epunt van vorst voorbij Yves St. Laurent vond zijn Marc in meester Bohan UZIG EV\ VAN HET IJSELMEER Hoogovens wèl rendabel op eiland Rozenburg Vliegers Geen concessies gedaan voor deze vrijlating SLIM-LOOK Commandopost BB niet berekend op kernwapens Mr. IC. P. EREVOORZITTER VAN AFRIKA-INSTITUUT Spaak terug in politiek Sir Winston Churchill is er weer ER ZAT WEL MUZIEK IN Drie kinderen in bed verbrand Minister verdeelt Pag. 7 F/7 C Rotterdam blijft van mening RAPPORT VAN BERKUM GEHEEL AFGEWEZEN PRESIDENT KENNEDY VERKLAART Leeuw zaait schrik in café „Zuiveringen" in Franse communistische partij CASCADE VEILIG Geïnstalleerd door prins Bernhard Honden en Li ppen ruw? PUROL cr i si s w on i n gen Ferhat Abbas nodigt Soekarno uit Vrijdag 27 Januari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Van een onzer redacteuren D OTTERDAM Zonder het stand- punt van de kleine minderheid te vermelden, heeft de commissie-Van Berkum, die zich enige maanden heeft bezig gehoüden met de mogelijkheden van een ijzer- en staalbedrijf op het eiland Rozenburg, vandaag haar rap- Vervolg van pag. 1 Geheel anders was de stemming in de woningen van de vrouwen der vlie gers die na het neerschieten van de RB-47 boven de Barentszee als ver mist dan wel omgekomen te boek staan. De telefoon stond ook daar geen ogenblik stil; de Amerikaanse pers spaarde die vrouwen niet in wat zwa re momenten van hernieuwde smart moesten zijn. Een van die vrouwen, mevrouw Gos- ford, was in haar begrijpelijke verbit tering onredelijk. Zij zei: ,,Als mocht blijken dat mijn man is omgekomen zal ik daarvoor altijd president Eisen hower verantwoordelijk stellen. Als hij de zaak anders had aangepakt zou al les anders voor mijn man zijn afgelo- Mevrouw Gosford zei dat zij blijft hopen op de terugkeer van haar man. Zij wilde rekening blijven houden met de mogelijkheid dat hij in het geheim in de Sówjetunie gevangen wordt gehouden. Mevrouw Palm, de weduwe van de omgekomen gezagvoerder van de RB- 47. zei: Wat ben ik blij voor mevrouw Olmstead en mevrouw McKone. Ik hoop dat nu eindelijk aan de dag zal komen wat er op 1 juli precies is ge beurd boven de Barentszee. en wat er van de andere jongens geworden is. Mevrouw Olmstead en mevrouw McKone zullen, natuurlijk, present zijn wanneer vandaag de twee vrij gelaten vliegers op de basis Andrews bij Washington aankomen. President Kennedy heeft het voornemen te ken nen gegeven de twee mannen persoon lijk te verwelkomen. Daarna gaan de McKones naar huis om te genieten van het droom- maal waarover John McKone uit de Russische gevangenis schreef: bief stuk, champignonjus. peren met slag room, gebakken aardappelen en ba- nanentaart. En Gail Olmstead zal haar man zo dra zij weer thuis zijn allereerst de gereedstaande wieg tonen. port aan de openbaarheid prijsgege ven. De conclusie is bekend: voorlopig geen hoogovens op Rozenburg over vijf jaar opnieuw de kansen bekijken. Zij wordt gebaseerd op de overweging, dat de be staande Nederlandse hoogovens nog vol doende uitbreidingsmogelijkheden heb ben. Inmiddels zijn de IJmuidense hoog ovens begonnen aan hun uitbreidings plannen. Daarin wordt ook voorzien in de fabrikage van niet-platte produkten zoals draad en betonijzer, die oorspron kelijk in de plannen voor Rozenburg verwerkt was. De Rotterdamse Staalstudiestiehting heeft het rapport-Van Berkum niet toe gestuurd gekregen. Zij heeft evenwel twee plannen voor een ijzer- en staalfabriek in portefeuille, die tot in detail zijn uitgewerkt. Volgens deze plannen, die rekening houden met een capaciteit van 400.000 ton per jaar waren de hoogovens op Ro zenburg wel rendabel, zulks in tegen stelling tot wat de commissie-Van Ber kum meent. Het rapport-Van Berkum wordt in Rotterdam in zijn geheel af gewezen, Ook buiten Rotterdam zijn er vele stemmen tegen opgegaan. De beide door de Staalstudiestiehting ontworpen plannen, waarin de Staatsmij nen, de Nederlandse kabelfabrieken en het ministerie van economische zaken waren gekend, kwamen tot een netto ren dement van ongeveer vijf procent na afschrijving en na aftrek van de rente over de geleende kapitalen. Er zou vijf tien procent rente over het aandelenka pitaal kunnen worden uitgekeerd. Deze cijfers, waren gebaseerd op de vrij gunstige ijzer- en staalmarkt van 1957. Zelfs met de minder goede markt van 1958 als ondergrond zou het rendément volgens deze plannen nog tussen de vier en de acht percent hebben be dragen. De plannen waren tot in detail uitge werkt en zelfs de koffiemachine in het centrale laboratorium was in de blauw drukken opgenomen. Advertentien Heeft U het in de gaten: de echte sigaren- liefhebbers hebben Karei I's vernieuwde ELEGANT ontdekt! Gun Uzelf dat genot ook. Een 27 cents bolknak van klasse. T\e oppervlakte van het ÏJselmeer verstrakt. Miriaden ijs- schotsen en -schotsjes vriezen aan elkaar en op elkaar en steeds minder schepen kunnen erdoor. Alleen de grotere geven de strijd nog niet op. Zoals de tanker op deze luchtfoto van het ANP, die met zijn sterke motor de ijslaag klieft. Achter het schip groeien de brokken weer aan elkaar tot een barre vlakte met grillige vormen. TA rijf ijs stremt heel wat vaarwegen. Schiermonnikoog en Ame- land zijn erdoor afgesloten van het vasteland en de havens van Harlingen, Delfzijl en Den Helder hebben er hinder van. Op veel kanalen en op het Veluwemeer kunnen alleen nog schepen met een sterke motor vooruit komen. TAe laatste boot naar Schiermonnikoog moest gistermiddag J-Z halverwege terugkeren naar Oostmahorn. De laatste boot van Ameland kwam met drie uur vertraging aan te Holwerd. Een zware ijsgang had de bakens weggesleurd en maakte ook daardoor de vaart verder onmogelijk. /"Ap de volgende binnenwateren komt geen schip meer door het ijs: Winschoterdiep, de vaart van Hoogezand naar Kla- zienaveen, Noord willemskanaal, Drentse hoofdvaart, Hoogeveen- sevaart, Beukerschut Steenwijk-Friesland, Overijselse kanalen, Balgzandkanaal, Westfriese vaart en de vaarten in de Noord oostpolder. DE BILT Nadat het in de naeht van woensdag op donderdag op de meeste plaatsen in ons land acht tot tien graden had gevroren, liep het kwik overdag iets op, maar gistermiddag vroor het vrijwel overal toch nog vijf graden. In Noord-Duitsland, waar een flink pak sneeuw ligt, vroor het in de nacht vijftien graden en in Polen hier en daar twintig graden. Eigen nieuwsdienst TIET besluit tot vrijlating van Olm- stead en McKone viel in het Kremlin na het onderhoud dat Llewel lyn Thompson, de Amerikaanse am bassadeur in Moskou, het afgelopen weekeinde was toegestaan door pre mier Kroesjtsjef, en een gesprek dat Thompson dinsdag voerde met een van de eerste plaatsvervangende ministers van buitenlandse zaken van de Sów jetunie, Wassilv Koeznetsof. Koeznetsof was ook de man die het vorige jaar in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties tijdens de behandeling van de Russische klacht over het inci dent met de RB-47 twee veto's uitsprak een over een voorstel het vraagstuk voor te leggen aan het Internationale Hor van Justitie, het tweede over een voorstel het Internationale Rode Kruis een onpartijdig onderzoek in te laten stellen. Gezond Enige uren na het onderhoud tussen Thompson en Koeznetsof kreeg de Ame rikaanse ambassade in Moskou bericht dat Olmstead en McKone in vrijheid zouden worden gesteld. Ambassadeur Thompson vertelde la ter, toen de twee Amerikanen al in een Electra van de K.L.M. onderweg waren naar Amsterdam, dat de twee mannen geestelijk en lichamelijk volkomen ge zond waren toen zij in de ambassade waren aangekomen. Zij droegen Russi sche burgerkleren. In diplomatieke kringen neemt men aan dat zowel de Sówjetunie als de Ver enigde Staten ondanks de vrijlating van Olmstead en McKone hun eigen lezing van het incident met de RB-47 zullen handhaven. De Sówjetunie beweerde dat de RB-47 boven Russisch gebied was neergeschoten; Amerika houdt vol dat het verkenningsvliegtuig boven de open zee werd neergehaald. Inwilliging Belangstellend ziet men uit naar de verklaringen die de twee vrijgelaten vliegers zullen afleggen. Vooral de vrou wen van de als vermist te boek staan de leden van de bemanning van de RB-47 zullen graag willen weten wat er pre cies gebeurd is met de RB-47 op 1 juli van het vorige jaar. Vast staat dat Washington de vrijla ting in de eerste plaats beschouwt als een inwilliging van een Amerikaanse eis die steeds een van de belangrijkste voorwaarden voor vermindering van de internationale spanningen is gebleven. Wij hebben hiervoor geen enkele con cessie gedaan, zei president Kennedy. GENNEP. „Hebt u er bezwaar tegen als ik mijn leeuw mee naar binnen breng", vroeg de veertigjarige kastelein F. van Gerwen uit Blerick, toen hij met een kennis een café-res taurant in Gennep binnenstapte. „Wat mij betreft brengt u ook nog een oli fant mee", gaf de niets vermoedende Gennepse kastelein terug. Hij zag de toekomst wat minder zorgeloos in, toen zijn Blerickse collega de zaak verliet en even later met een elf maanden oude leeuw zijn rentree maakte. De overige klanten toonden zich evenmin gelukkig met de ver schijning van het dier. Toen het begon te grommen, trokken de klanten zich tactisch uit het etablissement terug. Kort daarna verlieten de mannen het café om de leeuw die de Ble rickse kastelein, tevens dierenhande laar, in Deventer had gekocht bij een particulier in het zuiden des lands af te leveren. PARIJS. Een Franse rechtbank heeft drie leden van een smokkelbende tde vierde en belangrijkste is op de vlucht), die zich uitsluitend bezighiel den met frauduleuze import van Japan se transistorradio's veroordeeld tot ge vangenisstraffen van drie tot negen maanden en een boete van bijna acht miljoen gulden. De bende kocht de radio's in Zwitser land, Duitsland en België en op de 35 rejzen, die zij maakte slaagde zij erin, meer dan tienduizend radio's over de grens te brengen. JERUZALEM (AP) De verdedi ger van Eichmann, de Westduitse ad vocaat dr. Robert Servatius, heeft gis teren bij zijn onverwachte terugkeer naar West-Duitsland gezegd er nog niet zeker van te zijn of hij de verde diging van Eichmann op zich zal ne men. Eichmann zelf verklaarde in een brief aan de Israëlische minister van justitie eveneens dat het nog niet ze ker is dat Servatius hem zal verdedi gen. In Jeruzalem verwacht men noch tans dat het proces op 15 maart zal kunnen beginnen. Inmiddels is het Scandinavische ho- gedrukgebied bezig zich te verplaatsen in de richting van de Alpen, terwijl te gelijkertijd bijzonder actieve en om' vangrijke oceaandepressies trachten hun invloed over de Britse eilanden en de Noordzee in oostelijke richting uit te breiden. Hierdoor heeft zich op het noordelijk deel van de Noordzee een zware zuidwesterstorm ontwikkeld. Het naderbij komen van het fronten systeem van een diepe depressie bij IJsland, zal ook in ons land de wind doen aanwakkeren uit zuidelijke rich tingen; vanuit het westen zal de be wolking geleidelijk toenemen. Het sneeuwgebied zal ons vermoedelijk niet voor de avond bereiken. Een en ander brengt met zich mee dat de vorst nu zijn dieptepunt is ge passeerd, hoewel het kwik vandaag nog niet tot boven het vriespunt zal stijgen. Bij heldere hemel en weinig wind was het kwik gisteravond op vele plaatsen alweer tot zeven a negen gra den onder nul gedaald. Van onze correspondent PARIJS. Twee leden van het poli tieke bureau en vijf leden van het hoofd bestuur van de Franse communistische partij zijn bij het partijbestuur in on genade gevallen. Het partijcongres, dat pas is gehouden, heeftsancties tegen hen gevraagd. Allen worden zij beschul digd van het voeren van oppositie tegen de politiek, welke de partij ten opzichte van het beleid van generaal de Gaulle heeft voorgeschreven. De beide leden van het politieke bureau waren vóór en ook nog lange tijd na de oorlog zeer intieme medewerkers van de partijsecretaris Maurice Thorez: Marcel Servin, secretaris belast met de interne organisatie van de partij en Laurent Casanova, gewezen particulier secretaris van Thorez, leider van de communistische intellectuelen en specia list van de partij op het gebied van onderwijs. De vijf leden van het hoofdbestuur dat 71 leden telt zijn: Jean Kanapa, een van de partijfilosofen en specialist in culturele aangelegenheden, Jean Pronteau, eens de woordvoerder van de communistische fractie in de Natio nale Vergadering, André Snequières, eens lid van de raad van state van de vierde republiek, Maurice Kriegel- Valrimont, de .procureur-generaal" van de partij en oud-lid van de hoge raad en Vigier, een veelbelovende jongeman, die op het ogenblik directeur is van het nationaal instituut van weten schappelijk onderzoek. Deze zuivering heeft vooral in intel lectuele kringen in de partij hevige be roering veroorzaakt en veel leden hebben laten weten, dat zij hun lidmaatschap afhankelijk stellen van de maatregelen, die tegen Casanova en de zijnen worden genomen. CORK (Reuter) Het Neder landse kustvaartuig Cascade, dat in de buurt van Ierland met een defecte ma chine ronddreef, is gisteren door een Engelse sleepboot de haven van Cork, binnengebracht. BRITSE LAGERHUIS Van onze correspondent LONDEN. Als een elektrische scthok ging het gisteren door het Lager huis: Sir Winston Churchill was er weer. Zwaar leunend op zijn wandel stok maakte de bejaarde staatsman voor het eerst na zijn recente ziekte, zijn entree in het Huis. Van alle kanten ging een luid gejuich op toen Sir Winston zijn plaats innam op de voorste rij banken van de rege ringspartij. Uit niets bleek meer dat ChurchiU nog last had van zijn rug. Zo als men weet brak hij in november een beentje in zijn rug. Gedurende enige weken moest hij als gevolg daarvan het bed houden. Hugh Gaitskeli, de leider van de so cialistische oppositie, wilde juist vra gen stellen aan premier Macmillan toen Churchill het Lagerhuis binnen kwam. Hij wachtte even tot het gejuich was bedaard. ChurchiU had er kennelijk weer schik in terug te zijn op het slagveld waar hij zo dikwijls als een echte parlemen taire strijder zijn tegenstanders te lijf is gegaan. Hij glunderde dankbaar over alle hulde die hem werd gebracht, ging over tot de orde van de dag, keek me belangstelling de papieren in die hij bi. zich had en luisterde naar bet deba' dat weldra weer in volle gang was. Door Rita Beukman "DARIJS. Meer dan een uur voor de eerste lenteshow bij Dior gisteren begon, stroomden de nertsmantels reeds aan de lopende band binnen in dat modehuis aan de Avenue Montaigne. In die mantels van tientallen duizenden, zat een groot gedeelte van de bloem van de Parijse society ten slotte op de trappen en de venster banken, want bij de première werden de plaatsen hoofdzakelijk voor de Amerikaanse pers gereserveerd. De meest nieuwsgierigen van de dure Dior-klanten, die niet tot de voor hen gereserveerde avondshow wilden wachten, moesten tijdens die première dus wel genoegen nemen met wat er in hoekjes en gaatjes nog aan ruimte overbleef. Meer 'belangstelling dan Yves St. Lau rent de laatste seizoenen, wist Mare Bo han met zijn ontwerpen reeds dadelijk bij het begin van de show op te wekken. Er klonk na enkele modellen reeds ap plaus, en na de finale werd Bohan uren ang door radio en televisie voor inter views in beslag genomen. Slim-Look noemt Bohan zijn nieuwe lijn voor het voorjaar. Zijn tailleurs en japonnen hebben een rank en rijzig sil houet, met souplesse in de corsage en een iets verlaagde taille. Bij de japonnen en bij de tailleurs worden veel heel wijde korte klokrokken toegepast, of plooirok ken, bij voorkeur met brede, platte plooien. De tailleurs zijn ook in deze collectie soepele ensembles geworden met losse, meestal diagonaal gesloten jasjes en korte, gegeerde vierbaansrok ken. Bloeses in mousseline of voile, die als een maillot om het figuur sluiten of geplisseerde ruggen hebben, worden fraaie edelsteenkleuren bij die ensembles gedragen. Schuin gekuipt De „en bias"-techniek is ook bij Dior het hoofdmotief van de nieuwe collectie. Mare Bohan ontwierp bijvoorbeeld eto gante, linnen jurken, waarbij de stof schuin geknipt werd en om het lichaam gewikkeld' lijkt. Horizontale en diagonale dubbele naden komen bij de overwegend wijde mantels veel voor. Die mantels hebben aflopende, ronde schouders en wijde, aangeknipte mouwen. Heel jeugdig zijn de hoeden, die Mare Bohan bij deze collectie ontwierp. Zomer jurken en linnen ensembles worden door geheel uit het gezicht gedragen baretten gecompleteerd. De robes van mousseline of voile met wijde, recht vallende klok' rokken, worden door grote bretons be kroond, ver naar achter op de gladde kapsels geplaatst, zodat d'e brede randen als een aureool om het hoofd staan. Bloempotvormige hoeden van gevlochten raffia vullen de zijden ensembles aan. Die ensembles hebben wijde jasjes en vierbaansrokken. Kleine pillbox-hoedjes balanceren voor op het hoofd bij man tels en geklede combinaties. Diagonaalstrepen Heel fijne plissé's vervangen bij de korte avondtoiletten ta organza of voile de klokrokken. Die plissé's worden ook in vele lagen over elkaar verwerkt. Wollen granité en etaminé de soie pas,t Bohan veel toe naast de crêpes, shantungs en mousselines, die voor de lentemode hier in Parijs door alle couturiers worden verwerkt. Bij de imprimé's zijn diagonaalstrepen belangrijk of onregelmatige chinéstrepen, onder andere in zwart of donkerbruin op Een dolgelukkige mevrouw Bohan was de eerste, die gisteren de ont werper van Diors nieuwe collectie met zijn succes feliciteerde. een witte ondergrond. Op de avondjur ken worden kralen borduursels aange bracht. Die borduursels bedekken soms geheel de sluierdunne stoffen. Grijs en marineblauw zijn de hoofdkleuren bij Dior. Vert jeune, een heel lichte groene tint, is voor de linnen en shantung en sembles het belangrijkst en voor de man tels dieprood, mandarin en licht oker geel, Van onze Haagse redactie DEN H 4AG. De commandopost van de Bescherming bevolking in de kring Den Haag is niet berekend op aanvallen met kernwapens. Dat delen B. en W. van 's-Gravenhage mee in hun memorie van antwoord aan de raad. Het college neemt echter aan dat bij de herziening van kringgrenzen, die door de regering is aangekondigd, tevens voorzieningen aan de commandoposten zullen worden getroffen. Het tekort aan personeel bij de B.B. beloopt 6400 man, te weten 3800 vrijwil ligers bij de georganiseerde zelfbescher ming, tweeduizend vrijwilligers bij de besehermingsdiensten en zeshonderd noodplichtwachters. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Mr. dr. K. P. van der Mandele is gisteren benoemd tot ere voorzitter van het Afrika-Instituut. Prins Bernhard, die als beschermheer van het instituut de installatie verrichtte, her innerde er in zijn toespraak aan, dat de heer Van der Mandele al in de bezet tingsjaren plannen maakte voor het herstel van onze economische betrekkin gen met Afrika. Nu beloopt onze jaarlijkse export naar Afrika 800 miljoen gulden; het handels volume over 1960 bedroeg ruim ander half miljard. Dit is mede te danken, aldus de Prins, aan het Afrika-Instituut, waarvan de heer Van der Mandele een der oprichters is geweest. Tien jaar gewoon Vooral heeft de heer Van der Mandele. die tien jaar voorzitter van het instituut is geweest, een open oog gehad voor de grondige veranderingen, die in Afrika op handen waren, en die een geheel nieuwe aanpak zouden gaan vergen. Bij het Afrika-Instituut heeft van meet af aan vooropgestaan, dat men het belang van alle betrokkenen, in Neder land en in Afrika, gelijkelijk behoorde te dienen, aldus de heer Van der Man dele in zijn antwoord. De tijd, dat wij Afrika konden be schouwen als een verlengstuk, als de „bruidsschat" van Europa, is voorbij. De communistische wereld probeert de band tussen Afrika en het Westen nog verder los te snijden. Daarom houdt het oostelijk blok steeds weer aan de Afrikaanse landen voor, dat de economisch sterke gebieden het wel afkunnen zonder steun van het Westen, en dat de economisch zwakke gebieden zich beter kunnen oriën teren op andere dan westerse landen. Deze redenering is een wapen in de koude oorlog en het is twijfelachtig of de eco nomische opbouw van Afrika hierdoor uiteindelijk wordt gediend. Tijd en geduld Wij moeten ons niet laten meeslepen in dit touwtrekken om Afrika, aldus de heer Van der Mandele. Wij moeten een nieuwe, frisse kijk ontwikkelen op het eigenlijke Afrika, het Afrika achter de tegenstelling oost-west, het Afrika van de toekomst. Wij moeten onszelf èn Afrika helpen de nieuwe rol van dit werelddeel te ontdekken. Dan zal ook Afrika Europa ontdekken. Maar dit alles vergt tijd en de wijsheid van het geduld. Aan het slot van de plechtigheid in de vergaderzaal van de Rotterdamse Kamer van Koophandel bood mr. Ph. A. J. Mees, voorzitter van het Afrika-Insti tuut, de heer Van der Mandele een in gelijste oude kaart van Afrika aan, da terend uit de zeventiende eeuw. Advertentie BRUSSEL Een delegatie van Vlaamse en Brusselse socialisten heeft een bespreking gehad met Paul- Henri Spaak, thans secretaris-gene raal van de Navo. Zij heeft hem ge vraagd ontslag te nemen en zich weer ter beschikking te stellen van de Bel gische socialistische partij. Het is de bedoeling, dat Spaak de socialistische kandidatenlijst voor de Kamer in het arrondissement Brus sel zal aanvoeren. Hoewel Spaak tot op dit ogenblik nog geen ontslag uit zijn functie bij de Navo heeft ge vraagd, neemt men te Brussel aan dat zulks slechts een kwestie van da gen is. Verscheidene leden van de delegatie hebben namelijk verklaard dat Spaak zich reeds bereid heeft verklaard, in het Belgische politieke leven terug te keren. Van onze correspondent WIJTGAARD. In een huisje tussen Leeuwarden en Wijtgaard zijn gister morgen drie kinderen in hun bedden verbrand. Vier andere kinderen van het gezin Wiersma en de ouders konden op tijd uit hun brandende huis vluchten. Buren alarmeerden de vader, dat zijn huis in brand stond. De mam begon on middellijk zijn kinderen naar buiten te brengen. Toen hij er vier had gered, had het vuur hem de weg versperd naar de zolder waar de vierjarige Elly, de vijf jarige Sineke en de twaalfjarige Jan in bed lagen. Wanhopig probeerde de man, die al zware brandwonden had opgelopen, de kinderen via een dakraam te bereiken, maar dikke rookwolken joegen hem te rug. De brandweer stond machteloos. Zij kon alleen het andere huis van het blok behouden. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Minister Van Aartsen heeft de verdeling bekendgemaakt van de 1250 premiewoningen en hetzelfde aantal woningwetwoningen, waarmee het aantal te subsidiëren woningen voor 1961 is verhoogd. Onder druk van de Kamer had de minister in decemiber, aan de vooravond van de kabinetscrisis, de bouw van deze 2500 woningen al toe gezegd. De woningen zijn als volgt over de provincies verdeeld: Zuid-Holland 500, Noordbrabant 450, Noordholland 300, Limburg 250, Gelderland 200, Groningen, Friesland, Drente, Overijsel en Utrecht elk 150 en Zeeland 50. De minister heeft voorts vijfduizend premiewoningen over de provincies ver. deeld, die door woningbouwverenigin gen onder gemeentelijke garantie zullen worden gebouwd. De minister zal de ge meenten nog nadere aanwijzingen ge ven over de voorwaarden waaronder de ze premiewoningen kunnen worden ge bouwd. DJAKARTA (Reuter, AFP) Fer hat Abbas, premier van de Voorlopi ge Algerijnse regering, heeft president Soekarno uitgenodigd voor een bezoek aan Algerije. De Indonesische presi dent hoopt de uitnodiging te aanvaar den. In een communiqué uitgegeven voor Ferhat Abbas' vertrek naar Singapore wordt o.m. gezegd dat Indonesië over weegt zijn hulp aan de Algerijnse ver zetsstrijders naar vermogen te ver meerderen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7