rijpstra ad rem deed op merken; ,,Dan wordt het wellicht een stankstation". De heer J. Bleyenberg (KVP) meen de dat het wenselijk zou zijn indien de raad besprekingen ging voeren met het bedrijfsleven teneinde tot een uitgebrei der woningbouw te zullen komen. Misschien dat Terneuzen in aanmerking komt voor groter contingent. Wat dit laatste betreft koesterde de voorzitter weinig hoop. De heer P. J. Huijbrecht (arbeid) zei dat indien de bedrijven dit nodig achten, zijzelf maar over wonin gen contact moeten opnemen met de raad. Wethouder De Vos was het hier roerend mee eens: Bij de aanvang van de vergadering stond de burgemeester Rijpstra met een enkel woord stil bij* het kortgeleden door H. M. de Koningin gevierde twaalf- en een halfjarig regeringsjubileum. HAAMSTEDE. De bekende kinder- ponniedrumband uit Boven-Leeuwen in Gelderland, die vorig jaar ook voor de t.v. te zien was, onderzoekt de moge lijkheid om deze zomer een veertien dagen in Haamstede door te brengen. De moeilijkheid is echter het onder brengen van de 24 ponnies. Tevens zal geprobeerd worden om als evenemen ten-avond een show te organiseren. Hiervoor is de medewerking vereist van een vereniging. De Middenstands vereniging schijnt zich voor dit plan te den blijven echter nog van dien aard dat ze maar mondjes maat gaan ver dwijnen. Ook de natuur zelf helpt bij het opruimen, want de bunkers die aan het vuurtorenstrand nog boven op het duin aanwezig waren, zijn tijdens de enkele hoge vloeden van de winter om laag gekomen, en liggen op het strand, waar ze nu weer een steen des aan stoots zijn. Mochten over drie a vier jaar de brug en de dam klaar zijn, dan zou het toch wel zeer aanbevelens waardig zijn dat de toeristen een schoon strand te zien krijgen. Advertentie MIDDELBURG. .In het City-theater vierde de Cefa, afdeling Middelburg haar derde lustrum met een vrolijk filmpro gramma, waarvan de film „Het ontem bare weeuwtje" 'met Doris Day in de hoofdrol, de hoofdschotel vormde. De voorzitter, de heer C. de Bruin, sprajk een kort openingswoord waarin hij een overzicht gaf van de activiteiten in de afgelopen jaren. Van de oprichting af in 1946 werden 176 films gedraaid, die door ongeveer 75.000 mensen bezocht werden. Een mooi resultaat dus, dat een aanmoediging betekent, om door te gaan met deze maandelijkse gezellige ontspanningsavonden met verantwoorde films. Na een aantrekkelijk voorpro gramma werd de geestige en charmante kleurenfilm „Het ontembare weeuwtje" gedraaid, die de moedige strijd van een klein vrouwtje tegen een grote spoorwegmagnaat laat zien, die natuur lijk gewonnen wordt door „het weeuw tje", hetgeen tevens het einde van haar weduwebestaan betekent. De bejaarden van Colünsplaat hebben weer hun maandelijkse bijeenkomst ge houden onder leiding van mevrouw S. de Waal-Moerman. De heer W. B. F. Bulthuis vertoonde enkele dia's uit de Bijbelse geschiedenis. De plaatselijke afdeling der N.C.V.B. van Nw. en St. Joosland hield haar maandelijkse vergadering in het Ver enigingsgebouw onder leiding van de presidente mevrouw van Haarlem. Me juffrouw van Ossewaarde hield een le zing over: ,,'s Avonds ook nog fit". Na de pauze werd 'n filmpje vertoond in aansluiting op de lezing. VLISSINGEN. De buitenhaven krijgt op 25 maart a.s. bezoek van de grootste tanker welke momenteel onder Nederlandse vlag vaart, de 45.000 ton metende „Caltex Madrid", eigendom van de Pacific Tankvaart Maatschappij Den Haag. Het schip, dat op een Bel gische werf werd gebouwd, wordt op 24 maart aan de rederij overgedragen waar na het koers zal zetten naar Vlissingen Daar zal het afmeren in de buitenhaven, waarna aan boor een ontvangst wordt ge geven. De eervolle vermelding van grootste tanker zal echter van vrij korte duur zijn aangezien geruime tijd ge leden bij het Verolme-concern opdrachten werden gegeven voor mammoettankers die de 85.000 ton zullen overschrijden en die bestemd zijn voor de Esso-vloot. Deze schepen zullan dan tot de grootste van dit type ter wereld behoren en slechts een uiterst gering aantal havens, waartoe de nieuwe Europoort behoort in Rotter dam, binnen kunnen lopen en worden be handeld. De Antwerpse haven is voor schepen van deze omvang taboe daar de „Caltex Madrid" reeds het maximum be haalt. De drempels in de Wielingen en het Oostgat verhinderen deze tankers trouwens ook de Vlissingse havens te be reiken. Voor Belgisch belangrijkste haven be tekent dit een zeer ernstige handicap vooral in haar concurrentiepositie met de overige Europese havens. w CH, ik kan nogal handig met beitel, schaaf en hamer om gaan", zegt hoofdkeurmeester G. P. van Eerten uit Goes als ik hem vraag hoe hij zo simpeltjes, al léén een zeiljacht kon bouwen. Want vanaf mei van het vorige jaar besteedt hij elke vrije avond aan het bouwen van zijn.schip. Nuchter vertelt hij: ,,Er zitten ongeveer 700 arbeidsuren in." Hij schijnt zich bepaald niet op de borst te slaan over deze presta tie, het tekenen en timmeren van een Valkjacht. Haastig, bij het begin van ons gesprek, benadruk te hij al dat een man van het vak, een meubelmaker, de heer P. Vermeulen, hem heeft geholpen en de keurmeester W. van Kar- nebeek eveneens assistentie heeft verleend. Maar voor mij blijft de hartstochtelijke zeiler Van Eer ten toch de bouwer want hij vormde het ruwe materiaal om tot een boot, maakte de tekenin gen en zal er mee gaan varen. UJU vertelt hoe hij ertoe kwam zelf Ji een jacht te bouwen. In zijn kantoor, het gebouw van de Keurings dienst van Waren te Goes. Even tevo ren hadden we het jonge lichaam van het scheepje bezichtigd, in een schuur tje achter het gebouw. Thuis, hij woont op een flat, was er natuurlijk geen ruimte. „I zeilde al toen ik zeventien was. eerst op de IJssel hij werd in Zutphen geboren en later op alle mo gelijke zeilwaters." Op de Loosdrecht- se Plassen, in Friesland en meestal vergezeld van vrouw en kinderen. Zie de mens Joh. 19 5. 1AIT WOORD is niet enkel van Pilatus, maar van God: Zie de men6. Hier staat Gods eigen kind die onze tere men- senhroeder geworden is. Uit heel de mens wording van Jezus licht de grote waarheid op, dat Jezus voor altijd innig met ons verhonden is. Met heel onze mensennood, of is de mens niet in nood? Met heel onze mensenonmacht. Of is de mens niet in onmacht tegen de dood en heel de wereld en de zonde die hem bedreigt? Met heel onze mensenschuld. Of staat de mens niet in de schuld bij God? Jezus zou nooit zo diep gekomen zijn, als Hij het warme hartelijke huis van de Vader niet verlaten had. Hij heeft alles voor ons verlaten! Jezus' hele leven is een leven met beide henen op dit droeve aard oppervlak. Een vlak dat vreselijk is. Of vinden wij liet hier werkelijk zo fijn? Gezien de krantenberichten, ongelukken, misdaad, ge stook, honger, zonde enz. Het is zoals eens een man tegen mij zei, die aan kanker leed „Dominee, zou U hier altijd willen blijven, op deze aarde?" Het grootste wat je wel van Jezus kunt zeggen is, dat Jezus dan ook oprecht mens geworden is. Zo oprecht is Jezus mens geworden bij zijn geboorte, dat Hij bij die geboorte meer verworpen geweest is dan de armste evacué. Zo oprecht is Jezus als mens opgegroeid iu Zijn jeugd, dat Hij moest sloven samen met Zijn vader als de armste werkmau om aan de kost te komen ook later blijft Hij oprecht mens. Hij is één met die weduwe, die ook nog haar kind verliest, mens geworden met de discipelen die in een storm zitten, één geworden met een zondige vrouw die door ieder veroordeeld werd. Hij gaat zelfs in, in onze mensendood; Kruis en graflegging zijn de laatste diepte punten van zijn menswording. De handen waar de spijkers doorgingen waren mensen handen. Zijn ogen die breken zijn mensen ogen Zijn lijk in 't graf is een mensen- lijk.» Ziet de mens betekent: ziet Mijn eenheid met U in de meest onmogelijke omstandigheden. Hij is oprecht mens gebleven. Adam en Eva niet, die wilden er onderuit, die gingen op het plekje van God staan en ze werden andere mensen. Zij verspeelden het Paradijs. Maar daarom is Jezus het Paradijs wel waard en heeft de macht om het aan ons allen terug te geven. Daarom zalig die in zijn volbrachte menszijn gelooft. Heden met mij in het Paradijs zijn, luidt het kruiswoord. Ds. W. A. VRIJLANDT, Borssele. Tot hij in 1956 naai- Goes verhuisde. Toen was het afgelopen. ,,Ik vond het onverantwoordelijk om, zoals velen doen, met een jacht dat nieA zeewaardig is op de Schelde te gaan varen. Dit is le vensgevaarlijk, er 'behoeft maar een 7pilpn in 7f»f»lanrl de foto: Links bovenaan de heer licncii hl AjCCIcIIIU. Vermeulen, op de voorplecht van het jacht, de bouwer, de heer Van Eerten. MET de tekeningen in de hand, die hii met een izekere trots laat telt dat vele oudei,s me* het probleem - - - j t mt zrtten waar ze hun kinderen veilig kun- 'beetje wind op te steken. Noodgedwon- zlen, zet nij dan als zijn 'mening uit- laten zwemmen gen hing de heer Van Eerten dus de een d'at staeds ™eer Zeeuwen die iets nen laten zwemmen, helmistok aan de wilgen en verkocht vo,?r zeilsP°rt voelen, zelf een boot zijn laatste boot, een kajuitjacht. zullen gaan bouwen. Slechts enkelen kunnen een jacht kopen. Voor het jacht rt -i dat de heer Van Eerten bouwde, het Voor ik vertrek lopen we van aan te pakken behoefde hij maar 2500 schuur. Het jacht ligt er blin- Tot de Deltaplannen vaste vorm gulden uit te .geven voor de aanschaf Ivcttd en glanzend van nieuwheid, begonnen aan te nemen en de mo- van materiaal en alles wat er nog bij- „t n gelijkheid van zeilen in het Veerse Meer komt. „Ik geloof dat de zeilsport een .1 StrijKt iietko/end over de zijn aandacht vroeg. „Dit is een kans grote toekomst heeft in Zeeland. Het is huid. „Vijf lagen lak, en elke laag om in Zeeland de zeilsport te introdu- zo mooi dat de leeftijd bijna geen rol r,l voordat de nieuwe ceren zonder de verdrinkingsdood te s'PeeW- Wanneer iemand een beetje vi- 8escnuura VOOrttat ae nieuwe moeten riskeren op de Schelde." En taal is kan hij nog lang blijven zeilen, laag er op kon. En als was het mei 1960 ging hij aan de slag. Veertien Je spant je niet zo ontzettend in en een uj{ j,et hoofd geleerd lesie- dagen lang zat hij elke .avond ingespan- toch bhjf je m actie. „zeseneenhalf bij twee meter, een 7wpmRnrlpn £eI §ietÜzer van 150 kg, ZiWcIllDaOCll 16 m2 tuig met een Genuafok." HE heer Van Eerten is er van over- Stralend zegt hij dan: „Zo gauw U tuigd dat het Veerse Meer één als het Veerse Meer is afgesloten herthout, een soort triplex. Bijna elke van de grootste zeilcentra van Neder- en ,ie diik dicht ï<s «raat Lot avond klonk geschaaf en geklop in het land gaat worden. Hij hoopt dat de di- (ucnT 1S Saat ze "Ct schuurtje.. En uit ieder latje méér, dat verse gemeentebesturen ook een loyale water lil. werd gelijmd, rees langzaam maar ze- medewerking zullen verlenen. Het moet ker de kiel omhoog. „Hoe heeft u het hem nog van het hart, dat, juist om- nu eigenlijk zo klaargespeeld, er is toch dat de watersport zo'n grote rol in Zee- wel bepaald enige vaardigheid voor no- land zal gaan spelen, het zo uitermate dig?" „Als zeiler doe je al veel aan je belangrijk is, dat de jeugd de zwem schip, je onderhoudt het en verricht re- kunst beheerst. „Daar zou in Zeeland paratieweifeaamheden, zo krijg je er- toch iets aan gedaan moeten worden." varing. En het was steeds een ont- Er is een gebrek aan zwembaden, voor spanning er aan te werken, anders had al Goes heeft toch dringend behoefte ik toet ook niet volgehouden." *an een zwembad, vindt hij. En hij ver- toch blijf je in actie, nen te tekenen en bracht hij de~ schet sen van het valkjacht, ter beschikking gesteld door de Koninklijke Verbonden Ned. Watersportverenigingen, op papier op ware grootte. En toen werd hout aangekocht, eikenhout en watervast herthout. GOES. In een schrijven aan de ge meenteraad hebben B. en W. meege deeld, dat het in hun voornemen ligt om op 10 mei 1961 de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1961 te behandelen. De datum voor het afdelingsonderzoek is bepaald op 17 april. Nu de ontwerpbe grotingen voor 1961 binnenkort in het college van B. en W. behandeld zullen worden heeft het zich beraden over de vraag op welke wijze de behandeling van deze begrotingen op de meest juiste wijze zal kunnen plaats vinden. B. en W. zijn tot de conclusie gekomen, dat de begrotingen voordat zij in een openbare vergadering aan de orde worden gesteld dienen te worden onderzocht door twee afdelingen uit de gemeenteraad. Elke af deling kiest haar eigen voorzitter en maakt gebruik van de diensten van een door het college aangewezen rapporteur. De afdelingsvergaderingen worden bij gewoond door twee leden van het college van B. en W. voor het verstrekken van inlichtingen. De verslagen, die van de beide afdelingsonderzoeken worden op gemaakt worden tot een verslag gecom bineerd, waarop het college een memorie van antwoord aan de raad overlegt. Daarna wordt de openbare behandeling gehouden, waaraan overigens geen ver der onderzoek door bestaande raadscom missies dient vooraf te gaan. Van onze muziekmedewerker VLISSINGEN De Marinierskapel der Koninklijke Marine die donderdag avond in Britannia voor een uitver kochte zaal concerteerde heeft de vele liefhebbers van dit muziekgenre enke le goede uren bezorgd. Onder de ac curate e» zeer kundige leiding bande kapitein der mariniers H. C. van Lijn schoten werd een programma van hoofdzakelijk gearrangeerde klassieke werken uitgevoerd, die getuigden van een grondige voorbereiding, zodat in dit ganse concert harmoniemu- ziek van voortreffelijke kwaliteit werd geboden. Het fraaie evenwicht tussen koper- en houtblazers, de zuivere intonatie en de haast militaristisch aandoende ritmi sche afwerking waren opvallende ken merken van dit ensemble. Na een pittige openingsmars weer klonk de Music for the Royal Fire work van Handel, een compositie die hoewel evenwichtig en met veel „ge luid" werd gespeeld, elementen van te veel routinewerk vertoonden. Alles klonk hier nog wat vlak, maar dit ver anderde spoedig bij de uitvoering van de Mouvement Symphonique van Mar cel Poot, waarin men veel dichter tot de kern der muziek naderde en ook so listisch fraai werk werd geleverd. Een hoogtepunt vormde de vertolking van Moussorgsky's Nacht op de kale berg, zeer gevoelig en genuanceerd ge bracht en terecht met veel applaus be antwoord. Ook na de pauze zette men dit lofwaardige musiceren voort, o m met de ouverture uit De Barbier van Sevilla en de Hornpipe-compositie, be werkt door de dirigent, waarmee men dit zeer geslaagde optreden besloot. De B. D® heer P. Harmewijk te Wol- phaartsdljk slaagde te Breda voor het praktisch examen van de centrale melk- controledienst voor controleur.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3