Krediet voor de bouw van gymnastieklokaal te Goes Neuzen mammoetwet al praktisch geteld Onbevredigende resultaten voor de fruitkwekers DE STOFFERING Meubelhuis „RENAISSANCE" Leden Zeeland Sport bouwden zelf nieuw clubhuis Tweede-Kamerlid Van Bennekom De heer De Wolff nam afscheid als voorzitter centrale Aanbesteding van zwembad Jonge Kerk sprak over „Liturgie*" Auto over de kop jaarvergadering veiling kapelle Versierde sjezen en huifwagens Ringrijders geven demonstratie op Zeeuwse dag in Antwerpen Geref. schoolonderwijs Bloedplasma-avond in Kapelle Zondagsschoolvereniging hield bijeenkomst Hr. Ms. „Hadda"' in Zeeuwse wateren Uitvoering strijkorkest muziekschool Afscheid bij P.Z.E.M. KUNDIG TURNEN IN KAPELLE Afscheid van vicaris G. P. Post te Terneuzen Chr. oranjevereniging hield jaarvergadering Kamervergadering C.N.V. In enkele gevallen bedrij f sliquidatie Schooldag Christelijk onderwijs te Goes DURF EN DOORZETTINGSVERMOGEN gebor; Stoffelijk overschot op zee gevonden en rgen Bijbel-kiosk-avond Voorzitter P. Ventevogel: „Unieke prestatie" van het prachtige clubgebouw van „Zeeland Sport" te Vlissingen Auto vernield in sloot Jubilaris gehuldigd Jubileum-uitstapje Uitslagen voetbal Basiscursus clubwerk Maandbg 6 maart 1961 ZEEL^SUl DAGBLAD Pag. 4 GOES. In de vergadering van de Voorgesteld wordt een aanvullende gemeenteraad van Goes, die 15 maart .-.chadeloossteling te verstrekken in ver- zal worden gehouden, zullen B. en W. band met een vrijwillige beëindiging voorstellen een crediet beschikbaar te van een pachtovereenkomst, stellen van 203.807 gulden voor de bouw Tenslotte zal aan de P.Z.E.M. een van een gymnastieklokaal aan de Bur- perceeltje grond worden verkocht aan gemeester van Dusseldorpschool. Reeds de Noordwest grens van het industrie- eerder werden credieten beschikbaar terrein voor de bouw van een transfor- gesteld voor de bijbouw van zes loka- matorbuisje. len alsmede voor de verbouwing van I Ook een verzoek van de fa. Jobse. be- het natuurkundelokaal. Aangezien des- treffende de aankoop van een perceel Advertentie tijds (april 1960) het bouwplan voor het gymnastieklokaal nog niet gereed was, konden toen nog geen besluiten worden genomen, maar thans kunnen B. en W. een volledige specificatie van de kosten overleggen, die ook door de inspecteur van het lager onderwijs werd goedge keurd. B. en W. stellen verder voor een geld lening aan te gaan van 1.500.000 gulden tegen een rentevoet van 3!4 procent. Omdat per 1 mei een soortgelijke le ning van 1.000.000 gulden afgelost zal moeten worden, heeft de gemeente na die datum de beschikking over 500.000 gulden meer dan thans het geval is. Dit bedrag is nodig voor de aankoop van gronden in het plan zuid en het gedeeltelijk bouwrijp maken van die gronden. De raad wordt in overweging gegeven voor het personeel van de gemeente Goes een wijziging in te voeren van de maximum en minimum-bedragen van de kindertoelage. Voorgesteld wordt een wijziging aan te brengen in de gemeenschappelijke regeling inzake de verdeling van de kosten van de Zeeuwse Muziekschool. die alleen van ad. grond voor de uitbreiding van het be-1 drijf zal in behandeling komen. bloedarmoede? Gebruik dan het bloedvormend krachttonicum SARCO GLOBINE Bevat naast haemoglobine, alle nood zakelijke stoffen zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw van het bloed noodzakelijk zijn. Verkrijgbaar ale dragees en in vloeibare vorm. DUTIM N.V. - OEGSTGEEST MIDDELBURG. Naar alle waarschijnlijkheid zal minister Cals zijn veelomstreden „mam- Deze wijzigingen, die alleen van ad- rlorvr Hp TwppHp Kamer ministratieve betekenis zijn, beogen moetwet aoor ae iweeae reamer evenwel een vlotte gang van zaken mogelijk te maken. Vastgesteld zullen verder worden de voorschotten op de vergoeding ten be hoeve van de plaatselijke bijzondere kleuterscholen. In verband met extra arbeid, die door het E.T.I. werd verricht in het belang van de gemeente Goes, wordt boven de vastgestelde subsidie van zeven cent per inwoner een extra subsidie van 2.000 gulden gevraagd. B. en W. achten dit bedrag billijk, zodat een desbetref fend voorstel zal worden gedaan. Showavond Middelburg bracht 1200 gulden op voor hongerend Kongo MIDDELBURG. Ten bate van de Antl-Honger-Aktie Kongo werd zaterdag avond in het Schuttershof een show avond gegeven, waarvan de opbreng sten geheel ten goede kwamen aan de ze aktie. De druk bezochte avond is een succes geworden niet alleen door de ho ge opbrengst maar ook door de goede stemming. Een twaalftal bandjes" heeft geheel belangeloos in deze show zijn beste beentje voorgezet. De organisator D. Moermond open de de avond. Hij deelde mee, dat de opbrengsten van de avond, die vorig jaar voor de aktie ,,Doe Open" werd gehouden en welke eveneens door Dick Moermond werd georganiseerd, bedroegen ƒ800. Het resultaat van deze avond overtrof echter ruim schoots dit bedrag met liefst ƒ400. Totale inkomsten dus voor de Anti- Honger-Aktie Kongo: 1200! De bands die zaterdagavond hun me- dewerking verleenden waren: The Sea Lions onder leiding van Thorry Thur. nim uit Vlissingen, The Blue Stars o.l.v. Sjaak Mondeel uit Goes, Yellow Sxtone Calypsoband o.l.v. Jos van der Lijcke uit "TOssingen, The Sabres o.l.v. Peter en Peter uit Vlissingen, The Ricardo's o.l.v. Bram de Jonge uit Middelburg, The Cats o.l.v. Rob van Hoek uit Sou burg, The Typhoons o.l.v. Nico Leege- mate uit Middelburg, The Sing Singers o.l.. Ko van de Weele uit Nieuwdorp, The Five Fellows o.l.v. H. van de Rhee uit Goes. De ensembles zorgden naast veel goe ie dansmuziek ook voor een beetje Rock and Roll. Een beslist ander genre was het optreden van het Trio Verwest o.l.v. Herman Verwest uit Burgh, dat ver sterkt met een trompettist enkele num mers moderne jazz ten gehore bracht. Frans en Els Minderhoud zongen een paar populaire liedjes en The Rocking Pearls deden hetzelfde. Alle artisten werden door het talrijke publiek met hartelijk applaus beloond. slepen. De neuzen zijn praktisch geteld. Het verzet van de AR- partij, de CHU en de SGP zal dan vermoedelijk ook niet baten. In dat geval zal moeten worden ge probeerd zoveel mogelijk amende menten in te dienen en artikel voor artikel naarstig te bekijken, ook zal een zo intensief mogelijk overleg met het christelijk onder wijs moeten gebeuren. Op dit moment zou ik werkelijk niet durven zeggen of ik tegen een sterk ge wijzigde mammoetwet zal zjjn. Ik moet eerst een weten wat er straks na alle amenderingen uit de bus komt. Mijn definitieve mening zou ik dus nog even willen opschorten. En ik weet, dat de CHU er net zo over denkt. Dit verklaarde de heer J. A. van Bennekom, sinds kort lid van de Tweede Kamer, zaterdagmiddag in het schutters hof voor de AR-Statencentrale Middel burg, toen hij een praatje hield over hedendaagse politieke vraagstukken. De heer Van Bennekom wees de bewering van de hand als zouden er in de boezem van de anti-revolutionaire partij tegen stellingen bestaan. Ik zou liever van nuanceverschillen willen spreken, ver klaarde hij, maar daarin schuilt niets ongezonds. V er antwoording Spreker deelde mee dat op 18 maart aanstaande het partij-convent bjj elkaar is geroepen om openlijk verantwoording af te leggen van de politieke daden in het jongste verleden. Er zal dan volledig opening van zaken worden gegeven. In deze vergadering nam de heer P. de Wolff uit Serooskerke afscheid als voor zitter van de Statencentrale Middelburg wegens vertrek naar Utrecht. Achten twintig jaar heeft de heer De Wolff deel uitgemaakt van het bestuur, eerst als sekretaris en daarna elf jaar als voor zitter als opvolger van wijlen dr. K. Huizinga. Namens de centrale bracht ir. H. Steur de heer De Wolff dank voor al hetgeen hij voor de a.r.-partij had ge daan. Ir. Steur overhandigde de schei dende praeses het boek „Ontworsteld land". De heer A. I. Catsman uit Aar denburg voerde het woord namens het provinciaal comité en schonk een boe kenbom Tot opvolger van de heer De Wolff werd benoemd de heer Van Ben nekom, die zijn benoeming aanvaardde. Medegedeeld werd nog dat op 6 mei aanstaande de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten, in Middelburg af scheid zal nemen als voorzitter van het provinciaal comité en dat in zijn plaats zal worden geïnstalleerd tot president de heer J. A. van Bennekom. De voorzitter van de a.r.-partij, dr. W. P. Berghuis, zal op 13 mei a.s. een toespraak houden voor de Statencentrale Middelburg, zo werd nog meegedeeld. TERNEUZEN. In de raadsverga dering, die op 10 maart zal worden gehouden, zullen B. en W. voorstellen jdc bouw van een niet-overdekt zwembad aan de Oesterputten aan te besteden aan de gebroeders Krieckaert te Hengst- dijk voor een bedrag van 516.600 gul den. De genoemde aannemer was niet I alleen de laagste inschrijver, maar heeft ook reeds ervaring in de bouw van zwembaden, zo tekenen B. en W. hier bij aan. Het college van B. en W. stelt verder voor te kopen van de heren C. van Liere en M. Klaassen het perceel Dijk- straat 50-52 in verband met de stads- sanering, en aan de heren H. J. Houg te Zaamslag en G. H. Faas te Terneuzen percelen grond te verkopen ten behoeve van woningbouw. TERNEUZEN. De Jonge Kerk hield in het gebouw Tuinpad een bij eenkomst. De spreker van deze avond was ds. H. van Dalen, uit Oostburg en .Liturgie" was het onderwerp dat hij uitvoerig behandelde en welk onderwerp hij met vele grammofoonplaten toelicht te. Hervormden staan", aldus ds. Van Dalen, ,,wat schuw tegenover de litur gie, maar het is van groot belang dat de diensten wat levendiger worden." De muzikale liturgie noemde spreker de aankleding van de kerk. Deze bijeenkomst was de laatste, die ds. Post, als voorzitter van Jonge Kerk, bijwoonde. Hij vertrekt naar Hall. De heer A. Beishuizen, secretaris, sprak dankwoorden voor het vele dat ds. Post in de afgelopen 20 maanden voor Jon ge Kerk heeft gedaan. A.r. kiesvereniging KAMPERLAND. Voor de leden van de A.R.-kiesvereniging heeft de heer J. S. Hoek uit Middelburg een interessan te causerie gehouden over „Geheimen en akkerwerk", waarin hij de verhou ding tussen de overheid en de christe lijke partijen besprak. Gymnastiekvereniging VELDO gaf uitvoering MIDDELBURG. De Chr. Gymnas. tiekvereniging ..V.E.L.D.O." hield haar eerste grote uitvoering in het Citythea ter. De avond werd begonnen met ge bed en het zingen van het eerste cou plet van het Bondslied, waarna voor zitter H. Kruithof de avond opende. Hier na was het de beurt aan de turnsters en turners. Zij werkten vlot het veel zijdige programma af. De heer J. Groe- newoud zorgde met pianospel voor een omlijsting van de oefeningen. De avond werd gesloten door de voorzitter. KAPELLE. De afdeling Kapelle, Biezelinge en Schore van het Ned. Rode Kruis heeft besloten op woensdag 29 maart a.s. een bloedplasma-avond te houden. Voor de bewoners van Bieze linge en Schore zal deze plaats vinden in de Herv. school in Biezelinge en voor de bewoners van Kapelle in het CJV-ge- bouw aan de Ooststraat. Deze week wordt huis aan huis een fol der verspreid waarin wordt verteld over het doel van deze tak van het Rode- Kruiswerk en er is een opgaveformulier bij dat wordt opgehaald door de leden van de plaatselijke Rode-Kruiskolonne. De bloedafname zal plaats vinden in de avonduren. BRUINISSE. De vereniging tot bevordering van Gereformeerd School, onderwijs heeft haar jaarvergadering gehouden onder leiding van de heer M. Krijger. De heer H. Petter, hoofd der school, wees er in deze bijeenkomst op dat net aantal leerlingen 1 januari 117 bedroeg en inmiddels tot 116 is daald, terwijl 121 leerlingen nodig zijn om een vierde leerkracht te kunnen handhaven. Hij wekte de aanwezigen op mede te werken dat de 121 leer lingen zouden kunnen worden bereikt. De rekening over het jaar 1960, uit gebracht door de penningmeester, de heer L. Bij de Vaate, vermeldde een saldo van 465,82. Wanneer men dit saldo aanwendt tot dekking van het te kort blijft er een tekort van de vorige jaren van 696,92. De vergadering machtigde het Bestuur zo nodig een Kasgeldlening aan te gaan, om het te kort weg te werken. Bij de Bestuursverkiezing werd in de vacature Levien de Waal (niet herkiesbaar) gekozen de heer C. Deur- loo met 62 van de 100 uitgebrachte stemmen. Ook de heer J. A. van 't Leven was aan de beurt van aftreden. De heer van 't Leven was herkiesbaar, maar door de heer Joh. de Waal Cz, werd voorgesteld deze zetel toe te wijzen aan de vierde kerk ter plaatse, de Oud-Gereformeerde Kerk. Als tegen, candidaat werd door hem de heer W. van Gilst genoemd. Met een stemmen verhouding van 53 tegen 47 behield de heer van 't Leven zijn zetel. Bij de Rondvraag werd op voorste] van de heer M. Luteijn de contributie van 2,- op 3,- per jaar gebracht. Voorstellen om de contributie op 5,- c.q. 10,- per jaar te brengen werden te rigoureus geacht. MIDDELBURG. De ringlij ders die op 3 juni a.s. zullen deel nemen aan de Zeeuwse dag in Antwerpen zullen vanuit Vlissin gen met een speciale boot naar Antwerpen worden gebracht. In de haven die het dichtst bij de Grote Markt is gelegen zullen de rijders met hun paarden, sjezen en huifwagens worden ontscheept. In optocht gaat het daarna naar de Grote Markt waar een demonstra tie zal worden gegeven. Aan deze demonstratie zullen ongeveer zes tien ringrijders, alsook zes ver sierde sjezen en twee Walcherse huifwagens deelnemen. Dit werd zaterdag meegedeeld in de algemene vergadering van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging. De voorzitter, de heer P. Brasser, vroeg de medewerking van de leden. Ook zal worden getracht een groep van ongeveer honderd per sonen in klederdracht voor deze dag bij elkaar te krijgen. Door de ringrijders is, gezien het feit dat de Grote Markt met keien is bestraat, de voorwaarde gesteld dat op de baan een dikke laag zand komt, terwijl emaast een badding wordt geplaatst die het zand bij elkaar houdt. De heer Brasser zal op 2 juni alles inspecteren. De deelnemers voor deze manifestatie kunnen voor 10 mei bij een van de leden van het dagelijks bestuur worden opgegeven. ZAAMSLAG. De zondagsschoolver. eniging „Samuel", vergaderde in het zondagsschoolgebouw onder leiding van de voorzitter, de heer M. Buijze. Vol gend jaar hoopt de vereniging het 60- jarig bestaan te herdenken. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat er een batig saldo was. De heer Verpoorte, die aftrad als bestuurslid, stelde zich niet meer herkiesbaar en werd opgevolgd door de heer A. Diele- man. Aan de oproep van de voorzit ter, om het gebouw schoon te houden, gaven drie dames gehoor. Voor het aan maken van de kachel zal een vergoe ding van 15 aan mevr. Van Doeselaar- Goossen worden gegeven. Over ,,De zielszorg van Paulus" hield de heer C. H. Heijboer een inleiding. Thans bezoe ken regelmatig 35 kinderen de zondag school. DEN HAAG. De Marinevoorlich tingsdienst maakt bekend dat Hr. Ms. patrouillevaartuig ..Hadda" als visserij- politiekruiser in de Zeeuwse wateren toezicht uitoefent op het naleven van de visserijbepalingen. Tienjarig bestaan De jaarvergadering stond nog geheel in het teken van het tienjarig bestaan dat de Z.R.V. vorig jaar heeft gevierd. Hoogtepunt van dit jubileum was de ingebruikneming van het provincie huis waar de ringrijders een demon stratie gaven. Ook de grote jubileum- wedstrijd in Middelburg met 177 deelnemers was goed geslaagd. De jubileumviering werd besloten met een feestavond in Vlissingen. Gewone klassewedstrijden werden in verband met het jubileum niet verreden. De penningmeester maakte melding van een nadelig saldo van ongeveer 500 TERNEUZEN. Het strijkorkest van de Terneuzense Muziekschool, bestaan de uit leerlingen, afkomstig uit diverse plaatsen uit de omgeving, gaf in het verenigingsgebouw te Zaamslag een uitvoering. De heer J. W. Kusee, voor zitter van het comité van voorbereiding, sprak zijn blijdschap uit over de grote belangstelling voor deze avond, volgens hem een bewijs van belangstelling voor de muziekbeoefening. Onder leiding van de dirigent, de heer Wisse, werd een met zorg uitgekozen programma ten gehore gebracht. Mevrouw Delvaux uit St. Niklaas (Beigië) was soliste in twee aria's uit „The Messiah" van G. F. Han del. Dat de aanwezigen het gebodene waar deerden, bleek uit het langdurig applaus voor het orkest en de bloemen, die de soliste aangeboden kreeg. VLISSINGEN. De heer W. Cleeren, machinestoker eerste klas in de cen trale Zeeland der P.Z.E.M. nam wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd afscheid. In de conferentie zaal van de centrale werd hij door de direkteur. ir. T. Michielsen, toegespro ken Andere sprekers waren de be- drijfs-ingenieur der centrale, ir. J. A M. Schoonderwoerd en de chef van de wacht, de heer F. A. A. Douglas. KAPELLE In het gemeentelijk sportgebouw aan de Vroonlandseweg in Kapelle hebben zaterdagmiddag twintig turnsters en jeugdturnsters allen leden van de bij de Zeeuwse Bra bantse Turnkring aangesloten vereni gingen, deelgenomen aan de kring- keurturnkampioenschappen van de Ze bra. De belangstelling hiervoor was bij zonder groot en er viel volop te ge nieten van bijzonder goede turapres- taties. Vooral Nel Fritz uit Vlissingen. toonde op overduidelijke wijze dat ze nog steeds tot de beste klasse behoort want zij be haalde een puntenaantal van 46.35. Op de tweede plaats bij de turnsters kwam W. Vreeke uit Breda met 43.65 punt. Bij de jeugdturnsters leverde Julia Polfliet uit Goes een bijzonder goede prestatie want zij veroverde niet minder dan 44.40 punt. Bij de aanvang van de wedstrijden werd een openingswoord gesproken door de heer J. J. Ganseman, voorzitter van de gymnastiekvereniging „Olympia" te Kapelle welke deze kampioenschappen organiseerde. Wedstrijdleider was de heer L. Soeting. Toen de acht leden tel lende jury de uitslag bekend maakte bleek dat de volgende uitslagen waren verkregen: De uitslagen: Turnsters: 1. Nel Fritz, Vlissingen 46.35 pnt; 2. W. Vreeke, Breda, 43.65 pnt: 3. J. Hagenaars, Bergen op Zoom, 39.60 pnt; 4. C. Muller, Breda, 39.10 pnt; 5 en 6. Y. Schout Vlissingen en J. den Toonder, Vlissingen, beiden 38.45 pnt; 7. E. Schou—Baljeu, Sou burg, 37.55 pnt; 8. C. v. d. VredeLepoeter, Kapelle, 35.75 pnt; 9. M. Bom, Kapelle, 35.40 pnt; 10. J. de Klerk, Goes, 33.90 pnt; 11. W. Kuys—Dingemanse, Middelburg, 33.80 pnt. Jeugdturnsters: 1. Jul. Polfliet, Goes, 44.40 pnt; 2 en 3. A-Jeras, Middelburg en J. v. d. Plasse, Yerseke, beiden 41.45 pnt; 4. M. de Nooyer, Middelburg, 39.30 pnt; 5. W. Bon- gers, Middelburg, 38 35 pnt; 6. N. van Gel deren, Vlissingen, 37.30 pnt; 7. M. Mijns- bergen, Goes, 36.35 pnt; 8. Joh. Polfliet, Goes, 36.20 pnt; 9. A. v. d. Visse, Goes, 32.30 pnt. Aan de hand van deze uitslagen werd de keurploeg dames van de Zeeuws-Brabantse turnkring als volgt samengesteld: 1. N. Fritz, Vlissingen; 2. Jul. Polfliet, Goes; 3. W. Vreek, Breda, 4 en 5. A-Jeras, Middelburg en J. v. d. Plasse, Yerseke, bei den evenveel punten; 6. J. Hagenaars, Ber gen op Zoom; 7. M. de Nooyer, Middelburg; 8, C. Muller, Breda; 9 en 10. J. den Toonder Vlissingen en Y, Schout, Vlissingen, beiden i evenveel punten. gulden als gevolg van de hoge kosten van het tienjarig bestaan. De aftredende bestuursleden de heren J. Maljers, J. Rooze en P. Peper werden herkozen. .Hier leeft een stukje folklore waar u trots op kan zijn", zei de heer H. J. Odink, hoofdbestuurslid van de federatie die in deze vergadering sprak. Hü meen de dat door de bevolkingsdichtheid de folklore steeds meer dreigt te verdwij nen. Ook televisie en radio spelen hierin een rol, zei de heer Odink. „Achter de folklore zit een stuk historie." Ook de overheid heeft dit ingezien en de fede ratie krijgt dan ook jaarlijks een subsidie. De heer Odink gaf tenslotte de verzeke ring dat de federatie altijd wanneer dit nodig mocht zijn financiële hulp aan de Ringrijdersvereniging wilde verlenen. Wedstrijdagenda De wedstrijdagenda werd als volgt vast- gesteld: De eerste klas wedstrijd wordt op 17 juni in Arnemuiden verreden. De tweede klasse op 15 juli in Sint-Laurens. De derde klasse is een vrije wedstrijd die vermoedelijk op 29 juli in Vlissingen wordt georganiseerd. De data voor de folkloristische dagen in Middelburg zijn nog niet vastgesteld. De heer Brasser meen-de dat de grote wedstrijd in Middel burg op het Molenwater op 24 augustus plaatsvindt. De wedstrijd met versierde sjezen zal vermoedelijk worden gehouden op 20 juli in Middelburg. Na de huis houdelijke zaken vertoonde de heer Castenmiller enkele films over de wed strijden van het afgelopen jaar. TERNEUZEN. Wegens zijn vertrek naar Hall, waar hij beroepen predikaat is, heeft vicaris G. P. Post gisteren af scheid genomen van de Hervormde ge meente te Terneuzen. De scheidende vicaris hield voor een in grote getale opgekomen gemeente een predikatie over Luc. 18 8 „Als de Zoon des mensen komt, zal Hij dan nog geloof vinden op aarde". De predikant wees er op dat geloof pertinent geen cultureel verschijnsel is, maar een zich richten op de toekomst, die van Chris tus is. Hij waarschuwde voor het (wel cultureel getinte) vormgeloof. De voorzitter van de kerkeraad, ds. .1. Scholten, dankte vicaris Post voor zijn rustige en toegewijde arbeid. Hierna sprak de vicaris een dankwoord. Raad van Ellewoutsdijk KRUININGEN. Omstreeks kwart over vijf vond gistermorgen op de rijks weg te Kruiningen een ernstig auto-on geval plaats. De wagen, bestuurd door B. uit Vlissingen, raakte bij het kruis punt Veerweg van de weg af, ramde een verkeersbord, ramde vervolgens een lichtmast die afknapte, en kwam ten slotte ondersteboven op de rijweg te liggen. De auto, die uit de richting Ber gen op Zoom kwam, werd totaal ver-! nield. De bestuurder, de heer E. H. R. v. d. B. uit Vlissingen, liep slechts lichte ver- wondingen op. De andere drie inzitten den moesten evenwel naar het St. Jo- sephziekenhuis te Vlissingen worden overgebracht. De echtgenote van de bestuurder kreeg een shock en eveneens lichte verwondingen. Van het echtpaar M. liep de man een hersenschudding en een bovenarmfractuur op, en de vrouw diverse snij- en schaafwonden. Dr. P. Allewijn uit Kruiningen verleende eer ste hulp. De oorzaak van het ongeluk is waar schijnlijk te wijten aan oververmoeid heid van de bestuurder. Chr. Plattelandsvrouwen vergaderden ZAAMSLAG. De Christelijke Plat telandsvrouwenbond in Oost Zeeuws- Vlaanderen vergaderde in ,,De Poort" te Zaamslag, onder leiding van de pre sidente mevr. Scheele-Dekker uit Ter- neuzen. In haar openingswoord verwel komde zij de spreker van deze avond, een vertegenwoordiger van de N.V. We verij „De Ploeg", die een inleiding zou houden over „De gezellige moderne wo ning". In verband met de stijgende kos ten en aankoop van verschillende arti kelen, werd besloten de contributie te verhogen. Medegedeeld werd dat de eerstvolgende vergadering te Terneuzen zal worden gehouden. De heer mr. G. Tichelman zal hier spreken over zijn reis naar Palestina. Plannen werden be sproken om deze zomer een reis te ma ken naar de Keukenhof of om Prinsjes dag te Den Haag bij te wonen. Hierna gaf de spreker, aan de hand van diverse stoffen, een overzicht van textiel, vanaf de grondstoffen tot de be werking in de fabriek. G-RIJ PSKERK'EOnder leiding van de heer Dronkers kwam de christelijke oranjevereniging in jaarver gadering bijeen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer Rotte, bleek, dat het ledental op hetzelfde niveau was ge bleven, hoewel nog vele inwoners geen lid zijn van de vereniging. De penning meester maakte melding van een ruim batig saldo van ruim 300 gulden. De heren A. Franke, M. Kaljouw en J. G. Rotte werden tot bestuursleden herko zen. Enkele leden van de 'zangvereniging uit St Laurens brachten na de pauze het toneelstuk „De zon tegemoet" op sublieme wijze op de planken. GOES Het Christelijk Nationaal Vakverbond belegt 18 maart a.s. om 2.30 een kadervergadering in de Prins van Oranje. Op deze bijeenkomst zullen o.m. aan de orde komen de gemeenteclassifica tie en de problematiek rond de werksta king. Minder haast, meer tijd' HOEK. De Hervormde vrouwenver eniging van het C.J.V.F. hield in de ge hoorzaal te Hoek een bijeenkomst, die onder leiding stond van mevrouw H. Henning. Mevrouw J. F. v. d. Bolt- Molsdorf hield een inleiding onder de titel „Minder haast,meer tijd". Van de gelegenheid om vragen Ie stel len werd een druk gebruik gemaakt. Na de pauze voerde de afdeling Ter neuzen een toneelspel op. KAPELLE. In zijn openingsrede tijdens de zaterdagmiddag in de kanti ne van het veilinggebouw gehouden al gemene jaarvergadering van de vei lingsvereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" te Kapelle, heeft de voor zitter de heer P. J. J. Dekker uit We- meldinge, gesproken over de onbevre digende uitkomsten van de fruitteelt in het afgelopen jaar. De ongunstige weersomstandigheden hadden geen beste invloed op de opbrengst en de kwaliteit van verschillende produkten, terwijl met name bij de appels de be- waarbaarheid er nadelig door werd beïn vloed. Ook het prijsverloop is tegengevallen en hierdoor zijn de fianciële resultaten van vele fruitbedrijven beneden de ver wachting gebleven, aldus de heer Dek ker die vervolgens wees op de voortdu rende stijging van de kosten die ge maakt moeten worden. Deze stijging van de kosten en de ongunstige resul taten in het afgelopen jaar werken voor de telers min of meer ontmoedigend en het heeft reeds toe gevolg gehad dat in enkele gevallen het bedrijf werd geli quideerd en de betrokken teler in loon dienst ging. De heer Dekker noemde het bijzon der belangrijk vertrouwen te hebben in het eigen vak en in dit verband herin nerde hij aan een uitspraak van ir. A. W. v.d. Plassche, de direkteur-generaal van de landbouw tijdens de dezer dagen gehouden N.F.O vergadering die daar heeft gezegd de toekomst van de fruit teelt beslist niet somber in te zien wan neer de telers een produkt van goede kwaliteit kunnen telen tegen een mati ge prijs. De spreker herinnerde voorts aan het feit dat 1960 weer duidelijk heeft ge toond dat niet alleen de exporthandel hoge eisen stelt aan het produkt maar ook de binnenlandse consument en de conservenindustrie. Bewaarbaarheid slecht De heer Dekker wees er ook op dat de bewaarheid van verschillende appel rassen is tegengevallen en dat was ook het geval met de Conference die in de gasvellen werd opgeslagen. Op vele plaatsen in het land werd deze ongunsti ge ervaring opgedaan. De opgedane er varing, aldus de heer Dekker heeft ons opnieuw de overtuiging geschonken dat de gasbewaring van bepaalde rassen het experimentele stadium nog niet ach ter de rug heeft. Tenslotte zei hij dat dank zij een ef ficiënte bedrijfsvoering de resultaten voor de veilingorganisatie in 1960 gunstig zijn geweest. Meegedeeld werd dat er 30.000 stuks GOES. De jaarlijkse schooldag van de christelijke scholen in Zeeland zal dit jaar op 2 juni worden gehouden in de Prins van Oranje te Goes. Aan deze dag zal tevens een expositie van leer middelen worden verbonden. In de mor genuren spreekt professor dr. W. J. Kooiman uit Amsterdam over „De vrije school in de Verenigde Staten en 's middags zal de heer D. van der Meu- len uit Gorssel uit causerie houden over de huidige situatie van de Arabische wereld. nieuwe fruitkisten aangeschaft zullen worden voor het komende seizoen en 40.000 stuks aardbeienkratten. De maxi mum voorraad kisten van de veiling Kapelle komt hiermede op 365.000 stuks en de voorraad aardbeienkratten op 205.000 stuks. De kwekers zullen weer gelegenheid krijgen om eigen kisten bij te bestellen en voorzitter Dekker wekte allen op om hiervan gebruik te maken. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden de heren P. J. J. Dekker te Wemeldinge, J. Burger Fzn. te Wemeldinge en Chr. Smalle- gange te Biezelinge herkozen. In verband met zijn leeftijd had de heer S. de Visser te Kattendijke zich niet meer herkiesbaar gesteld als be stuurslid en in zijn plaats werd gekozen de heer Joh. van Leeuwen te Katten dijke. WEMELDINGE De bemanning van de Nederlandse Loodsboot Arcturus, die zes mijl buiten de territoriale wateren op de Noordzee op kruispost ligt, heeft zaterdagmiddag nabij de Middensteen- bank een drijvend lijk waargenomen. Met een sloep, en met behulp van een ladder wist men het lichaam op een reddingsvlot te krijgen, waarna het vlot met z'n trieste last aan een boei werd gemeerd. Per radio waarschuwde men de rijks politie te water, die vanuit Wemeldin ge uitvoer met de R.P. 18. Het stoffelijk overschot werd in Vee- re aan de wal gebracht en naar het lijkenhuisje op de begraafplaats ver voerd. Gezien de kleding betreft het hier waarschijnlijk het stoffelijk overschot van de 25-jarige Fokke Hoekstra uit Urk, die op 9 december 1960 met zijn broer verdronk toen hun vissersvaar tuig, de „UK-33" door een Zweedse ertstanker (de ..Matarengi") twaalf mij len buiten Westkapelle werd overvaren. Naar wij nader vernemen is het li chaam inderdaad geïdentificeerd als dat van de 25-jarige Fokke Hoekstra, gewoond hebbende te Urk. Het lichaam zal haar Urk worden overgebracht om daar te worden begraven. TERNEUZEN. In de hervormde kerk aan de Noordstraat te Terneuzen is een zangavond gehouden, die georga niseerd werd door de bijbelkioskovereni- ging te Amsterdam. Medewerking ver leende het Hervormd kerkkoor „Lauda- mus". De samenzang werd geleid door Kees Deenink. Als sprekers traden op ds. W. van Hattum en ds. P. A. v. d. Vlugt, respectievelijk gereformeerd en hervormd predikant. ELLEWOUTSDIJK. De gemeente raad vergadert dinsdagavond. Ged. Sta ten hebben de raad voorgesteld de ver goedingen voor de wethouders te bren gen op 900 gulden per jaar. Het initia tiefcomité „De Bevelanden" heeft een subsidie van 4 cent per inwoner ge vraagd. B. en W. stellen voor dit be drag te verlenen. In de vorige raads vergadering is gevraagd de straatver lichting te laten branden. De kosten hiervan bedragen 355,80 tegen thans 201,28. B. en W. stellen voor niet te besluiten tot het doen branden van de lampen gedurende de nacht. B. en W. stellen de raad verder voor de burge meester een vergoeding voor het ge bruik van zijn auto te geven. Het be drag zou 600 gulden zijn, waarvan de helft door Driewegen wordt betaald. Ten slotte wordt voorgesteld de heer H. Drijfhout te benoemen tot onderwijzer aan de o.l. school belast met de waar neming van het hoofdschap. VLISSINGEN Het clubhuis van Zeeland Sport is klaar! Dat dit vreugde verwekte in de harten van de leden van deze Vlissingse Sportvereniging is te begrijpen,, maar nog meer is deze blijdschap te verklaren, wanneer men weet dat het ruime, moderne en effi ciënte clubhuis voor 97 procent door de leden in een jaar zelf werd ge bouwd. Wethouder Ch. J. Gillissen Verschage, die zaterdagmiddag de officiële opening verrichtte, sprak zijn bewondering en waardering uit voor deze prestatie. „Het bewijst eens te meer", zei de wethouder, „dat particulier initiatief een belangrijke factor is voor het overwinnen van de moeilijkheden, waarmee de sportbeoefe ning in Nederland heeft te kampen." Volgens hem lagen de durf en het door zettingsvermogen ten grondslag aan de bouw van het huis. Hij deed een beroep op alle Vlissingse sportlieden de ver eniging te assisteren in de voltooiing van de nog niet gereed gekomen kleedlokalen. Clubliefde De heer Gillissen Verschage overhan digde de sleutel van het gebouw aan de voorzitter van de bouwcommissie van de vereniging, de heer P. Loekemeijer. Deze zei dat naast het doorzettingsver mogen ook enthousiasme en vakkennis werd geleverd door Bellamypark 46 en 48 Tel. 2988 - Vlissingen (Bekend door haar prima kwaliteit, lage prijzen en uitstekende service). de werkers, die onder leiding van de heren H. van der Zande en J. van Maris hun vrije tijd aan hun clubliefde opoffer den, niet moest worden ontzegd. Hij vond het resultaat niet minder dan „verbazingwekkend". In zijn dankwoor den aan de vervaardigers van het club huis betrok hij ook de aannemer, de heer J. W. Christiaanse. die hem met raad en daad had bijgestaan en ook de basistekening had vervaardigd. De heer Loekemeijer droeg op zijn beurt de sleutel over aan de heer P. Ventevogel, de voorzitter van Zeeland Sport, die een welkomstwoord richtte tot de aanwezigen, onder wie ook wet houder F. G. Smit en de heren F. Naere bout en M. J. van Poelje van de Stichting Sportbelangen. De heer Ventevogel noem de deze openingsdag van het nieuwe clubhuis de belangrijkste in het bestaan van de vereniging. Hij vond de totstand koming van het gebouw „uniek" en achtte het van groot belang de jeugdige leden van de vereniging door middel van gezellige avonden, lezingen en dergelijke in het clubhuis van de straat te houden. Onder de vele sprekers, die van de gelegenheid gebruik maakten bestuur en bouwcommissie geluk te wensen, waren o.a. de heer I. W. Bakker namens de K.N.V.B. en de afdeling Zeeland, waarvan hij voorzitter is en de voorzitter van de Voetbalvereniging Middelburg, de heer S. Simonse. MIDDELBURG. Een personenauto, bestuurd door R. uit Vlissingen is zater- dagavpnd met grote snelheid op de Nieu we Vlissingse Weg in een sloot gereden, waarbij de wagen totaal werd vernield. Een jongedame, die naast de bestuur der zat raakte bij dit ongeval gewond en moest worden opgenomen in het zie kenhuis. TERNEUZEN. De heer J. van Hoff, heeft onder grote belangstelling zijn zilveren ambtsjubileum als tech nisch ambtenaar bij de N.V. Waterlei ding Maatschappij „Zeeuwsch-Vlaande ren gevierd. Hij ontving het gouden in signe van de waterleidingmaatschappij en een gratificatie. De voorzitter van de personeelsvereniging, de heer J. van Damme bood fotomateriaal aan. TERNEUZEN. Tijdens de jaarver gadering van de aquariumvereniging „De Albino Zwaarddrager", die gehou den werd in de „Gastronoom,.' besloot men ter gelegenheid van het 12^ jarig bestaan van de vereniging op Hemel vaartsdag een reis te maen naar Ant werpen. Bij een bestuursverkiezing werden de heren G. H. Gillissen en J. H. Will beiden herkozen. 4e klasse zuid: VVNZioalutose Boys 22, AZVV—SSC '55 7—1, Nieuw dorpArnemuiden 03, Dintel- oordSprang 24, Good. Luck— The Gunners 31. Ie klasse Zeeland: SpuiColijrisplaatse Boys 10 (Spui kampioen), MevoVeere 51, KapelleHoek 94. Ter neuzense BoysWemeldinge 1—2, SVD—Wolf aartsdijk 2—4. 2e klasse a: Zeeland Sport VIArnemui den II 40, Bevelanders I Kloetinge 1 32, Middelburg V Meeuwen l 11, Nieuwland 1 RCS III 2—7, Kats 1—VCK I 3—3. 2e klasse b: Rillandia II—AZVV 11 5—0, Beren 1Z aamslag 1 41, Kloetinge IIHeinkenszand I 51, Driewegen INieuwdorp II 4I, Yersefce IIITerneuzense Boys II 51. 2e klasse c: WIK IZeemeeuwen 1 afg., Burgh IIIMevo II 00, Brou wershaven IIIBruse Boys I 03 (Bruse Bojjs kampioen). 3e klasse a: Meeuwen IIBevelanders II afg.. Oostkavelle IINieuwland II 3—3. VCK III—Serooskerke II 3—2. 3e klasse b: VCK 11Gnstknnp.lle I 62, Borssele I—Kavelle II 1—0. Wis- senkerke I—Heer Hendrik I 6—0. 3e klasse c: WemelrOnae IIWolfaartsdiik U 2t. Kloetinge 111Waarde II 1—7. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen: 4-3 Oberon, Scar city, Lyra, Beekbergen, Albert-V, Keyser, 5-3 Jupiteij, Mutua Fides, Helen; Vlissingen vertrokken: 4-3 Scarcity. Lyra, 5-3 Oberon, Beekbergen, Keyser. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned schepen) 4-3 Ardito, Interpide, Senegalkust, Metropole, Dubhe, Maaskade, Tanny, 5-3 Jura, Albert-V. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 4-3 Bernina, Pamir, Gaasterdyk, Loppersum, Admiraal Courbet, Irene Catharina-W, Roe pat, Prinses Irene, 5-3 Albatros, Mariscal Lo pez, Prins Alexander, Elda, Waal, Vedette, Oosterburgh, Dinkel. 3 e klasse d: Prune TTs;nn+r, 7 Duivelcrnd TTRurrfh IV 43. 3e klasse e: FTnol- TTA r7TT\7 TTT nfry.. TTr)T'.»g,,onoY, TT 7. HOEK. In het jeugdgebouw hebben de afdelingen Hoek en Terneuzen van de C.J.M.V. een gecombineerde basiscursus gehouden. Deze vergadering stond onder leiding van de heer W. Oosterling. Voorts waren aanwezig de heren C. Kos ter (Terneuzen) en G. Pladdet (Sluiskil) en mejuffrouw C. Scheele. eveneens uit Sluiskil. De heer Pladdet hield een in leiding over „hoe behandelen wij de Bijbel op de club". Na de pauze voerde de afdeling Sluis kil een spel op o.l.v. de heer C. Koster.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4