Sjoukje Dijkstra nam grote voorsprong OLIFANT MARTINEZ CRYPTOGRAM Vierde overwinning voor Jantje Venekamp TRAINER OP SLEEPTOUW HANDICAPFORMULE WAS GEEN GROOT SUCCES Afgelaste sport DRUKKE DAG OP KORTEBAAN Irt strijd om Europese titel kunstrijden (f- lol Evert Smit schaatskampioen kortebaan van Overijssel DOE HET ZELF ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 Regine Heitzer werd gespaard Weer genade Nederlandse atleten naar buitenland Voor derde keer Honkbalteam in reeks van zeven wedstrijden H. J. van Dalen stelt zich niet kandidaat Klinkenberg Ct Gooi) werd geschorst SCHAATSKALENDER Nederland in bijeenkomst van voetballeiders Burgemeester Deventer naar schaatsstrijd 'n mannelijke borrel voor mensen met pit Rally-organisator Taffe gaf toe: PROTESTEN EREPRIJZEN protektie tegen infektie WAT DOET U OP UW VRIJE ZATERDAG? Damesdubbel verloor in Keulen ff WÊmmmÊÊm r»■■■-! LH- 1 j U BBB9BKmBBSnKBBR5mBnHi Zaterdag 28 januari 1961 BERLIJN (ANP) Van gistermorgen half acht tot zes uur in de avond hebben 24 kleurig geklede meisjes hun krullen, lussen en bogen op het ijs ge tekend; het was daarna echter nog niet mogelijk de stand, waarmee de dames aan het vrije rijden om het Europese kampioenschap konden beginnen, bekend te maken. De zesde figuur moest namelijk wegens tijdgebrek worden uitgesteld tot morgen. Het is daarom slechts mogelijk te verhalen over de grote voorsprong van Sjoukje Dijkstra na vijf verplichte figuren en over de wijze, waarop de Europese titelhoudster deze voorsprong verkreeg. Helemaal zonder spanning is de strijd niet verlopen. In de eerste figuur, een tegenkering met een lage waarderingsfactor, had de zes tienjarige Oostenrijkse kampioene Regina Heitzer een voortreffelijke start. Zij bleef met een goed gemid delde slechts 0,3 punt achter Sjouk je, die met 5,2 van het Westduitse jurylid Walker en een 6 van de Zwitser Enderlin een paar bijzon dere uitschieters had. Regine Heitzer, de tweede van vorig jaar, had zich dus opnieuw aangediend als de gevaarlijkste concurrente van onze landgenote. De kansen zouden evenwel spoedig keren. De degelijk voorbereide Sjoukje reed de paragraaf-tegendrie, de tweede figuur van de serie, met uiterste con centratie en met grote technische be kwaamheid Niet lang hebben de negen juryleden over het ijs hoeven te kruipen om tot de slotsom te komen, dat op twee uitzonderingen na 4,8 en 4,9 de juiste beloning waren. De sporen dekten elkaar vrijwel en de Oosten rijkse kampioene stond toen voor de taak deze prestatie opnieuw te even aren. Het gelukte haar niet. Integendeel, de beide bogen kwamen afschuwelijk scheef te liggen en verschilden ten minste een meter in doorsnee. Slechts aan het feit, dat zij als Regine Heitzer een gevestigde naam in de kunstrij- derij heeft, had zij het te danken dat de jury haar met slechts eenmaal 3,9 en verder met cijfers van iets boven de vier spaarde. Ondanks deze toegepaste clementie werd het totaal verschil ruim twaalf punten. Het gaf Sjoukje zo veel zelfvertrou wen, dat zü vanaf dat moment geen krimp meer gaf. De kleine Weense was daarentegen zodanig van de wijs. dat zij de beheersing van haar eerste figuur niet meer kon opbrengen. Kortom, het werd de weinige toeschou wers die het geduld konden opbrengen naar deze eindeloze reeks figuren te blijven kijken, steeds meer duidelijk dat het Nederlandse meisje met groot machtsvertoon naar de prolongatie van haar Europese titel zou rijden. In de vijfde en laatste figuur van deze dag kreeg Regine Heitzer nogmaals genade voor recht van de merkwaar- DEN HAAG (A.N.P.) Een aantal Nederlandse atleten zal in de komende weken aan verschillende crossen in het buitenland deelnemen. Op 29 januari starten Künen, Cujé en De Bruin in de internationale cross te Lille. Op de zelfde datum starten Christ, Delnoye, Mulder en Jonkers in de Grote Prijs Userstam, die in Etterbeek wordt ge houden. Interessant belooft de internationale cross van Hannut te worden. Künen, De Bruin, Keesom, Veldhuizen, Delnoye en Bemer komen uit tegen de beste crosslopers van Engeland, België, Frankrijk, Marokko en Duitsland. De belangrijkste wedstrijd is de Martinicross, die op 11 februari in Brus sel wordt gehouden. Nederland start hier met Cujé, Veldhuizen, Keesom, Künen, De Ruyter, Christ, Delnoye en Bemer. Niet minder dan vijftien landen hebben ingeschreven, namelijk België, Frankrijk, Spanje, Italië, Algerije, Marokko, Duitsland, Noorwegen, Portugal, Schot land, Wales, Ierland, Zwitserland, Zuid- sla vië en Nederland. dig marchanderende jury. Tweemaal .viel zij uit het figuur", maar lager dan 4,3 wilden de beoordelaars niet gaan De officiële tussenstand in punten plaatscijfers worden pas na alle zes figuren bekend gemaakt luidde: 1. Sjoukje Dijkstra (Ned.) 727,8 pnt. 2. Regine Heitzer (Oostenrijk) 690,2. 3. Karin Frohner (Oostenrijk) 664,1. 4. Dani Rigoulet (Frankrijk) 660,5. 5. Jana Mrazkova (Tsjech.) 656,3. Helemaal onder aan de lijst, op de 24-ste plaats met 489,0 pnt, de tegenpool van Sjoukje dus, staat het Haagse meisje Willy ten Hoopen. De arme Willy kon de jury niet imponeren. Inderdaad is haar rijden zwak; het vrije been is vrijwel nooit op de plaats waar het volgens voorschrift behoort te zijn. De cijfers, die haar werden toebedeeld, bleven wel heel erg aan de lage kant, vergeleken bijvoorbeeld bij die van de Oostduitse meisjes Seifert en Steiner. Het Westduitse paar Marika Kilius- Hans Jürgen Baumler won voor de derde achtereenvolgende maal de Europese titel paarrijden. Op de twee de plaats eindigden hun landgenoten Margret Göbel en Franz Ningel. De uitslag werd: 1. Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler (W.-Dld) plaatscijfer 12 - 104,2 pnt; 2 Margret Göbel en Franz Ningel (W.-Dld) 13 - 103,7; 3. Margit Senf en Peter Göbel (O.-Dld) 38,5 - 93,1; 4. Rita Blumenberg en Werner Mensing (W.-Dld) 36 95,4; 5. Diana Hinko en Heinz Döpfl (Oostenrijk) 43,5 - 93,4; 6. Hana en Karei Vosatka (Tsjech.) 52,5 - 89,7. In Verenigde Staten Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Het ligt in de be doeling, dat het Nederlandse honk balteam op uitnodiging van de Grand Rapids Sullivans of Michigan zeven wedstrijden in de Verenigde Staten komt spelen. Over de data is echter nog niets bekend. De Grand Rapids Sullivans verover den het vorige seizoen de nationale amateurtitel. Inplaats van de Global World Series, die tot nog toe in Ame rika werden verspeeld de strijd om de wereldtitel bij de amateurs willen de Amerikanen ditmaal alleen wedstrijden tegen Nederland spelen. Nederland werd deze eer waardig gekeurd aangezien het opnieuw beslag legde op de Europese kroon. De zeven ontmoetingen worden gehouden in Grand Rapids Michigan (3x), Holland (lx) en Wichita Kansas (3x). In het CJV gebouw werd woens dagavond een gecombineerde vergade ring gehouden van de herv. mannenver- enigingen van Kapelle en Krabbendijke. De leiding berustte bij de voorzitter van Kapelle, de heer I. J. de Groote. Na de pauze hield de heer De Groote een in leiding over ..De geest van de sociale maatregelen en onze maatschappij en tijd", een onderwerp waarop een zeer drukke bespreking volgde. DEN HAAG (A.N.P.). Alle voor vandaag en morgen vastgestelde wed strijden in het amateurvoetbal, zowel van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond als van de afdelingen, zijn in verband met de gesteldheid van de ter reinen afgelast. Ook alle ontmoetingen in de hockey- competitie gaan om dezelfde reden niet door. De twee westelijke herenteams, die elkaar vandaag te Bilthoven zouden bekampen, kunnen thuis blijven. De indoortraining van de geselecteerden voor het Nederlandse dameselftal, van daag in Den Haag, gaat wel door. Alle voor dit weekeinde vastgestelde korfbalwedstrijden, zowel van de Ko ninklijke Nederlandse Korfbalbond, de regionale bonden als de Christelijke Korfbalbond, zijn eveneens afgelast. Eigen nieuwsdienst ENSCHEDE. De Koninklijke Neder landse Voetbalbond (KNVB) heeft gis teren aan de verenigingen medegedeeld, dat de heer H. J. van Dalen, oudvoor zitter van Enschede en bestuurslid van de KNVB, zich om particuliere redenen heeft teruggetrokken voor de kandidatuur van voorzitter van de Sectie Betaald Voetbal in de vacature Martens. Woensdag zal de belangenvereniging van de semiprofclubs vergaderingen houden in Eindhoven, Groningen, Deven ter en Den Haag om zich nader te beraden over de opvolging van de heer A. H. Martens. Voor rest van seizoen Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. De speler van de voetbalclub 't Gooi Joop Klinkenberg is door zijn bestuur voor de rest van de competitie geschorst. De reden is, dat het bestuur aanwijzin gen heeft gekregen, dat Klinkenberg zich niet voor honderd procent heeft in gezet als hij in het tweede elftal van de Hilversumse eerste divisieclub werd opgesteld. Hij heeft meer dan eens voor gewend, dat hij niet geheel fit was. Hij bleef onnodig van de trainingen weg. Het bestuur heeft hem onlangs al eens met een boete gewaarschuwd, maar dat heeft niet mogen baten. Klinkenberg staat nu voor de rest van dit seizoen op non-aktief en zal daarna op de transferlijst worden geplaatst. Het Nederlands-Australische wieler- oppel Post-Patterson heeft te Kopenha gen een wedstrijd over drie uur gewon nen vóór de Deense combinatie Nielsen- Lykke. ROTTERDAM. Op de kalen- der van de Koninklijke Nederland se Schaatsenrijdersbond komen de volgende wedstrijden voor: ZATERDAG Wapenveld: nationale kortebaan- wedstrijd voor mannen. Vorstenmarle (Ov.) kortebaan- wedstrijd voor vrouwen. Ankeveen (Nh): kortebaanwéd- strijd Voor mannen. IJsselmuiden (Ov)kortebaan- kampioenschap Overijssel voor jon gens t/m 16 jaar. Giethoorn: nationale kortebaan- wedstrijd voor vrouwen. Scheemda: wedstrijdtocht over 55 km. Bodegraven: rondebaanwedstrijd voor mannen. St. Johannesga (Fr)nationale kortebaanwedstrijd voor mannen. ZONDAG Anderen (Geld): nationale lange baanwedstrijd voor heren over 500, 1500 en 3000 meter. Giethoorn: nationale kortebaan wedstrijd voor mannen. Sjoukje Dijkstra die haar Europese titel in Berlijn verdedigt, vergrootte haar voorsprong na de eerste verplichte figuur regelmatig. WENEN (ANP). De heren Brunt en Van Dalen zullen de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (K.N.V.B.) ver tegenwoordigen op een bijeenkomst van voetballeiders uit tien Europese landen, die vandaag te Wenen wordt gehouden. Het belangrijkste punt van bespreking vormt het plan van de Zwitser Karl Rappan voor een Europees kampioen schap van clubs (niet te verwarren met de Europese bekercompetitie). Volgens dit plan zouden er acht poules van elk vier clubs worden geformeerd, waarvoor als wedstrijddata in principe zijn vastgesteld 18 en 25 juni en 2 en 8 juli. De winnaars van de poules, gaan over naar de finale, die in het najaar zal worden gehouden. Behalve Nederland zullen op deze bij eenkomst zijn vertegenwoordigd Oosten rijk, West- en Oost-Duitsland, Tsjecho- slowakije, Italië, Hongarije, Zwitserland, Zuidslavië en Zweden. De Franse en Engelse voetbalbond hebben zich van het door Rappan opgezette project ge distantieerd. Op uitnodiging DEVENTER (ANP). De Deventer IJsclub, die in Deventer een kunstijs baan wil laten aanleggen, heeft de bur gemeester van Deventer, mr. N. Blanke- stein, en een vertegenwoordiger van de Deventer kring van werkgevers uitge nodigd tot het bijwonen van het wereld kampioenschap hardrijden op de schaats in Göteborg. Deze wedstrijden worden op 18 en 19 februari op de Göteborgse kunstijsbaan gehouden. De baan in deze Zweedse stad heeft als voorbeeld gediend bij het opstellen van de plannen voor de Deventer^ kunst ijsbaan. De Deventer IJsclub wil door deze uitnodiging interesse kweken bij de gemeentelijke autoriteiten voor baar ontwerp, waardoor het mogelijk zou zijn ook in Nederland dergelijke internatio nale wedstrijden te organiseren. Advertentie N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM MONTE CARLO (ANP) „De handicapformule is dit jaar inder daad geen groot succes geworden", verklaarde Jacques Taffe, de or ganisator van de Rally Monte Carlo gisteren in Monte Carlo. „Maar", zo vervolgde de grijze horloger, „gezien de nieuwe Fran se verkeersregels werd ik eigenlijk wel gedwongen de reglementen te wijzigen. Alles bij elkaar heeft de ze wijziging, die eigenlijk als een experiment moet worden be schouwd, niet het resultaat gehad dat er van werd verwacht. De voornaamste oorzaak hiervan is het mooie weer geweest, dat de tocht dit keer veel gemakkelijker heeft gemaakt". Taffe maakte bekend, dat er vol gend jaar volgens een andere formu le gereden zal worden. Ook het suc ces van deze nieuwe formule zal ech ter in belangrijke mate afhankelijk zijn van het weer. De Zweedse rijders in de rally zul len, evenals de Noren, Finnen en De nen, bij de Internationale automobiel sportfederatie protesteren tegen het be sluit van de Rally-organisatoren betref fende het aantal strafpunten dat werd toegekend in de laatste klassements proef van deze sterrit, de stratenrace in Monte Carlo. In plaats van een strafpunt per se conde, zoals oorspronkelijk was vastge steld, besloten de organisatoren even voordat de stratenrace zou beginnen, dit te wijzigen in tien strafpunten per se' conde. De Nederlandse rallyrijder Maus Gat- sonides heeft een van de ereprijzen ge wonnen. Hij ontving de Royal Automo bile Clubwisselbeker, die was uitgeloofd (Advertentie) Eigen nieuwsdienst GRONINGEN. De Nederlandse kampioen Jan Heitbrink heeft zijn tweede nederlaag te pakken. In Ooster- hesselen ontmoette hij in de finale Boele de Vries, die voor de derde achtereen volgende maal een hoofdprijs in ont vangst kon nemen. Geert Regts leverde deze prestatie in Noordbroek, waar o.a. Evert Kramer zijn slachtoffer werd. In Oosterhesselen bleek voor de tweede maal, dat Heitbrink zijn oude vorm nog niet terug heeft. Bij het drietal moest de Fries aan Ep Oosting reeds een extra rit toestaan en in de finale bleef hij tweemaal een meter achter de felle Boele de Vries. Uitslag: 1. De Vries, Rolde, 100); 2. Heitbrink, Akkrum, 60); 3, Oosting, Emmen, 30); 4. Koudenberg, Odoorn, 10). Geert Regts hieid in Noordbroek de eer van Friesland hoog. Evert Kramer was er bij de loting bijzonder ongeluk kig. Hij moest reeds in de eerste omloop tegen Regts uitkomen en hoewel één rit onbeslist bleef, toonde Regts in beide andere duels zijn grotere snelheid. Ook Bakker jr. kreeg in de finale geen kans. De uitslag: 1. Regts, Nieuwebrug, 100); 2. Bakker jr., Finsterwolde, 60); 3. Messchendorp, Foxhol, 30); 4. Houwen, Veelerveen, 20). Jantje Venekamp-Tienkamp, die don derdagavond na haar zege in Roden nog honderd gulden verdiende in Klijn- dijk, was in Engelbert voor de vierde maal oppermachtig. Haar moeilijkste opgave kwam in de finale tegen Riekje Tuinema-Ruben, die echter na twee spannende duels de eer aan Jantje moest laten. Uitslag: 1. Jantje Venekamp-Tienkamp. Assen, 100); 2. Riekje Tuinema-Ruben, Engelbert, 60); 3. Grietje Boelm, De- maten, 40); 4. Annie Wichers, Schoon oord, 20). EERSTE WINST In Uithuizen eindigde Grietje Dieter- man-Schuur voor de eerste maal als winnares. Zij overwon haar rivalen zon der veel moeite, ook Lucie Boot-Koops, de vroegere Groningse kampioene, die lange tijd niet in wedstrijden was uit gekomen. De volgorde werd hier' 1. Grietje Dieterman-Schuur. Finster wolde, 100); 2. Lucie Boot-Koops. Warffum, 60); 3 Ike Hoekstra-Fein- stra, Groningen, 40); 4. Anje Kuiper, Finsterwolde, 20). Arina Zomer-Struik zocht Koekange op en dat bleek een goede gedachte. Niemand kon haar bijhouden. 'Uitslag; 1. Rina Zomer-Struik, Borger, 75); 2. Dini Keider-van der Veen, Dwingeloo, 40); 3. Jantje Poortman-van der Veen, Zuidwolde, 25); 4. Jantje Lunin, Pes- se, 10). Ver koudheidsbacillen Zijn als de dood voor Dit doosje betekent: Eigen nieuwsdienst ZWOLLE. De eerste provinciale schaatskampioen kortebaan is bekend: de Kampenaar Evert Smit legde vrij dagmiddag te Steenwijk beslag op de Overijsselse titel die hij hiermee prolon geert. Zijn totaaltijd bedroeg 46.06 sec. Advertentie Indien ook het voetbalprogramma van de semiprofs, dat voor morgen is vastgesteld, wordt afgelast, zal Feijen- oord op eigen terrein te Rotterdam een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen DFC. Een prettige en nuttige besteding van Uw vrije tijd is aktief bezig te zijn. Het bekende maandblad DOE HET ZELF reikt beginners en gevorderden de helpende hand om het in huis en tuin beter, mooier en gezelliger te maken. Het maandblad DOE HET ZELF is een vraagbaak voor iedereen, die zijn vrije tijd nuttig en aangenaam wil be steden. U kunt vee] meer dan U denkt als U geabonneerd bent op dit tijdschrift voor praktische mensen. Tientallen tips, nieuwe ideeën, glas heldere tekeningen en beschrijvingen wijzen U de weg, hoe u het 't beste zelf kunt doen en geld sparen. Koop het interessante februarinum mer bij een kiosk, boek- of tijdschrif- tenhandel Voor abonnementen: Postbus 955, Rotterdam. J. Borst uit Zwollerkerspel (47.13) werd goede tweede terwijl W. v. d. Zande uit Olst op de derde plaats beslag leg de. Jaap Rienks uit Emmeloord klas seerde zich als vierde. Op de ijsbaan van Espel in de Noord oostpolder die officieel werd geopend door de landdrost ir. A. P. Minderhoud, bekampten vrijdagmiddag 23 rijders el kaar. De snelle Friezin Martha Wierin- ga werd tenslotte onbetwist eerste en verdiende een geldprijs van 80. De Overijsselse kampioene Femmie Wold- man-Groen uit Giethoorn werd goede tweede 60). Gooitske de Jong uit Jub- bega, die zich in haar rit tegen Martha de Vries zeer sportief toonde door re soluut om te keren toen Martha viel en daarna voorstelde over te rijden, klas seerde zich als eervolle derde 40). Joekje Hoekstra uit Nijenhorne legde beslag op de vierde prijs 20). Ann Schuurmans uit Menaldum en Aafje Herder uit Akkrum werden vijfde en zesde en ontvingen kunstvoorwerpen. In Dedemsvaart kwamen 50 sterke langebaanrijders tegen elkaar uit Dren te en Overijssel. Winnaar werd na span nende strijd G. J. Timmerman uit Gramsbergen die zijn eerste plaats in het eindklassement te danken had aan zijn fraaie zege pp de 500 m. (48,3 sec.) 2, R. Paping, (Dedemsvaart), 50.7 sec. 3. H. van Bezoen, (Eihorst), 51,7 sec. 1500 m: 1. R. Bakker (Eihorst), 2 min. 38.9 sec., 2. R. Paping, 2.39.1, 3. G. J. Timmerman, (Gramsbergen), 2.39.5. To taal klassement 1. G. J. Timmerman 101.467 pnt. 2. R. Paping, 103.733 pnt; 3. H. van Bezoen, 105.533, 4. R. Bak ker 105.767, 5. Oving (Oosterhesselen) 107.207 pnt. De uitslag van een te Makkum gehou den lange-baan-afvalwedstrijd, waaraan 23 rijders hebben deelgenomen, was; 1. Z. Bazuin, (Schiermonnikoog), 2. P. Ve- nema, (Murmerwoude), 3. H. Speerstra, (Goutum). voor die deelnemer, die de verdienste lijkste prestatie heeft geleverd op het stuk van veüigheid op de weg en com fort, wat betreft de kwaliteiten van de wagen (Facel Vega) en de uitrusting, daarbij rekening houdend met zijn plaats in zijn klasse en in het eindklassement. De Brit Laurence Handley, die een Ford Zodiac reed, won de prijs voor de veiligheid op de weg. De Deen Robert Nellemann, die eveneens met een Ford Zodiac de tocht volbracht, kreeg de prijs toegekend voor het meeste com fort. KEULEN. Zoals te verwachten was heeft ons gelegenheidsdubbel mej. Se ven en mevr. Baars, die zonder spe len in de halve finale damesdubbel kwa men in het Keulse tennistoernooi, kans loos verloren van de sterke combinatie mej. Mercelis (België) en mej. Oster- mann (Duitsland): 16 26. In het en kelspel werden de halve eindstrijden ge speeld en daarin had mej. Haydon (En geland) aanvankelijk heel wat moeite om de drives van mej. Mercelis te weer staan. Dat kwam pas goed in de derde set: 46 62, 60. In de andere halve eindstrijd versloeg mej. Mortimer (En geland) zonder zware strijd mej. Buding; 6362. De Russische renpaarden, die half maart naar Engeland gaan om deel te nemen aan de Grand National en het resterende pro gramma op de baan van Aintree by Liverpool worden deugdelijk getraind. Hier gaat de trainer op ski's mee achter het paard Ex- pront. waarbij hij de jockey nu en dan een aanwüzing kan geven. Het mes snijdt hier van twee kanten want het meeslepen van de trainer is voor het paard een mooie verzwaring van de oefening. De zesdaagse van Essen is gewon nen door het Australisch-Italiaanse wie- Ierkoppel Arnold-Terruzzi. De Duitsers Rudi Altig en Junkermann werden tweede, op de derde plaats kwamen Bugdahl en Roth (Dld.-Zwits.) en als vierde finishten de Belgen Van Steen bergen en Severeyns. De Deense schaakspeler Larsen en De winnaar van de reeks gaat naar Japan voor de finale om het wereld kampioenschap. Advertentie de sigaar waarmee men de saaiste wacht tevreden doorkomt... - ■Vraag maar eens naar SANTOSA-de nieuwe 22 cents MARTINEZ! Horizontaal: 1. Al raakt het kant noch wal, met een onmeetbaar getal krijgt men de smaak beet (6) 4. De gier heeft een hang naar het zie kelijk dier (8) 9. Pa riep luid om zijn schrijfgerei (6) 10. Een echte opvuller, zo'n kledingstuk (8) 12. Met een naaldhak zal het haar al ras vervelen (5) 13. Neen, geen speenvarken, maar een slak zagen we er plotseling in (9) Bal voor studenten hier (3) Ma's laatste alter ego (5) De alt de borst, de bas het voor hoofd (6) Nu, Dirk, de sollicitant maakt dit wel (6) Zelfs in de roset en in het kippen hok komt het voor (5) Ra, ra wat voor een dier is dat? (3) Betei lone', beter wone', oude leus in tijden van onlusten (9) 31. Hoe onnozel hè Fie, na al dat ge harrewar (5) 32. „In het kookdril is hij altijd terug te vinden", riep de kok (8) 33. Laat Ate toekijken, als men bij een blijde inkomst een schaap offert (6) 34. Aan het troetelen kent ge de vogel geluiden (8) 35. O, in tennis hoor je wel iets van een lyrische cadans (6) Verticaal: 1. Dit is het lot van de kip: in ge kroesd papier (8) Geen kledij meer voor de schipper (8) En hoe naar de les is, laat je nooit de moed ontnemen (9) Robün en saffier, 't is al in u (5) Wat meer dan wijsheid is, zoals dat heet (5) Wie mede om de voorrang strijdt (6) Ge rust met onbezwaard geweten (6) Uiterlijk vertoon van een groen (6) Vroeg of laat, wij moeten er alle maal aan geloven (3) 15. 16. 17. 24. 27. 2. 18is onzeker (6) 19. Het zand zat er vol van (9) 20. Ge moet hier prijzen en nieten ge lijkmoedig aanvaarden (8) 21. Inplaats van eieren ligt er stof (8) 23. Wie Lijsje sloeg en wie Jan (5) 25. „Eet kit" luidt het opschrift (6) 26. Geen kop en beperkt van verstand (6) 29- Onnozele bloed (5) 30. De lui die aldus hun ontevreden heid te kennen geven (5) KRUISWOORDRAADSELOPLOSSING Horizontaal: 1 stro; 5 klopper; 11 erve; 15 luien; 17 troon; 18 agaat; 19 oreren; 21 esp; 22 kromte; 23 pek; 24 kom; 26 olm; 27 men; 28 neg; 30 bou tade; 31 ben; 33 navel; 35 euvel; 38 R.K.40 tel; 41 net; 43 rei; 44 go; 45 olm; 47 tafel; 49 ver; 50 leidraad; 51 lastpost; 52 eik; 53 leges; 55 Lea; 56 en; 57 aar; 59 run; 60 ons; 62 la; 63 radio; 65 angel; 67 kop; 68 vermaan; 69 mae; 71 mok; 72 ver; 73 mes; 75 bak; 77 Ararat; 79 Spa; 81 timide; 83 leder; 84 doorn; 86 reëel; 87 snel; 88 rolpens; 89 slet. Verticaal: 1 slop; 2 turen; 3 rieken; 4 oer; 6 lt; 7 ore; 8 positief; 9 pop; 10 en; 11 ego; 12 rammel; 13 vaten; 14 eten; 16 nek; 18 arm; 20 nobel; 22 kleur; 25 mol; 26 ode; 29 gat; 31 bei; 32 pro leet; 34 verraad; 36 vesting; 37 portaal; 39 klein; 41 nader; 42 telen; 44 gesel; 46 mik; 47 tal; 48 las; 49 vol; 54 gum mipop; 57 aap; 58 rivet; 60 onnet; 61 Sem; 63 rokade; 64 oer; 65 aam; 66 labiel; 67 koren; 70 cadee; 71 mals; 72 var; 74 sir; 76 Kelt; 78 rel; 79 sol; 80 are; 82 mes; 84 do; 85 N.N. De veertienjarige Nederlandse Pe tra Burka, die op school zit in Toronto, heeft te Lachine bij Quebec het Cana dese kampioenschap kunstrijden voor meisjes veroverd. z 3 V r •Z: iË im v - ËË^ËË- S to v.,::-.;---:. v a P8Ï >3 tv égH /r c ib 'f ,CJ Zo U zz 2* zv 2C Z6 iS' •Y V *9 3o 31 32. 33 è"- -&i n r\ t •JtT

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 9