alle TAXI iSB DARO U staat perplex van ARTIFEX Zigeunerin zag toekomst in andermans goud BEAMBTE Electro monteur, hulpmonteur, en leerling electriciën MUZIEKHANDEL Fa. Gebr. van Damme J.v.SabbenJr. meteropnemer-incasseerder Verbetering verbindingsweg Vlissingen-Zoutelande Interesse voor particuliere woningbouw in Kapelle groeit nog steeds ZEEUWSCH DAGBLAD Belangstelling varkensfokkerij neemt toe WANT BIER IS BESTl U moet het zelf weten, [*^AAmrnAJm ASSISTENTE I KABOUTERS N.V. STREEKVERVOER WALCHEREN Tariefwijziging nodig RUIME WAGENS griep poeders Wie niet adverteert wordt vergeten N.V. Waterleidingmaatschappij „MIDDEN ZEELAND" Anderhalve ton voor beplantingen VERKEERSTELLINGEN LEVERDEN VERRASSENDE RESULTATEN OP Familieavond N.C.L.B. Familieavond C.B.T.B. Gevonden voorwerpen Vergadering dienst gezondheid dieren in Zierikzee POLITIERECHTER MIDDELBURG Brand in groenten- pakhuis te Goes Burgemeester H. G. van Suijlekom IJsclub vergaderde Zaterdag 28 januari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 10 jjfc Win wat u wenst Luister zondag a.s. om 12.30 uur naar radio Luxemburg op 208 of 49,26 m. Voor duizend gulden aan goede dingen des levens 'hangen in de lucht' voor u Amsterdaimche Bank N.V., kantoor Middelburg vraagt voor spoedige indiensttreding een MANNELIJKE OF VROUWELIJKE Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te richten aan de Directie der Bank. GEVRAAGD: Electro Technisch Bureau Fa. S. W. GABRIËLSE, Voorstad 11, GOES Waar gaat u de mooiste vakantie van uw leven be- leven? Nü hebt u nog ruime keuze. Keuze uit meer dan 30 droomvakantic's - naar ieders wensnaar j ieders beurs. Ziet u maar, kiest u maar.... 6 dg. de Rijn 87.50 6 dg. Harz-gebeigte f 130*— 6 dg Luxemburg f 125.- 7 dg. Beieren 150.- 7 dg. Zwarte Woud f 150.- 8 dg. Tirol 8 dg. de Rijn 8 dg. Sauerland 8 dg. Moezel 8 dg. Westertvald £160.- 100.- 1100.- f 100.- £100.- 8 dg. Bretagne 205.- 8 dg. Odenwald f 100.- 10 dg. Zeil am See f 137.50 10 dg. Wenen f 250.- 10 dg. Tirol f 175.- 10 dg. Zwitserland 220.- 10 dg. Gardameer f 165.- 12 dg. Gardameer f 210.- 12 dg. ItaL Riviera f 240.- 14 dg. Spanje f 300.- REIZEN VOOR JONGEREN naar Oostenrijk en Italië VLIEGREIZEN 15 dg. Mallorca per K.L.M. f 429.. 15 dg. naar het Gardameer f 405.- TREINREIZEN (Bergland- en Rijnexpres) naar de Rijn, Oostenrijk, Zwitserland, Italië. Reisbureau „DE MAGNEET" N.V. 1 Amsterdam, Ceintuurbaan 410 Haarlem, Koningstraat 44 Alkmaar, Koorstraat 19 maar nü kunt u nog in onze opruiming terecht voor WARME FLANELLEN LAKENS flinke 1-persoons 4.39 2-persoons f 5.39 WARME PYAMA'S vele restanten tegen GEK LAGE PRIJZEN Keperflanellen nachthemden voor 4.98 Schattige meisjespyama's 3.984.98 Interlock heren sportondergoed voor 1.69 Lange interlock pantalons en hemden met mouw 2.69 Krimpvrü jaeger herenondergoed voor 3.95 Zwaar interlock damesondergoed na f 1.98 Prima theedoeken 69 cent Jorso doeken nü 95 cent Zeer mooie baddoeken nü 1.982.39 SCHATTIGE PULLOVERS voor speciale lage prijzen in de opruiming. Zie etalages zowel in Goes als in Middelburg KLOKSTRAAT 21 GOES LANGE DELFT 8 MIDDELBURG Reisbureau BUHOHA Nederland N.V. Jubileumreizen met f 10.000 aan gratis reizen. Vraag om zooierprogramma, waaraan meawarktan: A dan Doolaard, A. Vinrty, Harriit Fretzar. Jsc. v. d. Star, joop v. 4. Broak, Wim Alings jr., F ram Dony, jan v. Beek e.a. Foto'» van Cara! Blazar, Caa Oorthbys en Cor van Waale. Reizen naar: Griekenland, Italië, Span ja, Frankrijk, Zwiuarland, Oostenrijk en Duitsland vanaf f 125.-. Eigen wekelijkse touringcar-, trein- en vliegdiensten. Gratis reis- en bagage verzekering. Elke treinreis geldt vanaf en tot uw woonplaats. Alle Buhoma reizen gaan altijd door. Extra 11 d. PaasreU It. Rivlèra per trein f180,. Extra 11 d. Paasreis Sit ge, (Sp.) per train f 275,- Extra 10 d. Paasreis Cap d'Antlbe, touringcar mat overnachting met gratis excursies San Remo, Mo naco an Cannes f 145,- Wie vóór 20 februari boekt ontvangt korting van f 5,- Reisbureau Buhoma Nederland N.V., A'dam. Regu liersgracht 142, Tel. 62381, R'dam: Westblaak 1, tel. 125903. Den Haag: Laan van Maerdervoort 3, tel. 635769 N.V. BOUWBEDRIJF v/b J. G. BROEK Dam 14 Middelburg vraagt voor spoedige indiensttreding een VOOR HAAR AFDELING BOEKHOUDING leeftijd 16 tot 18 jaar, diploma typen gewenst doch niet vereist. Sollicitaties te richten aan bovenstaand adres Grote sortering GITAREN, in prijzen vanaf 30. ACCORDEONS vanaf 135.— Middelburg, Lange Noordstr. 16 - Tel. 3097 Vlissingcn - Paul Krugerstr. 16 - Tel. 2546 wers v.a. 625,-. Plak ƒ1. extra op briefkaart en u ontvangt de nieuwe catalo gus 1961. Bezichtiging dage lijks op ons showterrein Bo venstraat 218228, Rotter dam-I Jsselmonde, telef. 177567. (Over 7 weken is het voorjaar!!). op het traject VLISSINGEN stad— VLISSINGEN station/Havendorp (lijn 2 en lijn 6) M.i.v. 1 februari a.s. zullen de tarieven voor het traject Vlissingen stadstation/Havendorp als volgt worden ge wijzigd: Enkele reis 0.25 Lagere Scholieren Weekkaart 1.25 Retour 0.45 Scholieren Weekkaart 1.50 Weekkaart 1.90 De tarieven VLISSINGEN stad—KEERSLUIS blijven ongewijzigd, n.l. Enkele reis 0.15 Lagere Scholieren Weekkaart 0.75 Retour 0.25 Scholieren Weekkaart 0.90 Weekkaart 1.15 Middelburg, 27 januari 1961. De Direkteur. Je adres voor GOES, STATIONSWEG 7 Telefoon 2135 en 3777 helpen wonderwel en snel Chr. Contact Bureau voor Nederland (C.C.B.) Linde laan 32, Krommenie. Huwe lijksbemiddeling en briefw. Voor inl. postzegel bijslui- HUWELIJK Voor goede, betrouwbare huwelijksbemiddeling, ge heim, serieus, coulant, ook voor U het oude vertrouwde adres: KANTOOR „METROPA" MATHENESSERLAAN 458b Telef. 50613 - ROTTERDAM Overal te ontbieden. Gratis inlicht, in blanco couvert Woody-wonder. Moderne houten vakantie bungalows en tuinhuisjes voor zelfbou- ten. Te koop gevraagd; oude zilveren beugeltas met toe- beh., broek en klapstukken, besneden heft enz. tegen hoge prijs. J. de Witte, Zuidstr. 130, Westkapelle. Telef. 01187—331. Te koop gevr. boerinne- kleding met bijbeh. goud en zilver tegen hoge prijs, tevens oude ronde tafel en koperen doofpot en ketel. J. de Witte Zuidstr. 136 Westkapelle, Tel. 01187-331. 46 Te koop 4 baatgevende melkkoeien. 20 ton groen kraag voederbieten, 90 Pic- up balen weidehooi. P. Rie- mens. Molenweg 1, Seroos- kerke W. 46 Konijnenram ter dekking Dorpstraat 55, Serooskerke W. 46 Gevraagd met april of eerder hulp in de huishou ding, voor dag of dag en nacht. A. Bosselaar Roos en Doom, Aagtekerke. 46 Te koop; een beste melk koe, 4e kalf, met melk- lijst. J. J. Geerse, Prooyen- seweg 5, Middelburg. 46 Te koop: vertrouwde kalf koe rek. 7 febr. A. Franeke Soetendaalseweg, Seroos kerke (W.). 46 Te koop; biggen. A. Wat- tel, Gapinge. 46 Bijverdienste: Versprei ders gevraagd voor druk werk voor eiland Tholen. Brieven A. van Ommen, Galvanistraat 13. Rosen- daal. Tel. 3807. 46 Gevraagd: verpleegster, diploma B. voor leidingge vende functie en verpleeg hulp. Huize Sonneheerdt, Dorpsdijk 30, Rhoon, telef. 01897—2432. 46 Beter stencüwerk met vlottere tekeningen levert stencilinrichting J. A. West- strate, Rouaanse Kaai 21, tel. 2453, Middelburg. 46 Wij verhuren ODels Re- kord, zonder chauffeur. Be spreek tijdig: Louisse-Mid- delburg, Gortstraat 60-62. Tel. 01180—2146 Middelburg 46 Te koop: Nieuwe binnen en buiten deuren. Nieuwe Eternit en geg. golfplaten. Nieuw hard en zachtboard. Nieuwe closetpotten. Lage prijzen en thuisbezorgd. Gebr. de Witte. Tel. 01187- 340—372. W. Kapelle. 46 Voor iedere winkelier een telmachine met con- trolestrook, ook in huur koop voor 5,- per week. Kantoormachinehan- del Lijnbach, Walstraat 117, Vlissingen. Tel. 3307. Ver koop, verhuur en reparaties van schrijf- telmachines en kassa's. 46 Nu iedereen een schrijf machine reeds vanaf 198,- met tas 20,- extra. Ook in huurkoop voor ƒ3,- per week. Kantoormachinehan- del Lijnbach, Walstraat 117, Vlissingen. Tel. 3307. Ver koop, verhuur en reparaties van schrijf-, telmachines en kassa's. 46 Te koop: Alle soorten sloopm. als deuren, ramen, planken, balken, dakpannen enz. Vele soorten metsel steen en steenpuin. Beton nen aanrechten en rioolbui zen. Versch. afm. schuur tjes schuilhokjes enz. Alles thuisbezorgd. Gebr. de Wit te W. Kapelle, Tel. 01187— 340—372. 46Algemeen handelsbureau C. J. Huissoon - Kapelle, van der Biltlaan 1 - Tele foon 294 (01102). Inrichting, controle en bijhouden boek houding. Behandeling Be lastingzaken. Incasso's en informaties. 46 Wij verhuren Opeis Re- kord, zonder chauff. Be spreek tijdig. Louisse-Mid- delburg N.V., Gortstraat 6062, Middelburg. Telef. 01180—2146. 46 Wenst u goed stencil- werk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling praten. Lange Vorststraat, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. 46 Per brief maakt u ken nis met Uw toekomstige vriend of vriendin d.m.v. uw corr.club m. aparte afd. v. geloofsrichting en milieu. Br. aan de G.C.K. te Lich tenvoorde (nader adr. over bodig). 46 Gevraagd flinke jongen, 16 of 17 jaar, voor de land en tuinbouw. 46 Gevraagd een tweede of derde bediende. Banketbak kerij Bastiaanse, Langevie- le 7, Middelburg. Tel. 3019. 46 Gevraagd nette werkster voor twee morgens per week. Hofman, Seisdam 36, Middelburg. 46 Te koop Opel Kaptein 1957, in prima staat. Seis- weg 140, Middelburg. tH.H. Pluimveehouders! ij leveren jonge hennen van verschillende rassen o.a.: Australorps x H-R de sterke zwarte kip die zware bruine eieren legt. Verder de kwaliteitsrassen: Ka-Ve- Co en Wimaus. Heeft u moeilijkheden of mogelijk heden op uw bedrijf? Wij verstrekken u vrijblijvend alle inlichtingen. A. Gideon- se, Schroeweg 8, Middel burg. Het scheermesje dal U BLIJFT gebruiken, vanaf 65 ct. per 10 stuks. 46 Alleen? ƒ2,50 naar de N.K.C.-Europaplein 75 Am sterdam (giro 602349), be zorgt U (in gesloten blan co couvert) uitvoerige ge gevens van honderden da mes en heren, zoekend, zo als U! 46 Normaal Huisorgel eiken 195. Nieuwe orgels met doorl. harp 8' en windmaeh. 475, 4 pootjes model. Or gels met 9 reg. 450. Pe daal orgel met windmaeh. en gr. bank 995. Pracht orgels (nieuw) met 2'-4'-8'- 16'-32 voets reg. 1750. Zeer gem. betaling. Prijslijst gra tis. Mart. Vermeulen, Woer den. Tel. 03480—2405. 460pruiming. Koopjes in manteltjes, jasjes, pakjes, lange broeken, truitjes, gro te maten schooljurken enz. Mej. Popje, Gravenstr. 86, Middelburg. 46 Postorders verplegingsar- tikelen tegen concurrerende prijzen. Vraag inlichtingen Postbus 140, Dordrecht. Dis cretie verzekerd. 46 Belastingbiljetten invul len P. v. d. Ameele, gep. bel. ambt., Kerklaan 23, West Souburg, belast zich met het invullen van belas tingbiljetten en is daarvoor ook aan huis te ontbieden. 46 Te koop gevr.: Boeren-, arbeiders-, of burgerwo ning in kuststrook van Wal cheren of Schouwen, met stukje grond. Br. nr. A 5841 Bur. v. d. blad, Goes. 46 Wasspoeldroogcombina- tie van ƒ598 voor 398 of ƒ5 p.w. Direkt van fabriek, daarom ƒ200 korting. Vr. vrijbl. zichtzending. Dutrag Postbus 485. Den Haag. 46 Autorijles met Taunus 12 en Taunus 17 M, Scooter. Autorijschool Van Zweeden, Tel 370, Domburg. Erk. en gedipl. F.N.O.P. Thuis geh. en gebr. vraagt een voorlopig in tijdelijke dienst. Aanvangsalaris 3980 per jaar. Schriftelijke sollicitaties met opgaaf van leeftijd, vrogere en tegenwoordige werkkring te zenden aan de direkteur, van bovengenoemde maatschappij Quakkelaarstraat 11-13, Vlissingen. Wie goed adverteert, plaatst zijn advertenties in het MIDDELBURG. De beplan tingen geven het Waterschap Weg schap Walcheren nog s'teeds grote zorgen. In het afgelopen jaar werd weer voor 150.000 aan materiaal verwerkt. Gaan de werkzaam heden in hetzelfde tempo door, dan verwacht men over twee a drie jaar de beplantingsarbeid voltooid te hebben. Deze mede delingen deed de voorzitter van het Waterschap Wegschap Wal cheren, de heer J. L. Dregmans, in de gisteren in Middelburg ge houden vergadering van het col lege van beheer. De heer Dregmans deelde verder mee, dat in de volgende vergadering een voor stel zal worden behandeld over de ver betering van de „aansluitingsweg" van de Van Woelderenlaan in Vlissingen naar Zoutelande. Deze verbinding verkeert op het ogenblik in een deplorabele toestand. De grootste urgentie is vereist. Het weg schap heeft G.S. van deze urgentie kun nen overtuigen. Gepoogd zal worden de verbetering nog voor de zomer gereed te hebben. Het dagelijks bestuur stelde een breedte van vier meter voor. Een grotere breedte is niet gewenst, omdat niet ver daar vandaan evenwijdig de provinciale weg loopt. Men vindt het niet aanvaardbaar langs het recreatiegebied ter plaatse zwaar verkeer aan te trek ken. Bij het begin van de weg die daar Zwaanweg heet is met vergunning van G.S. en Staatsbosbeheer een puin- opslag gemaakt. Het puin van geringe omvang, vrijkomend door de verwijde ring van de bunkers uit de duinen, zal kunnen worden aangewend de Zwaan- weg te verbeteren. De kosten worden geraamd op 20.000. Tegen de onderbrenging van het ruil- verlcavelingsblok Kleverskerke bij het wegschap heeft het dagelijks bestuur geen bezwaar, verklaarde de voorzitter verder in zijn openingswoord. De heer Dregmans onthulde, dat som mige Walcberse wegen bij de verkeers tellingen verrassende resultaten hadden opgeleverd. Het dagelijks bestuur stelt zich voor, betoogde hij, nogmaals aan G.S. te adresseren om de weg Middel burg - Grljpskerke - Aagtekerke - West kapelle als voorrangsweg aangewezen te krijgen. ZIERIKZEE. In het Nederlands hervormd verenigingsgebouw hield de afdeling Zierikzee haar jaarlijkse fami lie- en propaganda-avond onder leiding van de voorzitter, de heer C. den Haan. De avond werd gevuld met het vertonen van enige films en de districtsbestuur der, de heer N. den Hollander sprak een kort propagandistisch woord, 's Mid dags werd een kindervoorstelling gege ven. Hoewel officieel nog geen bericht is ontvangen, weet het wegschap dat G.S. de zgn. Groeneweg in Oostkapelle waarover kortgeleden in de raadsverga dering zoveel te doen is geweest voor verkeer hebben opengesteld met de aanduiding „doodlopende weg" en een stopverbod. Gevraagd werd een par keerverbod, maar een stopverbod is de resultante van een overleg tussen G.S., het gemeentebestuur van Oostkapelle en het Wegschap Walcheren. De aanleg van rijwielpaden langs de weg Vrouwenpolder-Serooskerke zal dit jaar moeten plaatsvinden in verband met de dichting van het Veerse Gat. Het kollege van beheer ging akkoord met de aankoop van het perceel Loska- de 15 en 15a te Middelburg. Ook besloot het kollege te berusten in het vonnis van 7 december jl. van de rechtbank te Mid delburg, waarbij het door hem gedane verzet tegen het dwangbevel van de Pol der Walcheren, betrekking hebbend op de heffing van dijkgeschot over 1959 on gegrond is verklaard. VLISSINGEN. Aan het bureau van politie te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: Diverse rijwielen en auto peds, diverse handschoenen en wanten, gele hondenhalsband, gladde ring, beige das met bruine rand, loper, ring met twee sleutels, zwarte sjaal, sleutel van rolschaatsen, wit tasje met inhoud, zeil doeken kindertasje, bruine paraplu, groe ne das, rozenkrans, muntbiljet, nikke len passer, handfietspomp, kinderbril licht montuur, colbertje, zwarte alpino- muts, doublé schakelband, beige porte monnee met inhoud, een paar witte kin derwantjes met blauwe rand. fUivoering te Kapelle KAPELLE. Zeer groot was de be langstelling voor de dezer dagen in ho tel ..De Zwaan" te Kapelle gehouden uitvoering van de muziekvereniging „Ons Genoegen". Het programma was deze belangstelling ook alleszins waard want na het openingswoord van voor zitter P. de Puit werd op voortreffelijke wijze een programma van verschillende muziekstukken afgewerkt. Na de pauze volgde de opvoering van het toneelstuk „Dokter in het paradijs" van Jan de Beer van Belver. De be schermheer van „Ons Genoegen", ir. D. J. v. d. Have sprak een slotwoord. MIDDELBURG. De Kring Walche ren van de Stichting „Gezondheidstoe stand voor dieren in Zeeland" hield gistermiddag een algemene vergade ring. Voorzitter D. A. van Nieuwenhuij- zen sprak een openingswoord. Dr. K G. Rotoijns hield een lezing over „Wat doet de gezondheidsdienst?" Hij gaf mededelingen, over het werk van deze dienst en vertoonde lichtbeelden. ZIERIKZEE. Gezamenlijk zullen de christelijke plattelandsorganisaties, C.B.T.B., C.J.B.T. en C.P.B. een fami lieavond houden a.s. donderdag 2 febru ari in het Huis van Nassau. De heer J. C. Spaans zal spreken over „Platteland en lectuur". Kleurendia's zullen worden vertoond van het eiland Sardinië. De N.C.V.B. afdeling Kapelle-Bieze- linge hield haar maandelijkse vergade ring onder voorzitterschap van me vrouw Sandee-Staal. Ds. Mooij van Scho- re sprak over zijn reis naar Israël, waar bij hij prachtige kleurendia's vertoon de. De volgende vergadering wordt gehouden op 7 februari met als spreker 48 Zr. Van Vooren uit Middelburg hield een causerie over de geestelijke volksgezondheid voor de afdeling Krab- bendijke en Oostdijk van de N.C.V.B. Deze avond stond onder leiding van me vrouw Mannaard-Gaanderse en mej. J. H. Dominicus. Na de pauze werd dit on derwerp nog uitvoerig besproken. MIDDELBURG „Een vreemde bot sing van twee werelden," noemde de officier van justitie, mr. T. Lebret, de merkwaardige zaak tegen de niet ver schenen zigeuner vrouw C. M. W. Zij kwam in aanraking met de Ambo- nese mevrouw A. M.-S., die in het kamp bij Kruiningen woonde. Zij wilde het geïnteresseerde vrouwtje graag de toekomst voorspellen, maar kon dit al leen maar met behulp van goud doen. Mevrouw M. gaf haar een familiesier aad van rood goud met het uitdrukke lijke verzoek, na de gedane arbeid dit terug te geven. Zij betaalde de waar zegster voor haar diensten enige gul dens. De zigeunerin zag blijkbaar meer toekomst in het goud en Verdween. Me vrouw M. kreeg het sieraad niet terug. Bij verstek veroordeelde mr. B. S. Sieperda. haar tot veertien dagen voor waardelijke hechtenis, 30 boete of zes dagen met teruggave van het goud. De officier had de boete heel wat hoger gesteld', 150 of dertig dagen. Gezellige avond Twee schippersknechten uit Yerseke, M. B. en J. van L., brachten met be hulp van sterke drank in Wemeldinge een prettige avond door. Op twee fiet sen werd wankel de weg naar him woonplaats ondernomen. Een rijkspoli- tie-ambtenaar zag hen passeren en be sloot hun opvallende gedrag eens nader te onderzoeken Hij dwong B. tot stoppen en merkte toen wel, dat deze teveel had gedron ken. Hij wilde B. meenemen naar het bureau, maar deze pleegde verzet en werd door een zijn makker te hulp schie tende Van. L. geassisteerd. Reden ge noeg voor de politie beiden naar het bu reau over te brengen. De officier vond dat beide verdach ten het ,,te bont" hadden ge-maakt en eiste twee weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. Het vonnis was twee we ken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en 60 of twaalf dagen. Onder invloed bevond zich ook M. J. K., fruitkoopman uit 's-Heer Arends- kerke op 15 november in Goes. Hij be stuurde in die toestand een auto. De of ficier eiste vier weken, waarvan twee weken voorwaardelijk en acht maanden voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid met drie jaar proeftijd. Al leen de vrijheidsstraf was in het vonni wat milder: drie weken, waar va' twee weken voorwaardelijk. MIDDELBURG. Hoewel het exploi tatieoverzicht niet direct gunstig is bljjkt dat de belangstelling voor de „wer kelijke fokkerij" steeds toeneemt. Dit geluid hoorden we gisteren op de jaar vergadering van de Varkensfokvereni- ging Walcheren Over het algemeen lagen de prijzen vorig jaar niet hoog, wel valt er de laat ste maanden een verbetering te bespeu ren. De vereniging behaalde op de pro vinciale varkensfokdag in Goes goede resultaten. Zij sloot het bjekjaar af met een nadelig saldo. Dit is het gevolg van de aankoop van twee beren en het teruglopen van het aantal dekkingen. Over de indeling var. de rayons van de dekstations ontstond enige diskussie. Besloten werd zo spoedig mogelijk een jonge beer aan te schaffen. Het dek- geld hiervoor zal met twee gulden wor den verhoogd. Door de varkenskern Walcheren is een commissie ingesteld die op de eerstvolgende vergadering van deze kern rapport zal uitbrengen over de afzetmogelijkheden van slachtvar- kens. Meegedeeld werd verder dat op 6 februari een excursie zal worden ge organiseerd naar Brabant waar o.m een bezoek wordt gebracht aan enkele opfokbedrijven en de selectie wedstrij den in Boxtel. Er blijkt voor deze ex cursie veel belangstelling te zijn. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heren P. Dingemanse uit Zoutelande en Iz. de Buck uit Grijpskerke herkozen. GOES. In een opslagplaats voor groenten, fruit van de groentehandelaar V. O. te Goes ontstond donderdagavond omstreeks tien uur het begin van een brand. De heer V. O. had in het pakhuis dat in een verbindingsstraatje tussen de Pasteur- en de Marconistraat gele gen is, petroleum en straalkachels ge plaatst om de daar opgeslagen groenten en aardappelen tegen de vorst te vrij waren. Een van de petroleumkachels is waar schijnlijk in brand gevlogen, De brand werd echter tijdig opgemerkt door een van de omwonenden, die het vuur te lijf ging met natte zakken, zodat de brand tijdig in de kiem gesmoord werd. De brandweer is nog wel uitgerukt, doch be hoefde niet handelend op te treden. De schade is niet zo groot als het zich aanvankelijk liet aanzien. De voetbalvereniging Waarde orga niseerde voor de eerste maal een feest avond voor leden en donateurs. Deze avond werd verzorgd door het cabaret gezelschap Rien de Jonge uit Kloetinge. )e voorzitter van Waarde, de heer C. Hout» sprak een kort «peningswoord. KAPELLE. „In 1960 hebben 34 particulieren een verzoek om premie ingediend voor de bouw van een wo ning; 26 goedkeuringen zijn thans bin nen, waarvan er 18 reeds aan het bouwen zijn. Ik verwacht dat de resterende 8 spoedig zullen afkomen." Met blijdschap deelde de burgemeester, de heer H. G. van Suijlekom, dit in de gisteren gehouden gemeenteraadsver gadering mede. „Sedert 1 januari zijn nu weer al een dertiental aanvragen om premie binnengekomen. Met de 36 woningwetwoningen er bij mogen wij dan ook gerust zeggen: Er kan hier een behoorlijke bouwcapaciteit worden gehaald." De burgemeester had niets geen ver wachtingen van de toewijzing van wo ningwetwoningen voor dit jaar, want het kleine contingent van de provincie is echt niet te verdelen. Voor dit jaar verwachtte hij ook niet veel goedkeu ringen van premie-aanvragen. De pro vincie heeft immers maar 1200 toewij zingen. De burgemeester was het opge vallen, dat renteniers die dus van een rustige oude dag willen genieten, graag hun huisje bouwen in Kapelle. In het verloop van de vergadering in formeerden de heren F. van Hoorn (v.v.d.) en J. M. Zuidweg (c.h.n.) naar het aantal woningzoekenden hi de ge meente. Eind 1960 stonden er 43 gezin nen op de lijst, waarvan de man eco nomisch aan de gemeente is verbonden en elders woont. En daarnaast is de eigen woningbehoefte vrij aanzienlijk. „Het is de gemeente niet slecht ge gaan", aldus de burgemeester in zijn korte nieuwjaarsrede. „Het inwonertal COLIJNSPLAAT. De IJsclub „Ons Genoegen" vergaderde onder voorzitter schap van de heer C. P. Kievit. Bij de bestuursverkiezingen werden de he ren C. P. Kievit voorzitter, en G de Fouw, penningmeester, herkozen, en als nieuw bestuurslid deed mevrouw M. v. d. Weele-Groenewegen haar in trede. Als de vorst doorzet zullen op de baan bij de Oesterput, schaatswedstrij den worden gehouden. De collecte voor de Unie: „Een school met den Bijbel" bracht in Bigge- kerke 145.-, in Capinge 141,- en in Oud- Vossemeer 266,75 gulden op. is met ruim 100 gestegen. Er zijn slechte 4 a 5 pendelaars, hetgeen dus betekent dat er volop werkgelegenheid is in de eigen gemeente gedurende het grootste deel van het jaar. De burgemeester memoreerde voorts de totstandkoming van de persleiding naar de Westerschelde. In dit verband vereist het .rioleringsplan dringende aan passing. In de volgende raadsvergade ring zullen daarover voorstellen komen. Het is ook het enige grote kapitaals- werk voor dit jaar, maar toch zal een verhoogde subjectieve uitkering uit het gemeentefonds noodzakelijk zijn. Zaalhandbalcompetitie Hellas-Tonido topduel MIDDELBURG. Vanavond staat voor de zaalhandbalcompetitie de Goe- se derby Hellas—Tonido op het pro gramma. Tonido, dat vorige week een nederlaag kreeg te incasseren van het Middelburgse E.M.M., zal all-es op alles moeten zetten om de volle winst te ver overen. Hellas staat één punt achter en voor E.M.M., maar de Middelburgers hebben een wedstrijd minder gespeeld De ontmoeting tussen de Goese clubs eindigt veromedelijk in een puntenver deling. Zaterdagavond 'komen de zeventallen van. Marathon, en E.M.M. tegen elkaar in het veld. Marathon, dat nog niet zo veel van zich heeft laten horen, zal tegen E.M.M. waarschijnlijk niet tot een goed resultaat kunnen komen. We EMM af> een' overwinninS voor De standen zijn: Heren eerste klas. Tonido 10 uit 7, Hellas 9 uit 7, Volharding 8 uit 7, E.M.M. 7 uit 6, Marathon 3 uit 4 en Walcheren 1 uit 7. Heren tweede lclas. Olympus 6 uit 3, Tonido 2 6 uit 5, E.M.M. 2 2 uit 3, Marathon 2 2 uit 3, Hellas 2 uit 3, en Neptunus 0 uit 1. Dames eerste klas. Hellas 14 uit 7, Wal cheren 8 uit 6, Marathon 6 uit 5, Zeeland- sport 3 uit 5, E.M.M. 3 uit 5, Hontenisse 0 uit 5. Dames tweede klas. Sios 9 uit 8, Vol harding 7 uit 4, Tonido 6 uit 5, Marathon 2 6 uit 4, Olympus 0 uit 3, De Meeuwen 0 uit 4 Dames derde klas. Sporto 6 uit 3, Fortuna 6 uit 5, Hellas 2 4 uit 6, Olympus 2 3 uit 3 Sios 2 3 uit 4, Neptunus 2 uit 3, Zeeland- sport 2 2 uit 2 en Walcheren 2 2 uit 2. Heren derde klas. Fortuna 8 uit 5, Fortuna 2 7 uit 5, Sios 7 uit 7, O.N.O. 6 uit 4, O.D I 4 uit 6, Marathon 3 2 uit 4, E.M.M. 0 uit V Heren vierde klas. Sios 2 11 uit 7, Fortuna 3 9 uit 7, Volharding 2 5 uit 5, Walcheren 2 4 uit 3, Olympus 2 3 uit 3, Olympus 3 2 uit 1. Tonido 3 2 uit 7.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 10