Comité Antwerpse expositie vergadert te Middelburg Beslissingswedstrijd nodig tussen Hellas en EMM Spui nam revanche Terneuzense Boys OMDAT de zon u liever is dan alle rijk dom van de wereld, omdat de zon u blij en gelukkig maakt en omdat die goede zon u niet mag verblinden of vermoeien -dadrom OD SUNGLASSES op Ontvangst door Commissaris in gebouw Prov. Griffie Auto over de kop ph BROODMAALTIJD MET 360 GASTEIS VTV gaf uitvoering Commissie ad hoe voor restauratie stadhuis Zondags geopend Fijne puntjes Elektricien vond een tragische dood Appelen naar Zweden? Glasaardbeientelers in Kapelle bijeen Botsing. Auto kantelt Landbouw in Nederlandse prehisti one Oudermiddagen aan de R.M.L.S. te Goes Uitslagen voetbal Zeeuwse zaalhandbalcompetitie Drie damesploegen delen bovenste laats in eerste klasse Uitvoering openbare lagere school Jeugdkorps van „Euterpe" start met lessen Jubilea op Vrederust 6901 6808 6164 6205 6510 6159 01130-232 2295 2003 3279 7107 6407 3234 3807 2362 2935 3353 2905 2589 Maandag 6 februari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. i GOES. Directie en personeel van hotel ,,De Korenbeurs" hebben zater dag getoond prestaties te kunnen leve ren die boven het normale liggen. Ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van de Algemene Nederlandse Bedrijfs- bond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie werd een feestelijke broodmaaltijd gehouden in De Korenbeurs, waaraan door 360 le den afkomstig uit Zeeland en Bra bant werd deelgenomen. Deze maal tijd had, ondanks het grote aantal gas ten, een voortreffelijk verloop. Het jubileum van de bond werd voorts gevierd met een herdenkingsbijeenkomst en een feestavond in de Prins van O- ranje. Bondsbestuurder C. de Hay sprak een herdenkingsrede uit en de feest avond werd verzorgd door eén cabaret gezelschap, waarvan Willy Vervoort de algehele leiding had. Tijdens de herdenkingsbijeenkomst zorgden voor muzikale omlijsting: C. Hoogesteger, piano, Jac. Polvliet, zang en J. den Hollander, gitarist. VLISSINGEN. De Vlissingse Turn vereniging V.T.V. gaf zaterdagavond in het concertgebouw haar jaarlijkse uit voering. Het programma bestond voor namelijk uit turndemonstraties van de zowel zeer jonge als oudere leden. Het publiek, dat in ruime getale opgekomen was bleek het overwegend goede turn- werk op juiste waarde te kunnen schat ten. De avond werd met een gezellig besloten. GOES De stedebouwkundige aspecten van het plan Valckeslot en het uitbreidingsplan zuid zul len in de eerstkomende raadsver gadering nader worden bezien. B. en W. zullen verder in deze vergadering, die op 16 februari wordt gehouden, een voorstel doen dat een eerste stap betekent naar de restauratie van het Goese stad huis. In verband met de restauratie-plan nen stelt het college voor een commis sie ad hoc in te stellen die in de breed ste zin de plannen zal moeten voorbe reiden. Teneinde te zijner tijd de sanering van het noordelijke stadsdeel tot stand te kunnen brengen achten B. en W. het gewenst de woningen Westerstraat 23 en Rozemarijnstraat 10 in bezit te krijgen. Met de eigenaars is inmiddels overeen stemming bereikt,waardoor het moge lijk is deze panden aan te kopen. Voorstellen zullen ter tafel komen, be trekking hebbende op de huur van een perceel grond van het Leger des Heils, het ruilen van een klein stukje grond ten behoeve van de heer G, Mabesonne. die deze transactie verlangt in verband met de bouw van een garage, en op het benoemen van twee nieuwe leden in het Gasthuisbestuur. Advertentie LAROID ZOUTESPUI In een over het algemeen niet op hoog peil staan de wedstrijd heeft Spui op eigen MIDDELBURG Na een ont vangst door de commissaris van de Koningin in het gebouwvan de provinciale griffie, heeft het comité dat een Zeeuwse expositie in Antwerpen voorbereidt een ver gadering gehouden waarin ver schillende besluiten zijn genomen met betrekking tot de organisatie van de Zeeuwse dagen. De vergadering, waarin verschillen de leden van de Antwerpse en Neder landse delegatie elkaar ontmoetten werd gekenmerkt door een innemende sfeer waarin de agenda vlot kon wor den afgewerkt. Het enthousiasme van Nederlandse zijde werd dan ook niet onder stoelen of banken gestoken. Men roemde de medewerking van Belgische zijde, die voortreffelijk genoemd werd, en getuigend van een grote souplesse. De problemen kunnen voor de Belgi sche gasten zo netelig niet zijn of men weet op zeer korte termijn een oplos sing te creëren, zo zei ons een van de leden van het comité. Bij de ontvangst, die gemoedelijk, en als een soort staande receptie" plaats vond, sprak de commissaris zijn vreug de uit over de goede verstandhouding waarin alles geregeld kon worden. De contacten zijn in het verleden zeer spo radisch geweest, zo zei de commissaris, en dit ondanks het feit dat we buren zijn. Overigens kan deze tentoonstelling een eerste stap zijn voor een meer ge regeld contact. Nadat hij de leden een welkom had toegeroepen overhandigde hij aan d-e voorzitter van het comité, ir. C. A. L. Horstmann, het subsidiebesluit van de provincie. Een kort weerwoord werd gespro ken door de stadssecretaris van Ant werpen, prof. dr. K. Peeters. Ook hij hoopte dat het bij de expositie in Ant werpen niet zou blijven. Hij deelde voorts mede dat van Belgische zijde o.m. een tentoonstelling zal word-en georganiseerd in het Nationale scheep vaartmuseum. Deze expositie zal een historische terugblik bieden op de scheepvaart, voor zover die tot de Schelde beperkt bleef. In de vergadering die hier op volgde werden verschillende besluiten genomen die betrekking hebben op de organisa- KAPELLE. Onder Schore is gis teren een auto over de kop geslagen en in een sloot terecht gekomen. De bestuurder, J. D. H. uit Winkel, kwam weliswaar met de schrik vrij, maar de naast hem zittende passagie- re, mejuffrouw M. T. P. V. uit Middel burg werd uit de wagen vandaan ge slingerd en kwam in het achter de sloot gelegen weiland terecht. Mej. V. moest met een armbreuk in het St. Joanna ziekenhuis te Goes worden opgenomen. De auto werd zwaar beschadigd. tie en op de entourage van de feest- week. In afwijking op een eerder genomen besluit, bepaalde men de officiële ope ning op vrijdag 2 juni. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dit zaterdag te doen plaatsvinden. Bovendien kwam men overeen dat de tentoonstelling ook op zondag geopend zal zijn. Vrijdag 2 juni zal 's middags om vijf uur een officiële ontvangst worden ge houden in de stedelijke feestzaal aan de Meir. Om half acht 's avonds volgt de première van de film „De dijk is dicht". Hierbij zal ook een zangkoor uit Westkapelle optreden. Na de voorstel ling volgt een cocktailparty voor het Antwerpse en Zeeuwse bedrijfsleven. Medegedeeld werd dat reeds zes en twintig exposanten hebben ingeschre ven voor de grote tentoonstelling, die tezamen al meer dan de helft van de beschikbare expositie-ruimte in beslag nemen. Daarenboven zal nog een ma quette van het Deltaplan worden opge steld. terwijl ook een inzending van Rijkswaterstaat aanwezig zal zijn. De inschrijvingen dekken overigens nu reeds de begroting. In verband met het besluit dat de tentoonstelling op zondag geopend zal zijn vallen zoals bekend de drie landbouw-organisaties af. Men denkt de landbouw evenwel te bereiken via de veilingen en de coöperaties, hetgeen in dit verband ook een reëlere weg werd genoemd. Tijdens de Zeeuwse dagen zal con tinue een tiental Zeeuwse films worden vertoond. Entree zal voor de expositie niet worden geheven. Ook niet voor de tentoonstelling van Zeeuwse kunst, die in de Dierentuin of in het gebouw van de Academie zai worden gehouden. Op maandag 5 juni zal een muziek uitvoering worden gegeven in de Ko ninklijke Vlaamse opera, waarbij voorlopig althans de gedachten ook uitgaan naar ballet. De bijkomende manifestaties op dins dag zullen in het teken van het toneel staan. Tenslotte zal de sluiting op woens dag plaatsvinden om vijf uur. Het een en ander zal dan gepaard gaan met een banquet. Zoals bekend zullen de folkloristische manifestatis (uiteraard) niet ontbreken. Deze zullen op zaterdagmiddag op de Markt worden gehouden. Er zal dan ook een wedstrijd gehouden worden tus sen Belgische en Zeeuwse handboog schutters. Alles bij elkaar komen de fijne punt jes van de organisatie al aardig uit de verf. Maar een dergelijke gigantische onderneming vraagt nog heel wat werk. Het comité denkt dan ook op 25 maart BERGEN OP ZOOM. De achttienja rige electricien C. is zaterdagavond door verstikking om het leven gekomen. De jongeman was in een schuurtje achter zijn woning aan het experimenteren met een oud gasmasker. De ouders, die de jongen rond zeven uur niet in de woning aantroffen, von den hem even later met het gasmasker voor in het schuurtje liggen. Een direct gewaarschuwde arts heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, maar zonder resultaat. Het gasmasker was incompleet. Daar de z.g. inademingsdoos ontbrak heeft de jongen vermoedelijk deze proberen te imiteren met de slang van een stofzui ger waaraan hij een leeg benzineblik had bevestigd. Aangenomen wordt dat de dampen hem hebben bedwelmd, zo dat hij het masker niet tijdig van zijn gezicht af kon krijgen. GOES. Volgens een mededeling van het Productschap voor Groenten en Fruit zal met ingang van 20 februari de invoer van appelen in Zweden onbe perkt worden toegestaan. Dit zal duren tot 30 juni a.s. In fruitteeltkringen re kent men er niet op dat deze maatre gel voor Nederland van betekenis zal zijn. De uitvoer van Nederlandse appe len naar Zweden was ook in voorgaan de jaren niet groot. Ook nu zlJn er geen aanwijzingen dat een flinke hoe veelheid uitgevoerd zal kunnen worden. KAPELLE. Een flinke belangstel ling bestond voor de voorlichtingsavond voor telers van aardbeien Onder glas, welke bijeenkomst vrijdagavond te Ka pelle werd belegd. De hoofdassistent van de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst, de heer M. Wattel, behandelde verschil lende teeltschema's die gebruikt kunnen worden door hen die kassen hebben ge bouwd. De afgelopen maanden zijn in Kapelle en omgeving verschillende van deze kassen gebauwd. In de eerste plaats zijn ze bestemd voor de teelt van vroege aardbeien, daarna kunnen ze worden gebruikt voor groentegewas sen. Over deze combinatie was ir. B. Roe- lofsen overigens niet zo enthousiast. Hij vreesde moeilijkheden in verband met het arbeidsschema. Ir. Roelofsen zei van mening te zijn dat voor het vervroegen van de teelt van aardbeien het platglas zeer goed past op het kleinfruitbedrijf. Wil men het hogerop zoeken dan is de rolkas het aangewezen middel aldus ir. Roelof sen. De heer Wattel gaf verschillende teelt schema's. De moeilijkheid is intussen de meest geschikte voorvrucht te vinden, voor de kleinfruitkwekers in Kapelle en omgeving zag hij na de aardbeien de grootste mogelijkheden in de teelt van meloenen, gevolgd door andijvie. Ook is een mogelijkheid om twee maal stokbonen te telen. De heer wattel behandelde eveneens de nateelt van tomaten, gevolgd door andijvie. De tomaat heeft echter als groot nadeel rïfï bij veel werk vraagt in de periode u kte^frui^tkweker daar weinig tijd voor heeft. nJi1 .V€1jband werd ook gesproken nr«5ttv+ i Vtan de veilin2en om hel SroiVui,* e kassen daar te verkopen t\Z<* g°?d m°£elijk kan worden afgezet. Dat zal in verschillende geval- betreüende |cbieiUing Z'j" dan in het Het comité, dat een Zeeuwse expositie in Antwerpen voorbereidtheeft zater dagmiddag vergaderd in het gebouw van de Provinciale griffie. $ij de foto: v.l.n.r. de heer H. Jacobs, directeur van de zesde directie te Antwerpende Commis saris van de Koninginjhr. mr. /L F. C. de Casembroot, ir. C. A. L. HorUmann, voorzitter van het comitéde heer J. Lovinkvoorzitter van de Nederlandse vereniging Neerlandia te Antwerpen, de heer J. H. de Jongh, kanselier van het consulaat-generaal der Nederlanden in België, en de stadssecretaris van Antwer pen, prof. dr. K. Peeters. een volgende vergadering te houden. Er zal dan een ontvangst plaatsvinden door de Belgische consul-generaal. Zes en twintig Zeeuwse bedrij ven, van groot tot klein, hebben dus al een plaats gereserveerd in de enorme expositieruimte Het is natuurlijk te verwachten dat dit aantal nog groter zal wor den, maar vast staat dat nu reeds een representatieve dwarsdoor snede van het Zeeuwse bedrijfs leven gegeven kan worden. De in geschreven bedrijven zijn n.l. van de meest uiteenlopende aard. WEMELDINGE. Op de kruising van de Bonzijweg en de Westelijke Ka- naalweg is de heer P. S. uit Zutfen gis teren met zijn auto recht op de flank van een andere personenauto gereden. De klap kwam zo hard aan, dat laatstgenoemde wagen, bestuurd door de heer W. A. uit Wemeldinge, kantel de en met de wielen omhoog kwam te liggen. De heer A. reed geheel links van de weg, maar hij had niettemin voorrang. Vermoedelijk werd hij door S. te laat opgemerkt in verband met beslagen zij ruiten. Van de vijf inzittenden van de We- meldingse wagen kwamen er twee met de schrik vrij. De dochter en schoon zoon van A. liepen lichte verwondingen op. Een vier maanden oude baby kreeg een paar schrammen aan het hoofdje. Dr. A. J. Eckhardt verleende eerste hulp. De beide wagens werden zeer zwaar beschadigd. De heer S. moest zijn reis naar Zutfen per trein vervolgen. MIDDELBURG. Voor het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen zal woensdag 15 februari een lezing worden gehouden door dr. J. G. M. van der Poel, directeur van het Nederlands landbouwmuseum te Wageningen. Het onderwerp van zijn rede zal zijn ,,De landbouw in de prehistorie van Neder land". De bijeenkomst, die om acht uur aanvangt, zal worden gehouden in het gebouw Wagenaarstraat 1. GOES. Donderdag- en vrijdagmid dag jl. werd aan de Rijks Middelbare Landbouwschool .een druk bezochte oudermiddag gehouden. De bijeenkomst stond onder leiding van de directeur van de school, ir. J. Versteeg, die verschillende mededelingen deed over het onderwijs. O.m. werden besproken de toelatings eisen, de wijzigingen in het leerprogram ma, de te geven zomerlessen, de prak- tijktijd, alsmede het volgen van een cur sus aan één der praktijkscholen voor landbouwmechanisatie. Voorts werd er de nadruk op gelegd dat een goede vooropleiding voor het met vrucht volgen van de lessen noodzake lijk moet worden geacht. In de pauze bestond gelegenheid met directeur en leraren de vorderingen der leerlingen te bespreken. Na de pauze werden enige films ver toond. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen: 4-2 Noorder haven, 5-1 Eemsborg, Rautas. Vlissin gen vertrokken: 5-2 Noorderhaven, Eemsborg. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. Schepen): 4-2 Aardenburgh, Bloemgracht, Paris, Globe, Helena, Ly- dia, Stanislas, Port Talbot, Marne Lloyd, Dinteldijk, Odile-R, Steenbergen, 5-2 Alioth, Catharina, Victory, Victory, Oranje, Ardito, Delta, Trude-K, Hado, Martinistad, Willemijn. le klasse: SpuiTerneuzense Boys 2 1; WemeldingeVeere 23. 2c klasse b: Beren IDriewegen I 32. 3e klasse b: Waarde IKrabbendijke II 21; Wissenkerke IVCK II 25; 3e klasse e: Zaamslag IISpui II 9—0. Overige wedstrijden afgelast. MIDDELBURG In de dames eerste klas stijgt de spanning ten top. Na de nederlaag van Hellas tegen Marathon staan er nu drie zeventallen gelijk aan de kop: Marathon, Hellas en Walcheren, die beslissingswedstrijden moeten spelen met als inzet het kampioenschap dames afdeling Zeeland. Walcheren geven we de beste kansen. In de heren eerste klas staan E.M.M. en Hellas samen aan de kop van de ranglijst en ook hier moet een beslissingswedstrijd uitmaken, wie zich kampioen van Zeeland mag noemen. De wedstrijd VolhardingE.M.M. was van veel betekenis voor Hellas uit Goes. Indien Volharding kans gezien had de Middelburgers met een nederlaag naar huis te sturen, dan had Hellas zich kampioen kunnen noemen. Dit ging za terdagavond echter niet op, want de Middelburgers namen de volledige winst mee naar huis. Zij wonnen met 109. Er werd goed zaalhandbal gespeeld en beide partijen waren aan elkaar gewaagd. Beide doelverdeidigers kregen veel werk te verzetten, maar zij ver stonden hun vak goed. Direct na het fluitsignaal van de scheidsrechter gin gen de Middelburgers in de aanval. L. Polvliet bracht met een opspringbal de stand op 1—0. Na goed voorbereidend werk kreeg G. Gabriëlse de bal op de cirkel te pakken en met een prachtige schijnbeweging maakte hij er 20 van. H. Mijnsbergen verkleinde de achter stand tot 2—1. Daarna werd het door J. de Looff 31 na goed voorbereidend werk van H. Seybel. De achterstand werd weggewerkt door J. Bruggeman en Velius en met deze 33 stand ging de rust in. Na de rust bracht K. Sanderse de stand met een diagonaal schot op 4—3. C. Francke maakte er met een opspringbal 4—4 van. Zo ging het door tot 7—7. De doelpunten voor E.M.M. werden gescoord door: A. Wisse, J. de Looff, en H. Seybel. Voor Volharding door J. Bruggeman (twee maal), en H. Mijnsbergen. Daarna gingen de Middelburgers de taktiek bevriezen toepassen en dat had sukses. K. Sanderse bracht -de stand op 87 met een mooie opspringbal vanuit een bijna onmogelijke hoek. C. van de Berge maakte er 97 van en H. Sey bel liet de doelverdediger de bal voor de tiende maal uit het doel halen. Daarna lieten de Middelburgers Volharding meer spelen, maar verder dan 10-Jl9 kwam het niet. De twee laatste treffers werden gemaakt door Govert en Velius. Tamme vertoning De wedstrijd MarathonHellas, die in Middelburg werd gespeeld, was geen grootse vertoning. De Goesenaren wa ren wat spel betreft niet veel beter dan de Vlissingers. Marathon miste drie strafworpen; en Hellas één. De grote man bij de Goesenaren was Jaap van de Weele. Deze speler had veel sukses met zijn opspringballen. Marathon speelde niet goed samen en vele aan vallen waren gemakkelijk te onder scheppen. De Goesenaren liepen uit tot 30 door doelpunten van J. van de Weele (twee maal) en H. Jackobs. Marathon verkleinde de achterstand tot 31 door een doelpunt van T. Jansen en met de ze stand ging de rust in. Na de rust voerde Hellas de stand op tot 91. De Hellas-doelman kon niet verhinderen dat de stand verkleind werd tot 92. Hellas bracht de eindstand op 102 door een mooi doelpunt van J. van de Weele. De dames eerste klas wedstrijd tus sen lijstaanvoerder Hellas en Walche ren was een snelle en goede wedstrijd. Walcheren overspeelde als het ware de Helleentjes. Het combineren was aan beide kanten zeer goed, en bij Walche- Ten moest het vrijwel allemaal komen van F. van Pamelen. Rie Heyens, de aanvalsleidster van Hellas, had een en kelblessure en kon dus niet op volle kracht spelen. Toch kwam Hellas op 01 door een doelpunt van R. Rossier. Daarna werd het 11 door T. Bergs. Daarna bracht het tweede doelpunt van Walcheren nog een klein onenigiheidje. De doelrechter en de omstanders zei den dat de bal de doellijn nog niet ge passeerd was, maar de scheidsrechter wees naar de middenstip. De Hellas meisjes speelden toen niet meer zo ze ker als in het begin. Met 21 ging de rust in. Na de rust werd er sneller gespeeld en alles was bijna voor Walcheren. De keepster R. Pruyssers was in één woord fantas tisch. Tax bracht de stand op 31 en daarna was het F. van Pamelen, die met twee opspringballen de stand op 51 bracht. Hellas deed verschillende pogingen om die achterstand weg te werken, maar de Walcherse meisjes hielden het heft in handen. Toch kon W. Taekenma de eindstand iets drage lijker maken voor de Helleentjes en met een opspringbal werd de eindstand 52 in het voordeel van Walcheren. Junioren Bij de junioren eerste klas stijgt de spanning ten top. De Middelburgse ju nioren versloegen zaterdagavond lijst aanvoerder Volharding en daar profi teerde Hellas van. In de Goese veiling hal ging het tussen Tonido Mara thon. Het werd een volledig overwin ning voor Tonido. Volharding moet nog uitkoimen tegen Hellas en dat zal de doorslag moeten geven. Wint Hellas, dan moet het uitkomen tegen de kampioen van Brabant en daarna mis schien naar de Nederlandse Zaalhand balkampioenschappen voor junioren. Bij de dames eerste klas is Hellas uit Goes toch wel wat uit vorm ge raakt. Tegen Marathon uit Vlissingen kreeg het maar liefst een 6—1 neder laag te slikken. De doelverdedigster van Marathon verstond haar vak heel goed en daardoor hadden de Marathon meis jes veel vertrouwen. Ze speelden goed samen en schoten goed. Hellas zette goede aanvallen op. maar die werden steeds afgeslagen door de goede verde diging. Bij de heren eerste klas steekt Ma rathon in goede vorm. De Vlissingers versloegen Volharding met 8—7 en die overwmning was volkomen verdiend. Volharding verwaarloosde de verdedi ging en daar maakten de Vlissingers handig gebruik van. De wedstrijd Walcheren—E.M.M. Ser^,aAn^eerskanten £°ed gespeeld. De Middelburgers keken al heel gauw tegen een 30 achterstand op, maar die werd snel weggewerkt door J. de Looff, H. Seybel en L. Polvliet. Daarna namen de Middelburgers het heft in handen en liepen uit tot 7—3. Die voor sprong werd verkleind tot 7—6, maar daarna werd het 9—7 voor de Middel burgers en de eindstand werd 11—7 eveneens in het voordeel van E.M.M. De laatste wedstrijd van de avond die tussen E.M.M. en Marathon ging moest de beslissing brengen, of E.M.M' 5?&J?lijk kon komen met Hellas. De Middelburgers waren in deze wedstrijd in klasse beter en wonnen deze ontmoe ting dan ook met 13—6, De grootste aandeelhouder in de doelpunten was K. banderse. Deze speler scoorde negen van de dertien doelpunten. De uitslagen zijn: meisjes adspiranten 12- 13 jaar Walcheren 1—Walcheren 3 (60); meizsjes adspiranten 12-13 jaar Olympus 2 O.D.I. (3—(2); jongens adspiranten 12-13 jaar OlympusO.D.I. (72); jongens aspiranten 14-15 jaar OlympusO.D.I. (83); dames ju nioren tweede klas E.M.M.—O.D.I. (2—5); he- ren junioren eerste klas E.M.M.Volharding (119); heren derde klas Marathon 3O.D.I. (77); heren vierde klas Walcheren 2For- buna 3 (£—3); dames eerste klas Marathon 1Hontenisse 1 (63); dames derde klas O- lympus 2Fortuna (44); dames eerste klas WalcherenHellas (52); heren tweede klas OlympusHellas 2 (84); heren eerste klas MarathonHellas (210). GOES. Jongens pupillen O.D.I.—Hellas (0—8); jongens adspiranten 12-13 jaar Toni do—Walcheren (13)meisjes adspiranten 12 -13 jaar Hellas.Walcheren 2 (53); jongens adspiranten 14-15 jaar Tonido 2—Marathon (2—6); heren junioren tweede klas Hellas 2 Walcheren (78); dames junioren tweede klas SportoZeelandsport (101); meisjes adspiranten 14-15 jaar Tonido—O.D.I. (6—6); heren junioren eerste klas Tonido—Marathon (146); heren derde klas O.N.O.Fortuna (910); dames junioren eerste klas De Meeu wen—Marathon (10—2); heren vierde klas Tonido 3Olympus 3 (64); dames tweede klas Volharding—Marathon 2 (9—3); heren eerste klas Volharding—E.M.M. (9—10); he ren vierde klas Tonido 3—Volharding 2 (7— BERGEN OP ZOOM. Jongens adspiran ten 14-15 jaar S.I.O.S.Olympus (56); he ren vierde klas Fortuna 3—Olympus 2 (6— 12); heren tweede klas Olympus 1—E.M.M. 2 (7—5); dames eerste klas Marathon—Hellas (6—1); heren eerste klas Volharding—Mara- tbcm A7—8); heren eerste Mas Walcheren— E.M.M. (7—11); dames eerste Mas Zeeland- sportE.M.M. (4—2); heren vierde klas S.I.O.S, 2Volharding 2 (95); dames eerste klas Hontenisse—Walcheren (1—11); heren tweede klas E.M.M. 2—Marathon 2 (7—6); dames eerste Mas Marathon—E.M.M. (9—1); dames eerste klas Zeelandsport—Hellas (2— 7); heren eerste klas Marathon—E.M.M. (6 —12). HEINKENSZAND. Met vaart en enthousiasme brachten de leerlingen van de openbare lagere school een uitvoe ring op de planken onder de titel „De O.L.S. Revue". De ruime gymnastiekzaal was geheel gevuld met ouders en genodigden (waar onder de burgemeester) toen Bella van de Velde in een keurig rokcostuum het openingslied aankondigde. De le en 2e klas brachten twee to neelstukjes nl. „Het Winkeltje" en „De Kippenschool". De 3e en 4e klas „De Wijze Rechter" en de „Veldlapper en de schoenwachter". Ten slotte de 5e en 6e klas een toneelstukje in drie bedrij ven getiteld „Jongetje Vermist". De to neelstukjes werden afgewisseld met mu ziek van het schoolorkest en met ver schillende zangnummers en voordracht- jes. Met een dankwoord van de voorzitter van de oudercommissie werd de avond besloten. terrein met 21 gewonnen van de grootste konkurent voor de af delingstitel, Terneuzense Boys. De Spuienaren namen daarmee revanche voor de destijds gele den nederlaag in Terneuzen. Voor rust zag men een hard werkend Spui en een traag spelend Boys team; na de hervatting was de situatie precies andersom. De eerste fase van de strijd was voor Terneuzense Boys, dat doelman Bolle- man veel werk verschafte. Vooral links buiten J. de Jonge vormde een gevaar voor de Spui-achterhoede, maar de po gingen bleven vooralsnog vruchteloos. Na een kwartier gelukte het midden voor W. de Kraker de bal via een Spui- se verdediger langs de totaal verraste Bolleman te schieten (01). Een goed opgezette aanval leidde spoedig tot de Spuise gelijkmaker. Een snelle en fraaie kombinatie tussen linksbinnen Overdulve en linksbuiten Dieleman werd door middenvoor M. de Visser keurig afge rond (11). Keurig redde Bolleman daarna bij een door Geelhoed vlak voor doel genomen vrije schop. In de tweede helft maakten de Boys met doelman De Feyter aan het hoofd hun verdediging schier potdicht, maar op den duur werd de druk van Spui toch te zwaar. Na 25 minuten gaf spil Ba- reman uit een corner zijn ploeg de voor sprong, die beslissend zou zijn (21). Schoten van Overdulve en De Visser werden daarna nog keurig door De Fey ter gestopt. Het bleef 21. Scheidsrechter v. d. Hooft uit Drie wegen (Z. VI.) floot matig. HEINKENSZAND. Woensdag zal in gebouw „Maranatha" de eerste les worden gegeven aan de leden van het jeugdkorps dat de fanfare vereniging „Euterpe" heeft opgericht. Een veer tigtal jongens en meisjes vanaf 9 jaar zal daar les krijgen van de heer P. de Wildt uit Steenbergen die deze lessen komt geven via de „Zeeuwse Muziek school". De fanfare vereniging hoopt op deze wijze t.z.t. de beschikking te krijgen over een flink aantal jonge leden om zodoende het totale aantal werkende le den op te voeren. BERGEN OP ZOOM. De heer M. v. d. Est, machinedrijver op de inrich ting Vrederust, zal woensdag a.s. zijn veertigjarig dienstjubileum vieren. De heer v. d. Est, die geboren is te Sou burg was van 1919 tot 1927 als elektri cien-bankwerker verbonden aan de re paratiewerkplaats van het waterleiding bedrijf, maar kreeg daarna de leiding van de wasserij-afdeling. De heer v. d. Est heeft overigens me degedeeld van elk huldebetoon liever af te zien. Hij zal woensdag niet bereik baar zijn. De heer J. v. d. Ham herdacht dezer dagen het feit dat hij een kwart eeuw als verpleger aan de inrichting verbon den was. Dit jubileum is in besloten kring gevierd. Kengetal Goes 01100 Abonnementen en advertenties Zeeuwsch Dagblad, Goes Autorijschool Paardekooper Uitstekende opleiding voor alle rijbewijzen. Verkeersiessen eike dinsdagavond 8 uur O Rijksweg 4 - 's-H. H. Kinderen Babyhuis de Ooievaar Babykleding, L mnenuitzetten, Wala corsetten, Tricotage St. Adriaanstr - Wijngaardstr. Goes Brillen, Bandages, Elastieken kousen Focus Opril Grote Markt Goes Dagelijkse autodiensten Het vlugst met Expeditie Roose Goes Fotohandel en Fotoate'lier A W Verschoore Grote Ma, (ri 7 - Goes Rijksweg 45 - Kruiningen Kantoormachines v. d. Graaf's Aig. kant.mach.handel Verkoop, reparatie, onderhoud Magdaienastraat 4 Goes lunchroom Banketbakkerij Luteyn Betere kwaliteit. Grotere sortering Lange Kerkstraat 46-48 Goes Kengetal Middelburg 01180 Aardappel-, Groente- en Fruitzaak W Verstraate, Langeviele 81 - Middelburg Gebrandschilderde teksten Kunsthandel Visser Langeviele 1 Middelburg Rijwielhandel VVibra Nieuwe Haven 3 Middelburg 3752 Brandstoffenhandel Fa. W. P. Wattel en Zn. K Noordstr 25-27 - Middelburg Herenmodes, confectie en Bedrijfskleding Kledingmagazijn Van Loo Korte Noordstr. 4 Middelburg Kinderseries aan huis Foto les Lamain L. Noordstraat 27 Middelburg Piano- en Orgelhandel stemmen repareren - verhuren - inruilen Fa. Gebr. van Damme L. Noordstr. 16 Middelburg Q1180-3097 P. Krugerstr. 16 Vlissingen 01184-2546 Phoenix - Locomotief Simplex rijwielen Schoenhandel en pedicure Fa. J. Ailewjjn en Zn. Langeviele 2 Middelburg Radio, Televisie, Wasmachines Fa. H. J, v. d. Meer en Zonen De enige speciaalzaak Eigen servicedienst Korte Delft 32 - Middelburg Verlovingsringen J. v d. Berge Lange Delft 40 - Middelburg Woninginrichting Gratis advies van woningadviseur Verstelle Lange Delft 103-105 - Middelburg Kengetal Vlissingen 01184 Doe de was de deur uit naar WASSERIJ EDELWEIS Pau, Krugerstraat 250 Vlissingen Kengetal Krabbendijke 01134 Nieuwe motoren - Ruilmotoren - Motoren revisie Motorenrevtsiebedrjjf C. F. Weststrate n.. Oostweg 27 - Krabbendijke 255

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3