Hellas junioren wisten het kampioenschap te behalen AZV V deed Arnemuidens voorsprong slinken Scheidsrechter staakte de wedstrijd AZW was evenknie van Arnemuiden en won Tjoba I weer kampioen Olympus aan kop van tweede klasse ZEEUWSE ZAALHANDBALCOMPETITIE Wemeldinge kon Spui-voorhoede niet weerstaan Zaterdagvliegers hadden goed jaar Winderig duel Veere-SVD2-4 Strubbelingen in Nieuwland Zeeland Sport stond met 6-4 voor Echec Krabbendijke Uit de annalen van King Soccer WZC hoopt op eigen zweefvliegveld op Walcheren Race tussen Spui en Tern. Boys duurt onverminderd voort VCK II kampioen Technisch hoogstaande wedstrijd Aanval thuisclub zeer gevaarlijk MICROKORFBALCOMPETITIE Zeeuwse schakers klopten België Zware nederlaag van Mevo Uitslagen voetbal Terneuzense Boys overspeelde Colijnspl. Boys SARCO GLOBINE Maandag 13 februari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 MIDDELBURG. Nu de zaalhandbalcompetitie ten einde loopt, raken de kampioenen bekend. In de heren eerste klas behaalde E.M.M. de titel. Bij de dames eerste klas is echter nog niet de beslissing ge vallen. In deze klasse staan er drie zeventallen aan de kop van de ranglijst. Deze zeventallen zijn: Walcheren, Hellas en Marathon. Za terdagavond kwam Walcheren in het veld tegen Zeelandsport. De Walcherse meisjes wonnen deze wedstrijd en hebben wel de beste kansen voor het kampioenschap. In de heren junioren eerste klas was het heel spannend. De kampioensploeg van E.M.M. slaan om naar de Nederlandse zaal handbal kampioenschappen te mogen. Uitslagen Hellas had de beste kansen, want zij stonden aan de kop van de ranglijst en hadden één punt voorsprong op hun naaste concurrent Volharding. De Hel las jun. kwamen in 't begin der avond uit tegen Marathon, dat onder aan de rang lijst staat. De Hellas junioren beschik ken over goede schutters en deze ont moeting werd dan ook een ruime over winning voor de Goesenaren. Daarna kwam Volharding in het veld tegen Ma rathon en ook dit Goese zevental wist met grote cijfers de baas te blijven over lantaarndrager Marathon. De Goesena ren wonnen deze ontmoeting met grote cijfers (153). De laatste wedstrijd van de avond was echter weer een junioren wedstrijd. Deze wedstrijd ging tussen de zeventallen van Hellas en Volharding, die respectievelijk de eerste en de twee de plaats innemen. Deze wedstrijd werd goed gespeeld en beide doelverdedigers waren in prima vorm. Hellas nam een voorsprong, maar die werd weggewerkt. De rust ging in met een 43 voorsprong in het voordeel van Hellas. Hellas gaf echter zijn voorsprong niet meer uit handen en won deze be slissende wedstrijd met 98. Dit bete kent, dat deze junioren uit zullen moe ten komen tegen de kampioen van Noord-Brabant en dat zal Stratum Me teoor zijn. De Hellas junioren beschikken over goede schutters en met name mo gen de spelers T. Poortvliet en J. Hou tens genoemd worden. Als dit zevental er in zal slagen van Stratum Meteoor te winnen, dan kan het naar de Nederland se zaalhandbalkampioenschappen voor Junioren. Rode lantaarndrager In de heren eerste klas is zaterdag avond ook de beslissing gevallen, of de rode lantaarndrager zich in deze klasse kan handhaven. Walcheren kwam uit te gen stadgenoot Marathon. Beide zeven tallen staan ondier aan de ranglijst en er werd hard om de overwinning gestre den. Walcheren speelde deze avond bij zonder goed. Het zette vlotte aanvallen op, maar liep steeds vast op de verde diging van Marathon. De doelverdediger van Walcheren was ook goed op dreef, maar hij kon echter niet verhinderen, dat zijn zevental met een 87 nederlaag naar huis werd gestuurd. Walcheren had echter weer de beschikking over T. en P. van de Wege. Na deze nederlaag is het vrijwel zeker, dat Walcheren zal moeten degraderen. In de heren tweede klas staat Olym pus aan de kop van de ranglijst. Dit ze vental heeft nog geen wedstrijd verlo ren en zaterdagavond zegevierde het over Marathon 2. Dit team bestaat voor het grootste gedeelte uit jonge spelers, die ook zaalhandbal spelen. Marathon kreeg een nederlaag te slikken van 10 5. Indien dit zevental mocht promove ren naar de heren eerste klas, mag er nog heel wat bijgeschaafd worden. De ze jeugdige spelers gooien allemaal van veel te grote afstand en spelen nog niet genoeg samen. In de dames eerste klas stond de wedstrijd Hontenisse-Marathon op het programma. Hier valt niet veel over te schrijven, want de dames van Hontenis- se kwamen niet op en dus had Mara thon al gemakkelijk gewonnen. In deze klasse blijft Hontenisse de rode lantaarn dragen en zal deze wel behouden, want E.M.M. heeft drie winstpunten veroverd en Hontenisse nog geen. In de dames junioren eersite klas staat er nog heel veel op het spel voor de da mes van Walcheren. Deze meisjes staan aan de kop der ranglijst en hebben een goede kans op het kampioenschap. Als zij kampioen worden, komen zij tegen de kampioen van Noord-Brabant in het veld en die zullen zij dan moeten ver- Middelburg: Meisjes adspiraniten 1213 jaar: Walcheren 1—Volharding (0—0); meisjes ad- spiranten 1213 jaar: Walcheren 2—Tonido (61); meisjes adspiranten 1415 jaar: Mara thon 2—Tonido (1—5); jongens adspiranten 12—13 jaar: E.M.M.—Volharding (0—6); jon gens adlspiranten 1415 jaar: Marathon Tonido (3—6); meisjes adspiranten 1415 jaar: OlympusMarathon 1 (34). Dames junioren tweede klas: Walcheren 2—Sporto (34); heren junioren eerste klas E.M.M. Tonido (613); heren derde klas: E.MM. 3 Marathon 3 (12); dames junioren eerste klas: Walcheren 1—De Meeuwen (111); dames eerste klas: Walcheren 1Zeeland- sport (61); dames tweede klas: Olympus 1— De Meeuwen (23); heren eerste klas: Ma rathon 1Walcheren 1 (3—7); heren vierde klas: Walcheren 2-^Olymipus 3 (42); heren tweede klas: Marathon 2Olympus 1 (510). Goes: jongens adspiranten 12—13 jaar; OOI—Olympus (1—9); jongens adspiranten 1415 jaar: Tonido 2Olympus (1—23); meisjes adspiranten 12—13 jaar Hellas— Olympus (112); jongens adspiranten 1213 jaar: Hellas—Walcheren (5—5). Dames junio ren tweede klas OIDIZeelandsport (61): heren junioren tweede klas: Tonido 2SIOS (56); jongens adspiranten 1415 jaar: Hel lasSIOS (17—3); heren junioren eerste klas: Volharding—Marathon (153); heren junio ren eerisfe klas: Hellas—Marathon (16—4); tieren tweede klas: NeptunesHellas 2 (710); dames junioren eerste klas: Volharding Marathon (70); dames eerste klas: Honte nisseMarathon (05); heren eerste klas-: Hellas—EMM (56) EMM kampioen; heren junioren eerste klas: Hellas—Volharding (0—6) Hellas kampioen. ZOUTESPUI Een met vier in vallers uitkomend Wemeldinge heeft bij Spui weinig eer weten te beha len. De eindstand werd 61 voor de Zeeuws-Vlamingen. Met een stevige bries in de rug vatte Spui de strijd aan. Na enkele fraaie aanvallen had middenvoor M. de Visser pech toen hij tegen de paal schoot. Maar in de twaalfde minuut kon Spui toch de score openen toen een schot van Ver- berkmoes via een Wemeldingse ver dediger in doel belandde (10). Acht minuten daarna zorgde F. v. d. Velde voor 20. Enkele snelle uitval len van de gasten brachten toen het Spui-doel danig in gevaar, maar doel punten kwamen er niet uit voort. De rust kwam met 20. Spui startte ook in de tweede helft weer met snel spel. Na drie minuten was het al 40 door doelpunten van De Visser en Overdulve. Het totaal overblufte Wemeldinge kwam na korte tijd tot enkele prachtige aanvallen, voornamelijk geleid over links, maar de Spuise verdediging gaf geen krimp tot een kwartier voor tijd middenvoor Sonke keeper Bolleman geen schijn van kans gaf (4—1). Vijf minuten later zorgde J. Maas niettemin al weer voor 51 en vijf minuten voor het einde gaf De Visser na een solorush de overwin ning van Spui nog een afgetekend tint je, 6—1. GOES. De afdeling Zeeland van de Bond van Zaterdagvliegers heeft een gunstig jaar achter de rug. Dat bleek tijdens de zaterdagmiddag gehouden jaarvergadering van deze afdeling in „De Landbouw". De secretaris, de heer J. van Es uit Yerseke kon in zijn jaar verslag tenminste optimistische geluiden laten horen. De afdeling telt 543 leden met 40.000 duiven. Vorig jaar namen 34.000 duiven aan de concoursen deel. Ook in financieel opzicht is het voor de afdeling niet onbevredigend geweest. Besloten werd voor elke verzonden jonge duif nu een cent beschikbaar te stellen aan de Stichting Sport Steunt Zonneveld. Op deze wijze kreeg de stich ting vorig jaar ƒ164,15 in kas van de duivenliefheMbers. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. de Haze uit Terneuzen en herkozen werden de heren M. C. Lamper te Yerseke, D. Jansen te Tholen, J. G. de Jager te Wolfaartsdijk en C. Hendriks te Souburg. Nog steeds wiorden sollici tanten gezocht voor de functie van twee de rekenaar. „Dit jaar zullen twee attractievluchten georganiseerd worden, één uit Orleans en één uit Noyon, waarvoor aantrekke lijke prijzen worden beschikbaar ge steld. Tenslotte werden aan de heren, D. Deurwaarder te Terneuzen, G. Hame link te Terneuzen en J. v. d. Voorde te Zaamslag bekers uitgereikt, omdat zij met hun duiven op de bondsconcoursen als winnaars uit de bus kwamen. De druk bezochte jaarvergadering stond onder leiding van de heer J. Huijssoon uit Middelburg. VEERE. Een felle, schuin over het veld staande wind, die later tot een lichte storm uitgroeide, heeft zijn stempel op de wedstrijd VeereSVD gedrukt. Het toch al niet fraaie spel werd, hoe harder de wind ging waaien, steeds slech ter. SVD wist van de legio kansen er enkele meer te benutten dan de tegenstander en won verdiend met 4—2. Reeds na drie minuten in de eerste helft namen de Driewegenaren een voorsprong door Van de Dries, die na een fel offensief doelpuntte. SVD ging door, kombineerde beter dan een wat verloren voortploeterend Veere en het werd na een kwartier spelen door Van der Gugte dan ook 6—2. Vijf minuten later maakte linksbuiten W. Nijsse er na een doorbraak met een vliegend schot 03 van,. Even dreigde het voor Veere een de bacle te worden, want SVD was opper machtig. Vogelaar schoot een bal van de doellijn, Van der Gugten kopte in de handen van de doelman en de ge broeders Nijsse schoten, vrij voor doel staand, enkele keren naast. Pas na een half uur kwam de eerste redelijke aanval van de Veerenaren. Een vrije schop van Sturm belandde bijna in het doel. SVD maakte nog een buitenspeldoelpunt van Van der Gugte en schoten van, M. Nijsse en Goeree werden door keeper Versluis naast ge stampt. Na rust had Veere voordeel van de wind, maar de onbeholpen aanvallen en het slechte schot van de voorhoe de stond sukses in de weg. Tot in de twintigste minuut Jobse een hard schot loste, dat van de keeper wegsprong, waarna Francke de bal in het doel liep: 13. Tegenstoten van Van de Dries en W. Nijsse waren de inleiding voor het doelpunt van Van der Gugte in de 37e minuut, die de strijd beslis te: 14. Een hard schot van Nijsse, dat door Versluis niet onder kontrole werd gehouden, resulteerde in een doel punt van Van der Gugte. Francke bracht de eindstand in de laatste mi nuut op 24. Door nog onverklaarbare oorzaak kwam het 6-jarige meisje T.G.B. in de Kerkstraat te Wolphaartsdijk onder ó'e vrachtauto van A. G. terecht. Het kind werd aanvankelijk bewusteloos opgeno men. Dokter A. I. Vos, die eerste hulp verleende, liet het kind voor onderzoek naar een ziekenhuis in Goes vervoeren. NIEUWLAND Met nog- ongeveer twaalf minuten te spelen en een 64 stand in het voordeel van Zeeland Sport was invaller-scheidsrechter J. Geldof uit Vlissingen genoodzaakt de wedstrijd Nieuwland IZeeland Sport VI te sta ken. Toen hij wegens obstruktie aan de Vlissingers een vrije trap toekende weigerde de Nieuwl and-spel er Van Waarde de nodige afstand te nemen. Hij deed wel wat anders, namelijk tel kens de bal wegtrappen en eiste een vrije schop in het voordeel van Nieuw land. Toen hem tot driemaal toe was verzocht de spelregels in acht te nemen een ook de aanvoerder van Nieuwland RAAMSDONKVEER. Krabbendij ke heeft in Raamsdonkveer tegen Good Luck geen schijn van kans gehad. Met een 40 nederlaag keerden de tricolores naar Zeeland terug. Met uit zondering van dat van doelman Van de Vrede kwam het spel van de Zeen- wen niet best uit de verf. Na vijftien minuten doelpuntte Rut- tens (10), waarna kort voor rust Fij neman met twee treffers de stand op 30 voor Good Luck kon brengen. Drie minuten na de doelwisseling had Mee- kes succes (40), waarna de thuis club het wel min of meer geloofde. Goed defensief werk van Van de Vre de verhinderde Good Luck, dat over alle linies beter was, nog verder uit te lopen. Voor het praktijkexamen Nederland se handelscorrespondentie slaagde me juffrouw A. C. Slootmans te Middelburg. Mil)Dl'iï.BI RG „De enige manier om meer leden te krijgen, is de aanleg van een vliegveld op Walcheren", zei de voorzitter van de Walcherse Zweef- vliegclub, de heer J. Kakebceke, in zijn openingswoord tijdens een zaterdag avond gehouden vergadering. De aanleg van het vliegveld, dat in vroeger dagen op Walcheren is geweest, achtte hij ove rigens een zaak van zeer lange duur. Hij sprak echter de hoop uit. dat de re- kreatieplannen voor het eiland ook een terrein voor zweefvliegers zouden om vatten. Nu zoeken de leden van de W.Z.C. het luchtruim op de velden van Woensdrecht en Haamstede. De voorzitter vond het noodzakelijk dat, met het oog op di verse ongevallen met materiële schade in het afgelopen jaar, een vaste rege ling op het veld zou komen. „Dit zou dan letterlijk en figuurlijk een basis zijn, waarop kan worden gestart," zei de heer Kakebeeke. Daarom was het no dig geweest een huishoudelijk reglement op te stellen, dat in deze vergadering nauwkeurig onder de loupe werd geno men. Uit de jaarverslagen van de sekreta- ris en de penningmeester kon worden opgemaakt, dat de vereniging nu 30 le den had, waarvan 21 vliegend. De fi nanciële positie was bevredigend en het verlies van 1959 was de club te boven gekomen. De aftredende voorzitter J. Kakebeeke werd opgevolgd door de heer J. Fukken. Van onze sportredacteur MIDDELBURG. Voetbal is zaterdagavond weer een dankbaar onderwerp van gesprek geweest in vele Zeeuwse gezinnen en her bergen. Van het vastgestelde programma kon namelijk een flink aantal wedstrijden worden verwerkt. Hier en daar vielen rake klappen, maar ook verrassingen. In de vierde klasse zuid bijvoorbeeld verloor leider Arnemuiden in Axel met 32 van AZW, overigens een niet geheel onverwachte nederlaag, omdat de Axelaren dit seizoen stukken sterker zijn dan vorig jaar en bovendien op eigen veld moeilijk zijn te over winnen. De voorsprong van Arnemuiden op Dinteloord, dat met 21 over Nieuwdorp zegevierde, is nu tot één punt gereduceerd. Maar Good Luck, dat Krabbendijke geen schijn van kans gaf, staat nu relatief gelijk met de mannen uit de vissersplaats. Het heeft twee punten min der maar staat ook een wedstrijd achter. Smerdiek kwam in Breda uit stekend voor de dag door The Gunners met 52 te kloppen. De Tholenaren verwisselden hierdoor met Krabbendijke van plaats en staan nu zevende. AZW klom naar de vierde mede doordat Sprang de wedstrijd tegen Ril- landia werd afgelast niet in het veld kwam. SSC '55 zette zijn ze getocht voort met een overigens magere overwinning op VVN en staat nu vijfde. SSC '55 13 9 2 2 20 52—27 13 9 1 3 19 42—25 12 8 2 2 18 38—21 12 7 1 4 15 41—42 13 7 1 5 15 33—30 11 6 2 3 14 34—21 11 5 0 6 10 27—30 12 3 4 5 10 24—32 11 3 1 7 7 17—25 11 3 1 7 7 25—37 12 3 1 8 7 15—32 10 3 0 7 6 18—28 11 2 0 9 4 18—36 In de eerste klasse Zeeland be haalden de beide titelpretendenten sprekende overwinningen. Spui schakelde Wemeldinge nagenoeg uit voor de titel en Terneuzense Boys liep over hekkesluiter Co- lijnsplaatse Boys heen. De onder linge „afstand" tussen beide clubs bleef dus dezelfde. Mevo stelde ge weldig teleur door in Wolfaarts dijk met 72 te verliezen. SVD distancieerde zich van Veere. Spui 15 IJ 0 3 Tem. Boys 11 Wemeldinge 13 J 5 Mevo li g 1 4 Hoek io 5 2 3 SVD 12 5 1 6 Wolfaartsdijk 11 4 1 6 Kapelle io 4 0 6 Veere n 2 0 9 Colijnspl. Boys12 l 1 10 57—23 48—20 40—37 37—40 31—25 27—37 38—45 28—34 17—38 17—41 De beide kopploegen in Ha kwamen niet in het veld. Meeuwen en VCK schaarden zich bij de top door zege pralen op respectievelijk Bevelanders en Kloetinge. Bevelanders staat in feite onderaan, omdat het vier verlies- punten extra heeft gekregen. Seroos- kerke klom eveneens een plaatsje. De wedstrijd NieuwlandZeeland Sport VI werd bij de stand 46 gestaakt. Er gebeurden op het voetbalveld dingen die niet bevorderlijk zijn voor propa ganda voor de voetbalsport. Elders in dit blad hierover meer. De ontmoeting is niet in de stand verwerkt. Kats I 9 8 0 l Middelburg V 9 7 0 2 Meeuwen I 9 6 0 3 VCK I 8 5 1 2 Arnemuiden II 8 5 l 2 Serooskerke I 10 3 1 6 Nieuwland I 9 3 0 6 RCS III 9 3 0 6 Kloetinge I 7 2 0 5 Bevelanders I 8 2 0 6 Zeeland Sport VI 6 0 1 45—17 42—21 32—24 31—16 42—25 25—35 25—41 20—43 12—28 4 verliespunten in mindering In lib gebeurden geen schokkende dingen. Zaamslag klopte Heinkenszand op eigen terrein en Nieuwdorp II kwam wat meer uit de gevaarlijke zone door in Kloetinge niet thuis te geven. AZW II 13 9 I 2 Yerseke III 10 9 0 1 Driewegen I 12 7 1 4 Beren I 10 5 3 2 Heinkenszand I13 6 0 7 Zaamslag I 10 5 1 4 11 Rillandia II 10 4 1 5 9 Nieuwdorp II 12 4 0 8 8 Tern. Boys II 12 2 0 10 4 Kloetinge II 10 1 1 8 3 19 46—19 18 47—22 15 25—22 13 23—19 12 47—44 11 29—31 28—22 31—39 19—58 13—32 In lie stevent Bruce Boys recht op een prolongatie van de titel af. De 100 zege op Zeemeeuwen spreekt boekdelen, al is de kracht van de Haamstedelingen dit seizoen niet bij ster groot. Mevo II verraste door de overwinning op Duiveland. Bruse Boys I Duiveland I Burgh III Mevo II Brouwershaven III WIK I Zeemeeuwen I 44—10 46—29 19—8 24—30 16—13 19—31 13—60 De eerste kampioen van Zeeland is bekend: VCK H, dat de titel ongesla gen behaalde in de derde klasse b. De Koudekerkers waren heer en meester en zullen ongetwijfeld ook in de twee de klasse veel van zich laten horen. Een felicitatie van onze kant gaat hierbij. De afdelingstitel werd bereikt via een sprekende zege op Borssele. Heer Hendrik, dat tweede staat, ver speelde een punt tegen Waarde, waar door het kampioenschap voor VCK II een feit werd. VCK II 12 11 1 23 59—19 Heer Hendrik I 10 6 1 3 13 36—25 Borssele I II 4 2 5 10 31—38 Waarde I 11 3 3 5 9 30—36 Oostkapelle I 8 3 1 4 7 18—22 Kapelle II 7 2 2 3 6 14—26 Wissenkerke I 9 3 0 6 6 29—:27 Krabbendijke II 10 1 2 7 4 27—30 Om het damkampioenschap KAPELLE. Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub „Kapel le" zijn wedstrijden gespeeld met de volgende uitslagen: J. C. van Liere- G. Lepoeter 0-2, J. de Neef- C. Blanken- burgh 1-1, Chr. Korstanje- C. van Liere 1-1, J. op 't Hof-C. Suisters 2-0. weigerde deze speler te verwijderen, bleef de heer Geldolf geen andere mo gelijkheid meer over dan de wedstrijd te staken. De ontmoeting begon bijna een half uur te laat, omdat arbiter Bosschaart uit Middelburg verstek liet gaan. Na veel heen en weer gepraat besloot men toch te spelen, waarbij beide partijen volledig akkoord gingen met het flui ten door de invaller-referee. Zeeland Sport verkoos de eerste helft met de harde wind in de rug te spe len en oefende al spoedig grote druk uit op de veste van de thuisclub. Suc ces kwam vrij onverwachts aan de an dere zijde toen midvoor Van Waarde met een harde schuiver scoorde. Onmiddellijk namen daarna de Vlis singers het heft in handen, beheer sten het middenveld en vergaten vooral niet om flink te schieten. Bin nen een half uur produceerde men niet minder dan zes fraaie goals, waarvan linksbinnen De Ruiter er vier voor zijn rekening nam. Vlak voor rust zorgde Nieuwland uit een goed geno men hoekschop voor een iets draag lijker ruststand (26). Nog vol goede moed begon men aan de tweede helft. Nu met een sterk aanvallend Nieuwland, dat echter ver gat te schieten. Het kreeg daar overi gens ook maar weinig kans toe, omdat de gasten hun verdediging behoorlijk hadden versterkt, waardoor alleen uit de fraai genomen corners gevaarlijke situaties ontstonden. Tot tweemaal toe verdween de bal via eigen benen en met behulp van de harde wind achter de Zeeland Sport-keeper (46). Maar de tijd verstreek. Nieuwland rook de nederlaag en verloor hierbij het begrip sportiviteit volkomen uit het oog. Liever staken dan verliezen werd het parool en zo kon een elftal dat de overwinning zeker wist toch nog met lege handen huiswaarts gaan. AXEL. Het Axelse AZW heeft zaterdag een min of meer verrassende overwinning geboekt op koploper Arnemuiden. De Axe laren bestreden de gasten met hun eigen wapens; open frisse aanval len in hoog tempo uitgevoerd. De ze taktiek bracht sukses en mede gelet op het vertoonde spel van AZW was de zege verdiend. Ook Arnemuiden kwam goed voor de dag en daardoor kreeg de wed strijd een boeiend en spannend ka rakter met uitstekende spelmo menten. AZW toonde echter iets meer defensieve kracht, waardoor de punten in het Zeeuws-Vlaamse bleven. De thuisclub startte met de stevige wind in de rug en aanstonds zag het er naar uit, dat beide ploegen elkaar bij zonder weinig zouden toegeven. Reeds na vijf minuten had Arnemuiden succes toen de AZW-achterhoede even aarzel de om in te grijpen en de vrij voor doel staande Van de Ketterij zijn kans schoon zag (0—1). Wie gedacht had dat de thuisclub door deze tegenvaller was „aangeslagen" kwam bedrogen uit. Met schitterende passes trok AZW ten aanval. In de tiende minuut kwam de gelijkmaker ter Van onze korfbalmedewerker De achttallen van Tjoba 1 en Togo 1 hebben vrijdagavond in de Goese vei linghal voor een prachtig slotakkoord gezorgd op de laatste avond van het microkorfbaltournooi. Voor een record aantal bezoekers speelden deze acht tallen een wedstrijd zo spannend en zo goed van gehalte als tot dusver niet werd gespeeld. De wedstrijd was bo vendien buitengewoon sportief wat ech ter niet in de laatste plaats te danken was aan de prima arbitrage van scheidsrechter Martijn uit Yerseke. Het begin van de wedstrijd was uit gesproken voor Tjoba. Rustig en met overleg trok men op de Goese korf aan en al spoedig kon Joke Tange van vlak onder de korf aan de Tjobameer- derheid gestalte geven (1—0). Even la ter vergrootte Chris Francke, onge twijfeld een van de beste spelers in deze wedstrijd, na een prachtige door braak deze voorsprong (2—0). Togo was nu duidelijk aangeslagen. Bijna elke bal die in hun aanval kwam werd direct in de richting van de korf gedi rigeerd. Het combineren bij de rood- witten kwam in het gedrang maar toch leverde deze tactiek succes op. Uit een ver schot bracht D. Lankester de stand op 21. De Tjobanezen bleven superieur en met een afstandschot ver grootte Adrie Corstanje nog voor rust de voorsprong tot 31. De strijd leek dus beslist maar gelukkig pakte het anders uit. Na de hervatting kwam To go er steeds beter in en men perste er de laatste reserves uit. En met suc ces want Dick Pietersz deed de hoop in de Togoharten herleven (3—2). Maar weer sloeg Tjoba direct terug toen Le- nie Smit het doelpunt van de avond scoorde. Met een flitsende beweging liet zij haar verdedigster achter zich en het was 42. Andermaal keerde de spanning terug toen Heupperman, die deze avond de wegens militaire dienst afwezige crack Piet van Beugen ver ving. de achterstand weer verkleinde tot 43. Dezelfde speler zag daarna nog een goed schot de korf uitdraaien en het bleef 43. Tjoba 1 werd dus voor de derde achtereenvolgende keer microkampioen van de Z.K.B. Andere wedstrijden De andere wedstrijden van deze avond leverden ook nog kampioenen op. In klasse 2a behaalde Zeelandia 1, door puntloos gelijk te spelen tegen Top, nog juist het ene winstpuntje dat nodig was voor de titel. In 2c kwam Vitesse goed voor de dag door Elto 2 met 52 te kloppen. Vitesse eindigde hierdoor met een gelijk aantal punten als Luc- tor bovenaan. Door een beter doelge- middelde werd Luctor echter kampioen. In 3a waar de kampioen reeds bekend was sloten Olympia 2 en Dos 55 de microeompetitie af met een 2—2 gelijk spel. In 3c verweerde KVL zich met man en macht tegen Vios 2 maar moest toch met 23 het hoofd buigen wat voor Vios 2 de titel betekende. Bij de ads. a ging de titelstrijd, evenals in de eerste klasse, tussen Togo en Tjoba, ook hier grepen de groen witten de ere palm (41). Bij de adsp. in afd. e greep Blauw wit b met 30 de volle winst tegen WKV en daarmede de titel. TERNEUZEN. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de schaakvereniging Terneuzen werd in hotel Des Pays Bas een massaschaak tweekamp gehouden tussen Zeeuwse schakers en liefhebbers van het spel der vierenzestig velden uit België. Tweemaal tweeënvijftig denkers namen aan de wedstrijd deel. Zee land won de ontmoeting met 31,5 punt tegen België 20,5. Er was voor deze tweekamp grote publieke be langstelling, niet in het minst van Belgische zijde. Voorzitter J. J. Kaan kon na afloop dan ook met dankbaarheid op de resul taten terugzien. Namens de Zeeuwse Schaakbond voerde de heer W. Flisse- baalje uit Middelburg het woord en na mens de Belgen de heren A. Thijs en S. v. Vliet. De schaakvereniging Terneuzen werd in februari 1911 opgericht door de he ren D. Tholen, I. V.d. Sande, de ge broeders Donze en tandarts Van Da len. De Terneuzense schaakclub werd zevenmaal kampioen van Zeeland, ter wijl het drie keer deelnam aan het kam pioenschap van Nederland. wereld. Haak draaide netjes om De Rij ke heen en loste toen een schot dat als een bom in het Arnemuidense doel sloeg (11). Steeds weer trokken de Axel aren naar het vijandelijke doelgebied en wel in zulk een hoog tempo, dat de Ar nemuidense achterhoede af en toe rade loos werd. Dit offensief resulteerde in de 35e minuut in een doelpunt van Har- tog, die de bal uit een scrimmage had opgepikt en in doel had gewerkt (21). Opnieuw kwam AZW terug en in de 42e minuut was het voor de derde keer raak. Visser plaatste de bal over de breedte van het veld naar Hartog, die vrij voor doel kwam, maar wiens harde schot op het lichaam van de Walcherse doelman afschampte. Ten tweeden male vuurde Hartog, en nu kon de doelman het leder niet stoppen (31). Met deze stand brak de rust aan. Alle zeilen De thuisclub maakte in de tweede helft niet de fout met de wind tegen te gaan verdedigen. Integendeel, ook nu weer moest de Arnemuidense defensie alle zeilen bijzetten om onheilen te voor komen. Het slaagde daarin wel en de gasten bestookten op hun beurt de vij andelijke veste. Reeds na enkele minu ten kwam een tweede Walcherse treffer, opnieuw van de voet van Van de Kette rij (32). De Axelaren lieten zich hier door niet uit het veld slaan. Er ontwik kelde zich daarna een enerverende ge lijk opgaande strijd met beide ploegen om beurten sterk in de aanval, doch de verdedigingen lieten zich niet meer pas seren. Zo kwam het einde van deze technisch hoogstaande ontmoeting met een 32 overwinning voor AZW. WOLFAARTSDIJK Een met tien man, waaronder enkele Invallers, uit komend Mevo moest in Wolfaartsdijk tegen de club van die naam met een 72 nederlaag het veld verlaten. De thuisclub zelf kwam met drie invallers op het groene tapijt. Na vijf minuten drukte Wolfaartsdijk zijn meerderheid uit in een doelpunt van rechtsbinnen J. Huisson, die van een misverstand in de Mevo-achterhoe- de handig profiteerde (1—0). Toen kort daarna de Zierikzeese middenvoor Ha- verhoek even werd vrijgelaten beteken de dit met een diagonaal schot 1—1. Kort daarop knalde linksbuiten S. Wes- sels van Wolfaartsdijk via de paal een voorzet van rechts in (2—1). Wolfaarts dijk bleef sterker door een numeriek overwicht. Toch werd het pas na een half uur door J. Huisson 31. Nog voor rust kwam deze speler tot zijn derde doelpunt (41). Na rust ging de strijd even gelijk op. Een doelpunt van Mevo wegens buiten spel werd in die periode door scheids rechter Gabrielse jr. afgekeurd. Een sterker wordend Wolfaartsdijk verhoog de en weer door Huisson de score tot 5—1, waarna een goede aanval van Mevo leidde tot een tweede tegenpunt. Met nog twee treffers bepaalde S. Wes- sels de eindstand op 72. VLISSINGEN. De uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden in de competitie van de afd. Walcheren Ne derlandse Volleybalbond zijn: Michiel de Ruyter 3—EWC 4: 3—1, Matador 2—Michiel de Ruyter 2: 1—3, Marathon 2M.V.C. 2: 30, Michiel de Ruyter 2Michiel de Ruyter 3: 30, EWC 4 —M.V.C. 2: 22, Marathon 2Matador 31. Dames: ZuidwestersMarathon 2 30, EWC 3Marathon 03. In de vergadering van de vereniging „Landbouwbelang" te Kloetinge is de se cretaris-penningmeester herkozen De vereniging telt 95 leden. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte hield de heer D. J. Bergeijk te Goes, d'ie bij de land- bouwvoorlichtingsdienst werkzaam is, een causerie over problemen in de land bouw. Daarna werden dia's vertoond. Het Goesse jeugdcircus Hogerop gaf zaterdag in het verenigingsgebouw te Kloetinge twee voorstellingen die bijzon der geslaagd mogen heten, 's Middags waren vele kinderen en 's avonds een behoorlijk aantal ouderen getuige van de vaardigheid, acrobatiek en durf van de jeugdige leden van Hogerop. Het aardrijkskundig jeugdcentrum in Middelburg vertoont maandag 13 en dins dag 14 februari de film „Het verloren continent". 4e klasse zuid: SSC '55 VVN 21; NieuwdorpDintel oord 12; RillandiaSprang a-fg.; The GunnersSmerdiek 25; Gook LuckKrabbendijke 40; AZWArnemuiden 32. Ie klasse Zeeland: Hoek Kapelle afg.; VeereSVD 24; SpuiWemeldinge 61; Wol- faartsdijkMevo 7—2; Terneu zense BoysColijnsplaatse Boys 5—0. 2e klasse a: Arnemuiden 11 Kats I afg.; Bevelanders I Meeuwen I 23; Nieuwland I Zeeland Sport VI bij de stand 46 gestaakt; Serooskerke I RCS III 2—0; VCK I—Kloetin ge I 2—1. 2e klasse b: Beren IAZW II afg.; Heinkenszand 1Zaam slag I 35; Kloetinge 11 Nieuwdorp II 24; Yerseke III Tern. Boys II afg. 2e klasse c: WIK IBrou wershaven III afg.; Bruse Boys IZeemeeuwen 1 100; Mevo IIDuiuelanct I 43. 3e klasse a: Meeuwen II Nieuwland II 41; Zeeland Sport VIISerooskerke II afg.; Oostkapelle II—VCK III 2—6. 3e klasse b: Kapelle IIOost kapelle I afg.; VCK IIBors sele I 61 (VCK II kampioen): Wissenkerke IKrabbendijke II 62; Waarde IHeer Hendrik I 2—2. 3e klasse c: Beren IIRillan dia III 17; Wemeldinge II— Kruiningen III 61; SVD II Wolfaartsdijk II 0—4; Kloetinge UIWaarde 11 afg. 3e klasse d; Burgh IVWIK II WIK n.o.g.; Duiveland II Bruse Boys II 33. 3e klasse e: Zaamslag II Driewegen II 03. TERNEUZEN. Terneuzense Boys was tegen Colijnsplaatse Boys over alle linies sterker. Hoe de Noordbevelanders soms ook zwoeg den, er was in feite slechts één ploeg die speelde: Terneuzense Boys. De harde wind deed op het goed bespeelbare terrein overigens veel afbreuk aan het spel. Na tien minuten plaatste rechtsbinnen C. Maas de bal keurig naar zijn midden voor, W. de Kraker, die voor de eerste treffer zorgde (10). Vijf minuten later speelde dezelfde speler zich goed vrij en de stand was 20. Colijnsplaatse Boys kwam daarna even in het offensief, maar slaagde er niet in de Terneuzense ver dediging aan het wankelen te brengen. In de negentiende minuut gaf linksbinnen Geelhoed een pass naar zijn vleugelbui tenspeler J. de Jonge, die doelpuntte (3—0). Vijf minuten na de doelwisseling kwam er opnieuw een Zeeuws-Vlaams doelpunt. De maker was weer W. de Kraker, die fraai een naar voren geschoven bal van J. de Jonge inschoot (40). In de tiende minuut werd het 50 opnieuw door W. de Kraker, die fraai samenspel met C. Maas prachtig afrondde. Terneuzense Boys heeft daarna nog vele aanvallen ondernomen, maar paal en lat en uiter aard de Colijnsplaatse doelman stonden verdere goals in de weg. De Boys uit Noord-Beveland streden nog voor de eer, maar deze was voor hen niet weggelegd. Advertentie VOOR EN NA DE BEVALLING OP KRACHTEN BLIJ VEN EN SNEL HERSTELLEN MET het bloedvormend krachttonicum. Bevat naast haemoglobine alle nood zakelijke stoffen zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw vafi het bloed noodzakelijk zijp. Verkrijgbaar alt dragees «n in vloeibare vorm. DUTIM N.V. - OEGSTGEEST

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3