RESULTAAT Tal en Botwinnik TWEEKAMP IS ONZEKER e grootsten Henny de Ruyter dreef Belg Ceulemans naar nederlaag KRYPTOGRAM Patty mag gaan: zijn glorietijd Groot tennisspeler definitief voorbij Martinez Tsjechen wipten Zweden de eindstrijd voor Karakteristiek EUROPEES KAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN Brabander mocht niet roken Om wereldtitel zaalhandbal In finale tegen Roemenië ReëinrliVt J *J carriere AMVJ-dairies nu sterk favoriet IJshockeyteam won van Belgen Desmet won eerste rit van ParijsNice Zaterdag 11 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 13 door H. Kramer RELDEN is er zo uitgezien naar een schaakwedstrijd als die tussen Zj Tal en Botwinnik, die 15 maart in Moskou begint. Het is dan precies een jaar geleden dat de thans 24-jarige Michail Tal de nu bijna 49 jaar oude Michail Botwinnik onttroonde. Een grote ver rassing want het scheen dat Botwinnik vaster dan ooit op de hoogste schaaktroon zetelde. Nog steeds zijn de experts aan het nakaarten over de vorig jaar gespeelde partijen. Men is het er over eens dat Tal met durf en fantasie zijn tegenstander te lijf is gegaan, maar anderzijds is het spel van Botwinnik een raadsel gebleven. Nooit tevoren in zijn schaakloopbaan heeft hij zo onzeker gespeeld als in zijn twee kamp tegen Tal. Tal van punten AAN zijn eigen uitlatingen ismerk- baar dat Botwinnik zich heeft laten overbluffen. Verschillende, achteraf niet zo moeilijk te weer leggen combinaties, hebben Tal tal van punten opgeleverd. Botwinnik moet zich dus nerveus hebben ge maakt. Het is wel zeker dat hij zich juist op dit punt speciaal zal hebben getraind, want de oud-we reldkampioen is niet iemand die iets aan het toeval overlaat. Toen hij vroeger tijdens het spelen last had van tabaksrook, liet hij zich tijdens de training met opzet rook in het gezicht blazen om er maar vast aan te wennen. Bekend is ook dat Botwinnik tijdens trainingspar tijen de radio vaak luid laat spelen om zijn concentratievermogen op de proef te stellen. 25 jaar ouder DOTWINNIK werd in 1911 geboren. L* Hij is dus 25 jaar ouder dan zijn tegenstander. Toen Tal nog geboren moest worden was Botwinnik al een grootmeester met wereldreputatie. Reeds in 1931 werd hij kampioen van Rusland en in de jaren die volgden werd hij steeds sterker. Vlak voordat hij wereldkampioen werd (1946) speel de hij in zeven jaren mee aan zeven grote toernooien. Hij won ze allemaal; een record dat moeilijk te evenaren is. Botwinnik heeft de wereldtitel tot 1960 met succes verdedigd, al werd hij in 1957 door Smyslov verslagen. Een jaar later heroverde hij echter de titel door de revanchematch met 1214—10'A in zijn voordeel te beslis sen. Men kan gerust zeggen, dat hij zich in al die jaren heeft ontwikkeld tot de meest ervaren tweekampspeler ter wereld. Hij bereidt zich zo zorgvuldig op zijn tegenstanders voor, dat er geen plaats meer overblijft voor toeval. Hij bestudeert alle partijen die hij van zijn partner kan vinden, vooral zijn verliespartijen. Door de keuze van zijn openingen weet hij daarna zijn tegenstanders juist in hun zwak ke zijde te treffen. Alleen tegen Tal is hem dat niet gelukt. Tal vond de Achilleshiel van zijn tegenstander. Door bluf. willig oor. Weet je wat, zei het oudere neefje, ik zal je schaken leren, dat is veel leuker. Of Michail het werkelijk zo leuk vond vermeldt de historie niet. Wel is bekend dat hij de eerste dag zes partijen achtereen verloor en dat zich dat een dag later herhaalde. Het bleek dat het neefje lid was van een schaakclub. Hij nam Michail mee, maar het zou nog een hele tijd duren voordat Michail door schade en schande zoveel had geleerd dat hij zijn neefje kon verslaan. Toen hij evenwel zover was ge vorderd ging Michail snel vooruit. In februari 1957 deed hij als jongste deelnemer mee aan het kampioen schap van de Sowjet-Unie. Voordat de wedstrijd begon vertelden zijn aanhangers: Tal is een begaafd spe ler en hij zal stellig te zijner tijd naam maken. In dit toernooi is hij echter kansloos met tegenstanders als Bronstein, Keres, Petrosjan en Taimattou. Maar juist in deze wedstrijd zorgde Tal voor de eerste keer voor wereld nieuws. Hij speelde briljant, liep zon der op grote namen te letten vele van zijn beroemde tegenstanders onder de voet en won tenslotte na een sensatio nele laatste ronde het kampioenschap. In de vier jaren die sindsdien zijn verlopen heeft Tal voor de ene ver rassing na de andere gezorgd. Hij won verschillende grote toernooien (o.a. Portoroz 1958, Zürich en Bled- Belgrado 1959) om in 1960 in de twee kamp tegen wereldkampioen Botwin nik de kroon op het werk te zetten. Rechts Tallinks Botwinnik. voorsprong nemen. Indien Tal echter zichzelf blijft, zal, menen wij, het verschil in leeftijd steeds zwaarder gaan wegen. Schaakteohniisch zijn deze reuzen volkomen tegen elkaar opgewassen; in fantasie, vlijt en wilskracht geven ze elkaar niet toe. In uithoudings vermogen is Tal zijn tegenstander echter de baas. Op grond daarvan ge loven wij dat Tal zijn titel met succes zal verdedigen. TRIEST (A.N.P.) Henny de Ruyter heeft gistermiddag in het biljarttoernooi om de Europese titel driebanden te Triëst een van de grootste favorieten, zo niet de grootste, de Belg Ceulemans, naar een nederlaag gedreven. De Neder lander behaalde eerst tegen de Deen Sogaard zijn tweede zege in deze strijd. Toen dat karwei achter de rug was, stapte hij op de tweede dag van het toernooi naar de tafel voor zijn duel met Ceulemans. In deze partij stelde hij zijn kandi datuur voor het kampioenschap duide lijk. De sigaret, die de wedstrijdleider; de Belg Druart, hem had onthouden (volgens de wedstrijdreglementen mo gen de spelers tijdens een partij niet roken) had de Nederlander na afloop meer dan verdiend. In zijn eerste beurt startte De Ruyter met een serie van zeven. Deze voor sprong slonk echter snel weg, want terwijl De Ruyter hiermee voorlopig zijn kruit had verschoten, kwam Ceulemans langzaam naar voren; na tien beurten was de stand 810 in het voordeel van onze landgenoot. Had het hem opgelegde rookverbod De Ruyter toch uit zijn evenwicht gebracht? „Ik was ziedend", verklaarde de Neder lander na afloop. „Gisteren heb ik óók gerookt en toen zei Druart niets, maar nu ik tegen Ceulemans stond, moest hij de vinger opleggen." STERK De Ruyters moreel bleek echter sterk. Met series van vijf en drie in respectie velijk de twaalfde en dertiende beurt sprong hij wederom van Ceulemans weg en toen hij zijn 21ste beurt met een serie De bokswedstrijd tussen de Hongaar Papp en de Nederlander Kokmeyer, die vanavond in Brussel gehouden zou wor den, gaat niet door. van vijf liet volgen door een score van veertien in negen beurten had hij defini tief de Belg van zich afgeschud: 1641 na dertig beurten. Tegen het mathematisch zuivere en op een grote technische kennis steunende spel van onze landgenoot stond Ceule mans machteloos. De figuren, die de Brabander met de drie ballen op het groene laken schreef, waren een lust voor het oog en hielden de toeschouwers, die royaal met hun applaus waren, in hun ban gevangen. REACTIE De reactie bleef echter niet uit. Er kwamen zeven nullen achtereen, die het moyenne aanzienlijk deden dalen. Zijn overwinning kwam er echter niet door in gevaar. De aangeslagen Ceulemans mocht zich wel iets aan onze landgenoot optrekken, hij bleef voor hem ver aan de horizont. Een serie van vier m de 39ste beurt en een van vijf in de 48ste beurt deden De Ruyter weer opveren en met „vliegende vaandel en slaande trom" bereikte hij de eindstreep. Ceulemans 'draaide met een gedesillusioneerd gezicht zijn keu uit elkaar. Was het hem in Rotterdam kort geleden nog gelukt De Ruyter op de hielen te blijven, nu bleef hij zelfs ver uit zijn schaduw. Met De Ruyter behoren na de derde ronde tot de grote kanshebbers de Oos tenrijker Scherz en de Fransman Siguret. De uitslagen waren: 60 65 7 0.923 43 65 b 0.661 60 10ï 3 0.594 55 lül h 0.543 21 70 2 0.300 60 70 4 0.857 37 58 3 0.637 60 b8 7 1.034 39 73 5 0.534 60 73 6 0.821 53 66 6 0.803 60 66 6 0.909 Na de derde ronde luidt de stand Poula A: 1 De Ruyter 6 uit 3; h.s. 7; alg gem. 0.821; 2 Siguret 4 uit 2; 9; 0.869; 3 Ceu lemans 2 uit 2: 7; 0.843; 4 Sogaard 0 uit 2; 6; 0.684; 5 Tonsich 0 uit 3; 4; 0.372. Poule B: 1 Seherz 4 uit 2; 7; 0.909 2 Ru dolph 2 uit 2; 7; 0.643; 3 Vieira 2 uit 2; 5; 0.630; 4 Domingo 2 uit 3; 7; 0.686; 5 Voltas- Ros 2 uit 3; 6; 0.613. BERLIJN (A.N.P.) Door een zege van 1510 over de titelhouder Zweden heeft het Tsjechische zaalhandbalteam zich geplaatst voor de finale van de strijd om de wereldtitel. Roemenië, dat Noor wegen met 16—14 op afstand hield, is de tweede finalist. De strijd om de derde en vierde plaats gaat tussen Zweden en het organiserende Duitsland. Ruim 6500 toeschouwers waren er in het Berlijnse sportpaleis getuige van hoe een uitstekend spelend Tsjechoslowakije No« een» „Weet je wat '"POEN Tal acht jaar was, zwierf hij eens met een ouder neefje door de straten van Riga. Ze verveelden zich. Een voorstel van de jonge Michail om wat te voetballen vond geen ge- NADAT hij het wereldkampioenschap had verloren is Botwinnik in het landentoernooi te Leipzig nog eens aan de start verschenen. Hij gaf zijn vele aanhangers reden tot 'juichen. Als in zijn beste jaren versloeg hij de sterkste tegenstanders op waarlijk schitterende wijze. Hoewel ook Tal in Leipzig meespeel de, werden zijn resultaten door die van Botwinnik in de schaduw gesteld. Velen die in de komende fevanche- match een gemakkelijke overwinning voor Tal hadden voorspeld, werden door het spel van Botwinnik dermate geïmponeerd dat ze begonnen te twij felen. Inderdaad is het moeilijker dan ooit om te voorspellen hoe de wedstrijd zal aflopen. Wij verwachten meer spanning dan de vorige keer. Mogelijk zal Botwinnik in de eer ste ihelft van de wedstrijd een kleine OMSCHRIJVING Horizontaal: 1. Cum grano salis, Ada, de sexus speelt hier toch ook een rol (11); 8. Hang aan wat men wil, je trapt op de sleep der volgelingen (7); 10. Zo oud als veen is afwezigheid van praal (7); 11. Als een muis zoekt lief de list (4); 12. Zwijg, hoe ijverig je het werk ook doet (5); 13. Een ei of iets anders, bah! (4); 16. Iets glad kun nen maken daar schort het ons niet aan (8); 17. Dus exotisch is, alle trek (6); 19. Zeg het met bloemen, zoals het te boek staat (6)21. Een kers in je toet op reis (8); 25. Wat een slungel met een lok in zijn haar (4); 26. Achter de togen in de moppenkroegen zoekt men het (5); 27. De mousserende uit Noord- ltalië (4)30 Weet ge't al; een eega zonder weega staat te kijk (7); 31. Dio genes' tiptop onderkomen (7); 32. Zeer doet het gift ook van zo'n insekt (11). Horizontaal: 1. Wat gedenken doet. al levert het een onverdraaglijke aanblik op (7); 2. De gegevens wijzen op tra ditie (4); 3. Neen, Ben X. kon niet bo gen op een paar rechte benen (6); 4. Hierin de uren verduren en het njet weten (4)5. Zo'n duo kost weldra uw bestaan (7); 6. Hoe lam. maar een bes op de wonde helpt wel (6); 7. Denk om de visa op de passen (6); 9. Waar ge wilt- overal is er voldoende „en en weer en dan uitrusten ia ni k s.root meevallertje (5); knrr^n P 3311 te PaS moeten f?™' anders gaat het op de beer (6) 19. Begin een balletje op te gooien en W1] zinspelen erop (6)20. Tast de bra- VÜJbuI:ger n!et m zeer, al zou hij ben nf- 9? nrs S°g -niet ®enoeg heb ben (7)22. De obus is maar een don ker gewas (7); 23. Een droevig garni- Actvertentie tuur op de rit (6)24. Een les van de maangodin (6)28. Stof met een kale streep aansmeren is min (4); 29. Een schoor, die betrouwen wekt (4). Oplossing kruiswoordraadsel Horizontaal: 1 Violet; 6 sir; 8 sering; 13 paraat; 14 alleen; 15 ijs; 17 sok, 18 rel; 20 alk; 21 el; 22 dik; 24 cello; 26 dra; 27 agio; 28 Tokayer; 30 liga; 31 gat; 32 kok; 33 hos; 35 set; 36 treef; 38 lotto; 40 kraai; 42 serie; 44 ernst; 47 anti; 48 nat; 49 alge; 50 gelei; 52 boter; 54 sepia; 56 nevel; 58 rekel, 60 pit; 62. kot; 64 col; 65 mes; 67 atol; 68 depêche; 71 moet; 72 git; 74 rozet; 76 per; 77 oe; 78 rob; 80 eed; 81 hut; 83 la; 84 gelach; 85 erewijn; 87 eervol; 88 aar; 89 gemaal. Verticaal: 1 Vrijdag; 2 op; 3 las; 4 Eros; 5 tak; 6 strek; 7 rally; 8 sla; 9 eelt; 10 rek; 11 in; 12 gelaat; 16 si gaar; 19 elan; 21 ergens; 23 kit; 24 cokes; 25 oehoe; 26 dis; 28 toe; 29 rot; 32 kritiek; 34 stelsel; 36 tanen; 37 fe nol; 38 liter; 39 orgel; 40 keg; 41 aal; 43 rat; 45 nep; 46 tra; 51 editie; 52 beter; 53 recht; 55 ideëel; 57 vod; 59 koe; 60 pagode; 61 tot; 63 deze; 65 mop; 66 straal; 69 poeha; 70 ceder; 73 solo; 75 ouwe; 78 rev.; 79 bal; 81 heg; 82 tijm; 84 gr; 86 na. zich revancheerde voor de nederlaag, die het in 1958 in de finale van het wereld kampioenschap tegen Zweden leed. Met een prachtig sluitende verdediging waar in doelman Arnost uitblonk, verzetten de Tsjechen zich tegen de Zweedse aanval. Met razendsnelle uitvallen wist het Tsje chische team een voorsprong te nemen van vijf doelpunten (rust 10—5). Ook na de pauze, toen de Zweden niet meer opkonden tegen de snelle Tsjechen en zij zelfs blijk gaven van gebrek aan conditie, kwam de Tsjechische voorsprong geen moment in gevaar. Spannend In een spannende wedstrijd te Hom berg, die door ruim 3000 toeschouwers werd bijgewoond, heeft Roemenië door twee doelpunten in de laatste vijf minu ten gewonnen van Noorwegen (1614). Frankrijk verloor nog van IJsland met 13—20. De eindstand in de finalepoules werd: Groep a: 1 Tsjechoslowakije 3 2 5 55—31 2 Zweden 3 2 1 4 4336 3 IJsland 3 1 1 1 3 45—46 4 Frankrijk 33 0 3060 Groep B: 1 Roemenië 3 36 4336 2 Duitsland 3 2— 1 4 39—33 3 Denemarken 3 1 2 2 3639 4 Noorwegen 33 O 3141 Van onze tennismedewerker EN plaatje in een Zwitsers tijdschrift: een arreslee en daarin, omkijkend, wat stroef, twee mensen: Patty en een Mexicaanse dame. Diep in het bont. Daaronder de woorden: Abschied vom Tennis. EEN simpel doch karakteristiek beeld. Patty met zijn aanstaande vrouw. De „Beau Brummel" van de tennisbanen en in de uit gaande kringen, vriend van filmdiva's, verloofd en binnenkort ge trouwd. Patty wegglijdend uit tennis, geruchtloos, zoals hij meermalen langs tennis gegleden is. Langs het grote tennis dan. Langs de top, langs de kampioenen. Ja, langs. Want hij had in zijn grote jaren alles in zich om niet éénmaal kampioen van Wimbledon te zijn doch meermalen. Kampioen ook van Parijs, Forest Hills. Zoals hij bewees in dat éne jaar, in 1950, toen hij Parijs en Wim bledon won, nauwelijks een maand na elkaar. TN DAT JAAR was hij de speler die al zijn gaven wist te ontplooien, gaven van tennis-intellect vooral, van concentratie, van spelinzicht, van techniek. In dat jaar, 1950, was tennis, althans het streven naar het hoogste, tijdelijk het hoofddoel van zijn afwisselende, lichtelijk avon tuurlijke leven zonder vaste be staansgrond. Door dat hoofddoel was zijn fysiek beter dan ooit. Had hij dit leven stééds geleid, zoals de Australiërs dat onder de sterke dwang van opgelegde training onder een hopman moesten, Patty zou niet slechts op dit moment de bedreiger van iedere speler zijn geweest, hij zou méér dan die twee grote titels in dat éne jaar hebben behaald. Patty was geen speler van het dy namische type, geen slagendaveraar. geen netstormer a tout prix. Men zou Verkoudheidsbacillen zijn als de dood voor Dit doosje betekent: protektie tegen infektie SCHIPHOL (A.N.P.) Anton Gee- sink, de 26-jarige Europese judokam pioen uit Utrecht, is na een training van twee maanden in Tokio en Yokoha ma gistermiddag in ons land terugge keerd. hem een speler van de oude school kunnen noemen, ware het niet dat spe lers als Drobny, Trabert en Rosewall eveneens tot deze school-van-de-wel- overwogen-manoeuvre behoren. Pat ty had geen overheersend killing shot", maar zijn service was snel en geplaatst, zijn drives waren beheerst, zijn forehand-volley, ja die was „kil ling" door de zuiverheid van raken, door de listige plaatsing. Patty voelde het spel en het moreel van de tegenstander aan. Dat niet al leen hij wist ook de aanpassing van eigen spel daartegen te vinden en een spel te spelen dat zijn tegenspeler het minst welkom was. Bij dit alles miste hij echter één belangrijk element: een sprankelend initiatief, een felle aanvalswil, een grote bewegelijkheid, Hy speelde „in afwachting',', beschouwend als het wa re. Hij scherpte zijn geest en zijn sla gen op het spel van zijn tegenstander. Oók bij de beide grote titels die hij behaalde. Maar toen had hij zijn fysiek mee. Toen had hij, gestimu leerd door een onbekende drang, en kele malen uiterst sober en alleen voor tennis geleefd. Niemand veilig MET dat al voelde ook in andere jaren geen enkele speler zich vei lig voor Patty. Hij versloeg af en toe vrijwel alle groten uit die periode van 1950 tot 1955: een dynamische Hoad, een Rosewall. een listige Drobny, een Trabert, een Seixas. Zijn zege in 1950 op Sedgman, in de finale van Wimbledon, was een meesterstukje van strategie en tactiek. Tegen het strakke, simpele doch ster ke slagenspel van de Australiër, favo riet voor de titel, stelde hij een hech te defensie met halfhoog spel. vertra gend. uitschietend, prachtig af en toe vollerend, met zuiver afgemeten lobs. Doel: ontregeling van de constante druk. Een doel dat bereikt werd: 61 810 62 63. Niet spectaculair, doch groot van conceptie èn van uitvoering. PATTY kon ook vechten dank zij een soms intense wil, die het ver moeide lichaam dirigeerde. In de ge schiedenis zal het heroïsche gevecht blijven leven tegen die andere stra teeg, tegen Drobny, in 1953, te Wim bledon, in de vierde ronde. Het lang ste en avontuurlijkste gevecht uit de geschiedenis van Wimbledon. Een strijd van vier uur en twintig minu ten, van 93 games, tussen twee vrien den die op het veld de felste en te vens de sportiefste rivalen waren. Drobny won.... Met 8—6 16—18 3—6 8—6 12—10. Patty betaalde de tol van zijn persoonlijkheid, van zijn ingehou den beheersing: driemaal kreeg hij Karakteristieke reactie na zijn grootste prestatie: Patty Kam pioen Wimbledon in 1950 tegen Sedgman. matchpoint in de vierde set. driemaal in de vijfde, en van die zes kansen waren er vier die bij een impulsief, een uitschietend speler succes gehad zouden hebben. PATTY was. evenals Drobny, po pulair te Parijs, te Wimbledon, ook in andere centra waar hij, tennis- toerist en semiprof-gentleman. speel de. Geen populariteit a la Borotra. Heel anders. Men mocht hem om zijn beheerst gedrag, zijn sportiviteit, zijn rustig incasseren van nederlagen. Hij. de Amerikaan die te Parijs woonde, was alleen in eigen land niet populair. Men zag hem zelden. Zijn rustige beheersing legde men als hautain uit. Zijn spel was niet spectaculair genoeg voor de Ameri kanen. En tóch had Patty, die nim mer voor Frankrijk wilde spelen, al gaf zijn domicilie er recht op. een stille illusie om voor zijn vaderland voor de Davisbeker uit te komen. Éénmaal scheen die illusie verwe zenlijkt te worden, in 1956, toen Ame rika hem nodig had. Hij schreef in voor de bekende toernooien. In het tweede verstuikte hij een enkel. Dat was het einde van zijn contact met zijn vaderland waarvan hij eens ju niorkampioen was geweest- Zijn laatste grote glorie was het winnen van het dubbelspel in 1957 te Wimbledon, hij de toen 34-jarige met de 44-jarige Mulloy, op de Australiërs Fraser en Hoad. In vier sets Een groots staaltje van strategie vooral. Dat was het einde van de glorie. Daarna heeft hij nog hier en daar ge speeld, doch het avontuurrijke tennis- leven is nu ten einde. Eens te meer verdwijnt een markante fi'guur. Basketbaltitelstrijd Van onze basketbalmedewerker AMSTERDAM. Door een verdien de overwinning van 5750 op titelhoud- ster Landlust is de positie van AMVJ in de strijd om het Nederlands basket balkampioenschap bij de dames zeer gunstig geworden. AMVJ heeft de eer ste helft van deze competitie ongesla gen afgesloten, terwijl de medekandida ten The Blue Stars en Landlust een achterstand van twee, resp. vier pun ten hebben. Voor Landlust is hiermede de hoop op de prolongatie van de na tionale titel nu wel vervlogen. Het Haar lemse HOC kwam nog niet tot een over winning. Tegen The Blue Stars moest de ploeg van Jannie Huigen met 69?>9 het onderspit delven. Het is zeker, dat Rotterdam het vol gende seizoen in de eredivisie zal blij ven vertegenwoordigd door de heren van The Arrows. De ploeg van coach Wim Hakman behaalde een kostbare overwin ning van 7872 op Flamingo's, dat nu wel zeker is van degradatie. Tot deze winst droeg vooral de massieve pivot Rmus de Jong bij, die maar liefst 42 (1527) punten liet aantekenen. Voor Haarlem is de competitie 1960- 61 wel uitermate triest, want naast de degradatie van ZBVS is ook de aftocht van Flamingo's bijna zeker. Met het oog op de grote achterstand m de afwerking van het bekerprogram ma heeft de Koninklijke Nederlandse Hockeybond besloten de bekerwedstrij den dit seizoen te laten vervallen. Advertentie -4 de sigaar waarmee men de saaiste wacht tevreden doorkomt... Vraag maar eens naar SANT0SA-de nieuwe 22 cents - MARTINEZ! LAUSANNE (ANP). Het Neder landse ijshockeyteam heeft in groep C van het toernooi om de wereldtitel de Belgische ploeg met 54 (20, 11, 2 3) verslagen. De zo belangrijke ontmoe ting in groep A tussen Tsjechoslowakije en Canada eindigde onbeslist 11 (1 0, 01, 00)In dezelfde poule zege vierden de Russen met 91 (60, 11, 20) over de Oostduitsers. Het overwicht van Nederland tegen België was veel groter dan de uitslag van 54 doet vermoeden. Vooral in de eerste speelperiode kwam het verschil in stootkracht, combinatievermogen en techniek duidelijk naar voren. Smit en Bakker bezorgden Oranje een oorsprong van 20. Nadat eerst de -elg Colfs de achterstand had verkleind, :hoot Bakker opnieuw raak: 31. In de laatste periode kwamen de Bel len beter in hun spel. Eerst hadden de Nederlanders via Smit nog succes. Daarna antwoordden de Belgen door Noterman. Dat betekende dus 42. Oranje diende van repliek. Het vocht zich door de Belgische defensie met als resultaat een treffer van Van Dijck (5 2). Door doelpunten van de Belgen An- ciaux en Noterman werd het voor onze landgenoten nog even benauwd. De na tionale verdediging hield echter stand. Aan de kop van de ranglijst in groep A staan Canada en Tsjechoslowakije beide landenteams hebben negen pun ten uit vijf wedstrijden. Rusland volgt met een punt achterstand op de derde plaats. De Zweden bezetten de vierde plaats met zes punten. Het komende weekeinde speelt Cana da tegen de Russen en de Tsjechen duelleren met Zweden. In groep B werden nog gespeeld: Po lenOostenrijk 23 (00, 10, 13) en Noorwegen-Italië 71 (30, 11, 30). Advertentie Bescherm uw houtwerl Steeds bijtijds Met Ceta-Bever BUITENBIJTS AVALLON (ANP). De Belg Armand Desmet won gisteren de eerste wieier- etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice. die naar Avallon voerde over een afstand van 2>7 kilometer in 5 uur, 43 minuten en 51 seconden. De verdere uitslag: 2. Groussard (Fr.) 5.43.52; 3. Levebre (Fr.) z.t.; 4, Sorgeloos (België) z.t; 5. Proost (België) z.t.; 6. Milesi (Fr z.t.; 7. Anquetil (Fr.) z.t.; 8. Planckaert (België) z.t.; 9. Cerami (België) z.t.; 10. Stablinski (Fr.) z.t. De Nederlander Michel Stolker eindig de op de elfde plaats in dezelfde tijd als Groussard. Coen Niesten werd veer tiende in 5.44,17. De plaatsingen van de overige Neder landers waren: 32e De Roo 5.45.22 33e Geldermans z.t.; 64e De Haan 5.55.48; 71e Van Est z.t.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 13