Frankrijk houdt grens nog gesloten voor appelexport BIJ TEXTIEL NU OOK KOFFIE Fruittelers krijgen het druk Landbouw heeft te kampen met slechte bodemstructuur KRIS^m, door Zeeland DE KERKKLOK ROEPT STANDEN DER ZEEUWSE ZAAEHANDBAECOMPETITIE ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 KWALITEIT AANBOD Flitsen uit de tuinbouw Vrouwenbond groeide DAMWEDSTRIjD Kring Hulst van de Z.L.M. Omdat cadeau-acties steeds toenemen Medische Dienst ARTSENDIENSTEN APOTHEKERSDIENSTEN DIERENARTSEN Begroetingsavond voor militairen Overgangscompetitie van de Z.K.B. Dirigent J. C. F. van Kamer nam afscheid van O.N.D.A. Begin bouw tunnel Feestavond Togo Plattelandsvrouwen vergaderden Animo voor stichten groenvoederdrogerij Zaterdag 25 februari 1961 Tl/Tet groot ongeduld wacht men op het ogenblik in de kringen van I" de fruitexporteurs en ook wel van de kwekers, op het bericht dat de uitvoer van appelen naar Frankrijk een aanvang zal kunnen nemen. Het zag er op het eind van deze week wel naar uit dat deze export spoedig zou kunnen beginnen maar het juiste tijdstip was toch nog niet bekend. Aanvankelijk was er goede hoop dat half februari de export van appelen naar Frankrijk zou kunnen beginnen. Dit land stelde namelijk' tot 6 febr. de mogelijkheid open om invoervergunningen aan te vragen tot een kwantum van 30 miljoen kg. appels uit de E.E.G. landen. Waarschijnlijk om de afzet van de ei gen oogst veilig te stellen is de grens hiervoor echter nog steeds niet geopend, hoewel volgens de berichten de appels op de Franse markt schaars en vrij duur zijn. Er wordt dan ook verwacht, dat er wel belangstelling zal bestaan voor de goede Nederlandse appels en met name voor Golden Delicious en goudreinette. Vooral eerst genoemd ras doet het al tijd heel goed in Frankrijk. Op de Nederlandse veilingen is op het ogenblik de Golden Delicious verreweg het belangrijkste ras, zeker in de jonge re fruitgebieden. De laatste tijd is er nog al wat gekocht om straks naar Frankrijk te kunnen uitvoeren maar ook West Duitsland bleef deze appel vragen en verder koopt ook de binnen landse handel steeds meer. Dat heeft toi gevolg gehad, dat de prijzen van de goede kwaliteit regelmatig zijn opgelo pen en deze week werd hiervoor boven 70 cent per kg. betaald. Dat is een hoge prijs. Er moet echter bij gezegd worden, dat de middenprijs die de teler ontvangt, dikwijls nog niet meevalt want het zit niet zo best met de kwaliteit. Bij de Golden Delicious is er veel uitval door Gloësporium rot en doorscald. In het gunstige geval kun nen de appels nog verkocht worden maar ze brengen dan toch niet meer op dan 810 cent per kg. Genoemde gebreken komen erg onregelmatig voor. Er zijn partijen, die er praktisch vrij van zijn, terwijl er ook partijen zijn waar soms de helft uit gaat. Bij de Jonathan zien we een zelfde beeld want hier worden de vruchten zacht en daardoor waardeloos. Ook hierbij worden zowel door telers als handelaren grote stroppen geleden met het bewaren. De beste partijen brengen wel hoge prijzen op maar die zijn er te weinig. Iedere week wordt er op de Zeeuwse fruitveilingen veel fruit aangeboden. Het ziet er wel naar uit dat hieraan voorlo pig nog geen eind zal komen want er is reeds een begin gemaakt met het rui men van de appels uit de gascellen, ook al om wille van de kwaliteit. Normaal kunnen de appels in de gascellen zeker tot april en soms nog wel later, worden bewaard maar dit jaar zit het niet best en daarom ruimen de meeste telers maar zo gauw mogelijk. AI met al ïs het echter geen best be- waarseïzoen voor het fruit. De reden er van is zeer moeilijk aan te geven. Men zoekt de oorzaak in de bijzondere weers omstandigheden tijdens de groei- en de plukperiode. De vele regen heeft het fruit geen goed gedaan. Wat dat betreft is de fruitteelt altijd nog heel wat beter aan een jaar dat te droog is dan een te nat jaar. DRUK Intussen is de drukte op de fruitbe- drijven weer zichtbaar toegenomen. De wintermaanden worden hier altijd be- nut voor het snoeien, een werk dat niet te mechaniseren valt en waarbij het aan komt op het juiste inzicht van de zijde der snoeier. Op veel bedrijven is men nog lang niet klaar met de snoei, maar het valt thans niet meer mee om aan de gang te blijven. Er komen namelijk andere werkzaamheden die de aandacht vragen. Wanneer we de laatste tijd een b'zoek brachten aan de fruitcentra van onze provincie dan hing daar een zwa re, alles doordringende lucht van het vruchtboomcarbolineum. Dat is een middel om de bomen eens flink schoon te maken en ze te bevrijden van alle aangegroeide wieren en andere onge rechtigheden. Ook dient dit middel om er overgebleven insekten en de eieren van b.v. luizen, mee te vernietigen. Wanneer men in de winter de bomen spuit, wil dat niet zeggen dat het over enkele maanden niet meer nodig is maar wel geeft het enige zekerheid ten treden van de insekten in het voorjaar. Er zijn wel jaren geweest, dat er be- aanzien van de mogelijkheid van het op- trekkelijk weinig aan de winterbespui- ting werd gedaan. Soms ook wel omdat de weersomstandigheden het niet toe lie ten. De afgelopen weken echter hefbben vele goede spuitdagen opgeleverd. Er is dan ook druk gewerkt met de spuitma chines en de resultaten zijn te zien en te ruiken. Ondertussen gaat door de zeer hoge temperaturen de ontwikkeling van de fruitbomen erg snel. De knoppen gaan zich weer al verdikken en om mogelijke spoitbeschadiging te voorkomen is het thans niet meer raadzaam om met vruchtboomcarbolineum te spuiten. Er kan nu te gemakkelijk schade ontstaan. Er is echter nog een hnder middel be schikbaar, dat veel langer dan vbc kan worden aangewend en wel de zgn. kleurstoffen. Ook deze worden vrij veel gebruikt. We zien dus dat de drukte op de fruitbedrijven weer is begonnen want behalve de winterbespuiting moet ook worden gedacht aan de bemesting en voor men het weet zit men weer in het voorjaar, dat weer andere werkzaam heden noodzakelijk maakt. De eerste struiken gaan reeds uitbotten. Het zal niet lang meer duren of de vroege prui men, de zgn. krozen, zullen hun feest kleed van witte bloesems aan trekken ten teken dat de lente voor de deur staat. In de jaarvergadering van de vrou wenbond van het N.V.V. heeft de pre sidente, mevr. J. Dierx-Harms medege deeld dat er thans 140 leden zijn tegen acht adspirantleden en vier leden in 1957. De presidente sprak de hoop uit dat in Terneuzen ook een vrouwenbond van het C.N.V. zal worden opgericht en dat met deze dames dan een goede samen werking zal ontstaan. Bij de bestuurs verkiezing werden mevr. J. F. Dooms- Scheele, mevr. N. van Eck-Machielsen en mevr. C. van de Wege-Riemens her kozen. In het mei-eomité werd gekozen mevr. H. Hofman-Drabbe. De heer F. van Aalst, districtsbestuurder van de A.B.V.A. hield een causerie over de taak van de vrouw in het gezin en in de maatschappij en na de pauze was er een ontspanningsprogramma bestaande uit zang, muziek, toneel en ballet. Ouderavond chr. school KAMPERLAND. Op de ouderavond van de school met dpn bijbel heeft voor zitter Klap medegedeeld dat men moei lijkheden heeft met de personeelsbezet ting. De heer N. J. Verboom, leraar pe dagogiek aan de christelijke kweek school te Middelburg hield een belang wekkende causerie over de onderwijs- oriëntatie waarin hij vooral het pro bleem van de schoolreinheid aan de or de stelde. Een geanimeerde discussie volgde. In de pauze werd het werk van de leerlingen bezichtigd. Bijbel kiosk vereniging zal een zangavond houden in de kerk aan de Noordstraat te Terneuzen op zaterdag 4 maart a.s. te 7.30 uur. Kees Deenik zal de samenzang leiden en zelf enkele liederen zingen. Sprekers zullen zijn ds. W. van Hattum en ds. P. A. van der Vlugt. Het hervormd koor „Laudamus" zal medewerking verlenen. Geref. mannen en vrouwen te Zonnemaire bijeen ZONNEMAIRE. De gereformeerde mannen- en vrouwenvereniging hebben een gecombineerde jaarvergadering ge houden. De bijeenkomst stond onder lei ding van de heer W. J. Everse. Na de jaarverslagen verzorgde de heer K. van Dijke een inleiding over het onderwerp: ,,Elia op de Karmel". Na de pauze werd het toneelstuk ,,Het voogdijkind" opgevoerd door leden van beide verenigingen. Voor deze jaarver gadering bestond een zeer grote be langstelling. KAPELLE. Om het onderling kampioen schap van de damclub Kapelle zijn weer een aantal wedstrijden gespeeld met de volgende uitslagen: A. v. d. Schraaf—J. C. van Liere 11, Blankenburgh—G. Lepoeter 2—0, A. v, d SchraafI. op 't Hoof 20, H. v. d. Vriel—C. van Liere 2—0, J. C. van Liere— C. Sulsters 2—0. Propaganda voor Pro Rege KAPELLE Vooral veel jongeren waren aanwezig op de in het CJV- gebouw gehouden propaganda-avond van de Kon. Ned. Militaire bond Pro Rege. Na het openingswoord van de Herv. predikant ds. E. P. J. Jebbink werd vertoond de film ,,De Brug" die een beeld gaf van de hedendaagse mi litaire opleiding en van een grote oe fening in Duitsland. Daarna vertelde de heer E. Sterk over het werk in de verschillende prot. chr. militaire tehui zen en hij wekte de aanwezigen op om dit werk te steunen. Aan het eind van de avond werd een film vertoond over de reis van H. K. H. Prinses Beatrix naar de West. MIDDELBURG, Heren eerste klasse: E.M.M Hellas Tonido Volharding Marathon Walcheren Beslissingswedstrijd: HellasE.M.M. 56 Heren tweede klasse: 10 7 1 2 15 10 7 1 2 15 8 a 0 3 10 10 3 2 5 8 9 3 1 5 7 9 0 1 8 1 Volharding 6 Marathon 7 Olympus Tonido 2 Hellas 2 Marathon 2 Neptunes E.M.M. 2 Heren derde klasse: Fortuna Fortuna 2 S.I.O.S O.N.O Marathon 3' O.D.I E.M.M. 3 Middelburg, C. F. Frumau, Groen markt 17, tel. 2635; Vlissingen, M. J. A. Bil. Singel 74, tel. 2619; Goes, C. Griep, Fr. den Hollanderlaan 29, tel. 5821; Oostkapelle, Serooskerke en Vee- re, G. Schep, Serooskerke, tel. 01189- 212; Koudekerke, Westkapelle en Zoute- lande, M. Huygens. te Westkapelle, tel. 01187-234; Kapelle Biezelinge, I. J. Ris- seeuw, Biezelingsestraaf 57, tel. 01102- 290; Kruiningcn, Hansweert, Krabben- dijke en Rilland, J. A. Kamps, te Ril land, tel. 01135-343; Hoedekenskerke en Kwadendamme, A. P. Kole, Hoedekens kerke, tel. 01193-262; Borssele en Nieuw- dorp, H. M. J. Kiviet, Borssele, tel. 01105-203; Driewegen en 's Heerenhoek, J. H. Lucas Luijck, te 's Heerenhoek, tel. 01105-280; Wolphaartsdijk, 's Heer Arendskerke en Helnkenszand, A. J. Zonnevylle te 's Heer Arendskerke. tel. 01106-202; Tholen, St. Philipsland, Poort vliet, Oud- en Nieuw Vossemeer, dr. P. J. Duinker te Tholen, tel. 01660-500; en dr. H. Menger te St. Philipsland. tel. 01677-500; Stavenisse en St. Maartens dijk, H. Zoeteman, te Stavenisse. tel. 01663-400; Zierikzee, C. M. v. Hoorn, Havenpark, 35 tel. 2080; Terneuzen, K. J. Hoving, Axelsestraat 27. tel. 2445; Axel. A. Kats. Oranjestraat 19. tel. 01155-555; Oostburg en Aardenburg, G. U. M. de Bruijckere te Oostburg, tel. 2323; Breskens, Groede en Schoondiike, dr. Folmer, Schoondijke, tel. 01173-366; Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuid- zande, J. W. Beek te Zuidzande, tel. 2424; Biervliet en IJzendijke, H. C. Ro- zemeijer te IJzendijke, tel. 01176-366; Kapelle Biezelinge. Kloetlnge en We- meldinge, E. F. Facee-Schaeffer, te Ka pelle, tel. 01102-260; Bergen op Zoom, F. J. v. d. Boom. Arroldus Asselberg- straat 6, tel. 4621; A. K. Vos, Stations straat 5. tel. 3670; J. Ghering. Halster- seweg 181, tel. 3677. Vlissingen, Apoth. Engering, v. h. Tan- Meijer. Singel 60, tel. 2025; Middelburg, Nonhebei, Laage Delft 133, tel. 2538; Goes. La Porte Grote Markt 10. tel. 5255; Terneuzen. Apoth. Klaassen, Noord- str. 54, tel. 2090; Bergen op Zoom. P. C M. van Kalmpthout. Zuivelstraat 5, tel. 4371. Schouwen, W. A. M. Kalkman te Re- nesse, tel. 01116-310; West Zeeuwsch Vlaanderen, I. P. Risseeuw, te Groede. Heren vierde klasse: S.I.O.S. 2 9 Tonido 3 9 Walcheren 2 6 Fortuna 3 9 Volharding 2 8 Olymypus 2 5 Olympus 3 4 Hellas 3 10 Heren junioren eerste klasse- Hellas 8 6 Tonido 8 5 Volharding 8 4 E.M.M8 3 Marathon. 8 1 Heren junioren tweede klasse: Walcheren 6 6 S.I.O.S 9 5 Hellas 2 9 4 Tonido 2 6 0 Jongens adspiranten 14—15 jaar: Hellas 6 6 Olympus B 6 Tonido 6 5 O.D.I5 4 E.M.M7 3 S.I.O.S10 2 Marathon 5 1 Tonido 2 7. 0 Jongens adspiranten 12—33 jaar Olympus 6 0 Volharding 7 5 Hellas 7 3 Walcheren 6 2 Tonido 7 0 E.M.M2 0 D.D.I3 0 Dames eerste klasse: Walcheren Hellas Marathon Zeelandsport E.M.M Hontenisse 10 10 10 10 10 10 Dames tweede klasse: S.I.O.S. 7 Volharding 5 Tonido 5 Marathon 2 5 De Meeuwen 4 Olympus 4 Dames derde klasse: Sporto 4 Fortuna a Walcheren 2 4 Zeelandsport 2 3 Hellas 2 q Olympus 2 5 Neptunes 3 S.I.OS. 2 5 Dames junioren eerste klasse: Walcheren 7 o Olympus 7 6 Hellas 5 3 De Meeuwen 6 2 Dames junioren tweede klasse:: O.D.I5 5 0 Sporto 5 3 0 E.M.M5 2 0 Zeelandsport 5 1 1 Walcheren 2 6 1 1 Meisjes adspiranten 1415 jaar: Tonido 5 3 1 O.D.I. 3 2 1 Walcheren 2 2 O Marathon 3 2 0 Olympus 4 1 0 Zeelandsport 4 1 0 Marathon 2 3 0 0 Meisjes adspiranten 12—13 jaar: Hellas 7 6 Walcheren 7 3 Walcheren 2 7 O.D.I4 Volharding 6 Olympus 5 Olympus 2 5 Tonido 6 Wallcheren 3 5 MIDDELBURG Een Jonge-kerk- groep van de Hervormde gemeente-ver zorgde een begroetingsavond voor de nieuw gelegerde militairen in Middel burg. Wika A. Jansen had de leiding van een cabaret, getiteld „Ik wou.ik was." waarin de jongeren trachtten op religieuze wijze hun visie te geven op de mens, de kerk en d'e maatschappij. Vooraf werden de aanwezige militiaren over kerkelijke en culturele gebeurtenis sen in Middelburg ingelicht. Raadsagenda van Nisse NISSE. De gemeenteraad verga dert maandag. B. en W. stellen de raad voor medewerking te verlenen voor de elektrificatie van woningen aan de Bril- letjesdijk en. de Langeweg. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De duizenden textielwinkeliers die tegen eind vo- rig jaar waspoeder en huishoudzeep onder eigen merk zijn gaan verko pen, zullen met ingang van 3 maart hun actie versterken door de ver koop van koffie. Ook daarbij weten zij zich in gezelschap van de winke liers in luxe- en huishoudelijke ar tikelen. Een paar jaar geleden heb ben de detaillisten van beide bran ches al een jaar lang koffie verkocht uit protest tegen het op ruime schaal cadeau geven van textielgoe.d en huishoudelijke artikelen door krui deniers en fabrikanten. De commissie cadeaustelsel van de georganiseerde detailhandel in textiel heeft tot deze uitbreiding van de actie besloten, omdat het euvel van het cadeau geven van branchevreemde ar tikelen de laatste tijd nog hand over hand is toegenomen. Dat geldt niet alleen voor de zeepindustrie, zo ver klaarde gisteren de voorzitter van de commissie, de heer B. I. Terheyden, ook in de levensmiddelenbranche ko men er steeds meer cadeau-acties. Schortjes Zo wil bijv. Nutricia 30.000 schortjes cadeau gaan geven bij een of meer van haar produkten Vier Nederlandse fabrieken hebben de aanmaak voor dit doel geweigerd. Ook de sector van de beschuit en ten dele die van de margarine bedienen zich van het ca deaustelsel, aldus de heer Terheyden. De koffie die nu op de markt wordt gebracht zou qua kwaliteit tenminste f 1,56 per pak moeten kosten, maar de winkelprijs ervan is „onzakelijk" vastgesteld op 1,29. Daar zullen de kruideniers bijzonder veel last van hebben, althans te oordelen naar hun reacties van twee jaar geleden, zo zei de heer Terheyden. Verboden Voor een aantal goedwillende krui deniers die de textielzeep waren gaan verkopen, betreurde hij dat. Maar de kruideniersorganisaties, verenigd in de Kruideniersvakcentrale, hadden deze kruideniers verboden verder mee te werken aan de bestrijding van het cadeaustelsel op deze wijze. Twee inkoopcombinaties van drogis ten werken wel mee aan de zeepactie van de textielhandel. Met de verkoop van de waspoeder en huishoudzeep gaat het overigens crescendo. Elke week wordt er meer van verkocht en de kern van vaste verbruikers groeit sterk. 0 De jaarvergadering van de afdeling Sint Annaland van de Chr. Boeren- en Tuindersbond zal worden gehouden op 27 februari in de school met de Bijbel. Burgemeester J. v. d. Bos, voorzitter van de C.B.T.B., zal o.m. het woord voeren. Door de Fa. Burgers en Zn. te Sint Annaland wordt de voormalige ga rage van de heer J. Walhout te Sint Annaland aan de Ring geheel omge bouwd tot een woning voor de heer Van Vliet. O De personeelsvereniging van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Mid den Zeeland heeft in hotel Walcheren te Koudekerke ontspanningsavonden ge houden, die werden bijgewoond door de patiënten van De Boede en Ter Poorte. Personeelsleden voerden het blijspel „Poiverientje wint het" op. In de jaarvergadering van de afde ling Serooskerke (W) van de N.C.L.B. hebben de jeugdverenigingen uit Vrou wenpolder het toneelstuk „Het studen tenpension" opgevoerd. 9 Op de ouderavond van de school voor C.V.O. te Serooskerke (W) heeft de heer De Bruyn gesproken over school- en beroepskeuze. Leerlingen lie. ten gymnastiekoefeningen zien. Bij de postcommandant van de rijkspolitie te Zaamslag zijn de volgen de voorwerpen als gevonden aangege ven: jongensregenjas; witte das; da- meshandsch; hoofddoek; wollen sjaal; iel; bril. 0 Voor leden- en belangstellenden zal de hervormde mannenkring te Terneu zen op maandag 27 februari a.s. in het gebouw „Bethel" een vergadering hou- dijn. Dr. H. A. Boland zal spreken over „Pro en contra van crematie". HULST. In zijn openingswoord op de algemene ledenvergadering van de kring Hulst der Zeeuwse Landbouw- maatschappij, die in hotel „De Linde" te Kloosterza.nde is gehouden heeft de voorzitter J. W. Scheele opgemerkt, dat men in het algemeen niet het jaar 1960 nog niet klaar is. Na de ongunstige win terperiode zal men te kampen hebben met een slechte structuur. Er is in het algemeen heel weinig wintertarwe uitge zaaid en sporadisch is men zelfs al met de zomertarwe begonnen. Dat maakt het ook heel moeilijk het nieuwe bouw plan samen te stellen. De heer Scheele verwachtte niet, dat dit veel zal afwij ken van het vorige jaar: waarschijnlijk iets minder aardappelen en hopelijk veel minder suikerbieten. „Langzamer hand dreigen we in een soort crisis te geraken", zo merkte de heer Scheele verder op. „Er zijn aardappelen, die maar 7 cent opbrengen en erwten blij ven beneden de 30 cent. Bovendien hangt nog een overschot van de gega randeerde produkten boven ons hoofd". Het overschot aan suiker van het voorbije seizoen is een grote schadepost. Voor ingrijpende maatregelen, die thans door het Landbouwschap worden voor gesteld, achtte hij het wat laat. Hoewel hij goede berichten kon geven over de tarwe vreesde hij, dat het hiermee onder hand de weg van de suikerbieten zal opgaan. Een groot areaal tarwe is zeer riskant. Over het landbouwbeleid spre kend zei voorzitter Scheele begrip te hebben voor de moeilijkheden van een bevredigend beleid. Intussen is men er al veel op vooruit gegaan. In de der tiger jaren was er niet eens een cen trum van gesprek. De heer Scheele meende perspectieven te kunnen zien in de verbetering van de afzetsituatie, vooral met het oog op de grote verschil len tussen telers- en consumptieprijzen. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen staat veel op stapel, t.w. het ruilverkavelings plan Stoppeldijk en aanvragen voor ruil verkaveling in het zuidelijke grensge bied en Walsoorden die beiden zijn op genomen in een vijfjarenplan. De streek- verbe'tering Koewacht e.o. is er geko men en er bestaan plannen voor de ves tiging van een groenvoerdrogerij in Zeeuwsch-Vlaanderen. Na een keurig jaarverslag van secretaris de Bruijn (het ledental is gestegen tot 170), werd het rapport in bespreking gebracht, dat in opdracht van de verschillende land bouworganisaties, die hiervoor in een commissie zijn ondergebracht, is samen gesteld. dag. 2 maart a.s. zal in hotel Rotter dam te Terneuzen een bijeenkomst wor den belegd voor iedereen, die belang stelling heeft voor de vestiging van deze groenvoerdrogerij. Ook de directie van de groenvoerdrogerij Scherpenisse zal daar aanwezig zijn voor toelichting. In tussen heeft daarvoor nog een verga dering op landelijk niveau plaats over de mogelijkheden tot vestiging van zo'n drogerij in Zeeuwsch-Vlaanderen. Vol gens het rapport, dat nu in bespreking werd gebracht is een financiële basis gesuggereerd op aandelen van 1.000 nominaal, waarop 100 moet worden gestort. Gebleken is al. dat het mogelijk is op deze basis een fabriek te stichten. Het advies is thans ha. per aandeel uit te geven. De heer J. de Feijter gaf in deze bijeenkomst een toelichting op het ruilverkavelingsplan Stoppeldijk. De uitvoering zal vijf jaar in beslag ne men. In 1964 zal men waarschijnlijk eerst weten waar men zijn kavels krijgt. Deze Z.L.M.-vergadering kreeg een zeer interessant aspect door de lezing van ir. C. Knottnerus, de voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouw comi té, over zijn indrukken uit de Sowjet- Unie. De heer Knottnerus heeft vorig jaar september een reis gemaakt naar Rusland. Hij gaf daarvan een boeiend relaas met tal van Interessante indruk ken. Groenvoerdrogerij Voorzitter J. W. Scheele deelde mee, dat men hoe langer hoe meer tot de overtuiging van de noodzaak van een groenvoerdrogerij komt. Er bestaat een grote mate van belangstelling voor. Op 13 februari waren er reeds 216 en men verwacht, dat er nu al meer dan 250 werkelijk geïnteresseerden zijn voor de vestiging van deze fabriek. Op donder- GOES. In de bestuursvergadering van de Zeeuwse korfbalbond werd de uitslag bekend van een schriftelijk ge houden stemming onder de bij de ZKB aangesloten clubs over de vraag of het competitietijdvak al of niet zal worden gewijzigd. Het resultaat van deze stem ming was, dat inderdaad verandering zal worden gebracht in dit tijdvak. Voortaan zullen de competities begin nen in september en gedurende de win termaanden worden stilgelegd om dan in het voorjaar te worden voortgezet. Om het tijdvak van heden tot septem ber te overbruggen zal een overgangs- cqmpetitie worden gespeeld. Voor de se nioren zal dit een halve competitie zijn en voor de adspiranten, die in kleine re afdelingen zullen worden verdeeld, een gewone competitie. Deze overgangs competitie begint medio maart. De in deling zal een dezer dagen aan de clubs bekendgemaakt worden. MIDDELBURG. De dirigent van het christelijk muziekgezelschap „Oefe ning na den arbeid", de heer J. C. F. van Kamer, nam na een in de schouw burg gehouden uitvoering, afscheid we gens gezondheidsredenen. Hij zei dat hij twee jaar na de oprichting van he'c 33-jarige ONDA in 1927 dirigent werd. „Onda" was toen nog een baby en ik wist letterlijk van toeten noch blazen, zei de heer Van Kamer. In 1942 trad hij af, maar in 1948 hervatte hij zijn dirigentschap. De nieuwe dirigent is de heer Bart Leynse, die bekendheid ge niet als leider van het Middelburgs Ka merkoor. Hij werd door de heer Van Kamer met de overhandiging van een dirigeerstok geïnstalleerd. De heer Van Kamer zwaaide van te voren voor het laatst dit stokje in een programma, met werken van Gerard Boedijn en K. J. Afford. Na de pauze voerde de toneelvereniging Nieuw Mid delburg een blijspel in drie bedrijvü» „Laten we het mooi houden" op. Burgemeester herbenoemd 'S-HEER ARENDSKERKE. Bij koninklijk besluit van 10 februari is d« heer D. M. Vermet herbenoemd tot bur gemeester van de gemeente 's-Heel Arendskerke. Burgemeester Vermet is sedert 1955 eerste burger van 's-Heel Arendskerke. HULST Donderdag is een begin ge maakt met de grondwerkzaamheden voor de aanleg van een tunnel voor fietsers en voetgangers bij de Bagijne- poort. GOES. De korfbalvereniging Togo hield een feestelijke eontactavond in slot Ostende. De avond werd geopend door de voorzitter, dhr. Robijn, die on der de talrijke aanwezigen o.a. de ere voorzitter van Togo, dhr. Berrevoet, tel. 01171-400; Oost maakteTe'^rRobifn o.^gewir^n Oost Zeeuwsch Vlaanae ?oedfi resuUaten die w6erden be. in de afgelopen microcompe titie. Hij schreef deze goede resultaten tel. 01171-400: ren. J. F. de Haas. Axelsestraat 49. h ,5 Zaamslag. tel. 01153-366: Znid-Beveland, G Bon&\Vetf°^^nger'Ti:. 'oe ?an "de. training, die momenteel zeer 01130-233. KRUININGEN. De afdeling Krui- ningen e.o. van de Bond van Platte landsvrouwen hield de voorjaarsverga dering in het dorpshuis. Een vertegen woordiger van een zaadhandel hield in deze vergadering een interessante cau serie over bloemen en zaden, toegelicht door de vertoning van dia's. Wegens pe riodiek aftreden van de presidente, mevr. Sonke-K'os en de vice-presidente mevr. Minnaard-Kole werden twee nieu we bestuursleden gekozen, t.w. de da mes Vogelaar-de Zeeuw en Drever-van Hekke. Het bestuur koos als presidente mevr. Baarens-van Aalst, die de aftre- dende bestuursleden dankte en beide1 werd de avond verder in opgewekte dames een boekenbon aanbood. i stemming doorgebracht. goed wordt bezocht. Hij bracht hier voor dank aan de trainers. Verder deel de hij mee, dat voor de a.s. overgangs competitie is ingeschreven met twee se nioren en een adspiranten-twaalftal. In schrijving van een derde seniorentwaalf tal wordt nog overwogen. In het komen de voorjaar zal naast een schoolkorf- baltournooi voor de lagere scholen even eens worden getracht een 'ournooi te organiseren voor de middelbare scho len. Ook werd besloten op 2e Paasdag deel te nemen aan de traditionele se ries van Alliance te Roosendaal. Het verdere gedeelte van de avond werd in feestelijke stemming doorgebracht. Naast een quiz, die werd geleid door mevr. Zweedijk-Gelok hield de heer Bel- laert, bestuurslid van de Z.K.B. nog een spelregelcauserie. Met diverse ge zelschapsspelen, muzikaal omlijst door de schoolband van het chr. lyceum. Zondag 26 februari Walcheren herv. 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. v. d. Wind. ARNEMUIDEN. herv. 10 leesd. 2.30 ds. Verwey. geref. 10 en 2.30 ds. Poelman. J£r- Sem. 9.30, E en 6 leesd. BIGGEKERKE. herv. 9.30 ds. Odé, 2 ds v Duyne. DOMBURG. herv. 10 en 7 ds. v. Vliet. geref. 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Elshout. GAPINGE. Herv. 10 ds. De Boer. geref. 9.30 ds. Boot, 2 ds. v. Ulden. GRIJPSKERKE. herv. 10 ds. Kloosterman, 2.30 ds. v. Vliet. geref. 10 en 2.30 ds. Vlaardingerbroek. KLEVERSKERKE. herv. 10 ds. Klevers- kerke. KOUDEKERKE. herv. 10 ds. v DuUemen, 2.30 ds. v. Herwaarden, 7 ds. v. Herwaar- den. geref. 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer. MELISKERKE. - herv. 2.30 ds. Klooster man. MIDDELBURG. herv. Nieuwe Kerk 9 ds Snoep, 10.30 ds. Aalders, 7 ds. Enker; Koorkerk 10 ds. Rutgers van Leeuwarden, Jongerenkapel. 10 C.J.M.V. geb. Ev. Bo- gardzaal. 2 mrt. 8 ds. v. d. Malen. v. Velp. Doopsgez. 10.30 mej. Bakker. Ev. Luth. 9.30 ds. Ten Rouwelaar. Geref. Hofpl k. 9.30 ds. Ytsma, 2.30 ds. v. Til, 5 ds. Boon stra; Noorderk. 9.30 ds. v. Til, 5 ds. Ytsma; Gasthuisk. 7.30 ds. Pontier te Vlissingen. geref. (vrijgem.) 8.30 ds. Trimp. 4.30 idem. ger. gem. 9.30 (HA) en 630 ds. Hage. chr. geref. 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. NIEUW EN ST. JOOSLAND. 10 ds. v. Haarlem, 7 jeugdd. ds. Amesz. OOSTKAPELLE. herv. 10 ds. Richard, 7 jeugdd. ds. Rothfusz. geref. 10 en 2.30 cand. Wymans te Amsterdam. ger. gem. 10 en 2.30 leesd. SEROOSKERKE. herv. 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Theunissen. geref. 10 ds. v. Wouwe, 2.30 ds. v. d. Wal. ST. LAURENS. herv. 10 ds. Verwey, 2.30 ds. v. Woerden. geref. 10 ds. v. IJlden, 2.30 ds. Boot. SOUBURG. herv. 9.30 ds. Nennie v. Rit- them, 11 idem, 7 jeugdd. dhr. Allewijn uit Goes. geref. 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. geref. (vrijgem.) 9.30 ds. Douma. VEERE. herv. 2 ds. Wieringa, 7.30 jeugd dienst. geref. 10 en 2.30 ds. Streefkerk. VLISSINGEN. herv. St. Jac. Kerk 10 ds. Rothfusz, 5 ds. Kwast; Johannes k. 9.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. Kwast; 't Anker 9.30 jeugdk. Ophir. (vrijz. herv.) 7 ds. v. Beek. geref. 9.30 en 5 ds. Verschoor. ev. ver. op g.g. 10 en 5 ds Twillert v. Vlaardingen. geref. (vrijgem.) 4.30 ds. Douma. VROUWENPOLDER. herv. 2 ds. De Boer. geref. 10 ds. v. d. Wal, 2.30 ds. v. Wou we. ger. (vrijgem.) 9.30 en 2.30 ds. v. Be veren. WESTKAPELLE. herv. 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. herv. ev. in westk. herv. 9.45 en 2.45 de heer Faassen. ger. gem. 9.30 2 en 6 leesd. geref. 10 ds. Elshout, 2.30 ds. v. d. Borp. 't ZAND. herv. 10.15 ds. v. Herwaarden, 10.15 jeugdk. 7 ds. Metting v. Rijn, geref. 8.45 ds. Boonstra. ZOUTELANDE. herv. 9.30 ds. Metting v. Bijn, 2.30 ds. v. Dullemen. ger. gem. 10 en 2,30 leesd. geref. (vrijgem.) 10.45 ds. Trimp. Bevelanden I BAARLAND herv. 9.30 en 2 ds. Beneder I geref. 10 leesd. 2.30 geen opgave. BIEZELINGE. herv. 10 ds. v. Woerden. 2.30 ds. Den Engelse. ger. gem. 9.30, 2 en 6 leesd. chr. gerei. 10 leesd. 2.30 ds. v. Dijken. BORSSELE. herv. 10 en 2.30 ds. Nijlandt. geref. 10 en 2.30 ds. De Ruyter. ger. gem. 9.30, 2 en 6 ds. Hegeman uit Gene- muiden. COLIJNSPLAAT. herv. 2.30 ds. Warffe- mius, 6.30 ds. Willekes. geref. 10 en 2.30 ds .Steunenberg te Rotterdam. ger. gem. 10, 2 en 6 leesd. oud. ger. 10 en 3 leesd. DRIEWEGEN. herv. 9.30 ds. Das. geref. 9.30 en 2 ds. v. d. Veen. ELLEWOUTSDIJK. herv. 9.30 ds. Blok. GEERSDIJK. herv. 10 en 2.30 de heer ICr3dk GOBS. herv. Grote Kerk 10 wika Hiensch, 5 ds. Nijssen; Oosterkerk 10.45 ds. Nijssen; jeugdk. en jeugdkapel. dienst in grote kerk. gerei. Westerk. 10 ds. Jansen, 5 ds. Tie- mersm-a; Oosterkerk 9.15 ds. Tiemersma. 5 ds. Jansen geref. (vrijgem.) 10 en 2.30 ds Hendriks. vrijz. herv. 10.30 ds. v. Beek. —ger. gem. 9.30. 2 en 6 ds. Honkoop. V.E.G 10 ds. Karelse. 's.GRAVENPOLDER. herv. 9.30 en 2.30 ds. Kluiver. geref. 10 en 2.30 ds. Goenden- dorp. ger. gem. 9.30, 2 en 6 leesd. HANSWEERT herv. 9.30 ds. Bronsgeest. 2.30 ds. Jebbink. 's-HEER ABTSKERKE. herv. 10 ds. Warf- femius, 2 geen dienst. 's-HEER ARENDSKERK. herv. 10 ds. Baars. 2.30 ds. v. Cruijningen. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN. herv. 10 en 2.30 ds. V. Dijk. HEINKENSZAND. herv. 10 ds. Jonker, 2.30 ds. v. Amesz. geref. 10 en 2.30 ds. Heiner. HOEDEKENSKERKE. herv. 9.30 en 2 ds. Hulsbergen. KAPELLE herv. 10. ds. Jebbink. 2.30 ds. Hoffmann. geref. 10 en 2.30 ds. v. d. KAMPRLAND. herv. 10 ds. Willekes, 2.30 ds. Postma. geref. 10 en 2.30 ds. Couvee v. Bennekom. KATS. herv. 10 en 2. ds. Metselaar. KATTENDIJKE. herv. 10 mej. Stok. KLOETINGE. herv. 10 ds. v. Cruijningen, 2.30 ds. Baars. KORTGENE. herv. 10 ds. Postma, 2.30 ds. Willekes. KRABBENDIJKE. herv. 9.30 en 2.30 ds. v. Leeuwen. geref. 9.30 en 2.30 ds. Hegger. —ger. ge. 9.30, 2 en 6 leesd. KRUININGEN herv. 10 ds. Hoffman, 2.30 ds .Mooij van Schore. geref. 10 en 2.30 ds. Koolstra. ger. gem. 9.30, 2 en 6 lees- dienst. ger. gem. 10, 2 en 6 leesd. LEWEDORP. herv. 10.45 ds. Coenraad. geref. 9.15 en 2.30 ds. Oegema. NIEUWDORP. herv. 10 ds. Zoodsma, 2.30 ds. Kooren. geref. 10 en 2.30 ds. Hom burg. ger. gem. 9.30, 2 en 5.30 leesd. NISSE. herv. 10 ds. Kooren. ger. gem. 9.30, 2 en 5.30 leesd. RILLAND-BATH. herv. 10 ds. Den Engel se, 2.30 vic. Bezemer. geref. 10 en 2.30 ds. Stoffels. ger. gem. 9.30, 2 en 6 leesd. v.e.g. 10 en 2.30 ds. De Jonge; con ferentie, 7.30 ds. De Jonge, ds. Niewöhner. OVEZANDE. herv. 2 ds. Das. OUDELANDE. herv. 9.30 ds. Amesz, 2.30 ds. Jonker. WAARDE. herv. 9.30 en 2 ds. Huizing. ger. gem. 9.30, 2 en 6 leesd. WEMELDINGE. herv. 10 ds. Slik, 2.30 ds. Rrijenga. geref. 9.15 leesd. 2.30 ds. Tie mersma. ger. gem. 10, 2 en 6 leesd. v.e.g. 10.45 en 5 ds. Niewöhner. WILHELMINADORP. herv. 10 en 7. ds. Lindeboom. WOLPHAARTSDIJK. herv. 10 en 2.30 ds. v. Liere. geref. ,10 en 2.30 ds. Mintjes. ger. gem. 10, 2 en 6 leesd. WISSENKERKE. herv. 10 en 2.30 ds. Koo- le. geref. 10 en 2.30 ds. Visscher v. Zwijn- drecht. YERSEKE. herv. 10 ds. Reijenga, 2.30 ds. ds. Slik. geref. 9.30 en 2.30 ds. Booy. ger gem. in ned. 10, 1.45 en 5.45 leesd. ger. gem. 9.30 en 6 ds. Honkoop, 2 leesd. v.e.g. 10 één der ouderlingen, 2.30 ds. De Jonge. Leger des Heils 10 en 6 kapt. v Dalen. Tholen en St. Philipsland ANNA JACOBAPOLDER. herv. 10 en 2.30 ds. Haverkamp. BERGEN OP ZOOM. herv. 10 ds. Wisse, 7 ds. Elseman. geref. 9.30 en 5.30 ds. v. Hattum. geref. (vrijgem.) 9.30 en 5 ds. Kuiper ev. luth. gem. 10 ds. Hey- broek. OUD VOSSEMEER. herv. 10 en 6.30 de heer Baart uit Utrecht. geref. 10 en 2.30 ds. Koning. chr. geref. 10. 2.30 en 6.30 leesd. ger. gem. in ned. 10, 2.30 en 6.30 POORTVLIET herv. 10 en 6 ds. v. Dijk. geref. 10 leesd. 2.30 ds. v. Egmond. ger. gem. 10, 2 en 6 leesd. SCHERPENISSE. herv. 9.30 ds. Westland, 2.30 ds. Alblas. ger. gem. 9.30, 2 en 6 leesd. ST. ANNALAND. herv. 10 ds. Alblas, 6 ds. Westland. ger. gem. 9.30, 2 en 6 leesd. - ger. gem. in ned. 9.45, 2.15 en 6.15 leesd. ST. MAARTENSDIJK. herv. 9.30 en 2 ds. Mulder van Voorthuizen. oud ger. gem. 9.30, 2 en 6 leesd. oud. ger. kerk. 9.30, 2 en 6 leesd. geb. Rehoboth 7 ds. Vlie- mans van Dordrecht. ST. PHILIPSLAND. herv. 9.30 en 2.30 ds. v. Dieren. geref gem 9.30, 2.30 en 6 lees- dienst. oud. ger. gem. 9.30, 2.30 en 6 ds Gebraad. STAVENISSE herv. 10 en 6 ds. Zwanen burg. oud. ger. gem. 9.30, 2 en 6 de heer Slager. THOLEN. herv. 10 en 3 ds. Poort uit Til burg. geref. 10 en 5 ds. v. Egmond. ger. gem. 10, 2.30 en 6.30 leesd. chr ge ref. 10 en 6.30 ds. v. Doorn. prot. bond. 5 prof. De Graaf uit Utrecht. Schouwen-Duiveland BROUWERSHAVEN. herv. 7 ds. v. d Ban. geref. 10 en 2.30 ds. v. Kapel te Rhoon. geref. (vrijgem.) 10 en 2.30 ds. Keizer. BRUINISSE. herv. 10 en 5 ds. V. d. Sar uit Pernis. geref. 10 en 5 ds. Wentzel uit Oudewater. geref. gem. 10 en 5 leesd, oud. ger. 10 en 5 leesd. BURGH- herv. 10 ds. Don. DREISCHOR. herv. 10 vic. Kelling. ELKERZEE. herv. 10 ds V. d. Ban. HAAMSTEDE. herv. 10 en 7 ds. Boer. geref. 10 en 3 ds. Offers te Sittard. chr. geref. 10 leesd. 3 ds. v. d. Knijff. KERKWERVE. herv. 11 ds. Duvekot. chr. geref. 10 en 6 ds. v. d. Knijff. NOORDWELLE herv. 11 ds. v L'ere NOORDGOUWE. herv. 9.30 ds. Duv ge- 10 en 2.30 ds. NIEUWERKERK. herv. 10 ds. Westerhof. geref. 10 en 3 ds. Becker. chr. geref. 10 leesd. 3 ds. v. d. Klis. OUWERKERK, herv. 10 ds. Francke. OOSTERLAND. herv. 10 en 6 ds. Rijks. geref. 10 en 2.30 ds. Boerma. RENESSE. herv. 9.30 ds. v. Liere. ref. 7 ds. Offers. SCHARENDIJKE. herv. Kamper. SEROOSKERKE. herv. 2.30 ds. v. Liere. SIRJANSLAND. herv. 10 ds. Bezemer, 6.30 ds. Westerhof. Pel, 7. ds. Bezemer; Grote Kerk 3 ds Be- zemer; Gasth. k. 10 en 7 ds. Assendorp; Rode Kr. ziekenh. 6.15 ds. Don. geref. 10 e n5 geen opgave. chr. geref. 10 en 6 ds. v. d. Klis. Zeeuwsch-Vlaanderen AARDENBURG. geref. 10 en 3 ds. De Vries. AXEL. herv. 10 ds. Pennings, 2.30 vic. Den Blaauwen. geref. 10 en 3 ds. v. Leeu- }Ye,n; geref. (vrijgem.) 10 en 2.30 ds. Veldman v. Rotterdam- Delfshaven. BIERVLIET. herv. 10 ds. Evenhuis. BRESKENS. herv. 10 ds. Spaans. geref. 10 en 3 ds. Grafe. v.e.g. 10 ds. v. d. Molen. CADZAND. herv. 10 ds. Ten Cate. v.e.g. 6.30 ds. v. d. Molen. GROEDE. herv. 10 ds. Brinkman. HOEK. herv. 10 en 2.30 ds. v. Meeuwen. geref. 10 en 2.30 ds. Verbeek. geref. (vrijgem.) 10 en 2.30 ds. Bijl. HOOFDPLAAT. herv. 10 de heer Begeer. HONTENISSE. herv. 9.30 ds. Stern. HULST. herv. 10 ds. Timmers. NIEUWVLIET. herv. 10 ds. Joh. Brezet. v.e.g. 10 ds. Praas. OOSTBURG. herv. 10 ds. Hugo van Dalen. geref. 10 en 2.30 geen opgave. geref. (vrijgem.) 10 en 2.30 leesd. PHILIPPINE. herv. 11 vic. Den Blaauwen. RETRANCHEMENT. herv. 10 ds. Tijm- stra. SCHOONDIJKE. herv. 10 ds. De Jong. geref. 9.30 en 2.30 ds. Pontier van Vlissin gen. SAS VAN GENT. herv. 9.30 vic. Den Blaau wen. ST. ANNA TER MUIDEN. herv. 11 ds. Balk. SLUIS. herv. 9.30 ds. Balk. SLUISKIL. herv. 9.30 en 11 ds. Cupedo. TERNEUZEN. herv. Kerk N. str. 10 ds. Scholten, 7.30 ds. Den Ouden van Rotter dam. geb. De Schakel 9.30 ds. v. d. Vlugt. geb. Bethel. 10 jeugdk. geref. 10 en 3 prof. Koole van Kampen. geref. (vrijgem.) 10 en 3 ds. Smit. oud geref. 9.30, 2 en 6 ds. De Reuver. ger. gem. Vloosw.str. 9.30, 2 en 6 leesd; 2 maart 7 ds. Dorresteijn van Opheusden. ger. gem. synodaal 10 en 3 leesd. WATERLANDKERKJE. herv. 10 ds. Berg- sma. IJZENDIJKE. herv. 10 ds. Blom. ZAAMSLAG. herv. 10 en 3 ds. Becht. chr. geref. 9.30 en 2.30 ds. Bakker te Drie bergen. geref. (vrijgem.) 9.30 en 2.30 ds. Krijtenburg. geref 10 en 3 ds. Den Boer. ZUIDZANDE. herv. 10 ds. Eijgendaal. ZOUTESPUI. geref. 10 en 3 ds. v. Meche- Jen geref. (vrijgem.) 10 en 2.30 ds. v. d. Jagt. Publieke verkoping HOEK. In 's Lands Welvaren werc| donderdagmiddag ten verzoeke van dl erven M. S. Riemens in het openbaai verkocht het huis aan de Langestraat 3 te Hoek, groot 186 vierkante meter ei het perceel puingrond 259 vierkante me; ter. Mevrouw S. A. Dieleman-Riemen. werd eigenaresse voor de som van 570f gulden. OOSTBURG. In de donderdag ge houden vergadering van de kring wes Zeeuwsch Vlaanderen van de Z.L.M. i meegedeeld dat zich zeventig gegadig den hebben gemeld als deelgenoten u een eventueel op te richten groenvoa derdrogerij. Tijdens de vergadering heeft de hee ir. L. Uildriks, hoofd van de technisch, dienst van het waterschap Het Vrij' van Sluis een causerie gehouden ove' de waterbeheersing in W. Zeeuwscli Vlaanderen. Uit het jaarverslag bleek dat 690 le den staan ingeschreven. Het afgelope' jaar heeft een nadelig saldo opgeleverd maar dank zij de saldi van voorgaand) jaren is er nog 6064.31 in kas. Voorzitter I. de Bruine besprak i zijn openingswoord een aantal actueli landbouwproblemen. Andijvie en uien naar Oostenrij' GOES. Oostenrijk heeft bekend gê maakt dat het met directe ingang d onbeperkte invoer van andijvie en uie uit Nederland heeft toegestaan. Voor andijvie geldt dit tot 15 maai, a.s. terwijl de periode van vrije invoa van uien eindigt op 31 mei. De laatste tijd werden er toch reecï af en toe zendingen Nederlandse uie naar Oostenrijk verladen. Dat gebeurd dan op speciale contingenten. Van zee groot belang is deze Oostenrijkse maa! regel niet meer voor de Nederlands uien-export want de voorraad van d' produkt bij de telers is van weinig bi tekenis meer. GOES 24 febr. Groenten: per kg: sprt 7211 74 A TT^ d B 11 221 Wi«of .1 Ifzli' t l 09-61B I 65. B II 47-36. aH groene sav. kool II 20—21. rode ko' t 11 918' uieu 14- peen 2-« pref I 21-28, II 15-24, afw. 10-1.^ aarte tennis VeWSla 78-79' kroten n' 6jaI° ^Per stuk: knolselderij 5—21. bloemkool 18 MIDDELBURG. 24 feb. Appelen: Gold, oÓ A,E S'80 5i—Ö9- 70-75 50—56, 65-70 42. 7aan111 Grof 31-42: Jonatli» 75-80 33—38 70-75 31—37, 65-70 30—41. 60- ;,m..G.rof 22—39; Winston 70-75 48—4 75-80 45. 65-70 40— 46, 60-70 45. 60-63 30—3' Laxton Superbe 65-70 40; Peren: St.-Rerf 80-8o 13—15, 75-80 11—15, 70-75 12—13. Groenten: Glassla I 21—23, Glassla C 17; 19. Rabarber 76—82, Sav. kool 7—22, Ro, D°oi, Ir"10' Witte ko°' 5—6. Boerenkool 4- Prel 10—o2. Radijs 39-42. Andijvie 1.17-1,3 Uien 1222, Witlof 5079, Breekpeen 3— Kroten kg. 5—11, Spruiten ongesch. 16— Spruiten gesch. 60—1,03. Glas Vel-ds4a 25' 1,10. TERNEUZEN. 24 febr. groenten per 1^ rode kool 7., witte kool 10., prei a2 404» b 10—22,. spruiten, geschoond 54—71., on,g schoond b2 37—42, uien 10—12- witlof a2 53 64., b 1 60—62., b2 56—62., afw. 20-46., a pelen: jonathan 2 75 36—40- 70 30—44., 27—35., 60 21—25.. 2 d 10—13., 3 gr 19—2. 3 f 8—14., kroet 8.. goudreinette 2 65-75 2i 3 gr 1114., golden delicious 3 gr 414> kroet 26., stek 15., peren: Saint Remy 3 s 15—18. BERGEN OP ZOOM. 24 febr. witte ko 5Va.i rode kool 7., savoye kool 9—25., spruit' 15—101., kroten 6—9., waspeen 9—19., pi 10—18., witlof 30—73., sla 15—21., raapstel? 5cc 6—11., per bos radijs 25., rabarber 6- saint remy 9—'16., jonathan 17—33., goudT* nette 1521., conference 2527. De A.V.O.-collecte heeft te Zierik zee 428.32 gulden opgebracht, hetgeen ~rm honderd gulden meer betekent dan r rrlen jaar. VISSERIJBERICHTEN VEERE. 24 febr. Exportgarnalen 19 kg 2.4'8—3.18; schar 122 kg; bot 80 kg; W ting 159 kg; tong 22 kg; krab 1 kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4