Arnemuidse vissers haven Colijnsplaat vinden onveilig Eerste van zes voor Ghana bestemde schepen te water Burgemeester Baas boog ezelskop voor een Eerste Kamerleden plaatsten C.H.U. in de actualiteit Nieuwe order Openbare kleuterschool Kats moet worden opgeheven Op korte termijn gesprek Maris noodzakelijk met ir. OP WERF VAN KON. MIJ. „DE Lady Korsah was't charmante middelpunt van plechtigheid ZEEUWSCa DAGBLAD Geen strekdam en onvoldoende meerpalen Gemeenteambtenaren vergaderden STATENKRING THOLEJS BIJEEN De heer v. Bennekom over Jeugd en Evangelie Lunch met cabaret Bouw van bureau voor Rijkspolitie Ringmiddag C.J.V.F. Maandag 23 januari 1961 Pag. 3 ARNEMUIDEN. De Arne muidse en Veer se vissers hebben het onaanvaardbaar laten horen over de nieuwe haven van Colijns plaat. Zij biedt volgens de door de sluiting van het Veerse Gat ge dupeerde vissersmannen niet vol doende veiligheid. Er mankeert het een en ander aan de meerpa len en er is geen strekdam. Zater dagmiddag in het Verenigingsge bouw van Arnemuiden hebben de vissers deze bezwaren nog eens duidelijk naar voren gebracht in een bijeenkomst, die was belegd naar aanleiding van de debatten in de Tweede Kamer en van de mededeling, dat het Veerse Gat twee maanden vóór de feitelijke dichting voor scheepvaartverkeer gesloten zal worden. Dit alles zit de mannen die van de garnalenvangst leven bijzonder hoog. Eigenlijk is het een beetje vechten tegen de bierkaai, merkte de voorzit ter van „Zevibel", burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst op. We la ten ons horen, maar het lijkt erop alsof men niet naar ons luistert. De heer Lockefeer verwachtte, dat eind februari of begin maart de slagboom reeds zal vallen. Dan zullen de vis sersschepen moeten verhuizen van Veere naar Colijnsplaat, waarvan de haven, zo moet burgemeester A. A. Schuit van Kortgene hebben ver klaard, op 28 februari a.s. zou moe ten worden opgeleverd. Maar, vroeg de Zevibel-voorzitter zich af, wat ge beurt er met de vissers als het Veer se Gat is gesloten en de Colijnsplaat- se haven nog niet klaar is? Wie be taalt dan de overbrugging? „KACHELHOUT' Het was een vraag waarop niemand antwoord kon geven, al weerklonken er stemmen die riepen: „Het Rijk!" Er zal overigens aan die haven in Colijnsplaat nog wel het nodige gedaan moeten wor den willen de vissers daar neerstrijken. Want, zoals gezegd, er ontbreekt het een en ander. Verscheidene vissersman nen hebben een kijkje genomen, maar bepaald enthousiast waren zij niet. Er komt zo'n halve meter golfslag in, de haven te staan. Dat betekent, werd naar voren gebracht, met een sterke wind kans op brokken. „Als we dan vrijdag naar huis gaan", zei een visser, ,,en er breekt op zaterdag een storm uit, dan vinden we maandag kachelhout!" Wei nig lof had men ook voor het in aanr bouw zijnde vismijngebouw, dat maar de mening van enkele vissers niet al te ruim is opgezet, vooral niet wanneer er ook nog zes telefooncellen in moeten worden ondergebracht. Ook de waningkwestie in Colijns plaat ligt de Arnemuidse en Veerse vissers voor op de tong. Een van de leden van de vissersverenigimg Draagt Elkanders Lasten merkte op: ,,Ik hoop niet dat de huizen druppelsge wijs worden verdeeld, want anders ben ik 65 voor ik in aanmerking kom!" Burgemeester Schuit heeft inmiddels reeds een vergunning voor de bouw van 15 woningen aangevraagd. Met maart zou hiermee kunnen worden begonnen. Uit de vergadering bleek evenwel, dat men het woningprobleem nog met Argus-ogen bekijkt, zoals men trouwens de gehele materie van de vis serij in Zeeland vanuit een met zorg vervulde gezichtshoek beziet. RAPPORT De heer Lockefeer zette uiteen, dat er binnenkort een rapport zal verschijnen, opgesteld door het ETI, dat handelt over de gehele problematiek van de Arne muidse en Veerse vissers. In concept is het klaar, maar op enkele punten zal het nog moeten worden aangevuld en gewijzigd. De Zevibel-voorzitter kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat het gehele spel met de vissersbevolking zo'n beetje op onteigening begint te lijken. Hij vond het prachtig, dat de minister van Verkeer en Waterstaat met name over de schadevergoeding in zake ex art. 8 van de Deltawet kon- takt zoekt met Gedeputeerde Staten, maar hij moest toch konstateren dat dit gebeurt met voorbijgaan van de belang hebbenden. ,,Ik kan dit rustig zeggen, want ik heb nog steeds het veertarie- vebeeid voor ogen! Niet bijster tevreden was de heer Loc kefeer over het gevoerde debat in de Tweede Kamer over deze kwestie. „Je kunt zo hard schreeuwen als een mos selman, maar als de minister zegt, dat een en ander gebeurt in overleg met het kollege van GS, dan is het net als of het gehele plan de campagne als een kaartenhuis ineenzakt!" PROEFKONIJNEN Inderdaad is alles nog vaag en vol vraagtekens. „We kunnen", filosofeer de de Zevibel-president, „wel gaan aankloppen bij de herstelbank om vlootverbetering en dan met honderd procent krediet, snaar dat is onze be doeling niet. Het gaat erom dat wij nieuiwe .schepen moeten kopen, en dat wij deze aanschaf in de een of andere vorm vergoed willen krijgen!" De heer Lockefeer liet zich de opmerking ont vallen: „Zouden de Arnemuidse en Veerse vissers de proefkonijnen wor den van de vergoedingsparagraaf in de Deltawet?" Het bestuur van „Zevibel", de leden van de afdelingen Vlissingen, Veere en Arnemuiden en die van „Draagt El kanders Lasten" gingen ten slotte ak koord met de mededeling van de heer Lockefeer, dat alles in het werk zal worden gesteld om tot een bevredigende oplossing te komen. „We kunnen weer eens gaan praten, maar meer kunnen we ook niet doen." Er staan dus weer enkele ge sprekken op stapel. Allereerst en waarsohijinlijik nog deze week zal men een onderhoud moeten heb ben met de directeur-generaa lvan de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, vervolgens met Gedeputeerde Sta ten, waarna dan de Zeeuwse leden van de Staten-Generaal en de vaste commissie zullen worden ingelicht over de resultaten van beide besprekingen. „Op hoop van zegen", zei de heer Lockefeer met Heyermans ten laatste. De nieuwe haven van Colijnsplaat, die de Arnemuidense en Veerse vissers saterdag in een spoedvergadering onvei lig noemden. Er slaat te veel golfslag, zeggen zeer is geen strekdam en de meerpalen zijn onvoldoende. GOES. In Hotel Centraal vergader de zaterdag de Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren afdeling Zeeland. Dr. G. Gruys hield een causerie die ge titeld was „Rechtmatige en onrechtma tige overheidsdaad". Hij behandelde in dit verband niet speciaal de verhouding tussen overheid en personeel doch zeer in het algemeen de gevolgen die de uit voering van bepaalde overheidswerken voor de burgerij kan hebben. Als voor beeld kan dienen de gevolgen van de afsluiting van de zeegaten voor de Zeeuwse visserij. Hij behandelde de pro cessen die uit dergelijke overheidsda- den kunnen voortvloeien, waarbij hij ter illustratie het „Roompotarrest" en het „Zeven Stromenarrest" van de Hoge Raad noemde. Ook kunnen de gemeen ten in een dergelijk geval zelfstandig schadevergoedingsregelingen treffen. De provinciale Bondsdag zal zeer waar schijnlijk cp drie of tien juni op het eiland Tholen gehouden worden. ZOUTELANDE. Burgemeester W. Baas van Sint Laurens en zijn echtgenote hebben zaterdag het hoofd gebogen voor een ezelskop. „Ik dacht dat het een mooie tip was", zei de wegens kou en regen dik in de kleren gestoken burgervader, „maar nu graafwerk zonder ook maar het geringste positieve resultaat. Geen ezelskop, welk fossiel een waardige nouveauté zou beteke nen in de macabere kollektie schedels van Sint Laurens eer ste burger, die met zijn vrouw naar Zoutelande was gereden om „een tip uit te graven geloof ik het wel....!" En met een doffe klap smakte de spade Het expeditieterrein lag achter de op de vette klei. De neer Baas - - gaf er de brui aan. Twee uur WOLPHAARTSD1JK. Onder lei- ding van mevrouw H. A. van Liere-Hoek vergaderde de afd. Woliphaartsdiik van de C.V.B. voor het eerst in 1961. De eer J. A. van Bennekom. directeur van de Chr, kweekschool te Middelburg, sprak over „Jeugd en Evangelie". Hij wees erop dat de jeugd in de branding is, maar n.iet slechter is dan vroeger, wel openhartiger. Hii prees een open hartig gesprek met de jeugd over ver schillende levensvragen warm aan. Na de pauze werden vele vragen ge steld, die door de heer Van Bennekom werden beantwoord. Er gaven zich deze avond 2 nieuwe leden op. De jaarverga dering v/erd bepaald op 16 februari. Studieclub voor schilders besprak moderne gereedschappen GOES. De studieclub voor Schil ders ..Luctor et Emergo" kwam in Slot Ostende bijeen voor een demonstratie van de Nezon uit Groningen. Er werd een uitvoerige bespreking ge wijd aan het onderwerp „Modern ge reedschap en productiviteit". Er wer den diverse nieuwe vindingen getoond, besproken en gedemonstreerd. Feestavond K.V. „Swift" MIDDELBURG De Korfbalvereni ging „Swift" hield zaterdag in De Gou den Poorte een drukbezochte en gezel lige feestavond. Deze avond was vooral bedoeld voor de adspiranten en pupillen van de vereniging met hun ouders. Het programma werd door de jeugdige le- den zelf verzoigd. Paul de Jonge trad als conferencier op en verder werkten o m mee het gitaarduo Jan en Ans Pe tiet en de Rocking Four. De muzikale omlijsting verzorgde mevrouw Koster Voorzitter L. de Vries sloot de avond met een toepasselijk woord. POORTVLIET. De C.H.U.- leden van de Eerste Kamer, ir M. A. Geuze en drs J. W. van Hulst hebben de C.H.U. volop in de ac tualiteit geplaatst. Dat gebeurde zaterdagmiddag in de bovenzaal van het gemeentehuis in Poortvliet tijdens een geanimeerde bijeen komst van statenkring Tholen en St. Philipsland van de C.H.U. Deze vergadering was redelijk goed be zocht en stond onder leiding van de heer E. Ph. Nieuwkerk uit Poortvliet. De aanwezigen zijn goed aan hun trekken gekomen, want beide sprekers noemden een overvloed van onderwerpen, die met de C.H.U. en de actualiteit te maken hadden. Het was ir. Geuze, die op zijn ge boortegrond het startschot gaf met de actuele onderwerpen. Zijn toespraak was meer bedoeld ter inleiding op het interessante en instructieve betoog van drs van Hulst. Ir. Geuze noemde dan eerst de kabinetscrisis. Het streven van de regering om de goedkope volkswo ningbouw af te remmen, terwijl voor duurdere bouw de minister geen rem mende maatregelen wilde nemen, was voor de C.H.U. onaanvaardbaar. „Dit is bepaald geen christelijke sociale po litiek, welk aspect immers ook in de vlag staat van deze rechtse regering. De C.H.U. heeft in dezen een zeer dui delijk geluid laten horen". Als tweede en laatste punt noemde ir. Geuze de stakingen in België. Vooral laakte hij de houding van het N.V.V. die een bijdrage van een half miljoen heeft geschonken aan het Bel gische socialistische vakverbond. „En nu kan de N.V.V.-voorzitter wel zeggen dat het hart meer dan het verstand heeft gesproken dan klinkt dat heel erg mooi, maar het verstand is wel hele maal achterwege gebleven. Het N.V.V. VLISSINGEN Precies om kwart over twaalf zaterdagmorgen rinkelde op het platform van de Koninklijke maatschappij de Schelde een bel. Onmiddellijk daarop hanteerde lady Korsah een vlijmscherpe bijl en sloeg met één flitsende slag het duimdikke touw door, waarop de laatste tegenstand werd weggenomen die de sierlijke „Pra River" nog op de helling vasthield. Tegelijk begon een Engelse radio-reporter, die natuurlijk een kleppet ophad, met stemverheffing in zijn micro foon te praten, om het altijd weer spectaculaire schouwspel voor zijn luisteraars te vertolken. Even tevoren had lady Korsah, die de echtgenote is van de Chief Justice (Opperrechter) van Ghana, het lint doorgeknipt waarmee zij de gebruikelijke doopplechtigheid verrichtte. Terwijl de rook van de helling afsloeg, gleed het machtige schip zijn element tegemoet. De eerste van een serie van zes schepen, die voor de Ghanese maatschappij Black Star Lines worden gebouwd. VLISSINGEN. De directie van De Schelde bood haar gas ten na afloop van de tewater lating van de „Pra River" een lunch aan, die werd opgeluis terd met het optreden van „The Spotlights" en van de békende goochelaar Fred Kaps, wiens conference minstens op even grote prijs werd gesteld als zijn virtuoze trucs. De subtiele woordspelingen die de heer Kaps in het Engels ten beste gaf werden ook door de Ghane se gasten bijzonder op prijs ge steld. De muziek werd verzorgd door het trio Willy de Vries. heeft niets anders dan partij gekozen. De N.V.V.-leden, ook op Tholen „moe ten zich nu maar eens goed realiseren dat hun contributie voor dergelijke doeleinden worden gebruikt" zo merkte ir. Geuze scherp op. Drs. van Hulst zei bij de aanvang van zijn betoog, dat alleen uit het verleden de actualiteit van het heden kan en mag beoordeeld worden, waarbij het woord van God als norm dient voor de politie ke doelstelling. „Romeinen 13 leert ons duidelijk wat de overheid is en doet". De C.H.U. staat tussen het socialisme en het liberalisme. De socialisten pro pageren de staatsgemeenschap. „De christen is van harte welkom in de p.v.d.a. maar voor het voeren van een christelijke politiek in deze gelederen is geen plaats. Het liberalisme accentu eert het individu". Praktijk Via deze opmerkingen kwam spreker meer tot de practische uitwerking van zijn betoog. Schoolpolitiek: Groen van Prinste- rer heeft zich vooral beziggehouden met de problemen van het openbaar en christelijk onderwijs. Drs» van Hulst herinnerde voorts aan de gelijkstelling van het onderwijs in 1920. „Een kos telijke erfenis, die wij van dr. de Vis ser hebben meegekregen." 'voorts ont wikkelde de spreker enkele grote be zwaren tegen de Mammoetwet. Het christelijk onderwijs heeft de bijzonde re liefde van de C.H.U. Jeugdzorg: Deze sector behoort tot het achtergebleven gebied in ons land. Jaar in jaar uit is er geweigerd gel den op tafel te leggen voor de jeugd zorg. En het is steeds de C.H.U. ge weest, die daarop gewezen heeft. Wij krijgen nu de rekening gepresenteerd van deze nalatigheid. In dit verband noemde hij het nozemprobleem. t Landbouwpolitiek: „Ja, nu voel lk me als Saul onder de profeten", maar drs. van Hulst wees erop, dat de land bouw een politiek is van de gehele Unie en niet alleen van de landbouwspecialis- ten. Nu het accent van de landbouw naar de industrie wordt verlegd mogen wij nooit vergeten, dat juist de land bouw een van de peilers vormt, waar op onze economie drijft. De landbouw mag beslist niets tekort komen. Wat het behoud van landbouwgronden betreft, zei spreker, dat de C.H.U. zich sterk zal verzetten tegen eventuele socialisa tie van deze gronden. En voorts sprong drs. van Hulst op de bres voor de groe ne stroken tussen de steden, die er vaak komen ten koste van goede cultuur grond. De C.H.U. zal er op aandringen, dat niet alles opgeofferd wordt aan de verstedelijking. Toto: De C.H.U. is principieel te gen gokken, maar in feite is het kwaad niet meer te beteugelen. Daarom is de C.H.U. voorstander van een wettelijke regeling, want dan zijn er tenminste maatregelen om excessen te voorko men. „Geloof me, er wordt voor miljoe nen vergokt in ons land". Nw-Guinea: Een gevoelig punt, al dus drs. van Hulst. Wij hebben de taak iets te doen voor de Papoea's. Als de bevolking daar in handen van Soekarno komt, zijn ze verloren. Nadat hij even de staatsrechtelijke zijde van de kabinetscrisis had belicht, kwam drs. Van Huist tot de conclusie dat de C.H.U. zit tussen de polen van Romeinen 13 en Openbaring 13. En op grond van Romeinen 13 mogen wij als C.H.U. streven naar op- en nitbouw. Op Gods onfeilbaar Woord mogen wij door gaan onze politiek christelijk te noe men, al gaat het dan met vallen en opstaan. Na de pauze heeft een forum, be staande uit beide sprekers en aange vuld met burgemeester W. J. van Doorn uit Poortvliet onder leiding van de heer Nieuwkerk nog vele vragen behandeld. ning van de familie W. Lievense aan de Molenweg. Wat de zoon van de heer Lievense thans doet met auto's, deed de oude heer Lievense zo'n veer tig jaar geleden met twee muilezels. Hij onderhield transporten in het dorp. Bier en limonade Op een goeie dag vlak voor een bur- gemeestersfeest! vond de ezeleige- naar echter een van de dieren dood op het erf. Vermoedelijk, vertelde me vrouw Lievense zaterdagmiddag, „had het arme beest boven zijn krachten gewerkt". Hij heeft het sjouwen van bier en limonade niet overleefd. In de buurt van het varkenshok werd de ezel begraven. Volgens Bartjes zou hij daar nu nog moeten liggen. Dat zei de heer Lievense en dat nam bur gemeester Baas voetstoots aan. Bij elke spadestoot ging de Walcherse schedelverzamelaar driftiger te werk. In zijn enthousiasme zwaaide de heer Baas de kluiten aarde steeds verder van zich af. Maar na een dik uur gra ven richtte hij zich moeizaam op, keek zijn vrouw aan, die echter moe dig verder zwoegde. „Dat nooit", dacht de burgemeester. En hij groef weer verder. Maar na een tijdje liet hij opnieuw de spade zakken. „Ik begrijp het niet", verzuchtte hij tegen de omstanders (het echtpaar Lievense en molenaar J. Adriaanse), die er evenwel het zwijgen toededen. Als eigenaar van het bewuste stukje grond was de mo lenaar een kijkje komen nemen. Ein delijk vroeg ie, een beetje gniffelend, of de burgemeester er rekening mee hield, „dat een ezel altied koppig bluuft...!" „Nille tied De heer Baas zei er geen één, maar schudde moedeloos het door een pet gesierde hoofd. De stilte werd op nieuw gebroken door hardopdenkende lieden. Rondom de door het echtpaar Baas gegraven put stonden beste stuur lui: „Een beetje meer naar litnks!" „Nee", zei een ander, „meer naar rechts." En de derde: „Een bietje achteruut!" Baas Lievense krabde zich eens achter het oor. „Jae", zei ie langzaam, 't is ok 'n ille tied 40 jaer!" Burgemeester Baas vond het niettemin maar beter de ezelskop te laten voor wat zij op het ogenblik is. Hij kroop uit het gat, bedankte voor de tip en reed huiswaarts. In het begin van de middag, toen het uitgebreide gezelschap van genodigden zich voor een z.g. „Walking Lunch" in het Scheldekwartier had verenigd, ble ven de gasten nog even in de scheeps termen hangen, toen mr. J. Kroese, lid van de raad van beheer van Philips- Van Ommeren en commissaris van de Schelde, de verheugende mededeling deed dat de order-portefeuille van de Schelde weer een belangrijke uitbrei ding had ondergaan. De heer Kroese deelde mee dat Philips van Ommeren een order had geplaatst voor de bouw van twee open Shelterdekkers van 12.500 ton. (gesloten varend 14000 ton) De op levering van het eerste schip zal eind 1962 moeten plaatsvinden, het tweede begin 1963. Vrolijke marsmuziek weerklonk zater- dagmorgen tussen de roodbruine rom pen van pre-natale schepen, toen de Pra River, de eerste van een zestal voor Ghana bestemde schepen, op z'n „glijbaan" klaar lag om het element op te zoeken. Velen zochten langs de waterkant een goede plaats om niets van het schouwspel te missen. Op een speciaal ingericht platform stonden de tientallen genodigden, waar onder verschillende Ghanese autoritei ten gereed om de doopplechtigheid en de tewaterlating van zeer nabij mee te maken. Tegen kwart voor twaalf betrad lady Korsah, vergezeld van lady Nana Ser- wah het platvorm om haar unieke plicht te vervullen. Het vlijmscherpe bijltje hanteerde ze onverwacht handig. Met één flinke tik spleet ze het fabelachtige touwtje waar mee het 139 meter lange schip als het ware nog aan de helling verbonden was. Direct daarna gleed het gevaarte ma jestueus, en zonder de minste tegen- stribbelingen te water. De plechtigheid werd door een groot aantal autoriteiten bijgewoond. Wij noemen o.m. de minister van ver keer en waterstaat, drs. H. A. Kort hals, mevrouw Korthals, de directeur van de Koninklijke maatschappij de Schelde, de heer J. W. Hupkes, en voorts mr. J. Kroese, commissaris van de Schelde. Van Ghanese zijde waren o.m. vertegenwoordigd de heer N. E. Sam, adjunct secretaris van het „Ministry of Transport and Com munications" van Ghana en verder de heer A. R. Boakye, president van de Black Star Lines, de heren R. B. Armah en M. Cobbinga, directeuren van deze maatschappij. Na de tewaterlating begaf het gezel schap zich na een kort bezoek aan de machinefabriek naar het Scheldekwar tier, waar een lunch werd gebruikt. Tijdens deze lunch zei de heer J. W. Hupkes in een korte toespraak dat de „Pra River" de eerste is van een serie van acht schepen die voor de Ghanese maatschappij „Black Star Lines" in aan bouw zijn. Zes van deze schepen zullen op de werven van de Schelde gebouwd worden. De andere twee op de werf van Orenstein en Kappel in Lübeck. De lady heer Hupkes dankte Korsah voor de charmante wijze waarop ze zich van haar plicht had gekweten, en bood haar traditiege trouw het bijltje aan waarmee ze de boot aan z'n element toever trouwde. Mei een snelle beweging kapte Lady Korsah het touw door waarmee de laatste hinderpalen werden opgeruimd. Geheel links lady Korsah. Naast haar lady Para mount Chief Nana Serwah, de echtgenote van een Ghanees stamhoofd. KORTGENE. De raad van Kortge ne heeft ,to de eerstkomende vergade ring:,die gehouden zal worden op 30 januari a.s. een vrij uitgebreide agenda af te werken. Krachtens artikel 11 van de kleuter onderwijswet is het noodzakelijk geble ken de openbare kleuterschool van Kats op te heffen. De schooi heeft gedurende drie achtereenvolgende jaren minder dan twintig leerlingen gehad. B. en W. stellen voor een desbetreffend besluit te nemen. In verband daarmee stellen zilj voor mejuffrouw G. E. Fienuan met ingang van 1 maart 1961 overeenkomstig haar schriftelijk verzoek, eervol ontslag te verlenen. Het college stelt verder voor niet deel te nemen aan een proefneming die op instigatie van de raad van Goes beoogt uitbreiding te verlenen aan de activiteiten van de volikscre- dietbank te Goes. B. en W. overwegen daarbij dat het vooralsnog niet van, belang wordt geacht dat de gemeente Kortgene toetreedt omdat in Kortgene geen ben oef te bestaat aan credietver- lening via een volkscrediefbank. Op verzoek van de Rijksgebouwen dienst stelt men voor een perceel grond te verkopen van 850 vierkante meter ten behoeve van de bouw van een groeps- en postbureau met twee bijbehorende woningen voor de Rijks politie. Een subsidie stelt men zilch voor te verlenen aan het initiatief comité „de BRESKENS. In het jeugdgebouw „de Uitkomst" te Breskens heeft de afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen haar jaarlijkse ringmiddag gehouden. De bij eenkomst stond onder leiding van me vrouw Brinkman uit Schoondijke. Me vrouw Brinkman hield een inleiding naar aanleiding van de woorden uit Psalm 16, „Gij maakt mij het pad des levenis be kend". Mevrouw Brinkman spitste haar inleiding geheel toe op de gang van za ken in de vrouwenverenigingen, speci aal waar het de omgang met God e,n met Christus betreft. Door een achttal vrouwen van de af deling Zuidzande werd een zelf ontwor pen Poppenkastspel opgevoerd getiteld Hoe Marie lid werd van de vrouwen vereniging". Hierna volgde een samen zang met orgelbegeleiding van mevrouw Goldschmeding uit Breskens. Een filmstrook werd vertoond die het leven en het werk van Christus tot on derwerp had. De ringsecretaresse, mevrouw Ten Ca- te uit Cadzand, trad als bestuurslid af. In haar plaats werd gekozen mevrouw Eijgendaal uit Zuidzande. In de pauze werd een gezamenlijke broodmaaltijd gebruikt. Vervolgens bracht de Hervormde toneelgroep uit Sluis het stuk „ik wil niet meer lo pen" van D. van Es. De schrijver was zelf bij de opvoering aanwezig. Regie had mevrouw Bos-Korthals. Bevelanden". Het bedrag zou worden bepaald op vier cent per inwoner. Zulks mede in verhand met de uitbreiding van de activiteiten van het genoemde coimité. Het college van B. en W. vraagt de raad een crediet van 2600 gulden voor de aanschaf van nieuwe schrijfmachines en een crediet van 2750 gulden voor de aanschaf van een electrische badinstal latie in de toren van de Ned. Herv. kerk. In verband hiermee stelt men voor aan de Klokkenist-klokluider eervol ontslag te verlenen. Voorts wordt een crediet van 900 gulden gevraagd voor de ver lichting van de wijzerplaat van het to renuurwerk te Kats. Tenslotte komen naast een wijziging van de algemene politie verordening, noodzakelijk geworden in verband met de reorganisatie van de vuilnisophaal dienst, ook ter sprake een crediet voor de overname van bruikbare materialen van de vismijn te Veere ten behoeve van de nieuwe vismijn te Colijnsplaat. Voor de totale inrichting van deze mijn vragen B. en W. een crediet, dat voor lopig geraamd wordt op 10.000 gulden. Micro-tournooi Z.K.B. Vitesse sleepte eerste punten in de wacht GOES. In de tweede klasse c van het microtournooi der Zeeuwse Korfbal- bond in de Goese veilinghal is Vitesse erin geslaagd om tegen Volharding de eerste punten in de wacht te slepen (02). De nog resterende wedstrijd in deze klasse tussen Elto 2 en Vitesse wordt nu van beslissende betekenis. De stand in deze afdeling: Luctor 4 uit 3, Vitesse 2 uit 2, Elto 2 2 uit 2 en Volharding 2 uit 3. De Tjoba-achttallen schijnen er een abonnement op te heb ben om microwedstrijden juist in de laatste minuut nog te winnen of om te zetten in een gelijk spel. Nu was het weer Tioba 4 dat voor een dergelijk voorvan zorgde. Na een gelijkopgaande strijd, waarbij van krachtsverschil geen sprake was, was de stand tot 25 secon den voor het eindsignaal nog 43 in het voordeel van VIOS 2. En toch wisten de groenwitten weer een gelijk spel (4—4) uit het vuur te slepen, Zeelandia 2 stel de tegen Vios 2 wel bitter teleur. Met liefst 6—0 werden ze verslagen en hun positie aan het hoofd van de ranglijst werd nu wel erg wankel. De stand is hier: Zeelandia 2 4 uit 4, Vios 2 3 uit 4 3 uit 3- Vedo 1 2 uit 2 en KVL 2 uit 3. In deze afdeling is dus nog met geen mogelijkheid te zeggen wie kampioen wordt. Bij de adspiranten ui aid, C. heeft de Poel voor een hu- zarenstukje gezorgd door het sterke Luctor-achttal van de winst te houden De Poel won met 10. Tegen het zwakke Elto c nam Luc tor min of meer wraak voor deze on verwachte tegenslag (0—8). In deze af deling zijn alle wedstrijden gespeeld Luctor veroverde hier de eerste plaats dankzij het beste doelgemiddelde. De eindstand: Luctor 4 uit 3, De Poel 4 uit Zuidwester 4 uit 3 en Elto c 0 uit 3. In h ?®elden de zwakkere zus- Volharding eerlijk de punten <2—-„De stand is hier: Blauw wit b 3 uit l' uttT b 2 uit 3 en Volharding

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3