Hervormd Vlissingen kreeg nieuw kantoor Landing Westkapelle Fa. de Muynck en Petri C. DE LEUW DE VLIEGER ZN. Fa. P. A. SQMMEYER Zn. Leger des Heils Vlissingen krijgt gloednieuw gebouw it«STS-aws Restauratie St. kan ter hand ivorden genomen Aanbesteding Voorzieningen industrieterrein Geslaagden Chr. Kweekschool Pastorie wordt zeilcentrum ftm Het Hervormd Kerkkantoor te Vlissingen werd herbouwd door Aann.bedrijf CRUQUIUSSTRAAT 54 - VLISSiriGEN TELEFOON 01184—3790 Nieuwe kleuterleidster in Stavenisse Meer ivoningen nodig in s-Gravenpolder Dr. Van Ham sprak over Nijhoff SCHADEVERGOEDING VEERDIENST Electio radio techn. installatie bureau Woninginlichting Gemeente Yerseke wil haven wel verbeteren Vergadering N.C.L.B. Uit de kerken Jeugddag Zeeuwse Koopvaardij Feestavond bejaarden Personeelsvereniging B.V.A.B. bijeen CFA bracht boeiende rolprent Damcompetitie Voorlichting voor graszaadtelers Damcompetitie Minder inwoners in Bruinisse 36*i<ö kraó door Niet alleen handenook hoofd en hart Voetballers gaan graven Minder inwoners in Nw. en St. Joosland Twee lichte botsingen RAAD VERGADERT Zebra-turners dit jaar weer actief E.H.B. O.-wedstrijd Mosselstatistiek Schaakcompetitie visseruoj.hu. H rr.N 7? rkvié 7iiv9iif'5™$ Möji ^v^vrav.1 11 75-80 44' 70- Vrijdag 13 januari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 VLISSINGEN Hervormd Vlis- singeh beschikt over een nieuw kerkkantoor. Gistermiddag werd het pand, dat aan de Branderij straat ligt in de schaduw van de St. Jacobskerk, officieel geopend. De hervormde gemeente noord (oude stad) heeft hiermee weer een hart gekregen, van waaruit het arbeidsterrein wordt overzien en bestuurd. Tijdens de officiële inge bruikneming van het herbouwde kerkkantoor met kerkvoogdijka mer zorgde loco-burgemeester M. A. van Popering nog voor een prettige verrassing. Hij deelde na melijk mee, dat deze week bericht Is ontvangen over een spoedig af komen van een vergunning voor de restauratie van de St. Jacobs toren. De openingsbijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van het col lege van kerkvoogden der hervormde gemeente, de heer J. Moil, die het nieu we kantoor niet als een monument zag, maar als een onmisbaar centrum van het kerkelijk leven in Vlissingens oud ste gedeelte. Hij zwaaide lot toe aan het gemeentebestuur, dat bijzonder goed had meegewerkt om de herbouw te doen geschieden en bracht dank voor de financiële bijdrage in de meerkosten van de verbouwing. POORTJE De kantoorruimte, aldus de heer Moll, is wat ruimer dan vroeger, maar de vergadergelegenheid is daarentegen wat kleiner geworden. Hij deelde mee dat ook het kerkelijk archief in het nieuwe kantoor is ondergebracht. Hulde bracht de heer Moll aan architect Trap penburg uit Hilversum, die ook de res tauratie van de kerk destijds heeft uit gevoerd. In zijn dank betrok hij o.m. ook het aannemersbedrijf De Munck en Petri. De voorzitter gewaagde voort» van een poortje dat zou worden gebouwd in de onmiddellijke omgeving van het zojuist geopende kantoor en waarvan de totstandkoming eveneens de instem ming heeft van het gemeentebestuur. Een van de Vlissingse hervormde predikanten, ds. Y. v. d. Schoot, die sprak als demissionair voorzitter van de centrale kerkeraad was blij, datWoord" nu ook beschikte over een nieuw pand. ST. ANNAJ.AND. Door de Centrale Dienst „Noc. i-Zeeland" - werd aanbe steed het verlengen van de Simon Lind- houtstraat in noordoostelijke richting, bestaande uit het maken van een riole ring en een bestrating. Er werd als volgt ingeschreven: 1. P. Knuist te Tho- len: 16.117; 2. Gebr. Johs. en M. Moerland te Sint-Annaland voor 16.800; 3. J. Vos te Tholen voor 16.898 4. Fir ma Van der Werft te Sint-Maartensdijk voor 16.950; 5. Firma Van Dijk-Petit te Bergen op Zoom voor 17.200; 6. Johs. van Vossen te Sint-Annaland voor 17.800. De begroting was 18.712,60. Deze aanbesteding had plaats in, op dracht van het gemeentebestuur te Tho len. Als dank voor de totstandkoming bood hij de heer Moll een Bijbel aan. OP JE KNIE De heer F. van Sabben, die 18 jaar administrateur van de hervormde ge meente Vlissingen is geweest, haaide nog enkele herinneringen op uit de tijd dat hij zetelde in een zeer klein ver trek, waar men de gasten als het ware ,,op je knie moest laten zitten". GOES. B. en W. stellen de gemeen teraad voor een krediet van 71.600 gul den beschikbaar te stellen voor het treffen van voorzieningen op het indus trieterrein aan de haven. Deze voorzie ningen zijn mede nodig geworden door de regenval van de laatste maanden. Het terrein voor de apparaten- en ke- telfabriek moet van drainage worden voorzien. De kosten worden begroot op 31.860; verbetering van het zandbed onder de straten zal ca 11.900 kosten, het maken van een kantopsluiting van straten 18.000 en voorzieningen aan de bermen 10.000 gulden. Het is niet uitgesloten dat nog meer voorzieningen moeten worden getrof fen; dit is afhankelijk van de industrie- en, die zich op het terrein zullen vesti gen. MIDDELBURG. Aan de Christelij ke Kweekschool voor Zeeland te Middel burg werd na afgelegd herexamen de volledige bevoegdheid voor onderwijzer (es) behaald door de dames M. E. Cal- jouw te Apeldoorn en J. Jongstra te Weert en de heer J. Fraanje te Lewe- dorp. IJLST Het Gereformeerd Jeugd centrum te Huis ter Heide is van plan een eigen zeilsportcentrum te exploite ren. Men heeft de aan het water staan de pastorie van de Geref. Kerk te IJlst aangekocht. De Geref. Kerk te IJlst is op het ogenblik vacant en de kerke raad heeft besloten een nieuwe pastorie te bouwen, aangezien de huidige woning door de predikanten in het algemeen niet bijizonder wordt gewaardeerd. De pastorie -heeft namelijk de stijl en in deling van veel pastorieën op het plat teland: een herenhuis met grote kamers en brede gangen. Het Gereformeerd Jeugdcentrum zocht echter al geruime tijd naar een dergelijk huis in een wa terrijk gebied. Na verbouwing zal de pastorie als zeilsportcentrum plaats bie den aan groepen van ongeveer zestig personen. Alleen geoefende zeilers zul len worden toegelaten. Op 1 maart a.s. zal worden begonnen met de verbou wing en op 1 juni hoopt men het cen trum in gebruik te kunnen nemen. Het ligt niet in de bedoeling in het nieuwe zeilcentrum alleen gereformeer de jongeren toe te laten, ook jongelui van andere kerkelijke gezindten kunnen aan de kampen deelnemen. Het Gereformeerd Jeugdcentrum heeft in de afgelopen jaren reeds tal van zeilkampen voor de jeugd georgani seerd. De tehuizen werden dan echter gehuurd. Men zal hiermee nog voort gaan doch bovendien het eigen huis in IJlst exploiteren. In het winterseizoen worden geen zeil kampen gehouden; in verband hiermee is overleg gaande tussen het bestuur van het Geref. Jeugdcentrum en enkele ingezetenen van IJlst over de mogelijk heid in de winter een sociëteit voor be jaarden van alle gezindten uit IJlst in het zeilcentrum onder te brengen. Zeer waarschijnlijk zal dit -voornemen gerea liseerd kunnen worden. Wisselbeker beschikbaar BIGGEKERKE. De Oranjevereni ging heeft besloten een wisselbeker be schikbaar te stellen voor de jaarlijkse voetbalwedstrijd tussen een Oranje-elf- tal en een jeugdelftal. Uit het jaarverslag bleek dat het le dental iets is teruggelopen. De aftreden de bestuursleden I. A. Meyer, A. Janse en A. Koets werden' herkozen. In de vacature N. W. van der Wielen koos men de heer J. van Maldegem. Op 31 januari zal een feestavond worden ge organiseerd waar de zangvereniging uil St. Laurens het toneelstuk ,,De zon te gemoet" zal opvoeren. MIDDELBURG. In opdracht van het prov. bestuur heeft de Veerse schilder VV. Vaarzon-Morel jr. de landing van de geallieerden in 1944 bij Westkapelle uitgebeeld. Het schilderij zal een plaats krijgen in de voorhal van de griffie. De gelden werden geput uit het Fonds aankoop kunstzaken. Advertentiën) De electrische installatie van het herbouwde hervormde kerkkantoor te Vlissingen, werd verzorgd door STAVENISSE. Tot hoofdleidster aan de ,,Van der Lek de Clerque School" werd benoemd mejuffrouw L. L. van Elsacker uit Tholen, thans in dezelfde funktie werkzaam te Rilland- Bath. Mejuffrouw D. v. d. Bijl die ge ruime tijd als leidster aan de school was verbonden zal per 1 maart a,s afscheid nemen 's-GRAVENPOLDER. In zijn nieuw jaarsrede heeft de burgemeester In de gisteren gehouden raadsvergadering ge wezen op de grote behoefte die aan wo ningen bestaat voor het aan te trekken personeel van bestaande bedrijven. In de tweede plaats wees hij op de nood zaak van de verbetering van de vier wegen ter ontsluiting van de Zak van Zuid Beveland. De burgemeester sprak er ten slotte zijn vreugde over uit dat G.S. hebben besloten de weg Goes- 's Gravenpolder te verbeteren. Bij de behandeling van de agenda werd o.m. het voetpad over de Koedijk aan het openbare verkeer onttrokken. Subsidies werden verleend aan de stichting „Ons Dorpsleven", aan de handelsavondschool te Goes, de actie „Opgeruimd staat netjes" en aan de Stichting voor maatschappelijk werk. De gemeenterekening 1959 werd voor lopig vastgesteld met een voordelig sal do op de gewone dienst van 1961 gul den. Het uitbreidingsplan in onderdelen werd in principe gewijzigd, waardoor de mogelijkheid ontstaat tot de stichting van een bungalowparkje ten westen van de Bosseweide. Tevens zal een hoekje bestemd worden voor de aanleg van een speelweide. De woning Lenshoekdijk 13 werd on bewoonbaar verklaard. De raad besloot bouwterrein te ver kopen aan H. Korstanje te Terneuzen, P. Verbeem te Kwadendamme en aan de wed. S. van Vessem te Heinkenszand. De boomgaard aan het Nazareth zal worden verhuurd aan de fa Baarends te Goes. Ten slotte werden de stukken van het Burgerlijk Armbestuur goed- gemeente. MIDDELBURG. Gisteren hield de afdeling Middelburg van de Nederland se vereniging van huisvrouwen in hotel Suisse haar maandelijkse bijeenkomst. Deze middag sprak dr. J. van Ham over het leven en werk van de dichter Martinus Nijhoff. Dr. van Ham noemde deze dichter een typische overgangsfiguur als mens en als dichter. Nijhoffs jeugd speelde zich af in de rustige vooroorlogse tijd, hij beleefde ook de moeilijke na-oor- logse tijd. Toch bestaat er ook in zijn werk een band tussen deze twee perio den. De dichter had het moderne le vensgevoel dat we na-oorlogs noemen. Alhoewel overgangsfiguren meestal wei nig oorspronkelijk zijn, liet deze begaaf de dichter toch een eigen geluid horen. Het werk van Nijhoff is vol dissonan ten, de karakteristiek van de moderne kunst. Spreker wees op de vaak eenvoudige motieven die in de gedichten gestalte krijgen. Enkele voorbeelden daarvan zijn het kind, de moeder, en het bruid je. Veel van zijn werken zijn tot stand gekomen in zijn zomerverblijf waar ook nu nog de familie Nijhoff woont in Valkenisse dat bij de gemeente Big- gekerke hoort. Sterk leeft in zijn gedichten de her innering aan zijn moeder die een een voudige vrome vrouw was en veel goed werk heeft gedaan als leger des heils soldate. Als afsluiting van zijn werken schreef Nijhoff een viertal lekespelen die be trekking hebben op de kerkelijke hoog tijdagen. Voor deze interessante lezing waarbij spreker een aantal werken van de dich ter voordroeg bestond veel belangstel ling. MIDDELBURG. Gedeputeerde Sta ten hebben aan Provinciale Staten me degedeeld dat zij bij hun mening blijven dat het gewenst is dat de veerrechten van het veer Kats-Katseveer worden aangekocht door de provincie. De ex ploitant van het veer heeft juridisch geen recht op schadevergoeding, doch er bestaat wel de neiging om hem eni ge vergoeding te geven nadat de door de provincie aangelegde weg over de dam in gebruik is genomen. Ged. Staten delen voorts mede dat door bijkomende kosten de post „opening nieuw provin ciehuis" met 4000 gulden verhoogd moet worden. WALSTBAAT 70 TELEFOON 4109 VLISSINGEN Ook wij hielpen mee met de inrichting van het HERVORMD KERKKANTOOR te Vlissingen Stenenbeer 5—7 Telefoon 2676 Vlissingen STOFFEERDERIJ MEUBELMAKERIJ GORDIJNEN—MATRASSEN YERSEKE. Het college van B. en W. zal zich nader beraden op de mede deling van de minister van Verkeer en Waterstaat in zijn Memorie van Ant woord betreffende de haven van Yerse ke. De minister heeft meegedeeld dat het op de weg van het gemeentebestuur van Yerseke ligt deze gemeentelijke ha ven te verbeteren. Deze mededeling bevatte geen nieuws voor het gemeentebestuur. Men heeft zich echter in Yerseke vele jaren geleden al gerealiseerd dat het ge meentebestuur initiatieven diende te ne men en het heeft dat ook gedaan. In 1939 is al een havenplan ontworpen en men heeft subsidie van het rijk ge vraagd in de vorm van het doen uitvoe ren van het werk in D.A.C.W. verband; doch op deze aanvraag heeft het ge meentebestuur nog geen positief ant woord gekregen. SEROOSKERKE. Op een druk be zochte vergadering van de N.C.V.B. heeft de heer M. A. Allewijn uit Goes een bespreking gehouden van het boek „Christus wordt weer gekruisigd". De spreker gaf eerst een overzicht van het leven van de schrijver, waarna hij een uitvoerige uiteenzetting gaf over de in houd van het boek. Op een volgende vergadering zal de heer R. Nonnekes uit Middelburg het woord voeren. De verwarming van het HERVORMD KERKKANTOOR TE VLISSINGEN werd geleverd door HOBEIN STRAAT 22 VLISSINGEN TEL. 0 1184—3402 Auto reed door sluitboom TERNEUZEN. Ook 'hoge zware wegreuzen moeten zich iets aantrekken van zoiets gerings als een slagboom over de weg. Dit ondervond de chauf feur W. uit Hoek, die met zijn wagen de Axelsebrug opreed, terwijl het weg dek nog was afgesloten door een slag boom. De boom werd verbogen terwijl de wagen schade opliep aan de cabine. NED. HERV. KERK. Beroeper» te Dirksland, H. N. v. Hens- bergen te Renkum. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Leiden (vac. dr. F. H. v. Meyenfeld), C. Goeman te Haarlem. UNIE V. BAPT. GEM. Beroepen te Hengelo (O) tweede pred. pl. H. v. d. Werf te Emmen. GER. GEM. Beroepen Té Zoetermeer, A. F. Hon- Koop te Goes. NED. PROT. BOND. Bedankt voor de benoeming tot voor vinger van de afdeling Maarssen Breuke- en-Weesp, D. Th. Rutgers, leraar te Leeuwarden. VLISSINGEN. Het comité Zeeland Koopvaardij-Jeugdactie organiseert op 18 januari a.s. een jeugddag in het Scheldekwartier te Vlissingen voor leer lingen van middelbare-, kweek-, en ulo scholen. Het programma vangt aan om 15.45 doch hieraan vooraf gaat een ex cursie door het bedrijf van de N.V. Kon. Mij. De Schelde. Het programma is zo gevarieerd en aantrekkelijk mogelijk ge maakt met o.a. een lezing, films en een bijdrage van de schoolband van de zee vaartschool De Ruyter uit Vlissingen. MIDDELBURG De afdeling Mid delburg van de Bond voor Ouden van Dagen belegde een feestavond in de Gouden Poorte die druk bezocht werd. De bejaarden kregen een show aange boden waaraan de Vlissingse Klavar- muziiekvereniging onder leiding van de heer J. Harthoorn geheel belangeloos haar medewerking verleende. GOES. In de Opril kwam de per soneelsvereniging van de B.V.A.B. in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. A. Bruggeman. Evenals vele verenigingen heeft men ook hier te kampen met de slechte opkomst van de leden, waardoor zelfs het voortbe staan van de vereniging bedreigd kan worden zoals hier het geval bleek te zijn. Met algemene stemmen werd be sloten het bestuur, dat in zijn geheel afgetreden was, te herkiezen. Verder be sprak men de jaarlijkse reis en de ac tiviteiten op sportgebied in het komen de jaar, zoals de deelneming aan de jaarlijkse sportdag van de federatie van personeelsverenigingen en de plan nen van de afdeling tafeltennis, dam men en schaken en de klaverjasclub. MIDDELBURG. De triomf van het geweten beeldt de sterke Ameri kaanse film „De twaalf gezworenen" (Twelve angry men) uit. Deze in de hele wereld beroemde en succesvolle rolprent, welke tot de beste films van de laatste jaren moet worden gere kend, vertoonde de C.F.A. in het City theater voor haar leden. THOLEN. Uitslag van de onderlin ge competitie van de Thoolse damclub; L. v. DijkeM. Schot, 20; C. Moeli- kerJ. de Rijke, 11; P. v. d. Velde C. J. de Korte, 9—2; D. de Vos—C. Ge braad, 2—9. GOES. Onder auspiciën van de N.V. Gebr. v. Engelen uit 's-Hertogen- bosch werd woensdagmiddag de jaar lijkse voorlichtingsbijeenkomst voor graszaadtelers gehouden. De vergade ring werd geopend door de heer J. M. Kakebeeke, voorzitter, waarna de heer v. Doorn uit 's Hertogenbosch een cau serie hield met als onderwerp de teelt techniek en wat daarop betrekking heeft. Spreker wijdde ook uit over de oogstresultaten van 1960. Nadat er dia's waren vertoond was er in de pauze ge legenheid tot persoonlijk contact. De N.C.V.B. afdeling Goes verga derde o.l.v. mej. M. Glereum. Spreker op deze avond was dokter H. W. ter Haar uit Biezelinge, die sprak voor een groot en aandachtig gehoor. De volgen de vergadering wordt gehouden op 22 februari. VLISSINGEN. Zaterdag krügt het Vlissingse Leger des Heilskorps haar vurig gewenste eigen gloednieuwe ge bouw. Eigenlijk is dat niet helemaal waar, omdat de bevelvoerend officier voor Vlissingen, kapitein W. J. Lentink, nu reeds de op de derde verdieping ge legen ambtswoning heeft betrokken. Af gelopen zondag waren de korpsleden voor het laatst in het oude gebouw aan de Paul Krugerstraat. Drie verdiepingen heeft het toekom stige oord van het Leger des Heils. Op de eerste verdieping bevindt zich de grote korpszaal, die makkelijk de 150 leden kan herbergen. Hier zullen dan ook de diensten worden gehouden. Daarnaast ligt een grote keuken, die tijdens bijzondere gebeurtenissen als jeugdavonden, kan worden gebruikt. Op de tweede verdieping is de jeugd- zaal en bevindt zich het bureau van de kommandant. Op de derde verdieping AAGTEKERKE. Aagtekerke I speelde een competitiewedstrijd tegen Vlissingen I, waarvan de uitslag als volgt luidt: J. J. EngelvaertJ. Lere 11, n.o.W. Heijdra 02, A. Willem- seC. v. Rijswijk 1—1, F. BlaasJ. N. de Vroom 11, P. de VisserH. de Vlieger 11, S. BlaasP. Goedbloed 02, L. TriellerO. Hellinga 02, C. JongepierJ. C. Nijsse 20, D. Triel ierP. v. Oorschot 02. Uitslag Aagte kerke 7 punten en Vlissingen 13 punten. Aagtekerke II speelde een competitie wedstrijd tegen Lammerenburg I. Uit slag als volgt: S. de VisserH. de Buck 02. A. Louws—W. Koppejan 02, A. MaljersP. v. Vlijmen 0—2, A. Trieller A. Francke 11, A. FranckeF. Brasser 11, Chr. LouwsJ. Vinke 0 2, W. HoumesA. Aarnoudse 02, L. de Visser—C. de Looff 02, L. Wattel C. Geljon 0—2, A. KoddeC. J. de Loof! 11. Uitslag: Aagtekerke 3 punten, Lammerenburg 17 punten. BRUINISSE. De bevolking van Bruinisse is in 1960 met zes zielen afge nomen. De bevolking van deze gemeen te bestond op 1 januari 1960 uit 2367 per sonen en op 1 december jl. uit 2361 per sonen (1161 m. en 1200 v.) Het aantal inwoners verminderde door overlijden met 25 zielen (15 m. en 10 v.) en door vertrek met 105 (53 m. en 52 v.). Het aantal vermeerderde door geboorte met 45 (26 m. en 19 v.) en door vesti ging met 79 (37 m. en 42 v.) Tot ouderling in de Gereformeerde gemeente te Niemvdorp is gekozen in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer A. Witte, de heer C. West- Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen Militaire zaken de heer J. Dorst, ambtenaar ter secretarie te Zie- rikzee. Gedurende de bietencampagne 1960 zijn via de weegbrug het Sas te Zierik- zee 24.577.978 kg suikerbieten aange voerd. Het negenjarig dochtertje van de heer W. Dake uit de Voorstraat te Sint- Annaland raakte met haar rechter wijs vinger juist het mes van de vleesma chine, waardoor een gedeelte van de top werd afgesneden. De achtjarige dochter van de heer Jb. Lt. Goedegebuure uit de Bierensstraat te Sint-Annaland kwam zo ongelukkig te vallen, dat ze een arm breuk opliep en naar het Algemeen Bur ger Gasthuis in Bergen op Zoom ver voerd werd voor onderzoek. Tijdens een bijeenkomst van de af deling Sint-Annaland van de Bond van Plattelandsvrouwen heeft mejuffrouw Aafje Top uit Amsterdam een interes sante voordracht gehouden over hel boek van Paul Gallico, getiteld: „Bloe men voor Ada Harris". Te Sint-Philipsland bracht de col lecte ten hate van de Hemava 65,42 gulden op. De zeventienjarige J. Verwijs uit St.-Fhilipsland raakte de macht over het stuur van zijn personenauto kwijt en kwam in de sloot terecht, waar schijnlijk doordat hij met te grote snel heid reed. De auto die ernstig bescha digd was, moest met een takelwagen gelicht worden, doch persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De A.R. kiesvereniging te Colijns plaat vergaderde onder leiding van de heer J. M. Contant. De heer P. de Kam uit Goes sprak over het onderwerp; On ze internationale roeping als A.R. De Christelijke muziekvereniging Soli Deo Gloria te Colijnsplaat bracht onder leiding van haar dirigent, de heer F. Smit een concert aan de bejaarden van het bejaardentehuis Rustoord. De oudjes stelden dit muzikale geschenk zeer op prijs. In de maand december brachten 2477 personen een bezoek aan de ge meentelijke badinrichting van Terneuzen. Over 1960 was het totaal aantal geno men baden 26846. De C.J.V. te Oudelande heeft in het dorpshuis de film „Heuvel 24 antwoordt niet" vertoond voor een talrijk publiek. MIDDELBURG. Charles Dickens heeft ergens geschreven: Handen te huur gevraagd! Dit soort „openlucht advertenties" ziet men nergens meer. Zij zijn uit de tijd ert dat is gelukkig, want de arbeider van tegenwoordig wil niet meer beschouwd worden als een insti-ument, welks handen alleen maar belangrijk zijn. De hedendaagse werknemer verlangt, dat zijn hoofd en hart niet aan de kapstok moet achter blijven, maar meegenomenmag worden naar zijn werkplek in de on derneming. Kortom, de eigentijdse ar beider wil verantwoordelijkheid dra gen. Hij wil niet anders aanvaard wor den dan iemand, wiens krachten en vermogen als complete mens volledig worden benut. Dit zei gistermiddag voor de afdeling Zeeland van het NIVE de heer L. A. Flantua, direkteur van het Twents In stituut voor Bedrijfspsychologie te Hen gelo. De heer Flantua sprak over het onderwerpWerkmethodeverbetering niet alleen een taak voor specialisten". Uitgangspunt vormde de geleidelijke in voering van de 45-urige werkweek in vele bedrijven. De inleider gaf zijn toehoorder de raad mee de kreativiteit van het personeel te bevorderen. Geeft opdrachten, die de volle verantwoordelijkheid van de arbei ders vergen en schept betere kanalen van samenwerking tussen topleiding en lagere groepen. In zijn openingswoord had de voorzit ter van de afdeling, de heer G. N. van Ginke. reeds gewezen op de stijging De N.C.V.B. afdeling Middelburg 't Zand hield haar eerste vergadering van dit jaar. De heer H. J. Schoenmaker uit Zoutelande sprak over „Mijn reis naar Marokko", waarbij hij dia's ver toonde. van het loonniveau. Een van de be langrijkste middelen om kostprijsverho ging tegen te gaan noemde hij de werk- methodeverbelering. Hij deelde ten slot te mee, dat in februari in Terneuzen een vergadering van het NIVE zal worden belegd over de Euromarkt en de kleine ondernemingen. WAARDE. Een verzoek van de voetbalclub om electrische verlichting in de kleedkamers, werd ingewilligd zo bleek in de raadsvergadering van gisteravond onder de voorwaarde dat de leden zelf de kabel zullen ingraven. Een begroting, door de verkeersin- spectie opgemaakt voor de exploitatie van een Volkswagenlbusje naar de rijks weg, bleek veel te hoog te liggen. Stap pen zullen ondernomen worden om bij de A.M.Z. een wijziging van de dienst regeling te verkrijgen. De woningen Parkzicht 18, 24, 26, 28 en 30 werden onbewoonbaar verklaard. Ge tracht zal worden als compensatie nieuw bouwvolume te krijgen. Op verzoek van de commissaris der Koningin besloot de raad in principe mee te werken aan de verhouw van de oude openbare lagere school tot cultu reel centrum. De raad wenste in deze zaak overigens spoed. Herbenoemd als leden van het Burger lijk Armbestuur werden de heren A. Dek, A. M. van Weele en D. Zandijk. Voor de N.C.V.B. afd. Kloetinge sprak woensdagavond mevr. L. van Damme uit Breda over haar werk als moeder van het Chr. militair tehuis al daar. Op 8 februari zal het jaarfeest wor den gevierd. Er zullen enkele dia's wor den vertoond door mevrouw Thielen ter wijl de avond verder wordt gevuld met zang, voordracht en verrassingen. De wachtmeester eerste klasse der Rijkspolitie N. I. Mesker uit Koudeker- ke is met ingang van 16 januari over geplaatst naar Oud-Verlaat gemeente Zevenhuizen. De heer Mesker is vijftien jaar in Koudekerke werkzaam geweest. De C.H. kiesvereniging te Wol- phaartsdijk hield een ledenvergadering. Als voorzitter werd gekozen de heer J. Knuit in de vacature van de heer Maas. Het vijftigjarig bestaan zal op 2 februa ri gevierd worden. Hierbij zullen aan wezig zijn de Tweede Kamerleden Tila- nus en Van der Peijl. In de bovenzaal van het vereni gingsgebouw te Serooskerke heeft de VW op de eerste algemene ledenver gadering, die onder voorzitterschap stond van- de heer P. den Hollander, de statuten en het huishoudelijk reglement vastgesteld. Tevens werd de contribu tie-regeling onder de loupe genomen. De politie van de groep Dulveland heeft klaarheid gebracht in de vraag hoe op 28 december brand kon ontstaan in een tweetal stroklampen, staande bij het bedrijf van de landbouwer Dalebout te Nieuwerkerk. Gebleken is dat 2 tien jarige jongens samen met een 11-jarig meisje ter plaatse een sigaretje hebben gerookt, met het gevolg dat de stro- klampen in vlammen op gingen. ten slotte is de ambtswoning gevestigd. Het Vlissingse Leger des Heils heeft tot 1944 haar bureau in de Gravestraat gehad. Toen vaagde een bombardement het pand weg. Daarna volgde een pe riode van zwerven en zich behelpen. Zelfs hebben de korpsleden een tijdje in een woonhuis hun werkzaamheden moeten doen. Gedurende tien jaar „woonde" het Leger des Heils in het bureau in de Paul Krugerstraat. Nu is dan het uur van vertrek naar de „over kant" geslagen. Mr. B. Kolft, de burgemeester van Vlissingen, opent zaterdagmiddag offi cieel het moderne, fraaie gebouw. Ver der zullen naast de commandant van het Leger des Heils, lnilenant-commis- sioner W. F. Pa'stra, enkele hoge offi cieren van de staf in Amsterdam aan wezig zijn. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Het aantal inwoners van de gemeente Nieuw- en St. Joosland is met 3 afgeno men. Bedroeg het totaal aantal zielen 1 januari 1960 1203 (613 m. en 590 v.) op 1 januari 1961 was dit aantal 1200 (609 m. en 591 v.). De bevolking nam toe door 21 geboorten en 38 vestigingen, de vermindering werd veroorzaakt door 9 overlijdensgevallen en door het ver trek van 53 inwoners. TERNEUZEN. De P.T.T.-besteller L. P. J. D. uit Terneuzen, die met een bakfiets reed, waarop de postzakken te hoog waren opgestapeld, veroorzaakte op de hoek van Westkolkstraat en de Dijkstraat een aanrijding. Bij het af slaan verleende hij geen voorrang aan een tegemoetkomende Belgische perso nenauto, bestuurd door A. O. A. G. uit Watervliet. Beide voertuigen werden beschadigd. Eveneens beschadigd werd de perso nenauto van de heer W. L. uit Axel. die op het kruispunt Dijkstraat-,,Hoek Achterom" werd aangereden door een achteruitrijdende vrachtauto. De perso nenauto, die een carrosserie had van geperst plastic, kreeg een gapend gat. Microkampioen Tjoba 1 naar Utrecht Tjoba 1, vorig seizoen mierokampioen van de Z.K.B. zal a.s. zaterdag deelne men aan de wedstrijden om het lands kampioenschap microkorfbal voor zater dagmiddagclubs welke gespeeld wor den in de Bernhardhal te Utrecht. De tegenstanders van de groen-witten in dit toernooi zijn: De Nationale uit Rot terdam, Achilles (Almelo), ZKC (Zaan dam), Kameo (Maartensdijk) en Amici- tia (Vriezenveen). Deze ploegen spelen een halve competitie in twee afdelin gen. Met ZKC en Amicitia hoort Tjo ba 1 tot de sterkste deelnemers aan dit toernooi met als gevaarlijke outsider De Nationale uit Rotterdam, welke club op het microgebied tot verrassende prestaties is gekomen. Voetbalprogramma junioren BERGEN OP ZOOM. Het wed strijdprogramma voor zaterdag 14 janu ari is als volgt samengesteld voor de Zeeuwse clubs: Afdeling A klasse II: Tholense Boys 2M.O.C. 7. Dosko 8Vosmeer 4. Afdeling B klasse I: S.C.W. 5—Smer- diek 3. GOES. De gemeenteraad verga dert woensdag 18 januari 's avonds acht uur. In deze vergadering zullen de nieuw benoemde raadsleden, de heren D. P M. G. Leupen, D. van Loon en J. Dijkgraaf worden beëdigd. B. en W. stellen voor mevr. Griep en de heer Visscher te benoemen als ambtenaren van de Burgerlijke stand, een krediet te verlenen voor het Landbouwcentrum en voor de aanleg van de tweede fase van het sportterrein en enkele woningen aan te kopen. Aanbesteding onderhoud Rijkszeewering MIDDELBURG. Het onderhouden van de Rijkszeewering en havenwerken te Vlissingen en Veere en der rivierwer- ken in het Veerse Gat en de Zandkreek in 1961 werd bij Rijkswaterstaat aan besteed. De inschrijvers voor het eer ste perceel waren: 1. G. J. Eland. Vlis singen met 30.640.-. 2. J. la Gasse. Koudekerke met 31.000.-. 3. P. de Voogd, Veere met 31.990.-. De laatste schreef ook voor het tweede perceel in met een bedrag van 13.270.-. De inschrijvers voor de massa der percelen waren: 1. Wewabo N.V. Grond-, Water- en Wegenbouw-Heibe- drijf, Veere met 46.300.-. 2. A. J. Her wig, Willemstad met 46.980.-. 3. N.V. Aannemingsbedrijf v.h. Fa. B. M. van Noordenne en Zonen, Hardinxveld-Gies- sendam met 47.700.-. GOES. Uit het jaarverslag over 1960 van de Zeeuws-Brabantse Turn kring bleek dat ondanks de grote acti viteit in het afgelopen jaar het aantal leden toch weer gedaald is. Op 1 janua ri 1959 bedroeg het aantal leden in to taal 6011, doch in 1960 was dit aantal gezakt tot 5688. Het aantal aangesloten verenigingen steeg met één en bedraagt nu vijfendertig. Als nieuwe leden tra den toe de Sportvereniging Kwiek uit Bruinisse en de Gymnastiekvereniging W.I.K. uit Sluis. De Gymn. ver. Arend uit 's Heer Arendskerke trad uit. Het jaarI960 zal waarschijnlijk een kleine stijging van het ledental te zien geven, doch dit komt door het toetreden van de twee nieuwe verenigingen. In het ex ploitatieoverzicht over het jaar 1960 blijkt dat er een batig saldo van 122.30 gulden is, mede dankzij de vrijwillige bijdrage van de leden dit weer hard no dig was. Voor het jaar 1961 staan weer diverse evenementen op het program ma, o.a. de Kringkeurturnkampioen- schappen, die door Olympia in Kapelle georganiseerd wordt op 11 februari, een stedenwedstrijd te Breda op 8 april, een dual-trialmeet met de Dordtse en de Brabants-Gelderse Turnkring, die door de Dordtse Turnkring georganiseerd wordt, een keurturndag van het K.N.G. op 17 september en de finales van het keurturnen dames en heren K.N.G.V. die resp. op 3 en 17 dec. zullen worden gehouden. Op 4 februari wordt de jaar vergadering van Zebra te Goes gehou den. Op de begroting voor het komende jaar zijn de trainingskosten van de kern groepen omlaag gehaald, doordat het Kringbestuur in het vervlg de leden zelf 25 pet. in de reiskostenomslag wil laten betalen. COLIJNSPLAAT. In de zaal van hotel Zeelandia te Colijnsplaat werd een E.H.B.O.-wedstrijd gehouden, waar aan vier ploegen deelnamen. De op dracht was twee gewonden, die na een explosie vanonder het puin waren ge haald, te behandelen en te vervoeren. De jury, onder leiding van de heer H. Janssen te Kortgene, kende de volgende punten toe: Kortgene 256% pnt., Wissen- kerke 235% nnt., Kats 215 pnt. en Co lijnsplaat 211% pnt. YERSEKE. In het afgelopen mos- selseizoen werd in Nederland 570.000 ton moilnIenn aanSevoerd, waarvan Zeeland er 65.000 ton voor zijn rekening nam. De Waddenzee leverde 505.000 ton en de im port bedroeg 60.000 ton. De mosseUeve- rmgen van de Waddenzee en Zeeland van het vorig seizoen waren iets lager. De import was ongeveer 40.000 ton meer. GOES. De Goese Schaakvereniging zette haar onderlinge competitiewed strijd voort met de volgende oartiien' Ér- F\.Facee Sehaeffer A. Kiel 1—0; D WijmaB. v. Holst 1—0; F. de Klerk—J de Kuijper afgebr.; J. de LangeA. J. c. Nordlohne 10; G. DriessenC. W. Saaman 01A. Bon- der—.. Bakker 0—1; W. v. Dullemen— k F 1> G. J. v. Welbergen M. C. Stouthamer 1—0; Jac. Blanken- burgh-C Plerjte 1-0; M. P.Dieleman A J. Dourleijn 1—0; P. Valk—J P Sturm 10. i Januari. Exportgarnalen 72-1 kg 243-—288, schar 26 kg kabeljauw 140, wil ting 145 kg, sprot 19 kg. i ^^ANNALAND. 12 januari. Uien bon- 7*2) SHS' j"idvel 24.9626.23, middel (over- voer 280 ton gen 22 50pick?Iers 26 52aan- SCHERPENISSE, 12 januari. Uien bon ken 2o.l3, middel 24.82, aanvoer 14 ton. 40-49, 6570SÏ-H.^5' j£J;8ïr III grof 2142, fijn 9—22, kroet 18 stek 3 70 BS •M® TT OA l8-5 26, 75-80 3'2' 70-75 38, 65- rif 85-^'80858503f6'7S^Sld/7eta7^5 ^80-85 35- GOES, 12 JANUARI Exportveiline CY>v A 75-80 8486 70-75 83 51, 55-60 23—26: g -36, 75-85 31—34, 65- }}*u 28—32', Sll 18lfiL2i°natljon tt ^'^A75^0 30-39.' |S0 3(^70-76 A 31^|5 60% 7o-752i.9^3d SrMüiJ s18»!!;!0 '^r30' delicious 1 80-85 58—63' 75 80 B? be glS?en 66-67, 65-70 49-53 60-65 37ZSn a',.70-75 U 80-85 «-67, 75-80 Ifcj8' 65-70 35—47, 60-65 J>4ik- 47"4, 11 80-90 28. 70-80 26. BO.vJ "l1?3?! c?lville 70 17 1 A n ?oe.7f ~ë-% d-oye"' ui, g, fijn 8- 70-75 102 65-70 M-101- 1' 9 cox orange grof 37—46 fijn JeilinS: te grof 1318. fiir, *i,A8~i.?:_3?ucire!«et- ithan grof grof 3017 grol13-18. fijn doyenne du cornice grof sïHss i,4-IIJn 5. remy grof 12. legipont riin 21saint ference n d gr^f^VVj^ grof 17, fijn s;

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5