MIDDELBURGSE SCHOUWBURG WORDT GEMODERNISEERD Tonido vaster aan kop na overwinning op Volharding SPEL DER ZEVEN VERGISSINGEN Gemeenteraad Krabbendijke verhoogt presentiegelden Maandag 23 januari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Investering van totaal negen ton B. en W. vragen raad stichting op te richten - ZEEUWSE ZAALHANDBALCOMPETITIE Twee onbesliste wedstrijden HELLASDAMES VERPLETTERDEN HONTENISSE MET 9-1 Tienjarig Animo hield geanimeerde receptie Soepeler normen voor reiskostenvergoeding Afscheid van PZEM Scheepvaart Vlissingen KUNSTMAAND ORKEST IN ZIERIKZEE Electronisch orgel voor Chr. school Volleybal op W alcheren Glad Hard gooien Ongeslagen Uitslagen Garoet strandde op Westerschelde Handel in Groenten en Fruit wil andere belastingverordening De „Zweedse pot" moet op VERKEERSONGELUKKEN IN VLISSINGEN Film van C.F.A. maakte diepe indruk Aanvaring bij afmeren MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben de raad voorgesteld een krediet van 40.000 beschikbaar te stellen voor het uitwerken van het schetsplan ten behoeve van de ver bouwing en uitbreiding van de schouwburg en van het besteks- klaar maken van het plan. Zij vra gen de raadsleden instemming te betuigen met het schouwburgpro- jekt en met de verandering in het stratenbeloop in de omgeving van het gebouw. Ook willen zij de „Stichting Middel burgae Schouwburg" in het leven roe pen, van welke zij voorstellen als be stuursleden aan te wijzen de heren wet houder drs. Th. J. Westerhout, mr, F. W. Adriaanse, drs. H. J. van Alphen, P. Blaauw, D. F. P. Moegen en J. A. Tavenier. Reeds in 1956 zetten b. en w. uiteen, dat uit een overleg tussen de NV De Middelburgse Schouwburg en de rijks commissie van advies voor de bouw van schouwburgen en concertzalen was ge bleken, dat hoewel het gebouw in de Zeeuwse hoofdstad verschillende goede eigenschappen heeft, het noodzakelijk verbeterd moest worden. Dit overleg is sindsdien intensief voortgezet. Aan ar- chitekt P. Götzen werd opdracht gege ven een schetsplan voor te bereiden. Uitgangspunt vormde de wenselijkheid, dat in een provincie als Zeeland ten minste één stad de beschikking diende te hebben over een goed geoutilleerde schouwburg. Rijk kwart miljoen Na een gesprek met de staatssekreta- ris van onderwijs, kunsten en weten schappen kregen b. en w. bericht, dat het Rijk in principe bereid is een bij zonder subsidie te verlenen tot ten hoog ste 250.000. Gedeputeerde Staten heb ben toegezegd een bedrag van eveneens ƒ250.000 te reserveren. De raad zal wor den verzocht een jaarlijks subsidie te verlenen ter grootte van het exploitatie tekort. Thans vragen b. en w. de raad uit het gemeentelijk vermogen 100 af te zonderen, een stichting in het leven te roepen en voor haar de statuten vast te stellen. Het verbouwingsplan voorziet in een belangrijke uitbreiding van de zaal van maximaal 380 tot 507 goede zitplaatsen, foyers, garderobe, enz. De vraag is ge rezen gelet op de beperkte beschik bare grond en de hoogte van de bouw kosten of niet beter elders een nieu we schouwburg kan worden neergezet. Nieuwbouw is echter aanmerkelijk duur der en bovendien is de huidige schouw burg aan het Molenwater zeer gunstig gelegen. Elders in de stad kan geen geschikte plaats worden gevonden. Overdekte entree De vergroting van de schouwburg zal het noodzakelijk maken, dat het Molen water tegenover het gebouw in zuidelijke richting wordt verlegd. Een gedeelte van het plantsoen voor Miniatuur Wal cheren zal daardoor moeten worden op geofferd. Het voordeel van deze ingreep is, dat het Molenwater een vloeiender verloop krijgt en in de toekomst de mo gelijkheid zich opent een goede verbin- dong tot stand te brengen met de Nieuwe Oostersestraat. Verder wordt gedacht de Koepoortlaan haaks op het Molenwater te brengen. Ten slotte zal het mogelijk zijn om met auto's onder de gegeven omstandigheden op soepele wijze onder de overdekte entree van de schouwburg voor te rijden. De verbouw, uitbreiding en inrichting van de schouwburg zal naar globale ra ming een investering vergen van onge veer 900.000. Teneinde de financiële konsekwenties voor de gemeente Middel burg binnen te dragen proporties te brengen zal het noodzakelijk zijn een be roep te doen op bedrijven en inwoners van het rayon, dat de schouwburg be strijkt. Het bestuur van de NV De Mid delburgse Schouwburg heeft zich spon taan bereid verklaard de leiding over de te voeren aktie op zich te nemen. De verandering in het stratenplan zal 123.000 gaan kosten. Een groot deel van deze werkzaamheden is geen noodzake lijk gevolg van de schouwburguitbrei ding. Reeds lang streven b. en w. naar een verbetering van de verkeerssituatie ter plaatse. Een voorlopige schets van de voor gevel van de Schouwburgzoals deze er na de verbouwing en uitbreiding zal uitzien. In de grote zaal kunnen 201 per sonen plaats nemenin de loge 113 en op het balkon 132. Beganegronds komen ver der een foyer voor 224 personeneen terras, keukencafé-restaurant, toneel kleedkamers, hall, fietsenbergingtoilet tenkoude keuken, buffetten en garde robe. Op de eerste verdieping een foyer voor 2280 personen, een keuken, kleine zaalfilmkabine en buitenbalkon (dat tevens dient als overdekt entree). Op de tweede verdieping links komt nog een woning. Het schetsplan werd vervaardigd door architectenbureau P. Götzen te Middelburg 't helpt en't is lekker "RËO BAND- RÖOSE'NPAAC GOES. In verband met een scheids- rechtersvergadering heeft de afdeling Zuid Beveland van de Nevobo zaterdag slechts twee wedstrijden gespeeld en tegen de verwachtingen in eindigden deze wedstrijden beide onbeslist. In de wedstrijd BAZO—ASTRA 1 speelde het BAZO-team beter dan in voorgaande wedstrijden. In de tweede set waren de Astramannen er zelfs ge heel uit (152), maar zij herstelden zich weer in de volgende set (515). De laatste set was met 15—12 echter weer voor BAZD. In de strijd tussen EGVC en ASTRA 2 verspeelde EGVC een kostbaar doel punt. De ploeg speelde wat lusteloos. Goed opgezette en afgewerkte aanval len waren sporadisch. Willen ze de bo venste plaats bewaren dan zal uit een ander «vaatje getapt moeten worden. En dat zit er beslist ook wel in, gezien de vorige wedstrijden. MIDDELBURG. Lijstaanvoerder Tonido kwam zaterdagavond uit tegen zijn zwaarste belager: Volharding. Volharding is er niet in geslaagd deze ontmoeting te winnen, maar gaf goed partij. Na deze overwinning staat Tonido nog vaster aan de kop, maar Hellas uit Goes blijft ook goed volgen. Indien Tonido kampioen wil worden, mag er overigens heel wat bijgeschaafd worden. Tonido moet het veel hebben van verre schoten en zaterdagavond hadden ze daar succes mee. SOUBURG. „Tien jaar na haar oprichting meer dan honderd leden en daarmee de grootste vereniging, wel ke in de Zeeuwse Korfbal Bond speelt", noemde de heer F. Crucq, voorzitter van het jubilerende .Ani mo", zaterdagmiddag in het clubhuis „De Zebra", het meest opmerkelijke van de inderdaad verbazingwekkende groei van deze levenskrachtige vere niging. Hij sche.tste een korte historie van ..Animo", dat januari 1951 werd opge richt, eind december van dat jaar 25 le den telde en vervolgens elk jaar haar ledental omhoog zag gaan. Van 25 op 40, op 55, 80, 110 en ten slotte het hui dige aantal van 134. De club begon in 1952 met een adspirantenafdeling in de Z.K.B. te spelen, werd aldra kampioen waarna de weg der prestaties steeds omhoog liep. Ten slotte werd de eer ste klasse van de bond bereikt en heeft dé vereniging nu naast 'vier senioren- twaalftallen vijf adspirantenteams. Ook op ander gebied ging het „Ani mo" voorspoedig, In mei 1955 werd een eigen cluborgaan uitgegeven, waarna er plannen kwamen voor een clubhuis. In december 1959 werd „De Zebra" feestelijk in gebruik genomen en voor ziet nu in een grote behoefte. Want niet alleen de leden van Animo maken ge bruik van het gezellige huis, maar ook de Souburgse ouden van dagen bren gen er vijf dagen van de week door. Daarom ook kreeg het bestuur, dat re cipieerde, naast de gelukwensen van het gemeentebestuur, ook woorden van dank van de bond van ouden van dagen, uitgesproken door wethouder F. J. Leen- houts. Namens de Z.K.B. waren twee bestuursleden aanwezig, de heren D. Saaman en F. Ruisaard. De eerste, die voorzitter van de bond is, verbond zijn gelukwensen met goede verwachtingen in zijn woord. BORSSELE. In de raadsvergade ring van Borssele werden gistermiddag twee begrotingswijzigingen vastgesteld. Een van de wijzigingen stond in ver band met de normen voor reiskosten ten behoeve van schoolkinderen die in een andere gemeente naar school gaan. Deze normen zullen nl. aanzienlijk soepeler worden. De betreffende post op de begroting werd van 700 gulden op 3000 gulden gebracht. In zijn nieuwjaarsrede stipte de bur gemeester, de heer P. J. Dominicus nog even de belangrijkste gebeurtenis sen van 1960 aan. In de eerste plaats noemde hij de omvangrijke uitbreiding van het waterleidingnet en in de twee de plaats het feit dat de meeste ach teraf gelegen woningen nu allen op het eiectriciteitsnet aangesloten zijn. In 1961 zullen voorbereidingen worden getroffen voor de aanleg van een pers leiding t.b.v. de riolering, de bouw van een nieuwe brandweergarage en de ver betering van de gemeente-toren. Tevens zal een nieuwe straat worden aange legd. Het raadslid J. Bras (sgp) maakte ernstig bezwaar tegen de redactie van de notulen. In een vorige vergadering had hij bezwaar gemaakt tegen het eventueel sluiten van de secretarie op zaterdag, zulks op grond van het vier de gebod. De manier waarop deze be zwaren in de notulen waren verwerkt, bracht de heer Bras er toe de notulen in stemming te brengen. Met vier tegen twee stemmen werden de notulen evenwel ongewijzigd vastge steld. Subsidie werd verleend aan het ïm- tiatiefcomité ,.De Bevelanden". De bij drage zal vier cent per inwoner bedra- AARDENBURG. De heer P. W. de Meijer naim afscheid als imeterapne- mer-incasseerder van de PZEM. Na mens de direktie werd hij door de heer P. Hoef kens, hoofdboekhouder-chef van de afdeling stroomverlkooip, te Mid^ delburg, dank gebracht voor de accu rate wijze, waarop hij zijn werkzaam heden had verricht. De zeventigjarige heer Meijer dankte voor de hem ge brachte attentie. Vlissingen aangekomen 21 jan.; Cape tan Manolis, Fiducia, Tarsus, 22-1 Ur sula Peters, Hontestroom, Carina, el Sa- turno, Esma B. gepasseerd naar Ant werpen (Ned. schepen) 21-1 Pygmalion, Neptunus, Korendyk, Minerva 2, Josef Swenden, Aardyk, Oosterburgh, Pro gress, Bonafidess, Beninkust, Aaltje, Mitropa, Biak, Meerkerk, Zuidpool, Sal- vinia. 22-1 Robot, Albert Willem, Garoet, Aruba, Alblasserdyk. ZIERIKZEE. Het Kunstmaand Or- kest onder leiding van Anton Kersjes geeft donderdag 26 januari in de Con certzaal een concert, dat om acht uur 's avonds aanvangt. Jolle Huekriede is solist in het klarinetconcert van Mozart en de violisten Antoinette van de Hom- bergh, Wimm.y Bijvoet en Walter Elle- giers verlenen hun medewerking bij het uitvoeren van een concert voor drie violen en orkest van Vivaldi. Verder staan er op het programma de Roe meense dansen van Bartók en de Klok- symfonie van Haydn WESTKAPELLE. De school met de Bijbel heeft thans een electronisch orgel. De heer H. Wouters, voorzitter van de schoolvereniging „School met de Bijbel" heeft het instrument in het bij zijn van het onderwijzend personeel en van de leerlingen, aan de school overge dragen. Dank bracht de voorzitter aan de kinderen, die met de hulp van de ouders de aankoop mogelijk hadden ge maakt. Hij sprak de hoop uit dat dit orgel mede zal mogen werken aan de lofprijzing van God. Tot slot bespeelde de heer Wouters het orgel. VLISSINGEN. De uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden voor de afdeling Walcheren van de Nevobo zijn: MVCMichiel de Ruyter 30, MVC Zuidwesters 30, Marathon—MVC 2 3—0, EVCC—VC den Bosch 3—0, EVCC- VC den Bosch 2—3. De wedstrijden HTSMichiel de Ruy ter 3. MVC 2—HTS gingen niet door omdat het team. van HTS zich terug trok. KRABBENDIJKE. De agenda in de eerste gemeenteraadsverga dering van 1961, die zaterdagmor gen is gehouden, werd in vlot tem po afgewerkt. Drie kwartier na de aanvang kon de burgemeester, de heer L. Cnossen, voor de laatste maal de voorzittershamer laten vallen. Het was alleen de heer M. Weststrate (vrije lijst) die opposi tie voerde tegen het beleid van B. en W. Vrijwel alle voorstellen van het college ondervonden kritiek van dit raadslid, waarbij hij echter niet de minste bijval kreeg. Zijn kritiek vond het hoogtepunt fbij de behandeling van het voorstel tot ver hoging van de presentiegelden voor de raadsleden van 5 tot 10 gulden en. tot het bepalen van een presentiegeld van 5 gulden voor de leden van de com missies. Gezien de financiële toestand van. de gemeente vond de heer Weststrate dit niet toelaatbaar. ,,Ik wens aan derge lijke porverteringen niet mee te doen". De 'heer H. J. van Haan (a.r.) vond de opmerking van potverteren hoogst ongepast. „Als men. zich beschikbaar stelt voor het dienen van de publieke zaak en men zich daarvoor veel moeite en tijd wil getroosten, is het redelijk, dat daar een tegemoetkoming tegen over staat*'. Ook de heer C. Engelse (c.h.u.) laak te de opmerking van de heer Weststrate, en zeide voorts, dat de gehele verga dering zich had geërgerd aan de uitla tingen van dit raadslid. De heer Zandijk (s.g.p.): ,.Ik wens op de onzin van de heer Weststrate niet in te gaan." De burgemeester verklaarde zelf het initiatief te hebben genomen tot dit voorstel. ,,iDe gemeenteraad wordt te genwoordig voor grote vraagstukken ge plaatst, waaraan aanzienlijke financiële consequenties zijn verbonden. Ik vind het .presentatiegeld belachelijk laag". Op een waag van de burgemeester of hij dan het hogere bedrag niet zou ac cepteren bleef de heer Weststrate het antwoord schuldig. Het voorstel van B. en W. werd met de stem van de heer Weststrate tegen, aangenomen. De heer Weststrate stemde ook tegen vaststelling van de partiële herziening 1961 van het uitbreidingsplan, in onder delen west (aanpassing van de uitbrei ding aan bestaande bouwplannen). Dit raadslid informeerde of de goedkeuring van Ged. Staten, al binnen was voor de bouw van het bejaardentehuis. De bur gemeester antwoordde echter, dat de goedkeuring los moet worden gezien van deze herziening van het uitbrei dingsplan. Het voorstel tot vaststelling van de herziening 1961 van het uitbreidingsplan, regelende de bestemming in onderde len. van gronden, gelegen in en bij de bebouwde kom, plan zuidoost werd door de raad goedgekeurd. In onze krant van vorige week maandag publiceerden wij enkele details uit dit plan. De heer Weststrate stemde tegen, voor zover hij recht had te stemmen vanwege zijn eigen belangen, verband houdende met dit plan. Hij vond de opzet veel te groot. ,,Het kan, veel eenvoudiger en toch goed. Dit is stadswerk voor een plattelandsgemeente". Persleiding Het voorstel tot onderhandse aanbe steding van de aanleg van een pers leiding vanaf de J.W. Frisostraat naar de Westerschelde aan de fa. F. Duijn- houwer en Zn te Goes voor 90.000 gul den kreeg eveneens de goedkeuring van de raad. Oook van de heer Weststra te, die nog vroeg of er met de grond eigenaren reeds akkoord bereikt was. De burgemeester: ,,In grote lijnen wel." Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad tot het aangaan van een geld lening van 250.000 gulden voor de bouw van de vijfklassdge ulo-school aan de Scoudestraat, met de bouw waarvan reeds is begonnen. Voorts be- sil'oot de raad tot wijziging van d«e naam ,,Armeriboomgaard" in „KeiMioe'k- straat". En tenslotte werd het voorstel aanvaard tot wijziging van de begroting 1961, omdat 2200 gulden nodig is voor de verlichting van de Doelstraat en Kerfcthoekstraftt. De burgemeester zei dat het streven er op gericht is over twee jaar het gehele verlichtingsplan klaar te hebben. Verschillende raadsleden noemden dit streven lofwaardig. Aan het initiatief- comité „De Bevelanden" werd een bij drage van vier cent per inwoner ver strekt. De heer Weststrate zag het nut hiervan niet in en stemde tegen. De gemeente Goes had medewerking gevraagd voor deelname aan de volks kredietbank. B. en W. konden de nood zaak van deelname niet inzien, waar mee de raad instemde. In de Middelburgse veilinghal stond de wedstrijd WalcherenHellas op het programma. V/alcheren. dat nog in de gevaarlijke zone verkeert, gaf tot de rust goed partij, maar na de rust moest het zijn meerdere in Hellas erken nen. De Vlissingers verloren deze ont moeting met 85. De dames van Hel las vonden zaterdagavond niet veel te gen-stand tegen Hor.tenisse en na deze overwinning zal er wel geen team meer zijn, die de Helleentjes het kampioen schap nog afhandig kan maken. In de ze klas blijft Hontenisse nog steeds de rode lantaarndrager. In dezelfde klasse werd de wedstrijd ZeelandsportWal cheren gespeeld De Walcherse meisjes gaven als het ware een demonstratie te gen het slecht spelende Zeelandsport. Walcheren won met 62. Het leek zaterdagavond meer op een glijwedstrijd, dan op een handbalwed strijd, want het speelveld was spiegel glad. Vanwege die gladheid, werd de bal er niet fraaier op. In Middelburg hadden de zeventallen van Walcheren en Hellas er last van. Hellas, die deze wedstrijd wist te winnen, kreeg het niet cadeau. In de eerste helft wogen beide zeventallen goed tegen elkaar op Hellas nam een voorsprong van 10 door een doelpunt van H. Jackobs. De partijen kwamen op gelijke voet door een doelpunt van J. van Pamelen. Daar' na kreeg de dcelverdediger van Wal cheren veel werk te verzetten, maar hij kon echter niet alle schoten onscha delijk maken. G. Luiden zorgde voor 1 2 en H. Jakobs 13. Daarna nam Wal cheren het heft in handen en de achter hoede van Hellas liet een paar steek jes vallen. Daar maakten T. van de We gen en J. van Pamelen gretig gebruik van.. Na de 33 stand floot scheidsrech ter C. de Wolf voor het einde der eerste hel'ft. In de tweede helft werd er nogal ruw gespeeld, maar niet unfair. Walche ren nam een voorsprong door een doel punt van T. van de Wege, maar daar na leek het of Walcheren al zijn kruit verschoten had. J. Walraven maakte ge lijk en daarna liep Hellas uit tot 74 door doelpunten van P. Bolle, J. van de Weele en H. Jackobs. Walche ren gaf de strijd nog niet op en L. van de Bos bracht de stand op 57. Nog voor het eindsignaal van de goed lei dende scheidsrechter C. Wolf werd de stand op 85 gebracht door een doel punt van H. Jackobs. Na deze overwin ning kan Hellas nog een belangrijke rol gaan spelen om het kampioenschap. TonidoVolharding was een wed strijd, die werd gewonnen door het ze vental, dat het hardst kon gooien. Veel spanning zat er niet in en beide doel- verdedigers waren deze avond ook niet zo goed in vorm. Bij Tonido viel J. Steenhart op, die met afstandsschoten veel succes had Bij Volharding moest het veelal komen van C. Francke, die voor het doel van Tonido veel gevaar schepte. Beide zeventallen gaven el kaar in het begin niets toe en tot de rust bleef de stand gelijk: 99. Na de rust werd de volledige aandacht ge schonken aan de verdediging. Door de gladheid van het veld kwam het wel eens tot onaangename incidentjes. Volharding keek al spoedig tegen een achterstand aan van twee punten, maar die werd weggewerkt door Go- vert en C. Francke. maar Tonido ging daarna het volledige accent op de aan val leggen en. dat was voor stadgenoot Volharding noodlottig. A. van Hese scoorde twee fraaie doelpunten en dat was voor Volharding wel de gena deslag. Toch wist Volharding de stand nog op 1312 te brengen, maar een gelijkspel zal er niet meer in en de eindstand werd 1412 in het voordeel van Tonido, dat zich nu wel de kam pioenskandidaat mag noemen. Bij de dames eerste klas ziet het strijdtoneel er geheel anders uit. De meisjes van Hellas staan ongeslagen aan de kop van de ranglijst en maken een goede kans voor het kampioen schap. Zaterdagavond werd lantaarndra ger Hontenisse met een 91 nederlaag naar huis gestuurd. De Hontenisse da mes mogen wel aan gaan pakken, an ders zien wij hen naar de tweede klas degraderen. De Helleentjes worden op de voet gevolgd door Walcheren, dat hen ook wel niet meer zal tegen kun nen houden. Zeelandsport kreeg tegen Walcheren een grote nederlaag te slik ken: 62. Toch nam Zeelandsport di rect na het fluitsignaal van de goed- leidende scheidsrechter J. de Looff een 10 voorsprong door een doelpunt van R. van Schaik. Daarna kwam Zeeland sport er niet meer aan te pas en Wal cheren liep uit tot 51, door doelpunten van Tax (twee maal), F. van Pamelen (drie maal), en met deze stand ging de rust in. Na de rust gingen de meisjes van Walcheren het een beetje rustig aan doen en lieten goed samenspel zien. Door goed penetreren kreeg F. van Pa melen de bal toegespeeld en met een prachtig schot maakte zij het halve do zijn vol. De eindstand werd echter nog iets dragelijker gemaakt voor Zeeland sport door Ria van Schaik. Hierbij mag nog wel vermeld worden, dat de keep- ster van Walcheren, R. Pruyssers, in uit stekende vorm was. Bij de heren junioren verloren de spe lers van E.M.M. Met de rust stonden zij nog voor, maar daarna was het spel- beeld helemaal veranderd. Toen zagen wij een sterk aanvallend Tonido en een slap verdedigend E.M.M. In deze klas se staat Volharding nog steeds boven aan, maar wordt op de voet gevolgd door Hellas en E.M.M. In Middelburg moest Marathon zijn meerdere erken nen in Hellas en verloor deze ontmoe ting met 13—9. Bij de dames junioren kreeg Volhar ding onverwachts een nederlaag te slik ken tegen De Meeuwen: 53. In de Middelburgse veilinghal ging het tus sen Marathon en Walcheren. Walcheren won deze ontmoeting met 92. Olym pusHellas was een heel spannende wedstrijd. Beide zeventallen waren aan elkaar gewaagd, maar Olympus bleek toch over betere schutters te beschikken en de eindstand werd 54 in het voor deel van Olympus. De uitslagen zijn: Middelburg, Meisjes ad spiranten 1213 jaar: Olympus 2Walcheren 3 (81), Meisjes adspiranten 1213 jaar: Volharding—Walcheren 2 (4—2), Meisjes ad- spiranten 14—15 jaar: Marathon—Tonido (1— Jongens adspiranten 12—13 jaar: Walche- ng (0~5L Jongens adspiranten 15f16 jaar: Olympus—Tonido (3—0), Jon gens adspiranten 14—15 jaar: E.M.M.—Toni- u (10~"2i; Heren junioren tweede klas: Walcheren—Tonido 2 (16-1), Heren junioren eerste klas: Marathon—Hellas (9—13) Da mes junioren eerste klas. Maratlïon—Walche ren (2—9) Dames junioren tweede klas: OlympusHellas (54), Heren vierde klas- Walcheren 2—Hellas 3 (2—3), Dames derde klas: Walcheren 2—Hellas 2 (2—0), Dames eerste klas: Zeelandsport—Walcheren (2— Heren eerste klas: Walcheren—Hellas (58)1 Goes: Meisjes adspiranten 1213 jaar: O.D.U Hellas (9—6), Meisjes adspiranten 12—13 jaar: Tonido—Olympus (2—2). Meisjes ad spiranten 14—15 jaar: O.D.I.—Zeelandsport (131). Dames junioren tweede klas: Spor- to 8 E.M.M. (82). Jongens adspiranten 14 15 jaar: Plellas—Olympus (10—6), Jongens adspiranten 1415 jaar: Tonido—Sios (123), Heren junioren tweede klas: Hellas 2—Sios (14—11), Heren junioren eerste klas: Tonido E.M.M. 1-39), Dames junioren eerste klas: De Meeuwen—Volharding (5—3), He ren-vierde klas: Volharding 2Sios 2 (88), Dames eerste klas: HellasHontenisse (91), Dames tweede klas: Tonido—Sios (44), He ren derde klas: O.D.I.—Sios (5—13), Heren eerste klas: TonidoVolharding (1412). Hier is de volgen de aflevering van het Spel van de zeven vergissin gen, getekend door de bekende Franse tekenaar Henry Blanc. Voor degenen die het nog niet eer der gespeeld héb ben geven we nog even een toelich ting. Blanc heef! eersteen tekening gemaakt. Dat is de bovenste van de twee hiernaast. VLISSINGEN. De verraderlijke mist, die zondagmorgen de scheepvaart op de Westerschelde in haar greep hield, is de „Garoet" van de Rotterdam se Lloyd noodlottig geworden. Het 9000 ton metende schip passeerde in de vroege ochtenduren Vlissingen op weg naar Antwerpen. Het snel minde rende zicht ten spijt voer het vracht schip toch door tussen Terneuzen en Hansweert. In het z.g. Middelgat. moest de tol betaald worden. Door een ver keerde manoeuvre liep het schip aan de grond. Zeven sleepboten, de Scaldis. de Geneviève Letzer, de Leon Letzer, de George Letzer, de Pipsy Letzer, de Holland en de Margriet Gerling, waren nodig om de geladen reus gistermiddag bij hoog water vlot te slepen. De Garoet heeft daarna haar reis naar Antwerpen vervolgd. De Duitse kustvaarder Rugen. onder weg van Antwerpen naar zee, liep ter zelfder tijd bij boei 54 (Walsoorden) aan de grond. In de namiddag kwam dit 450 ton me tende vaartuig op eigen kracht vlot, het vaartuig leed geen schade. De leerlingen van de school met de Bijbel te Westkapelle hebben in een col lecte 225 gulden bijeengebracht voor hulp aan de Congo. Daarna heeft hij de tekening over gemaakt, precies eender, bijna pre cies eender want bij het overmaken heeft hij zich ver gist, met opzet Zeven maal. Het is allemaal in klei nigheden, en het spel is nu om die zeven vergissin gen te vinden. Mocht U er niet helemaal zeker van zijn dat U de vergissingen alle maal gevonden hebt, kijk dan in de krant van mor gen. Daarin zullen wij de oplossing publiceren. GOES. In de algemene jaar vergadering van de Nederlandse Bond van verzemdlhandelaren van Groenten en Fruit afdeling Zee land in hotel Centraal, kwam het belastingpro-bleem van deze bran che aan de orde. Er werd een levendige disussie gevoerd over de pogingen die de hogere organen in het werk stellen om een wijziging in de bestaande belastingwetgeving te krijgen, door het uitsmeren van onkosten over drie of meer opeenvolgende jaren. Ook over de Tuinbouw Afzet Veror dening werd uitvoerig van gedach ten gewisseld. In zijn openingswoord kon voorzitter, de heer J. Bat uit Krab bendijke ook de landelijke voorzitter en secretaris, de hereh S. Dekker en M. J. v. d. Wel welkom heten. De secretaris, de heer Th. Bakker gaf in zijn jaarver slag een résumé van de activiteiten van de afdeling. De bestuursverkiezing resul teerde in een herverkiezing van de heer P. M. Polderman en de heer M. J. Meu- lenberg nam de plaats in van zijn vader, de heer C. Meulenberg. De heer J. de Prieste werd tot hoofdbestuurslid be noemd. VLISSINGEN. Aangezien er nog steeds een bedrag van 7000 gulden in de z.g. „Zweedse pot" over is, welk bedrag oorspronkelijk bestemd was voor hulp aan de slachtoffers van de watersnood ramp van 1953, moet dit bedrag thans een andere bestemming krijgen. B. en W. denken in dit verband aan de aanleg van een volleybalveld en een kleuterspeelplaats aan de Hogeweg en een volleybalveld op de hoek van de Slijkstraat en de Keizerstraat. Verder stelt het college voor pijpen aan te leggen onder de tegels van het plateau op de nieuwe markt voor het aanbrengen van montabele speelbeno- digdheden. Al deze voorzieningen zou den een bedrag van 6000 giul'den vergen; voor het overblijvende geld wil men een drinkfontein plaatsen bij de speel tuin „het fort". VLISSINGEN. Op de boulevard is zaterdagavond de bromfietser R. uit Vlissingen op onverklaarbare wijze ten val gekomen. Het slachtoffer moest met een hoofdwond naar het Bethesda zie kenhuis worden vervoerd. De bestuurder van een personenauto wilde zaterdagavond in de Paul Kru- gerstraat op de hoek van de Irislaan een voor hem rijdende personenauto in halen, die echter plotseling links af sloeg. Een aanrijding was het gevolg waarbij beide auto's beschadigd werden. Op de hoek van de Paul Kruger- straat en de West Souburgseweg ver leende een bromfietser geen voorrang en reed tegen een personenauto op. De bromfietser bleek onder invloed van sterke drank. I GOES. De Christelijke Filmactie, afdeling Goes en omstreken, heeft zater dagavond in het Schuttershof de film „Zielen in conflict" vertoond voor een vrij talrijk publiek. Deze getuigende film. waarin het evangelisatieteam van Billy Graham een belangrijke rol ver vult, maakte een diepe indruk op de aanwezigen. De belangstelling voor het werk van de C.F.A. neemt voortdurend toe. Het bestuur van de afdeling deelde ons me de uit de kring der donateurs diverse waardevolle suggesties te hebben ont vangen, zowel wat betreft het filmpro gramma als ten aanzien van de moge lijkheid in nog groter kring interesse voor het werk te wekken. Het aantal donateurs groeit nog steeds, mede als gevolg van het feit dat de donateurs worden ingelicht over de te vertonen films. HANSWEERT. Bij een afmeerma- noeuvre, die enigszins ongelukkig ver liep heeft zich een kleine aanvaring voorgedaan, die voor de betrokken sche pen overigens geen vertraging oplever de. De sleepschepen „Damco 42 en in. geborg" hadden last van de oostelijke wind waardoor de achterschepen naar het midden van het kanaal toedreven Een haastig uitgeworpen anker had geen resultaat meer omdat dit in een sloep viel. Het juist passerende vaar tuig „Helena" kwam daarop met de „Ingeborg" in aanvaring. Het eerstge noemde schip kreeg averij, doch kon de reis naar België vervolgen

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4