Krijn de smid maakt nog rijs- en riethaken KOENE KAPITEIN REDT TIENTALLEN LEVENS Vergeten waagstuk terug op televisie Geef de mannen w l meer kansen Inbreker liet auto achter UNIEK WERK IN PUTTERSHOEK Gevaar schuilt in opschorting van kernproeven Cf; Dinsdag 31 januari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD „IK HEB DE MENSEN ER NOOIT MEE ZIEN WERKEN" Orgie OPLOSSING SPEL 7 VERGISSINGEN Spaanse arbeiders naar Nederland Zuivering afvalwater in Rijnland Zweed verdedigt Hammarskjoeld TWEEDE PERSBUREAU IN RUSLAND AMERIKAANS RAPPORT ''///ffl xj- Xh XI- X- Tanker ramde sleepboot midscheeps voor mond van Waalhaven Onbekend Veel college maar te weinig t.v. Zwakke plek 1 Pag. 6 Van een onzer verslaggevers DUTTERSHOEK Krijn Arie Groeneweg (59), smid te Puttershoek, maakt nog rijs- en riet- haken, gereedschappen voor het kwijnende griend- en rietbedriif. Smeden, die dat oude ambacht nog uitoefenen zijn met een kaarsje te zoeken. Hij heeft er elke winter dagwerk aan. Dat is een unieke positie. Hij heeft die te danken aan de grote toewij ding waarmee hij zijn werk doet. Met een half oog op de smidse, waar een vinnig vuurtje een stuk ijzer verhit, zegt hij: Liefde voor het vak bestaat niet meer. Jonge lui willen zich niet inspannen om «en goede bijl te maken. Als ze mij zien zweten hebben ze er al genoeg van. Kijk verder maar eens wat ze tegenwoordig voor kunstsmeedwerk verkopen. Met die kunst maak ik riethaken. HIJ haalt het ijzer uit het vuur. Zijn forse gestalte richt zich hoog op en znet een klap, die in alle hoeken van de smederij voorwerpen doet trillen, laat hij de hamer op het ijzer neer komen. Zo komt de ene dreun na de andere neer op het doorschijnend ge le blokje metaal. Op verhaal Het zweet parelt de smid op zijn voorhoofd, maar het 'blokje wordt nau welijks anders van al dat geweld. Al leen begint het langzaam rood te wor. den en dat betekent dat het op ver haal begint te komen. Dat mag niet. Daarom gaat het weer het vuur in, Zodat Krijn op verhaal kan komen. Met de handen in de zij vertelt hij: Dat blok in het vuur is te vergelijken met een ijsco twee wafels van, ijzer met daartussen staal. Die had ik al aan elkaar gesmeed. Wellen heet dat. Er is maar één ogenblik waarop staal en ijzer goed samenvloeien. Je moet dat aanvoelen. Ben je te vroeg, dan smelten ze maar half samen. De bijl gaat dan bladderen. Ben je te laat dan verbrandt het staal. Als je dan tegen iets hards slaat, springt er een stuk uit de bijl. De onbarmhartige hamer en de ver zengende hitte van het vuur breken langzaam maar zeker de weerstand van het metaal en na een paar uur heeft het de vorm aangenomen van een rijsihaak. Daarvoor heeft Krijn de smid, zoals men hem in Puttershoek noemt, een paar duizend klappen van enkele kilo's moeten geven. Dan zit het zware werk erop en wordt de bijl afgewerkt in een orgie van rookwolken, dampen en gillende slijpstenen, die als. woedende draken verblindende vuurregens spuwen. Roodgloeiend gaat de bijl een bak water in. Als hij sissend en borre lend is afgekoeld komt de slijpsteen eraan te pas. Vervolgens laaien vlam men op en kringelen verstikkende rookwolken omhoog als de smid de gloeiende bijl in het houten handvat past. Mensenleven Eindelijk is de bijl klaar. Het vlijm scherpe lemmet daar steekt het staal tussen de ijzerlaagjes door zal een mensenleven lang grienden kunnen kaal hakken. Daar weet ik niks van, verklaart Krijn Groeneweg. Ek heb duizenden van die dingen gemaakt, maar iik heb de mensen er nooit mee zien werken. Ik ben smid. Ik maak de haken en .daarmee, is voor mij de kous af. Op de gewijzigde tekening: 1: Hoed kreeg één brede witte band. 2: Links hangende violoncel kreeg klankgat meer. 3: Hangende strijkstok werd omgekeerd. 4 Links hangende viool kreeg gladde kast. 5: Stoel achter bureau verdween. 6: Viool in de hand verloor kinsteuntje. 7: Klok bovenaan het plaatje verdween. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. In Madrid hebben® dr. ir. D. R. Mansholt, directeur-ge neraal voor de arbeidsvoorziening, en de heer F. de Iturriaga, directeur-ge neraal van consulaire zaken van de Spaanse republiek, een voorlopig ak koord geparafeerd over de tewerkstel ling van Spaanse arbeiders in Neder land. Het akkoord volgens het Fran se persbureau A.F.P. gaat het om ongeveer twaalfhonderd Spanjaarden moet nog door de parlementen van beide landen worden goedgekeurd. Het ontwerp regelt o.m. de positie van de Spaanse arbeiders, die op voet van gelijkwaardigheid met Nederland se arbeiders naar ons land komen. Ook wordt er een regeling in getroffen voor hun reis- en verblijfkosten. Eerder hieeft Nederland met de Ita liaanse regering een overeenkomst gesloten voor de tewerkstelling van tweeduizend Italiaanse arbeiders irn Nederland. Van die tweeduizend zijn er inmiddels 1450 aangekomen. De Spanjaarden die naar ons land komen zullen vermoedelijk in tegenstel ling tot het overgrote deel van de Ita lianen geschoolde krachten zijn. DEN HAAG (ANP) Provinciale staten van Zuid-Holland hebben gister middag besloten het reglement van het hoogheemraadschap van Rijnland te wij zigen, ten einde de zuivering van het afvalwater te kunnen regelen. De regle mentswijziging moet ook behandeld worden door provinciale staten van Noordholland. Het voorstel tot de wijziging is gedaan om het hoogheemraadschap gelegenheid te gevem zich rechtstreeks in te laten met de zuivering van het afvalwater. Het wil de vervuilers wel de vrijheid laten de zuivering van hun afvalwater zelf ter hand te nemen. Voor het schoonhouden van het boezemwater in het Rijnland moet een commissie van bijstand inge steld worden uit vertegenwoordigers van Rijnland, de gemeenten en de Kamers van koophandel en fabrieken in het ge bied. De kosten worden bestreden uit een omslagheffing ten laste van de ver vuilers van de boezem. Van onze correspondent STOCKHOLM. Oesten Undén, de Zweedse minister van buitenlandse za ken, heeft gisteren gezegd dat hij de aanvallen van de communistische lan den op Dag Hammarskjoeld, de secre taris-generaal van de Verenigde Naties, stuitend vindt. Undén, anders de gematigdheid zelve wanneer hij over de Sowjetunie spreekt, liet zich op deze wijze uit in de openingsvergadering van het parle ment. Ondanks de toegenomen moeilijkhe den in Congo, zei Undén, is Zweden be reid troepen in Congo onder het bevel van Hammarskjoeld te handhaven. Hammarskjoeld, aldus Undén, han delt rechtvaardig en doet al het moge lijke om Congo uit de moeilijkheden te helpen. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Op verdenking van diefstal van juwelen met een waarde van twintigduizend gulden heeft de Amsterdamse politie gisteren de 32-jarige G.A.U. gearresteerd. Zijn arrestatie kwam een dag na de dief stal. Dat was mogelijk doordat de ju- welendiefstal met een auto was ge pleegd, waarin de autopapieren wa ren achtergelaten. Toen de eigenaars van de juwelen zondagavond bij hun woning aan de Vinkenkade te Vinkeveen waren ge komen, bleek iemand het huis te zijn binnengedrongen. Het geluid van de deur joeg hem op de vlucht. Door het keukenraam ging hij naar buiten, achtervolgd door de bewoners. De achtervolgers zagen dat de in dringer probeerde een geparkeerde auto te bereiken. Zij verschansten zich in de auto, waarop' de achter volgde zich niet meer liet zien. In de auto lagen echter autopapie ren, die het de politie gemakkelijk maakten de eigenaar van de auto te vinden. Hij voldeed precies aan het signalement dat door de bestolenen was opgegeven.. MOSKOU (Reuter). Het offi ciële Russische persbureau Tass zal binnen afzienbare tijd een „concur rent" krijgen. Volgens Tass zelf heb ben enkele organisaties, waaronder de Unie van Russische journalisten, tot de oprichting van een tweede persbureau naast Tass besloten. Het nieuwe persbureau zal optre den als een onafhankelijke dienst en evenals Tass de apenbare organisa ties van nieuiws voorzien. In februari zal de oprichtingsvergadering wor den gehouden. Krijn Arie Groeneweg in zijn sme derij te Puttershoek. Daar maakt hij elk jaar nog een paar honderd rijs- en riethaken WASHINGTON (A.F.P.)Recht streeks pleiten voor een hervatting van de proeven met kernwapens doet de Amerikaanse commissie voor kern energie in haar gisteren uitgekomen uitvoerige rapport niet. Zij noemt ech ter wel een reeks van omstandigheden die een eventuele hervatting zouden rechtvaardigen. De leden van de commissie stellen dat het op het ogenblik technisch mo gelijk is ondergronds of in de ruimte boven de dampkring, proeven met kern wapens te nemen met weinig of geen kans op ontdekking. EENS MET POLITIEK De commissie zegt het geheel eens te zijn met de Amerikaanse politiek die is gericht op het staken van proeven met kernwapens op grond van een ver drag dat voorziet in afdoende interna tionale waarborgen. Zij acht het echter noodzakelijk de aandacht te vestigen op de gevaren die schuilen in het hand haven van een niet-gecontroleerd in ternationaal opschorten van de proeven. In het rapport wordt verder gesteld dat, hoewel kernwapens door labora toriumwerk kunnen worden verbeterd, grote vorderingen niet mogelijk lijken zonder het nemen van proeven. De in het afgelopen jaar aangemaakte kern wapens zijn geproduceerd op grond van de resultaten van de in 1958 door Ame rika in de woestijn van Nevada geno men proeven. De commissie erkent in dit verband dat radio-activiteit door proeven met kernwapens voor velen een bron van ongerustheid is, onverschillig of deze vrees wetenschappelijk gerechtvaardigd is of niet. Zij merkt op dat ondergronds of in de ruimte boven de ^dampkring proeven kunnen worden genomen die geen radio-actieve neerslag veroor zaken. AFSCHRIKWEKKEND Over de Amerikaanse kernbewape ning zegt de commissie dat de wereld weet dat Amerika over een flinke voorraad kernwapens beschikt, die een afschrikwekkende macht tegen agressie vormt. Er is nu een begin gemaakt met het verwijderen van verouderde wapens uit het arsenaal. Tot slot rept de commissie van de vervaardiging van instrumenten die in kunstmanen moeten worden aange bracht om kernontploffingen in de ruimte te registreren. Advertentie reclame en in het amusement zijn het lieftallige vrouwen, die de aandacht moeten trekken. IJ hebben uw antwoorden voor kennisgeving aangeno- HK men maar we houden vol: «{X in Engeland kan het wèl. De BBC 4( heeft omroepers die het in popula- E riteit op kunnen nemen tegen de omroepsters. De één is een echte mooie jongen, zeer geliefd hij de -{X vrouwen, de ander heeft een rus- Van onze televisieredacteur Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De sleepboot Maria J. met 45 mensen aan boord is gisterochtend vroeg voor de mond van de Waalhaven te Rotterdam over varen door een Belgisch binnenvaarttankschip. Aan het doortastende op treden van de 52-jarige sleepbootkapitein J. B. van Gelder danken velen hun leven. Zelf ontsnapte hij ternauwernood aan de verdrinkingsdood. „Het was reuze vuil weer, harde wind en regen", zo begon kapitein Van Gelder gistermiddag zijn verhaal. Hij lag in bed in zijn huis in de Olivier van Noortstraat op het Noordereiland. Met een gekneusde rib en een pijn lijke linker schouder was hij net uit het ziekenhuis Dijkzigt gekomen. Hij ging verder: „Het moet ongeveer tien voor zeven zijn geweest. Het was nog.donker maar de ramen van de stuurhut stonden open. Ik heb alle lichten rondom gezien: van de wal, maar ook van een zeeboot vlakbij, van kleinere vaartuigen en zelfs die van de roeiers. De lichten van de tankboot heb ik echter niet gezien." „Na de aanvaring dacht ik direct: kijken of ik de boot nog omhoog kan zetten, maar de wal was te ver weg. Of anders proberen vast te houden aan de tankboot. Dat heb ik toen gedaan. Ik heb voorop gauw een draad vast gezet op de tanker." „De Maria J. begon al te zinken, zo dat ik achter de mensen begon te jachten, dat zij moesten opschieten met overspringen op de tankboot. Er zijn er nog heel wat in het water te recht gekomen. Hoeveel weet ik niet meer." „Zelf ben ik er als laatste afgegaan. Ik zonk met het schip mee Het eind van het verhaal heeft hij later in het ziekenhuis gehoord: „Ik moet een minuut of tien in het water hebben gelegen. Met mijn gezicht voor over dreef ik daar. Ze dachten eerst, dat het een of andere baal was en daarom wilden ze die maar laten drij ven. Het is goed afgelopen met kapitein Van Gelder, evenals met de twee an dere onvarenden, die licht gewond naar het ziekenhuis werden gebracht. Ook zij zijn gisteren in de loop van de dag naar huis gegaan. De sleepboot Maria J. van het clas- sificeerbedrijf Junius was omstreeks half zeven van Katendrecht vertrok ken. Aan boord waren de bemanning, bestaande uit kapitein Van Gelder en de stuurman, en 43 personeelsleden van Junius. De laatsten moesten de bemanningen aflossen van vijf werk- boten, waarmee in de voorgaande nacht op verschillende plaatsen in de haven een karwei onderhanden was genomen. De eerste ploeg (kapitein, machinist, pomplieden en oliewerkers) moest op de steiger bij het rapportage bureau aan de mond van de Waal haven eraf. Toen de Maria J. de Nieuwe Maas overstak naar haar eerste meerplaa'ts naderde uit Pernis het tankschip Ci- terna 46, dat op weg was naar Ant werpen. Dit schip boorde zich met df voorsteven midscheeps aan stuurboorc in de sleepboot. tige dominerende persoonlijkheid, iw die juist weer bij mannen aan- Jr slaat. "r Nu Karin Kraaykamp als om- «[X roepster het scherm heeft verlaten X is één van de omroepidolen weg. Het zal voor een vrouw moeilijk X zijn die plaats te bezetten. T Een man, die zonder glimlach -Jx Ïen zonder lieve ogen een program- i ïrvE mensen nemen een televisie- ma aankondigt behoeft niet X \J kjjker, die schuchter waagt meteen doodernstig te zijn, maar ri, te veronderstellen, dat een kan een rustig, zakelijk accent "7* Cf man ook best de programma's op verlenen aan programma's die dat X de televisie kan aankondigen, niet nodig hebben. JC X}- serieus; maar toch wagen we het Wij willen u de vraag „HIJ of X er op. ZIJ?" niet als een geweldig pro- Negen mensen kondigen regel- bleem voorzetten. Het is meer zo- "ft matig in Nederland de program- maar een vraag: zouden veel kijk- <X ma's aan. Acht vrouwen en één sters het niet plezierig vinden wat Ar man. Van het aantal mensen, dat vaker een omroeper in het gezicht X naar de programma's kijkt, is te zien? vo meer dan de helft vrouwen. Waarom zijn het desondanks in T OOP SMITS, Nederlands enige bijna geheel Europa de vrouwen, J televisieomroeper, ondervindt, X die met hun glimlach omroepen? dat er ook voor hem een ze- X U hebt de antwoorden al klaar kere populariteit is weggelegd. V liggen: Er komen ai zoveel man- Vandaar dan ook dat u zijn foto nen op de televisie öf de hierboven vindt. J<7 omroepster is de gastvrouw, ze Alle eer aan Tanja, Hannie, X doet het zoveel gezelliger dan een Ageeth en de andere televisie- X man df een lief gezicht is meisjes, maar wilt u nu echt altijd "JX een onontbeeriijk etiket op de dat lachje, dat knikje en die inni- programma's of overal in de ge oogopslag zien? X TOEN DE jonge en ambitieuze regisseur Peter Glenville in 1955 op zich nam het toneelstuk De gevangene van Bridget Bolland te verfilmen, zette hij zich in voor een dubbel waagstuk. Het toneelstuk, dat in Londen veel succes had', behandelt het moeilijke thema van de geestelijke ondermij ning, waarmee in communistische sta ten aangeklaagden tot ogenschijnlijk vrijwillige bekentenissen worden ge bracht. Bolland laat dit proces tot een duel worden tussen een gevangen ge nomen kardinaal en een dokter, die eens zijn medestrijd'er was in het ver zet tegen de Duitsers, doch thans zijn meedogenloze en fanatieke tegenstan der is. Het duel wordt in woorden uitge vochten, in urenlange gesprekken, die de geestelijke weerstand van de kar dinaal moeten breken als eenmaal diens zwakke plek is gevonden. Het toneel kan lange gesprekken verdra gen, in de film is het woord altijd on dergeschikt aan het beeld. Dat was de eerste moeilijkheid, waarvoor Peter Glenville zich geplaatst zag. Het tweede waagstuk was van ge heel andere aard'. Hij koos als vertol ker van de kardinaal Alec Guiness, een filmspeler, die toen in slechts kleine kring bekend was en practisch alleen uit typische Engelse filmcome- dies, ofschoon hij kort na de oorlog in films als Great expectations en Oli- kritisch radio vandaag DINSDAG. De Franse opera is vanavond om tien over zeven (Hilv. 1) het doei van de Zwerftochten door operaland. Het Parijse Opera-orkest onder verschillende dirigenten voert dan fragmenten uit opera's van Gounod, Méhul, Godard, Massenet en anderen uit. Een Nederlands programma wordt om vijf over elf (Hilv. 1 en 2) tijdens het nationaal programma ter gelegen heid van de verjaardag van Prinses Beatrix uitgevoerd door het Omroep orkest onder Henk Spruit. Van de buitenlandse uitzendingen tippen wij een selectie uit Kiss me Kate om 16.21 op België Vlaams en Charles Aznavour op Luxemburg om vijf over acht. bekeken De Avro begon de nieuwe week met een nog al overladen programma, waarbij het oor meer te doen kreeg dan het oog. Een voor televisie ongewenste aanpak, die in Bussum hand over hand dreigt toe te nemen. Zo vormde de- rubriek Pers in persoon een vaag praatcollege, waaraan niet veel te be leven viel. De veranderingen die zich in de provincie voltrekken, kunnen niet in een halfuurtje voldoende worden belicht, zelfs niet door t.v.-camera's. Mr. Hilterman trof het bepaald niet dat hij ons vlak hierna ook al met woorden mocht overstelpen. Hij ver lengde slechts de spraakwaterval, die van het goede werkelijk te veel gaf. Bij elkaar stof die geknipt was voor de radio, maar die om onnaspeurlijke redenen en dat nog wel achter elkaar op het verlichte scherm terecht was gekomen. Gelukkig pakte Willem O. Duijs de zaken heel wat beter aan. Hij weet dat niet alle praatjes de t.v.-gaatjes vullen en dat het oog ook wat wil. Een uit gelezen schaar medewerkers zorgde voor een gezellige variatie, zodat wij aan het slot van de avond eindelijk een echt stukje televisie voorgeschoteld kregen. Vooral het interview met Rosa Spier maakte veel van de avond goed. G. Stempher Alec Guiness speelt de hoofdrol in de film De Gevangene. ver Twist was opgetreden. De wereld roem van The bridge on the river Kwai zou pas in 1958 komen. De film De Gevangehe heeft Gui ness vreemd genoeg geen roem ge bracht. Zonder veel weerklank en zon der veel succes ging hij haastig de bioscopen door. Daarom is de voorstel ling, die de N.T.S. vanavond om 20.40 uur brengt van meer dan normaal be lang. De film is de aandacht waard, zowel om de vertolkingen van Gui ness als de geestelijke aftakelend'e ge vangene en Jack Hawkins als ó'e on dervrager, wiens woord als een lancet mes de zwakke plek in zijn slachtoffer openlegt zodat deze door de knieën gaat. Die zwakke plek is bereikt als de uitgeputte kardinaal toegeeft, dat hij nooit van zijn moeder heeft gehouden en d'at hij is weggevlucht in het ker kelijk ambt. Van het schuldgevoel dat de primaat kwelt, maakt zijn geeste lijke beul gebruik om hem een boete doening in de vorm van zelfvernede ring en bekentenis van nimmer bega ne misdaden op te dringen. Deze in hoge mate toneeldramati- sehe oplossing is evenwel tevens de zwakke plek van de film zelf, omdat deze uiterst persoonlijke constellatie niet raakt aan het veel belangwek kender vraagstuk van de „vrijwillige bekentenissen". Dat de figuur van de kardinaal nauw verband houdt met de Hongaarse kardinaal Joseph Minds- zenty is een factor, welke juist door de dramatische oplossing van weinig waarde moet worden geacht. televisie vandaag 1 DINSDAG. Hoofdfilm is „De Ge vangene" met Alec Guiness (20.40) die vooraf wordt gegaan door een uniek filmpje over een beklimming van de Mont Blanc. Met een concert van het BBC Symphonie Orkest uit Londen wordt de avond besloten (10.55 11.45). België Vlaams presenteert bijna ge lijktijdig met de Nederlandse televisie een speelfilm. De kijkers in de grens gebieden zullen dus moeten kiezen of het nu „De gevangene" met Alec Guiness wordt of „The lady with the lamp", de film over Florence Nightin gale met Anna Neagle en Michael Wilding in de hoofdrollen (20.30), België Frans besluit vónavond de serie „Een grote erfenis'V een aantal documentaires over het leven en de tradities in Engeland. Vanavond kunt u zien „Het Britse karakter" (19.30). Na het journaal wordt het grootste deel van het avondprogramma in be slag genomen door een relais van Frankrijk: „De laatste vijf minuten", met de politie op speurtocht. Van avond luidt de titel „In de piste" (20.30). Duitsland vervolgt de drieledige film „Vaarwel prinses" (20.20). Lief hebbers van ballet kunnen een half uur kijken naar Anton Vujanic en Helga Sommerkamp die het liefdespaar Othello en Desdemona van Sha kespeare uitbeelden op muziek van Antonin Dvorak (21.45). programma's ln Het koi*t| WOENSDAG 1 FEBRUARI 1961 RADIO HILVERSUM I - 402 M. VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.23 Gram en act. 8.00 Nws; 8.18 Gram en act. 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V d vrouw; 11.00 R.V.U.: Dostojewski, door dr. A. Saalborn; 11.30 Gevar progr (herh); 12.30 Land- en tuinb.meded; 12.33 Voor het platteland, le zing: 12.38 Oostenrijkse muz; 13.00 Nws en tentoonstellingsagenda; 13.20 Lichte muz; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Jeugdconc; 14.45 Volksliedjes en -dansen; 15.00 Hoe worden we geregeerd?, lezing; 15.00 V d jeugd; 17.00 Lichte muz; 17.30 Hammond orgel en zang; 17.50 Regeringsuitz: Jeugd- uitz Volk op weg naar. welvaart, een luis terwedstrijd over Nieuw-Guinea, onder lei ding van Regina Zwart en W. A. L. van Doorenmalen; 18.00 Nws en comm; 18.20 Act en VARA-varia; 18.30 R.V.U.: Toneel: de regie, door Richard Flink; 19.00 V d kind. 19.10 Joodse liederen. VPRO: 19.30 V d jeugd. VARA: 20.00 Nws; 20.05 Cabaret; 20.35 Lichte muz; 20.50 Haar naam was Henrietta Szold, hoorsp; 21.42 Klein koor; 21.55 Viool en piano; 22.20 Zestig jaar le venservaring, lezing; 22.30 Nws; 22.40 Lich- te muz; 23.00 Tussen mens en nevelvlek, le zing; 23.15 Muzik. discussie; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM n -298 M. NCRV: 7.00 Nws en S.O.S.-ber; 7.10 Gram; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram; 9.00 V d zieken; 9.35 Gram; 9.'40 V d vrouw; 10.10 Gram; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram 11.05 Je moet hier niet zitten dromen, hoorsp; 12.00 Lichte muz; 12.30 Land- en tuinb.meded; 12.33 Lichte muz; 12.53 Gram en act; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz; 13.40 Gram; 15.10 Muz lezing; 15.40 Pianospel m comm; 16.00 V d jeugd; 17.20 Gram; 17.40 Beursber; 17.45 Gram; 18.00 Het muziek korps onder de loep, muzik gesprek; 18.20 Het Spectrum, lezingen; 18.35 Leger des Heilsmuz; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Lichte muz; 19.30 Radiokrant; 19.50 Dames-strijkork; 20.15 Concertgebouwork en solist; 22.30 Nws en S.O.S.-ber; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Platennieuws; 23.5524.00 Nws. TELEVISIE NTS: 17.00 Jeugdjourn. AVRO: 17.10—17.40 V d jeugd. NTS: 20.00 Journ en weeroverz. KRO: 20.20 Muzik progr; 20.50 Filmrep; 21.20 Actuele filmkritiek; 21.40 Avondcolle ge Nederlands; 22.10 Epiloog. DUITSLAND 17.00 De kleinste poedel van de wereld, praatje; 17.10 Filmfeuill; 17.3518.10 Reis beschrijving. (Regionaal progr: 18.25 NDR: Progr-overz; 18.30 NDR: Die Nordschau; 18.45 WDR: Hier und Heute; 19.25 NDR: Inspecteur Garrett. WDR: Avontuur onder water); 20.00 Journ; 20.20 Theaterkron; 21.00 Vraag- en antwoordspel; 21.45 Pol. gesprek en laatste nws. BELGIE-VLAAMS 17.0018.30 V d kind; 19.00 Nederlandse taalles; 19.30 Feuill; 20.00 Nws; 20.30 Feuill; 21.10 Filmmontage; 21.35 Problemen van nu; 22.05 Rebus; 22.35 Nws. BELG1E-FRANS 17.0018.00 V d jeugd; 19.30 Waalse beel den; 20.00 Nws; 20.30 Film; 22.00 Litt. progr; 22.50 Nws. Advertentie I

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6