Smerdiek kon Good Luck net geen halt toeroepen in eindsprint verslagen SSC door Arnemuiden teruggewezen karel i Aantrekkelijk programma voor het internationaal concours-hippique Feller Krabbendijke verdiend de overwinning op AZVV Uit de annalen van King Soccer Uitslagen voetbal SPUI NOG VIER PUNTEN VAN AFDEUINGSTITEL Monsterzege van Colijnspl. Boys Dies Kosten snelst in clubrit Wielerkalender voor Zeeland Rechtsbuiten van Dinteloord velde Rillandia Overwinning was echter benauwd Neh-aan-nekrace in Wallencross Zeeuwse zaalhandbalcompetitie Walcheren-dames na spannende strijd kampioen van Zeeland Dames-junioren Walcheren eveneens titelhoudster Mevo besliste strijd in laatste minuten ECLATANTE ZEGE COLIJNSPLAAT Traas en Van Oosten beslisten de strijd Herstel Wemeldinge ten koste van Hoek Benauwde zege van Good Luck op Smerdiek Goes II kampioen Volleybal op Walcheren Maandag 20 februari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Van onze sportredacteur MIDDELBURG De race naar het kampioenschap van de vierde klasse zuid tussen Arnemuiden, Dinteloord en Good Luck duurt onverminderd voort. De drie ploegen geven elkaar bijzonder weinig, toe. Zaterdag kwamen zij ongeschonden uit de strijd, zodat er aan kop van de ranglijst niets veranderde. Wel mag de overwin ning van Arnemuiden op SSC '55, dat de laatste tijd sterk naar voren kwam, worden genoemd. Het pleit voor Smerdiek dat het Good Luck slechts één treffer toestond en Rillandia, dat de laatste plaats be zet, kwam wat het vertoonde spel betreft al evenmin slecht voor de dag, maar opvallend was ook dit keer weer de geringe kracht van de voorhoede. dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. Overigens liggen er nog kon- kurrenten genoeg op de loer: Meeuwen, met moeite zegevierend over Zeeland Sport VI, VCK, overtuigend winnend van het dit jaar toch wel erg zwakke Beve landers, en Arnemuiden II, normaal beide punten veroverend op Kloetinge. Seroos kerke en Nieuwland bezorgden elkaar een stevige middenmootplaats. De overigens zeer eervolle ne derlaag van Smerdiek was er oorzaak van, dat de Tholenaren op de ranglijst van plaats verwis selden met Krabbendijke, dat knap werk leverde door AZVV te verslaan. Nieuwdorp kreeg in Klundert bij WN geducht de kous op de kop en blijft daardoor ver keren in de gevaarlijke zone. Twee andere kandidaten voor de rode lantaarn, Zwaluwse Boys en The Gunners, speelden tegen el kaar gelijk. Arnemuiden 14 10 2 2 22 5428 Dinteloord 14 10 1 3 21 46—25 Good Luck 13 9 2 2 20 39—21 AZVV 13 7 1 5 15 43-45 SSC '55 14 7 1 6 15 34—32 Sprang 11 6 2 3 14 34—21 Krabbendijke 13 4 4 5 1(2 27—34 Smerdiek 12 5 0 7 10 27—31 WN 12 4 1 7 9 32—40 Zwaluwge Boys 12 3 2 7 8 18—26 The Gunners 13 3 3 8 0 16—33 Nieuwdorp 11 3 0 8 6 21—35 Rillandia 12 2 0 10 4 18—40 Door het gelijke spel van Ter- Kats I Middelburg V Meeuwen I VCK I Arnemuiden II Serooskerke I Nieuwland I RCS III Kloetinge I Zeeland Sport VI Bevelanders I 9 10 10 9 9 11 10 10 8 7 9 45-17 48—21 34—25 3 6—16 4627 28—38 28—44 20—49 1432 922 0441 4 verliespun-ten in mindering. In lib nam Yerseke II, dat Rillandia II kansloos versloeg1 de kop over van AZVV II. De Axelaren kwamen tegen hekke- sluiter Kloetinge II niet verder dan een nuntenverdeling. Ook het laaggeplaatste Terneuzense Boys II nikte een puntje mee en wel tegen Beren. Driewegen kon zoals verwacht werd in Zaamslag niet tegen de club van die naam op. Zaamslag steef een trede, mede door de nederlaae van Hein- kenszand tegen Nieuwdorp II. 16 13 0 3 26 6023 14 9 0 5 18 43—38 12 7 3 2 17 51—23 12 7 1 4 15 40—42 11 5 2 4 12 32—28 13 5 2 6 12 30—40 1<2 4 1 7 9 39—53 11 4 0 7 8 30—37 13 2 1 10 5 25—42 12 2 0 10 4 17—41 neuzense Boys tegen SVD behoeft Spui slechts de hem nog twee resterende wedstrijden in overwin ningen om te zetten om zich kam pioen te mogen noemen. Spui zelf won opnieuw, dit keer van Veere, dat weer op de laatste plaats te rechtkwam, omdat Colijnsplaatse Boys wel zeer daverend verraste met een 81 zege op Wolfaarts- dijk. Wemeldinge herstelde zich ten koste van Hoek, waardoor Terneuzense Boys op de derde plaats belandde en nu nog slechts hoopt op een struikeling van Spui. Mevo bedwong Kapelle. Spui Wemeldinge Tern. Boys Mevo Hoek SVD Wolfaartsdijk Kapelle Colijnspl. Boys Veere In Ila kwam Middelburg V, dat over RCS III heen wandelde, gelijk met Kats, WILHELMINADORP. Dies Kosten uit Kapelle heeft zaterdag in de Wil- helminapolder de derde clubrit van „Theo Middelkamp" gewonnen bij de categories der profs, amateurs en nieu welingen die gezamenlijk reden terwijl De Wilde bij de adspiranten zegevierde. De Wilde klopte in de eindsprint zijn naaste rivaal Mol terwijl bij de overige categorieën Kosten, Van Hoeve, Ko Tol- hoek en Jan Westdorp reeds in de twee de ronde een bres sloegen en niet meer werden achterhaald. Alle pogingen van Boonman, Van Poecke, Marcus e.a. om de springers" in te lopen leden schip breuk omdat het kwartet aan de leiding uitstekend samenwerkte en hun courage van dien aard bleek te zijn om alle aanvallen met succes te pareren. Kosten won ten slotte de eindsprint waaraan Jan Westdorp niet kon deel nemen omdat hij 200 meter voor de finish door pech van de fiets af moest en de resterende meters te voet afleg de om de arrivé te bereiken wat na tuurlijk nodig was om zich alsnog te klasseren. Er waren deze middag liefst 33 ver trekkers. De uitslagen waren: Profs, amateurs en nieuwelingen: 1. D. Kosten (Kapel le) 55 km in 1 uur 24 min 6 sec; 2. Simpie van Hoeve (Goes), 3. Ko Tol- hoek (Yerseke), 4. Jan Westdorp (Schoondijke), 5. op 2 min 4 sec F. Boonman Cs Heerenhoek), 6. J. van Poecke (Koewacht), 7. R. Hcgerland (Kapelle). Adspiranten: 1. De Wilde (Oudelande) 34 km in 1 uur 10 min; 2. Mol (Lewe- dorp), 3. op 1 min 3 sec Kuyper (Krui- ningen), 4. De Vrieze (Souburg), 5. Rot tier (Schore). Revue Hallo Hallo bezorgde hengelaars plezierige avond GOES De Eerste Goese Hengel sportvereniging organiseerde voor haar leden een gezellige avond in de Pf-ins van Oranje In zijn openingswoord kon de voorzitter, de heer A. C. Rinkhout mededelen dat de vereniging nu reeds 335 leden telt Deze avond werd ver zorgd door de leden van de personeels vereniging van Wasserij De Zon, die hun welbekende Revue „Hallo Hallo" waarmee ze steeds meer succes heb ben, ten tonele voerden onder de be kwame regie van Toni Aertssen, die zelf een (bijna) echte Dorus, compleet met hoestbui voor het voetlicht bracht. Een extra vermelding verdient de man dolinevereniging „Romantiek en Rhyt- rae" uit 's Gravenpolder, die voor het éérst in het openbaar optraden met hun vrolijke vocale en instrumentale nummertjes. Yerseke III l'l 10 0 1 20 51—23 AZW II 14 9 2 3 20 47—20 Driewegen I 13 7 1 5 15 26—26 Beren I 11 5 4 2 14 24—20 Zaamslag I 11 6 1 4 13 33—311 Heinkenszand I 14 6 0 8 12 47—45 Nieuwdorp II 13 5 0 8 10 321—39 Rillandia II 11 4 1 0 9 9—26 Tern. Boys II 13 2 1 10 5 20—59 Kloetinge II 11 1 2 8 4 14—33 ie klasse zuid: WNNieuw dorp 73, DinteloordRillandia 49, Zwaluwse BoysThe Gun ners 11, SmerdiekGood Luck 01, KrabbendijkeAZVV 32, Arnemuiden—SSC "55 21. Ie klasse Zeeland: Colijns plaatse BoysWolfaartsdijk 8 1, SVDTerneuzense Boys 33, KapelleMevo 23, Veere Spui 03, WemeldingeHoek 3—1. 2e klasse a: Kloetinge 1Ar nemuiden II 24, Zeeland Sport VIMeeuwen 1 12, RCS III Middelburg V 06, Bevelanders 1VCK 1 05, Serooskerke I Nieuwland I 33. 2e klasse b: AZVV IIKloetin ge II 11, Zaamslag I—Driewe gen I 41, Nieuwdorp IIHein- kensza nd I I0, Terneuzense Boys IIBeren I 11, Rillandia II—Yerseke III 1—4. 2e klasse c: Brouwershaven IIIZeemeeuwen I 80, Mevo IIBruse Boys 1 34, Burgh IIIDuiveland I 26. 3e klasse a: Meeuwen 1Zee land Sport VII 2—5, VCK III- Bevelanders II 62, Nieuwland IIOostkapelle II 0, Middel burg VSerooskerke 11 71. 3e klasse b: Oostkapelle I Heer Hendrik I 27, Wissenker- ke IKapelle II 50, VCK 11 Krabbendijke 11 5—0. 3e klasse c: Waarde IISVD II 41, Wolfaartsdijk 11Rillan dia III 22, Kloetinge IIIWe meldinge 11 afg. 3e klasse d: Duiveland I—Si- noto I 42. 3e klasse e: Hoek IIZaam slag 11 32, Driewegen II azvv nr 0—3. brand op de tweede plaats, hetgeen Oost kapelle ondervond. Wissenkerke klom naar de vierde trede van de ranglijst. GOES. De voorlopige wielerkalen- der 1961 voor Zeeland is vastgesteld. Niet minder dan 30 wedstrijden prijken op het programma, waaronder vier coursen voor profs. Traditie getrouw wordt het Zeeuwse wielerseizoen op 2e Paasdag in Axel ge opend met een wedstrijd voor nieuwe lingen. Verwacht mag worden dat nog diverse comité's een aanvrage zullen doen voor een wedstrijd. Zo ontbreekt de bekende Ronde van Kruiningen nog op de kalender, die er als volgt uitziet: 3 april: Axel (nieuwelingen); 4 april: G'roede (amateurs en onafhankelijken) 6 mei: Terneuzen (profs); 11 mei Koe wacht (amateurs); 11 mei: 's Heeren hoek (profs); 22 mei: Hansweert (on afhankelijken en amateurs)23 mei: Axel (onafhankelijken en amateurs); 23 mei: Yzendijke (nieuwelingen); 27 mei: Colijnsplaat (onafhankelijken en ama teurs); 28 mei: Boschkapedle (nieuwe lingen); 3 juni: Kapelle (nieuwelingen en adspiranten); 4 juni: Kwadendamme (nieuwelingen); 10 juni: Sluiskil (onaf hankelijken en amateurs); 17 juni: Zuiddorpe (-nieuwelingen)18 juni: Oost burg (profs en onafhankelijken); 18juni: Heikant (nieuwelingen); 24 juni: Sou burg (profs en onafhankelijken)18 juni: juli: Hoofdplaat (nieuwelingen); 18 juli: Clinge (nieuwelingen)22 juli: Ronde van Midden Zeeland (onafhankelijken en amateurs); 24 juli: Biervliet (nieu welingen); 29 juli: Oud-Vossemeer (on afhankelijken en amateurs); 15 augus tus: Sluiskil (nieuwelingen); 27 augus tus: 's Heerenhoek (amateurs)2 sep tember; Cadzand (nieuwelingen); 3 sep tember: Ka.pitalendam (nieuwelingen); 9 september: Zierikzee (amateurs); 10 sept.: Eede (profs en onafhankelijken en amateurs); 17 sept.: Hoofdplaat (onaf hankelijken en amateurs); 23 sept.: Oostburg (onafhankelijken en amateurs tijdens aankomst etappe ronde van West- Vlaanderen) Bruse Boys maakte in IIc geen fout al was de superioriteit over Mevo II ge ring. Duiveland schoot in Burgh uit zijn slof en Brouwershaven III drukte Zee meeuwen nog vaster op de onderste plaats. Bruse Boys I Duiveland I Borgh III Brouwershaven III Mevo II WIK I 48—13 90—31 21—14 24—13 27—34 2931 Kampioen VCK II bleef In Illb ongesla gen. Heer Hendrik is intussen zeer ge- vck ii Heer Hendrik I Borssele I Wissenkerke I Waarde I Oostkapelle I Kapelle II Krabbendijke II 13 11 2 0 24 65—23 11 11 10 11 9 43—27 31—40 34—36 34—36 2029 14—31 16—35 WEEGBRUGVERENIGING BORSSELE. De weegbrugvereni gingen .Ieder 't Zijne en Automaat'" onder voorzitterschap van dhr. W. A. Mol vergaderde in café Wagenaar. De aftredende bestuursleden J. Rot tier en A. van de Velde werden bij ac clamatie herbenoemd. In totaal werden 5.250.640 kg. goederen gewogen in 1960. DINTELOORD. Rillandia heeft in Dinteloord geen slechte indruk achtergelaten, maar in die tweede helft hebben de Zeeuwen toch het hoofd moeten buigen, te meer omdat zij over een sehotloze voorhoede beschikten, al moet wor den gezegd dat het geluk niet be paald aan hun zijde was. De wed strijd werd na een kwartier in de tweede helft in feite beslist door drie doelpunten van rechtsbuiten Slokkers, kort na elkaar gescoord, debforsijij Voor rust hield Rillandia met spil Walraven aan het hoofd uitstekend stand. Wel maakte middenvoor Verha gen in de 22e minuut een doelpunt, maar verder lieten de Rillandianen de Dinteloorders voor half-time toch niet komen. Onmiddellijk na de openings treffer gleed middenvoor Visser spil Balluit voorbij, maar zijn schot sprong van de onderkant van de lat weer het veld in. Vlak voor rust schoot Visser nogmaals tegen het houtwerk. Enkele minuten na de hervatting was het De Kreek, die voor open doel jam merlijk naast schoot. Toen was het ge beurd met Rillandia. Dinteloord begon een offensief. Een schot van Jongbloed kon slechts gekeerd worden doordat rechtshalf Smit de bal uit doel sloeg. Balluits ingeschoten strafworp werd echter door doelman Maison gekeerd. Daarna volgden de drie treffers van Slokkers (4-0). Gymnasiasten bijeen MIDDELBURG. De schoolvereni ging van het Gymnasium bracht een to neelstuk getiteld „De Herbergierster". Nadat de praeses van de schoolvereni ging de avond geopend had werd het stuk vlot op de planken gebracht. Het speelde zich af op het binnenplein van een herberg. De hoofdrol van herber gierster was bij Heieen de Hondt in goe de handen. Ook J. de Lusanet in de rol van baron bracht goed spel. De regie berustte bij drs F. G. van der Poll. ARNEMUIDEN. In een span nende en uiterst fair gespeelde wedstrijd heeft Arnemuiden in eigen huis een benauwde maar alleszins verdiende 21 zege be haald op SSC'55. Vooral in de tweede helft die begon met een 01 achterstand voor d>e vissers was Arnemuiden ongetwijfeld de betere ploeg. In deze tweede helft •bood deze match als kijkspel heel wat meer bekoring dan voor de rust toen aan weerskanten maar weinig fraais te genieten viel. S.S.C. was met precies elf spelers uit Sprang vertrokken en welke konsekwen- ties dit met zich brengt werd na precies 16 minuten spelen bewezen, toen de doelman der gasten De Jong na een bot sing met één van zijn achterspelers en Van de Ketterij uitgeschakeld werd. De Jong die in de maagstreek was getrof fen moest het veld verlaten waarna zijn plaats onder de lat werd ingenomen door de veldspeler Rijken. Het leek er aanvankelijk op dat de bezoekers de resterende tijd met tien man zouden moeten uitspelen maar gelukkig kon De Jong na een minuut of tien in de kleed kamer te hebben vertoefd zijn plaats in het doel weer innemen. Voor dit ongeval was het doel van Arnemuiden al enkele keren door het oog van een naald gekropen en was het initiatief geheel aan de zijde van S.S.C. geweest. Te kort spel Bij Arnemuiden bleef het plaatsen veel te wensen overlaten, waardoor geen enkele behoorlijke aanval uit de fensie of middenlinie kon worden op- Jaarvergadering J.V. St. -PHILIPSLAND. De jongelings- vereniging Prediker 12 vers 1 a hield de jaarvergadering in het schoolgebouw 'onder voorzitterschap van de heer J. Blok. De vereniging telt 23 leden. De voorzitter hield een inleiding over: „De doorbrenger gered en de inbrenger ver loren". De heer C. den Ouden sprak over: „De nieuwe vertaling". Leerling Verwijs sloot de avond met dankgebed. Overdracht brandweerauto ARNEMUIDEN. De nieuwe brand weerauto zal woensdag 22 februari of ficieel worden overgedragen. Eerst zal om vier uur op de kade een demonstra tie met het nieuwe materiaal worden gegeven. Om halfacht volgt de officiële overdracht in het raadhuis. MIDDELBURG. Nu de beslissings wedstrijden van de dames eerste klas achter de rug zijn en de kampioen be kend is, raakt ook de zaalhandbalcom petitie ten einde. Zaterdagavond werd in de Middelburgse veilrnghal de be slissingswedstrijd gespeeld in de dames eerste klas tussen de zeventallen van Marathon en Walcheren. De Walcherse meisjes wonnen deze ontmoeting met een kleinst mogelijk verschil (32). De dames junioren van Walcheren kwamen in de Goese veilinghal in het veld tegen Olympus, dat met punten- aantal gelijk geëindigd was niet Wal cheren. Deze Vlissing'se deifay eindigde in een 6—4 overwinning in het voordeel van Walcheren. Deze wedstrijd ging ge lijk op. Beide verdedigingen waren de ze wedstrijd zeer goed. Walcheren speel de zeer enthousiast en de doelverdedig ster van Olympus kreeg heel veel werk te verzetten. De stand werd zo opge voerd tot 44, maar daarna werden de Walcherse meisjes productiever en de stand werd zo opgevoerd tot 64 en na het eindsignaal van de scheidsrechter mochten deze meisjes zich kampioen noemen. In de dames eerste klas stond de wedstrijd E.M.M.Hontenisse op het programma. Dit was een wedstrijd tus sen twee zeventallen, die onder aan de ranglijst staan. E.M.M. speelde zeer slecht en kregen een nederlaag van 61 te slikken, maar de Hontenisse dames konden met deze overwinning de laatste plaats niet meer verlaten en moeten nu degraderen naar de dames tweede klas. Snelle wedstrijd De beslissingswedstrijd tussen de ze ventallen van Marathon en Walcheren kenmerkte zich door bijzonder goed spel. Voor de rust was het voornamelijk Wal cheren dat de toon aan gaf maar na de rust kwamen de dames van Marathon er iets beter in. Aan weerskanten wa ren de doelverdedigsters in prima vorm. Jannie Elven had niet veel sukses met haar afstandsschoten, want de doelver- dedigster van Walcheren keerde die op magnifieke wijze. Met deze overwinning hebben de Walcherse meisjes him titel geprolongeerd. Walcheren kreeg bal uit en ze gingen direkt in het offensief. Na goed penetre ren kreeg F. van Pamelen de bal in haar bezit en scoorde de openingstreffer met een opspringbal. Het Marathon-doel kwam onder zware druk te staan en de doelverdedigster mevrouw Slof kreeg kreeg heel veel werk te verzetten. Ze maakte veel schoten onschadelijk, maar voor een afstandsschot van W. van de Wege moest ze echter zwichten. Mara thon sloeg daarna fel terug en na goed voorbereiden kwam de bal bij E. van Elven en haar schot scheen de Walcher se doelverdedigster te machtig. Walche ren ging daarna zenuwachtiger spelen, maar door Tax werd de stand 31 in het voordeel van hun. Na de rust nam Marathon het initiatief in handen en ze zetten tal van goede aanvallen op. De doelverdedigster wist heel veel schoten onschadelijk te maken, maar een schot van J. Elven kon ze niet onder controle krijgen en de stand werd verkleind tot 32. Walcheren deed onverwachtse uit vallen, ma^r dio brachten geen sukses meer. De Marathon meisjes deden al les om de stand op gelijke voet te bren gen en er werd heel veel geschoten. Deze meisjes konden echter niets imeer aan de stand veranderen en Walcheren mag zich nu kampioen van Zeeland noe men. Deze dames eindigden evenwel ge lijk met Marathon en Hellas, maar ze hebben een beter doelgemiddelde. De uitslagen zijn: Middelburg. Heren junioren eerste klas E.M.M,'Marathon 811; dames eerste klas E.M.M.—Hontenisse 16; dames derde klas Walcheren 2—Neptunus 01; dames eerste klas WalcherenMarathon 32. (Walcheren kampioen). Goes Dames junioren eerste klas Walche renOlympus 64. (Walcheren kampioen) Feestavond jongensclub TERNEUZEN. In het geheel ge vulde jeugdgebouw „De Schakel" gaf de Christelijke jongensclub „Joas" een geslaagde feestavond. Nadat de voorzit ter, de heer B. M. Koole een welkomst woord had gesproken, hield hij een in leiding over het Bijbelgedeelte „De ver loren zoon". Hierna wisselden muziek, zang en voordrachten elkaar af in een vlot tempo. Na de pauze werd het to neelspel „De schoenmaker en de spo ken" op verdienstelijke wijze voor het voetlicht gebracht, onder regie van de heer C. Koster. De heer Oost-dijk ver zorgde de pianomuziek. Nieuwe bestuursleden 's-GRAVENPOLDER. In het alge meen bestuur van de stichting „Her vormd rusthuis westelijk Zuid-Beve land" werden met algemene stemmen herbenoemd de heren M. F. Boogert en W. A. Mol. In de vakature ontstaan door het vertrek van de heer D. Wis- kerke is gekozen de heer F. Harth-oorn te 's-Gravenpolder die tevens werd be noemd tot penningmeester. Gepoogd zal worden zo spoedig moge lijk tot benoeming van een directrice te geraken. GOES. Hein Cujé van Dynamo uit Middelburg, de Zeeuwse crack op de lange afstand, heeft zaterdag opnieuw in een Zeeuwse atletiekwedstrijd zijn meerdere moeten erkennen in Klaas de Ruiter van AV '34 uit Apeldoorn. Dat gebeurde in de Wallencross in Goes, waarin beide lopers als favorieten wa ren gestart maar waarin Cujé toch de meeste kans werd gegeven. De Middel burger heeft op het 6000 meter lange parcours dat vijf keer gelopen moest worden, inderdaad zijn uiterste best ge daan orn zijn mededinger achter zich te laten. Maar dit lukte niet. Beide at leten bleven 'voort-durend bij elkaar, aanvankelijk vergezeld van Hans Bos telaar van Dynamo, maar op nauwe lijks enkele tientallen meters vóór de finish gooide De Ruiter nog een schep je bovenop zijn eindspurt, en dat schep je was Cujé te machtig. Er bestond voor deze wallencross, waarvoor waarnemend burgemeester dr. J. W. Noteboom het startschot had ge- Advertentie TUSSEN NEUS EN LIPPEN 2 0 voor een CHARMANT gulden AXEL. Het is definitief dat de bui tenlandse deelname verzekerd is aan het op tweede Pinksterdag te houden ruitertoernooi. Het volijverige bestuur heeft dit keer blijkbaar alles op alles gezet om een top-programma te brengen, want om de volledige medewerking te krijgen van de „Féderation des Courses pur le Trot et le Galop" is geen sinecure. Op Pink stermaandag zullen de beste Belgische dravers en renpaarden elkaar in onge twijfeld spannende courses bekampen. De Belgen zullen vijf courses verrijden. Hoewel dit het hoofdnummer genoemd mag worden, staat er uiteraard nog heel wat meer op het programma. De Kon. Ned. Federatie van L.R. komt met tien verenigingen het geheel opluisteren. Zij zullen met ongeveer zeventig rij paarden de dressuur en de springcon coursen verzorgen, w.o. het spannende nummer: Speel Uw spel. De parade van alle deelnemende rui ters is steeds het hoogtepunt van het concours. Zeer attractief is het ponynummer, Uit alle delen van Zeeland komen de jongens en meisjes met hun klederdrach ten en gezeten in hun ponywagentjes bekampen zij elkaar de ereprijzen. Ook de fraaist versierde showwagentjes met pony's zullen voor het publiek demon streren. KAPELLE. Mevo heeft in Kapelle beidé punten weten te veroveren. Voor namelijk door taktisch beter spel in de tweede helft. Voor de rust waren de Ka- pellenaren in de meerderheid. Na 17 minuten opende Kodde de score uit een voorzet van Kousemaker (1—41). Drie minuten later trilde het net van de thuisclub: Ha verhoek had de gelijk maker gescoord (11). Een kwartier voor theepauze schonk Kousemaker Ka pelle een 21 voorsprong. Na een aan vankelijk overwicht van Kapelle in de tweede helft nam Mevo het initiatief in handen en drukte dit uit in twee doel- geven, goede belangstelling. Het weer was goed, al kwam er in de namiddag wat mist opzetten, waarvan de atleten echter geen noemenswaardige hinder hebben ondervonden. De uitslagen waren: Senioren a: 1. K. de Ruiter, AV '34, 13.37,2; 2. H. Cujé, Dynamo, 13.43,0; 3. H. Bostelaar, Dyna mo, 14.12,0. Senioren b: 1. P. Bakkers, THOR, 14.26,4; 2. W. Caljouw, Dynamo, 14.36,0; 3. J. v. Eekelen, THOR, 14,51,01; 4. J. Mondeel, Dynamo, 16.01,0. Senio ren e; 1. M. A. Mondeel, Dynamo, 15.32,0; 2. J. Lamain, AV '56, 15.38; 3. A. Bou-wens, Dynamo, 15.44; 4. E. Je- ras, Dynamo, 16.00,0. Senioren d: 1. J. Scholtink, Be Quick, Zutfen, 14.57; 2. C. Zuyderveld, Excelsior, Putte, 15.30; 3. W. Key. MOC, 15.46; 4. W. ter Haar, VAV, 15.49; 5. F. Brouwer, Dynamo, 16.06,0. Junioren a (3600 m): 1. L. de Bruyn, RKHAV, 8.35,0; 2. R. Remattel, RKHAV, 9.05,0; 3. W. P. Back, Dyna mo, 9.09,1. Junioren b: (2400 m): 1. M. Nuyten, Olympia '47, 5.39; 2. P. v. Loo, AV '56 6.07,2 3. R. Munnikhof, AV '56, 6.11,4; 4. B. Potter, RKHAV, 6.15,2. Ju nioren c (1200 m): 1. F. Reyerse, AV '56, 2.59 2. C. Schijf, AV '56, 3.10; 3. A. Tholenaar, Dynamo, 3.10,4. gebouwd. Bovendien bleef vooral de aanvalslinie der gastheren volharden in veel te kort spel zonder enig per spectief. Het tvas dan ook niet meer zo ver van de rust verwijderd toen wij eindelijk het eerste schot konden noteren van de vissers dat op het doel van De Jong was gericht. Het kwam van de voet van Klaas Poort vliet en werd bekwaam door de kee per der gasten gestopt. Kort daarop miste A. la Grauw aan de andere kant een geheide kans om dat hij te lang aarzelde. En bij een nieuwe aanval van S.S.C. voorkwam J. van Belzen op de doellijn staande een zeker doelpunt voor de gasten, dat bleef dreigen. Het kwam eindelijk twee mi nuten voor rust tot stand na een mis- trap van de overigens uitstekend opere rende De Rijke waardoor M. v.d. Schans zijn geboden kans prompt be nutte en Becks kansloos liet (01). rm De tweede helft was nauwelijks een minuut oud toen Poortvliet de balans in evenwicht bracht 11. Deze gelijk maker schonk de vissers blijkbaar weer genoeg zelfvertrouwen want het begon in de gelederen der thuisclub steeds be ter te kloppen. Wel kwam S.S.C. nog eenmaal met een flitsende aanval voor het doel van Becks die werd besloten met een ge vaarlijk schot van A. v.d. Schans dat op fraaie wijze door de doelman der thuisclub werd gestopt maar daarna ble ken de gasten hiermede toch him beste kruit te hebben verschoten. Het initiatief kwam geheel aan de zij de van Arnemuiden en toen na 16 mi nuten spelen Jaap de Nooyer tegen de lat kopte en Poortvliet de terugspringen de bai inschoot 21 was dit zeker niet tegen de verhouding in. Jan Schroevers had enige tijd later de zege reeds veilig kunnen stellen voor Arnemuiden maar schoot rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Wankel Hoewel Arnemuiden in het offensief bleef bleek de defensie der bezoekers zeer hecht te zijn en de 21 voor sprong voor de gastheren wankel. Wel iswaar bleven de aanvallen van S.S.C. sporadisch maar toen Wim van Belzen een steek liet vallen waren de gasten 'toch weer op gelijke voet gekomen als M. v.d. Schans zijn kans had benut en met naast het doel geschoten had. Onder grote spanning kwam tenslotte het einde met onveranderde stand. COLIJNSPLAAT. Wat wel nie mand verwacht zal hebben is ge beurd: Colijnsplaatse Boys behaalde een monsterzege op Wolfaartsdijk, dat met de rust nog op gelijke hoogte stond met de Noordbevelanders (11), maar in de tweede helft de Boys niet minder dan zeven doelpunten moest toestaan. De thuisclub startte agressief, maar het duurde tot de 30e minuut alvorens de veldmeerderheid in een doelpunt kon worden uitgedrukt. Verhulst, die links binnen speelde, was de maker ervan (1—0). Vijf minuten later wilde de zwak leidende scheidsrechter Kraak de Boys een strafschop geven, maar nog voordat de bal was aangeraakt kwam de arbiter op zijn beslissing terug en schonk Wolfaartsdijk een corner. In de 37e minuut kwam rechtsachter Hooger- hejde en een speler van de gasten ten val. Nu gaf de heer Kraak wel een pe nalty, die door Korff werd ingeschoten (1—Een geprikkeld Colijnsplaat streed verder, maar de rust kwam met een ongewijzigde stand. In de tweede helft heeft de thuis club er een schuttersfeest van ge maakt, ondanks het feit dat de Wolfaartsdijkse keeper in een goede vorm stak. Na drie minuten was het 21 door Gast. Toen duurde het tot de twintigste minuut eer Geelhoed er 31 van kon maken. Drie minuten later zorgde Verhulst voor een 41 score. Wolfaarsdijk werd in deze pe riode totaal overspeeld. Aanval op aanval rolde op het doel van de gasten. Na 25 minuten keek Wolfaartsdijk door een doelpunt van Verhulst reeds tegen een 51 achterstand aan, waar na er een korte adempauze volgde In de 35e minuut maakte De Waard er 61 van. Twee minuten later benutte Van der Maas een penalty (7—1) en in de 42e minuut bracht Gast met een keiharde treffer de stand op 8—1. Ver der kwam het niet. KRABBENDIJKE. Een fors doch uiterst sportief spelend Krab bendijke heeft kans gezien een technisch iets beter AZVV met 32 te kloppen. Verdiend omdat de thuisclub feller was en de de fensie er goed in slaagde de ge- WEMELDINGE Hoek leed in We meldinge een 3—1 nederlaag in een zeer sportief gespeelde wedstrijd. In het begin zag het er niet naar uit dat het zover zou komen, want de Hoeke- naren forceerden na enkele Wemelding- se aanvallen drie corners, die evenwel geen positief resultaat opleverden. In de 29e minuut was het niettemin prijs. De Blaeij flitste door de thuisclub-ach terhoede en gaf Van Oosten het nakij ken (10). Hoek bleef nog even sterker, maar in de 35e minuut zond Schouwenaar een voorzet in, waarna de bal door de aanstormende Houtekamer werd inge schoten (11). Beide doelen kwamen voor rust nog onder druk te staan, maar door slecht plaatsen bleef de stand 11. Wemeldinge trok na de doelwisseling direkt fel van leer en in de zesde minuut werd het 2—1 nadat Houtekamer een prachtige voorzet gaf aan De Best en deze op zijn beurt doorgaf naar Schouwenaar, die on houdbaar inknalde. In de elfde minuut maakte de Hoe- kenaar Tollenaar hands in het straf schopgebied. Arbiter Tholenaar wees onverbiddellijk naar de witte stip en iarelse voltrok het vonnis (31) loek kwam er daarna vrijwel niet neer aan te pas, maar ook Wemel- linge kon het net niet vinden waar- lan het voortreffelijke keeperswerk van Knol niet vreemd was. De aanvallen van Wemeldinge volg den elkaar snel op en in de laatste mi- vaarlijke AZVV-voorwaartsen im bedwang te houden. De Axelaren waren aanvankelijk licht in de meerderheid, maar onder aanvoe ring van spil Tramper kon de tricolo res-achterhoede onheil voorkomen. Scho ten van De Hartog en Ruitenberg wer den keurig door doelman Van de Vrede gestopt. In de 17e minuut had De Hartog pech toen hij buiten bereik van de Krabbendijkse goalie tegen de paal ko gelde. Meer vaart kwam in de AZW- ploeg, maar de juiste schietrichting kon niet worden gevonden. Onverwachts opende Krabbendijke de score. Eerst schoot Schouten van drie meter afstand in het zijnet, maar in de 27e minuut passeerde middenvoor Van Oosten spil Geensen en schoot feilloos langs Gommers (1.0). Nauwelijks was het gejuich verstomd of linlkisibuiten Vis ser van AZW kreeg de bal van Haak toegespeeld en schoot oerhard via de vuisten van Van de Vrede tegen de tou wen (11). Het spel werd wat feller en scheids rechter Sinke moest zijn fluit intensie ver bespelen. In de 32e minuut pikte Van Oosten de bal op het middenveld op, passeerde drie Axelaren plus keeper Gommers, maar zag zijn schot op de doellijn nog door Geensen gekeerd. Een razendsnelle aanval van de Zeeuws-Vla mingen volgde. Visser ging aan de haal, maar schoot tegen de paal. De terug springende bal kreeg hij echter op zijn schoen en de stand was 12. De eerste tien minuten na de her vatting waren voor Krabbendijke en de doelpunten die daarin vielen beslis ten de strijd in het voordeel van de thuisclub. Nadat een goal van Van Oosten was afgekeurd wegens buiten spel liep linksbuiten Traas in de tien de minuut door de Axelse verdediging om daarna Gommers geen kans te geven (22). Nog in dezelfde minuut gaf spil Tramper een diéptepass naar Traas, die keurig op tijd Van Oosten lanceerde, waarna de middenvoor met een magnifieke kopbal Krabbendijke de leiding gaf (32). Wat AZW daarna ook probeerde, het slaagde er niet meer jn gevaarlijke schoten te lossen. De wedstrijd ging uit als de overbekende nachtkaars. punten. Na een half uut haalde Den nuut werd Harms zo in het nauw ge- Oude weer tot 22 op, maar twee mi nuten voor het einde beslisten de Zie- rikzeeënaren middels een benutte penal ty de strijd in hun voordeel. bracht dat hij De Best ten val bracht. De toegestane strafschop van Karelse werd dit keer echter door Knol ge stopt. Opening kleuterschool AXEL. Het ligt in de bedoeling de nieuwe Openbare Kleuterschool aan de Evertsenstraat, die de naam „Rood' kapje" zal dragen, op 10 april a.s. in gebruik genomen zal worden. SINT MAARTENSDIJK. Een enthousiast spelend Smerdiek is er niet in geslaagd het sterke Good Luck zich van het lijf te houden. Ofschoon de Brabanders technisch iets beter voetbal speelden, was er, vooral voor rust, nagenoeg geen krachtsverschil. Zelfs gaf Smerdiek in de eerste helft de toon aan. Na de hervatting was er ongeveer een kwartier gespeeld toen doelman Potter iets te ver uit zijn doel was ge lopen en linksbuiten Van Seters daar door het scoren van een doelpunt ver gemakkelijkte (O—l). Good Luck had de leiding, maar Smerdiek wierp zich met hernieuwd elan ui de strijd, zo zelfs dat er soms te onbeheerst geschoten werd. Midden- voor ,Y?n HoU!<; had beslist reuze pech toen hij twee keer het houtwerk raakte. Dit gebeurde in de laatste minuten. Het bleef 01 en daarmee behaalde Good Luck een benauwde zege. GOES. De schaakclub Goes II is ongeslagen kampioen geworden in de tweede klasse A van de Zeeuwse schaakbond door met 5Vz—4Vz te win nen van Middelburg II a. De gedetail leerde uitslag is als volgt: Middelburg—Goes: H. Vermeule—J. de Kuyper 0—1, J. E. Rutgers—B. van 'Holst VzH. J. MatenaA. Kiei T. Klaver—M. P. Dieleman J. Hietbnnk—W. van Dullemen Vz—Vz, J. GoedbloedR. van Hemert C A. van de Koorde—A. J. Dourlein 1—0* P. de RijkeG. J. van "Welbergen 1o! f- yan de KuylH. P, van Damme 0 1, Mevr. Holster—C. Pleyter 0—1. VLISSINGEN. Uitslagen van de za terdag gespeelde wedstrijden voor de competitie afd. Walcheren Nederlandse Volleybal Bond: Michiel de Ruyter— E.V.V.C. 2: 1-3, E.V.V.C. 3-M VC.: 0—3, M.V.C.—Zuidwesters: uitgesteld, MarathonZuidwesters: 22. 1 1

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3