ROET EN STOF VERDUISTEREN ZONNESTRALEN Voorzichtig zijn met conclusies luchtvervuiling N: 48;/o BESPARING OP ARCHIEFRUIMTEN „NAZISME TROF OOK DUITSE BURGERS" LEIDERS CONGO NEIGEN NAAR FEDERATIE Rus eerst ruimte in Pyromaan in Soester bos Tuinders: zijn wij zelf niet de schuld? Politie slaags met zeelui KERKENDAG IN BERLIJN BIOLOGISCHE VOORSPELLINGEN: KORT GEDING OM SCHEUREN IN FLATGEBOUWEN DODENWACHT IN LONDEN Kanselier Adenauer over proces-Eichmann Zaterdag 11 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD f" >,Westlandse tuinbouw Landbouwschap dringt aan op •wett Ingewikkeld Proefvelden UITBARSTING VAN VULKAAN IN CHILI Door fout ontslagen van rechtsvervolging WEER EÉN SENSATIONEEL LUNDIA PRODUCT N V. LUNDIA VARSSEVELD TEL. 0 8352-256 MAGAZIJN- ARCHIEF- EN WINKELINRjCHTING - BEDRIJFSMEUBILAIR BEZOEKT ONZE JAARBEURSSTANDS: VRÉDENBURG 4057-61 CROESELAAN BERNHARDHAL 7130. Klein deel Bretonse portefeuille rolde naar Hoofddorp Geen vlekje Men waakt Bejaarde man gedood Verzending zeepost Vredesverdrag Globke Geen vermindering van garnizoen in Berlijn POLITIE CONCLUDEERT; Kleuter door tractor doodgereden Pas. 10 va1^ bassen Westland, signaleerde het Landbouwschap in een brief aan de minister (gepubliceerd in het A.D. van donderdag). De over het glas gestreken hand (rechts) was direct *wart. Maar wie veroorzaakt dat roet? Dat is voorlopig nog een mysterieHet mysterie van de zwarte hand. Van een onzer verslaggevers AALDWIJK De tuinder J. van den Ende (33) uit 's-Gravenzande strijkt met zijn hand over het glas van een kas; de hand is roetzwart. Stof en roet hebben zich op het glas van de kassen vastgezet en belemmeren de zonnestraling op het gewas. Precies zo heeft het Landbouwschap deze week in een brief aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid de gevolgen van de luchtverontreiniging (o.m. boven het Westland) beschreven. De industrie zou volgens de brief de schuldige zijn. Is dat wel zo? Tuinder Van den Ende zegt: „Reken maar dat sommi ge tuinders, die vette kolen of zware olie stoken, veel meer roet de lucht in jagen dan de industrie". Op het proefstation voor de groente en fruitteelt onder glas te Naaldwijk waarschuwde men: „Het is heel moei lijk om vast te stellen wie er schuldig is aan luchtverontreiniging. Men moet voorzichtig zijn met conclusies". Een functionaris van het proefsta tion, die zich met de luchtverontreini ging bezig houdt, verwonderde zich over de brief van het Landbouwschap: in de eerste plaats omdat de lucht verontreiniging nog steeds een onder werp van studie is een studie door een commissie waarin alle belangheb benden en mogelijke „schuldigen" zit ting hebben in de tweede plaats omdat de luchtverontreiniging afneemt naarmate de industrie in het gebied van de Nieuwe Waterweg toeneemt. In 1952 bezocht een Amerikaanse professor, prof. dr. F. W. Went, het proefstation. Het is vooral een erva ring van deze deskundige, die de men sen op het proefstation voorzichtig in hun conclusies doet zijn. Na een uitgebreid onderzoek had professor Went vastgesteld dat een fabriek giftige gassen verspreidde. De fabriek installeerde een zuiveringsin stallatie, maar de schade aan de land bouwgewassen werd juist groter. Oor zaak: de gassen van één fabriek had den die van een andere geneutrali seerd. Deze ervaring bewijst met hoeveel factoren de onderzoekers naar de oor zaak van luchtverontreiniging reke ning hebben te houden. Hoe vaak niet krijgen de oliemaatschappijen de schuld van schade aan het gewas? De beschuldiging ligt voor de hand, omdat bepaalde geuren wel degelijk van die maatschappijen afkomstig zijn. De grootste schade wordt even wel veroorzaakt door fluor en er is maar één soort industrie, die fluor ontwikkelt: de superfosfaatfabrieken. Op advies van professor Went is het proefstation in 1953 begonnen met het aanleggen van proefveldjes in het ge bied van de Waterweg. Tot 1957 wer den die velden in stand gehouden. Daarna hoefde het niet meer: Door allerlei maatregelen van de industrie- en waren de grootste gevaren bezwo ren. Waarom zo vraagt men zich op het proefstation af heeft het Land bouwschap juist nu de kwestie aan de orde gesteld? Er kan, zo giste men, maar één reden zijn en dan is het terecht gebeurd: De hinderwet be hoeft nodig enkele wijzigingen. Het is nu zo, dat men volgens de Zonnende vrouw gestompt Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Op het drukke verkeersknooppunt bij de Lage Erf- brug te Rotterdam waren gistermid dag een groep agenten en vier zeelui in een verwoed gevecht gewikkeld. Er werd stevig op los geslagen. De vechtenden kwamen onder de builen en schrammen te zitten en de unifor men van de politiemannen werden danig verfomfaaid. Eén agent moest later naar de dokter met een gewon de arm. Kort tevoren had één van de zeelui, de achttienjarige A. H. V., de woede van een voorbijganger gewekt door zo maar een vrouw te stompen, die op een bankje in de zon zat. De man haalde er een agent bij. De agressieve varens gezel ging dadelijk de agent te lijf. Toen de agent hulp kreeg, sprongen drie collega's de zeeman bij. De vecht partij duurde tot een overvalwagen nog meer agenten bracht. De agressieve zeelui werden erin gewerkt. Zij CV., zijn 21-jarige broer J. F. H. V., de 26- jarige P. J. H. en de veertigjarige S. H. P., allen uit Rotterdam) werden meegenomen naar het politiebureau aan het Marconiplein, waar bekeuringen werden uitgedeeld. SANTIAGO (Reuter). De vulkaan Calbuco in Chili is gisteren plotseling weer tot uitbarsting gekomen. De berg ligt op 35 km van de stad Puerto Montt, die geheel verwoest werd bij de aardbevingen in mei van het vorige jaar. Puerto Montt lag precies midden in het rampgebied. Tijdens de uitbarstingen en aardbe vingen van vorig jaar kwamen er in Chili ongeveer tienduizend mensen om. Honderdduizend huizen werden ver woest. Er ontstonden toen geweldige vloedgolven die tot in Californië en op de kusten van Japan zware schade aan richtten. Men vreest dat de nieuwe uitbarsting van de Calbuco opnieuw gepaard zal gaan met aardschokken. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Wegens een fout in de dagvaarding heeft de rechtbank te Utrecht gisteren bij vervroegde uit spraak de 45-jarige receptionist E. S. uit Maartensdijk ontslagen van rechts vervolging. Hij had vorige week te rechtgestaan op beschuldiging van in braak in het motel Motoresto in Bun- nik, voor welk vergrijp de officier van justitie twee jaar gevangenisstraf had geëist. Advertentie Van onze correspondent BONN Bondskanselier Adenauer heeft gisteren gezegd dat de wereld niet mag vergeten dat het Duitse volk evenzeer onder het nationaalsocialis- me heeft geleden als het joodse volk, en dat de nazi's zich jegens niet-joodse Duitsers op dezelfde misdadige wijze hebben misdragen als jegens de joden. Adenauer sprak eigenlijk over het ko mende proces tegen Adolf Eichmann, die wel verscheidene miljoenen joden in gas kamers en crematoria heeft laten ver dwijnen, maar zeker geen miljoenen niet-joodse Duitsers. De bondskanselier bleek zich zorgen te maken over dat proces. De afschuwelijke misdaden in de vernietigingskampen zullen weer worden opgehaald; het Duitse volk zal in zijn geheel als medeschuldig worden be schouwd, zo vreest hij. Slechts een klein deel van het Duitse volk was nationaalsocialistisch, aldus de bondskanselier, die zelf een smetteloos verleden heeft in dit opzicht, en vele Duitsers hebben de joden in hun grote nood geholpen. De vergelijking die Adenauer trekt is natuurlijk scheef. Zeker, er zijn vele Duitsers in concentratiekampen omge komen. In de jaren dat het buitenland goede betrekkingen had met de nationaal- socialistische regering bevonden zich al honderdduizenden Duitsers, sociaal-demo craten, communisten en burgerlijke poli tici achter prikkeldraad. Maar men kan zulk lijden niet op één lijn stellen met dat van de joden. De joden zijn doelbe wust uitgeroeid. Dat is met de Duitse politieke gevangenen niet geschied. Er werd Adenauer de vraag gesteld of hij niet vreest dat de fluistercampagne tegen de emigranten een slechte indruk maakt op het buitenland. Hierop ant- Eigen nieuwsdienst T EOPOLDSTAD Langzaam maar zeker lijkt de staatkundige con stellatie van Congo zich in fede ratieve zin te ontwikkelen. Geheel in de lijn van het denken van pre sident Kasavoeboe, die tegenover Loemoemba's centralistisch streven steeds een federatief antwoord stel de, blijkt de gedachte van een sta tenbond op de pan-Congolese Con ferentie in Tananarive op Madagas car steeds meer veld te winnen onder de leiders uit Leopoldstad, BERLIJN (Reuter) Het jaarlijkse pan-Duitse kerkelijke congres, de Kir- chentag. zal ondanks alle Oostduitse protesten van 19 tot 23 juli toch in Berlijn gehouden worden. De grote ma nifestaties zullen op Westberlijnse ter reinen plaats hebben; de kleinere bij eenkomsten in Oostberlijnse kerken. Van een onzer verslaggevers HOOFDDORP. Dat niet alleen epn stuivertje, maar ook een portefeuille raar kan rollen, is bewezen door een Frans mapje met autopapieren, dat let terlijk uit Bretagne naar Hoofddorp rol de. Een Nederlandse expediteur laadde in de buurt van het Bretonse stadie Mor- laix onlangs een vracht bloemkool ,n kratten op zijn auto. Hij reed er mee naar Hoofddorp, waar een aantal krat ten terecht kwam bij het bedrijf van de heer Dam, die de bloemkolen in de vriescel schoof om er later soepgroente van te maken. Uit één van de kratten rolde bij het aansnijden van een verse voorraad een bruine portefeuille van plastic, waarin een Frans rijbewijs en een internatio naal rijbewijs van de heer Simon Her- vé staken. Door bemiddeling van het Franse consulaat generaal in Nederland heeft de heer Hervé zijn papieren al weer terug. Tevreden lacht de tuinder W. J. M. van den Ende; op zijn helderwitte aronskelken zit geen vlekje „lucht verontreiniging" of niet hinderwet alleen tegen hinder van een nieuwe industrie kan protesteren als men in dezelfde gemeente als die, waarin de industrie is gevestigd, woont of werkt. Tuinders, die hun bedrijven juist buiten de grenzen heb ben van een gemeente kunnen geen ontvankelijke bezwaren maken tegen de overlast va% een industrie, die juist binnen de gemeentegrenzen ligt. Daaronder lijden bijvoorbeeld de tuinders in Maasland, dicht bij Vlaar- dingen. Elders in het Westland, zo verzekerde men ons op het proefsta tion, zijn de gevolgen van de indus trievestiging in het gebied van de Wa terweg bepaald niet verontrustend. Een oom van de tuinder J. van den Ende, de heer W. J. M. van den En de, bewees dat. Hij kweekt onder meer de voor fluor gevoeligste bloe men: fresia's. Zij waren dit jaar niet door fluor aangetast. Op de helder witte aronskelken, die nu bij hem in volle bloei staan, zit geen vlekje. In de buurt van Poeldijk en Wate ringen vinden sommige kwekers wél plekjes op hun bloemen; maar daar worden veel tomaten gekweekt en de kwekers daarvan stoken nog vaak met dikke olie waarvan de rook niet schadelijk is.... voor tomaten. Een tuinder in Naaldwijk liet duide lijk blijken dat de meeste kwekers meer lijden onder wat zij vrezen dan onder wat zij ondervinden. Iet of wat huiverig ziet men in het Westland de industrieën groeien in het gebied van de Waterweg. „Als we er last van krijgen" zei deze tuinder, „dan moe ten ze er rekening mee houden dat wij hier eerder waren en de oudste rechten hebben." Als.... maar op het proefstation waakt men en de industrieën doen al het mogelijke om in gezamenlijk over leg de verontreiniging van de lucht te voorkomen of te verhelpen. HAARLEM. Na een botsing met een auto op de Wagenweg in Heemstede is gisteravond de 73-jarige stoffeerder J. H. Nahuysen, terwijl hij gewond op ó'e weg lag, door een bestelauto doodge reden. De man had met zijn bromfiets de Wagenweg willen oversteken. Eigen nieuwsdienst LONDEN. Enige uren na elkaar hebben twee Russische professo ren gisteren voor Radio Moskou voor speld dat een Rus de eerste mens zal zijn die een reis in een kunst maan om de aarde maakt en daar na veilig terugkeert. Daar tussen door liet Radio Moskou verscheidene andere Russen aan het woord die daarvan nog niet zo zeker bleken te zijn en het ook onderling op verscheidene ondergeschikte punten on eens waren. Professor Chatsjatoer Kosjtojants zei volgens de Prawda dat hij er vast van overtuigd was dat een Rus het eerst een reis door de wereldruimte zal ma ken. Enige uren later volgde deze ver klaring van professor Ezras Asratjan: Ik twijfel er niet aan dat de eerste ruimtevaarder een Rus zal zijn. De twee professoren zijn fysiologen, specialisten dus in de leer der levens verrichtingen, en geen deskundigen van wie een gefundeerd oordeel over tech nische mogelijkheden verwacht kan wor den. VOORZICHTIGER Een andere Russische professor, de plantkundige Andrei Koersanof, ver klaarde, iets voorzichtiger, dat de Rus sische ruimtevaartprestatie van eer gisteren de dag dichterbij had gebracht DEN HAAG. Met de volgende schepen kan zeepost worden verstuurd. De correspon dentie moet uiterlijk op de data achter de namen zijn gepost. Argentinië: Alberto Dodero (14-3); Aludra (16-3); Australië: Willem Buys (13-3); Alcor (15-3); Brazilië: Graveland (13-3); Aludra (16-3); Subra (16-3); Canada: American Gunner (12-3); Ophelia (15-3); Westerdam (16-3); Ohili: Archimedes (15-3); Moselstein (16-3); Indonesië: Clytoneus (15-3); Neder landse Antillen: Zeeland (12-3); Baarn (14-3); Nederlands Nieuw Guinea: Willem Ruys (13-3); Neder Waal (15-3); Nieuw-Zeeland Willem Ruys (13-3); Friesland (16-3); Surina me: Chiron (15-3); Unie van Zuid-Afrika en Zuidwest-AfrilkaAlkes (14-3). waarop een mens de eerste „kosmische vlucht" zal aanvangen. Professor Iwan Maisky, een bioloog, deelde mede dat nog niet alle geleer den gelijk dachten over de invloed van de gewichtloosheid in de wereldruimte op levende organismen. Ook was het volgens hem nog niet bekend welke versnellingen de mens zou kunnen door staan bij de start van een ruimtevaar tuig en bij de terugkeer daarvan naar de aarde. Een medicus, professor Wassily Pa- rin, dacht daarover heel anders. Wij kunnen nu aannemen, zo haalde de Komsomolskaja Prawda hem aan, dat de gewichtloosheid geen gevaar voor ruimtevaarders zal opleveren. In Amerikaanse waarnemingsstations werden gisteren twee „geheimzinnige voorwerpen" die om de aarde draaien geregistreerd. Men nam aan dat het voorwerpen waren die na de terugkeer van de nieuwe Russische ruimtemenage rie om de aarde waren blijven draaien. UTRECHT Een Utrechts bouwbedrijf eist dat de gemeente Utrecht het heiwerk voor een bejaardencentrum in de wijk Tolsteeg zal staken, omdat het heien scheuren zou veroorzaken in flats van het bouwbedrijf. Het bouwbedrijf de n.v. Lisman's bouw- en aannemingsmaat schappij, heeft daartoe een kort geding voor de president van de Utrechtse rechtbank aangespannen, waarin gister middag de pleidooien zijn gehouden De n.v. Lisman vroeg een dwangsom van honderdduizend gulden voor elke keer dat de gemeente toch zou laten heien na het gevraagde rechterlijke bevel. De aannemingsmaatschappij bezit en kele blokken flats, die zij enkele jaren geleden heeft gebouwd. Het nieuwe be jaardencentrum komt ongeveer dertig meter van het dichtstbijzijnde flatge bouw af te liggen. Mr. B. van den Hemel, die voor het bouwbedrijf optrad, zei dat zijn cliënt zich ernstig benadeeld voelt door de scheuren in de muren en plafond» Katanga, Kasai en Evenaarspro vincie. Gisteren hield men zich althans uit voerig bezig met de samenstelling van een Congolese gemeenschap die naar algemeen inzicht het best een losse bond van souvereine staten zou kun nen zijn van volkenkundige of econo mische eenheden. Een raadgevende commissie van ministers uit elke staat zou een soort bondsregering moeten vormen, verantwoordelijk voor coör dinatie op economisch, militair en buitenlands terrein. De opstelling van een lijst van Congolese staten naar de huidige status quo stelde men evenwel uit tot een volgende ronde-tafelconfe rentie in Elisabethstad. Wel stuurde men een gemeenschap pelijk telegram naar president Nkroe- mah van Ghana, waarin men hem er op wees dat hij zijn neus niet in Congo lese aangelegenheden heeft te steken en allerminst het recht bezit uit naam van alle Afrikaanse landen te spreken. Op de jongste vergadering van de As- semblée der Verenigde Naties in New York had Nkroemah een plan voor een oplossing der Congolese crisis inge diend, gebaseerd op ontwapening van alle Congolese legers en vorming van een Afrikaans expeditieleger voor Congo. Uit New Delhi is vernomen dat het Indische contingent voor het inter nationale leger in Congo uit liefst vijf duizend man zal bestaan, 2800 soldaten en 2200 man bedieningspersoneel. Daar mee zal Indië verreweg de sterkste troepenmacht in het land hebben. Dien tengevolge zal het een nog sterkere in vloed op de ontwikkelingen in Congo kunnen uitoefenen dan reeds het ge val was toen men alleen enkele staf officieren had uitgezonden als generaal Riksje en Dajal, Hammarskjoelds per soonlijke plaatsvervanger. Totnogtoe bezat Marokko het sterkste contingent (3240 man), maar op enkele honderden na zijn deze soldaten reeds uit Congo teruggetrokken. De Indische minister Menon verklaarde in New Delhi dat Indië het zich niet kon veroorloven de Verenigde Naties in Congo te zien falen, daar dit tot anarchie in heel Afrika zou kunnen leiden. Dinsdag zullen de Indische troepen naar Congo vertrek ken. woordde de kanselier dat hij aan zijn verklaring van eergisteren niets had toe te voegen. Niemand heeft zich verdien stelijk gemaakt omdat hij geëmigreerd of niet geëmigreerd is. Het gaat er alleen maar om hoe men zich heeft gedragen. Ten aanzien van de eis van de Sowjet- unie tot het sluiten van een vredesver drag met Duitsland merkte Adenauer op dat een vredesverdrag niet kan wor den gesloten zonder de medewerking van de Verenigde Staten, Engeland en Frank rijk. Met het sluiten van een vredesver drag met de beide Duitse staten kan de Westduitse regering niet akkoord gaan, want daardoor zou de splitsing van Duits land worden bekrachtigd. De zeventien miljoen Oostduitsers moeten eerst vrij worden, hun moet het recht op zelfbe schikking worden, toegekend, zij moeten zich erover kunnen uitspreken of zij onder het huidige communistische stelsel willen blijven voortleven of zich willen aansluiten bij het vrije West-Duitsland. Het is voor alle Europeanen van belang dat niet in het hart van Europa een nieu we kolonie ontstaat. Over de uitrusting van het Westduitse leger met kernwapenen zei Adenauer dat als er geen overeenkomst met de Sowjet- unie over een beperking van de bewa pening tot stand komt, het Westduitse leger even goed moet worden uitgerust als de andere legers van de Navo. Dit ligt ook voor de hand, want West-Duits- land is een van de belangrijkste pijlers van de Europese defensie. Met Polen wenst Adenauer goede rela ties. Hij heeft echter de indruk dat Polen op het ogenblik geen diplomatieke be trekkingen met West-Duitsland wil. Over Globke, zijn staatssecretaris, die de jongste tijd wegens zijn politieke ver leden is aangevallen, sprak Adenauer zijn volle vertrouwen uit. Globke behoort tot de mannen, zei hij, die op verzoek van de centrumpartij op hun prêt zijn ge bleven, om de partij over de nationaal- socialistische regering te oriënteren. De partijen van de Republiek van Weimar waren, aldus Adenauer, wel wat opti mistisch en rekenden erop dat de natio- naal-socialistische regering zich niet lang zou handhaven. Hijzelf heeft de toekomst destijds helemaal niet zo gunstig gezien. Als president van de Pruisische staats raad heeft Adenauer eind 1932 er bij de Pruisische minister-president Braun op aangedrongen scherper tegen de natio- naal-socialisten op te treden, maar er ge beurde niets. Hij wilde daarmee Braun geen verwijt maken, maar illustreren dat men het gevaar van het nationaal-socia- lisme niet heeft onderkend. van de flats. De waarde van de flats zou er aanzienlijk door dalen. Mr. Van den Hemel wees erop dat de gemeente indertijd het bouwplan voor de flats heeft goedgekeurd en dus weet dat de flats niet op palen, maar op stroken gewapend beton staan. Het bouwbedrijf meent dat de scheuren in de flats voor komen zouden kunnen worden door een andere wijze van funderen of door het gebruik van een groter aantal, lichtere heipalen. De heier van de gemeente werkt namelijk met grote palen zonder punt, die met een extra zwaar heiblok de grond in worden geslagen. Namens de gemeente verklaarde mr. F. B. Keulen dat volgens deskundigen het krimpen en werken van de voor de flats gebruikte materialen de hoofdoorzaken waren van de scheuren. De gemeentelijke dienst voor bouw- en woningtoezicht had volgens mr, Keulen de n.v. Lisman, toen die het bouwplan van de flats indiende, ervoor gewaarschuwd dat er door de voorgestelde constructie zettingsver- schillen en dus scheuren konden worden verwacht. De dienst had echter de fun dering op betonplaten niet afgewezen, omdat hij niet verwachtte dat de scheu ren zo groot zouden worden dat zij da bewoonbaarheid van de flats zouden schaden. Twee-en-zeventig uren lang, namelijk een uur voor elke dodedie een jaar ge leden in het Zuidafrikaanse plaatsje Sharpeville viel, hou den Britse betogers een doden wacht bij Lancasterhouse, het regeringsgebouw in Londen waar momenteel de Gemene bestconferentie wordt gehouden. Voor deze demonstratie tegen de apartheidspolitiek van de Zuidafrikaanse regering werken de demonstranten in groepjes van negen die elkaar om de twee uur aflossen. Onder de betogers bevinden zich ook barones Edith Summerskill, lid van het Hogerhuis (rechts) en mevrouw Barbara Castle, afge vaardigde van Labour in het Lagerhuis. WASHINGTON. (AP). Amerika heeft gisteren verklaard zich niet lan ger gebonden te achten door compromis voorstellen die bij de onderhandelingen over Berlijn in Genève aan de Russen waren gedaan. In een verklaring van het State Depart ment wordt met nadruk verklaard dat de V.S. niet van plan zijn hun garnizoen in West-Berlijn te verminderen. „Aangezien de Russen de westelijke voorstellen v^n de hand gewezen hebben, achten wij ons niet langer door deze voorstellen gebonden" aldus de verkla ring. De tenor Frans van Daalen, die 21 jaar is, heeft een contract gesloten met de opera van Trier voor het komende seizoen. Van onze correspondent SOEST - In de buurt van Soest is vermoedelijk weer een pyromaan aan het werk. De brandweer en de politie zijn gisteren tot die conclusie geko men, nadat kort achter elkaar twee branden waren uitgebroken in de bos sen achter het sanatorium Zonneglo ren. Door heit fraaie weer zijin de bossen zeer brandbaar geworden. Het stichten van een brand is daardoor heel eenvou dig geworden. Men beschikt over aan wijzingen, dat bij de twee branden bij Soest opzet in het spel is gewest. In 1959 moest de brandweer op het grondgebied van de gemeente Soest 72 keer uitrukken om bosbranden te blus sen. Dit jaar vallen de branden wel erg vroeg in „het seizoen". Eigen nieuwsdienst NIJMEGEN. Voor de ogen van zijn dertienjarige broertje is gisteren in de Bredestraat in Nijmegen de vijf jarige Peter Martens door een tractor doodgereden. Het jongetje speelde vlak bij de trac tor en liep weg, toen het voertuig ging rijden. Hij viel en kreeg een achterwiel over zich heen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 10