Alleen SOEPKIP aan te bevelen" SUNIL GRIEP! Waarschuwende woorden van prof. Van Arkel Troepen van Loemoemba vallen noorden van Katanga binnen Chefarine .4 ACHT MAANDEN SPEUREN TOEN SLOEG POLITIE TOE West-Duitsland vraagt hoge „jprijsvoor samenwerking Lawine van geneesmiddelen dreigt gevaarlijk te worden VIJANDELIJK FLESJE IN EGYPTE KONINGIN WEER THUIS BRUIDEGOM EN PEKINEESJE Spionage-affaire in Engeland Belgische staking niet steunen Finse piloten zouden gedronken hebben Londen en Moskou willen culturele uitwisseling ZEEUWSCH DAGBLAD Surinamer voorzitter koninkrijksdelegatie Slachtvee Veel fanfare V erantwoordelijkheid Cuba bereidt zich voor op oorlog Nieuw schip voor KPM Straaljager neergestort; vlieger gewond PAKJE MET VERREKIJKER Straatrovers nog aan de slag WINKELIERSTER KWAM NIET ONDER INDRUK VAN OVERVALLER HET EUROPESE KUNSTMAAN-PROJECT Blijf hoest de baas ABDIJSIROOP Twee mannen gedood bij arbeidsongelukken Dinsdag 10 januari 1961 Pag. 5 IJET weer zal bepalend zijn voor de openingsdatum van de brug over de Merwede bij Gorinchem. „Tussen de buien door" is de brug geasfalteerd, maar het natte weer van de afgelopen maanden heeft de afwerking van het kunstwerk (kunstwerk in dubbele betekenis, want de lijnen van de brug zjjn bij zonder fraai) uitermate vertraagd. Een gelukkige omstandigheid is nog, dat het tot dusverre deze winter' nauwelijks heeft gevroren. Dat de brug zelf gereed zal zijn op de ge projecteerde datum, 15 februari, is daarom haast niet meer aan twijfel onderhevig; maar bruggebouwers roepen nu eenmaal nooit „hei" voor dat zij over de brug zijn Een tweede vraagpunt is of gelijk met de brug ook de opritten en toe gangswegen klaar zullen zijn. Er be staat wat dat betreft nog twijfel voor de zuidelijke toegangsweg; ook hier zal het weer van bepalende be tekenis zijn. Zolang de weg vochtig is, kunnen de betonslijpers niet wer ken. De suggestie is gedaan om, als de weg inderdaad niet tijdig gereed kan zijn, vast een enkele baan in ge bruik te stellen voor noodgevallen, zoals voor het vervoer van zieken naar het streekziekenhuis te Gorin chem. Als in februari medio of ultimo de brug wordt opengesteld voor het verkeer, wil dat overigens niet zeggen dat het werk achter de rug is. De afwerking zal nog tot mei du ren. Advertentie Eigen nieuwsdienst KAIRO. Met luid gillende si renes snelde gisteren een overval auto van de Egyptische politie door Kairo. Dit gebeurde na een telefonische boodschap van een man in de kantine van het mini sterie van Onderwijs der Ver enigde Arabische Republiek. Geagiteerd en op een fluister toon sprekend, vertelde deze man, dat hij in die kantine een flesje coladrank had besteld. Tot zijn ontsteltenis had hij op het flesje een Davidsster en enkele he breeuwse letters ontdekt. Onmiddellijk klonken er bevelen in het hoofdbureau van politie en een overvalwagen ging op weg naar de kantine. Zonder pardon deed de politie een inval in deze gelegenheid ep nam het gewraak te flesje in beslag, dat kennelijk uit de staat Israël afkomstig was, waarmee de Verenigde Arabische republiek nog altijd in staat van oorlog is. De kantinebaas, die er net zo min als zijn klant iets van be greep, werd gearresteerd. Er is onverwijld een officieel onderzoek ingesteld. De politie wil weten, hoe dat Israëlische flesje in het hart van de V.A.R. is te recht gekomen. PARAMARIBO (A.N.P.). Een Su rinaams statenlid is voorzitter van de delegatie van het Koninkrijk der Neder landen op de internationale rijstconfe- rentie in New Delhi. Het is de heer H. Radhakishun, van de Verenigde Hindo- staanse partij. De conferentie, die onder auspiciën staat van de F.A.O., begint vrijdag. Er zal onder meer over de afzetmogelijk heden van rijst en rijstprodukten wor den gesproken. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM „Het is de taak van de arts en de apotheker om te waarschuwen tegen overmatig en overbodig gebruik van van geneesmiddelen, alleen al omdat er geen onschuldige genees middelen zijn", aldus mevrouw professor Van Arkel gisteren in Amsterdam. Zij sprak als directeur van het Laboratorium voor artsenij bereidkunde van de universiteit van Amsterdam ter gelegen heid van de 329-ste dies natalis van de universiteit. Het aantal geneesmiddelen is de laatste jaren onrustbarend gestegen, zei mevrouw Van Arkel. Ook het gebruik is enorm toegenomen. Het geneesmiddel is tot de dagelijkse consumptie gaan behoren. Het ge bruik van pijnstillende en kalmeren de middelen stijgt met de dag. Voor velen is rust en slaap in deze tijd niet meer een natuurlijke zaak. In een land als Denemarken met vier-en-half miljoen inwoners wor den per maand een miljoen kal merende tabletten gebruikt. Daar naast komt nog het toenemende gebruik van stoffen, die de mens moeten beschermen tegen ziekten en die soms een gevaar zijn. Ook wees prof. Van Arkel op de toepassing van moderne geneesmidde len buiten het medische vlak: het in jecteren van slachtvee met kalmerende middelen voor een rustig vervoer, het gebruik van stoffen om de groei te bevorderen, enz. „Ik geloof dat ik alleen nog de soep kip kan aanbevelen, want die vindt men niet de moeite waard om er veel aan te knoeien." Ook in de toevoeging van stoffen aan het veevoer waarbij de mens on gemerkt geneesmiddelen worden toe gediend. schuilt een niet te onder schatten gevaar voor de volksgezond heid. Voorts maakt de cosmetische indus trie gebruik van geneesmiddelen, soms zelfs waar van een patiënt geen sprake is. Dit geldt in nog sterker mate voor het door juristen wel verdedigde ge bruik van psycho-farmaca om aan bewijsmateriaal te komen. Ook bij het doelbewust gebruik van middelen ter genezing blijken vele moeilijkheden te zijn. Tienduizenden geneesmiddelen en combinaties van geneesmiddelen zijn de laatste jaren met veel fanfare op de markt ge bracht. De stroom gaat nog steeds door. Voor de medicus is het haast ondoen lijk om een verantwoorde keus te maken. Hij zal moeten oppassen dat hij niet de dupe wordt van de genees middelenreclame Hij wordt gemakke lijk in de war gebracht door nieuwe namen voor reeas bekende enkel voudige stoffen of combinaties en hy merkt dikwijls niet dat de samenstel ling van zogenaamde uitgebalanceerde mengsels van geneesmiddelen geruis loos wordt gewijzigd en dat de samen stelling soms anders is dan op het eti ket staat vermeld. De goede farmaceutische industrieën hebben hun controle in de laboratoria, maar de ervaring heeft volgens prof. Van Arkel geleerd dat de meest bona fide groothandel fouten maakt. Een systematische controle is noodzakelijk. Zolang er in Nederland geen ver plichte registratie en verplicht onder zoek van de „specialité's" wordt geëist, en zolang vele hoofdbestanddelen van dit soort middelen niet in „bulk" ver krijgbaar zijn, kan een apotheker praktisch gezien niet voldoen aan zijn verantwoordelijkheid voor het genees middel. Gelukkig, aldus prof. Van Arkel ten slotte, neemt in Nederland de recep tuur nog een belangrijke plaats in, zodat de apotheker met de raadpleging van de gepubliceerde voorschriften en de beschreven stoffen, hierbij wel garant kan zijn voor wat hij aflevert. Einde skivakantie Eigen nieuwsdienst SOESTDIJK Koningin Juliana, haar man en haar dochters Irene en Marijke zijn gisteravond op paleis Soestdijk teruggekomen van een wintersportvakantie in Lech am Arl- berg. Zij waren vandaar gistermorgen per trein naar Zürich vertrokken, waar de regeringsfriendship op hen wacht te. De avond voor het vertrek uit Lech am Arlberg hebben ski-instructeurs een fakkeloptocht gehouden op de Schwedenkopf. de geliefde skibaan van koningin Juliana. Prins Bernhard en orinses Irene maakten deel uit van de vijftig skiërs die met hun fak kels .n een lange kronkelende lijn af daalden. Prinses Margriet heeft haar ouders en haar zusters niet meer gezien op Soestdijk. Zij was gistermorgen ver trokken voor een verblijf van drie weken in Zwitserland, om weer hele maal te herstellen van de ziekte van Pfeiffer. HAVANNA (A.P.). Cuba is bezig zich koortsachtig voor te bereiden op wat Fidel Castro noemt „een aanval uit het Noorden." Cubaanse troepen heb ben hun tenten opgeslagen bij de haven van Havanna en het semi-officiële blad Revolucior maakt melding van de aan komst van een Amerikaans vliegdek schep bij de militaire basis Guantana- mo. die de Amerikanen nog steeds op Cuba bezitten. Het vliegdekschip. waarop het blad doelt, is waarschijnlijk de 45.000 ton me tende Franklin D. Roosevelt, die met andere schepen de jaarlijkse oefeningen in de Caraibische Zee is begonnen, waaraan ook Nederlandse en Britse schepen deelnemen. WASTSTMlMWtl IHSmeTUWlWHlHKAST T EOPOLDSTAD (Reuter, AP). -*-J Loemoembagezinde troe pen zijn uit de Oostprovincie van Congo, waar de afgezette Congolese vice-premier, Gizenga, zich onlangs uitriep als premier, of uit de provincie Kivoe, door gedrongen in het noorden van de afgescheiden provincie Katanga, aldus berichten die gisteren de vertegenwoordiging van de Ver enigde Naties bereikten. De invallers zouden goed zijn ont vangen door de bevolking, die pre mier Tsjomlbe van Katanga weigert te erkennen. Als eerste maatregel tegen de in vallers is de invoering afgekondigd van het nieuwe geld van Katanga. Tsjomlbe hoopt daarmee te bereiken dat de binnengevallen troepen, die het tot nu toe nog gangbare Congolese geld niet meer kunnen gebruiken, in financiële moeilijkheden zullen komen. De nieuwe bankbiljetten van Katan ga zijn gedrukt in Engeland en Zwit serland. Zij dragen de beeltenis van premier Tsjombe. De waarde van het geld is gelijk gebleven. De Katan- gaanse franc is evenveel waard als de Congolese. Er is vermoedelijk in eerste instantie tussen de anderhalf en twee miljard francs nieuw geld in omloop gebracht in Katanga. Een derde daarvan is gedekt door de te goeden van Ka,tanga in het buitenland. De 'binnengevallen troepen zijn vol gens een zegsman van de Verenigde Naties gesignaleerd bij Manono, op on geveer 230 kilometer van de grens van de Oostprovincie. De zegsman wilde zich niet uitlaten over vragen over eventueel optreden van daar gestatio neerde Nigeriaanse eenheden van het internationale politieleger. Deze nieuwe situatie is zowel voor premier Tsjombe als voor kolonel Molboetoe onplezierig. Vandaar ook het vermoeden dat de afgezant van Moboetoe, die in Elizabethstad over leg pleegt met de regering van Ka- tanga, opdracht heeft Tsjombe te be wegen samen met Moboetoe militair op te treden tegen de twee provincies die op de hand van Loemoemba zijn, de Oostprovincie en de provincie Ki voe. Ook de besprekingen die Moboe toe gisteren hield met de officieren van zijn staf zouden daarmee ver band houden. Justin Bomboko, de minister van 'buitenlandse zaken in de regering- Ileo, reageerde gisteren op het rapport van de Verenigde Naties over de toe stand in het oostelijke deel van Congo met scherpe kritiek op de volkerenor ganisatie. Gereserveerd Bom/boko deelde Dayal, de verte genwoordiger van de volkerenorganisa tie, mee dat de regering-Ileo een ge reserveerde houding zal aannemen totdat zij een verklaring heeüt ontvan gen over het gebrek aan optreden van de Verenigde Naties in bepaalde gevallen. Met het Pekineesje van prinses Astrid van Noorwegen is Johan Martin Ferner al goede maatjes. U ziet het dier hier lonken naar de toekomstige echtgenoot van de prinses tijdens een bezoek van Ferner aan het Noorse koninklijke paleis in Oslo. Prinses Astrid en Ferner, een zakenman, gaan donderdag trouwen. ROTTERDAM. De Koninklijke Pa ketvaartmaatschappij te Amsterdam heeft Boele's scheepswerven en machi nefabriek N.V. te Bolnes opdracht gege ven voor de bouw van een vrachtschip van 14.500 ton. Het wordt het grootste schip van de vloot van de K.P.M. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Omstreeks kwart over vijf gistermiddag is een Nederlandse straaljager van het type F 84 Thunder- streak op een oefen vlucht boven West- Duitsland in moeilijkheden geraakt en bij Bremerhaven in de monding van de Weser gestort. De piloot, de eerste lui tenant Th. Groothof uit Eindhoven, redde zich met de schietstoel. Hij werd licht gewond. Hij is in een Duits ziekenhuis opge nomen. Het wrak van de straaljager was gisteravond nog niet gevonden. Het vliegtuig was afkomstig van de vliegbasis Volkel. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I 4 geneesmiddelen, elk alzonderlijk al weieldbeioemd. Tezamen in één labiel verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nég krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen falen! Tegen oijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maan, want die wordt beschermd door het bestanddeel Cheiai 20 tabl. 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. 13.60 Van onze correspondent T ONDEN Acht maanden heeft het onderzoek geduurd in de zaak van de vijf mensen die tijdens het weekeinde in en bij Londen zijn gearresteerd, verdacht van spionage. Voor wie het vijftal heeft gewerkt is nog niet onthuld. Alleen is be kend gemaakt dat een etablissement van de marine, waar wordt gewerkt aan hoogst geheime projecten, tot het werkterrein van de spionnen be hoorde. Gisteren zijn de vijf mensen officieel in staat van beschuldiging gesteld. Drie van hen hebben de Canadese na tionaliteit: het echtpaar Kroger en de 37-jarige Gordon Lonsdale, directeur van een onderneming in Londen. Twee gearresteerden werkten als burgeremployé's op de marinebasis te Portland. Dat zijn Henry Houghton (55) en Ethel Elizabeth Gee, die 46 jaar oud is. Zij werkten op het bureau van de betaalmeester. De acte van beschuldiging vermeldt dat het vijftal tussen juni 1960 en het begin van dit jaar zich samen met an deren heeft schuldig gemaakt aan ac tiviteiten die in strijd zijn met de „wet op officiële geheimen". Zij hebben met name inbreuk gemaakt op een bepa ling van deze wet die betrekking heeft op het maken van tekeningen en foto's en het vergaren van inlichtingen die van nut zouden kunnen zijn voor een vijandelijke mogendheid. Na het maandenlange onderzoek sloeg Scotland Yard eindelijk zaterdag toe. Toen arriveerden Houghton en juf frouw Gee per trein in Londen. Per auto kwam Lonsdale even later bij het station aan. De politie zag dat Lons dale een pakje van juffrouw Gee kreeg. Meteen greep de politie in. Ter plaatse werd het drietal in arrest gesteld. Enkele uren later werd het echtpaar Kroger in Ruislip gearresteerd, waar (|it woont. De 50-jarige Peter Kroger s eigenaar van een boekwinkel in Soho. c bekende Londense wijk waar veel Jüitenlanders wonen en werken en waar het wemelt van amusements- en eetgelegenheden. De politie interesseert zich zeer voor de man die dikwijls weekeinden bij de Krogers doorbracht en vooral kwam op de eerste zaterdag van elke maand. Kroger weigerde te zeggen wie dat is en ook zijn vrouw Helen zweeg. Het huis van de familie Kroger is grondig onderzocht. Aan het onderzoek naar deze spiona- gezaak is o.a. deelgenomen door poli tiefunctionarissen die destijds Klaus Fuchs ontmaskerden. Fuchs heeft spio nage op het gebied van atoomgeheimen verricht. Niet alleen Scotland Yard, maar ook de contraspionagedienst van de Admi raliteit heeft aan het onderzoek mee gewerkt. Een groot aantal adressen is maanden lang door de politie in de gaten gehou den. Voortdurend keken agenten door verrekijkers naar een kantoor in Soho dat onder verdenking stond. Zij hadden post gevat op de zolder van een café ertegenover. Voordat zaterdag tot arrestaties werd besloten was eerst op hoog niveau in Scotland Yard een bespreking gehou den. Daar werd toen eindelijk het be vel gegeven, tot actie over te gaan en het spionagecomplot op te rollen. Men verwacht dat de gerechtelijke behande ling van deze zaak al over veertien dagen begint. DEN HAAG. In Den Haag zijn in de eerste week van dit jaar al twee gevallen van straatroof gemeld. Vorig jaar waren er veertig en in geen van die gevallen heeft de Haag se politie de daders kunnen vinden. Het zijn steeds jongens op bromfiet sen, die wielrijdsters haar tas ontruk ken. Vorige week hadden zij weinig succes, want de gestolen tassen be vatten geen geld. ADVIES VAN K.A.B.: Daar was bijvoorbeeld de kwestie van het ontvoeren van vijf provinciale functionarissen uit Boekavoe, de hoofd stad van Kivoe, door opstandige een heden van het Congolese leger naar Stanleystad, de hoofdstad van de Oost- provincie en het uitblijven van pogin gen van de Verenigde Naties, de vrij lating van die mensen te bewerkstel ligen. Verder noemde Bomboko het dul den door de Verenigde Naties van een landing van een Iljoesjin van de Verenigde Arabische Republiek op het vliegveld van Lisala. VAASA, Finland (AP) De politie van de Finse stad Vaasa beweert, dat de piloot en de co-piloot van het Finse lijn- toestel, dat op 3 januari in Vaasa is neer gestort, in de nacht voor de vlucht aan een drinkpartij hebben deelgenomen. Bij de ramp kwamen. 25 mensen om het le ven. Volgens het politierapport hebben de 39-jarige piloot Lasse Hattinen en zijn 25-jarige co-piloot Veikko Halme de avond voor hun vlucht in een restaurant alcoholische dranken gebruikt. Toen zou den zij het drinken hebben voortgezet in hun hotelkamer en, zo zegt de politie, tenslotte zijn zij naar het huis van een ambtenaar getogen, die de gehele avond in hun gezelschap was geweest, om daar nog meer te drinken. Zonder te hebben geslapen, waren de piloten volgens het politierapport toen per auto naar het vliegveld gebracht. Zij stegen zestien mi nuten te laat op. Eigen nieuwsdienst UTRECHT Na het C.N.V. heeft nu ook de K.A.B. de staf gebroken over de staking in België, die volgens haar weinig of niets te maken heeft met een werkstaking in de normale zin van het woord en een zuiver politieke staking blijkt te zijn. Uit verschillende berichten heeft de katholieke vakbond afgeleid dat mo gelijk hier en daar in ons land zal worden getracht steun te vragen voor deze staking. Zij verklaart daarom nadrukkelijk dat zij werkstakingen met een politiek doel steeds heeft veroor deeld en nog veroordeelt. Door stakingen als deze wordt de democratie die in een beschaafde staat moet functioneren in het belang van alle burgers, volkomen ondergraven, aldus het dagelijks bestuur van de K.A.B. Het adviseert de leden zich van elke steun aan de Belgische actie te onthouden. Van onze correspondent DORDRECHT „Wat voor onzin is dat?" Met die woorden reageerde de vrouw van de heer W. van der Hilst, eigenaar van een sigarenwinkel en post agentschap in Dordrecht, toen zij gister ochtend in de winkel tegenover een ro ver kwam te staan. Deze, een jongeman met een rode doek voor zijn gezicht, eiste terwijl hij drei gende gebaren maakte met een voorwerp dat op een pistool leek, geld. De veront waardigde repliek van de vrouw onthuts te de man zo, dat hij snel de winkel uit rende. Advertentie Van onze correspondent BONN Aan de vooravond van de aankomst van de Engelse minis ter van luchtvaart, Peter Thorney- croft, gaf men gisteren in officiële Westduitse kringen uitdrukking aan optimistische verwachtingen over de uitvoering van plannen voor lance ring van Europese kunstmanen. Aan die verwachtingen koppelde men echter speculaties over de grote in dustriële belangen van West-Duitsland bij uitvoering van plannen voor Euro pese produktie van een groot passa giersvliegtuig met straalaandrijving. Het laat zich dan ook aanzien dat West-Duitsland de Engelse minister vandaag zal gaan vragen welke „prijs" Engeland in industrieel opzicht wil be talen voor deelneming van West-Duits land aan het Europese kunstmaan- project. Van de uitvoering van dat project immers hangt het voortbe staan van het voornaamste produkt van de Engelse raketten-industrie die te gelijk de vliegtuig- en vliegtuigmo torenindustrie is af. Dat produkt is de Blue Streak, die zal moeten dienen als eerste trap van een Europese kunst maanraket. Zekerheid Van de elf landen die aan het einde van het vorige jaar te Meyrin bij Ge- nève confereerden over oprichting van een Europees ruimtevaartorgaan heeft alleen West-Duitsland zich de onder tekening van de overeenkomst die daar werd gesloten voorbehouden. De bondsregering, zo werd gisteren duidelijk, wil wel met de tien andere Europese landen per kunstmaan de wereldruimte ingaan, indien zij de ze kerheid krijgt dat de Westduitse in dustrie daar wel bij zal varen. Van daar haar streven naar koppeling van dat projekt aan een projekt dat ge richt is op bundeling van de krachten van de Westeuropese vliegtuigindus trieën in de produktie van een groot straalvliegtuig. Daarbij moet volgens Bonn voorop staan een gemeenschappelijk Europees streven de technische achterstand op de Verenigde Staten weg te werken. Komt het niet zover dat ook de West duitse industrie die achterstand te niet kan doen, doordat bijvoorbeeld Frank rijk en Engeland niet bereid zijn hun technische kennis in de „gemeenschap pelijke pot" te doen, dan zal West-Duits land zich liever afzijdig houden en gaan streven naar samenwerking met de Verenigde Staten. T ouwtrekken Aangezien het gaat om projekten die in de komende jaren miljarden zouden kunnen opslokken komt het Engels— Westduitse overleg neer op industrieel touwtrekken op zeer grote schaal. Touw trekken dat, indien Engeland de West duitse prijs wil betalen of een voor beide partijen aanvaardbaar compromis uit de bus komt, kan leiden tot een grotere mate van economische samen werking tussen Engeland en de landen van het vasteland. Thorneycroft gaat over het kunst- maanprojekt in de komende dagen ook verder onderhandelen in Kopenhagen, Stockholm, Oslo, Bern en enige andere Europese hoofdsteden. Advertentie En voorgoed. Bij het eerste kuchje een lepel Abdijsiroop (Akker-Siroop). De 23 genezende bestanddelen voor« komen een hoop narigheid. LONDEN. Voor de tweede keer na het einde van de oorlog hebben Groot-Britanniië en de Sow- jetunie een cultureel verdrag geslo ten. Het werd gisteren in Moskou ondertekend. Op grond van het verdrag dat een looptijd heeft van twee jaar, zullen beide landen films, toneelspe lers, artsen en andere deskundigen uitwisselen, alsmede sportlieden en studenten. Overeengekomen werd dat het Brit se Royal Ballet nog dit jaar enkele voorstellingen zal geven in Moskou. Dit jaar komt er in de Russische hoofdstad een Brits muziekfestival. Volgend jaar wordt in Engeland een festival van Russische muziek gehou den. Verder kregen de Britten de toe stemming voor het verspreiden van een in het Russisch gedrukt tijd schrift over Engeland. Maar de Rus sen wilden geen toestemming verlenen voor de vrije verkoop van Britse kran ten en andere tijdschriften in de kios ken in de Sowjetunie. Op dit punt blijft alles bij het oude: alleen de communistische Daily Work er mag in de Sowjetunie worden ver kocht. Een andere tegenslag was dat de Kussen blijven doorgaan met het sto ren van uitzendingen van de BBC in de Russische taal. Althans voor zover het „agressieve uitzendingen" be- treft. Zeventien procent van de uit zendingen vanuit Lond naar de Sow jetunie wordt op het ogenblik gestoord. DEN HAAG. In Den Haag zijn twee bouwvakarbeiders overleden die a?bIe1dsoWnege1lukkean.r Werde" geWOnd bij j.S'sSW timmerman K. J. van hgd een .val gemaakt van ze ven meter hoogte in het nieuwe gebouw van de staatsdrukkerij. s De 59-jarige betonarbeider A. Pronk was gewond toen een betonmolen, die hij schoon maakte, begon te draaien.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5