Royco past opzienbarende„vriesvers"-vinding toe Groente en vlees blijven gaaf en lekker als vers 'aft Uw Royco-soep nu wonderlijk vers en natuurlijk van smaak KRIS OEir— ONENIGHEID TUSSEN Z.O.V. EN V.V.V. VERKOOPSTER AKTIEVE KRACHT door Zeeland BONZO DE SPAR een typiste-fakturiste Royco... een wonder van smaak voor Uw lekkerste soep Geen zomeravondfeest Zierikzee Donderdag 2 maart 1961 ZEEU'W&LH DAGBLAD Familieberichten ZEEUWSE NIEUWS ZEEUWSE KRANT geeft 5 kwartjes per seconde! Spar-thee elk 2e pakje CO Tomatenpuree Beschuit elke 2e rol voor slechts 22 -10% GRATIS DUBBEL ZEGELS! Pudding met suiker pakje 30 Pudding zonder suiker pakje 21 8 zegels 4 c* in uw zegelpot Lucifers 2 pakken 56 Verse snijworst 100 gram 36 -10% Toffeemelange 200 gram 66 Toiletzeep 3 stukken 92 Chocoladepasta pot 104 Nougattongen 250 gram 62 -10% N.V. METAALHANDEL AVAR Dames-, Heren- en Kinderkledingzaak GOES MARINIERSKAPEL IN BRITANNIA Burgemeester Adelaar benoemd in bestuur geref. schoolonderwijs Ir. v. d. Plassche opent nieuwe veiling Goes Vergunning nieuwbouw boerenleenbank Les Ardennes" wordt gedeeltelij k gelost Toneeluitvoering C.J.V. LEDENVERGADERING IRENESCHOOL Wel programma voor t.v. Kunstmaand Orkest in Vlissingen Gevonden voorwerpen Niet naar concours Aanwinsten leeszaal te Goes Uitvoering kerkkoor DAMMEN Gemeente overweegt aanschaf ziekenauto Londense vrachtenmarkt Fag. 4 Na veel lijden nam God tot Zich Zijn kind, onze lieve, zorgzame Man en Papa AARNOÜT SONIUS op de leeftijd van 41 jaar, C. SONIUS—Schout RUDY HANS Souburg, 28 febr. 1961 Emmastraat 12. De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 3 maart a.s. Vertrek Emmastraat 12 des namiddags 2 uur. In Jezus ontslapen onze geliefde Zoon, Schoon zoon, Broeder, Zwager en Oom AARNOÜT SONIUS op de leeftijd van 41 jaar. Middelburg: FAM. SONIUS Koudekerke: FAM. SCHOUT Souburg, 28 febr. 1961 Emmastraat 12. Woningruil vaeantie Aangeboden in Oisterwijk, woning met alle comfort aan echtpaar z.k. voor twee de helft Juli, tegen idem in omgeving van strand, liefst Zoutelande. BDDDEMEYER, Burg. Canterslaan 9, Oisterwijk, Tel. 2677. gevitamineerd is het volledige honde- voer, dal elke bijvoeding overbodig maakt. Uw hond is er dol op! Per pak van 550 gram 70ct Het vindt U in deze Extra voordeel deze week! roodmerk, 100 grom voor slechts 59-10% elk 2e blikje voor slechts 1 8-10% Tombola koekje, pakje 56 22 zegels 11 ct in uw zegelpot 12 zegels 6tt in uw zegelpot 22 zegels 11 ct in uw zegelpot SPAR VLEESWAREN, VERSE VIEESWAREN 26 zegels 13ct in uw zegelpot 36 zegels 18 ct in uw zegelpot 42 zegels 21 ct in uw zegelpot koekje met 10% WERKELIJK VOORDEEL - 10°l„ KORTING - TOOKWALITEIT J. L. Agelink van Rentergem vraagt voor spoedig leeftijd 16 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties worden voor 9 maart a.s. ingewacht op het kantoor, Kanaalweg 4, Middelburg. beste nieuws in jaren voor U...- voor iedereen die houdt van héle lekkere soep: Royco groente- en kippesoep... voor U bereid volgens op zienbarend "vriesvers"procédé. In de keuken merkt U hét al... die kleur! Feestelijk-frisDié geur! Opwekkend- pittig. En nu aan tafel... proef PROEF: die smaak... een wonder: volkomen vers en natuurlijk. Bit is smulsoep, waarin de natuur is "vastgehouden", waarin de groente en het vlees gaaf en vers voor U bewaard blijven tot het moment van ge nieten. Ga morgen een zakje halen. Royco groente- of kippesoep: de fijnste soep die U ooit serveerde. fat is, wat doet Royco's "vriesvers" procédé? fftT' Groente en vlees bevatten van 50 tot 80% water. Royco vriest dat eruit. Het gevolg is, dat de structuur van de groente en het vlees gaaf bewaard blijft en dat smaak en geur volledig be houden blijven. Met het opzienbarende "vriesvers" procédé houdt Royco de nastuur vcor U vastDaardoor komt Royco's eigen compositie (die verrukke lijke samenvoeging van uitgelezen kruiden, primeurgroenten en mals vlees) beter uit dan ooit tevoren: feem de proef op de tong! Maak een zakje Royco "vriesvers" groente- of kippesoep open. Ja, kijk eerst naar de verrassende frisse kleur, snuif ook even die prikkelend- fijne geur op. Maar nu komt het: leg eens een stukje groente of vlees op Uw tong... wacht een paar seconden en dan: zowaar, U proeft het, die smaak: wonder lijk vers en natuurlijk. Zo bewijst deze kleine proef U, dat Royco's "vriesvers" ontdekking geen fantasie, maar werkelijk heid is! Roy 101300.420.65 In, onze kunnen we plaatsen: (niet beneden 18 jaar) en (leeftijd 1823 jaar) met rekenkundige aanleg en zakelijke inslag. Voor prima kracht hoog salaris. tHEER HENDRIKSKINDERENSTR.MEl.2990 VLISSINGEN De afdeling O.S. en O. van de Koninklijke Marine in Vlis- singen organiseert op 9 maart a.s. in Britannia een avond, die verzorgd zal worden door de befaamde Marinierskapel onder leiding van de kapitein der mari niers H. C. van Lijnschooten. In tegen stelling tot vroegere amusementsavonden die de O.S. en O. (te vergelijken met de welzijnszorg bij de land- en luchtmacht) wordt ditmaal de avond ook opengesteld voor de burgerij. Getracht wordt namelijk de band tussen de marine en de burgerij te verstevigen en een betere onderlinge verstandhouding te scheppen. Te hopen is dat deze vriendelijke geste van de Koninklijke Marine door de Vlis- singers zal worden beantwoord. In de eerste jaren na de oorlog, toen het er alle schijn van had dat de Jantjes" Vlissingen voor goed de rug hadden toegekeerd, waren er in de Scheldestad enkele bij zonder aktieve comité's die ijverden voor de terugkeer van de vloot naar Vlissin gen. Na de vele jaren dat het marine blauw de Vlissingse straten weer kleurt, zou een comité, dat ijvert voor het „be houd" van de marine in Vlissingen zeker op haar plaats zijn. Op dit gebied ligt in ieder geval werk voor de Vlissingse af deling van de Koninklijke Veveniging ..Onze Vloot", die zich tot taak heeft ge steld het besef bij het volk voor de waarde van haar vloot levend te houden. O GOES De Vereniging voor gere formeerd schoolonderwijs, waarbij de scholen van de gereformeerde gemeente zijn aangesloten, heeft in Rotterdam het 40-jarig bestaan herdacht. In het bestuur waren twee vacatures. Geko zen werden de heer G. A. A. Adelaar, burgemeester van de gemeente Melis- kerke, en ds. A. Vergunst te Rotter dam. Bij de vereniging zijn thans aan gesloten 47 lagere scholen, alsmede en kele kleuter- en v.g.l.o.- en uloscholen en een kweekschool. GOES. Nadat de nieuwe gebouwen van de veiling „Zuid Beveland" te Goes op 20 februari in gebruik zijn genomen is de officiële opening thans vastgesteld op donderdag 13 april a.s. de directeur- generaal van de landbouw, ir. A. W. v. d. Plassche is bereid gevonden de ope ning te verrichten. Zoals bekend heeft de heer v. d. Plassche vele jaren in Zeeland doorgebracht als rijkstuinbouw- consulent. Het ligt in de bedoeling om bij de opening alle leden een boekje te schenken waarin een be5ehrijving met foto's zal worden gegeven van de oude en de nieuwe toestand. KAPELLE. Op zeer korte termijn zal er thans een begin worden gemaakt met de bouw van een nieuw bankge bouw voor de Coöp. Boerenleenbank te Kapelle. Gisteren heeft het bestuur na melijk officieel bericht ontvangen dat de rijksgoedkeuring op deze nieuwbouw is verleend. De bouw is ondertussen gegund aan het aannemersbedrijf fa. Jac. de Jonge te Biezelinge, die ook reeds direct de eerste toebereidselen voor de bouw heeft getroffen. Het nieu we bankgebouw zal komen aan de Van der Biltlaan te Kapelle. RILLAND. Het Franse sleepschip „Les Ardennes", dat bij Bath na een aanvaring met de voor anker liggende Belgische hopperzuiger „Anbleve" om hoog gezet was om zinken te voorko men, wordt aldaar gedeeltelijk gelost in de „Grande Ouers". Pogingen om de lekkage te dichten zijn mislukt daar het vaartuig bij laag water ver in de mod der was weggezakt. Als de ruimen vol doende zijn uitgelost zal de „Les Ar dennes" naar Antwerpen worden ver sleept. 'S-HEER ARENDSKERKE De plaatselijke afdeling van het C.J.V., waarin de C.J.M.V. en het C.J.V.F. zijn samengesmolten gaf vrijdag en zaterdag zijn jaarlijkse uitvoering in het gemeentelijk verenigingsgebouw. Het programma werd geopend door de voorzitter de heer Joh. Poelman, waarna op originele wijze jaarversla gen werden uitgebracht. Onder regie van de heer M. J. Geuze werd een aar dige vertolking gegeven van de klucht ,De Schuchtere Amadeus". Muzikale medewerking werd ook dit jaar weer verleend door het groepje „The jolly boys", die met vaart en enthousiasme het programma opluister den. Na de grote pauze met verloting en de gebruikelijke tractatie van de aanwe zigen werd het toneelstuk „Achter de wolken schijnt toch de zon" opgevoerd, onder de bekwame regie van de heer H. Bliek. Gezien de prestaties die de club in voorgaande jaren op het gebied van to neel heeft geleverd waren de verwach tingen dit jaar hoog gespannen. Niet ten onrechte want de uitvoering stond op hoog peil. Zonder twijfel dragen de hoofdrolspelers hierbij de erekroon weg, maar over het geheel genomen droeg elke spelers het zijne bij om het ge heel uitstekend te doen slagen. Decor en grime waren zeer verzorgd. ZOUTELANDE. Onder voorzitter schap van ds. J. v. Dullemen kwamen de leden van de Prinses Ireneschool in jaarvergadering bijeen. De school wordt bezocht door 125 leerlingen. De vereniging telt 136 leden. In de plaats van de heer St. van Sluijs, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd als bestuurslid gekozen de heer J. Dominicus. In de plaats van de heer A. Jobse, die zich ook niet meer herkiesbaar stel de werd gekozen de heer Joost Geschie- re. De tekening van de nieuwe chr. kleuterschool lag ter inzage. ZIERIKZEE. De verwachting is gewettigd dat deze zomer geen zomeravondfeest zal worden geor ganiseerd in die vorm als waarin dit evenement andere jaren plaats vond. Over het al of niet doorgaan van de zomeravondfeesten is min of meer een meningsverschil ont staan tussen de V.V.V., die thans een ander bestuur heeft, en de Z.O.V. De Vereniging Zierikzee ontvangt vreemdelingen denkt er overigens wel over aan het begin van dit seizoen een tamelijk groots opgezet programma in een avond te comprimeren. Het college van B. en W. heeft nu de besturen van beide verenigingen verzocht zich tezamen met B. en W. hierover te beraden. Deze bijeenkomst zal volgende week worden gehouden. De V.V.V. wijst het organiseren van evenementen af om principiële aard zo wel als om praktische redenen. Uit een enquête, die vorig jaar is gehouden, bleek nl. dat de vreemdelingen in het algemeen niets voelen voor deze evene menten en dan ook niet komen. Slechts 20 pet. van het aantal bezoekers van de zomeravondfeesten kwam van buiten het eiland: 80 pet. bestond uit inwoners van Sehouwen-Duiveland. VLISSINGEN. In samenwerking met de Stichting Arbeiderskunstkring Vlissingen en onder auspiciën van de Z.V.U. concerteert het van de televisie bekende Kunstmaand Orkest op vrijdag 10 maart in Britannia. Voor de pauze worden drie werken van Mozart uitge voerd, daarna bekende werken van Jo- hann Strauss Jr. en Sr. Walter Ellegiers is solist in het derde vioolconcert van Mozart. Dit werk, dat het eerste van de drie bekende vioolconcerten van de Salzburg- se meester is, paart harmonisch even wicht aan zangerige lyriek. Virtuoos is de partij voor de soloviool geschreven, ofschoon de nadruk daarop niet is ge legd. Het eerste en het laatste deel, die overvloeien van een onweerstaanbare levenslust staan sterk in contrast met het dromerige adagio. Het concert wordt geopend met de bekende ouverture tot Mozart's opera „Le nozze di Figaro". Het is een am per vijf minuten durend stukje melo dieus vuurwerk. Het laatste werk, dat het Kunstmaand Orkest onder leiding van Anton Kersjes voor de pauze speelt, is de Haffner-symfonie. Dit is de eerste van de zes grote symfonieën van Mo zart, waartoe ook o.m. de Linzer-, Ju piter- en Praagse symfonieën behoren. De V.V.V. vindt dat het niet tot haar werk behoort dit soort manifestaties te financiëren omdat de toeristen rust zoe ken. Bovendien heeft de V.V.V. alle tot haar beschikking staande gelden hard nodig voor het opbouwen van een doeltreffende organisatie. TERNEUZEN. De korps-dief van de Ge* meentepoditie maakt bekend, dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: gele step met rood geverfde wie len, J Smit, Willem de Zwijgeriaan 44; grijze kinderwant, J Sol, Tuinstraat 14; licht blau we wollen das (met groen), Van Breda Vries man, Herengracht; 'kinderparaplu, A de Kra ker, Nieuwediepstraat 79; kinderwant, H Len- sen, Baandijk nr muntbiljet, A J Eekman, Schoolweg 9; wieldop van Volkswagen, Keu- kelaar, kolenhandel Verstraeten; rijwielpomp- je, P Miehelsen, Donze Visserstr 89; geel bruin kinderportemonneetje met inhoud, W J Weterings, Geraniumstraat 10; muntbiljet, Pladdet, van Cantfortstraat 2; knot beige wol, Prunusstraat 12; blauw gestreepte vulpen, Marianne van Urk, Azaleastraat 37; ijzerzaag, A C de Regt, Zuidlandstra at 88; lipssleuteJ nr. 3086, Koulen, Noordstraat alhier; beertje, Apotheek Klaassen, Noordstr.; kinderpistool, Lange Kerkstraat 36; grijze rechtse jon- genswant, Scheele. Irenestraat 17; mondhar- monium, Karei Goossens, W de Zwijgerlaan 23a; 3 bankbiljetten, Wolfert, Korte Kerkstr 1; 3 autootjes, Van Es, Vlooswijkstraat 42; bankbiljet, Van Kolk, viswinkel Noordstraat; portemonnee zonder inhoud, Peter Ploegaard, Kerkhoflaan 28; autostep, afhalen tussen 12 en 13 uur, Burger, Verlengde van Steenber* genlaan 9; autoband met wiel van vrachtauto, Scheele, Axelsestraat 123; lederen motorhand schoen, A de Vos, Otheensedijk D 139; paar wollen kinderwanten, A. Krussman, Oranje straat 68-70; voorwerp om nagels schoon te maken, Lucier, Scheideoord, Emmalaan 1. Aan het bureau van politie zijn gedepo neerd: verschillende wanten en glacé's, sleu tels, gele das, bruine want, wollen sjaal, wit te wollen sjaal, hoofddoek, klein 3-wielig kin derfietsje en paar gele kinderwantjes, geruite das, contactsleutel, pakje in papier. HEDENESSE KOMT NAAR GOES GOES Onder het motto „Hedenes- se komt naar Goes" wordt a.s. zater dag 4 maart om 8 uur in het „Schut tershof" in samenwerking met de Her vormde Jeugdraad een gezellige avond voor jongeren van 15 jaar en ouder ge organiseerd. Wika R. Waterval, direc teur van het vormingscentrum „Hede- nesse" zal o.a. een opdrachtenspel lei den. Op deze avond zal ook een groep Middelbare scholieren uit Middelburg o.l.v. Wika A. Jansen het cabaret „Ik wou.... Ik was.... opvoeren. Dit cabaret zal allerlei verborgen wensen en verlangens van de mens tonen. Ook worden bepaalde toestanden in onze mo derne maatschappij op een ietwat spot tende manier aan de kaak gesteld. Dit ca baretprogramma is reeds in Middel burg met succes opgevoerd. SCHOONDIJKE. - De plaatselijke muziekvereniging zal dit jaar niet deel nemen aan het federatief muziekcon cours dat op Hemelvaartsdag te Zaam- slag wordt gehouden. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit dat niet minder dan zes werkende leden wegens vertrek naar elders het korps hebben verlaten. GOES. Aanwinsten openbare leeszaal en bibiotheek. Aerde, van: Fraude. Barnes, M. Campbell: 's Konings nar. Blaman: De verliezers. Bruyn: De vogels van. mijnheer Dupont. Burgess: 7 man in de morgen. Cur- tiss: De glimlachende moordenaar. Griever: Groninger omnibus. Kolkman: Aaikee. Ma- caulay: De wereld, mijn wildernis. Mit- ford: Linda of de achtervolging der liefde. Ross: Het jongetje in de grijze jas. Sime- non: De begrafenis van meneer Bouvet. Sö- linas: De visser in het net. Stowe, H. Bee- De hut van oom Tom. Vries, de: De man in de jachthut. Wagner: De vlag gaat voor de dood, Walschap: de ongeloof lijke avonturen van Tilman Armenaas, Baas; Marskramer van het evangelie, CharlesZo leefden de Cartbagers ten tijde van Hannibal. Toland: De slag in de Ardennen. Geyl: Franse figuren. Praag, van: De tijger van Montmartre. Zischka: Volken in ballingschap. Geyl: Nederlandse figuren. GulbergDoktersspreekuur in het Noorden. Heinemeyer: Marokko; in de hete schaduw van de Islam. Busch en Hochstuhl: Aruba. Kraan de Gooyer: Moderne omgangsvormen. Banning: Hedendaagse sociale bewegingen. Banning: Moderne maatschappij problemen. Buys: Moderne inleiding tot de economie. Kinderen uiten zich. Kuhlmeier: Verscholen kansen. Burger: Bolland. Schneider: Van nul tot oneindig. Tinbergen: Spieden en speuren in de vrije natuur. Ditmars-Hokkelin gVeg- la's handboek voor de inmaak. Oorschot: Goochel zelf. Goodman. Landon:De automa tisering en de mens. Meyers: Allerlei taal kwesties. Helman: Caraïbisch passiespel. Morriën: Voor wie dit leest. Proza en Poë zie van 1200 tot heden. Straten, van: Toen bliezen de poortwachters. Blondin: Un signe en hiver. Pelegri: Les oliviers de la justice. Kramp: Das Lamm. Spoerl: Der Mann, der keinen Mord beging. Walter: Der Stumme. Drury: Advise and consent. Snow: Death under sail. DREISCHOR. Het Kerkkoor hield de jaarlijkse uitvoering in het Dorps huis. Vicaris G. F. Keiling, sprak het openingswoord. Onder leiding van de di recteur de -heer K. W. Everwijn werden vele liederen op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht. Opgevoerd werd het toneelspel in drie bedrijven „Het leven gaat door". Na de opvoering van dit spel zong tot slot het koor Gezang 282, waarna gezamenlijk het Wilhelmus werd gezon gen. MIDDELBURG. De uitslagen van de 3e ronde van de afvalwedstrijd om de zilveren coca-cola-wisselbeker zijn: Walraven—de Vroom 20, Vroegopv. d. Slikke 0—2, Sin- keLere 11, RijkseJ. Blom 11, Marijs— de Jonge 0—2, v. d. Broeckev. d. Schraaf 11, LouwerseBlaas 2-—0. Heydra, die in déze ronde tegen G. Blom zou uitkomen, was genoodzaakt zich wegens ziekte terug te trekken. De verleden jaar heropgerichte Christelijke Gymnastiekvereniging E.M.M. te Terneuzen zal op 9 maart a.s. in het concertgebouw een grote uit voering geven. Op het uitgebreide pro gramma staan o.a. vrije nummers, oe feningen op de brug, hoogbrug-rekstok, bokspringen, evenwichtsbalk en een Ja panse Lantarendans. De bekende kunstschilder en radio commentator Jelle Troelstra houdt on der auspiciën van de Z.V.U. op dins dag 7 maart in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg een lezing over „Schilderijen zien." Aan de Modevakschool ENSAID te Breda slaagden voor coupeuse de dames J. Moerman te Nieuwdorp, I. Ge- schiere te Borssele en M. Bosman. Zij zijn opgeleid door mej. M. C. van Iwaarden te Heinkenszand. Bij lossen van schepen in de haven van Rotterdam kreeg de heer J. v. d. M. uit Tholen een ketting tegen het hoofd waardoor hij zodanig werd ge wond, dat opname in een ziekenhuis noodzakelijk was. In Borssele is een bespreking gehou den over de voor- en nadelen van ruil verkaveling, De bespreking ging uit van de Z.L.M., afdeling Borssele. Het ope ningswoord werd gesproken door de heer W. P. Nieuwenhuijse. Voorts werd de ruilverkaveling besproken door de heren Ir. Ubbink, Ir. Prins en de heer Mar- kusse. Er was een goede opkomst. O De N.C.V.B. afd. Vrouwenpolder ver gaderde onder leiding van mevrouw A. Kodde-Louwerse. Dr. G. Schep van Se- rooskerke sprak over „De ontwikkeling van het jonge kind". Op de volgende vergadering zal mevrouw Strubbe spre ken over „De waakzaamheid van de vrouw in het hedendaags wereldgebeu ren. Aan de Terneuzense Muziekschool werd met ingang van 1 maart benoemd als leraar de heer Pauwels te Gent (Bel gië) voor hobo en fagot, en voor dwars fluit de heer De Winter te Wetteren, eveneens uit België. Onder leiduig van mej. A. L. van der Weele heeft de afdeling Colijnsplaat van de N.C.V.B. vergaderd. Zij werden door een deskundige voorgelicht over de fabricage en het gebruik van textiel. De eerste kustvaarder van dit sei zoen is de haven van Colijnsplaat bin nen gelopen. Het was het Duitse schip „Jan Gerdes' dat een lading aardap pelen innam voor Zweden. GOES. Het college van B. en W van Goes overweegt de gemeenteraad voor te stellen een krediet beschik baar te stellen voor het aanschaffen van een gemeentelijke ambulanceauto. 1 De nog aanwezige aardappelen, zul len te Sint-Annaland, op een nader te bepalen datum geveild worden. Dit geld ook voor eventuele telers, die hun aardappelen uit Scherpenisse nog niet hebben verkocht. LONDEN (Reuter* Op de Londense vrachtenmarkt heerste een gematigde ac tiviteit. Er werden verschillende zaken ge daan van uiteenlopende aard tegen ongeveer dezelfde prijzen als voorheen. De boekingen betroffen o.a. zwaar graan van Brits Colum bia naar Japan tegen 6,85 vrij in en uit, april, maïs van East London naar Japan tegen 66 sh. vrij lossen, april, een liberty- lading schroot van Californië naar Japan tegen 77.500 vry in en uit. mei, een lading erts van Marmagoa naar Polen tegen 56 sh. vry in en uit, april en een lading van Karwar naar Constanza tegen 52 sh. vrij in en uit, maart/april. DEN HAAG. De 4^ pet. 25-jarige obligatielening 1961 van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten is aanzien lijk overtekend. Bij de toewijzing zal een belangrijke reductie moeten worden toegepast.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4