BOUW GREVELINGENDAM BEGINT BINNENKORT Goesenaar schoot onder andermans duiven Arnemuiden en AZVV naar moeilijk te nemen klippen Will van Zoelen vrijwel zeker van de titel Aanbesteding op 28 maart Hulst krijgt meer ruimte Materiaal Met Muziek Meer Melk Keurturnwedstrijden in Kapelle Herstel uurwerk in Schore Vrijdag 3 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. S Tentoonstelling van Nederlands fabrikaat geopend Stroomversnelling Kabelbaan Grenswijzigingen in Z." Vlaanderen POLITIERECHTER MIDDELBURG Ringnummers verwisseld waardoor zijn vogels steeds in prijzen vielen Voorzitter Visserij schap herbenoemd Krediet voor aanleg van straten Vijfhonderd gulden Voetbalprogramma voor zaterdag Spui wacht op de concurrenten Veertig jaar voorman bij de melkfabriek SLECHTHORENDEN VERGADERDEN Zeeuwse tafeltenniscompetitie W.H.S. KREEG VERENIGING VAN SUPPORTERS TERNEUZEN. Eén der plaatsen die de eer te beurt valt de tentoonstelling: „Nederland maakt het zelf", van de Vereniging Nederlands Fabrikaat, bin nen haar poorten te hebben, is Ter- neuzen. De vaste leerkracht die aan deze ex positie verbonden is, de heer A. B. Wapstra, heette woensdagnamiddag de genodigden waaronder Burgemeester mr. H. Rijpstra, verscheidene gemeen teraadsleden, hoofden en leerkrachten van hogere en lagere onderwijsinstellin gen welkom, en gaf een boeiende uit eenzetting over het doel van deze ten toonstelling. Deze is bedoeld om goodwill te kwe- jen voor het Nederlandse product, dat zeker niet wat de kwaliteit betreft moet onder doen voor dat uit andere landen, maar, meestal wel goedkoper is. Aan de hand van voorbeelden uit 1850 en 1950 is te zien de vooruitgang op woning-, landbouw- en industrieelgebied in ons land. Nu de gemiddelde leeftijd geko men is op 72 jaar voor de mannen en 74 voor de vrouwen moet er gezorgd worden dat de jongeren, jongens zowel als meisjes een passende werkkring kiezen. De heer Wapstra zal hier in de R.K.jongensschool de eerste dagen lesgeven aan de leerlingen die in klasse- verband de tentoonstelling komen be zoeken, dit aangepast aan de leeftijd van de verschillende klassen en om zo mogelijk de jongens te animeren een technisch beroep te kiezen. Veertien fa brieken zijn hier vertegenwoordigd. O.a. zijn hier te zien de staal-, plastic-, en nylon industrie, verf en linoleumfabri- cage, scheepsbouw, rubber en kunstrub ber artikelen, etc. Dit alles om de schooljeugd te laten zien met hoeveel toewijding, energie en vakmanschap aan het vervaardigen van het Nederlandse produkt wordt gewerkt, iets waaraan zij later ook deel kunnen hebben. BRUINISSE. Op dinsdag 28 maart zal de aanleg van het deel van de Grevelingendam, dat over de Krammerplaat loopt worden aan besteed. De voorbereidingen hebben ongeveer twee jaar in beslag ge nomen en over enkele weken zal met de aanleg van deze dam een aan vang kunnen worden gemaakt. De dam zal, met inbegrip van de over brugging van de nieuwe sluis te Bruinisse een lengte krijgen van on geveer zesduizend meter. Het gedeelte dat o-p 28 maart wordt aanbe steed zal een lengte krijgen van ongeveer 4100 meter en zal lopen van de wal te Bruinisse tot de noordoostkant van de Krammerplaat. Het resterende gedeelte van de plaat af tot aan de hoek van Sint Jacob met een lengte van ongeveer tweeduizend meter zal in 1962 en 1963 worden gemaakt. Over deze dam wordt een snelverkeersweg met een breedte van 7,25 meter aangelegd en daarnaast, gescheiden door een brede berm met beplanting, een weg voor het langzame verkeer. Het ligt in de bedoeling dat in april land met Rotterdam met tientallen ki- een begin wordt gemaakt met het bag geren van een nieuwe werkhaven in de Krammerplaat, tegenover de Hoek van Sint Jacob. Aansluitend aan deze haven wordt een terrein aangelegd, dat hoger zal liggen om een veilige plaats te bie. den voor keten en magazijnen. Ook de installatie voor het maken van asfalt zal hier een plaats krijgen. Eind 1961 dient het dijkgedeelte op de Plaat gereed te zijn en de dorpel in de vaargeul tussen Bruinisse en de Plaat moet dan worden gemaakt. Op deze dorpel zullen in 1962 38 caissons worden geplaatst en het ligt in de be doeling in mei 1962 deze geul definitief te sluiten. Bij het maken van de dor pel zal gebruik worden gemaakt van nieuwe methoden, waarmee in 1960 bij Bruinisse proeven zijn genomen. Het verwerken van heet asfalt onder water en het gebruik van nylijndoek zal hier plaats vinden. De dijk zal in hoofdzaak worden be kleed met asfaltbeton. Aan de oostzijde van de dam wordt gebruik gemaakt van betonglooiing. De fabricage van betonblokken zal door de Zeeuwse in dustrie plaats vinden. de Grevelingen komen en zou bij eb de stroming in tegenovergestelde rich ting plaats vinden. Het gevolg daarvan zou zijn dat de stroomsnelheid in het Zijpe enorm zou toenemen en dat zou niet zonder gevaar zijn, omdat het Zijpe een nauwe trechter is. Om het gevaar te voorkomen wordt de Greve lingen zo dicht mogelijk bij het Zijpe afgesloten, waardoor een toeneming van de stroom door het Zijpe wordt voorkomen. Ten behoeve van het ver keer moest een concessie worden ge daan, want men kan de verkeersweg, die over de dam zal worden aange legd, niet door het dorp Bruinisse la ten lopen. Daarom is de dam ten wes ten van Bruinisse geprojecteerd, waar men tevens dicht bij een zandplaat is en een groot deel van de dam over da Krammerplaat kan worden gelegd. lometers verkort zijn, tenminste als dan ook de Haringvlietbrug en de aan sluitende wegen van het rijks- en pro vinciale net gereed zullen zijn geko men. Het is bijzonder eenvoudig om op een landkaart lijnen te tekenen en aan te geven, waar het Brouwershavensegat en de Oosterschelde moeten worden afge sloten. Omdat deze werken echter bui tengewoon groot zijn is het niet moge lijk tegelijk het Brouwershavensegat en de Oosterschelde af te sluiten. Was dat wel mogelijk, dan zou de dam in de Grevelingen niet nodig zijn. Van de primaire afsluitingen is het eerst het Brouwershavensegat aan de beurt. Wanneer deze uitweg naar zee zal zijn afgesloten en de Oosterschelde nog niet, zullen eb en vloed niet meer via het Brouwershavensegat het Grevelingen- bekken vullen, maar zal uitsluitend via het Zijpe en de Oosterschelde water in Nog in studie is op welke wijze de geul bij de Hoek van Sint Jacob zal worden afgesloten. Overwogen wordt hier een geleidelijke sluiting toe te passen. In dat geval zou de geul door een tijdelijke constructie overbrugd moeten worden en zelfs wordt ge dacht aan een kabelbaan. In ieder geval zal in 1962 met het dichten van de geul worden begonnen en in 1963 zal de geul worden afgesloten. De dam tussen Schouwen-Duiveland en Flakkee zal dan werkelijkheid zijn geworden. In 1963 en in 1964 zullen de wegen over de dam worden aangelegd en in 1964 zal de verbinding van Noord-Zee- DEN HAAG. In de memorie van antwoord op het wetsontwerp tot wij ziging van de gemeentegrenzen van Hulst, Hontenisse, Graauw en Langen- dam, Clinge, St. Jansteen en Vogel waarde deelt minister Toxopeus mede, dat spoedig een her-indelingsplan voor Walcheren zal verschijnen. Voor Zuid- Beveland en West-Zeeuws-VIaanderen zijn plannen in overweging. Gesteld wordt dat het stedelijke Hulst door uitbreiding als streekcentrum meer voor het omliggende platteland kan gaan dienen. Hulst verkeert in ruimte nood. Een aansluitend stuk industrie gebied van St. Jansteen, De Tragel, dat zich tot Hulst rekent, zal verruiming krijgen. Op het terrein, dat van Hon tenisse wordt overgenomen, zal woning bouw kunnen komen. Voorts zegt de minister, dat de over te dragen buurtschap „Het Jagertje" van Hontenisse naar Hulst voor deze stad van grote betekenis is. Deze buurt schap ligt ver van de kern van Hon fenisse af. A. L. S. LOCKEFEFJt Voor de bouw van het eerste deel van de Grevelingendam zijn nodig 3.400.000 kubieke meter zand250.000 ton mijn- steen, 131.500 vierk. meter zink- plaatstukken (voldoende om zestien voetbalvelden mee vol te leggen), 17.000 vierk. meter nylon (ruim voldoende voor 1700 bruidsjaponnen), 109.000 kub. meter klei, 107.000 ton asfalt, 53.000 vierk. meter beton glooiing en ten slotte nog 38 caissons. DEN HAAG. In de openbare be stuursvergadering van het Visserijschap werd tot voorzitter voor de periode 1 februari 1961 tot 1 februari 1963 herbe noemd de heer A. L. S. Lockefeer, bur gemeester van Hulst. De heer Locke feer heeft zitting in het bestuur van het Visserijschap namens de Vereni ging tot bevordering van de Zeeuwse Visserijbelangen „Zevibel", van welke organisatie hij voorzitter is. Het Visse rijschap (gevestigd te 's-Gravenhage) is het horizontale publiekrechtelijk orgaan voor de gehele Nederlandse visserij. Het bestuur bestaat uit zeven vertegenwoor digers der werkgeversorganisaties plus zeven vertegenwoordigers der werkne merorganisaties, terwijl vertegenwoor digers der betrokken ministeries de ver gaderingen bijwonen. De herbenoeming van de heer Lockefeer mag worden ge zien als een bewijs dat hij het vertrou wen geniet van het gehele Nederland se visserijbedrijfsleven. BORSSELE. De gemeenteraad heeft een crediet van 46.000 gulden be schikbaar gesteld voor de aanleg van straten Zuidsingel en Wolphaartsweg. B. en W. deelden in de raadsverga dering mede dat de Lucerneklaver aan de Zuidsingel is verkocht aan de heer J. de Regt voor 850 gulden per hecta re. De exploitatie van het keukenbuffet in het verenigingsgebouw is opgedra gen aan mevr. E. Fraanje-Walhout voor 200 gulden per jaar. Na een uitvoerige discussie heeft de r?a.j n'euwe tariefsverordening vastge steld voor het gemeentelijk waterlei dingbedrijf. Op voorstel van Ged. Staten werd be sloten het presentiegeld voor het bijwo nen van raadsvergaderingen met in gang van 1 januari 1961 vast te stellen ?P Sb'den pei vergadering. Voor net bijwonen van commissievergade ring wordt een vergoeding gegeven van vijf gulden. Eveneens op voorstel van Ged. Sta- ten werd besloten de wethoudersvergoe- dingen met ingang van 1 januari 1961 vast te stellen op 1080 gulden rer wet houder. MIDDELBURG. De Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers, afdeling Goes, organiseerde zoals alle andere organisaties voor het houden van wedvluchten voor postduiven, courses. De secretaris-penningmeester van de afdeling was de man, die alle admi nistratieve rompslomp voor zijn re kening nam. Hij was ook de persoon, die het makkelijkst, znder het wek ken van onmiddellijke argwaan, zijn vereniging zou kunnen benadelen. De verleiding was inderdaad te groot en de bestuursfunctionaris liet zijn eigen duiven door het bedenken van aller- iei listigheden als het verwisselen van ringnummers en dergelijke, voortdu rend in de prijzen vallen. Dat leverde hem uiteraard niet ge ringe bedragen op. Tot uiteindelijk ook voor hem de misdaad niet meer loonde en hij als het frauduleuze element in de vereniging werd ontmaskerd. Gisteren stond de Goesenaar voor de politierech ter, mr. A. W. Thöne, terecht. Hij wist niet voor hoeveel hij zijn club schade had berokkend, toen de officier van ju stitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, hem 'tot terugbetalen maande. Mr. Schenkenfoerg merkte voorts op, dat in de duivensport vaak wordt ge knoeid. Hij vond het zeer bedenkelijk, dat de verdachte, de Goese electro- monteur W. J. S., van zijn bestuurs functie op deze manier had misbruik gemaakt. Hij eiste drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd en 100 boete of twintig dagen hechtenis. Het vonnis was con form. Eveneens conform werd de Middel burgse los arbeider R. tot twee weken voorwaardelijk veroordeeld met twee jaar proeftijd, 40 of acht dagen en on der toezichtstelling van de reklassering. Hij was in een voor hem oude zonde vervallen: onder invloed van sterke drank ruiten ingooien. Bij verstek veroordeelde de politie rechter de Hontenisser R. tot twee we ken onvoorwaardelijk en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid voor motorvoertuigen. Hij had op 23 decem ber in zijn woonplaats onder invloed een bromfiets bereden. Behalve de ontzeg ging had de officier drie weken onvoor waardelijk geëist. De eis tegen de Hulster handelaar O. A. M. P. voor het onder Invloed berij den van een auto was tamelijk zwaar: drie weken voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, 500 of honderd dagen en vijf maanden ontzegging. Het vonnis ver schilde in de boete en de termijn van de ontzegging: 400 of tachtig dagen en zes maanden ontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De zaak tegen G. de B., fouragehan- delaar uit Hontenisse, leek veel op de vorige en het vonnis verschilde dan ook niet veel: drie weken voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, 300 boete of zestig dagen en zes maanden voorwaar delijke ontzegging. De officier had vijf maanden onvoorwaardelijke ontzegging gevorderd. Onder tranen beloofde de Vlissingse 65-jarige dame H. E. G. M.-P. dat het „niet weer zou gebeuren." Zij had op 7 december uit een winkel etenswaren weggenomen. De officier had clementie met haar en de politierechter ook: 40 of acht dagen. Bij verstek werd B. uit Sint-Jansteen conform de eis veroordeeld tot 75 of vijftien dagen. Hij had zich op 11 de cember in een kerk tijdens de dienst misdragen en maakte lawaai. De or debewaarder vond het noodzakelijk hem de kerkdeur te wijzen en kreeg toen van de oneerbiedige B. een klap op zijn neus. De constructieschilder H. S. uit Zaam- slag stond eveneens voor mishandeling terecht. Hij had tijdens een caféruzie met een zekere V. gevochten. De ver dachte voerde aan, dat zijn tegenstan der als een ruziezoeker bekend stond en de „schrik van de streek" werd ge noemd. De officier vond dat wel aanne melijk en eiste slechts 40 of acht da gen. Mr. Thöne was nog milder in zijn vonnis: ƒ25 of vijf dagen. BERGEN OP ZOOM. Op woensdag 15 maart a.s. hoopt de heer B. v. d. Ketterij, voorman op de fiessenafdeling van de Melkinrichting „Hollandia" te Bergen op Zoom zijn veertigjarig dienst- jubileum te herdenken. De heer v. d. Ketterij is echter beter bekend in Zee land dan in Brabant, omdat hij van deze veertig jaar er bijna 35 in Zeeland werkzaam was. Geboren te Arnemuiden, kwam op 14-jarige leeftijd als jong maatje op 15 maart 1921 de melk- en boterfabriek Koena te Vlissingen binnengestapt om te werk te worden gesteld in de fles-sen- afdeling. Enkele jaren later werd hij overgeplaatst naar de botermakerij. In deze afdeling heeft hij het grootste deel van zijn leven gewerkt, en wel tot rond 1957. Toen de flessenmelk voor Zeeland vanuit Bergen op Zoom werd gedistri bueerd, kwam de heer v. d. Ketterij in mei 1957 naar Bergen op Zoom en werd daar baas van dit gedeelte van het bedrijf. De laatste jaren is hij nu voor man in de flessen afdeling van de melk inrichting. MIDDELBURG. Voor zaterdag is in de vierde klasse zuid vastgesteld de klassieke ontmoeting Nieuwdorp-Arne- muiden. Vroeger een wedstrijd, waarin beide ploegen elkaar nagenoeg niets toe gaven, tegenwoordig een match waarin Arnemuiden duidelijk favoriet is. Ook nu zullen de koplopers wel geen steek laten vallen. AZVV-SSC '55 is eveneens een interessante krachtmeting. De Axe laren zijn thuis heel wat mans en we vermoeden dan ook dat de overwinnin genreeks van SSC '55, die bij Arnemui den een halt werd toegeroepen, zater dag wel niet hervat zal worden. De andere Zeeuwse vierde-klassers hebben rust. Dinteloord-Sprang zou mis schien een gelijkspel kunnen worden, maar Good' LuckThe Gunners is voor de thuisclub. In de eerste klasse speelt Spui zijn laatste wedstrijd. Tegen Colijnsplaatse Boys. De overwinning die we de Zeeuws- Vlamingen toedenken zal wei niet in ge vaar komen. Spui moet dan verder af wachten wat de concurrenten ervan te recht brengen. Die concurrenten Ter- neuzense Boys en Wemeldinge spelen zaterdag tegen elkaar in Terneuzen. Een gelijkspel zou de Spuienaren zeer goed uitkomen, maar Terneuzense Boys zal het zover wel niet laten komen en beide punten thuis houden. Mevo-Veere wordt een zege voor de Schouwenaren, Kapelle-Hoek waarschijnlijk ook, maar SVD-Wolfaartsdijk zal niet ver van een gelijkspel af liggen. PROGRAMMA. ,'15' zuid: NieuwdorpArnemuiden: AZVVSSC 55; VVNZwaluwse Boys: Din- teloord—Sprang; Good Luck—The Gunners; le klasse Zeeland: Spui—Colijnseplaatse Boys; MevoVeere; KapelleHoek; Terneuzense Boys—Wemeldinge; SVD—Wolfaartsdijk; 2e klasse a: Zeeland Sport VIArnemuiden II; Bevelanders I—Kloetinge I; Middelburg V— Meeuwen I; Nieuwland I—RCS III; Kats I— VCK I; 2e klasse b: Rillandia II—AZVV II; Beren I—Zaamslag I; Kloetinge II—Hein- kenszand I; Driewegen I—Neiuwdorp II; Yer- seke III—Tern Boys II. 2e klasse c: WIK I— Zeemeeuwen I; Burgh III—Mevo H; Brou- wershaven III—Bruse Boys I; 3e klasse a: Meeuwen II—Bevelanders II; Oostkapelle II— Nieuwland II; VCK IH—Serooskerke II; 3e klasse b: VCK II—Oostkapelle I; Borssele I— Kapelle II; Wissenkerke IHeer Hendrik I; 3e klasse c: Wemeldinge II—Wollaartsdijk II; Kloetinge IIIWaarde II; 3e klasse d: Bruse Boys IISinoto I; Duiveland IIBurgh IV; 3e klasse e: Hoek IIAZVV III; Zaamslag IIDriewegen II; Groep AI: Arnemuiden A IVlissingen A I; Zeeland Sport A IOost burg A I: R.C.S. AIMiddelburg AI; Groep A II Serooskerke AIVlissingen All: Middel burg AIIIVlissingen AIII: Middelburg All Zeelandia AI; Groep A in: Terneuzen AI Ria W I; Hulst A IITerneuzen A II: Groep A IV: Patrijzen A IWolfaartsdijk A I; Goes A IKapelle A I; Robur A IZierikzee A I; Groep A V: Wemeldinge A IYerseke A I; Groep B I: R.C.S. B I-—Serooskerke B I; Veere B IMeeuwen B I; Middelburg B I Domburg B I; Walcheren B IZeelandia B I; Oostkapelle B IVlissingen B I; Groep B II: Vlissingen B IIR.C.S. B II; Walcheren B II—Middelburg B II; Vlissingen B III—Vlis singen B IV; Zeeland Sport B IIV.C.K. B I; Groep B III: Vlissingen B VIIMiddelburg B V; Vlissingen B VIIIWalcheren B III; Vlissingen B V—Vlissingen B VI; Middelburg B VIII— R.C.S. B III; Groep B V: Patrij zen B I—Nieuwland B I; Goes B I—Luctor I; Borssele B INieuwdorp B I; Lewed Boys B IArnemuiden B I; Groep B VI: Kloetinge B IRillandia B I; Yerseke B I Krabbendijke B I; Hansw Boys B IKruinin- gen B I; Groep B VIII: W.I.K B I—Zee meeuwen B I; Burgh B IMevo B I; Brou wershaven B IZierikzee B I; Groep B IX: Mevo B II—Zierikzee B II; Sinoto B I—Zierik zee B III; Groep B X: Corn Boys B I—Zaam slag B I; Terneuzen B ISluiskil B I; Groep B XI: Spui B I—Corn Boys B III; Terneuzen B III—Corn Boys B IV; Groep B XII: Vo gelwaarde B IAxel B I; Clinge B IKoe wacht B I; Steen B I—Graauw B I; A.Z.V.V. B I—Hulst B I; Groep B XIII: Hontenisse B I—Hulst B IV; Hulst B III—Axel B II; Groep B XIV: Aardenburg B I—Biervliet B I; Breskens B I—Aardenburg B II; Oostburg B I— iJzendijke B I; Schoondijke B I—Re- tranchement B I; Hoofdplaat B I—Oostburg B II. KAPELLE. In het sportgebouw aan de Vroonlandseweg zullen zater dagmiddag keurturnkampioenschap- pen worden gehouden van de Zeeuws- Brabantse turnkring. Deze worden georganiseerd door de gymnastiekvereniging „Olympia" in Kapelle. Er zullen 12 turnsters en 13 jeugdturners aan deelnemen. De wed strijden beginnen om hall drie. KAPELLE De vele pogingen die het gemeentebestuur heeft ondernomen tot verbetering van het torenuurwerk in Schore zijn met succes bekroond. De gemeenteraad besloot op voorstel van B. en W. een elektrische installatie aan te schaffen voor het uurwerk waarmee een totaalbedrag van 1850 gulden is ge moeid. Dat het herstel lange tijd op zich heeft laten wachten is met name te wijten aan het feit dat er in ons land slechts drie firma's zijn, die gespecialiseerd zijn in het herstel van torenuurwerken. Deze firma's hebben volop werk en het bleek erg moeilijk om Schore in het schema te passen. Het herstel zou 700 gulden kosten. Het huidige uurwerk dateert uit de oorlogs jaren en is niet van beste makelij. Het aanbrengen van een elektrische installa tie kost weliswaar meer, maar betekent een betere oplossing. Daar komt nog bij dat de klokkenluider Stevense bereid is zijn ontslag als zodanig te nemen. De burgemeester verzekerde, dat het ge meentebestuur al het mogelijke heeft ge daan voor dit herstel. Om nog even bij Schore te blijven: Het gemeentebestuur had een verzoek ontvangen van de be woners uit de Langstraat tot het aanleg gen van trottoirs van heht Kerkplein tot de woning van de heer W. Bierens. De kosten biervoor bedragen 9200 gulden. B. en W. voelen meer voor een klinker bestrating, die 300 gulden meer kost. Naar de mening van het college heeft Schore daar meer baat bij. En boven dien meent het college, dat het nood zakelijk is dat er wat gebeurt. B. en W. zullen daarom een nader voorstel uit werken. MIDDELBURG. De jaarvergade ring van de afd. Middelburg van de Ver. voor Slechthorenden was bijzon der goed bezocht. Uit het verslag van de secretaris, de heer L. van Wallen burg bleek, dat er een opgewekt ver enigingsleven bestaat. Uit het jaarover zicht van de penningm.'es, mevr. M. de Kuyper, bleek dat de financiële basis gezond is. De aftredende bestuursleden mevr. de Kuyper en mevr. Outermans werden bij acclamatie herkozen. In de vacature wijlen de heer Hoilebrandse werd de heer C. Meertse als bestuurslid geko zen. Na de pauze vertelde mevr. V. d. Boo- gert over haar reis per auto-met-cara van door Denemarken. KOUDEKERKE. Sinds vorig jaar november melkt landbouwer C. Bosschaart, die aan de Vlissingse- straat in Koudekerke woont, zijn koeien onder de tonen van een populair muziekje. Achter de negen logge koeienlichamen op zijn stal staat een radiotoestel dat zijn klan ken lustig tussen het vee rond strooit. De bedoeling is dat de koeien hierdoor meer melk geven. Sinds de landbouwer nu met Pat VLISSINGEN. Het Middelburgse leidersteam Will van Zoelen maakte de ze week haar honderd punten vol en kan nu nagenoeg wel zeker zijn van het kam pioenschap in de eerste klasse. Jammer is echter wel dat dit team, in ver band met de hoge reiskosten bij promo tie niet aan de landelijke competitie zal deelnemen. Isolatie binnen de Zeeuwse grenzen zal het spelpeil zeker niet ten goede komen. Wel zal de terugkeer van Sorry I voor een verhoging van de spanning, die het laatste half jaar wel zoek is, zorgen. De uitslag van de wedstrijd Sorry 3— Will van Zoelen doet vermoeden dat het een gemakkelijke overwinning voor het laatste team was, doch niets is minder waar. De Middelburgers, bij wie schijnbaar het handicap-tournooi nog in de benen zat, speelden uitzonderlijk slecht. Zo ging „sterke man" Hofman bijna door de knieën voor Zwijnenburg en kon alleen met een uiterste krachtsinspan ning zijn honderd procent winst van de huidige competitie handhaven. Sorry 2 heeft zich in de afgelopen week vast genesteld op de vierde plaats door Will van Zoelen 2 in eigen huis te kloppen waardoor ze een belangrijke voorsprong op deze concurrente heeft verkregen. Uitslagen: Sorry 3Will van Zoelen 1 19, Will van Zoelen 2Sorry 2 4—6, Wilno 1—Sla Raak 1 7—3, Sla Raak 1— Pzem 1 82. De stand in de eerste klasse: Will van Zoelen 1 11 11 0 0 22 103—7 Sla Raak 1 11 10 0 1 20 82—28 Wilno 12 8 1 3 17 71—49 Sorry 2 12 6 1' 5 13 57—63 Will van Zoelen 2 11 4 2 5 10 43—67 Sla Raak 2 12 2 1 9 5 43—77 Pzem 1 12 1 2 9 4 28—92 Sorry 3 11 0 1 9 1 29—81 In de tweede klasse werd slechts een wedstrijd gespeeld. Wilno 2Will van Zoelen 3 die in een 64 overwinning voor Wilno eindigde waardoor Will van Zoelen in de benauwde gevaren zone in de staart van de algemene rangschik king blijft hangen. Overigens was de uitslag voor de verliezers bevredigend daar hef sterkere Wilno maar ternau wernood de winstpuntjes kon binnenha len. De volgorde in de algemene stand is nu als volgt: 1. St. Aloysius 2, 2. Spirit, 3. Wilno 2, 4. V.S.V., 5. Will van Zoelen, 3, 6. Wilno 3, en 7. Luctor. In de derde klasse neemt de spanning steeds meer toe. Leider Pzem 2 ver speelde opnieuw een punt aan P.T.T. 2. Haar voorsprongen op concurrenten Will van Zoelen 4 en St. Aloysius zijn dan ook beslist niet van dien aard dat zij reeds op haar lauweren kan gaan rusten. De uitslagen: P.T.T. 2—Pzem 2 55, Boone melkt heeft hij al een niet onbelangrijke produktieverhoging van de „melkmachines" geconsta teerd. Er zijn echter nog meer voordelen aan dit muzikaal melken verbon den. Bij de melkbeurtbehoeven de koeien niet te worden gespannen; de muziek zorgt er voor dat de beesten muisstil staan en geen poot verzetten. Verder vindt de heer Bosschaart het voor zichzelf erg ple zierig werken met een populair wijsje erbij. „Ik zit iedere dag een aantal uren op mijn eentje in de schuur te werken en dan is het best gezellig als er een beetje vertier is", zegt de boer. Ook zijn zoon van zeventien jaar is in zijn sas met de vondst van zijn vader, die naast aangenaam werken ook nog economische voordelen heeft. „Laatst kwam er iemand bij me in de schuur die nadat hij even naar me had gekeken vroeg: Tegen wie praat je toch steeds?" De niets vermoedende bezoeker dacht dat de landbouwer in zich zelf aan het praten was. Toevallig was er op dat moment juist een spreker voor de microfoon. Op zondagmiddag luistert hij altijd naar de radio-kerkdienst. Veel land bouwers zijn tegen een kerkdienst om vijf uur in de middag omdat zij op dat tijdstip hun vee moeten ver zorgen. In de toekomst kan echter iedere boer die meer melk van zijn vee wil trekken ook op de zondag middag zijn geestelijk voedsel krij gen. Een radio in de schuur is aan alle kanten voordelig. Bij het weggaan verzekerde de land bouwer ons nog dat ook de paarden aandachtig luisteren. SINT-ANNALAND. De voetbalver eniging „W.H.S.", hoopt op 1 juni a.s. haar dertigjarig bestaan te vieren. Ter ondersteuning, van de vereniging, werd een supportersvereniging opgericht. De voorbereidingen voor de oprichting van deze supportersvereniging waren in han den van de heren J. A. Heijboer, J. C. Kooijman, W. Pleune, J. Scherpenisse en Iz. Vroegop. In de zaal van de heer Nic. Burg graaf werd het woord gevoerd door de heer J. van Gorp, K.N.V.B., afgevaar digde sectie betaald voetbal. Besloten werd de supportersvereniging definitief op te richten. Het voorlopig comité werd in zijn geheel gekozen in het be stuur. De jaarvergadering van W.H.S.l zal worden gehouden op maandag 6 maart a.s. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen, aangekomen 1/3 Ned Venus, Noorw. Ingetre, Zwe, Karmas, Ned*. Schok land, 2/3 Dts. Christiane Schulte; Vlissingen vertrokken 1/3 Venus, Karmas, 2/3 Schok land. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. sche pen) 1/3 Diemerdijk, Prinses Irene, Helicon, Start, 2/3 Liberty, Jan Brons, Batavier, Pamir, (Gent), Hado, Urkersingel, Roepat, Gaasterdijk, Nova-Zembla, Bloemgracht. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 1/3 Dauwers, Fem, Baltic, Parkhaven, Kroon- borg, Thalassa, Tasmania, Prins Willem 2, Westzaan, Cresendo, 2/3 Yselborg, Bounty, Atlantide, Roerdomp. Ida-D, Finlandia, Jacob Oorburg. ST. MAARTENSDIJK, 2 maart. Uien 40-55 17.6917. 55-70 17.2417.31, bonken 18.40, drielingen 21.20, picklers 32.20, aanvoer 40 ton Aardappelen: bintje 6.91—7.76, bonken 14,25, drielingen 3.01, voer 2.60, furore 6.266.02, drielingen 3.10, voer 2.60, aanvoer 70 ton. ST. MAARTENSDIJK, 2 maart. Tarwe 24—32, gerst 23—26, haver 23—24, groene erwten 2530, schokkers 2530, bruine bonen 40—57. blaumaanzaad 7875. GOES, 2 maart. Export en Industrievei ling: Goudreinette KL. I 85-95 32—39. 75-85' 35—39, 65-75 20—22, IID 13—14. KL. H 75-85 23, 65-75 1718: Jonathan KL. I 75-80 43, 70-75 49. 65-70 44. 60-65 34, II D 19—21. KL II 80-85 35, 75-80 29—39, 70-75 35—43. 65-70 29 37, 60-65 26: Golden Delicious KL I 80-85 74—78, 75-80 78, 70-75 74—76. 65-70 54—63 60- 65 34—38; Winston KL I 75-85 4446 65-75 37—38; Zoete Ermgaard KL I 65—75 68, 55- 65 60—61, II D 37; Goudreinette kroet 3; Jo nathan kroet 3. Gewone veiling: Goudreinette grof 12—19, fijn 9—13: Jonathan grof 23—35. fijn 12—16' Golden Delicious grof 37—57, fijn 16—32 Will van Zoelen 4—Spirit 2 6—4, St, Aloysius 2P.T.T. 2 82. De eerste vier plaatsen in de algeme ne rangschikking worden bezet door Pzem 2, Will van Zoelen 4, St. Aloysius 2 en P.T.T. 2. Ook in de vierde klasse was slechts een matige activiteit te bespeuren. Lei dersteam SSW 2 won met matige cij fers (6—4) van Will van Zoelen 5. Big Smash 2 behaalde echter een forse ze- ge op SSW 3 die met 2—8 in eigen Zoete Ermgaard grof kwartier bleef zitten. Ife' grof 43 fij'n 3i. 8 Conïere"-

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5