SPEL DER ZEVEN VERGISSINGEN warme flanellen lakens Zes ervaren waterbouw kundige TEKENAARS Terneuzen kan aanleg van zwembad ter hand nemen Spui sterker dan Wolf aartsdijk I KABOUTERS I VROOM DREESMANN SPEaAALïJTr VERHEUGEND BERICHT AAN RAAD Zeeuwse atleten hielden studiedag Burgemeester De Widt opende expositie tekenonderwijs Hoek en Tern. Boys waren aan elkaar gewaagd (3-3) Volkscredietbank nu ook in Ovezande Schip op zandplaat Slavische avond van het Nut Begroting 1961 in de Raad Hoedekenskerke Artfs Meisjeskoor voerde operette Hans en Grietje op Verkoop grond aan Monte Cartini Volleybal Veiliger Verkeer in Nisse Maandag 16 januari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Fag. 6 Famshoberichten Heden werd van ons Moeder, Groot- en Over weggenomen onze lieve Grootmoeder JANNETJE DE SCHIPPER Weduwe van Qïatth. Schouwenaar in de gezegende ouder dom van 92 jaar en drie maanden. De diepbedroefde familie: Uit aller naam, G. SCHOUWENAAR Wemeldinge, 14 jan. 1961 Z. Achterweg 1. -K- Attentie. wegens het eindigen v. d. markt te M. burg, ruimen wij alle tex tiel van beide kramen op tegen spotprijzen lees on derstaande kleine adverten- tie's 't Kraam 't Interloek huis. Gr. apprêtvrije slopen iets vuil van 2.95 nu 1.59 grote graslinnen 2 pers. la kens 5.95, gr. Jorzo snel- droog theedoeken 98 ct. Stork badstofpanlappen 25 ct. Zware Stork zeepaard baddoeken v. 4.90, nu 2.98 gr. moderne baddoeken voor 2.85, 2.59, 1.98, 1.75 badstofkeukendoeken 1.19, 't Kraam, 't Interloekhuis. -)f Zware keper heren pyja ma's streep dessins v. 9.95 nu 6.95 luxe elfen heren pyjama's m. ruitgarn. van 12.90 nu 8.95, keper dames nachthemden 5.98 aan 't Kraam, 't Interloekhuis. Alle Dames, heren, jon gens en meisjes interlock- onderkleding tegen abnor male lage prijzen, zware heren flanel hemden met dubb. borst, 3,98, 't Kraam, 't Interloekhuis. In ons modern leslokaal aan de Nw. VLissingseweg 366, wordt elke dinsdag avond verkeerstheorie, ge geven, en wel om 8 uur. Autorijschool Jasperse, Middelburg, tel. 01180— 3387. In „Huize Salomonson" van de Ver. „Pro Senectu- te" wordt gevr. een hulp i.d. huish. die goed kan ko ken. Br. m. rei. te richten aan de Directrice, Van Stolkweg 23, Den Haag. -X- Alleen? 2,50 nr. de N.K.C.-Europaplein 75, Am sterdam (giro 602349) bez. U (ingesloten, blanco cou vert) uitvoerige gegev. van honderden dames of heren, zoekend, zoals U! Zolang de voorraad strekt nog enkele gloednw. doch lichtibeschadigde 12- staafs gashaarden voor hal ve pr. en enk. gebr. olie- haarden m. fabrieksgaran tie. Boterstraat 42, Oss, tel. 3385. Al staat ook alles op zijn kop, met M. J. J. toch in de top! Want M. J. J. die stemt tevreê! M. J. Jonker, Zuiderstr 2, Haamstede. Te koop i.g.st. verk. half Eng. kinderwagen, 2 kl. grijs. Schuttershof 1, Arne- muiden, tel. 201. -X- Spoed gewenst! Wegens gezondheidsredenen te koop een levensmidd.-bedr. in een kleine plaats v. W-Zws- VI. Mooie broodwinning; boeken ter inzage. Prijs m. woning en nieuw pakhuis 13.000.- Geen diploma's vereist; financiering moge lijk. Br. J. de Rooy, Steen- Dergseweg 9, Dinteloord. Als men over Nylons spreekt, denkt u aan Viola.. tientallen soorten prachtige merk Nylons zowel met stemt tevree! M. J. Jonker, naad als zonder naad maar 1.98, Ragfijne crêpe mous se kousen maar 2.98. 't Interloekhuis Viola, Lan ge Vorststr. 45-47, Goes. Gezoolde mensen, geluk kige mensen. Het maand blad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw gezondheid. Het is het voorlichtingsblad van de Kon. Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst. Bijna al le Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. Doktoren met een grote praktijker varing vertellen in begrij pelijke taal, hoe U gezond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij U Thuis". Spreekuur thuis bevordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bij zonder interessante num mer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhandel. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0.90 postzegels extra ge frankeerd te sturen aan Maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotter dam, met vermelding: „Voor het nummer van de ze maand". Hebt U een gi rorekening? Dan is het ge makkelijker 0.90 over te schrijven op postrekening nr. 121000 met op het ,,bij"- strookje dezelfde aanteke ning. Wenst u goed stencil- werk en snel geleverd? Ga dan in onze steneilafdeling praten. Lange Vorstraat, Goes, Fa. S. Birkhoff en Zn. WIJ VRAGEN voor spoedige indiensttreding VERKOOPSTER en LEERLING-VERKOOPSTER Sollicitatie aan de afdeling Per soneelszaken Lange DelftMid delburg of Glacisstrmt, Vlis- singen. MIDDELBURG VLISSINGEN Hier is de volgen de aflevering van het Spel van de zeven vergissin gen, getekend door de bekende Franse tekenaar Henry Blanc. Voor degenen die het nog niet eer der gespeeld heb- oen geven we nog even een toelich ting. Blanc heeft eerst een tekening gemaakt. Dat is de bovenste van de twee hiernaast. Daarna heeft hij de tekening over gemaakt, precies eender, bijna pre cies eender wanl bij het overmaken heeft hij zich ver gist, met opzet. Zeven maal. Het is allemaal in klei nigheden, en het spel is nu om die zeven vergissin gen te vinden Mocht U er niei helemaal zeker van zijn dat U de vergissingen alle maal gevonden hebt, kijk dan in de krant van mor gen. Daarin zullen wij de oplossing publiceren. N.V. v.h. G. VAN DIJK EN ZONEN Hardinxveld-Giessendam vraagt voor spoedige indiensttreding met 2 jaar standplaats Utrecht. Salaris in overleg te regelen naar bekwaamheid. Eventuele reis- en verblijfkosten kunnen worden vergoed. Sollicitaties te richten aan ons kantoor: NIEUWEWEG 83a TE HARDINXVELD-GIESSENDAM met vermelding van opleiding, leeftijd en verlangd salaris. Ook gepensioneerden en pas afestudeerden kunnen in aanmerking komen. In onze OPRUIMING brengen wij Flinke éénpersoons, in ecru, NU 4.39 Flinke tweepersoons, in ecru, nu voor 5.39 Restanten, in groene kleur, 160 breed 4.98 Graslinnen lakens, 1-persoons, voor 3.98 Graslinnen lakens, 2-persoons, voor 4.98 Graslinnen slopen voor 1.25 1.39 1.69 Flinke theedoeken, nu voor 0.69 en 0.95 Badstof keukendoeken, nu uitzoeken0r99 Prachtige baddoeken, nu1.98 - 2.39 Zie onze etalages met de vele koopjes i Klokstraat 21 GOES Lange Delft S MIDDELBURG TERNEUZEN. Het ministerie van sociaie zaken en volksgezondheid heeft in de aanleg van het zwembad bij de oesterputten te Terneuzen in beginsel een bijdrage toegezegd van ten hoog ste 285.000. Deze verheugende mede deling verstrekken B. en W. aan de gemeenteraad. Met deze toezegging is een periode afgesloten van jarenlange onderhande lingen, die over de bouw van het zwembad zijn gevoerd. Aan deze toezegging is echter de voorwaarde verbonden, dat de finan ciering van de totale investering en van de exploitatie verzekerd zal zijn. Door de gemeente is nog te financie ren een bedrag van circa 325.000. Een aan de hand van deze investering op gestelde exploitatie-begroting geeft een jaarlijks tekort aan van circa 22.000 gulden. Wel is de mogelijkheid aanwezig, dat voor kerngemeenten een herziening van de algemene uitkering uit het gemeen tefonds is te krijgen, naar gelang van de behoefte aan middelen voor objec ten zoals een zwembad. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot de bouw van een zwembad en daarvoor de nodige gelden te vote ren. Een ander voorstel behelst het ver lenen van machtiging tot het opdragen aan het architectenbureau Kuiper, Gou wetor en De Ranitz te Rotterdam tot het ontwerpen van bijzondere rooilijnen voor het oude stadsgedeelte tussen de kanaalarmen, een partieel sanerings- ?lan voor het oude gedeelte van „het ava" en een wijziging van het uit breidingsplan in onderdelen „oostelijk bolwerk". B. en W. denken met de sanering te beginnen in de buurtschap „Java", voor wat betreft het oude gedeelte. Het college stelt zich voor in genoem de buurt een woningenquête te hou den, gericht op krótopruiming. Vervol gens willen B. en W. aangrijpen de wijk ingesloten door de Rosegracht, Oost kant, Oostelijk Bolwerk, van Steenber genlaan en Axelsestraat (noordelijk ge deelte). Ten behoeve van de bouw van een afdeling bouwkunde verzoekt de stich ting Uitgebreid Technische School voor Zeeuwsch-Vlaanderen het recht van op stal te willen verlenen op een perceel bouwgrond, gelegen aan de oostelijke GOES. De Nederlandse Atletiek Trainersvereniging organiseerde in Goes de eerste Zeeuwse atietiekstudiedag. Vijfenvijftig deelnemers gaven in het gymnastieklokaal van de ambachts school aan de Bergweg acte de présen- ce, onder wie een groep Ieraren licha melijke opvoeding. Na een hartelijk welkomstwoord door de heer C. Rodts hield de heer J. Hut, voorzitter van de NATV en paedagoog, een inleiding over oorsprong, geschie denis en doel van zijn vereniging. Hij legde daarbij de nadruk op het grote belang van de atletiek voor de opvoe ding van de mens. Hij deed een beroep op de aanwezige m.o.-leraren om toch vooral steeds weer de verworven ken nis in dienst te stellen van de atletiek en de sport in het algemeen, vooral bui ten de schooluren. Immers vele sport en verenigingsleiders missen juist die brede basis waarop de leraren door hun jarenlange studie kunnen steunen. Daar na gingen de aanwezigen over tot het in snel tempo verwerken van vele vor men van gymnastische oefenstof. Het eerste deel der oefeningen was gericht op algemene vaardigheid en conditie, waarna onder meer met stokken en bal len de specifieke werp- en springoefe ningen werden gedemonstreerd. Des avonds schetste de heer Hut de moeilijkheden waarmee de verenigings trainers worstelen. Deze problemen kun nen juist door bevoegde krachten veel al opgeheven worden indien een regel matige uitwisseling van gegevens zou plaatsvinden. De heer Hut waarschuw de tegen een vervroegde specialisatie in de sport. Tot het achttiende jaar verdient het aanbeveling uitsluitend algemeen vor mingswerk toe te passen, waarna op breder niveau een specialisatie kan vol gen, Voor „heldenverering" in de sport had de heer Hut geen goed woord over, temeer omdat veel jongelui daardoor in hun sportieve èn in hun maatschappe lijke carrière worden belemmerd. Na vertoning van ringfilms gaf ir. P. C. Tissot van Patot een relaas over de methodiek van het springen. Hij ver duidelijkte zijn diepgaande theorie met provisorische hulpmiddelen. Ten slotte werden nog enkele films vertoond. zijde van de bestaande gebouwen aan de Industrieweg. Overeenkomstig dit verzoek doen B. en W. een voorstel aan de raad. Als onderdeel van het industrieterrein oostelijke kanaaloever hebben B. en W. een uitvoerings- en exploitatieplan opgezet, dat een oppervlakte omvat van ruim 29 ha. Het betreft hier het restant gelegen tussen Baandijk en Industrieweg en een gedeelte ten zuiden van de Baandijk, in de breedte lopende van de Hogen- dijk tot de spoorlijn. Met de uitvoe ring van het plan is in totaal gemoeid een bedrag van 1.654.100.-, B. en W. ontveinzen niet, dat dit een zware financiële last betekent. „Wil de gemeente echter gereed zijn om indus trieën aan te trekken dan is het, ten einde het klimaat daarvoor zo gun stig mogelijk te maken, noodzakelijk dat bouwrijpe gronden aangeboden kun nen worden." B. en W. vinden het ge wenst over eventuele financiële bezwa ren heen te stappen en ter zake de cost voor de baet te laten gaan. B. en W. doen dan ook voorstellen van deze strekking. WOLFAARTSDIJK. Middenvoor M. de Visser van Spui is de grote man ge weest in de wedstrijd Wolfaartsdijk-Spui. Hij scoorde alle drie doelpunten voor de Zeeuws-Vlamingen, die met twee inval lers verschenen tegen Wolfaartsdijk drie. Aanvankelijk gaven beide elftallen el kaar niets toe, doch geleidelijk aan ver kreeg Spui een overwicht, dat na onge veer een kwartier reslulteerde in een treffer van De Visser van dichtbij ge- scoord(01). Spui bleef de betere ploeg en na een half uur kon De Visser met een ver en hard schot de stand op 0—2 brengen. Voor rust kwam in de stand geen wijziging meer. In de tweede helft ging de strijd meer gelijk op, ofschoon de gasten technisch en taktisch beter waren dan de thuis club. Door goed aangeven van linksbin nen Maas kon De Visser na een kwar tier Spui een 30 voorsprong geven. Vijf minuten voor het einde kwam Wol faartsdijk door linksbuiten Wessels tot een verdiend tegenpunt na goed voorbe reidend werk van R. Driessens. Scheidsrechter J. Gabrielse sr. floot uitstekend. MIDDELBURG. Op tachtig ver schillende plaatsen in ons land werden zaterdag exposities van tekeningen ge opend, georganiseerd door de Neder landse Vereniging voor tekenonderwijs. Deze massale tentoonstelling wordt ge houden ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van deze vereniging. In Middel burg werd de expositie die is ingericht in het Kunstmuseum aan de Schutters- hofstraat, geopend door de burgemees ter mr. Joh. de Widt. Mr. de Widt noemde het belangrijk dat op deze wijze kan worden getoond hoe de stand van zaken in het teken onderwijs op het ogenblik is. Naast de brede basis waarop naar buiten wordt getreden is er ook naar gestreefd zoveel mogelijk schooltypen bijeen te brengen. De leeftijd van hen wier werk wordt tentoongesteld loopt sterk uiteen, van bijna nog kleuter tot bijna volwassen. Het tekenen is in de huidige tijd niet alleen doel maar veeleer middel gewor den. Middel bij de vorming van de per soonlijkheid van de jeugd. Met nadruk werd gesteld dat de op vatting van buitenstaanders als zou het tekenonderwijs op de scholen alleen maar een aangename tijdpassering voor het kind zijn, dient te worden bestre den. Het niet kunnen lezen van tekenin gen zou in deze technische tijd wel eens kunnen worden aangemerkt als een vorm van een nieuw soort analfabetis me. Met een woord van hulde aan hen die tachtig jaar geleden het initiatief na men tot oprichting van de Vereniging voor tekenonderwijs, verklaarde de bur gemeester de tentoonstelling voor ge opend. Vooraf werd door de heer F. L. Maandag, tekenleraar aan de rijks kweekschool, een welkomswoord ge sproken. De tentoonstelling in Middelburg is gedurende een week te bezichtigen. HOEK Terneuzense Boys heeft in Hoek geen revanche kunnen nemen voor de nederlaag op eigen terrein. De Boys kwamen niet verder dan de halve winst (33) na een wedstrijd waarin niet van groots spel kon worden gesproken. Bei de partijen waren aan elkaar gewaagd. Voor de rust was Terneuzen iets ster ker, na rust Hoek. Het terrein was moei lijk te bespelen. Hoek startte agressief, maar de eerste treffer was toch voor de Boys, die na vijf minuten de leiding namen door linksbuiten Geelhoed, welke speler ook de overige twee Terneuzense goals voor zijn rekening nam (01). Korte tijd la ter loste rechtsback Schoonakker uit een vrije trap een kogel op het Hoekse doel die echter door Knol op bewonderen- waardige wijze werd gestopt. Een mi nuut daarna kreeg linksbuiten C. de Blaeij de bal over rechts toegespeeld van Van de Maale en dat betekende de ge lijkmaker (11). Beide ploegen slaag den er voor rust niet meer in te doel punten. Na de hervatting zette Hoek vlotte aan vallen op, die weldra resulteerden in een doelpunt van rechtsbinnen Beckx (21). Het duurde tot de twintigste minuut voordat Geelhoed door foutief uitlopen van Knol opnieuw het Hoekse net deed trillen (22). Acht minuten later nam Hoek door De Blaeij opnieuw een voor- SDrong (32). Geelhoed kon ten slotte Terneuzense Boys naar 3—3 optrekken. De laatste twee Hoekse doelpunten ont stonden indirekt door taktische blunders van de Boys-achterhoede. Jaarlijkse uitvoering van „Animato" MIDDELBURG. De accordeon ver eniging „Animato" gaf zaterdag in de Gouden Poorte haar jaarlijkse uitvoe ring. De heer A. M. M. v. d. Heide sprak een openingswoord. Daarna brach ten de voor het merendeel jeugdige ac cordeonisten een aantal nummers, wel ke vlot werden gespeeld. Het muzikale gedeelte van deze avond werd besloten met een kleine hulde aan de dirigent de heer J. Groenewoud. Na de pauze verschafte de goochelaar Mistic-Marco met zijn magische kunst de zaal een aangenaa muurtje. Een ge zellig samenzijn met muziek van de „Ricardo's" besloot deze geslaagde avond. OVEZANDE. In de gemeente raadsvergadering van Ovezande die on der voorzitterschap van burgemeester Th. J. Andriessen gehouden werd, werd voorgesteld het werkterrein van de Volkscredietbank te Goes uit te breiden tot Ovezande, hetgeen na veel discussie tenslotte met vier tegen drie stemmen aangenomen werd. Het slui tingsuur van de patates-friteskraam werd vastgesteld op 11 uur des avonds. Een terrein van ongeveer 330 vierkan- temeter grond werd voor 6.15 per m2 aan de heer J. Ötte verkocht voor bouwterrein. Er werden enkele begro tingswijzigingen vastgesteld en de ver goeding voor de rJk. kleuterschool werd gezet op 1668 welke vergoeding even eens voor 1961 wordt toegekend. Voorts werd besloten aan het initiattefcomité ,,De Revelanden" voor 1961 een subsi die toe te kennen van vier cent per inwoner. STAVENISSE Het met duizend ton grind geladen Nederlandse motorschip Borneo, dat op weg was naar Antwer pen, is zondag tijdens hoog water ter hoogte van Stavenisse in de witteton- ner-vlije gestrand o-p een zandplaat. Het sleep- en bergingsvaartuig Adja voer van Wemeldinge ter assistentie uit en zal bij de volgende hoogwaterstand po gen de Borneo vlot te slepen. De posi tie van het vaartuig was gisteravond zeer slecht, vooral in verband met de sterke oostenwind. Een vrouw en een kind zijn van boord gehaald en naar Wemeldinge gebracht. RILLAND-BATH. Het Nutsdeparte- ment van Krabbendijke gaf in het Dorpshuis van Rilland een nutsavond. De avond werd verzorgd door de Bul gaarse zangeres Dora Tsowena, de pia nist Kees van de Ben en de voor- dradhtskunstenares Do van de Ben. Sla vische, Bulgaarse, Russische en Servi sche zang en muziek vormden de hoofd schotel. Kees van de Ben deed op de prachtige Bechsteinvleugel van het Dorpshuis de muiziek van o.a. Chopin; en Tsjaikovsky goed tot zijn recht ko men, en ook mevrouw van de Ben wist met haar declamatie van Russische ge dichten en verhalen aller aandacht ge vangen te houden. Helaas was de be langstelling voor deze goede avond niet groot. HOEDEKENSKERKE. In de ge meenteraadsvergadering van Hoed-e- kensfcehke die op maandag 16 januari om half acht zal worden gehouden, zul len o.m. de resultaten van de bespre kingen over de aanleg van riolering aan de Noordweg, de verplaatsing van sloperijbedrijf Bek en de haven, be spraken worden. Verder een voorstel tot behandeling van de gemeentebegro ting 1961, en de begroting van het Burgerlijk Armbestuur 1961. Diverse problemen rond modernisering van de brandweer zullen eveneens ter sprake kamen. UITVOERING E.M.M. KRUININGEN. De Koninklijke Harmonie E.M.M. hield zijn jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis te Kruinin- gen. Het programma werd geopend met het spectaculair optreden van de drum band, waarna het korps een vijftal mu zieknummers ten gehore bracht onder leiding van de directeur, de heer Adr. B. Holster. Voor het eerst sinds vele jaren werd niet door eigen leden een toneelstuk op gevoerd. Toch was er voor gezorgd, dat een prachtig toneelstuk voor het voet licht werd gebracht, n.l. „Miranda" een blijspel in drie bedrijven van Pe ter Blackmore. De toneelvereniging „Onderling Kunstgenot" uit Goes bracht dit stuk op uitnemende wijze. Het was jammer, dat de zaal van het Dorpshuis niet helemaal was ge vuld. Filmavond Rode Kruis KRUININGEN. Het Nederlandse Roode Kruis hield ook te Kruiningen een propaganda-filmavond. Naast een duidelijke uiteenzetting van het werk van het Roode Kruis, waarbij in het bijzonder de aandacht werd gevraagd voor de bloedtransfusie- en de hoorn- vliestransplantatiedienst, werd de film „De Citadel" vertoond. De opbrengst van de verloting was 70,25. Voor deze avond die gehouden werd in „De Korenbeurs" bestond gro te belangstelling. GOES. In de Schuttershof voerde Arti's Meisjeskoor onder leiding van de directeur, de heer Jac. H. Tamminga, de kinderoperette Hans en Grietje op. Het oude en welbekende sprookje werd in een nieuwe en geheel eigen versie ten tonele gevoerd. Ook de muziek en de liedjes waren door de heer Tammin ga zelf verzorgd. Er waren vele leuke vondsten en het geheel bood een aan trekkelijke en frisse aanblik. Het en thousiasme en het medeleven van het jeugdige publiek was dan ook heel groot. MIDDELBURG. Op vrijdag 20 ja nuari zal voor notaris De Graaf uit Axel de acte passeren voor de verkoop van grond in de Axelse Vlakte aan het Iltaliaanse bedrijf Monte Cartini, dat hier een grote fabriek wil bouwen. Het te vestigen bedrijf zal in nauwe relatie staan met de fabriek I'Azöte te Sluiskil, RRUINISSE. Het maandelijkse vol leybaltoernooi voor dames werd gehou den in de Gymnastiekzaal te Nieujwer- kerk. De opzet van het toernooi ver schilt in zoverre van de andere wed strijden, dat men van de vriendschap pelijke wedstrijd afstapte en een serie competitiewedstrijden gaait organiseren, waarvan de eerste op 11 januari ge speeld werd en de laatste in mei zal worden gehouden. Bnuiniisse was deze avond kennelijk niet op dreef in tegenstelling met Mevo dat een zéér goed samenspel te zien gaf. De uitslag was als volgt: NieuwerkerkMevo 11—15, 9—15. 115; Bruinisse—Plattel. Vr. 13—15, 14—16. 915; NieuwerkerkPlattel. Vr. 15—8, 15—13 15 87; Plattel. Vr.—Mevo 5—15, 3—15, 8—15; NieuwenkerfkBruindsse 156, 5—15, 1315, 152, 15—11; MevoBruinisse 157, 155, 15—7. Mevo sleepte uit deze eersite compe titie-avond dius 6 punten in de wacht, Nieuwerkerk 4 en de Plattelandsvrou wen 2. Bru kreeg 0 punten. Het eerstvolgende damestoernooi wordt 8 fe'br. gehouden. Ook de heren gaan in competitiever band sipelen en wel voor het eerst op 25 januari. De volgende ploegen nemen aan de Herencompetitie deel: Onderwij zers, Mevo, Nieuwerkerk, Bruinisse en Prov. Waterstaat. NISSE. De deelnemers van de cur sus Veilig Verkeer, die door wacht meester A. v. d. Bos is .gegeven, hebben een gezellige avond gehad na het exa men. De oudste cursist, de heer J. Schipper bood wachtmeester van der Bos een boek aan. De burgemeester reikte -de getuigschriften uit en wacht meester Baarense uit 's-Graverapolder, die de films vertoonde, ontving siga ren. Elf cursisten slaagden melt lof, namelijk de dames W. v. d. Bosch-Smit, M. Nieuwenhuise-Moerman, M. v. d. Guchte, L. Fierloos, M. Nieuiwenhuise, T. Bosman, en de heren L. Nieuwen,- huise, Joh. Fierloos, J. Schipper, W. Vette en J. Zuidweg. „RUWE STORMEN" 's-GRAVENPOLDER. De toneel vereniging „De Zeesterren" uit Borsse- le heeft zaterdagavond in het vereni gingsgebouw „Ons Dorpsleven" een uitvoering gegeven, waarvoor goede be langstelling bestond. Opgevoerd werd het spel „Ruwe stormen" geschreven door mevr. P. L. van Prooyen-Bo- gaerds. Het stuk geeft fragmenten weer uit de watersnoodramp van febru ari 1953. De regie was in handen van de heer Joh. Huiser, die tevens de hoofdrol vervulde. Uitvoering Harmonicana goed geslaagd WOLPHAARTSDIJK. De mondac- cordeonvereniging „Harmonicana" gaf haar jaarlijkse uitvoering in het Dorps huis. Op leuke en vaardige wijze wer den enkele nummers uitgevoerd waarna de heren P. J. en C .H. H. Platteeuw enkele pianostukjes ten gehore brach ten. Na de pauze voerde de toneelclub van Heinkenszand onder regie van de heer Jac. Nijsse het toneelspel in drie bedrijven „Het huis van licht en scha duw" op. Tussen de bedrijven door ga ven de dames S. Platteeuw en J. A. Kramer enkele zangnummers ten bes te. Deze goed geslaagde avond werd met een gezellig bal besloten. De jeugdclub „Klimop" te Borsseje zal in het verenigingsgebouw op zater dag 21 januari a.s. een vrolijk toneelspel opvoeren getiteld „Zoals de Ouden Zon gen". De heer D. van LanigeveMe te Ter neuzen slaagde voor toet 'onderwijzers examen. In het Ned. H-erv. Jeugdgelbouw te Wemeldinge werd een Roode Kruis film vertoond getiteld „De Citadel" naar de gelijknamige roman van A. J. Cronin. 's Middags werd voor de kinderen een voorstelling gegeven. Voor beide pro gramma's bestond een goede belang stelling. De landbouwmij. „De Vrede" te Lamswaarde hield haar wintersctoieting waaraan 54 schutters deel namen. De uitslag was: hoogvogel P. Bogaert te Kuitaart; zijvogels L. Steijaert te Lams waarde en Fr. de Vijlder te Kraai. De meeste kleine vogels werden afgescho ten door Alph. Pateer te Kuitaart.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6