R.KK1D0 3er* TOKIO LUFTHANSA Nu schrijft u onze advertenties PIJNSTILLER TABLETTEN POEDERS CACHETS Adverteren doet U pas goed, als U het vaak en regelmatig in het ZEEUWSCH DAGBLAD doet. Pag. 6 ■L Sn.ll. °"°e"d* 2. Doo, »^bd0n< nMj. int„.„de.l he. stoel! Keizersgracht 727, Amsterdam - Tel. 249180 en 249189 U, de automobilist. Uit alle delen van het land ontvangen wij spontane reakties van automobilisten. Artsen, hoteliers, vertegenwoordigers, garagehouders, verzekeringsagenten - van overal en iedereen: brieven over Caltèx Platinum N met Methyl. Nog nooit hebben zó veel automobilisten van zó veel enthousiasme blijk gegeven. Nog geen Platinum N getankt? Nog steeds sceptisch? Leest u dan maar wat automobilisten als u ons uit eigen beweging schreven: Lezing over woning inrichting Weer jeugd toer Ds. M. Blok overleden Raadsagenda Terneuzen Uitvoering met toneel Ds. G. van der Zee overleden Gemeente-secretaris en ontvanger benoemd Zanguitvoering te Anna Jacobapolder Woensdag 25 januari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD m 5; fM i - adc/ND rar met een stop in Cairo Dhahran Calcutta f-j fm imTimcairmiint tl ■JEI Bangkok en Hongkong. LUFTHANSA biedt thans twee moal per week een dienst naar het Midden- en Verre Oosten met Boeing Jet Intercontinental. Met welk doel U ook reist, de "Senator" dienst biedt U naast snelheid, een buitengewoon comfort en de beste service, die er is. Snelheid Comfort Service Uw Passage-en/of Reisbureau geeft U gaarne alle inlichtingen. S. W. Numann, „Molenhuis", Boxtel: „Ik meen gemerkt te hebben dat mi|n wagen met Caltex Platinum N beter aanslaat, terwijl ook de motor beter stationair is gaan lopen, iets dat bij gebruik van gewone benzine vrij lastig is te bereiken. Ik heb evenwel geconstateerd dat bij gebruik van Caltex Platinum N de motor geen neiging meer vertoont tot afslaan." Anrl neon n.v., Warmoesstraat 18, Amsterdam „Het doet ons genoegen u mede te kunnen delen dat onze auto's merkbaar krachtiger zijn gaan lopen en vlotter optrekken sinds wij de door u In de handel gebrachte Super benzine Platinum N met Methyl zijn gaan gebruiken." J. F. van Doorn, Jan v. d. Heijdenstraat 20, Amersfoort: „Ik heb het zelf gemerkt: feller trekken, soepeler lopen - kortom er is verschil. Ik rijd veel, verbruik twee wagens per jaar, en haal thans op Platinum N, rijdend als altijd (constant 100 km), bijna 115. Dat is veel minder dan. vroeger l" v H. F. J. Jongeneelen, Cimburgalaan 7S, Breda; „Tot mijn genoegen kan ik nu reeds constateren, dat mijn motor op Platinum N met Methhyl beter trekt, en dat het benzine-verbruik lager ligt, zodat ik deze benzine bij al mijn kennissen automobilisten zal aanbevelen." P. Schmidt, Noorder-stationsplein 1, Groningen; „Direkt na gebruik van de nieuwe Caltex benzine Platinum N met Methyl viel mij het volgende op: 1) de acceleratie van de wagen was groter geworden, 2) het z.g. „pingelen" bleef achterwege, 3) het „nadieselen" van dé motor komt praktisch nïet moor TOOr, 4) mijn benzine-verbruik is met minstens 8c/o teruggelopen. Al mijn kennissen zijn het met mij eens dat de kwaliteit van déZO benzine met kop en schouders boven andere merken uitsteekt." PLATINUM. mt METHYL Raad 's Heer Arendskerke •s HEER ARENDSKERKE. De raad van 's Heer Arendskerke zal aan staande donderdag bijeenkomen. De agenda vermeldt een wijziging van de salarisverordening van het secretarie- personeel. In verband met een wijziging van het bezoldigingsbesluit burgemeesters is de raad advies gevraagd voor de vaststel ling van een autotoelage voor de bur gemeester. De Chr kleuterschool te 's Heer Arendskerke (dorp) heeft medewerking gevraagd voor de aanschaffing van 2 oliekachels. De vermakelijkhedenbelas- ting-verordening voorziet niet in moge lijkheid van televisie-toestellen, die in cafés e.d. opgesteld staan een recht te heffen, terwijl daarentegen de radio's in deze gelegenheden wel belast zijn. Bur gemeester en wethouders stellen nu voor een jaarlijkse belasting voor tele visie-toestellen in voor het publiek toe gankelijke lokaliteiten te heffen van 20 per jaar of 2 per naand. De raad is verder voorgesteld de grond in Nieuwdorp waarop thans een nieuwe kleuterschool in aanbouw is, over te dragen aan de vereniging Chr. Bewaarschool ,,Eben Haëzer. Tenslotte zal lie raad zich uitspreken over het afgravlw en verleggen van een gedeelte dijk te Nieuwdorp, nodig in verband met de realisering van het uit breidingsplan ter plaatse. SOESTERBERG. Opnieuw wordt het aantal gereformeerde kerken in Ne derland met één uitgebreid. Te Soester- berg worden woensdagavond 1 februari in een gemeentevergadering de ambten ingesteld. Zondag 5 "ebruari houdt de nieuwe gereformeerde kerk haar eerste kerkdienst. Soesterberg is een afsplitsing van de kerk van Zeist. Tot 1 april zullen de Zeister predikanten te Soesterberg blij ven voorgaan. MIDDELBURG. Mevrouw H. Smit- Goeman uit Renkum vertelde gistermid dag in het Nederlands Koffiehuis vele interessante dingen over woninginrich ting. waarbij zij dia's vertoonde. Zij hield deze lezing onder auspiciën van de plaatselijke commissie van de Stich ting ..Commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting". De presidente, me vrouw E. Strubbe-van Veen, leidde haar met een kort woord in. Er was grote belangstelling van de zijde van de Mid delburgse huisvrouwen. VLISSINGEN. De verenigde rij wielhandelaren in Walcheren zullen, evenals vorig jaar, weer een jeugdtoer door Walcheren organiseren voor jon gens van 12 tot 16 jaar. Deze rit zal in drie etappes worden verreden op 1, 2 en 3 juni. De eerste twee etappes worden in de avonduren verreden, de derde en laatste etappe op zaterdagmiddag. De start en finish is in Vlissingen terwijl de dagprijsuitreiking van de tweede etappe op de markt in Middelburg zal plaatsvinden. In tegenstelling tot vorig jaar is besloten iedere deelnemer een aandenken aan de toer mede te geven. Er zullen aan de rit 30 ploegen van elk 6 renners deelnemen en 2 reserve ploe gen die allen worden geadopteerd door een fabriek of bedrijf. De hoofdprijs zal bestaan uit een soortfiets met knijprem en versnellingsnaaf. Ook dit jaar zal voor deze toer weer een Miss Ronde worden gekozen. Wie de gelukkige zal zijn is echter nog niet bekend. De in schrijving voor deze toer staat open van 10 tot 29 april bij de rijwielhandelaren die een raambiljet hebben opgehangen. Verbouwing kerkgebouw WEMELDINGE. Deze week is een beging gemaakt met de interieurwijzi ging in de Vrije Evang. Kerk te Wemel- dinge. De zitbanken zullen in een passende kleur worden gebracht, het spreekge stoelte zal worden verwijderd en hier voor zal een modern plateau in de plaats komen dat aan de éisen des tijds voldoet, terwijl de verlichting eveneens gewijzigd zal worden. Een en ander wordt door de plaatselijke aannemers uitgevoerd terwijl het geheel onder lei ding staat van het architektenbureau G. Gerritsen uit Dordrecht. Tijdens de verbouwing zullen de kerk diensten gehouden worden in de Ger. Kerk. welk kerkgebouw spontaan hiervoor ter beschikking werd gesteld. Men zal de aanvangstijden tijdelijk zo danig wijzigen, dat ieder 2 diensten kan houden. GOES Kort voordat ds M. Blok ni de nieuwjaarsdienst in een kerkdienst afscheid zou nemen wegens vervroegd emeritaat van zijn gemeente Rijssen, werd hij in de consistorie onwel en moest hij worden opgenomen in een zie kenhuis te Deventer, waar hij zaterdag is overleden. Ds. Blok was een bekende figuur in de Gereformeerde Gemeenten in ons land. Hij bereikte de leeftijd van 52 jaar. Hij was predikant te Zeist, Rot terdam en Rijssen en o.m. voorzitter van het Curatorium van de theologische school in Rotterdam. In verband met verhindering van di verse leder, zal de aanvankelijk op dins dag 24 januari te houden vergadering va de Hervormde Bijbelkring te St. An- naland verzet worden naar dinsdag 7 februari a.s. des avonds om 7 uur. TERNEUZEN. De gemeenteraad zal donderdag 26 januari in vergadering bijeen komen. De agenda vermeldt en kele punten betreffende koop- en ver koop van grond. B. en W. stellen de raad voor een perceel grond van 386 vierkante meter te verkopen aan de heer M. Swaneveldt uit Vinderhoute (België) en een perceel van 73 vierkan te meter te kopen van de heer P. Ha melink te Terneuzen. Deze laatste aan koop is noodzakelijk in verband met het uitbreidingsplan. Voorgesteld wordt aan de Stichting Kath. Openb. Uitleenbiblio theek een subsidie te verlenen. Voorts zal een extra crediet ter sprake komen om de leermiddelen van de Openbare scholen, waar nodig aan te passen. Ten slotte zijn er voorstellen tot bevordering van twee ambtenaren bij de dienst voor maatschappelijk werk, tot wijziging van de gemeentebegroting en van de begro ting dienst Maatschappelijke Zorg. De V.E.J.O. en de V.E.K.V. gaven in het Ned. Herv. Jeugdgebouw hun jaar lijkse uitvoering. De bijeenkomst werd door de voorzitter geopend en deze sprak een welkomstwoord tot de over volle zaal. Hierna volgde de opvoering van het blijspel „Gasten in eigen huis". Dit stuk werd op een goede wijze ver tolkt en oogstte veel succes. Als toegift volgde „Meester Jeroen en zijn kweke ling". De leider van de knapenvereniging, de heer T. de Mul, sprak vervolgens de leden toe die de vereniging gingen ver laten. terwijl het slotwoord gesproken werd door de ouderling G. Veerhoek. Het programma werd opgeluisterd met zang en muziek van „The Sea-Stars". ruim 61.op. GOES. Vrij plotseling is (tverleden ds. G. van der Zee, emeritus predikant van de Nederlands Hervormde Kerk, die de laatste tijd te Maarssen woonde. Ds. G. van der Zee werd te Koudum gebo ren. Na zijn theologische sutdie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, werd de heer Van der Zee in 1924 dpor het Pro vinciaal Kerkbestuur van Noord-Holland toegelaten tot de Evangeliebediening in de Nederlands Hervormde Kerk. Op zon dag 24 augustus 1924 werd kandidaat Van der Zee bevestigd in zijn eerste gemeen te Hagestein. Daarna diende ds. Van der Zee de Hervormde Gemeenten van Den Bommel (19261929), Wapenveld (1929 1931), Vaassen (19311936). Op zondag 15 november 1936 verbond ds. Van der Zee zich aan de Nederlands Hervormde Kerk van Ridderkerk, waar hij de eer ste predikantsplaats innam. Hierna ver trok hij naar Vreeswijk, waar hij 8 ja nuari 1950. intrede deed, om tenslotte nog enkele jaren de Hervormde gemeente van Baambrugge gediend te hebben, werd hem met ingang van 1 januari 1957 op bijna 64-jarige leeftijd om ge zondheidsredenen vervroegd emeritaat verleend. Wijlen ds. G. van der Zee werd van 19451950 door de Classis Dordrecht af gevaardigd naar de Generale Synode van de Nederlands Hervormde Kerk. Ds. Van der Zee heeft naam gemaakt als kerkhistoricus. Zo verschenen van zijn hand o.a. De Ballingschap en Vaderland se Kerkgeschiedenis, die beide drie de len omvatten. Verder verschenen nog en kele andere kerkhistorische studiën van zijn hand. Verder werkte hij aan vele bladen mee, waarin hij bezig was arti kelen te publiceren over de Reformatie in de Classis Brielle en voornamelijk in de gemeenten van Goeree en Qverflak- kee. Raad Midden-Schouwen MIDDENSCHOUWEN. De raad van Middenschouwen heeft thans in principe besloten tot het bouwen van een nieuw gemeentehuis te Scharen- dijke. Voor het maken van een schets- plan zal opdracht worden gegeven aan architect Beije te Veere, De voorma lige noodsecretarie van Duivendijke zal mede als een deel van het gemeente huis worden aangewezen. In deze raads vergadering werd met zeven stemmer» tot gemeentesecretaris gekozen de heer L. F. van Wijck. Eveneens was kandi daat gesteld de heer M. A. van de Vel de. Nadat de raad enige tijd in beslo ten zitting was geweest werd tot ge meenteontvanger gekozen de heer P. M. van den Berge met 5 stemmen. Tot onderwijzer aan de o.l. school te Kerk- werve werd benoemd de heer J. van Bijlevelt, thans onderwijzer aan de o.l. school te Serooskerke (S.) De raad ging vervolgens over tot aan wijzing van vertegenwoordigers naar de vergaderingen voortvloeiende uit diver se gemeenschappelijke regelingen. De aanwijzing geschiedde als volgt: Vlees keuringsdienst: de burgemeester, plv. wethouder Padmos; Cen.trDienst. „Noord-Zeeland" de burgemeester, plv. wethouder Hoogenjboom. N.V. Waterlei ding Mij Schouwen-Duiveland: wethou der Padmos en J. der Weduwen (de burgemeester is reeds lid van de Raad van Beheer); Stichting Rusthuizen Wes telijk Schouwen: de Burgemeester, plv de Heer W. J. de Vrieze; Raad van Adv. Rode Kruis Ziekenhuis: de Bur gemeester, plv, de heer J. H. de Jonge Ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" te telijk Schouwen: de burgemeester en J. H. de Jonge; Centrale Werkplaats „Schouwen-Duiveland"; de burgemees- ANNA JACOBAPOLDER. In „Ons Dorpshuis" hield de zangvereniging „Crescendo" haar jaarlijkse uitvoering. De zaal was geheel gevuld. Deze avond werd geopend door de voorzitter der ver eniging. de heer C. Quist. Het program ma vertoonde naast gemengde zang, nog duet, solo en dubbel-kwartetliederen, die door samenzang en voordrachten werden afgewisseld. Het geheel stond onder lei ding van de dirigent der vereniging, de heer Jac. Meerland. Aan het slot vah deze avond bracht de heer C. J. van Strien de uitvoerende vereniging dank voor het gebodene. De aan de uitgang gehouden kollekte voor Congo bracht MIDDELBURG. De leerlingen van de Chr. H.B.S. te Middelburg hebben van het gemeentebestuur toestemming gekregen om vandaag een huis aan huls collecte te houden voor de noodlijdende Congo. ter. plv. de heer D. v. d. Wekken; Bea- trixschool te Zierikzee: de Burgemees ter en wethouder Hoogenboom Stichting Zeeuwse Muziekschool: de burge meester. plv. J. N. Viergever: I. Z. A. Zeeland: de burgemeester, plv. wet houder Hoogenboom. N.V. Brugverbin- ding Haringvliet: vertegenwoordiger Padmos voordracht voor commissaris: 1. de burgemeester. 2. weth. Hoogen boom. Wanneer wethouder Hoogenboom niet wordt benoemd tot commissaris, zal hij optreden als plv. vertegenwoor diger. De raad gin? ermee akkoord, dat bij wijziging van de eilandelijke gemeen schappelijke regelingen de plaatsvervan gende vertegenwoordigers als vertegen woordigers zullen optreden.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6