ACHTERSTAND OP RUSSEN EEN FICTIE Oslos huwelijk in bittere kou ZrddVtriomfs liever Schoenmaker sloeg vrouwmet bij 1 dood; Eis twintig jaar „Vooral niet overhaasten Simone Rooskens: Eerste raket van Italië gelanceerd OPTOCHT VAN GASTEN BLEEF ACHTERWEGE De zwanezang van Eisenhower SCHEEPSLADING VISMEEL BRANDT DAN DE PLANKEN Jongi e valsemunters gearresteerd programma's Twêiim&tz Gilbert Bécaud in kort T.V.-programma Besprekingen over conflict bij Avro Bespreking zendtijd politieke partijen - - Bruce Low voor de radio 1 radio IN HET KORT televisie") Vrijdag 13 januari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 11 WASHINGTON (Reuter, AP) President Eisenhower heeft in zijn laatste jaaroverzicht aan het Amerikaanse Congres het Republi keinse bewind van de afgelopen acht jaren, krachtig verdedigd en, voor het laatst in zijn deze maand aflo pende ambtsperiode, afstand geno men van het oordeel van zijn op volger, John F. Kennedy, dat de af gelopen jaren de positie van Amerika in de gehele wereld sterk zou zijn verzwakt. Eisenhower sprak de jaarlijkse bood schap, zijn laatste, niet zelf uit maar liet deze in de verenigde vergadering van de Senaat en het Huis van Afge vaardigden voorlezen. Ernstig waarschuwde hij het Congres voor de gevaren van de overhaastings- psychologie, die er in het verleden meer dans eens toe had geleid dat in paniek werd gereageerd op elke mis leidingsmanoeuvre van de communis tische wereld. De beweerde achterstand van Ame rika op de Sowjetunie in de produktie van bommenwerpers is volgens hem een fictie gebleken, en alle tekenen wij zen er op dat dit ook het geval is met de beweerde achterstand op het gebied van de produktie van raketten. Tien maal zoveel Eisenhower bracht in herinnering dat thans in Amerika voor de produk tie van raketten elke dag tien maal zo veel wordt uitgegeven als in het ge hele jaar 1952 toen de Republikei nen van de Democraten het bestuur over het land overnamen. Terwijl Eisenhowers boodschap werd voorgelezen nam het Amerikaanse volk kennis van een rapport van Kennedy's wetenschappelijke adviescommissie, waarin werd gesteld dat Amerika niet alleen achter ligt bij de Sowjetunie wat betreft de voorbereiding van het lanceren van bemande kunstmanen, maar ook, in het algemeen, wat betreft de produktie van raketten en zelfs de ontwikkeling van supersonische passa giersvliegtuigen. Constructief Amerika, aldus Eisenhowers bood schap, is in de afgelopen acht jaren wel gevaren dank zij een constructie ve buitenlandse politiek. Sedert het einde van de Koreaanse oorlog zijn de wereld nieuwe oorlogen bespaard ge bleven, maar tevens is het zover geko men dat in een naar vrijheid hunke rende wereld nu een derde van de mensheid in onvrijheid leeft. Blijkens zijn boodschap was Eisen hower niet blind voor de vele buiten landse en binnenlandse moeilijkheden die de aandacht blijven vragen. Van de laatste noemde hij vooral het werk loosheidsvraagstuk. de positie van de dollar, de sociale voorzieningen en het verbetering vergende onderwijs. ROTTERDAM. De Rotterdamse brandweer bestrijdt sinds gistermiddag halfeen een hardnekkige brand in een scheepslading vismeel. De verwachting is dat ze daar nog wel een paar dagen mee bezig zal zijn. Er moet 1200 ton van deze broeiende lading worden ge lost. De brand woedt in het onder Libe riaanse vlag varende vrachtschip White- star, dat gemeerd ligt bij de stuwa doorsmaatschappij Presto aan de Mer- wehaven. Het schip heeft het vismeel geladen in de Chileense haven Callao. De brandweer gaat het vuur te lijf met nevelstralen. Beroeps- en vrijwilli ge brandweer werken eendrachtig sa men met een blusboot van de gemeen telijke havendienst om het vuur onder de knie te krijgen. Het is een tijdrovend karwei. Soms schijnt de strijd beslecht, maar wanneer er een sterke toevoer van zuurstof is laaien de vlammen weer hoog op. Dan komen alle beschikbare slangen weer in bedrijf. Zekerheid of terrein wordt gewonnen kan slechts worden verkregen als de toestand in de ruimen wordt onderzocht. Daar moeten de mannen ook aan het werk om de broeiende lading te kunnen lossen. Wegens de rookontwikkeling moet daarbij voortdurend van rookmaskers gebruik worden gemaakt. Advertentie Opvallendg'oed, die vernieuwde ELEGANT van Karei I. Voor 27 et. een kloeke bol- i knak, die ai heel wat trouwe vrienden heeft. Probeert hem maar eens. ROME (AP). De neus van een tweetraip-s raket van Italiaans fabri kaat heeft gisteren een hoogte van 170 kilcmeter bereikt. De raket werd gelar.ceerd op het eiland Sardinië. Op 170 kilometer boven de aarde werd de neuskegel radiografisch tot ont ploffing gebracht. Daarbij werd een natriumwol'k uit gestoten die door verscheidene waar nemingsposten werd gevolgd. De ge dragingen van de n>atriumwoilk lever den belangrijk studiemateriaal op voor weerkundigen. Die zagen er hun kennis van de luchtstromingen op zeer grote hoogte door vergroot. Het was de eerste lancering in een serie die is voorbereid door de Ita liaanse raad voor wetenschappelijk onderzoek in samenwerking met het Italiaanse ministerie van defensie en NASA, het Amerikaanse nationale bu reau voor luchtvaart en ruimtevaart. Er staan oök lanceringen tot 800 kilometer op het programma. Daar voor zal gecombineerd Italiaans-Ame rikaans raketmateriaal worden ge bruikt Van onze correspondent OSLO Een koninklijke bruid, gekleed in een wolk van witte tule en kant, is gisteren in de kerk van het met een dikke sneeuwvacht bedekte dorpje As- ker in de echt verbonden met een zakenman. De bruid, prinses Astrid, werd door haar vader, koning Olav, de kerk binnengeleid. Na de trouwplechtig heid verliet zij aan de arm van haar echtgenoot, Johan Martin Ferner, het in een bloemenzee herschapen kerk je. Het was bitter koud en het sneeuwde toen het hoge gezelschap bij het kerkje van Asker, op ongeveer twintig kilo meter van Oslo, aankwam. De belang stelling van het publiek viel daardoor wat tegen. Er stonden nauwelijks dui zend nieuwsgierigen bij de ingang van de kerk. De gebruikelijke plechtige optocht van het bruiloftsgezelschap, bestaande uit de Noorse koninklijke familie, de familie Ferner en vele prinsen en prinsessen uit tal van Europese landen naar de kerk, bleef wegens het slechte weer achterwege. Iti fftt/a Om vijf uur gistermiddag, na het vallen van de avond, kwamen prinses Astrid en koning Olav per auto bij de kerk aan. De koning, gestoken m de gala-uniform van generaal van het Noorse leger, hielp de bruid uitstappen en leidde haar de kerk binnen. Beiden schreden gearmd naar twee zetels, links van de kansel, en namen daar plaats. Achter de bruid zaten kroonprins Harald. prinses Ragnhild. de zuster van de bruid, en de echtgenoot van prinses Ragnhild, de reder Erling Lorentzen. Daar tegenover, aan de andere zijde van de kansel, zaten de bruidegom en zijn vader, en daarachter op een rij mevrouw Ferner en de schoonzuster van de bruidegom. De twee getuigen. Finn Ferner. de broer van de bruidegom, en Elizabeth Bahre, gingen naast het altaar staan. Eer de bisschop van Nidaros. ds. Arne Fjellbu. met de plechtige huwe lijksinzegening, krachtens de Noorse wet tevens huwelijkssluiting, begon, zong de illustere gemeente het Een vaste burcht is onze God In zijn toespraak, volgend op de huwelijksinzegening, gewaagde bisschop Fjellbu, die bereid was gevonden de trouwdienst te leiden nadat de bisschop van Oslo dat had geweigerd omdat de bruidegom een gescheiden man was, van de gelukkige jeugd van de bruid, de jaren die zij tijdens de tweede wereldoorlog in ballingschap door bracht, en de levensstormen die wel licht ook voor haar nog in het verschiet liggen. De bisschop sprak de hoop uit dat het huis dat bruid en bruidegom wil den gaan bouwen op vaste bodem in plaats van op los zand zou staan. Dat was een zinspeling op het, kinderloos gebleven, eerste huwelijk van de brui degom met een mannequin. Het bruidstoilet van prinses As trid, een droom van witte kant en tule, had geen sleep, maar het toilet stond achterwaarts zo wijd uit dat het ontbreken van de sleep nauwe lijks opviel. In vol ornaat van generaal in groot gala leidde koning Olav van Noor wegen (rechts) zijn dochter de rijk met bloemen getooide kerk van Asker binnen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiini it 3IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIII lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllNIIIIIIIIIIIII kritisch bekeken De opvoering van Henri Troyat's spel De waaierpatience is een grote triomf voor Magda Janssens gewor den. Zij vierde met de vertolking van haar grote glansrol in dit overbeken de stuk in feite haar zestigjarig to neeljubileum en zo kreeg deze voor stelling een enigszins feestelijk karak ter. Het moet voor Magda Janssens dan ook een grote voldoening zijn ge weest dat zij haar prachtige creatie thans ten overstaan van enige hon derdduizenden kijkers kon vertolken. Over het werk zelf kunnen wij kort zijn. Het is een uitgesproken praat stuk, dat meer aan een roman doet denken, en waarop het stof duimen- dik ligt. Dit neemt niet weg dat de vertol king uitstekend was. Niet alleen Mag da Janssens maar ook Elise Homans gaf prachtig spel te zien. Henk Rig- ters zorgde voor een voortreffelijke regie. S. Eigen nieuwsdienst BUSSUM. De bekende Franse zanger Gilbert Bécaud komt opnieuw op de televisie. Woensdag 25 januari zendt de Vara een kort optreden van hem uit, 's avonds om vijf over ne gen. Het is een op de- fiknbatid vastge legde televisieuitzending, gemaakt tij dens zijn laatste optreden in Bussum. De Vlaamse omroepster Moniiqde Del- vaux zal hierbij weer als gast vrouwe optreden. Het programmaatje duurt 20 minuten. Van een onzer redacteuren BUSSUM. Onder de titel „Bijna Twintig" komt van avond een kort televisiespel van Ed Hoornik op het scherm. Daarmee opent Ed Hoornik de voorgenomen reeks stukken van eigen bodem, die alle moeten handelen over een probleem rond een bijna twintigjarige. Het is een goed idee van de Vara geweest om te proberen Nederlandse schrijvers op deze manier te interesseren voor het medium televisie. Het is echter nog een grote vraag of de opzet zal slagen. Er is namelijk maar een klein aantal inzendingen ont vangen, waarvan het grootste deel bovendien te mager van inhoud of dialoog was om voor uitzending in aan merking te kunnen komen. Reden om te wanhopen is er echter nog niet, want een stuk of vier schrijvers van naam zijn op het ogenblik aan het werk geslagen en wie weet hoeveel minder bekenden zich toch nog door de televisie zullen laten verleiden. Belangstelling Gelukkig staat het met de uitvoerende kunstenaars, toneelartiesten dus, heel anders: daar is over het geheel genomen een grote belangstelling voor de televisie als nieuwe kunstuiting en beslist niet altijd in de eerste plaats uit financiële overwegingen. Neemt u bijvoorbeeld een jonge actrice als Simone Rooskens, die vanavond de figuur is waar het probleem om draait: „Ik heb nog te weinig ervaring om precies te weten of de wijzer op den duur zal doorslaan naar toneel of televisie. Wel geloof ik in de loop der jaren meer te kunnen presteren voor de televisie, omdat de speciale manier van spelen, het bewust weten waarom je de dingen op een bepaalde manier doet en niet anders, mij bijzonder trekt. Simone Rooskens veel genuanceerder voor de camera Misschien is voor mij nog belang rijker dat ik voor de camera veel ge nuanceerder kan spelen dan op de planken. Als je voor een zaal staat weet je dat je ook de mensen op de achterste rij moet bereiken en dat brengt onherroepelijk een teveel aan dictie en expressie met zich mee. Zo Van een onzer verslaggevers HAARLEM Twintig jaar heeft de Haarlemse officier van justitie gisteren geëist tegen de 26-jarige schoenmaker Willy van Z. uit Amsterdam. De telastlegging tegen deze uit verschillende inrichtingen ontslagen psychopaat luidde: moord. Moord op zijn vroegere kostjuffrouw in Krommenie, de 59 jaar oude weduwe Magdalena Dijker-Klaas, die door haar eigen schoonzoon enige dagen na de vermissing in de achtertuin werd opgedolven. Voor de rechtbank trok de schoen maker een aanvankelijke bekentenis ten volle in: Ik sta hier onschuldig, O ja, ik wëSt heel goed, wie het ge daan heeft, maar dat kan ik toch niet hier in het openbaar zeggen Niettemin achtte de officier mr. J. van den Oever de moord bewe zen en hij requireerde twintig jaar. Hij had nogal wat kritiek op de vlotte vrijlating van de verdachte uit de inrichting in Heiloo. Ook over zijn latere plaatsing in de open ihrich- ting De Vrede vertelde hij weinig goeds: bepaald geen geschikte in richting voor een figuur als Van Z. Bijl en mes Enkele dagen na de gruwelijke ont dekking in het achtertuintje aan de Militaireweg in Krommenie werd Willy van Z. aangehouden. Hij ver telde de politie, dat hij de vrouw met een bijl en een broodmes had omge bracht, het .lichaam in een jute zak had gestopt en het daarna in de tuin had begraven. De schoonzoon Antoon Tjipjes spitte het een paar dagen la ter op, gedreven door de onrust, die zijn vrouw bij het wegblijven van haar moeder had bevangen. Wel gekend Ik heb mevrouw Dijker wel ge kend, zei verdachte tijdens de zit ting. Tijdens mijn verpleging in de inrichting te Heiloo maakte ik kennis met haar ja, ik had een beperkte bewegingsvrijheid. Maar wat ik de politie heb verteld klopt niet. Een adjudant van politie getuigde, dat de verdachte zijn bakentenis kalm en stipt had afgelegd. Hij sprak aan vankelijk van noodweer: de vrouw had hem willen aanvallen. Later kreeg de rechter-commissaris er uit, dat het Willy om de spaarduitjes van de weduwe was begonnen. Hij dacht dat het een zeshonderd gulden was, maar er was niet meer dan 165 gul den weg na de moordHet plan netje om haar te beroven, zei Willy van Z. in opzet te hebben uitgedacht in een cafeetje te Breda, waar hij met de weduwe uit was geweest. Overdacht Op de terugreis had hij het tot in details verder uitgewerkt: hoe hij de bijl uit de gangkast zou halen, om die daarna in de keukenkast te zet ten, hoe de deur van de kast aan moest blijven staan omdat deze kraak te en hoe de vrouw dan in de keuken tijdens het koffiedrinken overvallen moest worden. Hij vertelde ook, dat het lang duur de eer de vrouw dood was: na een langdurige mishandeling met de bijl maakte hij er tenslotte met het brood mes een eind aan. Daar deze beschrijving van punt tot punt overeenstemde met de recon structie van de moord in het keuken tje en de toestand van het lichaam leek het bewijs geleverd te zijn. Eerst herriep verdachte tegenover de officier van justitie zijn verklarin gen. Hij noemide vijf Amsterdammers die in zijn bijzijn de vrouw hadden vermoord; Willy zelf werd met een pistool op de borst gedwongen werke loos toe te kijken. Vervolgens werden er enige lieden op brommers ten to nele gevoerd, die voor de misdaad verantwoordelijk zouden zijn. In bei de gevallen bleek het verhaal niet te kloppen. Ter zitting: Ik weet wie het gedaan heeft, maar ik zeg het niet. Mr. dr. F. A. Bijvoet, de raadsman van Willy van Z. beschouwde zijn cliënt als volkomen ontoerekeningsvat baar en hij vond dan ook, dat het te- lastgelegde hem niet kon worden aangerekend. De pleiter vroeg een psychiatrisch onderzoek door drie des kundigen. Uitspraak op donderdag 26 januari. De plechtigheid duurde drie kwar-i :ier. Bij het licht van fakkels begaf het hoge bruiloftsgezelschap, waarin prinses Margaret van Engeland en haar echtgenoot, Antony Armstrong-Jones, schitterden, zich in een stoet naar het koninklijke slot, Skaugum, om zich daar aan de bruilofsdis te scharen. Dapper trotseerden prinses Mar garet van Engeland, in het marine blauw, en haar echtgenoot, Antony Armstrong-Jones, de scherpe win terkou toen zij de korte weg van hun auto naar de ingang van de kerk aflegden. VALKENSWAARD (ANP) Wegens het vervalsen van rijksdaalders heeft de politie van Valkenswaard de zeventien jarige H. uit Valkenswaard en de even oude D- uit Eindhoven gearresteerd. Een behoorlijke hoeveelheid van de valse biljetten, die zeer goed op de echte lijken maar iets lichter van kleur zijn, is in beslag ge nomen. De biljetten zouden alleen nog maar in België in omloop zijn gebracht. AMSTERDAM. De eerste bespre kingen tussen de door de Avro in gestelde commissie van onderzoek en de door het comité van Avro-vrienden in het leven geroepen gesprekscom- missie zullen morgen in Utrecht wor den gevoerd. Deze twee commissies zullen probe ren opheldering te brengen in het con flict bij de Avro. voel ik het tenminste altijd", voegt ze eraan toe en het klinkt ietwat veront schuldigend omdat ze aan het begin van haar carrière beslist niet de indruk wil wekken dat ze de wijsheid in pacht heeft. Simone Rooskens is een kleine fra giele verschijning, geknipt voor de intimiteit van de huiskamer en het is heel goed te begrijpen dat haar zachte, gevoelige stem zich gelukkiger voelt met een microfoon op een halve meter afstand boven zich dan tegenover de tot in de verste hoeken gevulde schouw burgzaal. Maar begrijpt u ons goed: ze zou na pas anderhalf jaar praktijk de planken nog beslist niet willen missen. Ze is bijzonder in haar nopjes met het con tract bij het Rotterdams Toneel waar mee ze avond aan avond in de Spaanse Brabander speelt en bovendien: „Het vak moet ik op de planken leren want de toneelschool heeft eigenlijk weinig met toneel te maken", merkt ze nog op. Dan verdwijnt ze in de studio, waar ze met haar liefde voor de televisie bij Willy van Hemert in goede handen is. televisie vandaag radio vandaag j VRIJDAG Liefhebbers van Dixie- lanctmuziek kunnen om 12 uur 's mid dags via Hilversum I luisteren naar Eric Krans' Dixieland Pipers. 's Avonds zijn er twee vaste pro gramma's: de N.C.R.V. met Prisma, om kwart over acht, en de V.A.R.A. met de quiz Je neemt er wat van mee, die nog steeds repertoire houdt. In de serie Moi, j'aime le Music-Hall, via radio Luxemburg komt vanavond Danielle Darrieux voor de microfoon. Om 20.37. VRIJDAG. Na het weekoverzicht van de Nederlandse Televisie Stich ting opent het V.A.R.A.-programma vanavond met de rubriek Achter het nieuws. Daarna volgen de maandelijkse Spie gel der kunsten, onder leiding van Milo Anstadt, en een nieuwe afleve ring van de Amerikaanse televisie filmserie Vrije nieuwsgaring, getiteld Geen hulp nodig. Hoofdschotel van vanavond is de eenakter Bijna twintig van Ed Hoor nik, waarin meespelen Joan Remmelts, Rie Gilhuys, Simone Rooskens en Manfred de Graaf. Han Bentz van den Berg, Petra Laseur en Guido de Moor, die als medespelenden in de programma's staan vermeld, hebben zich door ver plichtingen elders moeten terugtrekken. Duitsland biedt de kijkers een amu sementsprogramma onder de titel Mike macht alles, waarin onder meer op treden Heidi Brühl en de televisiemuis Mike (21.35). België Vlaams brengt een cabaret programma (20.30) en filmnieuws (21.30). België Frans vertoont een film: Macao, l'enfer du jeu (20.30). Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Binnenkort is een be slissing te verwachten inzake het toe- staan van zendtijd voor de televisie aan De grote componisten uit de ro- politieke partijen. Staatssecretaris mannek, die tevens zelf ook als pia- mr. Scholten deelde gisteren de Tweede no-virtuoos optradenhebben zich Kamer mee, dat enkele technische en doorgaans ook aangetrokken ge- praktische moeilijkheden een beslissing voeld tot het schrijven van werken, hierover hadden tegengewerkt. waarin bepaalde technische moei- advies van de N.T.S. is mu binnen lijkheden als basis voor de compo- ?n de staatssecretaris beloofde het over- sitie fungeren. De „etude", oor- le® hieromtrent met de politieke partij- sprortkelijk een zuiver technisch oe- fgj hPad daftweTweken |eleden al wfll fenstuk, werd hiermee tot concert- len doen, maar toen vond hij he tijd- muziek verheven. stip het kabinet bevond zich toen in r\ 7 r> t T de crisis niet zo geschikt. Ook Franz Liszt heeft vele etudes, enkele geïnspireerd op het bril jan- n r IV te vioolspel van Paganini, gecompo' neerd. In de derde uitzending van de cyclus „Pianocomposities van Franz Liszt" hoort u vanmiddag om half vijf (Hilversum 2) de pianist Jan Wijn in vier van Liszts etudes, die tot de hogeschool der pianotech niek behoren. Ten slotte noemen we nog de uitzen ding die de Duitse zender N.D.R.- W.D.R. vanavond om halfaeht wijdt aan de Ierse schrijver James Joyce, ter gelegenheid van zijn twintigste sterfdag. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. Bruce Low neemt vanavond om plus minus negen uur een overstapje van de televisie naar de radio om in het programma van de NCRV „Prisma" een half uur zang en poëzie te laten horen. Samen met Sonja Oosterman koos hij twaalf liedjes en een zelfde aantal korte gedichten uit. die muzikaal wor den omlijst door Pierre Biersma, Ger Daalhuisen, Kees Kranenburg, Eddy de Jong en Piet Zonneveld. ZATERDAG 14 JANUARI HILVERSUM I. 402 M ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V d huisvrouw; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Gram; (9.35 9.40 Waterst). VPRO: 10.00 Samen thuis; 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Herha ling gedeelten uit programma's v deze o£ vorige week; 12.00 Dansmuz; 12.30 Land en tuinb meded; 12.33 Hammondorgel en middag zang; 1300 Nws; 13.15 VARA-Varia; 13.20 Sportnws; 13.45 Jazzmuz; 14.05 V d jeugd; 14.40 Gram; 15.50 Boekbespreking; 16.10 Harmonie-ork; 16.30 Streekuitz: 16.50 75 Jaar A.N.B.M., lezing; 17.00 Jazzmuz; 17.30 avond Act; 18.00 Nws en comm; 18.20 Labour en de atoombom, lezing; 18.30 Lichte muz; 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout; 19.40 Cursus; 19.55 Deze week. VARA: 20.00 Nws; 20.05 Gevar pro- gr; 21.15 Soc comm; 21.30 Lichte muz; 22.00 Scaramouche, hoorsp; 22.30 Nws; 22.40 Gevar progr; 23.20 Gram met comm; 23.40 Biljartrep; 23.43 Gram; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 M ochtend KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muz; 7.30 V d jeugd; 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V d huisvr; 10.00 V d kleuters; 10.15 Gram; 10.40 Idem; 11.00 V d zieken: 11.45 Gram; 12.00 Middagklok-noodklok; 12.04 Gram; 12.33 Gram; 13.50 Act; 13.00 Nws; middag 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz; 13.50 V d jeugd; 14.00 Koorzang; 14.20 Lichte Gram; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 In- str octet; 16.50 Sportpraatje; 17.00 V d muz: 14.40 Jazzmuz; 15.10 Franse les; 15.30 Jeugd; 18.00 Kunstkron; 18.30 Gram; 18.45 Van klanten en wanten weten; 19.00 Nws: avond 19.10 Act; 19.25 Memojandum; 19.30 Lichte muz; 19.50 Lichtbaken; 20.00 Radiophilharm ork; 21.00 U bent toch ook van de partij?; 21.00 Gevar progr; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Religieuze muz; 23.55—24.00 Nws. (Advertentie) periode dan moet U op Uw hoede zijn erjaaealflnr.foLTT^.v.E „me- LM Als U zich rilIerig_yoelt in deze griep- periode dan Uw hoede zijn. Neem direct een^U^NK grieppoeder en U voe** zich sp^dig veel beter. Ga er mee dour tot U«ich weer helemaal fit voelt. MEENK poeders helpen snel en zijn gemakkelijk in te nemen. Als U zich pe er mee fit voel helemaal helpen NEDERLAND tt1?1?/ Veilig verkeer: 17.10—17.30 V d kind. NTS: 20.00 Journ en weeroverz. ooï:if,2° Brandpunt; 21.00 Gevar progr; 22.00 Filmprogr. DUITSLAND ïc'SX Sj-, Intern Lauberhorn-skiwedstr; 16.30 1 V-Film; 17.00—18.25 Gevar progr i?fl!1?,"aalpr?rr,: NDR: 18'35 Pr°Br overz; 18.45 Die Nordschau; 19.25 Zwischenfail ini Roxy. WDR: 14.00 Die Woche Hier und §?rUt^18f45,?ieorTUnd Heute= 19*25 Wünsch Dir was.); 20.00 Journ; 20.20 Vrolijke ste- 5 i*.2,00 ?€t woord voor de zon- £15' 5 Kampioenschapswedstr IJshoc key. Daarna; Journ. BELGIë VLAAMS 12.55—14.30 Eurovisie: Rep. 31ste Intern Lauberhorn-skiwedstr; 17.0018 00 V ri jeugd; 19.00 Kathol uitz; 19.30 De week in beeld; 20.00 Nws; 20.30 Quizprogr- 2100 Amusementsprogr: 21.55 TV-feuilh' 22.20 BELGIë FRANS 12.55—14.30 Eurovisie Wengen; Intern Lan berhorn-skiwedstr: 15.00 V d vrouw" 16 on ™mprogr; 17.00 V d rijpere jeugd- 'is 00^ 18.20 Engelse ies; 19.30 Feuill- 20 00 Tnm-n* 20.30 Habata Les; 20.45 Film; "ioo Si Vedette; 22,05 Kinderkoor v d Sf Cnvripio. 22.20 Cinépanorsma; 23 iï Tourn

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 11