Arnemuiden hield Good Luck met moeite in bedwang Geen groots wel veel spanning TJOBA I IS NEDERLANDS KAMPIOEN MICROKORFBAL KAMPIOENSKANSEN E.M.M. VERKLEIND Swift-voorsprong kwam ernstig in gevaar Kapelle nam revanche op overtuigend Wemeldinge P.T.T.-direeteur Verbaken op grootse wijze „uitgeluid" Krabbendijke en The Gunners scoorden elk twee keer Uit de annalen van King Soccer EERSTE OVERWINNING VAN COLIJNSPLAATSE BOYS Rillandse voorhoede opnieuw onmachtig Veere onderaan Aanbesteding Zaalhandbalcompetitie ARNEMUIDEN-GOOD LUCK 2-2 Zeeuwen in laatste minuut gelij k Benauwde 8-7 zege op Vicus Orientus II Arbitrale fouten Tentoonstelling van postduiven „V HEEFT GOED GEBOERD" Ongedwongen afscheid in Goes Resultaat van intensieve training Strafworpen moesten beslissing brengen Volleybal op Walcheren Zuidivesters 2 wipte Blauw-wit 2 r. SARCO GLOBINE Uitslagen voetbal Maandag 16 januari 1961 Z3EIJWSCH DAGBLAD Pag. 3 Arnemuiden 9 2 1 20 50—24 Dinteloord 8 3 17 40—24 Good Luck 7 2 2 16 34—21 Sprang 6 2 3 14 34—21 AZVV 6 1 4 13 38-40 SSC '55 6 1 5 13 31—29 Krabbendijke 3 4 4 10 24—28 Smerdiek 4 U 6 8 22—28 VVN 3 1 6 7 24—35 Zwaluwse Boys 11 3 1 7 7 17—25 The Gunners 3 1 7 7 13—28 Nieuwdorp 9 3 6 6 17—26 Rillandia 2 u 9 4 18—36 In de eerste klasse Zeeland behield Spui de leiding door Wolfaartsdijk op eigen veld geen kans te geven. Met welgevallen zullen de Spuienaren het gelijkspel tussen Hoek en Terneuzense Boys hebben vernomen. Toch blijven de Boys er relatief beter voorstaan. Nummer twee, Wemeldinge, leed in Kapelle een verrassend grote neder laag, waarmee de Kapellenaren op af doende wijze revanche namen. Colijns- plaatse Boys behaalde en dat is belangrijk op konkurrent Veere de eerste overwinning van het seizoen. De laatste plaats kon daardoor aan Veere worden overgedaan, al heeft deze club dan ook twee wedstrijden minder gespeeld. Spui 13 Wemeldinge 11 Tern. Boys 9 Mevo 10 Hoek lo 3VD 11 Kapelle 10 Wolfaartsdijk 10 Colijnspl. Boys11 Veere 9 49—21 37—28 42—18 35—33 31—25 23—35 28—34 31—43 17—36 12—3? Kats en Middelburg V gingen in Ila voort op het pad dat naar promotie kan leiden. Arnemuiden II leed echter een min of meer verrassende nederlaag bij Meeuwen, terwijl Nieuwland ver baasde door VCK te kloppen. Kats en Middelburg V namen hierdoor afstand van dde medetitelpretendenten. Zee- LAGE ZWALUWE. In een slechte wedstrijd heeft Rillandia het hoofd moeten buigen voor Zwaluwse Boys. Het gebrek aan schutters wreekte zich voor de zo veelste keer. Qua veldspel kon den de Rillandianen goed tegen de Brabanders op, maar voor het doel waren ze onmachtig. Rillandia trad met invallers aan voor Visser en Kreek, wat de kracht van het elftal niet ten goede kwam. De Zwaluw- se Boys-doelman heeft geen moeilij middag gehad. Na twintig minuten wilde spil Van Stel terugspelen op zijn doelman, maar plaatste de bal voor de voeten van Zwaluwse linksbinnen, die de overigens uitstekend spelende keeper Moison geen schijn van kans gaf. (10). Rillandia zat daarna veelvuldig op de Brabantse helft, maar kon nochtans niet tot een schot komen. De tweede helft gaf hetzelfde spel- beeld. Een beter spelend Rillandia zond twintig minuten voor tijd Bruinooge en Walraven naar voren, maar ook dit mocht niet baten. Een kwartier voor tijd deed Van Stel nogmaals een mis greep en nu kon de Brabantse midden voor scoren (20). land Sport VI kon onderaan zaamheid verkeren. Van onze sportredacteur MIDDELBURG Dank zij het zonnetje zqn tal van voetbalvelden zaterdag weer bespeelbaar geweest. In de vierde klasse zuid gin gen alle wedstrijden door, al kwamen niet alle Zeeuwse ploegen in het veld. Smerdiek was al vrij en door een omzetting in het pro gramma behoefden ook Nieuwdorp en AZVV niet aan te treden. Van de Zeeuwse elftallen gaven nu alleen akte de présence Arne muiden, Krabbendijke en Rillandia. De grote strijd in Arnemuiden tussen de club van die naam en nummer twee van de ranglijst, Good Luck, bleef onbeslist, al scheelde het weinig of de Zeeuwen hadden beide punten moeten afstaan. Door een doelpunt in de laatste mi nuut kon Good Luck nog worden bedwongen. Arnemuiden blijft dus lijstaan voerder met vier punten voor sprong op Good Luck, dat even wel een wedstrijd minder heeft gespeeld. Dinteloord is nu tweede geworden het won van VVN met drie punten achterstand op de leiders. Krabbendijke kwam tegen het laaggeplaatste The Gunners niet verder dan een ge lijkspel, wat iets tegenvalt van de tricolores. Rillandia kon ook in Lage Zwaluwe niet tot winst ko men, waardoor de afstand tot de andere zwakkere broeders weer drie punten is gaan bedragen. SSC '55 zette "zijn overwinningen reeks voort door gemeentegenoot Sprang met 42 op eigen veld te kloppen. Kats I 9 Middelburg V 9 Arnemuiden II 8 Meeuwen I 8 VCK I 7 RCS III 8 Nieuwland I 9 Serooskerke I 9 Kloetinge I 6 Bevelanders I 7 Zeeland Sp. VI6 45—17 42—21 42—25 29—22 29—15 20—41 25—41 23—35 11—26 4 §22—33 1 8—20 2 verliespunten in mindering. De beide serieuze kampioenskandi- daten, AZVV H en Yerseke III, kwa men in Hb ook nu weer tot een flinke zege. Driewegen handhaafde zich op de derde plaats door een overtuigende overwinning in Heinkenszand. Zaam- slag kon thuis niet tegen Rillandia op en Beren bleef baas over Nieuwdorp II. AZW II 13 Yerseke III 10 Driewegen I 11 Heinkenszand I 12 Beren I 9 Zaamslag I 9 Rillandia II 10 Nieuwdorp II 11 Tern. Boys II 12 Kloetinge II 9 9 7 6 4 4 4 3 2 9 1 46—19 47—22 23—19 44—39 20—17 24—28 28—22 27—37 19—58 11—28 THOLEN. In Hotel „Zeeland" te Thiolen werd door de herverkavelings- cottnmissie Zeeland te St.-Maartensdijk aanbesteed het aanleggen, verharden en verbeteren van wegen, uitwegen en op ritten. Er waren veertien inschrijvers, waar van de vijf laagsten inschreven voor: fa. Van der Sluis te Middelburg ƒ771.000; fa. Moerland te St. Annaland 723.000; M. Uijl te Middelburg ƒ735.000; J. van 't Schilt te Steenbergen ƒ722.000; Gebr. Suykerbuyk te Hoogerheide 684.935. De gunning werd in beraad gehouden. Goese scholieren gaan exposeren GOES. In Kunsthandel Sturm zal in de week van 14 t.m. 21 januari de tentoonstelling „80 jaar Nederlandse Vereniging voor Tekenonderwijs" ge houden worden. Hier zullen tekeningen vervaardigd door leerlingen van ver schillende scholen uit deze plaats en omgeving geëxposeerd worden, ter ge legenheid van het tachtigjarig bestaan van de Nederlandse Vereniging voor Tekenonderwijs. In IIc ging slechts één wedstrijd door. Duiveiand stuurde WIK met een zware nederlaag naar Kerkwerve Bruse Boys I 7 6 1 0 13 34—10 Duiveiand I 9 5 1 3 11 43—25 Burgh III 6 5 0 1 10 19—8 Brouwershaven III 6 2 2 2 6 1613 Mevo II 7 2 1 4 5 20—27 WIK I 7 1 1 4 3 19—31 Zeemeeuwen I 8 0 1 7 1 13—50 In Illb is VCK II reeds de onge kroonde kampioen. „Konkurrent" Heer Hendrik werd op afdoende wijze dui delijk gemaakt, dat dit jaar de titel van de derde klasse b in Koudekerke terecht zal komen. Borssele verwees Krabbendijke H, vorig jaar bijna kam pioen, naar de laatste plaats. VCK II 10 9 1 0 19 48^-16 Heer Hendrik I 9 6 0 3 12 34—23 Borssele I 10 4 2 4 10 30—32 Oostkapelle I 8 3 1 4 7 18—22 Kapelle II 7 2 2 3 6 14—26 Waarde I 9 2 2 5 6 26—33 Wissenkerke I 7 2 0 5 4 21—20 Krabbendijke II 8 1 2 5 4 24—22 ARNEMUIDEN. Een kwartier voor het einde leek de strijd be slist. Nadat Good Luck van het be gin zes man konstant in de achter hoede had geplaatst en stug ver dedigde kwam het plotseling tot een 21 voorsprong.' Een schot van linksbuiten Van Seters had doelman Becks voor de tweede keer geslagen. Maar met inspan ning van alle krachten zette Arne muiden door. Alles wat rood-geel was trok ten aanval. Good Luck kwam in de verdrukking, slaagde er vooralsnog in met lange en forse trappen het terrein te zuiveren, maar moest uiteindelijk één minuut voor het einde buigen voor een zacht tikje van rechtsbuiten De Nooyer, die een door Poortvliet ingezonden, maar vermoedelijk naast gegaan schot nog juist op tijd van richting veranderde. Gejuich rond het veld. Op de valreep van de strijd had Arnemuiden nog kans gezien de meest gevreesde tegenstander een punt afhandig te maken. Dat betekende dus 2—2 en daarmee was een ontmoeting afgelopen, "die aller minst imponeerde. Want op het goed bespeelbare veld kwamen beide ploegen niet tot fraai voetbal, noch tot een hoog tempo. Arnemuiden was voor de rust stukken beter dan de gasten, maar na de hervatting demonstreerde Good Luck het beste voetbal. Jammer was het, dat Bram Meerman en Jan Schroevers dit keer ernstig onder de maat bleven. Meerman is nooit een groots voetbal ler geweest, maar Schroevers kan on tegenzeggelijk beter. Het moest nu te veel komen van Poortvliet, die door spil F. Blom bijzonder sterk bewaakt werd, Van de Ketterij en na rust van De Noo yer. In de achterhoede waren Noud de Rijke en Wim van Belzen goed op dreef. Helaas leidde een mistrap van De Rijke indirekt tot het tweede Bra bantse doelpunt. Voor rust werd er niet gedoelpunt. Lange tijd was er van krachtsverschil geen sprake, al verscheen Arnemuiden mèer voor het doel van Blom dan Good Luck voor dat van Becks. Blom weerde zich echter als een terrier en viel op door zijn uitstekend opstellen. Enkele vlammende schoten van Meer man en J. Schroevers maakte hij on schadelijk. Aan de overkant redde De Rijke op de doellijn toen Becks de bal was kwijtgeraakt. De thuisclub bofte toen een paar sekonden voor het rustsignaal Meekes op de lat schoot. Drie minuten na de hervatting ont stond het eerste Zeeuwse doelpunt. Ge scoord feitelijk door een Brabander, want nadat Van de Ketterij een listige boogbal had ingezonden en Poortvliet had ingeschoten liepen rechtsback Hom mel en spil Blom samen naar de bal met het gevolg dat Hommel in eigen doel schoot (01) De wedstrijd kreeg daarna een ietwat forser karakter, vooral veroorzaakt door de houding van sommige Good Luck- spelers, tegen wie de arbiter nogal eens de waarschuwende vinger moest ophef fen. Ondanks dit kwamen de Braban ders er beter in, hun combinaties luk ten beter dan die van Arnemuiden. waardoor Good Luck een overwicht kon nemen. De gelijkmaker kwam al spoedig. In de negende minuut zond linksbinnen Ruttens een slap schot in, dat voor Becks evenwel te machtig was (11). De druk van Good Luck werd iets groter, alhoewel Arnemuiden spoe dig het heft in handen nam en lange tijd beukte op de Brabantse veste. Zonder sukses. Een kwartier voor het einde kwam dan het doelpunt vap. linksbuiten Van Seters, waarna Arnemuiden de strijd krachten hergroepeerde, maar niet dan met de grootste moeite erin slaagde ge lijk te maken. Een aantal Good Luck-spelers en vooral de Raamsdonkse grensrechter was het niet eens met de goedkeuring van het doelpunt. Er kwam even een oploopje op het terrein, dat evenwel een zeepbel bleek omdat spil Blom kwam vertellen, dat het doelpunt beslist niet in buitenspelpositie was gescoord. Een sportieve uitlating van deze speler. Voor de afdeling Colijnsplaat van de Ned. Chr. Landarbeiders-bond heeft de districtsbestuurder de heer M. C. den Hollander uit Goes een causerie gehouden over arbeidstijdverkorting en loonbeleid. De heer Den Hollander feli citeerde namens het bondsbestuur de penningmeester, de heer J. van Gilst met zijn 25-jarig lidmaatschap en speld de hem het gouden bondsinsigne van het C.N.V. op. Voor de afd. Heinkenszand van de N.C.V.B. heeft de heer Jonkheer uit Yerseke gesproken over Jeanne d'Arc. LEIDEN. Het eerste twaalftal van Swift heeft zaterdag na lange tijd weer eens een korfbalveld onder de voeten gevoeld. Dat was in Lei den, waar de Middelburgers op be zoek waren bij Vicus Orientus II. Na een spannende ontmoetingwaarin Swift bij de rust een 72 voorsprong genootmoest Vicus met 87 het hoofd buigen voor de Zeeuwendie )nerdoor de derde plaats blijven be houden. Dat aan de voorsprong van Swift in {te tweede helft ernstig kon worden ge knaagd vond zijn oorzaak in het feit, dat de Leidenaren op een hogere ver snelling schakelden en Swift het geluk niet aan zijn zijde had. Voor rust was dit wel het geval geweest bij de Mid delburgers, die in deze periode ook be ter korfbal lieten zien. Vicus nam na 14 minuten de leiding, maar drie minuten later had Jan Me- liefste Swift op hetzelfde scoreniveau gebracht met een treffer van onder de paal. Opnieuw drie minuten later gaf sprong. In de 28e minuut was het weer gelijk, maar daarna liep Swift regel matig uit tot 27 door doelpunten van Harmen de Ru (twee), Lien Meliefste, Jan Maljers en Ria Boon. Spoedig na de hervatting liep Vicus in tot 4—7, waarna weer Harmen de Ru Swift door een 4—8 stand een veiliger gevoel gaf. Toch hielden de Lei denaren vol en moest Swift nog drie doelpunten toestaan, waarvan twee in de laatste minuten tot stand kwamen. Een sportief gespeelde en spannende wedstrijd, die door scheidsrechter Fran ken uitstekend werd geleid. MIDDELBURG In de eerste klas heren van de zaalhandbalcompetitie af deling Zeeland zorgde Hellas voor de grote verrassing door het Middelburgse E.M.M. met 73 te verslaan. Volhar ding, dat nqg kansen heeft voor het kampioenschap wist Walcheren te klop- pen met 75. Tonido kwam nog vas ter aan de kop door Marathon met le ge handen naar huis te sturen. In de eerste klas dames stevent Hellas recht streeks op het kampioenschap aan. De Goese meisjes wonnen zaterdagaivond met 8Z van E.M.M. Walcheren had in deze klas weinig moeite met hekke- sluiter Hontenisse. De Vlissingse meis jes wonnen met 9—2. Hellas-EMM De wedstrijd HellasE.M.M. stond op bijzonder laag peil. Beide zeventallen waren aan elkaar gewaagd in Goes wisten de Middelburgers de volledige winst mee naar huis te nemen maar dit keer gingen beide punten naar Goes. De Hellenen speelden veel enthousias ter, de Middelburgers plaatsten slecht. EMM was echter ook gehandicapt, doordat doelverdediger C, Gabriëlse niet mee kon spelen. Direct na het fluitsig naal van scheidsrechter P. Slof nam Hellas het initiatief in handen. J. van de Weele wist de score te openen met een opspriregbal. Daarna liet de verde diging van E.M.M. weer een steekje vallen en het was J. Walraven, die de stand op 20 bracht. De Middelburgers zochten het te veel door het midden en dat had geen succes, want de verde diging van Hellas was potdicht. Dezelf de speler tekende ook het derde doel punt voor zijn zevental aan. Nog voor het eindsignaal van de eerste hefit was het J. van de Weele. die de stand op 4—0 bracht in het voordeel van Hel las. Na de rust zorgde H. Seybel na goed penetreren met een opspringfoal voor 41. Daarna was het edhter weer Hellas, dat door J. de Kok op 51 kwam. C. Sarfderse verkleinde de ach terstand tot 52 en direct daarna was het J. van de Weele, die het halve do zijn vol maakte. C. Sanderse bracht de stand op 63, maar H. Jakobs bracht de eindstand met een afstandsschot op 7—3. Na deze nederlaag van E.M.M. zijn de kampioenskansen gereduceerd. W alcher en-V olhartling Volharding, dat op de tweede plaats staat in de heren eerste klas, nam za terdagavond beide punten mee naar Goes. De Goesenaren wonnen met 7 5. Walcheren, dat P. en T. van de Wege weer in zijn midden had, bood goed tegenstand. De doelverdediger van Volharding was deze avond goed op dreef en hij maakte vele schoten 'on schadelijk. Govert scoorde de openings treffer voor Volharding. Volharding liep zelfs uit tot 30 door doelpunten van Govert en H. M. Mijnsbergen. De rust stand werd 33 door doelpunten van T. van de Wege (tweemaal) en G. Schou ten. Na de rust was alles voor Volhar ding. B. Dijkstra bracht de stand op 43 door goed samenspel. La Beur met een diagonaal schot op 53. H. Mijns bergen met een opspringbal op 6—3 en J. van Ba-melen met twee doelpunten op 65. De eindstand werd 75 door een treffer van Govert in het voordeel van Volharding. Lijstaanvoerder Tonido hield ook dit keer weer de winst in eigen huis. Dit keer werd Marathon het slachtoffer. Het verloor met 50. Tonido speelde goed samen, maar toch was het een ma tige wedstrijd. De doelverdediger van Tonido kreeg geen moeilijk werk te verzetten en hij kon zijn doel schoon houden. Aanvalsleider A. van Hese werd wel eens ongedekt gelaten en dat betekende een doelpunt. De rust ging in met een 30 voorsprong in het voordeel van Tonido. Na de rust kreeg de Marathon keeper heel wat werk te verzetten, maar hij kon de eindstand bepeiken tot 50. Bij de Heren junioren eerste klas ging de strijd in de Middelburgse vei linghal tussen E.M.M. en Hellas. De Middelburgers wisten deze wedstrijd te winnen met niet minder dan 127. In de Goese veilinghal ging de strijd tus sen Tonido en Volharding. Volharding dat nog steeds aan ko-p staat, moest ge noegen nemen met een gelijkspel. De eindstand werd in deze wedstrijd 66. In deze klasse zal het bijzonder span nend worden, want er zijn veel kan didaten voor de titel. De da-mes junioren wedstrijd Wal cherenOlympus eindigde in een ver diende overwinning voor de Walcherse meisjes. De eindstand was 51. In Goes ging de strijd tussen Hellas en Marathon. De Helleentjes waren duide lijk de meerdere en de eindstand was 6—2. KAPELLE Op ondubbelzinnige wij ze heeft Kapelle revanche genomen voor de 91 nederlaag destijds in We meldinge geleden. De Kapellenaren wa ren overtuigend sterker dan de bewo ners van de havenplaats en drukten dit ook uit in een 50 overwinning. Ove rigens moet worden gezegd dat de lei ding van scheidsrechter Zuidweg uit Middelburg bijzonder zwak was. Onmiddellijk na het begin oefende Kapelle reeds sterke druk uit op het Wemeldingse doel. Nadat de gaiSten aan HANSWEERT De postduivenver eniging „De Blauwe Doffer" organi seerde weer haar jaarlijkse tentoon stelling, in café „De Harmonie". De uitslag luidt als volgt: Klasse 1, oude doffers; 1 C. Zuidweg, Schore; 2 P. de Blok; 3 A. de Leeuw; 4 Gebr. Thee- naart; 5 C. Zuidweg. Klasse 2. oude duivinnen; 1 Gebr. Smallegange, Scho re; 2 Joh. Meyer; 3 C. Christocowitz; 4 W. Krijnsen Waarde; 5 C. Clement Krabbedijke. Klasse 3, jarige doffers; 1 C. Zuidweg Schore; 2 Joh. Meyer; 3 W. Krijnsen Waarde; 4 Fr. Domma- chet. Klasse 4, jarige duivinnen; 1 Fr. Dommachet; 2 C. Zuidweg; 3 Ch. Flip- se; 4 Fr. Dommachet. Klasse 5, jonge doffers; 1 W. Krijnsen Waarde; 2 A de Klerck; 3 Joh. Meyer; 4 C. Christoco witz; 5 A. de Klerck. Klasse 6, jonge duivinnen; 1 W. Krijsen Waarde; 2 P. Rijn Schore; 3 Chr. Meyer Kruiningen; 4 C. Clement Krabbedijke; 5 C. Cle ment Krabbedijke. Klasse 7, late jonge doffers; 1 C. Christocowitz; 2 A. de Leeuw. Klasse 8, late jonge duivinnen; 1 J. Zandstra; 2 C. Clement Krabbedij ke. Eigenaar van de mooiste doffer van de tentoonstelling was dhr. C. Zuidweg Schore; de mooiste duivin was van Gebr. Smallegange uit Scho re. De keurmeester, de heer J. C. F. Jopse uit Middelburg, had een moeilijk ke taak uit de keur van duiven de prijswinnaars te kiezen. GOES. Met een overvloed van waarderende woorden en talrijke cadeaus is zaterdagmiddag de heer J. H. Verbaken als directeur van het postkantoor te Goes „uitge luid". Vijf jaar is de heer Verba ken P.T.T.-directeur in Goes ge weest (per 1 januari werd hij be noemd tot adjunct-directeur in het postdistrict Arnhem) en in deze vijf jaar is er veel ten goede ver anderd in het postale vlak. De dienstlokalen in Goes werden op geknapt en 16 van de 32 postin- richtingen in het ressort Goes wer den vernieuwd of verbouwd. Uit de mond van vele sprekers wer den de verdiensten van de heer Verbaken opgesomd. En in zijn dankwoord zei de scheidende di- Van onze korfbalmedewerker De microkorfbalkampioen van de Z.K.B. Tjoba 1 uit 's-Heer Hen drikskinderen heeft in het micro- tournooi te Utrecht om het lands kampioenschap bij de zaterdag middagkorfballers voor een dave rend succes gezorgd door in dit tournooi als eerste te eindigen en daarmee de landstitel in de wacht gesleept. De finale tegen de lands kampioen van het vorig jaar, Z.K.C. uit Zaandam, eindigde wel iswaar na verlenging in een 55 gelijk spel, maar na de derde serie genomen strafworpen wist Tjoba 2 strafworpen te benutten tegen Z.K.C. slechts één. Om tot de finale door te dringen had Tjoba eerst de strijd aan moeten binden tegen Achilles uit Almelo en Kameo uit Maartensdijk. Deze wedstrijden werden royaal resp met 5-2 en 5—1 gewonnen. In de andere poule had Z.K.C. inmid dels indrukwekkende scores behaald te gen haar tegenstanders t. w. Amicitia uit Vriezenveen en de Nationale uit Rot terdam. De uitslagen van deze wedstrijden: 62 en 152 deden ver moeden. dat in de finale Tjoba tegen dit Z.K.C. kansloos zou zijn. Maar Tjo ba voelde zich geenszins de mindere. Met een fris open spelletje trok Tjoba ten aanval en het was Mieke Daniëlse die met een prachtige doorloopbal voor een 1—0 voorsprong zorgde. Z.K.C. bleek echter in de persoon van- Klaas Bes een kampioenschutter in haar gelederen te hebben. Hij zorgde er voor, dat er -gewisseld kon worden met een gelijke stand 11. Na de hervatting was het Lenie Smit die andermaal voor een Tjo ba voorsprong zorgd'e (21). Maar Z.K.C. gaf geen krimp en toen de Tjo- baverdediging een klein steekje liet val len was het 22. Joke Tange deed de Tjoba-aanhang andermaal juichen (3 2) maar het was weer Klaas Bes van ZKC die ook deze voorsprong weer te niet deed (33). In de verlenging van 2 maal 5 minuten, die daarop volgde leek het er eerst op, dat Tjoba door pech ten onder zou gaan. Toen ZKC in de verlenging dan ook de stand op 54 ia 'hun V-oordeel had gebracht leek Tjo ba geslagen. Maar het Tjoba-aanvals- vak, prachtig geleid door Chr. Francke, wilde van geen opgeven weten. Men bleef aandringen op de gelijkmaker en de aalgladde Rien Steenhard deed ten slotte de Berhhardhal op z'n -grondvesten trillen toen hij zijn tegenstander achter zich liet en zeer fraai 55 scoorde. Na deze verlenging zouden dus strafworpen de beslissing moeten brengen. Dit lukte pas in de derde serie toen aanvoerder Adrie Costanje en Rien Steenhard voor twee treffers zorgden waartegen Z.K.C. er slechts een kon stellen. Een onbe schrijfelijke vreugde maakte zich daar na meester van de Tjobanezen om deze landstitel, die het resultaat was van een harde training in de afgelopen maanden. Na afloop reikte het Hoofd bestuurslid van de K.N.K.B. de heer J. van Driel de Broekhuyzenmedaille aan Tjoba uit. De volledige uitslagen in dit tournooi waren: afd. A: AchillesTjoba 25; KameoAchilles 42; Kameo— Tjoba 5—1; afd B: AmicitiaZKC 26; De NationaleAmicitia 25 en ZKC De Nationale 152. finale: ZKCTjoba 33 na verlenging 55 (na strafwor pen Tjoba 1 kampioen) om de 3e en 4e plaats KameoAmicitia 35, om de 5e en 6e plaats AchillesDe Nationale 5—3. KRABBENDIJKE. In een voor al na rust weinig aantrekkelijke wed strijd hebben Krabbendijke en The Gunners de punten gedeeld (22). Beide teams kunnen met dit resul taat vrede hebben. De thuisclub trad weliswaar meer aanvallend op maar haar aanvalslinie bleef onproductief. Bovendien werd herhaaldelijk de fout gemaakt het middenveld prijs te ge ven door een onvoldoende wisselwer king tussen kanthaifs en binnenspe- lers. De gedwongen non-activiteit der laatste weken zal hierbij wel een rol hebben gespeeld want vele spelers kwamen „stoom" te kort. Dit kwam bij de gasten nog meer tot uitdruk king. Alleen in het eerste kwartier was hiervan weinig te merken. Het vlotte toen aan weerskanten behoorlijk. Na min kroop het doel van v. d. Vrede reeds door het oog van de bekende naald toen De Peyper tegen de paal knalde. Na 10 min richtte laatstgenoem de echter zuiver genoeg om v. d. Vre de het nakijken te geven (01). De reactie der thuisclub liet niet lang op zich wachten. Een schot van Van Oos ten dat tegen de lat ketste luidde een fel offensief der tricolores in. Dezelfde speler brak kort daarop gevaarlijk door maar de doelman van de gasten keerde in eerste instantie het gevaar door tij dig uitlopen. De bal die afsprong op zijn lichaam werd weliswaar opnieuw een prooi van Van Oosten maar deze maakte toen de fout Traas te lan ceren die in buitenspelpositie stond. Het doelpunt dat de rechtsbuiten scoorde werd dan ook terecht geannuleerd. Na enkele spectaculaire reddingen van de doelman der gasten. Rijvers, moest zijn collega aan de andere zijde, v. d. Vrede, een paar keer handelend optreden. Bij een schot van Den Ouden kreeg de doelman der thuisclub de bal niet onder controle wat een doelpunt had gekost als Giesbergen niet had ver zuimd van deze fraaie kans te profi teren. Na 15 min bracht Schouten de partij en op gelijke voet 11. Krabbendijke bleef na dit doelpunt het initiatief be houden maar Van Oosten, Gommert, Traas en Wels sprongen te nonchalant met de kansen om. De tweede helft was nog jong toen P. Kaat bij Krabbendijke zich aan een ernstig feit bezondigde. Wegens natrap pen werd zijn naam door scheidsrechter Boone genoteerd die hiermede o.i. ech ter niet had mogen volstaan en deze speler naar de kleedkamer had moeten verwijzen. Dezelfde Kaat bracht na 11 min de stand op 21 teon Rijvers een inge schoten bal niet onder controle kreeg. De bezoekers kwamen echter terug en wel zeer spoedig. Vijf minuten later was het de uitstekend opererende links half van de gasten Van Asten die door de Krabbendijkse defensie stootte. Van de Vrede stopte het harde schot ten kos te van een hoekschop en hieruit bracht Van Asten de balans in evenwicht (2 2). Krabbendijke kwam hierna nog wel herhaaldelijk in het offensief maar succes bleef uit. In de laatste minuten moest Van de Vrede zelfs nog een hard schot van Den Ouden op de vuisten nemen om te voorkomen dat de volle winst naar Breda ging. recteur: „Ik ben U er allemaal erg dankbaar voor". De organisatoren van de afscheids receptie waren blijkbaar niet berekend op zoveel belangstelling van het perso neel uit Goes en het ressort. De zaal van hotel „Centraal" bleek beslist te klein om de velen te kunnen bevatten. Na passen en meten konden de P.T.T.- ers er in, terwijl nag velen imet een staanplaats genoegen moesten nemen. Niettemin werd het een ongedwongen afscheidsbijeenkomst. De directeur van het postdistrict Middelburg, de heer W. R. Eelsingh schetste in een uitgebreid betoog de arbeid van de heer Verbaken. Via de Daf-fabrieken en de -sigarenindustrie kwam hij in 1939 bij de P.T.T. in Eind hoven", aldus de heer Eelsingh, die voorts vertelde, dat de heer Verba ken in 1946 naar de hogere P.T.T.- school in Den Haag ging. Goed geboerd „Mijn conclusie is: U heeft in al die jaren goed geboerd bij de P.T.T." Goes is een grooit ressort met 32 post- inrichtingen en bovendien zijn er 130 a 140 telefoon- en telegraminrichtingen. „U ging de moeilijkheden nooit uit de weg. Soms wat impulsief. Maar in me nig opzicht was bijzonder voortva rend. U leefde sterk mee met het per soneel, al was het niet mogelijk om het ieder naar de zin te maken. Nadat de heer Eelsingh het frequente bezoek aan de ressortkantoren had belicht liet hij ook mevr. Verbaken delen in de hulde en lof voor het werk van haar man. Een lange rij van sprekers heeft daarna in vele toonaarden, waarbij 'geen dissonant opklonik, die arbeid van de heer Verbaken geprezen. On- het het P.T.T.-personeel schuilen ken nelijk verborgen (dichters) talenten. Niet minder dan drie woordvoerders droegen hun waardering op rijm voor. Dat waren de hoofdbesteller in Goes, de heer C. M. M. van Zweden, na mens het telegraafpersoneel mej. T. A. Prins en de besteller J. de Groot te Hoed ekenskerk e Harmonie De postharmonie, waarvan de heer Verbaken tijdens zijn Goese periode heeft gedroomd, kon zich dan welis waar niet laten horen, maar toch was er een harmonie. Daarover sprak de heer M. Quakkelaar als voorzitter van het attentiefonds aan het slot van de bijeenkomst. „U heeft een goede har monie weten te kweken dank zij Uw optreden in deze vijf jaar te Goes; een voortreffelijke harmonie met U als een uitstekend dirigent". Deze typering van de heer Quakkelaar sloeg aan. Hij overhandigde de scheidende di recteur namens het personeel en enkele gepensioneerden een fraaie pick-up met Pjatenwisseiaar. Even tevoren was hem al de eerste grammofoonplaat aange boden door de heer F. P. Eekman, na mens de sport- en ontspanningsvereni. gmg, die tevens de band, waarop het gesprokenen werd weergegeven, be schikbaar stelde aan de heer Verbaken. Ook de heer A. P. Dansen, waarne mend postdirecteur te Goes, had vele 'goede woorden over voor het werk van de heer Verbaken, al verheelde hij niet, dat er ook vaak meningsverschillen wa ren. „Ik heb tegenover U gestaan maar toch ook veel naast U". Verder spraken de heer J. de Vries uit Hulst, namens de gezamenlijke di recteuren van het postdistrict Middel burg. die een boekenbon aanbood, mej. J. Kloevekorn. maatschappelijk werk ster van de P.T.T., de heer A. van 'Heumen uit Roosendaal, als oudste-di recteur-collega, die Zeelands fotoboek aanbood, de heer P. Eiff, uit Kortgene, namens de kantoorhouders uit het res sort en de heer A. Korteknie uit Kats, namens de stationhouders. De heer Ver baken sprak een dankwoord. VLISSINGEN. De uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden van de afd. Walcheren van de Nederlandse vol- leybalbond zijn: Michiel de Ruyter 2 Marathon 2 1—3, Michiel de Ruyter 3— Matador 2 0—3; HTS—Michiel de Ruy ter 2 3—0, Michiel de Ruyter 3—MVC 2 3—0, Marathon—Wikkers 3—1, EWC 2Wikkers 22, Marathon 2—Zuidwes ters (dames) 13. de overzijde een opgelegde kans om zeep hadden gebracht, gaf Vermaire na 13 minuten Van Oosten voor de eerste keer het nakijken (10). Kapelle bleef in de meerderheid, omdat Wemeldinge erbarmelijk plaatste, terwijl de thuis club met fraai combinatiespel poogde de tegenstander op de knieën te krij gen. Bovendien had Kapelle de tempo slag al spoedig gewonnen. In de 36e minuut speelde stopperspil Minnaard de bal terug op doelman Van Oosten, maar deze miste (20). Zwoe gen van Wemeldinge leverde daarna niets op. De tweede helft was zes minuten oud toen Sonke doelpuntte voor We meldinge. Scheidsrechter Zuidweg keurde de goal echter af, omdat vol gens hem middenvoor Pieterse ge haakt was. De- arbiter gaf daarop een vrije trap die echter op het be kende muurtje afstuitte. De heer Zuid weg oordeelde toen dat de free kick niet goed genomen was en gelastte overnemen. Nadat de paal Wemeldinge nog even had gered, zorgde Kodde in de 12e mi nuut met een keihard schot voor 30. Vier minuten later lanceerde Kousema ker een schitterende voorzet, die door Kodde onhoudbaar doeltreffend werd afgewerkt (40). Wemeldinge probeer de daarna te redden wat er te redden viel, maar van de voorhoede, waarin Houtekamer sterk gemist werd, ging geen kracht uit. Een kwartier voor het einde bracht Kousemaker de stand op 5—0, waarna de wedstrijd wel bekeken was. Mikrokorfbalprogramma Van onze korfbalmedewerker In de eerste klasse a van het micro- tornooi van de Zeeuwse Korfbalbond in de Goese veilinghal heeft Elto 1 zich met een keurige 20 zege op Zuidwes ters 1 hersteld van de zware nederlaag tegen Tjoba 1 van vorige week. Toch verdienden de Zuidwesters in deze wed strijd meer maar zelden zagen wij zo veel pech bij het schieten als deze mid dag bij het Souburgse achttal. Elto ver zekerde zich door deze overwinning al vast van de tweede plaats. Vios 1 moest ook in haar derde en laatste wedstrijd met een nederlaag genoegen nemen. Zuidwesters 1 won met 3—1. In klasse 3a was het ontegenzeggelijk Zuidwesters 2 dat kwam, zag en overwon. Het be gon met een 31 zege op Olympia 2 hetgeen nog een normale uitslag te noe men was. Daarna moest Zuidwesters 2 aantreden tegen Blauw Wit 2. Deze laat ste ploeg zou aan een gelijk spel ge noeg gehad hebben voor de eerste plaats. Zuidwesters 2 dacht er echter anders over. Vol elan wierpen zij zich in de strijd en onder daverende toejui chingen van een grote Zuidwesters aan hang sloten, zij deze strijd af met een prachtige 31 overwinning. Zuidwesters 2 in deze klasse dus definitief op de eerste plaats. En dan te bedenken dat Zuidwesters 2 het tegen het zwakke Dos 55 in de eerste wedstrijd niet verder kon brengen dan een 44 gelijkspel. In de adsp. afd. c. kwam het Terneuzense Luctor weer prima voor den dag. Het slaagde erin om Zuidwesters een 23 nederlaag toe te brengen nadat deze laatste ploeg voordien reeds gewonner. had met 3—1 van de Poel en in de laatste wedstrijd van deze middag nog met 5—1 zou winnen van Elto c. De stand in deze afdeling ziet er pu als volgt uit: Zuidwesters 4 uit 3, Luctor 2 uit 1, De Poel 2 uit 2 en Elto c 0 uit 2. De beste kansen dus voor Luctor. In afd. d. bleef Elto b tegen Dos 55 op het goede pad (23). Bij de pupillen in afd. A was Tjoba a ook in de tweede wedstrijd de baas over Togo (2—0). De eindstand is dus hier: Tjoba a 4 uit 2 en Togo 0 uit 2. Advertentie VOOR: EN NA DE BEVALLING OP KRACHTEN BLIJ- VEN EN SNEL HERSTELLEN MET het bloedvormend krachttonicum. Bevat naast haemoglobine alle nood zakelijke stoffen zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw van het bloed noodzakelijk zijn. Verkrijgbaar al* dragees en in vloeibare vorm. DUT1M N.V. - OEGSTGEEST 4e klasse zuid DinteloordVVN 53 Sprang—SSC '55 2—4 Zwal. BoysRillandia 20 Krabbed.The Gunners 22 ArnemuidenGood Luck 22 le klasse Zeeland Colijnplaatse BoysVeere 51 HoekTerneuzense Boys 33 KapelleWemeldinge 50 MevoSVD afg. WolfaartsdijkSpui 13 2e klasse a Kloetinge IBeveland. I afg. Meeuwen IArnem. 11 42 Kats 1 Zeeland Sp. VI 42 Middelburg VRCS III 302 Nieuwland IVCK I42 2e klasse b Nieuwdorp IIBeren I 13 Terneuz. B. 11AZVV II 04 Zaamslag IRillandia II 12 Kloetinge II—Yerseke III 17 Heink.z. IDriewegen I 14 2e klasse e Brouwersh. IllMevo II afg. Burgh IIIB?'use Boys I afg. Duivpland 1WIK I 73 3e klasse a Bevel II—Z.land Sp. VII 0—7 VCK IIIOostkapelle II81 Middelb. VIMeeuwen II afg. 3e klasse b Borssele IKrabbed. II 3I Oostkapelle I—Kapelle II afg. Wissenkerke IWaarde I afg. VCK IIHeer Hendrik I 70 3e klasse c Wemeld. IIKloetinge III 130 SVD IIWaarde II 24 3e klasse d WIK IBruse Boys II afa. Sinoto IuBrgh IV l2 3e klasse e Driewegen II—Zaamsl. II Spui 11Hoek II 1—4 4—6

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3