MEEST CENTRALE LIGGING Tastbare resultaten van kernaanwijzing Aantrekkelijk Haven Stadsschoon Onderwijs Recreatie Pag. 41 INDUSTRIENUMMER ZEEUWSCH DAGBLAD naai bij Wilhelminadorp. „Dit laat ste wordt dan een soort appendix", aldus de burgemeester. Met de toename van de industriële bedrijvigheid groeit ook de ontwikke ling in de woningbouw mee. Deze ontwikkeling gaat dan weliswaar niet zo snel, maar iedere bezoeker van Goes kan dan toch constateren, dat de huizen a.h.w. als paddestoelen uit de grond rijzen. DR. J. W. IVOiicUUiH mogelijkheden Zoals bekend is Goes aangewezen tot kerngemeente. Deze aanwijzing heeft voor Goes reeds tastbare resultaten opgeleverd. De industriële bedrijvigheid is enorm. En, zo zegt dr. Noteboom enigszins optimistisch: „Er zijn ge gadigden genoeg voor industrie-vesti ging in Goes. De industrieterreinen aan de haven en in het zuidwestelijk gedeelte van de stad, vlak over de spoorlijn, zijn vrijwel uitverkocht". AL lang is Goes het Zeeuwse cen- trum van de landbouw, de fruit teelt en de handel. En daar zal in de toekomst heus geen verandering in komen. Aan de boorden van de West singel is een machtig complex ver rezen, het Land- en tuinbouwcentrum Zeeland genaamd, waarin over enke le maanden de voorlichtingsdiensten van landbouw, fruitteelt en veeteelt en „aanverwante bedrijven" huisves ting zullen vinden. Dit hoge gebouw presenteert zich reeds van verre af stand aan de bezoekers van de Gan- zestad. De industrie zal dus de be langrijke agrarische „zaken" uit Goes niet verdrijven. zoeken in het zuidelijk deltagebied. Ik wil hier echter helemaal niet mee zeggen dat nu al deze industrie maar in Goes moet komen. Ook bijvoorbeeld het Sloegebied biedt ongekende mogelijkheden. Maar ik mag er dan toch wel op wijzen, dat Goes uitstekende verbindingen met de randstad heeft en de overige delen van Nederland en van Zeeland. En van Goes naar het Sloegebied is in feite maar een klein eindje. /~)OK de verbindingen over het wa- ter spreken in Goes een woordje mee. Momenteel is de situatie dan wel niet helemaal honderd procent. Het gemeentebestuur werkt echter met grote ijver aan de plannen tot verbreding en verdieping van het ka naal, naar de Oosterschelde. Als de ze plannen gerealiseerd zijn, beschikt Goes over een vaarwater dat naar de eisen van de tijd is ingericht. Het behoeft dan ook niets geen verbazing te wekken, dat met name rond de haven de industriële bedrijvigheid zich sterk ontwikkelt. Maar ook langs de spoorlijn valt een verheugende ont wikkeling te constateren. De indus trieterreinen op het haventerrein en in zuidwest (eerste fase), ter grootte van enkele tientallen hectaren, zijn vrijwel uitverkocht. Het gemeentebestuur bezint zich dan ook op de mogelijkheid tot uitbrei ding van de industrieterreinen. Want er zijn volop gegadigden, die zich met hun industrie in Goes willen vestigen. Gedacht wordt aan een verdere uit breiding van de industrieterreinen in zuidwest, aan een uitbreiding van de terreinen rond de haven in meer noor delijke richting, en voorts is het oog geslagen op de monding van het ka- gURGEMEESTER Noteboom mag gaan praten over het stadsschoon van Goes. „Een oud vestingstadje, waarvan de wallen voor een gedeelte nog in tact zijn gebleven. Het stra- tennet is in hoofdzaak in de oorspron kelijke vormgeving bewaard geble ven. En de wandelaar, die via de kleine straten op de Grote Markt komt, moet ongetwijfeld een openbaring ten deel vallen. De Grote Markt: een groot, en sfeervol plein, gesecondeerd door de pleinen van Vlasmarkt en Beestenmarkt. Een trits van pleinen, dat zijn weerga niet vindt in het Ne derlands stadsschoon", aldus de bur gemeester. Na deze ontboezemingen van dr. Noteboom over het stedeke Goes wees hij op de onderwijsmoge lijkheden, die er in de gemeente zijn. onderwijsgebied slaat Goes een best figuur. De burgemeester is er maar wat trots op, dat in zijn gemeente, ruim 15.000 inwoners, drie middelbare scholen zijn, waarvan twee met een klassieke opleiding. Maar het arsenaal van scholen is daarmee geenszins uitgeput. In Goes staat ook een zeer moderne techni sche school, de grootste van Zee land. En de goed geoutilleerde vak school voor meisjes mag ook best ge noemd worden. Kortom: de mogelijk heden op onderwijsgebied zijn in Goes ]\/rAAR niettemin biedt Goes voor de industrie tal van aantrekkelijkhe den. Naast de meest centrale ligging in het zuidelijk deltagebied heeft Goes ook nog andere punten, die be koring wekken. Burgemeester Noteboom zegt er dit van: de industriegebieden rond Rot terdam en Antwerpen zijn reeds zo groot, dat er nagenoeg geen uitbrei ding meer mogelijk is. De industrie zal daarom ongetwijfeld een uitweg GOES O OES is de meest centraal gelegen gemeente in het zuidelijk deltagebied. Dat is geen verdienste van Goes maar dit is een feit. De waarnemend burgemeester van Goes, dr. J. W. Noteboom zegt dit met volle overtuiging als wij met hem over de mogelijkheden tot industrievestiging in zijn gemeente praten. legio. Mogen wij nog even noemen de vestiging van een openbare lees zaal met bibliotheek. (AOK gaat de burgemeester nog in op de recreatie. In deze sector heeft Goes zelf niet zoveel te bieden. Maar in de onmiddellijke nabijheid van Goes komen er in de toekomst volop kansen. De burgemeester dacht In dit verband aan de plannen, die in Wolfaartsdijk uitgedokterd wor den. Goes beschikt voorts over een groot aantal sportverenigingen. Over de Goese middenstand is de burge meester best te spreken. „De voor zieningen in deze branche zijn opval lend goed". Het gemeentebestuur tracht al deze mogelijkheden uit te buiten. Ook de industrie ziet kennelijk grote kansen in Goes. Sedert de aanwijzing tot kerngemeente heb ben zich reeds verschillende in dustrieën gevestigd in Goes. Als de belangrijkste mogen wij onge twijfeld noemen de vestiging van de Apparaten- en Ketelfabriek uit Den Haag. Op het haventerrein wordt momenteel met spoed ge werkt aan de bouw van een enor me hal voor deze fabriek. Het gaat goed met de industriële ontwikkeling van de gemeente Goes. De industrieterreinen zijn vrijwel uitverkocht en er zijn ge gadigden genoeg. Deze uitlating van burgemeester Noteboom doet vermoeden, dat Goes een rijke toe komst tegemoet gaat. Met gulzige happen pakken de grijpers van de kranen de grond voor de aanleg van de in dustrieterreinen. Want derge lijke terreinen heeft Goes hard nodig. Er bestaat veel belang stelling voor industrievestiging in deze gemeente. i ,n 11JJ4

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 49