Geen nieuwe ambtswoning voor Axels burgemeester Toenemende interesse voor schapenfokkerij Adverteren brengt resultaten! Uitvoerige discussie Actuele problemen in de landbouw Alliance Frangaise Onderwijsbenoemingen Brand in slagerij „Middelkamp"-titelstrijd Instuif winnaars C.N.S. vergaderde Bethesda luistert naar kerkdienst Jeugdverenigingen vergaderen gezamenlijk Nieuwe naam voor sportvereniging Geen degradatie voor Big-Smash Juniorenvoetbal Rennerspuntenklassement kleine advertenties 't Is lekker roken van Douwe Egberts pittige zware shag! Altijd soepel en vers tot de laatste draad In handige plastic tabakszak! 550ste STAATSLOTERIJ 4e klas 10e lijst Woensdag 1 maart 1961 ZEEOWSCH DAGBLAD Pag. 4 AXEL. Het voorstel om in principe te besluiten tot de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester, mits de exploitatie daarvan mogelijk is binnen het raam van een sluitende begroting ontmoette in de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering veel tegenkanting. Na schorsing der beraadslagingen deelden B. en W. in de loop der vergadering mee, dat zij het beter vonden het voorstel in te trekken. Voorlopig komt er dus geen ambtswoning voor Axels burgemeester. Burgemeester M. K. van Dijke woont thans in de woning Margrietstraat 19. Deze woning is echter noch voor de burgemeester noch voor de gemeente representatief. Aangezien B. en W. het uitgesloten achten, dat een meer repre sentatieve woning binnen afzienbare tijd vrij zal komen zijn zij van oordeel, dat gestreefd dient te worden naar de bouw van een nieuwe ambtswoning. De stichtingskosten van een dergelijke wo ning worden door het college geraamd op 70.000 gulden. Voor de discussie over dit voorstel begon legde de burgemeester nog een korte verklaring af. Om alle misver standen uit de weg te ruimen wees de heer Van Dijke er met nadruk op, dat eerst de reconstructie van de Oude Weg. de verlenging van de Zuidsingel en de aankoop van een nevelspuit ge realiseerd moeten worden. „Als deze drie punten niet verwezenlijkt kunnen worden komt er ook geen ambtswo ning." De heer P. van Bendegem (c.h.u.) als eerste spreker, vond het niet nodig, dat in Axel een ambtswoning voor de burge meester komt. Bovendien vond hij de stichtingskosten veel te hoog. De heer J. C. van Luijk (a.r.) was deze mening ook toegedaan. De heer D. J. Oggele (g.p.v.) merkte op, dat bij aan houding van het voorstel het misschien nog wel 15 jaar duurt voor er een ambts woning komt. De heer C. van Bendegem (soc.t was vierkant tegen het voorstel. In felle bewoordingen maakte hij zijn mening bekend. De heer A. H. v. d. Lee 'gem. bel.) had het beter gevonden, dat B. en W. nog een poosje gewacht hadden. De burgemeester is immers hier nog maar zes weken. Wethouder A. J. M. Kesbeke (kvp) verdedigde het voorstel van B. enW.. Hij meende beluisterd te hebben dat een andere woongelegenheid voor de burge meester noodzakelijk is. Met klem zei de wethouder, dat de ambtswoning er moet komen binnen het raam van de sluitende begroting. Overigens moest het hem wel van het hart, dat indertijd bij het voorstel tot de bouw van een ambtswoning voor het hoofd van de o.l. school geen bedenkingen rezen. Het gaat niet om een woning voor burgemeester Van Dijke, maar om een ambtswoning voor de burgemeester van Axel, zei hij. ZIERIKZEE. In de jaarvergade ring van de gewestelijke afdeling Schou- wen-Duiveland van de Zeeuwse C.B.T.B. in het Huis van Nassau hield de voor zitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer J. v. d. Bos, burgemeester van St. An- naland, gisteravond een boeiende cause rie over de actuele problemen in de landbouw. Spreker belichtte deze vraag stukken tegen de achtergrond van de vele veranderingen die plaats vinden, ook op agrarisch gebied. Uitvoerig ging spreker in op het garantiebeleid van de regering. De landbouw leeft niet zo erg bij het Nederlandse volk. Industrialisatie spreekt meer aan. Daarom is het no dig dat de lonen in de landbouw mins tens gelijk worden aan die in de indus trie. Ook de vrije zaterdag zal moeten worden ingevoerd. Spreker zag het nu liever vrijwillig gebeuren dan het straks verplicht wordt gesteld. De heren B. de Boer te Zierikzee en M. Krattet, Noordgouwe, werden herko zen in het bestuur terwijl de heer G. v. d. Sluijs herkozen werd als bestuurs lid van de Centrale Aankoopvereniging. De rapporten betreffende de zondags- arbeid, en vervreemding landbouwgron den werden besproken. De raad bleek niet overtuigd. De mees te raadsleden handhaafden hun bezwa ren. De heer Oggel stelde nog voor om het voorstel te splitsen a. een repre sentatieve woning te zoeken en b. binnen het raam van een sluitende begroting de mogelijkheid tot nieuwbouw te bekijken- Ook in dit voorstel zag men weinig heil. Na deze uitgebreide discussie vroegen B. en W. schorsing der beraadslagingen om zich nader te beraden. De burge meester deelde later mee, dat het col lege besloten had het voorstel in te trek ken. In de rondvraag informeerde de heer Oggel nog naar de beweegredenen van intrekking van het voorstel. De andere voorstellen van B. en W. werden vrijwel zonder discussie aan vaard. Conferentie Jeugd en Kerk CADZAND. De provinciale com missie voor het jeugdwerk in de her vormde kerk zal op 11 en 12 maart een weekend beleggen op het vormingscen trum „Hedenesse". Vertegenwoordigers van de verschillende kerkeraden zullen van gedachten wisselen over het onder werp „Jeugd en Kerk". Aan de hand van de film „Waarom zijn ze tegen ons?" zal een forum vragen beantwoorden. Zondagmorgen wordt een kerkdienst in Cadzand bijgewoond waarin ds. H. M. Strating zal voorgaan. In de middaguren is er een discussie over het onderwerp „Lachen of betalen". De leiding is in handen van de voorzitter van de provin ciale commissie voor het jeugdwerk, ds. E. P. J. Jebbink uit Kapelle. Weegbrug „Landbouw belang" CODIJ NSPLA.AT. De weegbrugver- eniging „Landbouwbelang" vergaderde onder leiding van de heer G. P. v. d. Weele. In KHiO werd aan produkten ge- wogen 30.675.400 kg. Het weegloon wordt voor aandeelhouders vastgesteld op 35 cent per ton, terwijl voor particulieren het tarief werd vastgesteld op 40 cent per ton. Gereformeerde jeugd bijeen DOMBURG In het Badpaviljoen hielden de gereforpneerde jeugdvereni ging „Immanuel" en de jeugdclub „De Golfbrekers" een gecombineerde feeste lijke bijeenkomst. Na het zingen van psalm 150 volgde declamatie, een één- akter, zang en vertelsels, alles gebracht door de jeugdclub. Na de koffiepauze werd op originele wijze in de vorm van vraag en antwoord het jaarverslag uit gebracht. Daarna volgde de opvoering van het toneelstuk „Haar levenswens". Het gedeelte na de eerste pauze werd verzorgd door de gereformeerde jeugd vereniging. Ds. v. d. Bom sloot deze goed bezochte feestavond. GOES. Onder de titel „Paris, du Crépuscule a l'Aube" hield André Ba der in de Korenbeurs een lezing voor de Alliance Frangaise. De opkomst was deze avond bijzon der groot, ongetwijfeld doordat velen zich de succesvolle lezing van Bader over Japan nog goed herinnerden. Aan de hand van kleurendia's voerde André Bader zijn toehoorders mee door Pa rijs, beginnend in de avondschemering bij het 11e de la Cité om hij de dage raad te eindigen op de „butte" van Montmartre. Deze prachtige, nu en dan bijna sprookjesachtige, opnamen, ge combineerd met muziek en gesproken woord maakten ook deze lezing tot een succes. GOES Tot hoofd van de gerefor meerde gemeente-school te Scherpenis- se is benoemd de heer G. Meenes te Poederoyen. Mej. M. Nieuwenhuyze te Middelburg werd benoemd tot onder wijzeres aan de Kon. Wilhelminaschool te Vlissingen. De heer A. J. A. van Moort te Wemeldinge kreeg een benoe ming tot onderwijzer aan de ned. herv. school te Uithoorn. Tot hoofd van de school met de bij bel te Tholen is per 1 juni a.s. be noemd de heer J. A. Kooman. thans hoofd van de school in Rilland. Aan de chr. school te Oostkapelle is benoemd tot hoofd de heer W. van Steems, thans onderwijzer aan de chr. uloschool te Al- blasserdam. Bejaardensoc. Haamstede HAAMSTEDE. Voor de bejaarden in Haamstede is er donderdag 2 maart a.s. in het Rusthuis Duinoord weer een bijzondere middag. De heer D. Jonker marconist bij Radio Holland en woon achtig in Haamstede, die reeds enkele reizen naar het verre Oosten heeft ge maakt en hiérvan de mooiste gedeeltes van zijn reis op de kleuren-plaat vast legde, zal deze serie voor de bejaarden vertonen. Alle bejaarden uit Haamste de zijn welkom op deze bijzondere middag. MIDDELBURG. De brandweer werd eergisteren om zés uur voor een 'brand in een slagerswinkel in de Lange Delft gealarmeerd. Om twee minuten over zes rukte een hogedrukspuit uit, die met twee stralen de brand binnen zestien minuten meester Was. Het vuur was ontstaan in de rookka-st, waar al daar opgeslagen vlees was gaan smeu len. Er was schade. Uitvoering „Apollo" DOMBURG De muziekvereniging „Apollo" gaf zaterdagavond in het Bad paviljoen de tweede uitvoering. In afwij king van het programma van de eerste avond, toen het cabaret optrad, ver scheen nu de blokfluit van „Apollo" ten tonele. De jeugdige blokfluitisten trok ken uiteraard veel ouders. De avond besloten met het optrededh van de boe- renkapel van „Apollo". GOES - Het clubkampioenschap van „Theo Middelkamp" voor profs en ama teurs dat aanvangkelijk op 4 maart a.s. in Hansweert zou worden verreden is verschoven naar zaterdag 11 maart. Tevens zal er opzelfde dag en op het zelfde parcours in Hansweert een club wedstrijd voor nieuwelingen worden ver reden. KAPELLE. Iedere zondagavond komen vele jongeren bijeen in het CJV- gebouw in Kapelle waar dan vanwege de herv. jeugdraad een instuif wordt ge houden. Daar worden dan ook verschil lende competities georganiseerd. Zon dagavond werden voor het biljarten en tafeltennissen de competities afgesloten voor het seizoen 1960-1961. Winnaar bij het biljarten werd L. Vermaire Ozn. en bij tafeltennis N. Do- misse. OUDELANDE. De vereniging voor Chr. nationaal schoolonderwijs te Baar land en Oudelande heeft in de Chr. school te Oudelande de jaarvergade ring gehouden onder voorzitterschap van de heer L. Bosselaar. Uit het jaar verslag bleek dat het ledental iets ver minderde. De heren L. de Broekert Nzn.. D. de Leeuw enn A. L. Minderhoud werden herkozen als bestuursleden. Het hoofd der school deelde mede dat 17 maart de ouderavond zal worden ge houden. Jaarvergadering Z.L.M. OOSTKAPELLE. De plaatselijke afdeling van de Z.L.M. kwam in 'jaar vergadering bijeen onder leiding van de heer W. K. de Buck. In zijn ope ningswoord merkte hij op, dat door be leid en samenwerking getracht moet worden ondanks verlaagde garantieprij zen. een menswaardig bestaan te be houden. De heer W. K. van Nieuwenhuijzen werd als bestuurslid herkozen. De ad junct-secretaris van de Z.L.M., de heer C. J. P. van Iwaarden sprak over het onderwerp: „Structuurbeleid in de landbouw". Aanbesteding in Terneuzen TERNEUZEN. Het Centraal bouw en woningtoezicht Oost Zeeuwsch Vlaanderen heeft gis'teren namens B. en W. aanbesteed de aanleg en uitbrei ding van een toegangsweg naar het in dustrieterrein, met bijkomende werken. De uitvoering v.an dit werk geschiedt in D.A.C.W.-verband. Er waren slechts 4 inschrijvingen: J. en K. T. de Oude te Biervliet voor 421.091, I. J. de Ruys- scher, Biervliet 445.040, gebr. De Bokx, Terneuzen 578.400 en fa. Noor- denne te Sais van Gent 648.000. De gunning werd aangehouden. VLISSINGEN. Zowel de Grote Kerk als de Johahneskerk zijn nu aangesloten op het Bethesdaziekènhuis. Dank zij een installatie die vorige week gereed kwam zijn patiënten en personeel nu in staat naar een dienst uit de eigen kerk te luisteren. Wisselend per week wordt op zondagmorgen vanuit de Grote Kerk en vanuit de Johanneskerk de godsdienst oefening uitgezonden. Op de middagen dat de Grote Kerk niet uitzendt kan een dienst uit de gereformeerde kerk wor den beluisterd. Hierdoor zijn er elke zondag ten minste twee diensten, n.l. een hervormde en een gereformeerde. N.C.V.B. vergaderde WEMELDINGE. De maandelijkse bijeenkomst van de Afd. Wemeldinge der Ned. Chr. Vrouwenbond werd ge houden onder leiding van mevr. De Ruyter-v. d. Bos. Na het huishoudelijk gedeelte sprak de heer Groendijk uit Bilthoven over het onderwerp „Vrede op aarde". Gezien de toestand in de wereld was dit een actueel onderwerp. De spreker behandelde op uitvoerige wijze deze moeilijke materie. De vol gende vergadering is vastgesteld op 23 maart a.s. waarvoor als spreker is uit genodigd de heer Van Noppen uit Mid delburg. Feestavond CNV-ers WOLPHAARTSDIJK De plaatselij ke afdeling van de Ned. Chr. Landar beiders-bond gaf in samenwerking met de afd. Wol-phaartsdijk van de Chr. Bouwarbeiders Centrale een uitvoering in het Dorpshuis. Na de opening door de voorzitter van de N.C.L.B. de heer D. C. Hannewijk, bracht de Chr. Gem. Zangvereniging „Looft den Heer" op verdienstelijke wijze een aantal zang nummers ten gehore. Vervolgens was er een voordrachtwedstrijd, waarna de voorzitter het gouden insigne voor het 25-jarig lidmaatschap van het C.N.V. uitreikte aan de heren B. J. Glerum, J. J. v. d. Velde Cz. en Jacob Ver- schuure. Na de pauze gaf de toneelver eniging „Heer Hendrik" uit 's Heer Hendrikskinderen een zeer goede opvoe ring van het blijspel „Wittebroodswe ken". HUIS VERKOCHT WESTKAPELLE. In opdracht van de erven J. Minderhoud is in het open baar verkocht het huis met schuur aan de Noordkerkepad. Koper werd de heer J. Minderhoud voor 16.600.-. ZAAMSLAG. De Christelijke meisjesvereniging „Wees een zegen" en de christelijke jongemannen vereni ging „Stroomopwaarts" Melden in het verenigingsgebouw te Zaamsla-g een ge zamenlijke ontspanningsavond o.l.v. de heer P. de Zeeuw. In zijn inleiding be sprak de heer De Zeeuw de vele pro blemen waarvoor de hedendaagse jeugd zich gesteld ziet. Samenzang, een meisjeskoor en voordrachten wisselden elkaar af. Na de pauze voerden enkele dames het blijspel „De kamer met zes kasten" op, dat bij de toehoorders zeer in de smaak viel. AANBESTEDINGEN DREISCHOR Namens het architec tenbureau Veeze Twijnstra te Lo- chem werd namens B. W. van de gemeente Duiveland aanbesteed het bou wen van drie bejaardenwoningen in Nieuwerkerk. Deze woningen werden ondershands gegund aan de fa. Gebr. Radewalt te Nieuwerkerk voor 26.539. Namens B. W. van Bruinisse werd door Architect J. H. Valk uit Goes aan besteed het bouwen van 4 woningwet woningen in het plan West te Bruinis se. De bouw zal worden uitgevoerd door fa. J. Deurloo te Bruinisse voor 53.960. GOES. Ondanks een geringe vermindering van de omvang van de sehapenstapel in Zeeland valt toch een toenemende belangstel ling voor de schapenfokkerij te constateren. Dit optimistische ge luid viel gisteren te beluisteren in het jaarverslag tijdens de al gemene ledenvergadering van de Vereniging ter verbetering van het schapenras in Zeeland. In 1959 waren er 15.024 dieren met 862 schapenhouders en in 1960 wezen de „stukken" uit, dat er in Zeeland 12.059 schapen zijn en 749 schapenhouders. De droge zomer van 1959 en de schaar ste van gras deed de schapenstapel enigszins teruglopen. Bovendien waren de prijzen in dat jaar niet zo aanlokkelijk. Het prijsverloop in 1960 was daarentegen goed. De prijzen voor de export-fokscha pen waren in 1960, landelijk gezien iets toegenomen. De export van slachtscha pen steeg van 1100 tot 6537 ton in 1960. Frankrijk bleek de grootste afnemer on middellijk gevolgd door België en Luxemburg. Het ledental van de afdeling Texelse schapen bedroeg 187. In de afdeling melkschapen, die hoofdzakelijk op Wal cheren is te vinden, was het verloop vrij groot, vier leden moesten afgevoerd wor den, terwijl er vijf bijkwamen. In deze vergadering heeft de heer C. Roeper uit Alkmaar een lezing ge- KENT VW LAND ST. ANNALAND. De reisvereni- ging „Kent Uw Land" hield de vijftien de jaarvergadering in de zaal van de heer W. Rijnberg Abr.zn. op de Molen dijk o.l.v. de voorzitter, de heer Fr. J. Stols. Uit het financieel overzicht van de penningmeester bleek, dat er nog een aardig duitje in kas was, waarom men besloot dit jaar een trip te ma ken naar België via VlissingenBres- kens. Nadat de huishoudelijke zaken waren afgewikkeld, werden er enkele voordrachten en schetsen opgevoerd en werd een warme maaltijd aangebo den. In Nieuwerkerk NIEUWERKERK. Het zal voor de vele aanhangers van het al oude „D.S.S." te Nieuwerkerk in het begin nog wel een beetje vreemd in de oren klinken. Hiermede bedoelen wij dan de nieuwe naam, die men de nieuwe sport vereniging in Nieuwerkerk heeft gege ven n.l. „S.K.N.W.K.", voortgekomen uit de Voetbalvereniging „Sinoto", de korfbalvereniging „D.S.S.", en de vol leybalvereniging „Nieuwerkerk". On langs werd tot fusie besloten en de nieuwe naam „Sportkombinatië Nieu werkerk" aangenomen. Deze naams wijziging werd echter aanvankelijk door de K.N.V.B. niet aanvaard. Nu de moeilijkheden met de voetbalbond zijn opgelost heeft men de naam „S.K.N.W.K." definitief ingevoerd. BIGGEKERKE. Big-Smash heeft deze week voor een,grote verrassing gezorgd door koploper P.Z.E.M. 1 met 73 in eigen huis te verslaan. C. Stroo bleek in deze wedstrijd ongenaakbaar en won alle drie partijen. Zelfs de onoverwinne lijke De Plaa kon het tegen hem niet bolwerken. F. van der Heijde won van Heeren en mej. Slootmans. In De Plaa moest hij in de derde set zijn meerdere erkennen. De uitslag van deze set was 2119. W. Brink boekte Middelburgers kwamen er in het dub belspel niet aan te pas. Met deze over winning is het degradatiegevaar voor Big Smash verdwenen. houden over het onderwerp „Het Texelse schaap in Noord-Holland". De rijksveeteeltcorsulent, ir. W. L. Harmsen deelde nog mee dat pogingen aangewend worden om te komen tot een georganiseerde ziektebestrijding bij de schapen, zulks op basis van vrijwilligheid. De gezondheidsdienst voor dieren zal zich met de uitvoering belasten. De agenda werd vlot afgewerkt. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer J. A. Provoost uit Cadzand werden de contributies en inschrijfgelden, alsmede de jaarrekening 11)60 en begroting 1961 vastgesteld. De heer P- Dingemanse te Zoutelande werd tot bestuurslid gekozen, evenals zijn plaatsvervanger de heer F. Kwekkèboom te St. Laurens. In de plaats van de heer D. M. Rouw te Goes werd gekozen de heer J. Nieuwenhuijze te Lewedorp: het plaatsvervangend be stuurslid de heer L. Mesu te Oudelande werd herkozen. De provinciale schapenfokdag zal op 29 augustus a.s. te Goes worden gehou den, tegelijk met de Zuid-Bevelandse rundveefokdag en de provinciale var- kensfokdag. Ten slotte werd het nieuwe apparaat ter bestrijding van de wormziekten bij schapen gedemonstreerd. Het schaap ont- brak echter bij deze demonstratie Groep A I RCS A I—Arnemuiden A 12—2. Vlissingen A I—Zeeland Sport A I 4—2. Oost burg A I—Middelburg A I uitg. Groep A II Middelburg A III—Middelburg A II 0—4. Vlissingen A III—'Vlissingen A II 1—6. Zee- landia A I—Serooskerke A I 5—0. Groep A III Corn Boys A I—Terneuzen A II 6—0. Hon- tenisse A I—Hulst A I 1—0. Ria W A I—Ter neuzen A I 1—4. Groep A IV. Wolfaartsdijk A I—Luctor A I 2—0. Kapelle A I—Zierikzee A I 2—2. Robur A I—Patrijzen A I 3—2. Groep A V. Yerseke A I—Hansw. Boys A I 06. Nieuwdorp A IBorssele A I 23. Groep B I. Meeuwen B IRCS B I 43. Oostkapelle B I—Serooskerke B I 2—1. Vlis singen B I—Zeelandia B I afg. Zeeland Sport B I—Walcheren B I afg. Domburg B I—Mid delburg B I 0—3. Groep B II. RCS B II— Middelburg B II 0—0. Vlissingen B III—Zee landia B II afg. VCK B IMiddelburg B III 3—3. Vlissingen B IVVlissingen B II afg. Middelburg B IV—Zeeland Sport B II 9—0. Groep B III. RCS B III—Middelburg B IV 1 —6. Walcheren B III—Middelburg B VIH 2— 2. Vlissingen B~ VIII—Vlissingen B VII 1—2. Middelburg B V—Vlissingen B V 2—6. Mid delburg B VIIVlissingen B VI 31. Groep B IV. Arnemuiden B INieuwland B I 60. Luctor B I—Borsele B I 1—1. Patrijzen B I— Lewed. Boys B I 0—4. Groep B V. Robur B 1—Beren B I 33. SVD B I—Heinkenszand B I 1—2. Groep B IV. Kloetinge B IKrab bend! jke B I 3—2. Rillandia B I—Yerseke B I 5—0. Wemeldinge B I—Hansw. Boys B I 07. Groep B VII. Bevelanders B IWisse- kerfce B I 04. Groep B VIII. Zeemeeuwen B IBurgh B I 23. Brouwershaven B I- Mevo B I 07. Zierikzee B IRenesse B I 41. Groep B IX. Zierikzee B IIIMevo B II 1—3. Zierikzee B IIDreischor B I 34. Siihoto B IBrusse Boys B I 10—1. Groep B X. Zaamslag B ICorn Boys B I 29. Ria W B I—Corn Boys B II 3—0. Tern. Boys B I—Philippine B I 0—5. Sluiskil B I—Ter neuzen B I 0—5. Groep B XI. Corn Boys B IV—Terneuzen B II 010. Terneuzen B III —Hoek B I 0—3. Groep B XII. Hulst B I— Clinge B I 14—0. Graauw B IAZW B I 1 1. Hontenisse B IVogelwaarde B I 11. Koewacht B IAxel B I 08. Groep B XIII. Hulst B IV'Hontenisse B II 03. Steen B H-r-Hulst B IH 9—0. Groep B XIV. Oostburg B ISchoondijke B I 20. Oostburg B II Breskens B I 13. Biervliet B IAardenburg B II uitg. Groede B IAardenburg B I 11. IJzendijke B IRetranohement B I 40. Na de vier clubritten die de ren- en tourclub „Theo Middelkamp" tot nu toe heeft georganiseerd is een puntenklas sement opgemaakt met een formule dip tien 'punten toekent aan de eerstaanko- mende in een rit, negen puten voor de twee aankomende, enzovoort. Bij de profs heeft Jan Westdorp de lei ding met 11 punten gevolgd door Rent meester met 10 punten. Laatstgenoemde heeft slechts aan één rit deelgenomen. Bij de amateurs leidt Ferdinand Boon man met 35 punten. 2. Moerdijk met 22 punten; 3. Marcus met 15 punten; 4. Ko Tolhoek met 14 punten en 5 J. Verburg met 14 punten. Bij de nieuwelingen hebben twee riva len uit Kapelle n.l. Dies Kosten en Rinus Hogerland de leiding elk met 23 pun ten; 3. Van Poecke 13 p.; 4. V. d. Maas 11 pnt.; 5 Van Koeveringe 10 punten. Bij de adspiranten won De Wilde drie ritten en leidt met 30 punten gevolgd door Rottier met 20 en Kuyper met 17 punten. Zierikzeese deputatie bij nationale manifestatie ZIERIKZEE. Op verzoek van bur gemeester F. Th. Dijckmeester zal een drietal personen uit Zierikzee de stad van inwoning vertegenwoordigen bij de nationale manifestatie in Den Haag ter gelegenheid van het 12% jarig regerings jubileum van koningin Juliana. Het zijn de heer L. Hillebrand en mevr. Rossen, die beiden in het verleden veel hebben gedaan voor het werk van de Oranje vereniging. De jeugd wordt vertegen, woordigd door Jozef de Boer. Hij is on geveer 12% jaar oud. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen 28/2 Eng. Uskmouth, Ned Sinus. Vlissingen vertrokken 28/2 Eng. Uskmouth. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. Schepen) 27/2 West zaan, .Crescendo, Prins Willem 2, 28/2 Yselborg, Kroonborg, Baltic, Lopper- sum, Maarsbergen, Ares, Overijssel, Fen, Dinkelsfcroom, Atlantide, Bounty, Jacob, Oor burg, Lauwers, Menjo. Gepasseerd naar zee (Ned. Schepen) 27/2 Jura, Magas, Nestor, 28/2 Musketier, Jenjo, Margriet, Appingedam, Willemstad, Archi medes, Ouwerkerk, Kitty. I GOES, 28 febr. Granen, zaden en peul vruchten Tarwe, basis 17 pet. vocht, boerenschoon af boerderij per 300 kg 2031,75; Gerst, boerenschoon af boer derij per 100 kg 23—26; Haver, boeren schoon af boerderij per 100 kg 13—22; Klei ne groene erwten, boerenschoon af boerde rij per 100 kg 20—23; Schokkers, boeren schoon af boeraerij per 100 kg 20—27; Blauw- maanzaad, boerenschoon af boerderij per 100 kg 60—75; Bruine bonen, boerenschoon af boerderij per 100 kg 30—57,50. Er bestond practisch geen vraag naar capucijners. AARDAPPELEN, Bintje, 35 mm opw, bin nenlandse sortering 6.50—7.50; Bintje, 35 mm opw, export sortering 7—7.50; Alpha, 35 mm opw 6.-. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteerinric'hting, sorteerkosten voor re kening van koper. Voederaardappelen noteer den 2—2.75 per 100 kg. UIEN, De prijs van uien bedroeg 1113 per 100 kg, onafgestaart en geleverd aan de sorteerinrichting. VOEDERBIETEN. Voederbieten noteerden 11.- per ton, afgehaald af bedrijf. HOOI. Lucernehooi 110115 per ton, ge perst af bedrijf; Weidehooi 110115 per ton, Idem; Graszaadhooi: Veldbeemd 50—55 per ton, idem; Roodzwenk 4045 per ton, idem. STRO. Gerstestro 60—62.50; Tarwestro 50 70; Erwtenstro 60—62.50; Schokkerstro 55— 60; Haverstro 55. Deze prijzen gelden per ton, geperst af bedrijf en voor directe le vering, blanke kwaliteit. VLAS. Goede kwaliteit ongerepeld vlas, af boerderij 15—20 cent per kg, afwijkende kwaliteit 1015 cent per kg. Goede kwaliteit gerepeld vlas, af boerderij 20—25 cent per kg, afwijkende kwaliteit 1520 cent per kg. EIEREN. Voor de eieren kan een prijs worden gemaakt van 1.70—1.74 per kg. GOES, 28 febr. Exportveiling: Goudrei- nette KL. I 85-95 39—42, 75-85 35—48. 65- 75: 23—32. II D 11-13 KL. H 85-95 38—48, 75-85 32—37 65-75 20—30. Jonathan KL. I 75-80 4448 70-75 48—52, 65-70 43—43, 60- 65: 32, II D 8—14. KL. II 75-80: 30-41, 70- 75 38—44 65-70 25—39, 60-65: 16—29. Golden Delicious KL. I 80-85: 70, 75-80: 77, 70-75: 75 —85, 65-70 66—71, 60-65 48—53, II D 22-26. KL. II 80-85 63—71, 75-80 68—78, 70-75 69 80, 65-70 60—69, 60-65 45—49. Lombarts Calville KL. I 80-90 49. 70-80 57, 60-70 83 —41. Winston KL. I 75-35 46, 65-75 44, 55- 65: 31. St. Remy KL. I 75-85: 14—16, 65-75: 16. Giesser Wildeman KL. I 60-70 42, 50-60: 36—42. Op monster: Conference KL. I 55-65 71— 72. 50, 65-75: 82. KL. II 65-75 70, 55-65 62. Br. Alex Lucas KL. I 75-85: 7576, 65-75: 61 63. Comtesse de Paris KL. I 65 mm en op 36—38, 55-65 28—29. St. Remy KL. I 65 mm en op 20. Gewone veiling: Goudreinette grof 1229, fijn 812. Jonathan grof 2430, fijn 10—19. Golden Delicious grof 42—61, fijn 3039. Lom barts Calville grof 39, fijn 26. Winston grof 22. St. Remy grof 15, fijn 813. Giesser Wil- demah grof 42, fijn 26. Conference II D 24 —26, grof 45—51. fijn 33. Br. Alex Lucas- D D 14, grof 14. fijn 6. KRABBENDIJKE. 28 febr. Golden Deli cious 1 85-90 66, 80-85 68, 75-80 67—72 70-75 69—71. 65-70 59 60-65 40—41, 11 83-90 60, 80- 85 58—65 75-80 58—65, 70-75 57—66, 65-70 49— 58, 60-65 32—38, 11 d 15—20 111 grof 16-22, id fijn 16—22, kroet 8—27, stek 21, Jonathan II 80-85 31, 75-80 36, 70-75 36—49, 65-70 34— 48. 60-65 28—30. 11 d 14, 111 grof 24—37, fijn 1016, kroet 816. Goudreinette 1 85-95 33, 75-85 35—36. 65-75 21. 11 d 10. 111 grof 14—17, fijn 8, stek 4, Winston 11 70-75 45, 65-70 49, 60-65 32—40, 55-60 16—29, 75-85 47, 65-75 45, 55 —65 29, 111 grof 22—25, fijn 817. Lombarts Calville 11 90-100 34 80-90 39—40, 70-80 47, 60 —70 28—30, 11 d 8. UI grof 31, fijn 10. Saint Remy 1 85-95 2. 75-85 6—19.50, 65-75 14. II 85-95 52. 75-85 15 65-75 10.11 d 10, 111 grof 910, kroet 8, Conference 111 fijn 22. verpakt fruit: Golden Dilicious 1 85-90 82, 80 —85 84—87 75-80 82, 70-75 80, 65-70 69. VEERE, 28 februari. Exportgarnalen 1084 3.58—4.21, schar 238, bot 98, wijting 117, tong 20, rog 2, kabeljauw 4, wulk 9. zig-zag 375. Met deze ma chine kunt u beslist alles automatisch. Alles compl. in koffer, m. 15 jr. schrift, garantie. Ook vanaf ƒ4 p. w. Zie ook onze etalage op de Vlasmarkt. Vraagt ze vrijblijv. bij u thuis op zicht J. Cysouw. Zuidstraat 103. Westkapelle, telef. 287. -K- Te koop bij inschrijving 2 iepenbomen, te bevragen bij Jac. Boonman, Hollestel- leweg 7, Ovezande. Gezonde mensen, geluk kige mensen. Het maand blad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw gezondheid. Het is het voorlichtingsblad van de Kon. Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst. Bijna al le Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. Doktoren met een grote praktijker varing vertellen in begrij pelijke taal, hoe U gezond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij U thuis". Spreekuur thuis bevordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bij zonder interessante num mer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhandel. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met ƒ0.90 postzegels extra ge frankeerd te sturen aan Maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotter dam, met vermelding: „Voor het nummer van de ze maand". Hebt U een girorekening? Dan is het gemakkelijker 0.90 over te schrijven op postreke ning nr. 121000 met op het ,.bij"-strookje dezelfde aantekening. Te koop gevraagd: wet- hooi. K. Huijsman, St. Lau rens, tel. 01180—2305. Wat doet U in Uwe vrije tijd? Doe het zelf! Het is een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding, die ont spanning geeft en geld spaart. Het tijdschrift Doe Het Zelf biedt beginners en gevorderden de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt U óók wegwijs op het gebied van amateurfo tografie, electronica en de verzorging van bloemen en planten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het bijzonder interes sante nummer van deze maand bij een kiosk of boekhandel. Indien niet meer voorradig kan het ook worden besteld door een briefkaart met 0.90 postzegels extra gefran keerd te sturen aan maandblad Doe Het Zelf, postbus 955, Rotterdam met vermelding: „Voor het nummer van deze maand". Hebt U een giro rekening? Dan is het ge makkelijker 0.90 over te schrijven op postrekening nr. 4530 met op het „bij"- strookje dezelfde aanteke ning. Luxaflex de ideale onver- slijtbare zonwering glad de afwerking, gemakke lijk in onderhoud. Laat ons geheel vrijblijvend prijs opgaaf verstrekken. Woning inrichting de Vlieger en Zoon, Steenenbeer 57. Vlis singen. Te koop: kinderwagen hoog model, Kastanjelaan 9. Terneuzen. Te koop. 2 schotclstrooi- ers, 6 schotels (losse), 5 wiedmachines, zowel 2- als 4-wielig, 2 vorentrekkers (dichte wielen). Fa. Hille brand, St. Laurens, Telef. 01180—2343. HOGE PRIJZEN 1500 11761 19635 1000 7403 7898 12352 13316 13863 16229 17771 400 3448 11303 11901 12571 14010 15563 ƒ200 1840 2328 4088 4651 4691 7501 7893 8298 8744 8783 9106 9600 11042 11065 11701 11854 12631 13058 15482 15573 15648 15736 15880 16410 16844 17529 17614 17917 18551 18719 19428 21056 PRIJZEN VAN ƒ80.- Ruiteravond van de L.R.- Oranjezon", Vertoond wordt de film Fanfare di Roma" (Olympische spelen 1960). Na de film gezellig samenzijn. Aanvang 8 uur in het verenigingsgebouw te Oostkapelle op Vrijdag 3 maart. a.s. Te koop gevraagd een .caravan. Prijs en condities aan J. Geschiere, Seissingel 16, Middelburg. #- Te koop: Vicon, 3-rijige halfaucom. pootmachine; 300 is goed; 100 poterbak jes. J. J. Hoste, Mectenije- dijk 23, Nieuwvliet. Tel. 01171—205. Volbloed stieren en ge kalfde vaarzen prima af- tamming en productie- melkstaten aanw. Drachti ge zeugen w.o., bekroond moeder 4052 gaf in 5 x 79 biggen D. M. Rouw, Goes Tel. 5982. Te koop een uit schotten bestaande houten zomerwo ning met pannen dak (4^6 x 10 m). Voor elk aanne melijk bod G. Wattel, Dorps straat 57, Oostkapelle. Tel. 360. -K-Man alleen met 2 school gaande kinderen vraagt huishoudster van middelba re leeftijd. Br. ond. no. A 5860 Bur. v. d. blad. Goes. •K* Hoest Uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon 2,— bij elke drogist. Verpleegster worden. Onze cursus vangt aan op 1 april en 1 september 1961. Inlichtingen: Direktrice Di- aconessenhuis, Parklaan 95 A, Eindhoven. K- Gebruikte schrijfmachi- nes vanaf 45,met ga rantie. Van der Peijl, Yer- Iseke. Tel. 532. •K» Te koop: frambozenplan- ten. Malling Promise, Mal ling Exploit. Rode bessen, 2-jarige Jonkheer v. Tets en Rijnsburger Uienzaad, alles NAK klasse A ge keurd. A. J. Beiman, Dijk- welsestraat 58, Kapelle. -K- Serooskerke W. Op za terdag 4 maart a.s. hoopt het reciteergezelschap voor op te voeren het spannend toneelstuk ,,De vlucht naar de evenaar" in het vereni gingsgebouw te Seroosker ke. Aanvang 20.00 uur. -K- Nieuwe kofferschrijfma chines. Antares A 4 165, Remington 198,Anta res Parva 235,—. Een jaar schrift, garantie. Postbus 13, Yerseke. Te huur gevraagd: bouw land oogst 1961, ligging Walcheren. Brieven no 69, Boekhandel Fanoy. Nieuwe Burg 2628, Middelburg. -K- Als houder van het V.A.M.O.R.-diploma heb ben wij het recht de rij examens van onze leerlin gen bij te wonen, indien zij dit wensen. Autorijschool Jasperse. Middelburg. Tel. 01180—3387. -K- Wij galvaniseren Uw em mers, teilen, wasketels en verder voorkomend ijzer werk. J. Meeuwse, Grave- straat 59—61. Telef. 3783, Middelburg. -K- Wasspoeldroogcombina- tie van 598 voor 398 of 5 p.w. Direkt van fabriek, daarom ƒ200 korting. Vr. vrijbl. zichtzending. Dutrag, Postbus 485, Den Haag. -K- Te koop: zeer goedkope Handnaaimachine 198, ZIG-ZAG 275, automatisch electr. 250. Electr. m. -K- Te koop: z.g.a.n. op vouwbaar wandelwagentje adres: Veerséweg 74, Mid delburg. -K- Uitvoering van de Chr. gymnastiek, vereniging Zee landia, 4 maart 7.30 uur. gem. vereen, geb. Noord- straat, Koudekerke. W. J.' Schipper, Groeneweg, Kou dekerke. fTe koop schoonlandeggen 10-balks duizendpooteg gen, veldslede, wagen (ijzerbeslag), 2 stel Oriam antislipkettingen 10 x 28 (koopje). Fa. Hillebrand, St. Laurens, telef. 01180— 2348. -K» Te koop Pezet aardap pelsorteerder, 3 Eberhardt 2-scharploegen, Weha bie- tenlichter, 2 hooiharken, 2 kantploegen, Vicon Lelij harkkeerder, 6 borden op lucht. Fa. Hillebrand, St.- Laurens, tel. 011802348. 1294 2017 668 3032 929 4016 5097 6204 7118 8172 942 9072 513 10024 498 1017 286 490 752 2018 534 772 991 3002 234 591 880 4018 304 505 769 945 5002 188 380 588 768 978 •128 492 842 7002 283 535 776 931 8037 193 436 613 915 9021 337 688 10013 301 567 750 11013 223 hSO 303 380 044 310 709 771 042 045 124 426 162 253 404 561 220 316 264 266 986 093 146 587 655 032 097 721 830 465 624 355 364 963 968 067 179 768 837 284 305 687 700 385 410 402 496 155 193 698 797 111 158 946 978 858 944 407 485 533 599 203 296 788 881 860 864 363 388 616 704 548 725 203 287 928 958 164 211 943 998 682 804 940 743 874 349 459 328 386 481 496 11182 770 12001 541 13029 735 14166 15028 870 16392 17101 18053 19117 533 20007 21243 192 248 295 341 406 557 577 720 739 016 099 895 116 209 858 860 276 311 062 129 942 472 519 249 295 084 119 140 238 607 733 157 604 438 614 131 134 247 254 288 337 474 226 391 404 407 409 626 707 916 919 496 572 621 651 947 151 203 418 435 520 694 T31 735 779 955 967 386 402 533 546 603 650 667 224 319 379 461 483 751 893 263 339 379 386 406 444 500 743 938 944 949 990 863 917 652 743 789 822 996 NIETEN 066 093 170 187 191 225 248 257 272 291 305 354 363 403 422 439 467 477 550 555 592 608 685 690 699 716 749 770 780 804 827 861 864 881 991 994 025 154 185 228 256 303 353 456 474 572 597 598 630 650 677 729 748 763 798 814 815 879 882 891 895 955 958 046 100 264 320 598 665 897 927 024 036 319 369 561 565 777 785 953 954 014 041 197 209 396 406 589 608 808 812 982 995 145 262 518 550 924 950 004 007 287 292 547 619 783 785 934 939 048 066 234 271 459 515 624 666 958 973 040 078 340 350 751 759 048 055 305 335 645 675 775 901 029 045 285 312 512 528 104 154 326 409 687 737 961 993 070 096 376 388 577 5S7 78S 795 959 977 054 070 220 234 439 440 618 652 818 882 194 196 215 220 228 437 472 473 531 575 738 745 772 802 848 107 155 159 208 295 394 404 413 447 501 610 644 646 665 757 798 835 844 846 886 088 094 129 164 382 249 290 303 342 364 457 468 493 512 566 677 705 738 744 756 899 952 955 958 968 282 292 299 556 574 600 962 967 974 022 049 119 371 387 420 673 687 691 802 852 857 952 953 998 101 117 121 342 368 381 534 562 586 711 754 776 092 141 169 416 417 435 788 810 941 088 100 134 346 350 357 677 678 697 932 963 994 118 148 208 324 332 374 531 549 555 373 433 438 453 696 718 741 778 126 131 144 266 422 477 485 491 694 707 756 774 874 905 910 918 133 154 161 179 405 407 411 423 603 604 605 607 781 844 856 878 170 213 222 297 448 475 595 613 942 952 960 965 142 154 171 293 365 470 511 538 700 713 727 741 225 226 244 276 381 383 395 432 569 578 581 595 641 825 12003 343 645 980 13036 176 521 694 988 14006 152 396 833 15004 208 448 846 16013 222 607 769 986 17039 306 550 743 18046 196 480 771 982 19026 183 343 624 948 20012 264 485 726 8S1 21046 265 453 741 659 677 680 686 715 774 781 785 787 880 899 907 920 963 999 030 042 079 124 227 265 304 312 830 408 412 480 513 524 574 583 590 627 659 661 751 759 822 865 929 969 975 982 983 987 039 054 061 062 066 086 105 108 130 178 239 241 284 371 406 421 464 488 522 523 527 533 573 576 653 666 668 703 748 750 818 872 880 946 973 977 033 062 154 185 461 526 849 910 019 044 231 239 457 458 891 907 015 033 264 331 623 659 771 780 064 076 199 203 530 575 913 953 144. 152 258 289 606 614 964 036 066 340 361 662 689 831 835 086 101 115 117 129 230 265 282 299 305 658 669 708 811 830 959 990 998 154 160 179 184 187 299 301 321 415 426 623 671 715 718 809 077 146 158 181 192 427 436 458 481 572 698 709 732 756 757 853 857 865 867 981 047 312 582 759 076 212 507 775 983 034 186 352 671 952 041 265 499 731 897 063 268 480 757 056 087 327 336 588 599 781 799 094 100 217 242 526 543 792 830 091 114 393 430 625 660 813 839 112 148 265 295 546 566 841 842 151 171 437 468 677 697 865 876 169 176 302 306 615 625 857 900 188 305 488 547 700 734 998 177 186 314 360 639 660 970 972 041 087 090 096 100 115 133 177 224 273 278 280 284 287 312 317 387 397 423 466 522 538 553 602 714 716 762 775 823 883 909 915 151 154 161 283 320 321 536 562 565 736 766 782 930 997 156 157 161 297 335 379 5J> 526 585 833 841 844 166 194 197 208 237 348 361 365 402 442 616 640 682 683 684 806 810 813 836 857 242 246 255 260 264 392 400 417 419 441 633 695 708 712 713 868 875 888 918 941 -K- Volle Evangeliegemeen te Middelburg. Vrijdag 3 maart a.s. spreekt in het Schuttershof, aanvang 19 u 30 dhr. J. Zeegers uit Haar lem. -K-Gevraagd wegens huwelij meisje voor dc huishouding. Hele dag of dag en nacht. Niet beneden 17 jaar. Mevr. de Jonge, L. Vorststraat 42. Goes. ^.Bestelt thans uw Jonge hennen, Hyline, W.L., reds of W. x B. bij honderd of meer scherp concurreren de prijs, L. Wouters, Melis- kerke. telef. 01186—365.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4