GLANZENDE VORM Liebreclits debuteert tegen Salonen enKositsjkin ENCYCLOPEDIE OVER VISSERSLATIJN BETOGINGEN IN ROME EUROPESE SCHAATSEL1TE SOMBER HET DOOITAN OOSTERIiOUT IN TEGEN POPEIJUS Gemiddelde van 1.500 naar de nieuwe Zaterdag 4 februari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 13 JOHANNESEN VERDEDIGT i KROON Meurend ong" Wedstrij dprogramma van de I.C. OVERDEKT TENNIS Franse nederlagen op eigen terrein Rijvers moet worden geopereerd Ook op 5 km TENNISTOERNOOIEN IN KOMEND SEIZOEN Amerikaanse zwemploeg start in Zwolle Ter nagedachtenis aan Duncan Edwards Spurs sterk favoriet voor Engelse beker Hengelen een volwassen sport geworden Zelfde taktiek Niet fraai Vroeger begin van de tenniscompetitie? WEDSTRIJDEN VASTGESTELD TOERNOOI COUPE CHANELLE Zwemtitelstrijd in Heerlen Volleybalcommissie voor kwestie-Reva benoemd V.N. Recordpogingen van zivemsters Sport in het kort AFGELASTE SPORT Om Zuid-Tirool 10.00-17.00 u en 19 30-22.30 u en zondagen 10.00-18.00 u Toegang fl. 2,50. f HELSINKI (A.N.P.). Rudi Liebrechts, de benjamin van de Nederlandse afvaardiging bij het Europese kampioenschap hardrijden in Helsinki, maakt vandaag zijn debuut in de inter nationale schaatsarena tegen niemand minder dan de Finse toprijder Toivo Salonen en de Olympische kampioen 1960 op de 5000 meter, Viktor Kositsjkin, op het ogenblik Ruslands sterk ste vertegenwoordiger. De gisteravond in de raadszaal van het stadhuis verrichtte loting heeft dit beslist. Een alleszins gun stig lot, zoals vrouwe fortuna ook de overige Nederlanders ditmaa) haar gunsten schonk, Henk van der Grift, die met Liebrechts voor de 500 en 5000 meter in de eerste groep was ingedeeld, trof het al evenmin slecht: op de 500 meter tegen de weliswaar als sprinter niet zo sterke Rus Kositsjkin doch op de 5000 meter tegen Nils Aaness, de tweede Noorse man achter de veel voudige kampioen Knut Johannesen, Een gunstige loting onder nor male omstandigheden. Helaas, de om standigheden zijn in Helsinki voor een sc'naatskampioenschap nog verre van ideaal. De verwachte regen mag dan in de na'cht van donderdag op vrijdag zijn uitgebleven, de goten konden het dooiwater bijna niet verwerken en de dooi zette de gehele vrijdag door. De Nederlander en voorzitter van de technische commissie van de interna tionale schaatsfederatie, .Henny Roos, die gistermiddag een keurend oog over de ijsvlakte in het Olympisch stadion had laten gaan, ziet het al even somber in als alle hier in Hel sinki verenigde schaatsexperts. ,,Als er enkele paren over de baan zijn gegaan, is er niets meer van heel", zo luidde zijn oordeel over de Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. De wedstrijd, die de Internationale Lawntennisclub vol gend weekeinde tegen de Belgische IC speelt, is de eerste van het programma dat voor 1961 opgemaakt is. Een return wedstrijd tegen de Belgische IC op een overdekte baan in ons land komt ook aan de orde. Daarna, op open banen, een wedstrijd tegen Cambridge in ons land en twee wedstrijden in Enge land. In één. week speelt nl. een ploeg van de IC eerst tegen een team van Warwickshire (dat revanche wil voor de rake nederlaag vorig jaar te Noord- wijk) en daarna tegen een ploeg van de Engelse IC. Direct na Wimbledon wordt in Zweden de IC-week gehouden; een toernooi voor teams van de IC's uit verschillende lan den, dat eenmaal in de vijf jaar wordt gespeeld. Voorts staat ook de jaarlijkse wedstrijd tegen een topploeg van de oudere jeugd op het programma. Deze zal kort voor de wedstrijden om de Galeabeker wor den gehouden. Eigen nieuwsdienst PARIJS. Geen enkele Franse spe ler in de laatste vier van het heren enkelspel in de Franse tenniskampioen schappen overdekte baan! Molinar: werd reeds in de eerste ronde versla gen door de Zweed Halberg in vijf sets. Darmon in de derde uitgeschakeld door de Nieu.vzeelar-der Otvvav 2—6 6 63 60 86 en Grirda in de kwart finale door de Soanjaard Santana 4—6 0—6 6—2 7—5 8-6. Het heeft er de schijn van dat de Franse soelers geen vijfsetters kunnen wir.nen, zelfs al win nen zij de eerste twee -els. Het enige opvallende was de uitstekende partij die Barclay speelde en op het kantje verloor van Santana 61 79 36 6 3 57 in de derde ronde De uitslagen van de andere drie kwartfinales dan die van Gr nda waren: Krtght <F,n?.) versl. Tachini (It.) 7—5 6—1 4—6 6—3: S'.uck (D'i. versl. Otway (N.Z.i 62 75 64; Ulrich (Den.) versl. Leclerc (Fr.) 6—4 8—6 6—2. In het damesenkelspel waren de uit slagen van de kwart;.:'" es; mei. Mor timer (E.) versl. mej. Mercelis (B.i 6— 1 (J4- mej De ia t' ur ie (Fr.) versl. mej. Catt (E.) 6 A 6—4; mej. Haydon (E i versl. mej. Huvé (Fr.) 6—0 6—0: mej. Couteix (Fr.) versl. mevr. Silk- Buxton (E.) 62 64. Herenduibbelspel, halve eindstrijden: Darmon en Pilet versl. Was.ier en San tana 6—4 6—0 4—6 1—6 6—3; Contet en Gr nda versl Mandariro en Mills 6—3 5—7 1—6 6—1 6—4. SAINT ETIENNE (ANP). Kees Rijvers, de linksbinnen van Saint Etien- ne zondag nog bijzonder goed op dreef in de voetbalwedstrijd tegen Troy- es is in een ziekenhuis opgenomen. De Nederlander zal dezer dagen een blindedarmuperatie moeten ondergaan, zodat zijn Franse club het enkele we ken zonder de steun van de Bredanaar mnet stel en. kwaliteit van het ijs. Waarschijnlijk is daarom voor Liebrechts en Van der Grift belangrijker, dat zij op de 500 meter respectievelijk de tweede en derde serie starten, dan tegen wie dit gebeurt. Daarom ook mogen Zee en De Gratff niet mopperen, dat zij als respectieve lijk eerste (tegen de wereldkampioen I960, de Rus Boris Stenin) en derde (tegen de Noor Reidar Bettum) van de tweede groep starten. Lourens ten slotte sluit met de Rus Kotov de rij op de 500 meter. Ook op de 5000 meter zit Liebrechts in het voorste gelid. Hij start met Kositsjkin als tweede paar. En nu dringt zich de grote vraag op, hoe Liebrechts zich zal houden tegen deze gerenommeerde tegenstander. „Och, als wielrenner is hij wel wat gewoon. Daarom geloof ik niet, dat 'hij door de reputatie van Kositsjkin bij voorbaat geslagen is", oordeelde Klaas Schenk, de Nederlandse coach, die al evenmin ontevreden was over het re sultaat van de loting. Van der Grift bindt op de 5000 meter in het zevende paar de strijd aan met de Noor Aaness, wiens tijden op deze afstand scherper staan dan die van onze landgenoot. Van der Grift heeft echter in de wedstrijden, die hij dit seizoen al reed, getoond als stayer vorderin gen te hebben gemaakt. Het lot mag de Nederlanders dus gunstig gezind zijn geweest, van de omstandigheden zal echter bijzonder veel afhangen. Zal vanavond de wedstrijden beginnen 's middags om vijf uur het kwik in de thermometer onder het vriespunt dalen, of zal Hel sinki onder de invloed van het dooi- weer blijven? Het zyn allemaal vragen, waarop zelfs de metereologen het ant woord schuldig moeten blijven. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM De toernooicommissie van de tennisbond heeft in grote lijnen het programma voor het komende sei zoen vastgesteld. Daaromheen kunnen zich dan de vele, zeer vele toernooien en andere wedstrijden van clubs groe peren. Voor het merendeel zal dit pas na midden juni het geval zijn, want tot zolang neemt de competitie de zondagen i in beslag. De voornaamste wedstrijden voor het komende seizoen zijn: 58 april, jeugdtoernool om de Kni- ckerbockerwisselbekers (enkelspelen voor meisjes en jongens tot 20 jaar); 1925 juni en/of 28 juni2 juli districtskam- pioenschappen A, B. C. jeugd: 9 juli ex hibitie van Wim'oledon-spelers; 10—16 juli Eindhoven (internationaal toenooi) 1719 juli wèdstrijden voor oudere jeugd Hot 20 jaar); 24—27 nationale jeugdkampioenschappen (tot 18 jaar); .24--30 juii Hilversum (internationaal); 26—30 juli wedstrijden om de Galea-be- ker, in België; 7—10 augustus jeugd- vormingskamp te Velp, gevolgd door in terland-wedstrijd voor de jeugd; 1420 augustus nationale kampioenschappen te Schevcningen; 26—27 augustus België— Nederland (gemengd); 23 september NederlandDuitsland (gemengd) ver moedelijk te Emmen; 2124 september damesdriekamp ZwitserlandFrankrij k te Luzern. Hierbij komt dan nog de wedstrijd voor de Davis Cup ZwitserlandNeder land en eventueel de tweede ronde in ons land (24 juni). O Voor de internationale badmintonkam pioenschappen van Nederland, die op 11 en 12 februari in het Krelagehuis te Haarlem worden gehouden, hebben 52 buitenlanders ingeschreven. 9 Feijenoord speelt op zaterdag 11 fe bruari te Rotterdam een vrienschappe- lijke voetbalwedstrijd tegen De Vole- wijekers. Aanvang 3 uur. Bezzabotny en Priatel, de twee Rus sische paarden, die voor de Prix d'Hiver (14 februari te Sterrebeek) zijn inge schreven, bleven in een koers te Vin- eennes ongeplaatst. Eerste werd Josse-| lin V; dan volgden Isk&nder F, Mariette en L. Charmeuie. Dj loting v )->r de 5'H) 5U00 m had het volgende resultaat: 500 m: Eerste rit: Grishin (Rusland) —De Riva (Italië)tweede rit: L i e- b r e c h ts (Ned.)Salonen (Finland) derde rit; Kositsjkin (Rusland)V a n der Grift (Ned.); vierde rit: Joki- nen (Finland)Stille (Denemarken); vijfde rit: Aaness (Noorw.)Karenus (Zwed.); zesde rit: Johannesen (Noorw.) Strutz (Oostenrijk)zevende rit: Kou- prianoff (Fr.)Wilhelmsson (Zweden); achtste rit: Stenin (Rusland)Z e e (Ned.); negende rit: Gontsjarenko (Rus land)—Gios (Italië); tiende rit: Bettum (Noorw.)D e G r a a f f (Ned.)elfde rit: Seierst.en (Noorw.)Brogren (Zwe den) twaalfde rit: Sakhof (Fr.)Nilsson (Zweden); dertiende rit: Tapiovaara (Finland)Baeckmann (Zweden); veer tiende rit: Maier (Noorw.)Launonen (Finland)vijftiende rit: Kotov (Rus land)Lourens (Ned.). 5000 m: Eers-te rit: De RivaSalonen; tweede rit: KositsjkinL iebrechts; derde rit: Strutz—Steninvierde rit: Karenus Kouprianoffvijfde rit: StilleTapio vaara; zesde rit: BaeckmannJohanne sen; zevende rit: Van der Grift Aamess; achtste rit: Z e eSakhof; negen de rit: MaierJokinen; tiende rit: Seier- stenNilsson; elfde rit: KotovDe Graaff; twaalfde rit: GiosGontsja renko; dertiende rit: BrogrenLou rens; veertiende rit: GrishinBettum; vijftiende rit: LaunonenWilhelmsson. ZWOLLE. (A.N.P.) De landen- awemwedstrijd tussen de Nederlandse en de Amerikaanse damesploeg zal op 19 en 20 augustus in het openluchtbad te Zwolle worden gehouden. JOHANNESEN prolonfferen van de Europese titel wordt zwaar karwei. DUDLEY. Twee glas-in-loodramen zijn in het Engelse stadje Dudley ter nagedachtenis aan Duncan Edwards in de St.-Fran.cislkerk geplaatst. Edwards was een van de sioelers van de voetbalclub Manchester United, die gedood werd bij het vliegtuigongeluk in 1958 bij Munchen. Hij was geboren in Dudley en de inwor-ers ,waren erg trots op zijn prestaties zowel in Manchester United als in het Engelse nationale elf tal. waar de 21-jarige enige malen voor sipeelde. Zij brachten geld bijeen voor een glas in-loodafbeel.ding van Edwards in het rood van Manchester United en een in het wit, de kleur van het Engelse shirt in, internationale wedstrijden. LONDEN. Tottenham Hotspurs is nog steeds met een flinke marge favo riet voor de Engelse voetbalbeker. In de Victoria Club te Londen kwamen de volgende cotes tof stand: Spurs 5 voor 2; Burnley 4—1; Sheffield Wed. 9—2; Newcastle 101; Sheffield Wed. 92; Villa 141; Birmingham 161; Black burn 181; Sheffield Un. 221; Sunder land 281; Norwich 40—1; Luton 661. De rest van de clubs is voor 1001 en nog betere prijzen te krijgen. N7ELE tientallen jaren later dan in de ons omringende landen is het hengelen in Nederland een vol waardige sport geworden. In Enge land, Duitsland en Zwitserland werd al zeker een halve eeuw lang de hengelsport beschouwd als vermaak en ontspanning voor lieden uit alle rangen der samenleving, topn ten onzent de openbare mening ten onrechte de hengelaar nog steeds beschouwde als een wat losgesla gen, lui gezinshoofd dat zich, met behulp van een hengel en een fles jenever, aan zijn plichten onttrok. Eigenlijk gaf, onmiddellijk voor de oorlog, de verschijning van Geudekers prima hengelboek ,,Beet" het punt aan waarop de waardering voor de hengel sport in Nederland als gezond en spor tief vermaak voor iedereen begon. Dat boek was bovendien het eerste echte geschrift van enige betekenis over de hengelsport. Recept Sedertdien heeft het hengelen Neder land veroverd; honderdduizenden ont vluchten geregeld steden en dorpen om in de polders, op de plassen en langs de zee te genieten van een sport die tevens gezonde recreatie is. Het re cept: ,,Ga eens een paar weken vis sen", is in doktersspreekkamers heel gewoon geworden. De schrijvers onder de hengelaars hebben deze ontwikkeling begrepen, aangegrepen en daardoor gestimuleerd. De markt wordt de laatste jaren over stroomd door boeken over deze sport. De hengelaar vindt thans voorlich ting in alle maten en prijzen, en daar onder gelukkig veel goede. Men moet aannemen dat de adepten van de sport deze voorlichting waarderen, an ders zouden die boeken niet schier aan de lopende band blijven verschijnen. Deze ontwikkeling van het hengelen en de hengelsportliteratuur heeft nu een nieuw hoogtepunt bereikt: Er is jen Encyclopedie van de Sportvisserij .erschenen, geschreven door Jan Schreiner. Nu, van een sport waarover een encyclopedie van 444 grote pagi na's met talloze illustraties bestaat mag men zeggen dat zij volwassen is geworden. Kostelijk Maar niet alleen daarom verheugt ons de verschijning, bij Elsevier, van dit prachtige boek. Blijdschap is er ook omdat nu, in één deel, is saam- gebracht alle technische en sportieve informatie die de hengelaar zich maar kan wensen. Bij tal van steekproeven heeft Schreiners encyclopedie ons geen enkele keer in de steek gelaten. Dankzij de medewerking van Jules Scholliers geeft het boek ook de Vlaamse hengelaar alles wat hij wenst. De illustraties zijn overvloedig en dui delijk, de uitvoering van het boek is kostelijk. Schreiners Encyclopedie van de Sportvisserij is een boek dat bewijst, dat het hengelen in Nederland nu een volwassen sport is. Van de vele andere hengelboekjes die de laatste tijd zijn verschenen, noe men we met genoegen Uit de soepele pols door twee vermaarde sportvissers A. van Onck en C. J. van Beurden. Een goede en duidelijke handleiding voor hen die de werptechniek goed on der de knie willen krijgen. Van dezelfde twee schrijvers: Zilver en goud uit plas en polder. Een duide lijke en instructieve beschrijving van de wijze waarop men, met vaste hen gel, werphengel of vliegenhengel, in on ze poldervaarten en weteringen de voorn aan het kleed kan zitten. Beide boekjes verschenen bij Ad. M. C. Stok, Den Haag. v. d. V. KOPENHAGEN (Reuter). De Shell Oil Company zal in Denemarken een nieuwe raffinaderij bouwen. De kosten worden geraamd op 225 miljoen kronen. De raffinaderij krijgt een jaarlijkse ca paciteit van twee miljoen ton ruwe olie. Met de bouw zal eind volgend jaar wor den begonnen. Van een onzer verslaggevers BREDA Het toernooi om het biljartkampioenschap driebanden te Breda belooft een interessant einde te krijgen. Wat nu reeds op de eerste twee dagen in restaurant Moderne is gebeurd, overtreft alle verwach tingen. Het aantal partijen in zestig beurten of minder heeft op de helft van dit toernooi dat van het vorige kampioenschap reeds met driehon derd procent overschreden. Bovendien is het beloop door het verrassende resultaat van de „zwak keren" Doggen en Sweering zo, dat enkele favorieten reeds tegenover elkaar hebben gestaan. Alleen De Ruyter is nog langs zijn concurrenten gewandeld met als gevolg de volle winst. Van Oosterhout, Popeijus en Teegelaar hebben elkaar in het drie- bandenspel reeds bestreden en van hen is Van Oosterhout als de sterkste te voorschijn gekomen; in die onder linge strijd om de plaats in de finale hebben Teegelaar en Popeijus hun enige twee nederlagen geleden. Hoogstwaarschijnlijk dus een eind strijd tussen De Ruyter en Van Oos terhout tenzij de verrassing Dog gen vandaag nog roet in het eten van de Bredanaar gaat gooien. v Wat een bijzondere explosie heeft Van Oosterhout gisteravond veroor zaakt. Wonderbaarlijk was zijn reactie op de nederlaag tegen Teegelaar; onge looflijk zijn kracht. Zijn spel was van een mathematische zuiverheid, van een snelheid en een berekening als zelden wordt vertoond. Veertig beurten een gemiddelde van 1.500 dat over zestig punten in Nederland nog nimmer werd bereikt. Popeijus, de sterke driebander, was volkomen machteloos want deze Van Oosterhout was niet te stuiten. De Rot terdammer kon hoogstens zijn moyenne opvijzelen. Hij deed dat want te ver liezen met 0.900 als gemiddelde is eigenlijk geen nederlaag meer. Het klamme zweet stond de toe schouwers gisteren in de handen, toen i Teegelaar én Van Oosterhout voor dezelfde spanning in restaurant Moderne zorgden als zij op 15 janua ri hadden gedaan in het Groothandels gebouw te Rotterdam, toen zij elkaar de titel bandstoten betwistten. Tee gelaar nam in die adembenemende fi nale aanvankelijk een grote voor sprong, zag die slinken en moest de overwinning bijna nog aan de Bre danaar afstaan. Zo was het ook gisteren te Breda. Na dertig beurten was de stand 12 30 in het voordeel van de Rotterdam mer, na zestig beurten nog 3145. acht voorafgaande missers bracht de honderdste beurt ten slotte de verlos sing voor Teegelaar en de eerste ne derlaag voor Van Oosterhout. Ook Doggen ondervond een terug slag van de eerste dag. Hij had een ijzersterke Popeijus tegenover zich, zo sterk als in zijn kampioensjaren. Te genover zulk spel stond de 42-jarige debutant machteloos. Daarvoor ont brak het hem nog aan ervaring in dit selecte gezelschap. Desondanks speel de hij nog met een gemiddelde van boven de 0.700. Het reikte echter niet naar dat van de Rotterdammer: na 57 beurten 1.052. De Ruyter bleef dus als enige on geslagen speler over, hetgeen hem ove rigens meer moeite heeft gekost dan de cijfers doen vermoeden. Tot in de 40e beurt bij de stand 45—41 kon de zeventigjarige veteraan Broekhuizen gelijke tred met De Ruyter houden. Maar de Waalwijker; jagend op een hoog gemiddelde nu er veel kapers op de kust voor zijn titel zijn, liep daar op constant van de Arnhemmer weg om in 54 beurten uit te raken. Sweering, bijzonder sterk op het wapen van de karot waarmee hij op de eerste dag zo verrassend Popeijus versloeg, paste deselfde tactiek toe te gen de Amsterdammer Lorist. Met succes al gaf Lorist elke keer uitste kende tegenzetten. Twaalf poedels van Lorist in de laatste zestien beur ten waren voor Sweering net genoeg om een tweede overwinning te grij pen. Zo fel kwam ook Teegelaar na zijn slopende honderd beurten tegen Van Oosterhout terug. Terwijl de Braban der de beste prestatie van dit toernooi tot nu toe op de andere tafel leverde, bereikte ook Teegelaar voor het eerst de grens van precies één. Hij over schreed die zelfs want in 58 beurten explodeerde hij tegen Broekhuizen, die op 36 achterbleef. 57 90 5 0.633 60 90 6 0.666 40 57 6 0.701 60 57 7 1.052 Van Oosterhout 59 100 4 0.590 60 100 4 0.600 60 54 6 ï.lll 46 54 7 0.851 60 58 6 1.034 36 58 4 0.620 Van Oosterhout 60 40 8 1.500 Popeijus 36 40 4 0.900 Bij het ter perse gaan van deze edi tie kwam het bericht dat De Ruyter zyn eerste nederlaag leed: Sweering versloeg hem in 58 beurten. Op dat moment ging de inzinking van Van Oosterhout over op Teegelaar die even hard begon te schutteren als de Bredanaar in het begin van. de par tij had gedaan. Het was werkelijk geen fraai spel, volkomen op verdedi ging ingesteld, maar wat was de spanning ondragelijk. Steeds meer naderde Van Ooster hout, tot op 5259 in de 90e beurt tot.... 5959 in de 98e. Na een poe del van Teegelaar kon de Bredanaar de winst grijpen, maar ook hij faalde. In de volgende beurt misten de in middels lijkbleek geworden spelers beiden opnieuw, in de 100e Van Oos terhout zelfs voor de derde maal. Na Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM De tenniscompetitie zal waarschijnlijk niet op 23, maar op 16 april beginnen. Daartoe is overleg gaande tussen de competitieleiding en de clubs uit de hoofdklasse. Het nut zou zijn, dat dan de competitie in die klasse regelmatiger zou verlopen. Het overleg gaat ook over het stil zetten van de hoofdklasse op een zondag dat een van de clubs uitstel krijgt we gens het afstaan van spelers voor inter nationale wedstrijden. Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag zijn al aangewe zen als inhaaldagen. DEN HAAG (ANP). De wedstrijd data van het voetbaltoernooi om de Coupe Chanelle het jaarlijkse drielan- dentoernooi tussen de zaterdagteams van Nederland, België en Frankrijk zijn bekend. Op 29 april speelt Nederland in Pa rijs tegen Frankrijk. De wedstrijd. Bel giëFrankrijk is vastgesteld op 13 mei te Gent. Voor de ontmoeting Nederland België is zaterdag 27 mei gereser veerd. Deze wedstrijd wordt in Katwijk gespeeld. België verdedigt de wissel- beker. Het Nederlandse bonds-zaterdagteam zal op 11 februari in Haarlem een oe fenwedstrijd spelen tegen het elftal van Haarlem. DEN HAAG (ANP) De Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft de organi satie van de Nederlandse kampioen schappen schoonspringen en zwemmen, die op 4, 5 en 6 augustus zullen worden gehouden, opgedragen aan de Zwemclub Oranje Nassau in Heerlen. De interland-waterpolowedstrijden tus sen de senioren en junioren van Neder land en België op 9 juli worden georgani seerd door de Leidse Zwemclub. Het bondsteam is voor die ontmoeting als volgt samengesteld: Doel: Woudsma (DES); achter: Vis ser (Heerjansdam) en Vos ('s-Graven- zandse SV); midden: Scherpenhuizen (Zwart Wit '28), Aandewiel en Van Duyn (beiden Quick Boys); voor: Bout (Huizen), Nieuvvstraten (Zwart Wit '28), Visser (Huizen), Van Dalfzen (Sportclub Genemuiden) en Slagboom (De Zwer ver). DEN HAAG, (A.N.P.). De bonds raad van de Nederlandse Volleybalbond heeft dezer dagen de commissie ad hoe benoemd, die de gang van zaken rond de kwestie-Reva zal onderzoeken. De commissie bestaat uit de heren P. M. van Dorst, G. Bottinga en A. We- demeyer. ROME (Reuter/AP) De kwes tie Zuid-Tirool heeft in Italië op nieuw tot verhitte gemoederen ge leid. Op verscheidene plaatsen in Rome kwam het gisteren en eer gisteren tot botsingen tussen beto gende studenten en de politie. Vijf entwintig agenten liepen verwondin gen optwintig betogers werden in de kraag gevat. De betogingen, die onder andere voor de Oostenrijkse ambassade bij kans het karakter van een veldslag aannamen, vielen samen met het de bat in de Italiaanse kamer van afge vaardigden over het Oostenrijks-Itali aanse geschil inzake Zuid-Tirool. Het vorig weekeinde waren de bila terale besprekingen over de behande ling van de Duits-sprekende minder heid in het na de eerste wereldoor log bij Italië gevoegde Zuid-Tirool (Alto Adige) in een impasse geraakt. De Oostenrijkse minister van bui tenlandse zaken. Bruno Kreisky, wil bij een verder falen van het overleg de Verenigde Naties verzoeken om een commissie van onderzoek naar het gebied te zenden. In Italië zijn ook stemmen opge gaan om deze slepende kwestie die de verstandhouding tussen beide lan den zeer nadelig beïnvloedt, aan het Internationale Hof van Justitie in Den Haag voor te leggen. De Oostenrij kers eisen voor het gebied rondom Bolzano gewestelijke autonomie om de 250.000 Duits-taligen daar beter aan hun trekken te Jaten komen. Uit Rome, Florence en Padua zijn politieversterkingen naar Zuid-Tirool gezonden om het hoofd te kunnen bie den aan de verwachte stijging van het aantal gewelddaden en aanslagen op gebouwen en monumenten. Advertentie de sigaar die je goed doet! PEfitAS bijvoor beeld - 'n lekker klein sigaartje voor 14 cent NAARDEN (ANP). Marianne Heemskerk en Adri Lasterie, twee zwemsters die het afgelopen weekeinde van zich deden spreken tijdens de inter nationale zwemwedstrijden in Bremen, zullen een poging doen de Nederlandse records in 25 meterbaden scherper te stellen. Op maandagavond 6 februari zal Ma rianne Heemskerk in Na arden trachten het record op de 200 m vlinderslag, dat sinds 31 maart 1960 met 2 min 32,9 sec op naam staat van Tineke Lagerberg, te overtreffen. Adri Lasterie zal trach ten het Nederlandse record op de 200 m vrije slag, dat met 2 min 19,8 sec op naam staat van Corrie Schimmel (7 fe- br. '59 gevestigd), te verbeteren. Van Oosterhout kwam na zijn ver loren partij tegen Teegelaar tot een explosie in zijn partij tegen Popeyus. Door. een aardversehuiving op Lewo- batang, een van de kleine Soenda- eilanden, zijn 36 mensen om het leven gekomen. Het gebied werd door storm en zware regenval geteisterd. Het Zweedse ijshockeyteam heeft te Stockholm een verrassende overwinning van 40 behaald op Trial Smoke Eaters; de club. die Canada zal vertegenwoor digen op de wereldkampioenschappen in Zwitserland. De tussenstanden waren 2—0, 0—0, 2—0. 9 De Amerikaanse atleet Charles Du mas, Olympisch kampioen hoogspringen in 1956 te Melbourne, is tot de rijen der profs toegetreden. Hij heeft zich verbon den aan de Amerikaanse voetbalclub San Diego Chargers. In een internationale dressuurproef voor rijpaarden, die deel uitmaakte van het indoor concours hippique te Berlijn, eindigde de Nederlandse mevrouw Siem- Roderwald op de eerste plaats. Mevrouw Benedictus werd derde achter de Zweed se mevrouw Sevelius. De plannen voor een skeltercircuit in Driebergen verkeren in een vergevorderd stadium. Reeds op 3 april wil men in Driebergen races houden op een gedeelte van de gemeentelijke sportterreinen, dat nog voor dit doel moet worden gereed gemaakt. DEN HAAG (ANP) De voor van daag vastgestelde voetbalwedstrijden in de afdelingen Groningen en Twenta zijn m verband met de slechte weersom. standtgpedcq afelst. Advertentie 2 FEBRUARI T/M 12 FEBRUARI

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 13