Nieuw veilingcomplex te Goes gisteren in gebruik genomen Rode kool moderne verkocht afmijnzaal in Handhaaf Brouwershaven als bestuurscentrum Geen bijdrage in kosten nieuw kerkgebouw Fins schip voer bij dikke mist op de dijk Kinderbij slagivet is voor het kabinet een dreigende wolk Zes argumenten Leo Anderson gewestelijk damkampioen Zeeuwsch Dagblad Lage salariëring Het Groene Kruis vergaderde Excelsior gaf goede uitvoering Afmijnzaal Kosten JKVR. WITTEWAAL VAN STOETWEGEN C.H. Vrouwengroep vierde jubileum Oude ziekenhuis van Noordgouwe wordt verkocht Herstel zoutschade huizen aanbesteed BRIEF AAN GEMEENTERAAD Raad Meliskerke besliste afwijzend Voorstel B. en W. met vijf tegen twee stemmen aanvaard Penningmeester van Onderlinge Hulp gehuldigd Bijeenkomsten van Youth For Christ Zaalsport in hal van nieuwe veiling Merison N.Y. opende nieuwe showroom Burgemeester Schipper voorzitter Rusthuizen Midden-Zeeland Ds. F. A. den Boeft wordt hulpprediker Helpman Dinsdag 21 februari 1961 ZLEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk Advertentie TYE vrees is niet ongegrond, dat gro te groepen ambtenaren als gevolg van financiële zorgen hun plicht niet meer op de juiste wijze kunnen ver vullen. Wanneer dat wordt veroor zaakt door de lage geldelijke waarde ring door de overheid, is dat een be denkelijke zaak, zo sprak dezer da gen de heer J. J. Landman, voorzitter van de Centrale van Rijkspersoneel. Hij voegde er nog iets aan toe. Sinds 1947 is de achterstand, die toen al bestond ten opzichte van de nijver heid nog gegroeid. Wanneer wij nu even afzien van de ongetwijfeld ook politieke argumen ten, die bij deze rede in het geding waren, dan ontkomen wij niet aan de Indruk, dat de heer Landman wat open deuren heeft ingetrapt, al is het uiteraard goed van tijd tot tijd aan deze moeilijke kwestie aandacht te schenken. Bij herhaling hebben wij vanaf de ze plaats gepleit voor een betere sala riëring van het overheidspersoneel. En niet alleen daarvoor. Ook voor be tere secondaire voorwaarden hebben wij een pleidooi gevoerd. Ten eerste voor de mensen zelf. Ten tweede om dat de overheid, om een woord uit Christelijke Sociale Studiën van Slo- temaker de Bruine aan te halen, op dit gebied vóór behoort te gaan en ten derde uit een oogpunt van concur- rentie-overwegingen. Niet voor niets tobben gemeenten in een sterk geïn dustrialiseerde streek met het ver schijnsel, dat vooral lagere ambtena ren weglopen. Alle drie dus factoren, waaraan de nodige aandacht besteed moet wor den. Het is trouwens bekend, dat voor al de lagere ambtenaren met slechte lonen naar huis worden gestuurd. De stedelijke overheden mogen vrijwel nergens betere voorwaarden schep pen, gebonden als zij zijn aan rijks- normen. Ook in dit opzicht zou een gemeentelijke differentiatie niet on welkom zijn. Belangrijker is echter, dat de over heid in de eerste plaats een goed werkgeefster is. Op haar mogen der gelijke opmerkingen slechts in laatste instantie slaan. De slechte toepassing van de zoge naamde verdienstebeloning werkt de onzekerheden over het „vaste deel van het salaris" nog in de hand. Al met al reden genoeg om op de over- heidsdeur te slaan. Het beleid ten aanzien van de poli- tiesalarissen heeft voldoende geleerd om aan te tonen, dat een „te laat" ernstige gevolgen kan hebben. Alle werfacties ten spijt, blijft, ook bij iets betere salarissen, de situatie in het politiekorps hachelijk. Wil men een dergelijke toestand ook bij het ambtenarenkorps? Dan moet men inderdaad voortgaan op de weg, die men thans volgt. WALSOORDEN. Het Finse schip Ariana is maandagmorgen bij Walsoor den in de buurt van Perkpolder aan de grond gelopen. Het schip, dat ongeveer 4500 ton meet, voer maandagmorgen na een dag op de Vlissingse rede te hebben gelegen, bij zeer matig zicht af. Toen het echter buiten was, werd de mist plotseling zeer dicht. Doordat het hoog water was raakte het zonder erg in de buurt van de dijk en raakte onverwacht vast. Bij een onderzoek bleek dat het schip, dat niet geladen was, hoog op de dijk was gevaren. Vier sleepboten, waarvan twee uit Terneuzen, één uit Antwerpen en de Martine Letzer uit Vlissingen, voeren uit om hulp te bie den, tot maandagmiddag echter nog zon der resultaat. Bij laag water bood het schip, dat een eind over de dijk heen zat, een spectaculaire aanblik. R1LLAND-BATH. De vereniging „Het Groene Kruis" hield in het dorps huis „Luctor et Emergo" haar algemene ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. C. W. Jobse, opende de vergadering. In zijn openings woord deelde de voorzitter mede dat de verbouwing en vernieuwing van het wijkgebouw ten uitvoer was gebracht. Dit gebouw voldoet nu aan alle eisen. Het voordelige saldo per 31 dec. I960 bedroeg ƒ3.050,80. De kas-controle-com- missie bracht verslag uit van de con trole van boeken en bescheiden van de penningmeester. De begroting voor het dienstjaar 1961 sluit met een nadelig saldo van 3.752,59. Het verslag van de wijkzuster gaf een toename van de werkzaamheden te zien. De aftredende bestuursleden de heren J. C. W. Jobse, J. J. Goeree, C. A. van Weele en C. van Hercules werden bij acclamatie her kozen. Na de vergadering werd de film „Wil om te winnen" vertoond, een film waar in de mens de strijd aanbindt tegen de rheuma. In deze film ziet men hoe de patiënten met oneindig veel geduld en veel doorzettingsvermogen als winnaars uit deze strijd te voorschijn komen. Hierna werd vertoond de film „Dorp aan de rivier", de Nederlandse speel film naar de gelijknamige roman van Antoon Coolen. De opkomst voor deze vergadering was niet groot. tiet nieuwe veilingcomplex aan de Fruitlaan. 'ruimte voor bijna vier miljoen kg fruit, waarvan ongeveer een kwart gasbewa- ring. Aan de oostzijde van het terrein zijn drie woningen voor het personeel ge bouwd, die zullen worden betrokken door de ladingmeester, de chef van de admi nistratie en de chef van het pakstation en de koelhuizen. De vorm van het gehele complex is zodanig gekozen, dat de neerzetruimte is de lengte en het pakstation in de breedte kan worden uitgebreid. Moet over enkele jaren tot uitbreiding worden overgegaan dan komen daardoor de kan toren en de afmijnzaal meer in het cen trum te liggen. Het nieuwe veilinggebouw verschilt van de meeste thans in gebruik zijnde veilingcomplexen door het feit, dat af mijnzaal en kantoren gescheiden zijn van de rest der gebouwen, waardoor het veilen der produkten rustiger kan verlopen. In de komende weken en maanden zal ongetwijfeld blijken dat het nieuwe com plex dat uitstekend past in de omge- I ving en opvalt door grote doelmatigheid aan de verwachtingen voldoet. Niette min lijkt het ons niet voorbarig vooruit te lopen op de officiële opening met de conclusie dat de architect, de heer De Bruyne, in samenwerking met de aan nemers, een voortreffelijk stuk werk heeft geleverd. GOES. De nieuwe gebouwen van de Veilingvereniging Zuid- Beveland, die onder architectuur van de heer J. A. de Bruyne zijn gebouwd aan de Fruitlaan, zijn gistermiddag in gebruik genomen. Weliswaar was enkele dagen gele den al begonnen met de overbren ging van kantoorinventaris en mechanische hulpmiddelen voor diverse delen van het bedrijf, maar gistermiddag werd in de nieuwe afmijnzaal voor het eerst geveild. Zonder officieel vertoon is gis termiddag met het veilen van een vrij kleine aanvoer van groenten de moderne en voortreffelijk inge richte afmijnzaal terecht de trots van bestuur en architect! in gebruik genomen. Het was de heer F. van Oosten, die in deze afmijnzaal als eerste koper werd genoteerd, toen hij een partij rode kool kocht. Het ligt in de bedoeling over enkele maanden het veilingcom plex officieel te openen. Een da tum hiervoor is nog niet vast gesteld. De veilingvereniging Zuid-Beveland heeft in de afgelopen jaren de wind in de zeilen gehad. De omzet steeg voort durend en bedroeg over de laatste vijf jaren in totaal ruim veertig miljoen gul den. Deze omzet bestaat voor ongeveer negenig procent uit fruit en voor tien procent uit groenten. Van het fruit wordt de voornaamste plaats ingenomen door de appelen en de peren. Men verwacht, gelet op de nieuwe aanplant van de laatste jaren, dat de totale aanvoer van de V.V.Z.B. over en kele jaren gemiddeld ongeveer 24.000.000 kg pit- en steenvruchten zal bedragen. Het areaal kleinfruit in het aanvoer- gebied van de veiling bedraagt op 'het ogenblik ruim tweehonderd hectare, in clusief onderteelt in boomgaarden. Hier van zijn ruim zestig ha aardbeien. Ge zien de gunstige resultaten, die de laat ste jaren met de teelt van aardbeien en bessen zijn behaald en voorts gezien de verbeterde teeltmethoden moet voor de toekomst met een toename van zowel de oppervlakte als de opbrengst per hec tare rekening worden gehouden. De oude gebouwen aan de Terwei- sitraat waren te klein, te donker en niet aangepast aan de moderne transportmo gelijkheden. De wachttijden voor de aan voerders en de verladers waren soms langer dan strikt noodzakelijk is. Voorts vroeg de verwerking van het produkt, zowel in het pakstation als in de neer zetruimte. te veel werk. De oppervlakte van het terrein in de Terwelstraat is 1 ha. 18, in de Fruitlaan 5 ha. 84, in de Terwelstraat had men 1700 vierkante meter neerzetruimte en thans 3000 vierkante meter. De ruimte van het pakstation was vroeger zeshon derd vierkante meter en is nu 1800 vier kante meter. De kantoorruimte is door de nieuwbouw gestegen van tachtig vierkante meter tot 540 vierkante meter en het aantal zitplaatsen in de afmijn zaal is gestegen van 113 tot 168. De neerzetruimte is gebouwd op per ronhoogte met hefdeuren laags beide ge vels. Het dak en de wanden hebben enig isolerend vermogen. In het paksta tion, dat nog niet geheel is ingericht, staan enkele machines op proef en ver der nog tijdelijk enkele oude machines Het oude veilinggebouw aan de Terwel straat. Deze foto is in 1928 gemaakt. Nadien is voor het veilinggebouw een koelhuis gebouwd. uit de Terwelstraat. De capaciteit van de vijf op te stellen sorteermaehines zal als alles vol in bedrijf is ze ker honderd ton per dag kunnen bedra gen. De laatste jaren was de sorteer- produktie per man per uur 105 kg. Dit zal in de toekomst aanzienlijk kunnen worden opgevoerd. Het pakstation heeft de beschikking over een afzonderlijk kantoor De afmijnzaal is bijzonder goed ver zorgd. Naast de klok bevinden zich num merborden voor kavelnuimmers en te lefonische oproepen. Ongeveer twintig kooplieden hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid om een aansluiting te krijgen op de huistelefoon. In de afmijn zaal bevindt zich een galerij, die in de eerste plaats bestemd is voor 'belang stellende bezoekers. Het kantoor is in verschillende delen gesplitst en men maakt gebruik van de modernste hulpmiddelen. De telefoon beschikt over tien buitenlijnen en men kan 96 neven toestellen aansluiten. In de centrale post is een oproepin- stallatie geplaatst, die tevens gebruikt kan worden om muziek te geven. In de kleedlokalen heeft ieder perso neelslid een eigen kleerkast. Verder is er voor het personeel een kantine en zijn er o.a. douchecellen. De kosten van de bouw, aanvankelijk geraamd op iy2 miljoen gulden, zullen iets hoger worden, namelijk 1.550.000 gulden. Hierin zijn niet begrepen een aantal bijkomende werken, zoals spoor weg- en telefoonaansluiting, sorteerma- chines, meubilair en de kosten van ar chitect en adviseurs. De inrichtingskos ten zullen in totaal ongeveer drie ton bedragen. Op het terrein aan de Fruit laan waren reeds twee koelhuizen en twee fustloodsen aanwezig. Het koel- 's-HEiER ARENDSKERKE. Twee zaterdagen achtereen heeft de muziek vereniging „Excelsior" in samenwer king met de toneelvereniging „Onze Vrije Uurtjes" haar jaarlijkse uitvoe ring gegeven in het verenigingsgebouw. In zijn openingswoord haalde voorzit ter G. I. Almekinders aan dat de nu jaar oude vereniging dringend behoefte heeft aan jonge leden. Het bestuur is met zorg vervuld, aldus de voorzitter, als men beseft dat de vereniging met sterk gedunde gelederen straks weer naar het concours moet. Financieel kan de vereniging dank zij oud-papier en emmertjes-actie het hoofd boven water houden. Nu er plannen zijn om over te gaan tot lage stemming voor de instrumen ten. zal er op korte termijn weer veel geld nodig zijn voor de ombouw. Voorts is de mogelijkheid niet uitgesloten, al dus de voorzitter, dat Excelsior in de toekomst een drumband op zal richten, hetgeen weer grote geldelijke offers vraagt. Daarna was de daad aan het muziekgezelschap. Het concert werd ge opend met een suite van Boedijn „The Harp ol Wales", een stuk waarin enkele Engelse volksliedjes waren verwerkt. Dat het streven naar vernieuwing zich ook in de fanfare-muiziek aandient bleek bij de uitvoering van de jazz-ouverture „Chicago", waarin geheel onbekende klankvariaties voor een fanfare te be luisteren zijn. De overeenkomst met Gershwin's „Rhapsody in Blue" dringt zich bij de hoorder wel sterk naar vo ren. Een geslaagde vertolking kregen ook Piet van Me vers „4 bagatellen" en de Johann Adolf Hasse-suite van A. den Arend. Een gedurfde maar kundig uit gevoerde jazz-mars „Boston" betekende het einde van het optreden van „Excel sior". De toneelclub trad daarna op de planken met het toneelspel „Moeke Francin-a" van Hans Nesna. Het stuk met zijn breed uitgesponnen scènes eis te zoveel van de opvoerenden dat niet altijd het vereiste speeltempo kon wor den volgehouden. Dank zij de oudere en geroutineerde krachten, die het stuk droegen heeft het publiek van een ver dienstelijke uitvoering genoten. Aan het slot van de avond deed „O.V.U."-voorzitter 'de heer J. Polder man nog een beroep om zich op te ge ven als lid van de toneelclub en riep hij de clementie in van het publiek voor iet amateur-karakter van de opvoering. VLISSINGEN. Tijdens de feest avond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de C.H.U. vrouwengroep Vlissingen, in Het Anker, hield het Tweede Kamerlid jkvr. C. W. I. Wtt- waall van Stoetwegen een causerie. Ze belichtte verschillende actuele proble men. De nieuwe kinderbijslagwet noem de zij een dreigende wolk voor het kabi net De Quay. De C.H.U. heeft haar standpunt nog niet bepaald. Over het probleem van de spijtoptan ten zei het Kamerlid van oordeel te zijn dat de regering meer kan doen dan er wordt gedaan. Met name het toela tingsbeleid werkt te langzaam. Tevoren had de presidente mevrouw C. Sanderse-Lampers een overzicht ge geven van de afgelopen 25 jaar. Wijlen mevrouw Hartjes de eerste presi dente noemde mevrouw Sanders een pionierster. De dames De Ridder en P. Waltz-van Ingen die van de oprichting af lid zijn kregen een geschenk. De C.H. vrouwengroep werd op 29 ja nuari 1936 opgericht in het hervormd verenigingsgebouw in de Noordstraat. In de oorlogsjaren was er wel onderling contact, maar werden geen geregelde bijeenkomsten gehouden. De presidente constateerde dat het ver- gaderingsbezoek goed is doch de belang stelling van de leden zou toch groter kunnen zijn. Het ledental stijgt. Jkvr. m-r. C. W. I. Wttewaall van Stoetwegen presidente van de centrale van C.H. vrouwen bracht gelukwensen vergezeld van een bloemetje over. Ze vertelde dat Vlissingen de eerste groep in Nederland is die 25 jaar be- Namens de C.H. vrouwengroep Mid delburg sprak mevrouw E. Strubbe-Van Veen. De C.H. Kamerkring vereniging Middelburg bracht gelukwensen over bij monde van de heer W. Sanderse, die een enveloppe met inhoud aanbood. De heer F. van Sabben overhandigde een geschenk onder couvert namens de C.H. Statenkring Vlissingen. De feestavond werd verder gevuld met de vertoning van enkele films. BROUWERSHAVEN. Toen in 1954 het Rode-Kruis Ziekenhuis gebouwd werd was het ziekenhuis te Noordgouwe overbodig geworden; 'het staat nu reeds zeven jaar leeg. Dinsdag 21 februari a.s. zal dit kapi tale pand publiek worden verkocht. Het gebouwencomplex omvat vele grote en kleine bedrijfsruimten, een groot erf met uitgestrekte tuin ter grootte van ruim 80 aren. VROUWENPOLDER. Namens het gemeentebestuur werd in het gemeente huis het herstel van zoutschade en ver betering van vier woningwetwoningen in Gapinge aanbesteed. De uitslag was als volgt: Fa. van Doorn en Zn. Seroosikerke, met 38.196.2. fa. J. C. Sturm Gaipinge, met 37.500.3. fa. de Buck en Schot Middelburg met 36.419.De gunning w-erd aangehouden. Tankscheepje van olie-inkoopvereniging in moeilijkheden BRUINISSE. Het tankscheepje van de Gulf dat in Bruinisse voor de Oliein- koopvereniging de verschillende vaartui gen van gasolie voorziet, kwam deze week door het breken van een olielei ding van de motor, in moeilijkheden. Varende van de Vluchthaven naar de Bruinisser haven werd het door de stroom tegen de stenen gedrukt die op de vooroever van de stoofpolder liggen bij het Kustlicht. De Bru 6 heeft het scheepje later naar de haven van Brui nisse gesleept. BROUWERSHAVEN. De gemeen teraad heeft'een verzoekschrift ontvan gen, waarin bij de raad wordt aange drongen op handhaving van het geno men besluit, om d bestuurszetel van de nieuwe gemeente te plaatsen in het voormalige gemeentehuis van Brouwers haven. Dit. verzoekschrift is verzonden naar aanleiding van een handtekeningen actie, die wordt gevoerd teneinde de raad te bewegen de bestuurszetel naar Zonnemaire te verplaatsen. Voor het bestemmen van het raad huis van Brouwershaven als bestuurs zetel der gemeente pleiten, volgens de brieksschrijvers, de volgende argumen ten: 1. dat de representatie van de nieu we gemeente Brouwershaven, door het OESTERPROEF VEERSE GAT Commentaar radio verwekt wrevel GOES. In de radiokrant van de N.C.R.V. is maandagavond commen taar gegeven op het besluit van minis ter Marijnen om oesterproeven in het Veerse Gat te doen plaatsvinden. Het commentaar was in die geest, dat in twijfel werd getrokken of de oesterkwe kers deze proeven wensen en ook werd door de heer Stuwel de opmer king gemaakt dat de mosselkwekers liever naar het noorden willen. Dit commentaar heeft in kringen van oorzaakt en uit diverse telefoongesprek- oorzaakt en uit diverse telefongesprek- ken, die men gisteravond hierover met ons wenste te voeren, bleek dat men de N.C.R.V. of althans de man, die de uitzending over de oesterproef heeft sa mengesteld, verwijt zich niet voldoen de georiënteerd te hebben en een en- zijdig en daardoor onjuist beeld van de situatie te hebben gegeven. Van ver schillende zijden zal vandaag contact met de N.C.R.V. worden opgenomen. In Zeeland is in de afgelopen jaren meermalen met grote klem aangedron gen op het doen plaats vinden van de ze proeven, o.a. door het provinciaal bestuur. MELISKERKE. De raad heeft in zijn gisteren gehouden vergadering het verzoek van de kerkeraad der gerefor meerde kerk om een bijdrage in de kos ten van een nieuw kerkgebouw afgewe zen. De gereformeerde kerk was van mening dat zij op grond van het feit dat het nieuwe gebouw een verfraaiing van het dorpsbeeld betekende en er een hetere parkeerruimte komt, in aanmer king kwam voor een gemeentelijke bij drage. In hun toelichting stelden B. en W. dat zij in deze argumenten geen gron den zagen om een bijdrage toe te ken nen. Wel vonden zij zijdelings de ver betering van de parkeergelegenheid een gemeentebelang, doch dit levert, aldus het gemeentebestuur, geen grond op om een bijdrage te verlenen in het stich ten van een nieuw kerkgebouw. Verder achtten B. en W. het principieel onaan vaardbaar om wanneer zich geen bij zondere omstandigheden voordoen bij te dragen in de kosten van stichting, her stel of verbetering van gebouwen voor de eredienst van welke kergemeenschap dan ook. In de uitvoerige toelichting ga ven B. en W. een uittreksel van het door de commissie-Sassen opgestelde rapport over deze materie. De heer P. Sinke (a.r.) meende dat het de bedoeling van de kerkeraad was een renteloos voorschot te verkrijgen; dit bleek echter niet uit het verzoek. De heer W. de Buck (a.r.) oordeelde dat waar op allerlei terrein subsidies worden gegeven de gemeente toch ze ker oog moet hebben voor de kerkge- Bevestiging en intrede ds. Aalders te Amsterdam MIDDELBURG. Ds. P. F. Th. Aal- ders, hervormd predikant te Middel burg, die een beroep naar Amsterdam heeft aangenomen, hoopt op 16 april a.s. intrede te doen in de Willem de Zwijgerkerkgemeente b, na vooraf te zijn bevestigd door dr. van Beuseflkom aldaar. PRO JUVENTUTE LIET DOMINEES FILM ZIEN MIDDELBURG. In „t Trefpunt heeft Pro Juventute voor Zeeuwse pre dikanten de film „Het gerucht" (over de moderne jeugd) vertoond. Na afloop vond een discussie plaats. Zangconcours op 27 mei GOES. In de zaterdagmiddag ge houden vergadering van de ring Zeeland van Chr. Zangverenigingen is besloten op 27 mei een concours te houden. Over de plaats waar het concours zal worden gehouden, werd nog geen beslissing ge nomen. Het bestuur zal zo spoedig mo gelijk mededelingen doen (Goes of Ka- pelle) Tijdens de vergadering gaven zich vijftien verenigingen voor deelname op en men verwacht dat het aantal nog zal stijgen. De bestuursverkiezing werd aangehou den tot de volgende vergadering, daar nog geen kandidaten konden worden voorgesteld. De vergadering stond onder leiding van de heer Van der Wiele uit Goes. Jaarfeest jeugdclub HOEDEKENSKERKE. De C.J.C. ,,De Korenhalm" hield haar jaarfeest in het Verenigingsgebouw. De opening en de sluiting verrichtte ds. S. J. M. Hulsbergen. De secretaris Ko la Grand bracht verslag uit over het afgelopen jaar. Er werden enkele samenspraken en schetsen opgevoerd. De spraakwater val was zeer interessant. Ook werd nog een filmpje vertoond over het Jongens kamp te Leusden. nootschappen. Moeten we hier als sti mulering van het kerkelijk leven niet de behulpzame hand bieden? De heer De Buck stelde voor het verzoek niet botweg af te wijzen maar eerst nog eens overleg te plegen met de kerkeraad. Dit voorstel werd gesteund door de he ren P. Sinke en J. Koene. Bij stemming over het voorstel van de heer De Buck bleek dat de S.G.P.-fractie tegen was. Burgemeester G. A. A. Adelaar meen de dat uitstel van het nemen van een beslissing geen verandering zou brengen in het standpunt van B. en W. Nadat de heer Koene er nog op had gewezen dat het verlenen van subsidie volgens hem toch niet zou worden goedgekeurd omdat de leden van de gereformeerde kerk verspreid wonen over drie dorpen, werd gestemd over het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken. Met vijf tegen twee stemmen werd dit voorstel aangenomen. Tegen stem den de heren De Buck en Sinke. De voorzitter zei dat het gemeentebestuur altijd bereid is een nieuw verzoek van de kerkeraad om een renteloos voor schot of medewerking bij de aanleg van een parkeergelegenheid in overwe ging te nemen. COLIJNSPLAAT Tijdens de jaar lijkse ledenvergadering van de Coöpe ratieve Kolenvereniging „Onderlinge Hulp" die onder leiding van voorzitter M. de Waard stond, legde de heer P. Gouloze zijn functie als penningmeester neer na deze dertig jaar te hebben vervuld. In zijn plaats kwam de heer G. J. Huige. De voorzitter en de secre taris bedankten de heer Goulooze voor het vele werk dat hij in de afgelopen dertig jaar verzet had en boden hem het erelidmaatschap van de vereniging aan. Om nu van een welverdiende rust te kunnen genieten kreeg hij een ge makkelijke stoel als stoffelijk blijk van waardering. In het afgelopen jaar werd voorts 453.286 kg kolen afgeleverd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren N. Houterman en G. J. Huige herko zen en als nieuw bestuurslid werd her kozen de heer J. Clement. Bij de verkie zing van de commissarissen werden de heren M. W. de Regt en P. de Fouw herkozen. ■iaSP?^ ~7 De Zeeuwse damkampioen 1960 Leo Anderson is in het afgelopen week-end gewestelijk damkampioen ge worden. Zoals bekend moest Anderson hiervoor een dubbel-ronde spelen met de Limburgse kampioen Okrogelnik en de Brabantse kampioen Craanen. De Goesenaar versloeg in 's Hertogenbosch Okrogelnik, zijn enige rivaal die nog kans had hem te bedreigen in een par tij die vier uren duurde. Anderson bracht hiermede zijn puntenaantal op 6 uit drie partijen wat niet meer over schreden kan worden. Orgelnik bezit n.l. 3 pnt uit vier par tijen terwijl Craanen slechts 1 punt be haalde. De nog resterende partij tussen Anderson en Craanen wordt niet meer gespeeld. TERNEUZEN. Op 25 februari en 4 maart a.s. worden in de geref. kerk in de Noordstraat bijeenkomsten gehou den van Youth For Christ. Sprekers zijn Herman Kloppenburg en Jaap Zijl stra en medewerking wordt voorts ver leend door Guus Hoddenbagh, Frans v-an der Reijden en de Zingende Zus jes Faasen uit Vlaardingen. in gebruik houden van het van groot historisch 'belang zijnde aanzienlijke ge meentehuis van h-et voormalig Brouwers haven, de meest gunstige is welke men zich voor een gemeente kan wensen. 2. dat de afstanden van de overige kernen naar dit gemeentehuis slechts voor een deel der inwoners groter zijn dan gemiddeld naar Zonnemaire. 3. dat Zonnemaire als woonkern on voldoende accommodatie heeft te bieden. 4. dat Brouwershaven als woonkern van de 4 kernen de meeste mogelijk heden biedt voor het vestigen van het bestuurscentrum. Er is een directe huis vestingsmogelijkheid v-oor ambtenaren door het beschikbaar stellen van enkele nieuwe woningen, er is een flinke open bare lagere school en een bijzondere lagere school en een bloeiend vereni gingsleven. 6. dat het teruglopend aantal inwo ners de oorzaak zal worden van een vermindering van het aantal raadsleden. Nu heeft de raad nog elf leden, straks wellicht zeven en is het dan verant woord nu voor de huisvesting van de raad grote uitgaven te doen. Daalt het inwonertal der gemeente tot beneden de 3.000 (thans zijn er 3550 inwoners) dan daalt ook het aantal raadsleden. Het raadhuis van Brouwershaven biedt ook thans voldoende huisvesting. De brief schrijvers verklaren zich bereid hun ar gumenten mondeling toe te lichten. De brief is ondertekend door: ds. J. Keizer, gereformeerd predikant, J. L. van Leeuwen, oud-burgemeester van Brouwershaven, M. Matthijsse, voorzit ter P.v.d.A., afd. Brouwershaven, O. van Nieuwenhuize, pres. kerkvoogd Ned. Herv. Kerk, tevens correspondentie adres van adressanten, W. Terpstra, arts en Joh. de Wouwe, praeses kerke raad Gereformeerde Kerk. Klop eerst aan bij de gemeente GOES. Het bestuur van de veilings vereniging Zuid-Beveland zal beslist geen aandrang uitoefenen op de sport verenigingen om hen te animeren ge bruik te maken van de hal van het nieuwe veilinggebouw aan de Fruitlaan. Dit deelde gisteren de directeur van de veiling mede, toen hem werd gevraagd of de sportverenigingen (o.a. handbal verenigingen) van het nieuwe gebouw gebruik kunnen maken, zoals zij dat ook tal van jaren hebben gedaan van het gebouw aan de Terwelstraat. De directeur van de veiling zei dat het. wel moeilijk is in het nieuwe ge bouw direct sportverenigingen toe te la ten, aangezien de opleveringstermijn nog niet is verstreken en dan moeilijk heden kunnen ontstaan. Het bestuur van de veiling heeft ech ter nog geen verzoek van de sportver enigingen ontvangen, doch men stelt zich wel op het standpunt, deelde de di recteur gisteren mede, dat de sportver enigingen eerst maar eens bij het ge meentebestuur moeten aankloppen om medewerking voor de huisvesting der zaalsporten. GOES Op het industrieterrein aan de Edisonstraat werd maandagmiddag onder grote belangstelling de nieuwe showroom en het magazijn van Meri son N.V. grossierderij in huishoudelijke artikelen, officieel geopend. Bij de ope ning gaf de directeur, de heer A. Me rison een kort overzicht van de historie van het bedrijf en de grote vlucht die het sinds de oprichting in 1896 van een ijzerwinkeltje in het Witte Paarde- straatje, genomen heeft, zodat er nu naast de zaken in Goes reeds een bloeiend filiaal in Rotterdam bestaat. De uitbreiding betreft ongeveer ze venhonderd vierkante meter waarvan 250 showroom. De heer J. Merison hul digde de heer A. Merison, daar hij thans vijftig jaar in het bedrijf werk zaam was, en bood hem een gouden vulpen-set aan. De heer C. Merison vierde zijn vijfentwintigjarig jubileum als boekhouder bij de zaak en kreeg daarvoor als aandenken een gouden polshorloge. Namens het personeel sprak de heer M. Dagevos, en bood een bronzen plaquette met gedenksteen aan van de oprichter van het bedrijf, de heer H. Merison, dat onthuld werd door de directeur. Namens de vertegen woordigers sprak de heer H. Vertregt, namens de leveranciers, de heer P. Slagboom en als collega grossier de heer A. du Mée uit Amsterdam. Tot slot dankte de heer A. Merison voor alle belangstelling, waarna er een rond gang door het bedrijf werd gemaakt. MIDDELBURG. In de jongste ver gadering van de Stichting verpleeg- en rusthuizen Midden-Zeeland is burge meester A. Schipper uit Kruiningen tot voorzitter gekozen als opvolger van de heer A. H. S. Stemerding, waarnemend burgemeester van Souburg. In de va cature J. J. V. Melle werd op voordracht van B. en W. van Goes de heer J. S Visscher in het dagelijks bestuur be noemd. De heer J. L. Dregmans, bur gemeester van Koudekerke, nam zit ting in de personeelscommissie. Veerdienst Vlissingen enkele malen gestaakt door zeer dichte mist VLISSINGEN. Wegens de zeer dichte mist op de Wester- schelde is de veerdienst naar Vlis singen maandag overdag enkele keren gestaakt. Om tien voor tien 's morgens, tien voor twee en tien voor drie 's middags is de boot niet uitgevaren. Alle andere tijden is ondanks het zeer slechte zicht de veerdienst zonder onderbreking voortgezet. HELPMAN. Ds. F. A. den Boeft, die zich als predikant bij de gerefor meerde kerk van Kralingen vrijmaakte en vorig jaar als vrijgemaakt predikant te Helpman zich bij de nietvrijgemaak- tÜt a6ri ter Plaatse voegde, is benoemd tot hulpprediker van die kerk wr7-di¥ van de gemeente maakt het stichten van een tweede pre- dikantsplaats nog wel niet op korte te mijn noodzakelijk, maar het werk wordt wel te veel voor de plaatselijke predi kant, ds. W. M. den Bakker.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3