Betere regeling voor afzet fokvee in voorbereiding Gezellige familiedag van Chr. plattelandsbonden Arnemuiden kan spuiten Registratie door k.i.- en melkcontroleverenigingen Goede uitvoering van Hosanna en S.D.G. Middenstandsvrouwen geven acte de presence met grootse show Goed jubileumconcert van de Ylissingse Orkestvereniging Aan de grond en weer vlot npgri Pag. 3 Zeeuwsch Dagblad Middenstand Middenstands appèl in Middelburg Souburgse zingende zusjes voor de radio Klassieke auditie avond Zeeuwse amateurs Nieuwe voorzitter Veilig Verkeer Middelburg Jongeren met cabaret „Ik wouik was'1 Tuinbouwvereniging Leer en leven Verbetering van de straatverlichting niet scheiden De kunst van het krijgen Paard verdronk in Middelburg Kon. goedkeuring voor Chr. School M. v. Immerzeel naar ambtsjubileum H.M. de Koningin Donderdag 23 februari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Protestants-Christelijk De middenstandsvereniging „Han delsbelangen" te Goes heeft moeilijk heden. Het ledental loopt terug en talrijke leden zijn van mening dat er niet genoeg wordt gedaan en bereikt door deze vereniging. Men heeft er dinsdagavond uitvoerig over verga derd, maar tot belangrijke beslissin gen is het niet gekomen. Op organi satorisch terrein heeft de midden stand in tal van plaatsen moeilijkhe den te overwinnen. De oorzaak daar van is in de regel niet, dat de moei lijkheden te groot zijn, doch dat de wil om te overwinnen te gering is. Men zal slechts dan tot daden kun nen komen, gericht op de binding van het publiek aan de middenstand, nadat eerst onderlinge samenwerking is ontstaan tussen de zakenmensen. Veelal ontbreekt het daar aan. Men gaat dan elkaar bekritiseren en er ontstaat in plaats van activiteiten naar buiten een onvruchtbaar onder ling debat. In tal van plaatsen in Zee land kan de winkeldrijvende midden stand tot belangrijker activiteiten ko men. Daarvoor is samenwerking no dig. Ondanks het aanwezig zijn van drie middenstandsbonden kan er toch een bundeling van krachten zijn, mits men een federatieve samenwer king nastreeft, die geëffectueerd wordt door een groepering van bij verkoopacties direct belanghebbenden uit de middenstandsbonden, namelijk de winkeliers, die een aparte sectie van de federatie kunnen vormen. In de sectievergaderingen moeten dan echter concrete en goed voorbereide voorstellen worden besproken, die vooraf door de afdelingsbesturen der bonden zijn goedgekeurd. Doet men dit niet, dan zullen de daden niet in verhouding staan tot de vele woor den, die in vergaderingen van mid denstanders worden gesproken. Dit geldt zowel voor Goes als voor ande re plaatsen. MIDDELBURG. Na de verhelde rende lezing van enkele weken geleden door de heer Kruiderink over de werk- weekverkorting meent de Middelburgse Middenstands Centrale nogmaals de aandacht van de bij de plaatselijke ver enigingen aangesloten leden te moeten vragen. Dit keer voor een Middelburgs middenstandsappèl in de vorm van een openbare vergadering, waarin de lan delijke voorzitters van de drie midden standsbonden elk een tien-minutenuit- eenzetting zullen geven over de vraag: „Waarom organiseert de middenstand zich in 1961? Daarna zullen deze sprekers, te weten de 'heren P. G. v. d. Weele van de Kon. Ned. Middenstandsbond, H. de Mooy van, de Christelijke Middenstandsvereni ging en L. C. Kok van de Ned. Rooms- katholieke Middenstandsbond onder lei ding van de voorzitter van de MMC. de heer W. P. J. Baars, een forum vor men. Reeds nu staat al vast dat de me ning van het forum zal worden ge vraagd over: elektriciteitstarieven in verband met reclameverlichting (etala ge), leveranties aan de overheid (o.a. gemeenten), belang van verticale prijs binding (vastgestelde verkoopprijs), heeft de middenstand een taak bij sa nering in het stadscentrum (afbraak Korte Delft en andere plannen), mid- denstandsbelangen in nieuwe woonwij ken, op welke wijze kan de midden stand zich verweren tegen de steeds toenemende invloed van het grootwin kelbedrijf?, leveringen door overheids bedrijven aan particulieren, welke plaats moet aan het ambacht worden toegekend? Het middenstandsappèl zal worden ge houden op donderdag 2 maart om acht uur in De Vergenoeging te Middelburg. SOUBURG. De zingende zusters Emma en Suus Fran- cke, die deelnamen aan een enige tijd geleden gehouden auditieavond van de Zeeuwse afdeling van de stichting ,,'d Oprechte amateur", hebben een uitnodiging ontvangen van de AVRO een opname in Hilver sum te komen maken. Dit zal dan op 5 maart ge schieden, waarna de radiouit zending op 14 maart plaats heeft. De landelijke leider van de stichting, mr. Harm. Sme- dens, was op de auditieavond in Middelburg aanwezig. Hoofddorp werd voorts de heer P. Tim merman gekozen en in de vacature, ont staan door het overlijden van de heer Buick werd gekozen de heer G. Tas uit Waterlandkerkje. OOSTBURG. De riiksveeteelt-l netbelasting over de afgelopen vijf jaar r,,j |Na reclamatie is aanslag verlaagd tot consulent voor Zeeland, de beer rr. duizend gulden. Er is een batig saldo W. L. Harmsen heeft woensdag in van 906 gulden. Aan inseminatiegelden Kl-vp-remaino in w«t 7«.iiwsëhe is !'700 Sulden ontvangen. De aftreden- <v.i. vereniging m west Aeeuwscne bestuursleden werden herkozen. Voor de algemene vergadering van de Vlaanderen medegedeeld dat op het ogenblik plannen worden voor bereid om te kqmen tot een effi ciëntere en gemakkelijker wijze van afzet van gexegistreed fokvee uit Zeeland. Er is veel vraag en veel aan'bod, maar het is dikwijls moeilijk contact tot stand te bren gen tussen verkoper en koper. Het ligt niet in de bedoeling een duur apparaat in het leven te roepen voior de registratie vain het aan bod, doch de verenigingen voor kunstmatige inseminatie en. d>e meelkcontroleverenigingen te ver zoeken medewerking te verlenen voor de registratie van het aan te bieden fokvee. In april a.s. zal een vergadering worden gehouden, waarin met de K.I.-organisaties en de melkcontro leverenigingen het plan zal wor den besproken. In deze algemene vergadering van de k.i. vereniging in west Zeeuwsch-Vlaan- deren, die onder leiding stond van de heer J. Plasschaert uit Sluis werd me degedeeld dat de stier Witzy Rudolf is aangekocht voor 8500 gulden. De stier Roterda 's Smit is verkocht voor 3500 gulden en de stier Witzy 's Adema is gestorven. De verzekering heeft 4000 gulden uitbetaald. Het ligt in de bedoeling een tweede stier aan te schaffen, De inspectie der belastingen heeft de vereniging een aanslagbiljet van 5000 gulden gezonden voor na-heffing van om- JAARVERGADERING SCHOOLVERENIGING BEWEDORP. De chr. schoolver eniging hield woensdagavond de jaar vergadering. Het hoofd der school, de heer M. Fraanje gaf een overzicht over het afgelopen schooljaar en deelde me de dat als gevolg van het verminderen van het aantal leerlingen het aantal leerkrachten van drie op twee kwam. De voorzitter, de heer K. de Smit werd herkozen. De bestuursleden B. Mulder, J. E. van Baaien en J. Moer dijk stelden zich niet herkiesbaar. Ge kozen werden de heren A. Sturm, L. Meedendorp en A. J. de Kok. Van onze muziekmedewerker Onder leiding van hun gemeenschap pelijke dirigent, de heer J. Suurmond hebben de chr. zangverenigingen Hosan na uit Vlissingen en Soli Deo Gloria uit Soulburg woensdagavond een uitvoering gegeven in de J-ohannesfeerk te Vlissim gen. Men zong een keur van geestelijke en wereldlijke liederen, die allen ge tuigden van een degelijke voorbereiding door een knaip koordirigent. De heer Suurmond heeft zijn mensen geleerd om licht, zuiver en goed gearticuleerd te zingen, wat duidelijk tot uiting kwam in enkele prachtige evenga'lisatieliede- ren. Het was evenwel jammer dat men wel wat al te veel liederen op de stem vork had genomen, want nog voor de pauze bespeurde men, met name bij de tenoren, vermoeidheidsverschijnselen. Zo kregen enkele Psalmen, die wat hogere eisen stelden, niet meer die glanzende helderheid en levendigheid, waarmee het concert was begonnen. Ver heugend goed waren ook de prestaties van Hosanna's jeugdkoor, dat onder d§ enthousiaste leiding van mevr. Francke een waardevolle bijdrage -voor het wel slagen cvan deze avond leverde. Na de pauze hoorden we het grote koor weer op zijn best, o.a. in een lied van Broekstra ..Klokkenspel" en ,,0p Walchers duinen" van Leo Mens. De sopraan, mevr. Jansen, zong en kele Sehubertliederen, terwijl de piano vaardig werd bespeeld door mevr. T. C. de Boer. Met het gezamenlijk zingen van Gezang 132 werd deze geslaagde muziekavond besloten. MIDDELBURG. Ook op de tweede auditieavond van de stichting „d'Op- rechte amateur", afdeling Zeeland was de landelijke voorzitter en A.V.R.O.- medewerker, mr. Harm Smedens, aan wezig. Hij vormde samen met secreta ris H. Mennes de jury bij deze avond, die in het teken van de klassieke mu ziek stond. Na een openingswoord van voorzitter J. G. J. Geldhof was het de beurt aan zeven deelnemers. De heer C. J. van de Putte, piano, speelde het scherzo no.l, opus 31 van Chopin. Met mevrouw M. Roegholt werd uatre-mains de suite „Ma mere l'Oye" van Ravel uitgevoerd. De heer P. I. Verhage, eveneens uit Middelburg, nam het hoboconcert van Cimarosa voor zijn rekening en me vrouw D. Scheltens-Koops uit Middelburg zong naast twee bijbelse liederen van Dvorak een liefdeslied van Hugo Wolf. Mejuffrouw Rina van der Hage uit Dom burg speelde gedeelten uit Beethoven's sonate Pathetiue, de heer W. van Ot- terdijk uit Middelburg zong aria's van Mozart en Kotscher. De heer G. Re- meijnse uit Wolphaartsdijk voerde de fluitsonate no. 5 van Handel uit. MIDDELBURG De heer Th. de Meester, burgemeester van Westkapelle is woensdagavond gekozen als voorzit ter van de afdeling Middelburg en om streken van het Verbond voor Veilig Verkeer. Hij volgt de heer E. Visscher op, die 26 jaar jaar lang waarvan zestien jaar als voorzitter deel heeft uitgemaakt van het afdelingsbestuur. Het bestuurslid, de heer J. W. Kage- ler, bracht de scheidende voorzitter dank voor het vele, dat hij in het belang van veiliger verkeer heeft verricht en bood een boekenbon aan. Ook de heer F. A. Rozendaal, secretaris van de vereni ging was niet herkiesbaar als bestuurs lid. De heren Visscher en Rozendaal werden bij acclamatie benoemd tot ere leden. Besloten werd voorlopig niet te voor zien in de vaca'cure Louws. In de vaca ture Rozendaal werd gekozen de heer E. J. Glerum. De bestuursleden M. A. Reneman, A. A. Leenhouts en Ph. M. herkozen. De heer Visscher zei in zijn openings woord het te betreuren dat de verkeers- lessen bij het voortgezet onderwijs nog geen mgang hebben gevonden. Mede gedeeld werd dat de vrijwillige keuring van auto's door het hoofdbestuur van het verbond in samenwerking met de BOVAG zal worden geregeld. De secretaris deelde mede dat de vereniging 611 leden telt. Hij betreurde het in zijn jaarverslag dat de afde ling nog niet in het bezit is van een goed geoutilleerd leslokaal. Er is een batig saldo van 692,70. Advertentie Hervormd kerkkoor koos bestuursleden SEROOSKERKE (WL In de jaar vergadering van het hervormd kerk koor is medegedeeld dat het koor op het ogenblik twintig leden heeft. In het bestuur werden gekozen mevr. Van Doorn, secretaresse en de heren J. van den Berg, voorzitter en L. Minderhoud, penningmeester. Na de pauze werden enkele schetsjes opgevoerd. Advertentie lueejm# punt uit! 1 NV Doe mee aan onze gezellige Punten-prijsvraag. Formulier bij uw winkelier verkrijgbaar. De jaarlijkse huis-aan-huis collecte t.b.v. het t.b.c. en gezondheidsfonds „Zonnestraal" heeft te 's-Gravenpoider 78.71 opgebracht. VBÏSSINGEN. De Engelse sleep boot Salvonia, die gisteren in de haven van Vlissingen wilde bunkeren is bij goed zicht ongeveer drie uur na hoog tij op het oostelijk havenhoofd van de buitenhaven gevaren. De kapitein van de sleepboot weigerde assistentie. Hij wachtte op hoog water om vlot te kun nen komen, hetgeen hem gelukt is te gen zeven uut gisteravond. Foto: De sleepboot op het havenhoofd. MIDDELBURG. Reeds enige tijd worden uitgaande van verschillende ker ken in Middelburg, contactavonden ge houden voor in de Zeeuwse hoofdstad gelegerde militairen. Vanavond om acht uur organiseert een Jonge-Kerkgroep der hervormde gemeente een dergelijke ontmoetingsavond in de aula van de 01- menlaan-u.l.o. Als bijzonderheid ver meldt het programma het optreden van een interkerkelijke groep jongeren uit Middelburg met het cabaret ,,Ik wou.... ik was". Onder auspiciën van de Her vormde Jeugdraad is een cabaret ont staan dat afwijkt van het normale ama teur-cabaret van schetsjes, dansjes, mu ziek en zang. Een poging is hier ge waagd om de mens, de kerk, de maat schappij van vandaag te hekelen om juist daardoor scherper de zin van het „gewone" leven te ontdekken. Een zin die volgens de groep alleen te vinden is in het Woord van God. Dit vertalen, steeds opnieuw, dit „spelen voor Zijn aangezicht" is het uitgangspunt van dit cabaret, dat een programma brengt van ongeveer vijf kwartier. GOES Al halen hun mannelijke collega's wel eens smalend de schouders op wanneer er gesproken wordt over de activiteiten van de Goese midden standsvrouwen, toch doen deze wat initiatief en samenwerking betreft be slist niet voor hen onder, zy bewijzen dit eens te meer door op 7 en 8 april voor de zevende achter eenvolgende maal meteen „Show van mode en aller lei" voor de dag te komen, die naar het programma te oordelen, er zijn mag: Mode, stands van ver schillende zaken uit Goes, en als noviteiten een ex positie van schilderijen, een tentoonstelling van de landelijke voorlich tingsdienst van ouders en opvoeders, en een pro gramma met kleurendia's. Kortom er is voor „elck wat wils"! Verleden jaar heeft de vereniging medewerking verleend aan de expositie „Produktie van de Beve- landen" waarbij ze zoveel nieuwe ideeën heeft opge daan, dat de show dit jaar op een geheel ander en hoger niveau komt te staan dan de voorgaande keren. Vooral de tentoon stelling van de landelijke voorlichtingidenst voor ouders en opvoeders is iets, dat in Goes eigenlijk nog geheel onbekend is. Deze expositie neemt een flinke ruimte in beslag en geeft o.a. ideeën voor het maken van speelgoed en knutselwerk, en voorlich ting op het gebied van opvoeding, en lesgeven voor kinderen van nul t/m zeventien jaar. De voorlichting wordt verzorgd door een be voegd assistente, een lerares K.N.O. verbonden aan deze stichting. Naast de gewone mode artikelen worden op de show ook schoenenhoeden endit jaar ook brillen getoond. Misschien werkt zelfs de Zeeuwse Miss Bril hieraan mee. De belangstel- lenden kunnen nu op elk geivenst moment bij deze modeshow binnenlopen, daar elke avond tweemaal geshowd wordt De fa. Sturm verleent medewerking met de ex positie van schilderijen. Het is echter nog niet be kend of werken van een bepaalde schilder of van verschillende artisten ge toond worden. In een apart hoekje worden door lopend kleurendia's van het fruitcorso en de ge- costumeerde kinder show vertoond. Zoals ieder jaar hebben de dames zich op de knutselavonden weer danig geweerd zodat er verschillij de aantrekke lijke prijzen zijn voor de verloting die dit keer ten bate van het Zonnebloem en het Mater Mabelius- werk wordt gehouden. De belangstelling van de mid denstand voor deze spe ciale expositie is groot zodat o.a. stands met kampeeruitrustingen, zui- velprodukten, koek en banket, kantoormachines, bedden enz. enz. aanwezig zullen zijn. Ook wordt een demonstratie van bak ken en braden gegeven. De tentoonstelling is op 7 en 8 april van 7 tot 11 uur en belooft een mani festatie van de Goese zakenvrouwen te worden met een geheel eigen en typisch vrouwelijk cachet, den op. KAPELLE. Onder voorzitterschap van de heer A. de Schipper hield de tuintoouwvereniging „Kapelle" de alge mene jaarvergadering. In zijn openings woord wees de voorzitter er op dat de re sultaten in de tuinbouw in 1960 sterke schommelingen vertoonden, afhankelijk van de aard van het bedrijf. In zijn jaarverslag zei secretaris B. de Jager o.m. dat het afgelopen jaar voor de le den werd aangekocht 500 kg. dubbele prinsessebonen, 3000 kg. pootgoed en 800 gecreosoteerde palen. In de financiële commissie werd benoemd de heer C. M. Hoogesteger. Met grote meerderheid werden de bestuursleden Joh. van Leeu wen te Kattendijke en P. Eversdijk Jac. zn. te Kapelle herkozen. De subsidie voor de proeftuin voor de kleinfruitteelt in Kapelle werd vastge steld op 35 gulden. Twee nieuwe leden traden tot de vereniging toe waardoor het aantal leden kwam op 143. Na de pauze werd door de heer J. Zuidweg te Kapelle een film vertoond over de me chanisatie in de 'tuinbouw en een kleu renfilm van het fruitcorso in Goes. MIDDELBURG. In de woensdag avond gehouden vergadering van de af deling Middelburg van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft het bestuurslid, de heer J. W. Kögeler, die tevens wet houder van Middelburg is, medegedeeld dat het gemeentebestuur het plan voor de herziening van de straatverlichting in voorbereiding heeft. Deze herziening zal, meende de heer Kögeler tevens een uitbreiding van de straatverlich ting betekenen. Met ingang van 20 februari is de heer L. Nouwen bevorderd tot contro leur van, de R.T.M. te Zlerikzee. De opbrengst van de Zonnestraal collecte bracht te Terneuzen 555.70 gul- GOES. De jaarlijkse familie dag van de christelijke landbou- organisaties in Zeeland de C.B.T.B., de C.P.M.B., de C.B.P.B. en de C.J.B.T.B. die woensdag in „De Prins van Oranje" is ge houden voor die Zuidbevelandse af delingen had, evenals voorgaande jaren, weer een buitengewoon ge animeerd karakter. Het program ma was uitermate gevarieerd. In de middagbij eenikomst luisterde ■men naar een principieel betoog van de heer T. M. Gilhuis uit Dordrecht over „De christen en de sociale nood" en was er declama tie, film en samenzang. Gister avond voerde de toneelgroep „De Bevelanders" het stuk „Betje weet •het beter" op. De familiedag werd geopend door de voorzitter van de C.B.T.B. in Zuid-Be veland, de heer J. J. de Jager u'it Ka pelle, die o.m. opmerkte dat het doel van de C.B.T.B. is het bedrijf en de verhouding van het gezin tot het bedrijf te beschouwen bij het licht van Gods Woord. De heer Gilhuis wees er in een bezielend betoog, dat onder grote stilte werd aangehoord en diepe indruk maak te, op, dat leer en leven van christenen met elkaar in overeenstemming moeten zijn. Er zijn christenen, die menen dat de techniek van het christelijk sterven belangrijk is. Zij menen dat het voor naamste in het leven van een christen is dat hij streeft naar een zalig sterven. Zij hebben echter niets begrepen van wat God bedoelde toen Hij de mens schiep. God heeft de mens geschapen om de lof van Zijn Scheipiper los te trekken uit deze wereld, die door de zonde abnormaal is geworden en waar in christenen moeten heenwerken naar de normale wereld, waarin Gods Lof wordt verkondigd. Leer eerst een abc van het christelijk leven en dan de techniek van het christelijk sterven. Wij kunnen van God vervreemde mensen niet steeds wijzen op de eeuwigheid. Zij willen nu iets zien van God en van Zijn liefde en Zijn relatie tot de we reld. Onze houding jegens de ander moet daarom een weerspiegeling zijn van Gods verhouding tot ons; wij moe ten de ander liefhebben. De liefde tot de naaste is de maatstaf, die God voor de beoordeling van ons leven aanlegt. WALCHERS JEUGDKOOR OP ZWARTE SCHIJF MIDDELBURG. De Zeeuwse gra- mofoonpla temmaatschappij I. B. R. A. die zich voornamelijk bezig houdt met het uitgeven van platen op religieus ge bied, bracht de eerste plaat, in Zeeland opgenomen, uit. Het is een opname van het Walchers jeugdkoor onder leiding van mevrouw M. Francke-Davidse en is sinds 11 februari op een 45-toeren e.p. plaat in de winkels verkrijgbaar. OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Bent U royaal van natuur? Vindt U het prettig te geven, Uw vrienden te trakteren? Bent U iemand die heel gemak kelijk iets missen kan? Dat is een voortreffelijke karakter trek! Als U tenminste ook de kunst verstaat iets te accep teren, als U het ook plezierig vindt als anderen U willen trakteren of U iets willen ge ven. Weet U, er zijn gelukkig maar weinig mensen die alléén maar willen ontvangen - de anderen gaan zich bezwaard voelen als zij nooit eens de kans krijgen royaal tegenover U te zijn. Overigens, Uw presenteer- sigaret is vast Gladstone! Want Gladstone - met of zonder filter - is de sigaret die iedereen voldoening schenkt. Woorden en daden van christenen moe ten samenvallen. Op sociaal-economisch terrein zijn christenen dikwijls wereld- geLijkvormig. Wij moeten christenen van de daad zijn. God heeft geprotesteerd tegen deze wereld, waarin de zonde was gekomen, maar Hij heeft het niet bij het protest gelaten, maar daden ge steld-. Bethlehem en Golgotha. Hij ver wacht van ons ook daden. In de middagvergadering declameerde mej. N. Wisse uit Domburg met veel gevoel en voorts vertoonde de Neder- landsehe Heidemaatschappij enkele films, namelijk over het grasland en over de Hoge Veluwe. TONEEL De avondibijeehkomst werd geopend door de presidente van de C.P.B., me vr. P. C. op 't Hof-Frederikse. De to neelclub ,,De Bevelanders" voerde on der regie van de heer A. Veriburg het blijspel in drie bedrijven: Betty weet het beter" op. Dit stuk werd op voortreffelijke wijze gespeeld. Aan de uitspraak en aan de mimiek was goede aandacht besteed, hoewel het wel duidelijk was dat diver, se spelers en speelsters over een be hoorlijk aangeboren acteertalent be. schikken. KING A SIZE VOORNAAM EN AANGENAAM 20 STUKS F t.- Van onze muziekmedewerker Het programma van de Vlissingse Orkestvereniging, die dinsdagavond in Britannia haar 25-jarig jubileum vierde, vermeldde een drietal solisten. Kees van de Berg, hobo en Henk de Wit fagot speelden voor de pauze de „Concertante Sinfonie" van de onbe kende Duitse componist J. Chr. Vogel, terwijl na de pauze het 5e vioolconcert van Mozart werd uitgevoerd door de ge renommeerde violist Willem Noske. De uitvoering van deze laatste compo sitie vormde het hoogtepunt van een over het algemeen bevredigende mu ziekavond. Naast de lyrische en vaak briljante vertolking van Willem Noske hoorden we hier n.l. een uitstekend be geleidend orkest, zodat een vrij gave uitvoering tot stand kwam. Noske scheen de Vlissingse Orkestver eniging te inspireren tot een spelniveau waar men bij het hobo- en fagotconcert van Vogel lang niet aan toe was geko men. Weliswaar was hier solistisch van en kele fraaie staaltjes technisch bekwaam hobo- en fagotspel te genieten, maar in zijn geheel maakte dit werk een wat rommelige en slordige indruk. Dit zelfde moet gezegd worden van het ope- MII>DELBTJRG. Gistermiddag op de Rouaanse Kaai omstreeks drie uur werd een paard, behorend aan de heer E. Fiipse uit Middelburg, door de wa gen, waarvoor het stond gespannen, meegetrokken en raakte te water. Het span stond op de kade en men was be zig de wagen met pakken wasmiddelen te Iaden. Een verkeerde manoeuvre bij het draaien en het aflopen van de kaai naar het water waren de oorzaken van het ongeluk. Ondanks verwoede pogingen het paard met behulp van stokken weer op het droge te brengen, verdronk het dier. Een boot, de Johanna Catharina van de heer H. O. Vermeulen uit Mid delburg, takelde fret verdronken dier later op de kant, waarna het met een vrachtauto van gemeentewerken naar het abattoir werd gebracht. De eige naar was niet verzekerd. ningswerk de ouverture „Die Geschöpfe des Prometheus" van Ludwig van Beet hoven. Dat men aanvankelijk nog niet tot een eensgezind musiceren kwam, is echter begrijpelijk, als men weet, dat aan deze uitvoering slechts een korte repetitie met de groep beroepsmusici (leden van het Rotterdamse Philhar- monisch Orkest) was voorafgegaan. Di rigent Knilev stond dus dinsdagavond voor een duidelijk tweedelig samenge steld orkest, dat eerst langzamerhand tot een geheel samen groeide. Zo hoor den we bij de symfonie no 82 van Jo seph Haydn al een veel geïnspireer- der samenwerking, waarbij slechts en kele derailiementjes in de le violen bij de overgangen wat afbreuk aan de ze goede vertolking deden. Na de pauze kwam men echter uit stekend op dreef. Het goede musiceren bij het vioolconcert wer dvoortgezet bij een andere Mozartcompositie de sym fonie no 39, die met groot elan werd uitgevoerd. Inderdaad een feestelijk slot van een jubileumconcert dat in zijn geheel een positieve indruk heeft ge maakt. De jubilerende dirigent Jan Kuiler en de concertmeesteres mevr. J. Swart-de Winter, die beiden 25 jaar lang hun beste krachten aan deze vereniging heb ben gegeven, viel een ware bloemenhul de ten deel. Aan het eind van dit concert sprak burgemeester mr. B. Kolff van Vlissin gen waarderende woorden tot dirigent en orkest, waarbij hij wees op de be langrijke plaats die de V.O.V. inneemt in het Vlissingse culturele leven. De B. OOSTKAPELLE. Onder leiding van de heer J. de Kam vergaderde de Chris telijke Schoolvereniging. Een dringende oproep om deze vergadering te bezoeken in verband met de vaststelling van nieu we statuten en het aanvragen van Ko ninklijke goedkeuring had succes gehad, want de belangstelling was groot. De heer J. Coppoolse, secretaris, gaf een jaaroverzicht. Het aantal leerlingen zak te iets en beweegt zich momenteel rond de 115. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat de financiële toe stand gunstig is. De onlangs aanbestede onderwijzerswoning moet per 1 sep tember gereed zijn. De voorzitter deelde mede dat in verband met de komende vacature van hoofd der school wegens pensionering van de heer P. Cornelisse, niet minder dan achttien sollicitaties wa ren binnengekomen. De benoeming is één dezer dagen te verwachten. Na vaststelling van de statuten werden de aftredende voorzitter en penningmeester herkozen. Het nieuw ingevoerde systeem van twee ouderavonden, resp. in mei en december bleek goed te voldoen. ARNEMUI'DBN. Groot was de be langstelling van de Arnemuidense jeugd toen de vrijwillige brandweer onder aanvoering van de heer C. Boone gis termiddag in de omgeving van de werf Van Meerman de nieuwe trefkker-man- schappeniwagen met toebehoren pro beerde. Het naar boven gepompte wa ter uit het kanaal werd ere ven hard weer ingespoten. De officiële overdracht gebeurde gisteravond in het ^gemeente huis, waar burgemeester A. Hack de aanleiding tot de aanschaf niet zo pret tig noemde. Hij herinnerde aan heet on geluk dat de oude brandweerauto des tijds had met een Belgische wagen en waarbij enkele brandweerlieden werden gewond. Op advies van de brandweer- inspectie 'besloot de raad dan ook een nieuwe trekker-manschappeniwagen te bestellen bij een bedrijf in Weesp. Tij delijk kreeg de brandweer de beschik king over een bellenwagen uit Middel burg. De heer Bekkers, het Weesper bedrijf vertegenwoordigend, overhandigde" daarna met een handdruk het nieuwe materiaal aan burgemeester Hack, die op zijn beurt de auto weer overdroeg aan de heer Boone. De brandweercommandant wees ten slotte nog op het grote belang van het houden van wedstrijden voor het korps. FfV: D? T ""dt b-'Toefd DREISCHOR. De heer M. v. Im merzeel is als afgevaardigde voor Zee land aangewezen bij de Nationale mani festatie die voor het Paleis Huis ten Bosch zal worden gehouden ter gelegen heid van het twaalfenihaMjarig ambtsjubileum van H.M. de Koningin. Deze afvaardiging van een lid van de Oranjevereniging van Dreischor is na tuurlijk een hele eer. Veel belangstelling voor uitvoering D.O.K. OOSTKAPELLE. Voor de jaarlijkse uitvoering van de plaatselijke gymnas tiekvereniging D.O.K. bestond veel be langstelling. Na een openingswoord van voorzitter P. J. de Voogt werd direct begonnen met de afwerking van het uit gebreide programma. Leider J. de Keij- zer oogstte veel succes met hun uitste kend^ prestaties. Aanstaande zaterdag volgt een tweede uitvoering. Brandweer in het zilver YERSEKE. De vrijwillige brand weer heeft het 25-jarig bestaan gevierd met een druk bezochte receptie en een feestavond. Op de receptie kwamen o.a. het gemeentebestuur en de regionale en provinciale organen van het brand weerwezen gelukwensen aanbieden.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3