Ontwikkeling van recreatie gaat in feite te snel GEZOND Halitran DRIE LEERKRACHTEN NAMEN AFSCHEID Zeeuws voetbal wordt uit isolement verlost GENIET VANT'N SIGAAR BURGEMEESTER BAAS IN JAPAN Provincieweg „doorkruist uitbreidingsplannen Zeeuwscli Dagblad Bevolking niet voldoende ingesteld 't Nut jubileerde de winter door! Hartelijke huldiging in aula chrulo te Middelburg KNVB nam begrijpende houding aan Brutale inbraak opgelost Grafschennis in Rilland-Bath Kader Charlotte Kohier met Lady L. RAADSVERGADERING WISSENKERKE NEEN GEEN RISICO: Compromis-voorstel aanvaard BEGIN EB NÜ MEE Meer ontvangen voor de zending Crescendo gaf een goede uitvoering Matig jaar voor bijenhouders Dinsdag 7 februari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestnnts-Christeliik O ET is niet juist te beweren dat er in de Zeeuwse gemeenteraden meer strubbelingen voorkomen dan in gemeentebesturen elders. In de meeste gemeenteraden komen van tijd tot tijd botsingen voor, nu eens van politieke aard en dat is he lemaal niet erg en zelfs logisch dan weer liggend in het persoonlijke vlak en dat valt zeer te betreu ren. Wij hebben nu, terwijl wij over deze zaken schrijven, beslist niet het oog op een bepaalde gemeenteraad in Zeeland, maar in het algemeen op moeilijkheden, die in de afgelopen jaren zijn gesignaleerd. Raadsleden hebben ernstige kritiek op het college van B. en W., wethou ders vallen in openbare vergaderin gen de burgemeester aan en elders klagen raadsleden dat de voorzitter van de raad een h.i. te sterk domi nerende figuur is. Er zijn klachten en wensen, er wordt over gesproken en het gevaat» is daarbij groot, dat men zich in het bestuurlijke moeras praat. Men spreekt namelijk zoveel onder elkaar dikwijls na afloop van de raadsvergadering, waarop men zijn kans heeft laten voorbij gaan dat de grens van de roddel gevaarlijk dicht wordt benaderd. Door al dat praten, door al dat ge harrewar gaat echter de bestuurs kracht van een college achteruit. Hoe komt het toch, dat er dikwijls slepen de en onvruchtbare discussies ont staan over meningsverschillen, die niet in het politieke vlak liggen? Nog belangrijker is, naar onze mening het antwoord op de vraag, hoe het komt dat deze meningsverschillen niet snel ler tot oplossing worden gebracht en waarom beslissingen niet met meer kracht en in vlotter tempo worden genomen? In dit verband willen wij een vraag stellen. Hoe staat het met de kaderoplei ding van de politieke partijen? Het gaat daarbij niet alleen om het lan delijk kader van de partijen, maar ook om figuren die op provinciaal en plaatselijk niveau over principieel in zicht beschikken op grond van ont vangen vorming. Wij hebben wel eens de indruk, dat er aan politieke vor ming in ons gewest te weinig wordt gedaan. Dat is althans niet in alle gevallen de schuld van de politie ke partijen. Nog onlangs hebben wij gehoord dat in a.r. kring voortdurend gestreefd wordt naar het op peil hou den en versterken van de Arjos (stu dieclubs voor jongeren). En, om nu bij de a.r. te blijven, men kan in een gesprek met antirevolutionairen met aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid de mannen en vrouwen aan wijzen, die een Arjos hebben bezocht. Zij verstaan beter dan anderen de kunst van het debatteren, zij hebben geleerd hoofdzaken van bijzaken te onderscheiden en zij hebben weet van de taak en de verantwoordelijkheid van regerende colleges. Er is in Zeeland meer behoefte aan mensen met een ruime politieke scho ling. Men verneemt vrijwel nooit iets van activiteiten, die in dit opzicht worden verricht door de C.H.U., de Partij van de Arbeid, de V.V.D. en de Katholieke Volkspartij. Doen deze partijen in dit gewest weinig aan po litieke vorming van jongeren? Wij vrezen, dat het antwoord op die vraag bevestigend moet luiden en wij be treuren dat, vooral gelet op belang rijke beslissingen die in verband met de ontwikkeling van Zeeland ook van de dorpen en steden afzonderlijk in de komende tientallen jaren moeten worden genomen. Beziet men bijv. de situatie in rooms-katholieke kring, dan moet men constateren dat leidinggevende functies op politiek en maatschappe lijk gebied in dit gewest voor een be langrijk deel worden vervuld door twee of drie mensen van boven de middelbare leeftijd. Zij doen dat met de inzet van al hun krachten, maar dat neemt toch niet weg, dat het be angstigend is te weten dat bij het eventueel wegvallen van één man plotseling moet worden voorzien in wel tien vacatures op leidinggevend gebied, terwijl het de vraag is of er voldoende bekwame, politiek geschool de figuren aanwezig zijn op dat ogen blik. Daarom ook is het nodig en dat geldt niet alleen voor de r.k. kring dat voortdurend aandacht wordt besteed aan kadervorming, opdat er nu en straks mannen en vrouwen zijn, die met kennis van zaken en met begrip voor de verantwoordelijk heden in staat zijn beslissingen te nemen, die van verstrekkende bete kenis zullen zijn. MIDDELBURG. Charlotte Kohier hield gisteravond in een uitverkochte schouwburg het publiek weer in haar ban geklemd. De vermaarde voordrachts- kunstenaresse deed het dit keer met Lady L. van Romain Gnry en in een vertaling van Han G. Hoekstra. Een opwindende historie met onmiskenbare Franse geest geschreven vol bittere ironie, spot en sensualiteit, met als centraal thema de wanhopige liefde van een vrouw voor een voortdurende op gejaagde marchist. wens enige ideaal is het vernietigen van onderdrukkers, waar dan ook ter wereld. Op haar tachtigste verjaardag vertelt deze vrouw haar levensgeschiedenis, waarbij zij haar in het verhaal enige toehoorder tot het laatste toe in onzeker heid laat over het lot van de beminde revolutionair. Charlotte Kohier speelde het verhaal met de verve, die wij van haar zijn gewend, vol overgave en met een diepe inleving rn de karakters. De totale opbrengst van de Kongo- melkactie, georganiseerd door christe lijke vrouwenverenigingen in samenwer king met het Nederlandsche Roode Kruis, bedraagt te Arnemuiden en Kle- verskerke 1946 blikjes melk. Gevonden voorwerpen te St. Anna- land: een herenrijwiel, een jongenspet en een zwaan. WISSENKERKE. De nieuwjaarsre de van de burgemeester, de heer J. van Halst, liet vrijwel over de gehele linie een optimistisch geluid horen. Vele en ingrijpende plannen staan in Wissenker- ke op het programma. In verband met de recreatie wees de burgemeester er op dat de onstuimige groei door velen nog niet wordt onderkend. Om aan de vele aanvragen te voldoen er wordt het komende jaar een dubbel aantal gasten verwacht zullen rustige pen sions en verblijfplaatsen gezocht moe ten worden. De recreatie gaat eigenlijk te hard en de inwoners van Wissenker- ke zijn niet voldoende doordrongen van de grote noodzaak dat pensions en slaapplaatsen beschikbaar moeten wor den gesteld. De burgemeester wees er in dit ver band ook op dat het eerste deel van De Banjaard nu gereed is en dat het tweede gedeelte bouwrijp wordt ge maakt .Ook in dit tweede deel zullen bungalows worden gebouwd. De neer Van Halst deelde verder me de dat de sluiting van het Veerse Gat in de gemeenten op een passende wijze zal worden gevierd. De sluiting van de dam zal voor het eiland een grotere veiligheid betekenen, hetgeen een fees telijke herdenking waard is. De voortschrijdende mechanisatie van de landbouw, en de daarmee gepaard gaande afvloeimg van arbeidskrachten, kan misschien een compensatie vinden in de recreatie, zo zei de heer Van Halst. Intussen heeft het plaatselijke bouw bedrijf, dat aan 35 mensen werk ver schaft, dringend behoefte aan bouwvo lume voor de vestiging van jonge werk krachten. De spreker deelde verder mede dat de nieuwe kleuterschool eind februari geopend zal worden. Een nieuwe open bare en een christelijk school, met in begrip van een gymnastiekzaal zullen nog dit jaar gebouwd kunnen worden. Ten slotte staat ook een vernieuwing van de toren van de Ned. Herv. kerk op het programma. Uitbreidingsplan Bij de verdere afhandeling van de agenda werd in de eerste plaats een uitbreidingsplan voor de kom van Wis- senkerke goedgekeurd. Dit uitbreidings plan staat in verband met de bouw van diverse scholen. Het betreft hier de bouw van een christelijke en een openbare school, verder de uitbreiding van de christelijke u.l.o. en de bouw van een christelijke kleuterschool te Kamperland. Om het een en ander te kunnen verwezenlijken ging de raad accoord met het aangaan van een geld lening van 30.200 gulden hij de bank voor Nederlandse gemeenten. De goedkeuring van de raad ver wierf ook een voorstel tot onderhand se aanbesteding van de bouw van de openbare lagere school voor 51.700. In antwoord op een vraag van de heer M. J. Bustraan merkte de voor zitter op dat de bouw van een christe lijke en een openbare school nu door gang kan vinden dank zij de goede ver standhouding tussen het Volksonderwijs en het christelijk onderwijs. (Zoals be kend zullen deze twee scholen aan el kaar vast worden gebouwd, hetgeen ver schillende economische voordelen biedt). Ten behoeve van de bouw van de chr. kleuterschool te Kamperland ging de raad accoord met de aankoop van een perceel grond van 1565 vierkante meter voor 13.985. Met de stem van de heer M. J. Bustraan tegen werd wederom een subsidie van vier cent per inwoner verleend aan het initiatiefcomité De Bevelanden, Een verzoek van de ge meente Goes in verband met deelne ming aan een volkscredietbank vond geen genade in de ogen van de raads leden. Goedgekeurd werd de aankoop van een schuur van de heer J. J. v.d. Berge voor een bedrag van 2750. Deze schuur dient in verband met toekomstige ont wikkelingen te worden afgebroken. De kosten voor een nieuwe toren bij de Nederlands Herv. kerk zullen 30.000 bedragen. Dit bedrag is dan inclusief de vernieuwing van het uur werk. B. en W. kregen machtiging de toren te vernieuwenzodat dit gelijk kan gebeuren met de restauratie van de kerk; daartoe zal een samenspre- king plaatsvinden met de kerkvoog dij. In verband met de sterke toeneming van het toerisme werd een nieuwe ver ordening vastgesteld, waarvan de strek king is dat de winkels tijdens het sei zoen tot negen uur geopend zullen mo gen zijn. Ten slotte werd een wijziging van de begroting 1961 goedgekeurd. Bij de rond vraag vroeg de heer Bustraan nog naar de riolering te Kamperland en wanneer deze eindelijk in werking kan worden gesteld. De voorzitter deelde mee dat de nieuwe gesloten Pasveersloot nog steeds niet werkt en dat de oorzaak van deze ellende heel moeilijk te loca- liseren is. Wethouder G. Leendertse gaf de raad, een pomp te plaatsen om het overtollige watei weg te werken. De voorzitter zei in elk geval medewerking toe om tot een snelle oplossing te ko men. WOLPHAARTSDIJK. Het departe ment Wolphaartsdijk van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen heeft ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan in het dorpshuis een toneeluitvoering ge geven. Het Groninger studententoneelge zelschap voerde het blijspel „Het meis je van het schilderij" op voortreffelijke wijze op. Namens de federatie en het hoofdbestuur sprak burgemeester A. A. Schuit van Kortgene, en wethouder J. Verhage bracht gelukwensen over na mens het gemeentebestuur. De heer J. van Dongen bood namens de Vlissiiïgse Nutsspaartbanlk een bedrag van 25 gul den aan. Eenheid der kerk WESTKAPELLE. Tijdens de dienst van de Hervormde evangelisatie is me degedeeld dat het bestuur der evange lisatie een onderhoud heeft gehad met de kerkvisitator-generaal der Hervorm de synode, ds. Zeidner, waarin het be stuur heeft toegezegd in principe bereid te zijn, na een ruiling van de tegen woordige predikant met een andere ge meente de eenheid der kerk in West- kapelle te willen bevorderen. Advertentie Neem elke dag uw 2 HAUTRAN capsules 1 Bescherm uzelf en uw gezin metHalitran: Halitran geeft weer stand tegen griep, bronchitis en andere aandoeningen, die nü dreigen! ca 60 x xovoel vitaminen aim gewone levertraan. Vorig jaar is te Hoedekenskerke een film opgenomen van het dorp. Deze film wordt vandaag in het verenigingsgebouw vertoond. MIDDELBURG. Drie leer krachten hebben gisteren in de aula van de fraaie christelijke ulo aan de Olmenlaan in Middelburg afscheid genomen van bestuur, personeel, ouders, vrienden en kennissen. Drie onderwijsmensen die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het scepterzwaaien voor de klas voort aan aan anderen moeten overla ten, ongetwijfeld met pijn in het hart. Want alle drie de leraren hebben op hun scholen vreugde volle uren beleefd, zo zelfs dat de MIDDELBURG. De vereni ging van zaterdagvoetbalclubs heeft zaterdag in Rotterdam ver gaderd over de beroering die in deze sektor van ons vaderlandse voetbal is ontstaan door het besluit van het sektiebestuur de KNVB-, clubs in het Land van Heusden en Altena in te delen bij distrikt zuid. De afdeling Zeeland werd op deze bijeenkomst vertegen- Adv^rtentiP Het nieuws over de schedelverzameling van burgemeester J. Baas van Sint- Laurens is zelfs tot in Japan doorgedron gen. Een A.N P.-foto, gezonden naar het land van de Rijzende Zonwerd geplaatst in Pan Asia News, een der grootste kranten van Tokio. Het A.N.P. ontving het dagbladstuurde dit door naar f°tOm graaf P. Kuyt in Middelburgdie op zijn beurt voor het Zeeuwsch Dagblad een afdruk maakte van de Japanse foto. GOES. Over I960 is door de clas- sicale zendlngscommissxe van de clas sis Goes der Ned. Herv. Kerk ontvan gen een bedrag van 41.983,58, terwijl via het zendingsbureau te Oegstgeest 3.651,10 binnenkwam. In totaal dus een bedrag van f 45.634,68. (vorig jaar was dit 41.482,33. ZOUTELANDE. In de giste ren gehouden raadsvergadering werden verschillende uitbreidings plannen met de daarop betrekking hebbende herzieningen vastgesteld. Wat betreft de herziening van het plan in onderdelen voor de Paral lelweg met de Bosweg, merkten B. en W. op, dat met de uitwen king van dit plan niet zal worden gewacht op een uitspraak inzake de omleidingsweg van de provin cie. Hierover is door B. en W. een uitvoerige brief geschreven aan het kollege van G.S. waarbij ook ver schillende tekeningen zijn gevoegd o.m. die van het uitbreidingsplan. Het gemeentebestuur heeft G.S. verzocht te beslissen over het niet aanleggen van de weg die Letterlijk het uitbreidingsplan doorkruist. Het uitbreidingsplan voor het zomer woningenterrein is in overeenstemming met de stedebouwkundige van het Staats bosbeheer gewijzigd. Op dit terrein waar nu ook ruimte is voor een wandel pad kunnen veertig huisjes worden ge bouwd. De heer G. Gabrielse (G.B.) stemde tegen het plan en voor de be bouwingsvoorschriften. Ook het plan voor het kampeerhuisjesterrein werd vast gesteld. Hier is plaats voor 63 huisjes. De heer K. Wouters (A.R.) betreurde dit omdat er volgens de normen van de kampeerraad plaats is voor 84 huisjes, hetgeen de exploitatieresultaten zou ver hogen. De heer Gabrielse meende dat er door een andere indeling toe te passen meer huisjes kunnen worden geplaatst. Burge meester J. de Pree deelde mee dat het niet de bedoeling is particulieren te be- konkurreren. In antwoord op de opmer king over meer huisjes zegde hij toe dat nog nader te bezien. In de volgende vergadering zal de raad moeten beslissen over de exploita tie-opzet van het al of niet bouwen van een kampwinkel op dit terrein. Een kre diet van 900,werd beschikbaar ge steld voor de invoering van een gasten- statistiek. De verwerking van de gege vens zal geschieden door de Vereniging van Nederlandse gemeenten. De formulieren voor het opgeven van de gasten zullen aan de belanghebben den gratis worden verstrekt. Eens in de maand moet deze opgave aan de ge meentesecretarie plaats hebben. Tegelijk werd ook de politieverordening gewij zigd. woordigd door voorzitter I. W. Bakker uit Nieuwdorp. In Zeeland, aldus de voorzitter van de vergadering, de heer R. Molemaker, bleef meldt de Sportkroniek tot voor enkele jaren het zaterdagvoetbal beperkt tot de afdeling. Niettemin was het Zeeuwse sipel een openbaring voor de westelijke waarnemers. Het voetbal in Zeeland moest dus hogerop en het kreeg zijn zuidelijke KNVB-competitie. De der tien clulbs in het zuiden vormen echter maar een magere afdeling en daarom hebben deze clubs herhaaldelijk ver zocht om uitbreiding. Vergadering na vergadering werd aan dat verzoek ge wijd. Nu zal het zaterdagvoetbal ook in het zuiden worden afgerond. De situatie is nu zo: In 1061-1962 zal de zuidelijke competitie bestaan uit twee vierde-'klasse-afdelingen. De clubs in het Land van Heusden en Altena blijven in de derde klasse. Maar na verloop van de competitie 1961-1962 zullen zij met de bovenste vier elftallen van beide vierde- klasse-afdelingen in zuid worden samen gevoegd in een zuidelijke derde klasse, met het recht van de kampioen om te promoveren naar de 2e klasse west 2 KNVB. De heer Molemaker laakte het feit, dat spelers van Kozakken Boys tUdene de wedstrijden rouwbanden dragen. Een verenlgSng van standing moet dit niet doen. De voorzitter besloot zijn openings woord met te verklaren dat Zeeland uit zijn isolement moet worden verlost en dat men het zaterdagvoetbal in grote lij nen moet zien van de Dollard tot aan de Schelde (liever gezegd de Belgische grens. - Red.). De uitvoerige beraadslagingen draai den volgens de Sportkroniek ten slotte uit op een compromis-voorstel van de heer J. Baardolf van Die Haghe. Deze stelde voor de huidige crisis te bevrie zen, de clubs uit het Land van Heus den en Altera op grond van historische rechten in west 2 te houden, maar de kampioenen van de afdeling Gonkum promotierecht te verlenen naar distrikt zuid, zodat deze dan van tevoren de konsekwenties van promoveren kennen. Deze verenigingen wordt dan niets afge nomen, hetgeen wel het geval is met de huidige KNVB-teams uit het Land van Heusden en Altena. Met dit voorstel ging de vergadering unaniem akkoord. OOSTKAPELLE. De muziekvereni ging „Crescendo" heeft in het vereni gingsgebouw een voortreffelijke uitvoe ring gegeven. De dirigent, de heer P. Wisse, komt vee! lof toe voor zijn uit stekende leiding. Bijzondere waardering verdient de wijze, waarop de ouverture „Les Savoyards" werd uitgevoerd. Het programma vermeldde klassieke en mo derne muziek. De toneelclub „Onder ons" voerde op vlotte wijze het blijspel „Aardappelen" op. Voorzitter A Don deelde mede dat het uniformfonds thans 4549 gulden in kas heeft. De heer P. Zeeveld werd we gens zijn buitengewone verdiensten be noemd tot erelid van Crescendo. Het ligt in de bedoeling op 29 april a.s. de nieuwe uniformen in gebruik te nemen. Burgemeester Sprenger, ere-voorzitter van Crescendo, sprak een slotwoord. Nieuwe middelbare school in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM. Gistermorgen werd in tegenwoordigheid van vele ker kelijke en burgerlijke autoriteiten en genodigden de nieuwe middelbare meis jesschool „Roncalli" officieel door Giu seppe Roncalli, de jongste broeder van paus Johannes XXIII, geopend. Nadat het gebouw door de bisschop van Breda, mgr. J. M. Baeten, was ingezegend, werd het woord gevoerd door de voorzit ter van het bestuur, de heer W. Neute- lings. Hij zei o.m. dat het nieuwe, zeer mo derne schoolgebouw was aangepast aan de mogelijkheden van het zogenaamde Dalton-systeem. Er zijn tweehonderdvijf tig leerlingen, van wie vijftig niet rooms-katholiek zijn en afkomstig uit Zeeland en West-Brabant. Verder voerden het woord de bisschop van Breda, dr. W. H. Capel namens het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en de heer Giuseppe Roncalli. Een druk bezochte receptie volgde op de plechtigheden, waarna in de komende dagen nog een reünie van oud-leerlingen en oud-docenten alsmede een Italiaanse avond zullen volgen. school een integrerend deel van hun leven is geworden. De drie scheidende onderwijsfunctio- narissen hebben er allen „mijlpalen" opzitten. De heer C. Kranendonk, hoofd van de lagere school van de vereniging „De chr. burgerschool" veertig jaar, de heer J. G. van Moosel, leraar frans aan de u.l.o. dertig jaar en de heer R. A. Swanborn, hoofd van de christelijke u.l.o. twintig jaar. Bij monde van de heer P. J. Vergouwe zwaaide het be stuur van „De chr. burgerschool" het trio woorden van lof toe, woorden die naar spreker zei niet kunnen weergeven de dank, die „wij u eigenlijk verschul digd zijn". Men spreekt in onze tijd van onderwijsvernieuwing, aldus de heer Vergouwe, dat wil beslist niet zeggen „dat u het al die jaren verkeerd hebt gedaan, integendeel. Uw namen zijn tot begrippen geworden op Walcheren". De heer Vergouwe overhandigde de scheidende leerkrachten geschenken on der couvert. Wethouder J. W. Kögeler haalde her inneringen op aan de oude, misèrevol le school aan de Singelstraat. „Mede door uw leiding is de school uitge groeid tot de grootste christelijke u.l.o. van Zeeland met een uitstekende naam. Een naam die in de eerste plaats aan u is te danken en de wijze waarop u on derwijs hebt gegeven". De inspecteur van het lager onder wijs, de heer A. A. Leenhouts, sprak van een afscheid in het groot. Hij noemde de heer Kranendonk een gro te kindervriend en de heer Swanborn een sieraad voor het onderwijs, waar na hij zich in het frans tot de heer Van Moosel wendde. Namens de ouders voerde het woord de heer H. J. Schoemakers, die met name van de heren Swanborn en Van Moosel zei dat deze een stempel hadden gedrukt op de leerlingen, namelijk dat van de geborgenheid in Christus. Andere sprekers waren nog de heer A. B. van Nieuwenhuyzen namens het personeel, N. Verboon namens de chr. kweekschool en J. Boender namens de afdeling Zeeland van de vereniging voor christelijk u.l.o. In de avonduren hiel den de leerkrachten nog een receptie in het schoolgebouw. ZIERIKZEE. De afdeling Schou- wen-Duiveland van de Nederlandse Vereniging tot bevordering der Bijen teelt hield de jaarvergadering in Hotel Concordia. De voorzitter, de heer C. Hartog uit Haamstede constateerde in zijn openingswoord, dat 1960 voor de bijenhouders in het algemeen een zeer matig jaar was geweest; verschillende bijenvolken zijn door het natte weer ge sneuveld, terwijl ook de honingop- brengst voor de meesten matig was. De jaarverslagen van de secretaris en Ie penningmeester werden goedge keurd. De rekening over 1960 sloot met ren batig saldo van 62,84. De heren A. W. Braai, C. O. J. Hen- Irikse en C. Fasol werden als bestuurs lid herkozen. In de pauze werd een verloting ge- ïouden van artikelen, die de bijenhou- ler geregeld nodig heeft, o.a. een be- roker, een voerbak en verschillende an dere attributen. Besloten werd de ge bruikelijke zomerexcursie met zomer vergadering ook dit jaar weer te hou- 3en. HAAMSTEDE. De brutale en van dalistisch getinte inbraak in een van de zomerwoningen te Haamstede is opge lost. De politie te Breda heeft speurend naar de oplossing van een inbraak die m deze stad was gepleegd twee jongens aangehouden. Deze knapen bekenden en passant ook, dat ze verantwoorde lijk waren voor de inbraak in de zo merwoning te Haamstede. •Het zijn de zestienjarige J. C. van B. en de veertienjarige J. H. J. N., beiden te Breda. De veelbelovende jon gelieden, die meer inbraken op hun ge weten hadden, bekenden de inbraak te Haamstede te hebben gepleegd op zon dag 29 januari. Zoals bekend hebben ze toen beestachtig in de zomerwoning huisgehouden. Lampen waren kapot geslagen en ze hadden zich zelfs niet ontzien de boel te bevuilen. De jongens waren op die bewuste zondag per bromfiets naar Zeeland ge komen. De politie van Haamstede zal vandaag naar Breda gaan om de jon gens een verhoor af te nemen omdat nog niet bekend is wat er precies ont vreemd is. RILLAND. Enkele jongelui hebben baldadigheden gepleegd op de algemene begraafplaats. Er is zelfs sprake van grafschennis. Zo werd geconstateerd, dat een sierketting rond een grafmonu ment was vermeld. Uit de wijze, waar op deze ketting van de paaltjes was af gerukt, nleek duidelijk dat hier sprake is van een welhaast misdadige verniel zucht. Verder werd ontdekt, dat een bloempotje of vaasje, dat op een der graven had gestaan, moedwillig stuk was geschopt. Enkele knapen hebben bovendien kans gezien hun vernielzucht bot te vieren op het gemeentelijke op slagterrein. Dit terrein is door een hek werk behoorlijk afgerasterd, maar zij zijn, zo bleek later, via de algemene begraafplaats op dit terrein gekomen. De politie zoekt intensief naar de on verlaten. Aandeelhouders weegbrug Rilland vergaderden RILLAND. Een dezer dagen kwa men de aandeelhouders van het weeg brugstation Rilland-Bath in een verga dering bijeen onder voorzitterschap van de heer L. J. Bruinzeel. In het bestuur werden herkozen de heren J. A. Boot en J. Verlare en als secretaris-pen ningmeester A. J. Colpaart. Er werd melding gemaakt van een nadelig sal do van 95,43. In 1960 werd op de weegbrug gewogen voor aandeelhouders 13.580.082 kg, voor particulieren 8.217.353 kg, totaal 21.797.435 kg. C.H.-kiesvereniging WEMELDINGE. In de ledenverga- iering van de C.H.U. kiesvereniging ge waagden zowel de secretaris als de pen ningmeester van een rustig verenigings laar. In de vacature D. de Witte, die gezondheidsredenen hed moeten be lanken werd de heer C. Meijaard ge kozen. Besloten werd om zaterdag 18 februari a.s. een familieavond té hou- Kerkkoor vergaderde WEMELDINGE. Het Hervormd kerkkoor heeft besloten op dankdag een uitvoering te geven in de Ned Herv kerk. In de jaarvergadering van het h2?r^1J-n- din??nt en de leidsters van n» kinderkoor herbenoemd. De aftredende bestuursleden werden eveneens herkozen. In de vacature onS staan door het vertrek van de heer C SemdW 6 h6er W" Wedekind bel

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3