SIMCA SCHIP VOER VERKEERDE KANT Particulier comité ontslaat hervormde generale synode Oecumenische jeugdraad speelt met vuur alk modellen van Simca zijn verlaagd! u koopt nu aleen Simca voor fl6295; en dan ook nog geheel compleet! Windstoot: Tweemaal over de kop o.m. VERKRIJGBAAR BIJ: GARAGE „PAUL KRUGER", P. J0BSE GARAGE CITO - GEBR, ESSELBRUGGE N.V. GARAGE „DE KOEPOORT" GARAGE VERVAET - Dealer voor West-Zeeuws-Vlaanderen Provinciale weg - BIERVLIET - Telefoon 01152-400 Baptisten: alleen bekering kan atoomoorlog voorkomen Volleybal op Zuid-Beveland Juniorenvoetbal Synode - niet overtuigd geheel ging toch maar vergaderen Feestavond T.O.P. Scheldegalm bestaat 75 jaar Installatie in kabouterstijl Kiesvereniging kreeg acht nieuwe leden Goede zanguitvoering Verklaring van 1955 is iwg van kracht Geslaagden van de „De Ruyterschool" Voorlichtingsbeurs te Middelburg Twee smokkelauto's aangehouden Hulp voor „een vergeten eiland" Vlissingen: Paul Krugerstraat 209 - Telefoon 2008 en 8500 Buitenweg 37 - Axel - Telefoon 651 en 653 GOES: WIJNGAARDSTRAAT 62 - TELEFOON 5302 Dinsdag 7 februari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 HANSWEERT. De schippar van het Belgische motorschip „Salf 9", wilde kennelijk vlug in Ant werpen zijn. Toen hij gistermorgen de sluis uitvoer verkoos hij niet de gebruikelijke route om buiten gaats te komen. Hij sloeg een stuk over. Het gevolg was echter, dat de „Salf 9" op de deurenhelling vlak bij de sluis liep. Het vaartuig zat daar hoog en (voor de helft) droog. Het zag er naar uit, dat er pas met hoog water een moge lijkheid zou zijn om het schip te verlossen uit de benarde positie. Het liep echter anders. Omstreeks half één gistermiddag gleed het vaartuig op eigen „kracht" van de helling. Het was toen zeer laag water Zonder schade kon het schip daarna de reis naar Antwerpen voortzetten. De „Salf 9" kwam uit Duitsland met 270 on kolen aan boord. GOES. Uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden van de Nevobo, afdeling Zuid-Beveland. -Dames: TERHOLE—ASTRA 0—3, TERHOLE—EGVC 2—2. Heren: EGVC—ASTRA III 3—0, TER HOLE—ASTRA I 3—0, TERHOLE—AS TRA II 3—0. Dames: De Astra-dames zetten hun overwinningenreeks voort en versloegen ook nu de Terhole-dames. In de laatste sets bood Terhole verwoed tegenstand maar het mocht niet baten. Tegen EGVC bereikten de Terhole-dames het zelfde resultaat als in de vorige ont moeting, nl. een gelijk spel. Een gelijk opgaande strijd zonder hoogtepunten. Heren: EGVCAstra III was een ge makkelijke zege voor de thuisclub. Lof echter voor de As'tra-spelers die on danks het krachtsverschil fel bleven doorvechten en daarmede blijk gaven van een goede westrijdmentaliteit. Wat dit betreft een voorbeeld voor andere clubs! De beide wedstrijden die de heren van Terhole speelden waren van goed gehalte. Spelopbouw en afwerking wa ren bij Terhole beter verzorgd dan bij hun tegenstanders. Mede daardoor wis ten zij beide ontmoetingen te winnen niettegenstaande de Astra-ploegen flink partij gaven! N.C.L.B. vergaderde OUDELANDE. De afdeling Oude- lande van de Ned. Chr. Landarbeiders- bond heeft de jaarvergadering gehou den in het dorpshuis onder leiding van de heer J. van 't Veer. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat de vereniging 24 leden telt. Door een pro- paganda-actie konden in een week 8 nieuwe '.eden worden ingeschreven. De penningmeester vermeldde een ruim batig saldo. Een uitvoerige bespreking werd gewijd aan verscheidene ingeko men stukken. In februari zal nog een le denvergadering en in maart een film avond worden gehouden. BERGEN OP ZOOM. De uitslagen van de juniorencompetitie van de wed strijden van 14 januari j.l. waren in af deling a. klasse 2: Tholense Boys— M.O.C. 7 afgelast; Dosko 8—Vosmeer 4 62; in de afdeling b. klasse 1: S.C.W. 5Smerdiek 23. Het wedstrijdprogramma voor zater dag 11 februari a.s. is als volgt: afde ling a klasse 2: Tholense Boys 2Vos meer 4; afdeling b klasse 1: Smerdiek 3Steenbergen 5. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen 5 febr.: Dts. Kathe Marie, Ned. Marjan; 6 febr. Deen Bosborg, Ned. Titan met sleep, Ned. Friesland, Ned. Wijmers, Fin. Contina. Vlissingen vertrokken 6 febr.: Zweed Rautas. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 6 febr.: Lekhaven, Da Capo, Oranjefontein. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 5 febr.: Sloterdijk, Oostkerk. Geref. Jeugdcentrale besprak filmvraagstuk KAPELLE. Onder leiding van de heer A. Eversdijk-de Koeyer hield de Geref. Jeugdcentrale Kapelle-Biezelin- ge een goed bezochte vergadering waar in het vraagstuk van de film aan de orde kwam. Dit onderwerp werd bespro ken door drs. A. P. Cornet uit Goes die speciaal de film 1 ehandelde in het licht van de kunst en de techniek. Het een en ander werd toegelicht met de vertoning van enkele korte rolprenten. Van een medewerker. DEN HAAG. Het Comité 1618—19 heeft een schrijven gestuurd aan de „hoogeerw. heren N. H. synode: dr. E. Emmen, ds. F. H. Landsman, en ds. W. D ijkmeester", waaruit men na zorgvuldige bestudering met veel moei te moet opmaken, dat dit Comité de synode ontslaat van de naleving van het belijdenispand haar toevertrouwd. Het comité beveelt de kerk aan aan de Confessionele vereniging en niet het minst aan de Gereformeerde bond. De ze zullen nog steeds wanneer wij de brief goed begrijpen moeten doen wat der kerke is, zolang een vereist be stuur ontbreekt. Tenzij de synode zich alsnog bekeert. Het comité acht de sy node thans demissionair, „totdat een wettige vergadering uit de classicale vergaderingen opkomend, van last brieven voorzien u zal voorzien door een a.s. nieuwe verkiezing". Het is ook best mogelijk, dat niet de synode door dit comité is ontslagen, maar alleen de drie predikanten van het scribaat, aan wie het schrijven gericht is. De brief munt niet uit door helderheid. Het comité voorziet nu al enkele jaren de pers van uitvoerige traktaten met BEROEP AANGENOMEN GOES. De heer C. Stam, theolo gisch kandidaat te Goes heeft het beroep van de Geref. kerk te Fijnaart aange nomen en heeft bedankt voor de beroe pen van de Geref. kerken te Paesens en Moddergat, Giessen-Rijswijk, Aspe- ren en Bruchterveld. ARNEMUIDEN. De korfbalvereni ging T.O.P. gaf in de ,,Arne"-zaal voor het eerst in haar twintigjarig bestaan een uitvoering. In zijn openingswoord dankte voorzitter Van de Velde voor de enorme opkomst en sprak de hoop uit in de toekomst meer spelende leden te mogen werven. Hierna werd het blijspel „De dochter van de baas" opgevoerd. TURNU1TVOERING WESTKAPELLE. In „Westkapelle Herrijst" heeft de turnvereniging „Hy- gia" de jaarlijkse uitvoering gegeven. De leider, de heer P. van de Velde werd dank gebracht voor zijn voortreffelijke leiding en hij ontving een envelop met inhoud, waarna met de afwerking van het programma werd begonnen. Vooral de wedstrijdklasse leverde uitstekende prestaties. Voor de eerste keer in het bestaan der vereniging werd een zaal- uitvoering gegeven. Deze proef heeft uitstekend voldaan. OUDERAVOND St.-PHILIPSLAND. Onder leiding van ds. L. Gebraad is in de chr. school een ouderavond gehouden. De heer A. Boone sprak over het ontstaan, het doel en de betekenis van de psalmen en de heer A. Geens over de opvoeding van de jeugd. Onder leiding van de heer J. Blonk zongen leerlingen en er bestond gelegenheid het werk der kinderen te bezichtigen. HANSWEERT. De harmonie „Scheldegalm" hield haar jaarvergade ring, welke door voorzitter M. Polder man werd geopend. Hij zei o.m. dat de vereniging geen gering aandeel had ge had in het bouwen van de muziektent. Voorts sprak de heer Polderman over het vernieuwen van het instrumentari um, waaraan door de gemeente een te gemoetkoming in de kosten was ge daan. Diverse plannen werden bespro ken over de viering van het 75-jarige jubileum dat de harmonievereniging dit jaar zal beleven. Opper A. den Hollander 25 jaar bij de politie MIDDELBURG. Opperwachtmees ter A. den Hollander is vandaag 25 jaar in politiedienst. Deze ambtenaar, die bij de parketgroep van de rijkspolitie bij de Middelburgse rechtbank dient, is in Oostkapelle geboren. Hij trad ir, 1936 in dienst bij de militaire politie te Til burg, waar hij tot het uitbreken van de oorlog bleef. Daarna was hij, rijks veldwachter. tot deze dienst in 1942 werd opgeheven. Een jaar verbleef op per Den Hollander bij de marechaussee, waarna hij ontslag nam en dienst nam bij het corps van de parketwacht. Na de oorlog werd dit corps bij de rijks politie ingedeeld. Tot 1948 is opper Den Hollander tevens hoofd geweest van dr politieke recherc e aldeling in Mid burg. veel hoofdletters en veel vet, lange zinnen, tussenzinnen, citaten en een merkwaardige woordenovervloed, die deze traktaten onveranderlijk in de map kerkelijke curiosa doen belanden. Ziel Ziel van dit comité (izo niet het comi té alleen) is de heer A. W. van Woer- kens. die zich zelf als godsdienston derwijzer aandient en periodiek een bepaalde groep aan d'e rand van de Hervormde kerk bereid vindt zijn kerkelijke hutspot te financieren. Enkele jaren terug heeft de heer Van Woerkens eveneens een brief aan de synode geschreven, die mede was on dertekend door lidmaten van de Her vormde kerk. Pijlijk w«,s de onthul ling, dat een groot gedeelte van deze lijst men namen (niet door de heer Van Woerkens, zegt de heer Van Woerkens) was overgeschreven uit een lijstje met belijdeniscatechisan ten van wijlen ds. J. D. van 't Hoff, dat in de Rotterdamse Kerkbode had gestaan. Onder het huidige schrijven istaat alleen de naam van de heer Van Woerkens, die tekent „namens vele bedroefden om der bijeenkomst wille". Ambt Waaraan, het „comité" de bevoegdheid J ontleent om de synode demissionair te verklaren? Aan „het ambt aller gelovigen die de preslbyteriale op dracht hebben, zich af te scheiden van hen die niet van de éne heilige algemene christelijke kerk zijn, m.a.w. van uwe hogere besturen, misplaatst „kerkvergaderingen" ge naamd". Naar wij vernemen is de hervormde synode nog niet geheel overtuigd van de noodzaak om haar bevoegdheden aan confessionele vereniging en Gere formeerde bond over te dragen. Men mag trouwens aannemen dat dieze or ganisaties daar nu niet om staan te dringen. Ondanks de banvloek van het comité is de synode rustig op Woudschoten gaan vergaderen. Mr. P. Borst thans gewoon hoogleraar aan de V.U. AMSTERDAM. Directeuren van de Vrije Universiteit hebben mr. P. Borst benoemd tot gewoon hoogleraar in de economische faculteit om onderwijs te geven in het burgerlijk recht en het han delsrecht. Prof. Borst was reeds als buitengewoon hoogleraar aan de univer siteit verbonden. Mr. Borst werd in 1900 te Hoofddorp geboren. Hij volgde aanvankelijk een opleiding voor het lager onderwijs, maar ging in 1922 aan de V.U. rechten studeren. In 1926 deed hij zijn doctoraal examen, waarna hij zich als advocaat te Amsterdam vestigde. Sinds 1928 is mr. Borst adviseur van de Federatie van werkgeversorganisa- tiën in het boekdrukkersbedrijf. In 1953 ving hij zijn ambt van buitengewoon hoogleraar aan de Vrije Universiteit aan met een oratie over „Bedrijfsorganisa tie en rechter". Van zijn hand verschenen talrijke pu blicaties op juridisch-economisch ge bied. BURGH. Voor de kabouters van de groep van het Nederlands Padvindsters Gilde ivas het zaterdagmiddag in hun clubhuis ,,de Trek" weer een hoogtij dag. Hun ,,Oebi' in de persoon van mej. Krina v. d. Graaf werd geïnstalleerd als ..Oehoe" terwijl verder vijf mensenkin deren geïnstalleerd werden als kabou ters. Oebi v. d. Graaf sprak een welkomst woord. De aangekondigde plechtigheid had een vlot verloop doordat Oebi v. d. Graaf de Oehoe onderscheidingen kreeg, en de vijf mensenkinderen t.w. Marian ne Bakker, Anja van Dongen, Greetje van der Maas, Ineke Meddeler en Janny de Vries de moeilijke tocht via de poort, de brug, de tunnel en de berg met veel bravour volvoerden. Uit handen van Toewie t" Haringman ontvingen ze trots de gele das. Tot slot werd de fee- enring gedanst en enkele spelletjes ge speeld. KAMPERLAND. In de ledenverga dering van de a.r. kiesvereniging heeft de heer C. Balkenende een causerie ge houden over de vijfdaagse werkweek. De aftredende bestuursleden, de heren J. G. Marcusse, A. J. Leendertse en C. Balkenende werden herkozen. Tijdens deze vergadering, die onder leiding stond van de heer I. Tange gaven acht dames :ich op als lid der kiesvereniging. KAMPERLAND. De chr. zangver eniging ,,Soli Deo Gloria" heeft, onder leiding van de heer M. de Mol een ge slaagde uitvoering gegeven in de Her vormde kerk. Het koor zong twaalf nummers en voorts zong het Middel burgs Kamerkoor onder leiding van Bart Leynse een aantal liederen. De heer W.' B. F. Bulthuis speelde ter af wisseling op het orgel. UTRECHT. De Uniecommissie van de Baptistengemeenten heeft de verzoe ken besproken om een concrete uit spraak over het geoorloofd zijn van ge bruik der moderne vernietigingswape nen in het licht van het gebod Gods. De ze verzoeken waren afkomstig van het Convent voor een nieuw politiek ethos en van het hoofdbestuur van Kerk en Vrede. Ze hielden verband met de aan wezigheid in ons land van atoomkoppen en met het voorstel om de NAVO tot een vierde zelfstandige atoommacht te maken. De Uniecommissie besloot met nadruk te verwijzen naar de motie, die op de algemene vergadering der unie in mei 1955 te Stadskanaal met vrijwel algeme ne stemmen is aanvaard. Ze is toen ge zonden aan de Nederlandse regering, aan de Nederlandse kerken en aan alle baptistengemeenten in de wereld. De commissie besloot tevens aan de ze verwijzing brede bekendheid 'te geven en de motie opnieuw te publiceren. Ze luidde: „De algemene vergadering weet zich mede schuldig aan de heillo ze, internationale politieke ontwikkeling, het wantrouwen en de angst der volke ren, leverde onder de dreiging van een massale vernietigingsoorlog. Zij is van oordeel, dat het demonische karakter van de oorlog nergens zó ont maskerend aan het licht komt als in de laatste fase van de ontwikkelingsgang der oorlogstechniek: de wapenen, wel ker werking berust op het beginsel der atoomkernsplitsing, chemie en bacterio logie. Zij juicht elke naar christelijk besef aanvaardbare pogkig, op het nationale en internationale vlak gedaan tot ver mindering van politieke spanningen en VLISSINGEN. Gedurende de maand januari slaagden aan „De Ruy terschool" voor het diploma scheeps- werktuigkundige a: A. Klomp, J. A. J. Pauwe (met lof), J. C. J. Menheere, Scheepswerktuigkundige b 2: G. Does burg, G. Verbeek. Voor het diploma stuurman, grote handelsvaart (3e): H. Braadbaart, A. Stormink, E. N. Bakker, 2e stuurman: J. J. de Fouw, (theore tisch gedeelte), voor le stuurman: H. A. de Visser. Voor de radarcursus slaagden: H. Bessem, H. Braadbaart, W. Vader, W. M. Heugen, H. Koeman, E. J. Lodiers, E. E. Luback, H. Pet\i- ga, H. Smit, A. Wiimering. MIDDELBURG. De Zeeuwse groen- tetelersverenigin'g hoopt op 1 maart in Middelburg een tuinbouwvoorlichtings- beurs te organiseren. Dit zal plaats vin den in de veilinggebouwen. Het doel van deze vooriiichtüiigslbeurs is de telers van groenten, kleinfruit, gladiolen en dergelijke in de gelegen heid te stellen, kennis te nemen van het nieuwste dat op het gebied van mecha nisatie, beregening, kassenbouw, ver warming en werktuigen te koop is. Ook kleine gereedschappen zullen er aanwezig zijn alsmede zaden, ziektcbe- strijdingsmi'ddelen, weegwerktuigen en dergelijke. Na de middagpauze zal door een aantal landelijke deskundigen spreekuur worden gehouden, zodat er volop gelegenheid zal zijn om de moei lijkheden waarmede men op het bedrijf heeft te kampen, te bespreken. Zondagsschoolvereniging opgericht te Kats KATS. Op initiatief van de kerke- raad der Hervormde gemeente is een zondagsschoolvereniging opgericht. In het verenigingsgebouw werd een ouder avond belegd o.l.v. de heer A. Markusse, leider der zondagsschool, die een openba re les gaf. Daarna werd een bestuur ge kozen. MIDDELBURG. Op de nieuwe Vllssingseweg gebeurde gistermorgen om elf uur een auto-ongeluk, dat zich aanvankelijk ernstig deed aanzien, maar nogal meeviel. Wel ontstond grote materiële schade. Een auto, be stuurd door de 27-jarige vertegenwoor diger J. van W. uit Eindhoven, reed in de richting Vlissingen. Ten gevolge van een verraderlijke windstoot ver- nor c'iaufferr ,i- mach* ovrr liet TERNEU1ZEN. Het is de vliegende brigade van de Belgische douane ge lukt een auto met zeshonderd kg Ne derlandse roomboter in beslag te nemen te Weelde^statie. Enkele uren later kreeg de douane een andere auto in het vizier en zette de achtervolging in. De smokkelaars probeerden door ihet uit werpen van kraaienpoten" en door het leggen van een rookgordijn te ontko men, doch toen zij bij Oostmalle tegen een richtingaanwijaer reden, betekende dit het einde van de rit. De auto bevat te 950 kg boter. De inzittenden van bei de auto's wisten te ontkomen. uitbanning van oorlog, toe. Zij bidt voor haar overheden en wil hun alle redelijke en geestelijke steun in hun werk voor de vrede en gerech tigheid geven. De vergadering is er van overtuigd, dat God vervuld is van droefheid en toorn over de zich opeenstapelende zon de en ongerechtigheid der wereld, met name over Iedere oorlog, en dat alleen persoonlijke bekering tot God, die te kennen is in Jezus Christus waartoe zij zichzelf bij vernieuwing èn alle ande ren oproept de onderlinge verhouding der volkeren ten goede zal komen". 55 JAAR GETROUWD ZAAMSLAG. Onder grote belang stelling vierde het echtpaar M. van Kerk- voort en E. van Kerkvoort-de Ridder zijn 55-jarige bruiloft. De echtelieden, welike beiden 78 jaar oud zijn, mogen zich nog in een goede gezondheid ver heugen. „Vogelvrienden" groeit TERNEU2EN. Tijdens de vergade ring van ,,De Vogelvrienden", die in hotel Centraal is gehouden deelde voor zitter J. de Mul mede dat het ledental groeit. De aftredende bestuursleden wer den herkozen. Na de pauze vond een quiz plaats met vragen op het gebied van de vogelkennis. Propaganda voor Chr. militaire tehuizen TERNEUZEN. Teneinde meer be kendheid te geven aan het werk in de Protestants Christelijke Militaire tehui zen zal de afdeling Terneuzen van de Koninklijke Militaire Bond Pro Rege op 20 februari a.s. in het Hervormde Jeugd- geibouw „De Schakel" een propaganda- avond houden. Drit films worden ver toond. SCHIEDAM. Op de oecumenische jeugdconferentie bezocht door dui zend jongeren is in het afgelopen weekend gesproken over het thema „Spelen met vuur", dat in drie onder delen aan de orde kwam: de eenheid, het getuigenis en de dienst aan de we reld. De voorzitter van de Oecumenische jeugdraad, dr. N. O. Steenbeek, merkte in zijn openingswoord op dat de oecu mene steeds meer gaat leven onder de jeugd. Ds. H. van Andel uit Utrecht, secre taris van de oecumenische jeugdraad, gaf een overzicht van de stand van za ken der oecumene. „Wij worden ontsto ken door het vuur van de Heilige Geest en wij willen dit vuur doorgeven in de gemeenten". Hij deelde mede dat er dit jaar in Nederland twee jeugdkampen van de oecumenische jeugdraad zullen worden gehouden. In de Jordaan zal een buurthuis worden opgeknapt en in Zeist zal een kamp worden gehouden, waar bij hulp zal worden verleend aan een psychiatrische inrichting. De conferentie te Schiedam werd o.a. bijgewoond door prinses Irene, die ook heeft deelgenomen aan de oecumenische jeugdconferentie te Lausanne. Tijdens deze conferentie werd afscheid genomen van ds. N. O. Steenbeek als voorzitter van de oecumenische jeugd raad. Ds. Steenbeek is 12y2 jaar in deze functie werkzaam geweest. Hij is nu be noemd tot predikant van de Hervormde Kerk in het IJmondgebied. Een nieuwe voorzitter is nog niet benoemd. In Middelburg zal deze week door SCHIEDAM. De Oecumeni sche Jeugdraad in Nederland zal „het vergeten eiland" Madagas car adopteren. Er is een hulppro gramma opgezet voor de eerstvol gende zes jaar. In totaal omvat het project een bedrag van 100.000 gulden. Het is de bedoeling op dit eiland waar vijfeneenhalf miljoen mensen wonen, die enkele jaren geleden door hevige cyclonen van huis en haard verdreven werden, te helpen. Dit zal gebeuren door het stichten van een modelboer derij. Jaarlijks zullen op dit be drijf vijftig jongens die nu op de straat leven, een opleiding krijgen. De mogelijkheid is niet uitgeslo ten dat deze opleiding zal worden gegeven door een Nederlandse landbouwdeskundige. Dit jaar wil de O.J.R. 25.000 bij eenbrengen voor landbouwwerktui gen, meubilair, zaaizaden, voedsel etc. De interkerkelijke jeugdorga nisatie „Jeugd en Evangelie" heeft al hulp tot een bedrag van 10.000 gulden toegezegd en ook het Christelijk Jongerenverbond zal hieraan medewerken. Een gewel dig applaus volgde op deze mede deling van ds. H. v. Andel. Tij dens de discussies op deze confe rentie was al eerder gebleken dat onder de jongeren algemeen het verlangen leeft daadwerkelijk te helpen om zo de boodschap van het evangelie uit te dragen. Korfbalclub in A. J. Polder ANNA- JACOBAP OLD E RIn het dorpshuis is een propaganda-avond ge houden van de Chr. Körflbalbond. Ds. Haverkamp opende deze samenkomst, waarna de heer Huizen namens de C.K.B. over de korfbalsport sprak. Ook werden kleurendia's vertoond. Reeds 21 jongelui gaven zich op voor een in An na-Jacotoapolder te stichten korfbal' clulb. de plaatselijke oecumenische jeugdraad een bespreking worden gevoerd over de mogelijkheden tot het daadwerkelijk ge tuigen van het oecumenisch vuur. Aan deze bespreking zal worden deelgenomen door vertegenwoordigers van praktisch alle kerkgenootschappen. programma's jln het kor» WOENSDAG 8 FEBRUARI j RADIO HILVERSUM 1. 402 in. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 Gram VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Orgelspel 12.30 Land- en tuinb. 12.33 V.h. platteland 12.38 Gram. 13.00 Nws 13.20 Roemeens ork. 13.45 Gesproken por tret. 14.00 Gram. 15.00 Op reis door de we reld 15.10 V. d. jeugd. 17.00 Hammondorgel spel. 17.20 Lichte muz. 17.50 Emigratie praatje. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Uit- wisselingsprogr. over Ceylon. 18.30 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Kanttekeningen, praatje 19.20 VARA-Varia en gram. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenade-ork. en solist. 20.50 Vijftien bewogen jaren. 21.15 Lichte muz. 21.45 Muzik. lezing. 22.20 Zestig jaar levenservaring. 22.30 Nws. 22.40 Kamermuz. 23.05 Tussen mens en nevelvlek. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. KRO. 7.00 Nws. 7.lo Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 10.50 Twee oude dames openen het vuur. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Meisjeskoor en instr. kwint. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Musette-ens. 13.40 Gram. 13.45 Idem. 15.00 Schoolork. 15.45 Vierhandig pianosp. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.50 Kamerkoor. 18.20 Vraaggespr. 18.35 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af. 19.15 Pianorecital 19.30 Radiokrant. 19.50 Blaasork. 20.15 Bij de gratie Gods. (3) 21.45 Gram 22.00 Koorzang. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennws. 23.55—24.00 Nws. ("TELEVISIE 1 NCRV: 17.00 V. d. jeugd. NTS 17.30-17.40 Int. jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Documentair progr. 20.40 Bal- letprogr. 21.10 Cabaretprog en gespr. 21.55 Oude films. DUITSLAND 17.00 V. d. vrouw. 17.25-18.10 Documen taire film (Regionaal progr.: 18.25 NDR: Progr.-overz. 18.30 NDR: Die Nordscbau. 18.45 WDR: Hier und Heute. 19.25 NDR: Na 30 jaar. WDR: Anwalt der Gerechtig- keit.) 20.00 Journ. 20.20 Carnavalsprogr. en laatste nws. VLAAMS BELGIË m1,7;00^18 00 V' d- jeugd- 19-00 Filmrep. 19.15 Documentair progr. 20.00 Nws. 20.30 £X,"aPwt 21-50 Voordr- 22.10 Formatiedans. 22.40 Nws. FRANS BELGIË 17.00-18.00 V d. rijpere jeugd, ouverte. 20.00 Nws. 20.30 Film. terkundig progr. 22.50 Nws. 19.30 Table 22.05 Let- i BEBGEN op ZOOM, 6 febr. '61. Witte kool 5,2, rode kool 79, boerenkool 4—-24, savoye kool 10—31,spruiten 22—1.22, witlof j?1: jaspeen 18—24. prei 10—23, kroten 6, Saint Remy 1517, Comtesse de Paris 15, Conference 1525, Goudreinette 824, delicious 8—42, Jonathan 17—21. GOES, 6 febr.— Groenten per kg. Sprui ten a2 45—51; b2 34—38; afw. 27—31; witlof al 81—83; a2 7278; bl 72; b253—64; afw. 51; groene sav. kool 2 11—14; rode kool2 7; witte kool 6; boerenkool 2 12—13; uien 718* peen 1,50; prei 1 28; 2 31—32; aardappelen bonken 8; grote 7. Advertentiën INCLUSIEF VERWARMING EN SPATLAPPEN1 JETOILE <jSB(f- 6295.-q^?ELYSÉË 6995-C^3 MONTLHERY JTStf- 7195- IAR1ANE SUPERLUXE 7995- C^JïARIANE SUPERCOMFORT J78ö!- 8195- IBEAUUEU 19366!- 9995- CHAMBORD 119061 10995- SPRANKELEND VAN LEVENSLUST De automobiel met de Franse esprit en het Franse karakter! KOM OVER AUTO'S PRATEN OP DE RAI - STAND NO B 306 Dealer voor Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland bermpaaltje rechts van de we?, ver- volg-ens stak de auto op twee wielen de weg over naar links de berm in, waarbij een boompje werd „meege nomen". Na tweemaal over de kop te zijn geslagen, kwam de auto dwars in de grasrand, juist naast de sloot tot stilstand. Van W. liep een hoofd wond op en werd per ziekenhuis naar het Gasthu's overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. Dealer voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Sub-dealer voor de Bevelanden:

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4