Raar gescharrel met gestolen effecten EEN GEADVERTEERD ADRES GEEFT VERTROUWEN en U Kijk niet op een OPVOERING VAN EEN VREEMDE COMEDIE POLITIE BESCHULDIGD VAN UITLOKKING 'jeeü.^wtl Woensdag 1 februari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD SPAARBANK VOOR PROTESTANTS NEDERLAND Als wassen niet meer i kabouters! Waarom kiest U De Gruyfer's chocolade? zo voordelig door 10°/o korting I Pag. 6 kijk niet op e je zo 10 °L korting GEMEENTE MIDDELBURG Maten en Gewichten Herkeuring Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de herkeuring der maten en gewichten zal plaats hebben voor die gemeente in het voormalig ontvangerskantoor, Stadhuisstraat 3, op: dinsdag woensdag donderdag vrijdag maandag dinsdag woensdag 44 Eenvoudige heer Herv. zoekt juffrouw ongeveer tot 60 jaar voor buitenlandse reizen. Brieven onder nr. A 5842 Bureau Zeeuwsch Dagblad. Welke landbouwer of 7 februari 1961 van 10.30—12 en 13—17 uur tuinder, heeft werk in rui- 8 februari 1961 van 8.30—12 en 13—17 uur I me eventueel dubbele 9 februari 1961 van 8.30—13 en 13—17 uur: woning voor aank. ge- 10 februari 1961 van 8.3012 en 1316.30 u. 13 februari 1961 van 10.0012 en 1317 uur 14 februari 1961 van 8.3012 en 1317 uur 15 februari 1961 van 8.3012 en 1315 uur Voorts wordt medegedeeld: le. dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen zoveel mogelijk is oproepingen zullen wor den uitgereikt, vermeldende het tijdstipp, waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat de verplich ting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. 2e. dat de maten en gewichten schoon, droog en roest vrij moeten worden aangeboden om onderzocht te worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewas sen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 3. dat de maten en gewichten vóór 1 oktober 1962 ge stempeld moeten zijn met de letter z en dat er bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewich ten te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Dor drecht, Vest 261, elke woensdag, geen openbare feest dag zijnde, van 912 en 13.3016.30 uur. 4e. dat de maten en gewichten, die gestempeld zijn met het afkeuringsmerk db. niet in winkels, enz. mogen worden teruggehracht; 5e. dat ten bate van 's Rijks schatkist voor het onder zoek der maten en gewichten keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon moet worden be taald; 6e. dat de milligramgewichten niet op de herijkkeuring doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring kunnen worden aangeboden. De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de ge- gewichten franco per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet op postrekening nr. 507584 van IJkkantoor Dor drecht een bedrag van 40 cent worden gestort. Middelburg, 28 januari 1961. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE WIDT, Burgemeester. S. A. v. LEVERINK, Secretaris, lo. Correspondentschap Souburg Na opening op 2 februari 1961 zitting elke vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur in gebouw „Rehoboth", Paspoortstr. Rentevergoeding SR ongeacht de grootte van het saldo-tegoed. VERGEELDE WOL EN N0-IRQM WEER SMETTELOOS WIT! ADVERTEER REGELMATIG Al zijn uw gevels zo lek als een zeef wij maken ze potdicht met minstens vijf jaar garantie. (U kunt het ook zelf). Corn. v.d. Velde, Biezelinge, tel. 387 K 1102. 44 Wij verhuren Opeis Re- kord zonder chauffeur. Be spreek tijdig. Louisse Mid delburg N.V.. Gortstraat 60 —62. telef. 01180—2146. Mid delburg. 44 Alle kinderen spelen graag met een „Lego"bouw- doos, vanaf 3.75 tot 21.50. Aan'vullingsdoosjes 0,95. Geef ze ook het pas versche nen voorbeeldenboek a t 0,95. Verkrijgbaar in De Magneet, Vlasmarkt, Mid delburg. 44 Te koop gevraagd: Oude Schrijvers. P. M. Hoekman, Scheldestraat 109, Goes. zin bij of op rustig dorp op Zuid Beveland, met electra. water en tuin. Brieven ond. no. a 5843 Bur. v.d. Blad. Verpleegster worden 7 Onze cursus vangt aan op 1 april en 1 september 1961. Inlichtingen: Direktrice Diaconessenhuis, Parklaan 95 A, Eindhoven. 44 Mevrouw Van der Veen Seisweg 32 Middelburg vraagt werkster voor één morgen per week. 44 De laatste week oprui ming. Nog veel artikelen in prijs verminderd. Zie de etalage. Mej. Poppe, Gra venstraat 86, Middelburg. 44 Gevraagd: Net meisje voor huishouding en winkel; en een verkoopster voor en kele middagen per week. ,,De Weefstoel", Langevie- le 3, Middelburg. Laanbouwarb., leeft. 24 jaar met gezin zag zich gaarne geplaatst op Zuid- Beveland. Woning met elec- tr. en water moet aanwezig zijn. Liefst mei. Brieven on der No A 36 Bijkantoor Zie- rikzee v.h. Zeeuwsch Dag blad. 44 Wasspoeldroogcombina- tle van 598 voor 398 of 5 p.w. Direkt van fabriek. Daarom 200 korting. Vr. vrijbl. zichtzending. Dutrag, Postbus 485, Den Haag. IV ij galvaniseren Uw emmers, teilen, wasketels en verder voorkomend ijzer werk. J. Meeuwse, Grave- straat 59—61. Telef. 3783, Middelburg. 44 Ons lesmateriaal bestaat uit Opel 1961, Opel 1960, V. W. 1960. Renault-Dauphine 1960. Autorijschool Jasper- se, Middelburg, telef. 01180 —3387. 44 Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dragees 1,98. Bij apoth. en drogist. Bestel nu uw hennen bij P. de Kam. E 3 Westka- pelle. Tel. 259. 44- Terstond gevraagd een aankomende bakkersbe- diende of leerling. Bakke rij Noordhoek, Koudekerke. Z Te koop gevraagd water bak, 500 4 1000 liter. J. Riemens, Zuidstr. 2, Dom burg. Te koop of inruil kalf- koeien en pas gekalfde m. prod, lijsten. K. Huijsman, St. Laurens, tel. 2305. Te koop 2 in g. st. z. brommers Berini M 21 en HMW, Kerksteeg 3 't Zand Middelburg. 4f Volle Evangelie-gemeen te Middelburg. In het Schut tershof spreekt op vrijdag 3 februari a.s. om half acht ds. J. Starrenburg te Sluiskil. Wij hebben nog enkele beschadigde haarden en kachels tegen zeer lage prijs. Smederij Elsacker, Wemel- dinge, Tel. 372. Wie wil onze tuin ver zorgen en de helft daarvan te eigen bate bebouwen? C. Reyerse, Dorpsstraat 16, We- meldinge, tel. 372. 9HIL9PS PHIUSHfiVE met gegolfde 12» 44 Gezonde mensen, geluk kige mensen. Het maand blad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kij'k op uw gezondheid. Het is het voorlichtingsblad van de Kon. Nederlandsehe Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst. Bijna al le Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. Doktoren mei een grote praktijker varing vertellen in begrij pelijke taal, hoe u gezond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij u thuis". Spreekuur Thuis bevordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bij zonder interessante num mer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhanden. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0.90 postzegels extra ge frankeerd te sturen aan Maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotter dam. met vermelding: „Voor het nummer van de ze maand". Hebt u een girorekening? Dan is het gemakkelijker 0.90 over te sdhrijven o.p postreke ning nr. 121000 met op het ,;bij"-stroofeje dezelfde aan tekening. Van een onzer verslaggevers EN HAAG. Een zeer merkwaardige zaak 'is gisteren voor de rechtbank te 's-Gravenhage behandeld. Het ging om gestolen effecten ter waarde van enige tienduizenden guldens, die klande- stien waren verhandeld in een Haags café. Ten slotte kwamen zij weer in handen van de eigenaar in Driebergen, waar zij bij een inbraak waren meegenomen in een geldkistje, dat de inbrekers pas later konden openbreken. Eer de waardepapieren echter bij de rechtmatige eigenaar werden te rugbezorgd, heeft zich een zonderlin ge comedie afgespeeld, waarbij vol gens mededeling van de Haagse ad vocaat mr. G. Dekker, zelfs de po litie uit Utrecht en Driebergen zijde lings betrokken is geweest. De man die de stukken in het café in Den Haag in ontvangst had genomen, de zestigjarige Haagse koopman P. J. J. W., zou later op zijn beurt weer bedrogen zijn door twee particuliere detectives, die in samenwerking met enkele politiemensen de stukken weer van hem hadden laten stelen. „Waarom heeft de politie in Drie bergen en Utrecht niet ingegrepen toen men daar wist dat W. (de man die nu terecht stond wegens heling) de gestolen effecten in zijn bezit had?" zo vroeg W.'s verdediger, mr. Dekker. Hij liet daar op volgen, dat zijns inziens de politie heeft meege werkt aan uitlokking tot misdrijf, na melijk om W. er toe te bewegen de effecten te verkopen. ZONDERLING SPEL Mr. Dekker deelde de rechtbank nog mee. dat de politie het zonder linge spel heeft meegespeeld om te zorgen, dat de twee detectives met hun zonderlinge opsporingsmanieren de uitgeloofde beloning voor het te rugbezorgen van de effecten zouden kunnen incasseren. De officier van justitie, mr. Kern- per, stelde daar tegenover, dat hij lang heeft geaarzeld voor hij de Haagse koopman P. J. J. W. ging vervolgen wegens heling, resp. het in bewaring houden van de effecten met het oogmerk daar winst uit te halen, terwijl hij wist dat de stukken van diefstal afkomstig waren. De moeilijkheid was. zo zei mr. Kemper, dat de mogelijk strafbare feiten van uitlokking en het stelen van de stukken uit de auto. in een ander arrondissement waren ge pleegd, namelijk in Amsterdam. Het zou dus op de weg van de officier van justitie te Amsterdam of die te Utrecht hebben gelegen, deze zaken nader uit te zoeken. Dat is intussen niet gebeurd. Wel werd de Haagse koopman P. J. J. W. voor de rechtbank gedaagd, om dat vaststond dat hij in ieder geval de gestolen effecten geruime tijd on der zijn berusting had gehad. Verdachte W. verklaarde, dat hij de stukken van de Haagse koopman S., die hij kende als kleine Geert in ontvangst had genomen tegen beta ling van vijfhonderd gulden. Dat was geen directe koop, maar zijn bijdrage in een handeltje dat hij samen met S. zou doen. S. had hem gezegd, dat de stukken op dat moment practisch waardeloos waren. Mogelijk echter dat zij na verloop van tijd in koers zouden stijgen. ZELFS EEN KIND W. zei, dat hij het pakket had aan genomen, zonder de inhoud te con troleren. Thuis had hij pas gekeken wat er in het pakket zat. Er waren obligaties bij van Philips, Aku, De Gruyter en overheidsobligaties. Voorts nog aandelen van Philips en andere bekende firma's. ..Een kind weet, dat stukken van Philips veel waarde hebben", merk te de president op. W. zei echter dat hij er geen verstand Van had, hoe wel de bekende namen op de aan delen hem wel aan het denken had den gezet. Hij had een bank opgebeld, waar men hem naar de nummers van de stukken had gevraagd. Nadat hij die had opgegeven, kreeg hij te horen, dat het gestolen effecten waren die overal gesignaleerd stonden. „Toen heb ik geprobeerd er af te kemen, zei W. Ik durfde echter niet naar de politie te gaan en aan de andere kant had ik wel graag de vijfhonderd gulden terug, die ik aan S. had betaald". Hij zou ook nog een deskundige in Den Haag in de arm hebben geno men, die de effecten twee maanden onder zijn beheer had gehouden. Daarna kreeg hij ze terug met de me dedeling, dat de eigenaar zich spoe dig zou melden om de stukken in ont vangst te nemen. BEKENDE FIGUUR Wie er kwam. geen eigenaar. Wel ontmoette W. een bekende figuur van de speelbanken in Baarle Nassau H. H., die hem zei dat hij nu een par ticulier detectivebureau had opge- ind het heerlijke chocolade Gruyter*. van De -zo zacht. Puur melk De Gruyter looft 1000 hazelnootblokken uit voor de beste ant woorden. U krijgt 10 hazelnootblokken gratis als Uw antwoord behoort tot de 100 beste en leukste. in: Zó kunt tl Inzendt Neem een briefkaart. Schrijf er op: Ik kies De Gruyter's chocolade, omdat Huk 6» zin af met hoogster» 20 woorden. Vermeld duidelijk Uw naam en adres. Adresseer aan De Gruyter, postbus 276, 's Hertogenbosch. Uiterlijk zaterdag posten! afe Honderd winnaressen krijgen een waarde bon voor 10 hazelnootblokken thuis gestuurd. richt en prima relaties had met de politie. Hij kon het zaakje wel kla ren! Deze detective bracht W. weer in kennis met een gepensioneerd in specteur van de rijksrecherche A. uit Amsterdam, die ook een particulier detectivebureau heeft. Verder kwam er nog een detective aan te pas, een zekere Van D. uit Den Haag, die weer goede relaties had in de bankwereld. Er zou overleg zijn gepleegd met de politie in Utrecht en Driebergen. Onder het mom, dat de effecten te gen een hoge beloning zouden wor den afgegeven aan een employé van een bank in Amsterdam, toog het he le stel met de effecten in een huur auto naar Amsterdam. Zowel uit de verklaringen van W. als uit de stukken bleek verder dat in Amsterdam een rare comedie1 werd opgevoerd. De man die de auto. had gehuurd had er twee sleuteltjes bij gevraagd. Een daarvan was aan een handlanger gegeven, die de tas met de effecten uit de auto haalde, toen het gezelschap detectives met W. een glaasje bier ging drinken in afwachting van de bankemployé. De beide detectives die dit spelle tje in samenwerking met enkele po litiemensen op touw zouden hebben gezet, hebben inderdaad gezorgd dat de eigenaar in Driebergen de stuk ken terugkreeg. Zij ontvingen daar voor een flinke beloning, vertelde mr. Dekker. Toen zij echter hun werk hadden gedaan, werden zij zelf gearresteerd, maar later weer vrijgelaten. Zij zijn daarna niet vervolgd. Zij legden be zwarende yerklaringen af voor W„ doch werden niet voor de rechtbank gehoord. „Ja. zo gaat dat, meesmuilde de president. De bedrieger werd bedro gen. Van je vriendjes moet je het maar hebben. U ziet, die slaan toch door." De officier van justitie vond dat W. een flinke straf had verdiend, on danks het feit, dat hij de benadeel de partij in de hele affaire is. Mr. Kemper eiste acht maanden gevan genisstraf tegen hem. Mr. G. Dekker vond de heling niet bewezen. Ook onbewezen is volgens pleiter, dat W. de effecten onder zich heeft gehouden met het oogmerk er winst uit te halen. Hij wist niet eens dat het zulke waardevolle stukken waren, toen hij ze in ontvangst nam, aldus mr. Dekker. „Dat gelooft toch geen mens", wierp de president tegen. „Het gaat niet om geloven, het is een feit. W. komt niet met het ver haaltje van de onbekende! De man van wie hij ze kocht is bekend", ant woordde mr. Dekker. „Als hij ongezien zou kopen, zou hij de drie ton die hij bezit allang kwijt zijn geweest", merkte een van de bij zittende rechters op. Mr. Dekker hekelde de medewer king die de politie in deze hele af faire zou hebben gegeven. Hij vroeg vrijspaak subs, clementie. CHOCOLADE REPEN Dubbcltjcsrecp, melk en puur 10 ct. Blokreep, melk en puur40 ct. Picnicreep, melk en puur25 ct. Goud reep, melk en puur 20 et. melk-mokka20 ct. Hazelnootreep, melk 20 ct. Rozijnnootreep, melk 30 ct. Pindareep, melk20 ct. CHOCOLADE EN BONBONS Chocolade flikjes doosje 00 ct. Chocolade mokkaboontjes doosje 61 ct. Napolitain-assortiment doosje 75 ct. Napolitains, 4 smaken pakje 40 ct. Musketflikken100 gr. 45 cc. Chocolade pastilles, melk, puur xakjt 05 ct. Luxe pastilles, melk, puur zakje 75 ct. Luxe blik zeer fijne pastilles, melk, puur100 ct. Kattetongen, melk en puur doosje 80 ct. Chocolade oublies doos <75 ct. Tablettines, melk en puur. tablet 70 ct. Chocolade tablet, melk en puur 70 ct. Hazelnootblok, melk95 ct. Fondantbonbons doos 200 gr. 70 ct. Bonbons doos 200 gr. 140 ct. Luxe bonbons doos 200 gr. 180 ct. DE GRUYTER 'sLANDS GROOTSTE LEVENSMIDDELENBEDRIJF

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6