Enthousiaste opening van gloednieuw korpsgebouw AANLEG VAN WEGEN SLOKT VEEL CULTUURGROND OP WESTENDE Aann. Bedrijf B. STEGIÜKC NIEUW DORPSCENTRUM IN KRABBENDIJKE Geleide mutatie past niet in kerkorde Symbolische „eerste steen" voor bejaardencentrum Restant van veerdienst voor gemeentebestuur ELECTRISCHE INSTALLATIE LEGER DES HEILS-GEBOUW TE VLISSINGEN Manifestatie van dankbaar heid, ook op de straat LEGER DES HEILS VIERDE FEEST Prof. Van Niftrik voor Kamerkring CHU Mevrouw Griep opende J ubileumexpositie van Tekenonderwijs Gemeenteraad gaat praten over Herziening van twee uitbreidingsplannen Classicale vergadering Zierikzee Referaat over Voorzitter LJ.G. in Middelburg Landbouw jeugd dient haar koers te bepalen belijdenis Medisch onderwerp op jaarvergadering Op uitbreiding reeds gerekend Maandag 16 januari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 VLISSINGEN. Het was voor de Vlissingers zaterdagmiddag zonder meer wel duidelijk dat op de Dr, Sta- vermanstraat iets bijzonders te doen was. Vlaggen op het nieuwe gebouw van het Leger des Heils, muziek en een grote, dichte drom mensen, dat wa ren de kenmerken voor hen, die gere serveerd en van een grote afstand het gebeuren gadesloegen. Dichterbij gekomen, merkte men echter wel dat hier een blijdschap be leefd werd die niet van de gangbare soort is. Geen oppervlakkig jargon, geen glamourglimlachjes, maar het warme, aanstekelijke en toch indrin gende getuigenis van mensen, die zich soldaten weten en strijders voor de zaak van het Evangelie. Mensen ook die de vreemdeling en de buitenstaan der niet lang in het ongewisse laten omtrent hun bedoelingen. Zaterdagmiddag werd het nieuwe Home van het Leger des Heils geopend en de dank jegens God werd op straat beleden. Dit was ook te verwachten. Het Le ger heeft, zolang het bestaat van de straat een kathedraal gemaakt. Zou men dan nu, bij de opening van het nieuwe gebouw de vreugde en de dank baarheid angstvallig tussen de vier (nieuwe) muurtjes houden? Neen, zei het Leger, en verplaatste een gedeelte van de plechtigheid naar de straat. Iedereen kon het horen, allen konden het zien. ,,God heeft wonderen ge daan". De feestelijke en dankbare opening werd wel extra luister bijgezet door de komst van de luitenant-commissioner W. F. Palstra, de leider van he«t Leger des Heils in Nederland. Een Leger des Heils-feest bij uitstek, dat zelfs de sol daten uit de hoeken van Zeeland bij el kaar bracht. Roddel in 1888 De officiële opening werd verricht door <ïe burgemeester van Vlissingen, Mr. B. Kolff, die later, in zijn openings rede enkele bijzonderheden ten beste gaf waar de rechtgeaarde Heilssoldaat van kon genieten. Burgemeester Kolff had zich n.l. de sympathieke moeite getroost om de geschiedenis van het Vlissingse corps na te'pluizen, een onderzoek dat hem teruggebracht had tot de eerste bij eenkomst van het Vlissingse corps. De spreker citeerde een krantenver slag van 26 september 1888, waarin uit voerig de eerste „oefening" was be schreven die op 22 september was ge houden. Blijkbaar waren er veel klets praatjes geweest van roddelzieke men sen, die de uitoefening van de taak in dat prille begin ten zeerste hadden be moeilijkt. Maar de bewuste krant breide de zaak reoht door de onware verzinsels te ontzenuwen en zij riep haar lezers op om zelf te gaan kijken, teneinde zich van de goede bedoelingen van de Heilssoldaten zelf te overtui gen. Het Leger des Heils heeft het in die beginjaren niet makkelijk gehad al dus de heer Kolff maar het Leger is er ook nooit op uit geweest om het makkelijk te hebben. Mond vol tanden Critiek is er natuurlijk nog wel zo zei de spreker maar als men die mensen vraagt hoe het dan wel moet blijven ze doorgaans met de mond vol tanden staan. Mr. Kolff gaf vervolgens uitdrukking aan de waardering die het gemeente bestuur voor het werk van het Leger heeft. „Dat de zelfverloochenende Christelijke naastenliefde ook door mid del van dit nieuwe gebouw mag wor den uitgedragen zo besloot de bur gemeester. Als tweede spreker beklom de Gere formeerde predikant Ds. P. Homburg de catheder. Ds. Homburg herinnerde aan de inwijding van de tempel in het oude Israël en stond vooral stil bij de woorden uit Ezra „En zij vierden die dag met grote vreugde". De predikant zei ook dat iedereen tegenwoordig sym pathiek staat tegenover het Leger des Heils, en 'hij noemde dit een machti ge gave Gods. Ook ds. Homburg greep terug naar de eerste jaren van het Le ger des Heils in Nederland en hij bracht zijn toehoorders de woordën van William Booth in gedachten, toen deze de eerste Nederlandse officieren installeerde. „Weet dat God u in de wereld zendt om doden op te wekken", zo had de grote generaal gezegd, en ds. Homburg bond deze indringende woor den ook de huidige Heilssoldaten op het hart. De laatste spreker was de leider van het Leger des Heils in Nederland, Lt. Commissioner W. F. Palstra, die o.m. enkele interessante gegevens open baarde omtrent de financiering van het nieuwe gebouw. De totale kosten be. dragen 144.520 gulden, waarvan echter 68.334 van het ministerie te goed is, voor een deel ook in verband met oor logsschade-regeling. (Zoals bekend is het oude gebouw van het Leger des Heils in 1941 door bommen verwoest). Wonderen Intussen blijft er een bedrag over van 76.136 gulden, dat zelf gefinancierd zal moeten worden. Maar, zo zei de heer Palstra, ook op dit punt zijn reeds wonderen gebeurd, want thans, op het ogenblik dat we het nieuwe gebouw in gebruik nemen is de schuldstaat reeds ingekrompen tot 17.222 gulden. Nistte- min toch nog een bedrag dat op de een of andere manier bij elkaar moet ko men. Tot slot gaf de heer Palstra een ka rakteristiek van de Heilssoldaat van vroeger en van nu. Hij wees er op dat veel is veranderd, maar dat de kern hetzelfde gebleven is. „Het gaat ook nu nog om de mens, om de mens zelf" De bijeenkomst werd uiteraard opge luisterd met zang en muziek, waarbij het enthousiasme wederom aansteke lijk werkte. Vlissingen heeft een nieuw hoofdkwartier van het Leger, een commandopost van waar de beve len uitgaan. Want al kan er veel in het gebouw worden onderge bracht, de clubs en de samenkom sten, een van de zwaartepunten zal altijd op de straat blijven lig gen. Niettemin voorziet het ge bouw in een grote behoefte, en maakt een einde aan een „lijdens weg" van achttien en een half jaar, waarin het Leger in feite geen eigen onderkomen had. MIDDELBURG. De Kamerkring- vereniging „Middelburg" van de C.H.U. zal op 11 februari in de Prins van Oranje te Goes haar algemene verga dering houden. Na afwerking van de huishoudelijke zaken zal prof. dr. G. C. van Niftrilk spreken over het onderwerp „Politieke samenwerking tussen Rome en Ref-ormaltie, nationaal en interna tionaal". Mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissingen heeft zaterdagmiddag het nieuwe corpsgebouw van het Leger des Heils geopend. Bij de foto: Ge heel links burgemeester Kolff. Tweede van links de leider van het Leger des Heils in Nederland, Lt Commissioner W. F. Palstra. De heer Kolff kreeg de sleutel netjes op een kussen aangeboden. GOES. „Het is een eigenaardig idee voor me, dat op ongeveer hetzelf de ogenblik, in tachtig plaatsen van ons land, tachtig vertegenwoordigers van het onderwijs, de tentoonstelling „Tach tig jaar Nederlandse Vereniging voor Tekenonderwijs „openen", zei mevrouw C. Griep-Duinker, wethouder van onder wijs, zaterdag in haar rede bij de ope ning van deze tentoonstelling in Goes in Kunsthandel Sturm. Reeds het feit dat al deze tentoonstellingen tot stand konden komen, bewijst dat de samen werking en activiteit van de leden bij zonder goed is. Al-le mogelijke soorten scholen hebben een bijdrage geleverd tot de totstandkoming van deze exposi tie, en de leeftijd van de deelnemende scholieren varieert van kleuters tot bij na volwassenen. Het tekenonderwijs is een middel tot natuurlijke vorming en ontplooiing van de jeugd en moet daar om zeker niet als een uurtje ontspan ning beschouwd worden, doch tevens als een goed evenwicht tegen de techniek en de zakelijkheid van deze tijd. De tentoonstelling is geopend t.-m. 21 janua ri. Het Christelijke Lyceum, de Vak school voor meisjes, de Lagere Tech nische school en andere scholen uit Goes zijn hier vertegenwoordigd. De afdelingen Middelburg en Goes van de N.C.H.V. beleggen op 20 januari in de „Caisson" te Kapelle een gezamenlijke vergadering. Ds. K. W. Slik, hervormd predikant te Wemeldinge zal spreken over het onderwerp „Christendom en Handel". KRABBENDIJKE. Als de gemeen teraad zaterdag a.s. des morgens om tien uur, in openbare vergadering bij een komt zal er gesproken worden over twee voorstellen met betrekking tot uit breidingsplannen. Het eerste voorstel behelst de vast stelling van de partiële herziening 1961 van het uitbreidingsplan in onderdelen- west. In het vigerende uitbreidingsplan zijn circa 30 bejaardenwoningen geprojec teerd ter weerszijden van een openbaar gebouw, dat als verzorgingshuis was gedacht. Inmiddels is een ontwerp-bouw- plan tot stand gekomen, waarin de wo ningen en het verzorgingshuis zijn ge combineerd, zodat deze vorm van be bouwing niet meer in overeenstemming is met het uitbreidingsplan. De herzie ning is een aanpassing van het uit breidingsplan aan de nu bestaande bouwplannen, waarbij echter nog met enise uitbreiding van het complex re kening is gehouden. Ten behoeve van de ontsluiting van de ten noorden van het plan gelegen agrarische bedrijven is een uitweg geprojecteerd. Centrum Het twegde voorstel houdt in vaststel ling van de herziening 1961 van het uit breidingsplan, regelende de bestem- MIDDELBURG Uit alle de len van Zeeland togen zaterdag leden van de L.J.G. naar Middel burg om in het Citytheater de jaarlijkse contactdag te houden. Uitgaande van de spreuk „Een volk, dat leeft, bouwt aan zijn toe- Advertentiën DE voor het nieuwe werd geleverd en aangelegd door MARKT MIDDELBURG WALSTRAAT VLISSINGEN komst", schetste de voorzitter, de heer P. van der Maas uit Kats, in zijn openingswoord de ontwik keling van de tegenwoordige tijd. „Wat doen wij met het heden en wat is onze toekomst", vroeg hij zich af. „Wij dienen ons voor te bereiden op deze toekomst. Velen van ons zullen straks niet in de landbouw werkzaam zijn, maar er toch een warme belangstelling voor bewaren. De feiten van van daag vormen onze toekomst." Sprekende over de grote veranderin gen die er zich in onze provincie zul len voltrekken kwam de heer Van der Maas tot de conclusie d'at het moet wor den betreurd dat de aanleg van wegen veel cultuurgrond opslokt. Dit geldt ook voor de droogvallende schorren in het Deltagebied die niet alle voor de landt bouw zullen worden bestemd. „Wij moeten onze koers bepalen. Een koers die zal gaan langs de klippen van tegenwerking en onbegrip van anderen, doch ook een die zal leiden door het gunstige diepe vaarwater van eigen kracht en medewerking van onze mede mensen". Het nieuwe LEGER DES HEILS-gebouw te VLISSINGEN werd gebouwd door PAUL KRUGERSTR. 237 - VLISSINGEN Telefoon 01184 - 2371 Zwaar jaar „Als organisatie hebben we een zwaar jaar achter de rug, hoewel we niet geheel ontevreden zijn; toch is de stand van zaken niet geheel bevredi gend. Veel leden vertonen dikwijls te weinig aktiviteit. Een commissie die is ingesteld door de Z.L.M. zal op kor te termijn advies uitbrengen over een hernieuwde aanpak van het landbouw- jongerenwerk. Ook zal meer aandacht worden be steed aan het opleiden van kader. Reeds volgende maand zal een meer daagse kadercursus worden georgani seerd. De jongeren zullen zich ook meer gaan toeleggen op zakelijke en bedrijfs-economische problemen", be sloot de voorzitter zijn openingswoord. Aan het begin van de vergadering sprak de voorzitter een hartelijk wel komstwoord tot de commissaris der Ko ningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die de gehele vergadering bijwoonde. De provinciale jeugdraad was vertegenwoordigd door ds. H. M. Strating. De voorzitter van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, ds. N. O. Steen beek, sprak over het onderwerp „Waar moeten de jongeren zich op voorberei den?" Spreker stelde vier punten waar op hij zijn causerie toespitste: het in tensiever internationale leven, de ver anderingen op nationaal niveau, de ont moeting met de anderen en ten slotte de zelfkennis. „Het leven zal wereldwijde vormen aannemen en er zal een gesprek komen tussen de continenten en rassen. Ook wij zullen al dan niet met onze wil deel moeten nemen aan dit gesprek. Het is dan ook van het grootste belang dat we ons hierop voorbereiden". Ten op zichte van ons eigen land stelde ds. Steenbeek dat de veranderende demo cratische samenleving veel van ons zal vragen. Hij riep zijn gehoor op zich in te spannen om in de snel veranderende maatschappij „bij" te blijven. Het belangrijkste is echter dat we moeten leren onszelf te zijn. „We zul len ons op al deze problemen moeten bezinnen opdat we weten wat er „te koop" is in de wereld en we dit ge sprek zullen kunnen voeren". „Er mag van jullie worden verwacht dat wanneer er een beroep op jullie wordt gedaan je je ook beschikbaar stelt. Jullie zijn toch geen uilen en het bewijs dat jullie het kunnen is gele verd", zo zei jhr. De Casembroot. „God heeft jullie een goed stel hersens gege ven om die de gebruiken. Dusmag ik op jullie rekenen?", aldus dit per soonlijke woord van de commissaris. Namens het gemeentebestuur van Mid delburg sprak wethouder A. J. Kaland, die wees op de verhouding stad-platte- land. Hij was van mening dat er van de landbouw wel eens offers zullen won den gevraagd, en hoopte dat de land bouwers hiervoor begrip konden heb ben. In de morgenuren organiseerde de L.J.G. verschillende wedstrijden, zo was er voor de heren een trekkerbehendig- heidswedstrijd op de Markt. De dames toonden hun kunnen in een hartige-hap- jes en een fruitschikwedstrijd die in Ci ty werd gehouden. Deze geslaagde dag die door ongeveer 125 jongeren werd bezocht vond zijn af sluiting met een show van door de meisjes zelfgemaakte kleding. Als vol leerde mannequins tripten de dames door het theater. Mevrouw A. van der [.eden uit Goes zorgde hierbij voor een duidelijke toelichting. De uitslagen van de wedstrijden zijn: trekkerbehendigheidswedstrijd: 1. B. v. d. Slikke uit Biervliet, bekerwinnaar. 2. Ph. Hanse uit Kerkwerve, 3. J. A. van Dijke uit Colijnsplaat, 4. A. Verkruijsse uit Schoondijke, 5. A. van Dijke uit Co lijnsplaat. Hartige Hapjes wedstrijd: 1. Mej. J. A. de Nood, Veere, 2. Mej. J. E. Kiel- man, Sluiskil, 3. Mej. A. Dhond, Groede. Fruitschikwedstrijd: 1. Mej. S. Ver- planke, Groede, 2. Mej. D. Gaanderse, Brouwershaven, 3. Mej. M. de Witte, Zoutelande. Modeshow: 1. en 2. Mej. J. E. Kiel- man, Sluiskil, 3. Mej. M. de Witte, Zou telande, 4. Mej. L. Verstrate, Axel, 5. Mej. B. Geldof, Serooskerke. ZIERIKZEE. De Hervormde clas- sicale Vergadering van Zierikzee kwam in (het Hervormd Verenigingsgebouw bij een. Herkozen werden: als praeses ds. M. G. Westenhof van Nieuwerkerik, als assessor met .secundus en tertius resp. ds. F. van Dieren van Sint-Philipsland, ds. P. Westland van Sint-Annaland en ds P. Alblas van Scherpenisse. Geko zen werden: als tertius-lid in het Breed- moderamen van de Classis ds. W. S. Duvetoot van Zonnemaire; als secundus- en tertius-algevaardigde naar de Prov. Kerkvergadering resp. ds L. Boer van Haamstede en ds W. S. Duvekot van Zonnemaire. Benoemd werd om de Clas. sis te vertegenwoordigen in de Prov. Commissie voor de kleine gemeenten d's. A. v. d. Ban van Eikerzee. Ter tafel was de nota van de Gene rale Synode betreffende het mutatie- vraaigstuk. Hierin wordt onder meer voorgesteld om een raad voor de mu tatie van predikanten te benoemen. De ze raad zou dan een register moeten bijhouden van de predikanten in ge meenten met minder dan drieduizend zielen, die negen jaar of langer op hun standplaats staan. Om de vijf jaar zou den deze predikanten dan door de raad worden verzet, tenzij de betrokken ge meente verklaart niet voor mutatie in aanmerking te willen komen. De Classical© Vergadering achtte het wenselijk om inderdaad tot een betere routering van het predikantencorps te komen, maar men meende dat de voor gestelde wijze van mutatie niet juist is, ook al omdat een van bovenaf geleide mutatie niet past in een presbyteriale kerkorde. Verschillende suggesties die gedaan werden om tot een oplossing te komen, zullen aan de Synode worden doorgegeven. In de namiddag werd door prof. dr. A. A. van Ruler te Utrecht een refe raat gehouden over ,,Het functioneren •van de belijdenis in onze Kerk". In ne gen punten zette hij zijn zienswijze uit een. 1. In eerste aanleg moeten we niets willen doen aan het functioneren van de belijdenis. 2. Door de gang van de dingen in de tegenwoordige tijd worden we steeds meer teruggedrongen op onze belijde nis. 3. Belijden is terugwijken voor de macht van de H. Schrift als getuige nis van de H. Geest, 4. Als het tot belijden komt, dan zal het er in de 20ste en 21ste eeuw anders uit zien dan in de 4de of 16de eeuw. 5. Het gaat in de belijdenis om de hele H. Schrift. Wij zijn geroepen die volheid va-st te houden en uit te spreken. 7. Men moet bedenken, dat liet be lijdenis-vraagstuk in de Kerk noodt he lemaal is opgelost. WESTKAPELLE. In de bestuurs vergadering van de Christelijke wijkver pleging is besloten te pogen op de jaar vergadering, die In samenwerking met het Groene Kruis ral worden gehouden, een medisch onderwerp te doen bespre ken door een arts. Geïnformeerd werd naar de vereni ging „Vrienden van ziekenhuis Befhes- da", die al enkele jaren geen contribu tie meer heeft geïnd, Besloten werd hierover contact op te nemen met een der oud-bestuursleden. In deze vergade ring werd tenslotte het financiële ver slag besproken. 8. De ambtelijke vergaderingen heb ben de taak van het opzicht; hierdoor oefent Christus zelf de tucht. 9. Het is niet zo, dat de Kerk pas gaat belijden als ze leertuc'nt uitoefent; lang voordat leertudht wordt uitgeoe fend is de Kepk al aan het belijden. ming in onderdelen van gronden, gele gen in en bij de bebouwde kom (plan zuid-oost). In aansluiting op het Centrum zijn nu de gebieden in de omgeving van het kruispunt Noordweg-Dorpsstraat en tus sen de Dorpsstraat en de Rijksweg in een plan in onderdelen geregeld. Het drukste kruispunt wordt gevormd door de Dorpsstraat en de Noordweg. Afgezien van de verkeersbezwaren vol doet het kruispunt weinig als dorpscen trum. In de gekozen opzet is de Noordweg trompetvormig verwijd gedacht naar het kruispunt toe, evenals de J. W. Fri- sostraat. zodat baansplitsing mogelijk is. Deze oplossing kwam in overleg met de A.N.W.B. tot stand. Het gehele dorpscentrum zal daardoor een geheel nieuw en modern aanzien krijgen. Ook de bebouwing zal zich aanzienlijk wijzi gen. Bovendien is tussen de Dorpsstraat en de Rijksweg, in aansluiting op de be staande industrieterreinen, de nog onbe bouwde grond eveneens tot industrieter rein bestemd hoofdzakelijk ten behoe ve van aldaar reeds gevestigde fruït- teeltbedrijven. Voor de ontsluiting van dit terrein is een nieuwe weg ontworpen vanaf de Oostweg, vrijwel parallel aan de Rijks weg tot aan de J.W. Frisostraat. Van deze weg zal eveneens gebruik gemaakt moeten worden door de wielrijders, ko mende uit de richting Bergen op Zoom. De zo noodzakelijke verbreding van het bestaande rijwielpad langs de Rijksweg kan wegens gebrek aan ruim te daar ter plaatse niet worden uitge voerd. Juist ten zuiden van de bestaande wa tergang, die vanwege de aan te leggen riolering zal worden gedempt is een pompgebouw voor de persleiding van de riolering geprojecteerd. Evenwijdig aan de J.W. Frisostraat is voor de ontsluiting van het industrie terrein nog een weg ontworpen. Ten oos ten 'daarvan, ter hoogte van het kerk gebouw van de geref. kerk is nog een woning gedacht, waarnaast een aantal autoboxen zijn gesitueerd. Een ander, belangrijk, voorstel van b. en w. heeft betrekking op het on derhands aanbesteden van de aanleg van een persleiding vanaf de J.W. Fri sostraat naar de YVesterschelde aan de fa. F. Duynhouwer en Zn. te Goes voor een bedrag van 90.000 gulden. 's HEER ARENDSKERKE. De heer M. Almekinders heeft zaterdagmorgen de symbolische eerste steenlegging ver richt voor het Hervormd rusthuis dat in aanbouw is. Bijgestaan door de aan nemer, de heer J. van der Linde uit Kloetinge, hanteerde de voorzitter van het algemeen bestuur de troffel, terwijl een koude wind tussen de halfvoltooide muren tochtte. De burgemeester, de heer D. M. Ver met, sprak een enkel woord en herin nerde aan de grote energie die het ge kost heeft om eindelijk zo ver te komen, een energie waar hij de grootste bewon dering voor had. Nadat de burgemees ter zijn gelukwensen aangeboden had w°rd eveneens een kort woord gespro ken door de architect, ir. P. J. 't Hooft. De heer 't Hooft zei dat de naam „eer ste steen" eigenlijk een beetje ongeluk kig gekozen is omdat het eenvoudig de eerste steen niet is. Maar symbolisch is het ook veel mooier als deze bijzondere steen er één uit de vele mag zijn. Tenslotte sprak de heer Almekinders de hoop uit dat Gods zegen niet alleen op de bouw maar ook op de toekomst van het huis mag rusten. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar het gemeentehuis waar een ver versing aangeboden werd. Het rusthuis, dat reeds herkenbare vormen begint aan te nemen en dat in het najaar gereed zal komen, zal plaats bieden aan 46 bejaarden, ver- Bedrijfsvoorlichting WESTKAPELLE. De vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Walcheren" (heeft in café „De Vriendschap" een praatavond gehouden over plantenziek ten, hooioogst en kuilmethoden en de praktische mogelijkheden tot specialisa tie in het Walehense bedrijfstype. Voorts werden enkele films vertoond. deeld over 42 kamers. Daarnaast zijn twee ziekenzaaltjes geprojecteerd, een recreatiezaal voor de bejaarden en een voor het personeel en een knutsel- kamer. Voorts zullen allerlei kleinigheden het geheel verfraaien. Kleine uitbouwtjes in de gangen b.v., die ingericht zullen wor den als zitjes. Ruimte voor eventuele uitbreiding is er in overvloed want in totaal is er bijna drie ha beschikbaar. Het laat zich dan ook verstaan dat een flinke moestuin zal worden aangelegd. Maar bovendien ligt het in de bedoe ling t.z.t. tot uitbreiding over te gaan. Zoals bekend is dit rusthuis bestemd voor de gehele zak van Zuid Beveland en het is geheel niet onmogelijk dat reeds spoedig met lange wachtlijsten gewerkt zal moeten worden. Rekening is dus al gehouden met een uitbreiding in de vorm van „een extra vleugel. Ook aparte bejaardewoningen zouden dan op het terrein gebouwd kunnen worden. Het percentage bejaarden in de zak van Zuid Beveland ligt n.l. veel hoger dan het landelijk gemiddelde, zodat de kans niet uitgesloten is dat reeds op korte termijn een uitbreiding urgent zal zijn. De totale kosten van het project bedragen 600.000 gulden. In het algemeen bestuur hebben verte genwoordigers van veertien Her vormde diaconieën zitting, plus een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van 's Heer Arendskerke. Zoals bekend is dan ook de gemeente 's Heer Arends kerke garant voor rente en af lossing. De heer M. Almekinders metselde zaterdagmorgen de symbolische eer ste steen voor het Hervormd Rust huis te 'sHeer Arendskerke. Bij de foto: Links de heer Almekinders bij zijn ongexoone werkzaamheden. De aannemer J. van der Linde uit Kloe- tinge kijkt toe of het wel volgens 1 deskundige normen gaat. WOLPHAARTSDIJK. De gemeente- raad vergadert woensdag 25 januari, 's middags half drie. De A.N.W.B. is voornemens in yer- band met de openstelling van de nieuwe provinciale weg van de Zandkreekdam af naar de rijksweg Goes-Middelburg en een gedeelte van de nieuwe provinciale weg van de dam af naar de nieuwe veerhaven bij Kats voor het doorgaan de verkeer van nieuwe of een gewijzig de bewegwijzering te voorzien. Ook de bewegwijzering in de gemeente Wol- phaartsdijk dient daarom te worden ge wijzigd. De A.N.W.B. heeft het gemeen tebestuur gevraagd de kosten hiervan te willen vergoeden. Deze bedragen 567,43. B. en W. stellen de raad voor aan dit verzoek te voldoen. B. en W. stellen de raad verder voor leden van de commissie tot wering van schoolverzuim te benoemen of te herbe noemen. Lagere school De openbare lagere school te Oud- Sabbinge voldoet niet aan de eis be zocht te worden door minstens vijftig leerlingen. Daarom is een verklaring van de raad nodig, wil men althans de school in stand houden, dat het nodig is dat de school blijft bestaan. B. en W. zijn dit gevoelen toegedaan en vragen de raad dit over te nemen. De school telt op het ogenblik 32 leerlingen. Ged. Staten hebben medegedeeld Prov. Staten te zullen voorstellen de eigendommen van de provincie, gelegen bij het voormalige veer om niet aan de gemeente over te dragen. B. en W. stel len de raad voor het aanbod te accep teren, omdat verwacht wordt dat zich m de omgeving van het vroegere veer de recreatie in hoofdzaak zal afspelen. Het betreft de veerdam, een kantoorge bouw, een wachtlokaal, de houten aan legsteiger met brug en de elektrische verlichting. Mej. J. Huibregtse te Westkapelle slaagde voor het examen Nederlandse Handelscorrespondentie afgenomen door de Nederlandse Associatie voor Praktijk examens.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4