SCHUMAN: maaki doelpunten in alle standen.. 64 ruitige dambord: ideaal voor de jeugd WINTERZEILEN IS IN ONS LAND HARDE NOODZAAK B Neemt Italië Davisbeker mee naar Europa JONGSTE TELG, VAS 2, ONGESLAGEN AAN KOP \m: Zaterdag 24 december 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 14 Bescheidener Jaren Studie F Best Hard trainen Kleine kans tegen Australië Schöppner wil met Moore titelduel Schip huizen De enige TARIEF DAGGELD WEER VERHOOGD VEROORDEELD WEGENS SMAADSCHRIFT SAMEN met zijn vrouw en zoontje woont hij in een van de moderne flats te Almelo.- Schuman, middenvoor van de eerste divisieclub Heracles. Degene die hem thuis bezoekt wordt gastvrij ontvangen. Het jonge echtpaar praat met graagte over de sport en over voetbal in het bijzonder. MEVROUW SCHUMAN is wel een beetje trots op haar echtgenoot: en terecht: Op het ogenblik prijkt zijn naam bovenaan de ranglijst van topscorers in het betaalde voetbal. Het lijkt er op dat de geschiedenis van enkele jaren terug zich zal herhalen Van een onzer verslaggevers ij een scherpschutter. Hij maakt doelpunten aan de lopende band. Hij heeft er in de eerste divisie B reeds zoveel gefabriceerd, dat hij op dit ogenblik topscorer is in het betaalde voetbal. In januari wordt hij 27. Sinds 1957 speelt hij voor het Almelose Hera cles. Zijn wapenfeiten zijn indrukwekkend. In het seizoen 1957'58, toen zijn club promoveerde naar de eerste divisie, maakte hij 43 van de 85 doelpunten. Dat werd door niemand in het betaalde voetbal geëvenaard. TT ET volgende seizoen deed hij ri .net bescheidener: „slechts" 23 treffers. In de periode 1959'60 kwam hij pas in de tweede helft van de com petitie goed op schot. Hij maakte in dat seizoen 28 doelpunten en werd daardoor topscorer van beide eerste divisies. Alleen H. Groot van Ajax bleek hem te hebben overtroffen. Nu, halverwege het huidige sei zoen, staat Schuman opnieuw geno teerd als produktiefste speler van de betaalde sector. Hij schoot reeds 24 maal raak; 24 keeren dan te bedenken, dat de competitie nog in volle gang is. Waarin schuilt het geheim van deze rustige ogenschijnlijk oubolli ge jongen, die zo vriendelijk la chend een ieder te woord staat? Welke krachten werken samen om hem niet een keer maar tel kenmale te zien verschijnen op do lijst van topscorers? Wie is deze Schuman? HIJ heeft jarenlang Zwolle ge- woond. Toen hij zeven was. mocht hij lid worden van PEC. Na korte tijd werd hij in het doel gezet. Het juniorenelf tal, waarin hij speelde, was sterk en de kleine Schuman verveelde zich stier lijk. Hij wilde het veld in. Men gaf hem toen hij elf was een kans in de achterhoede van een ander junio renteam. Het ging formidabel. Hij trapte prompt een bal in eigen doel en werd niet meer als achterspeler op gesteld. Er waren nog andere mogelijkhe den. In de voorhoede kreeg hij een nieuwe kans. De grote kans. Hij merk te, dat het ging. Hij ontdekte, dat hij doelpunten kon maken. Veel doelpun ten. Het team, waarin hij toen speel de, won. mede dank zij hem, vaak met cijfers die er zijn mochten; 250 was zelfs eenmaal de uitslag. Toen hij dertien was, nam hij in één seizoen 89 van de 127 treffers voor zijn rekening. De tijd draaide verder. Op veertienjarige leeftijd speelde hij reeds in het elftal van de A-junio ren. Twee jaren later drong hij door tot het seniorenteam van PEC. Er volgden successen van formaat. Twee keer werden de amateur Schuman en zijn tien clubgenoten kampioen in de tweede klasse. In die periode kwam de scherp schutter van de Zwolse club enkele malen uit in de oostelijke jeugdploeg, één keer in het Nederlandse jeugdelf- tal en later in het oostelijk team. In 1955 ging zijn vereniging, na het kampioenschap, automatisch over naar het betaalde voetbal. de achter hem liggende jaren had Schuman zijn studie niet ver waarloosd. In 1954 behaalde hij het einddiploma van de Middelbare Han delsschool. Hij wist zijn werk en studie won derwel te combineren. Nog een ja ar voetbalde hij bij PEC. Daarna ver- liet hij Zwolle en reisde met zijn vrouw (ze waren nog maar pas ge- I trouwdj naar Duitsland. Tijdens een vriendschappelijke wedstrijd in de buurt van Munster had men daar gezien hóé de blonde Schuman ze ven maal scoorde. Dat werd niet vergeten. De club uit de oberliga Preussen Münster bood hem een contract aan. Schuman bleef een jaar in Duits land. Hij kon best met zijn collega's opschieten maar vond de trainer te autoritair, te militair in zijn doen en laten. Zoiets ligt de jongen uit Zwolle niet. Hij ging weer naar Nederland. He racles had al naar hem geïnformeerd en de weg terug werd ondernomen. Hij heeft er geen spijt van. „TTET is hier best", zegt hij „Zo- H.wel mijn werk op de administra tie-afdeling van de firma Palthe als de vereniging Heracles bevallen mij. De geest in ons elftal is opperbest. Niemand zal een schot wagen als iemand anders een betere kans heeft. Aan onze oefenmeester, Keeping, die vroeger ook Real Madrid heeft ge traind. danken wij bijzonder veel. Hij leert ons een team te zijn dat tot de laatste minuut in goede harmonie blijft vechten voor de overwinning. Zoals bekend, staan Blauw Wit en Heracles boven aan de ranglijst van de eerste divisie B. Wie de langste adem zal hebben? Het is moeilijk daar nu al een antwoord op te geven. Ze ker is, dat ons elftal het van de vaor- hoede moet hebben. Men vraagt mij vaak hoe ik het klaar speel, elk jaar opnieuw zoveel doelpunten te maken. Hier is het ant woord: je moet iets durven in het veld....: het is niet altijd even een voudig om een bal, die je toegespeeld krijgt, direct op het doel te richten. Je loopt de kans dat je naast schiet èn het risico dat het publiek je uit lacht. De mogelijkheid bestaat echter ook dat het schot wel goed is gericht, dat een doelpunt wordt gemaakt Dat is een gedeelte van mijn ge heim: Niet bang zijn schieten uit alle standen, zorgen dat je zowel je linker- als rechterbeen kunt gebruiken. EN verder, ach verder moet een voetbalspeler, die tvat wil berei ken, hard trainen om in vorm te blijven. Hij zal uren nloeten opofferen om te zorgen dat hij ,,bij" blijft. Wat mij betreft: op de trainings avonden geef ik me voor 100 pet. Sinds 1957 heb ik niet meer in een vertegenwoordigend elftal gespeeld. Misschien wordt dat nog anders. In elk geval zorg ik er wèl voor j dat het onderdeel ..schieten" tijdens de training niet wordt verwaarloosd. Dat mag ook niet. Daar hangt te veel van af. v .y y Y- N v:f ys - Y Y Y K". ;,s V. Vv? V Sclniman, zwevend tussen hemel en aarde, tijdens een wedstrijd dit seizoen tegen 't Gooi Eigen nieuwsdienst zo niet alles draaien. Pietrangeli heeft een veel constantere vorm en bij hem zal het vooral de vraag zijn of zijn door dachte manoeuvrespel al of niet ont regeld zal worden door de services en de vaart; de twee voornaamste elemen ten van het simpele en open, doch sterke spel van de Australiër Fraser. Op de be- cvnvpv vi oa on oö faaamde returns van de Italiaan zal het SYDNEY Ij al op ~b, 47 en 4ö vooral aankomen. Tegen de beweeglijke december na de sensationele door- j Australiër Laver kan het een wissel breking van het overwicht van het vallige guerilla worden. Amerikaanse tennis ook het aureool En dan blijft er met het dubbelspei van onoverwinnelijkheid van.. «Cals een belangrijke kans voor de Italia- Australische spel een klap krijgennell? jiet vraagpunt van de onberekenbare Tussen alle vormen van Kerstviering Sirola. Indien hij op dreef is. zijn ser- door zal dit de vraag zijn, die over vice en zijn slagen „voelt", dan kan hij de gehele wereld in tenniskringen zal zéér sterk zijn. worden gesteld. Voor het eerst na Nuchter bekeken hebben de Italianen 40 jaren (1919 Engeland) zal een Europese ploeg (Italië) trachten de Davisbeker aan de bezitter in dit geval Australië te ontnemen. Zes maal reeds heeft Italië als win naar van de Europese zone de strijd aan gebonden tegen de winnaar van de Ame rikaanse zone (twee maal Australië, viermaal Amerika) om een plaats te be vechten in de eindstrijd. Wat Cucelli en Del Bello in de eerste twee keren nietbokskampioen bereikten, lukte Pietrangeli en Sirola smds 1955 evenmin. Verder dan een score van 14 kwam geen der Italiaanse teams in die interzonefinales. Maar nu. een paar weken geleden, is het na 0—2 op grandiose wijze 3—2 ge worden. Een wat al te zelfbewuste Ame rikaanse ploeg, minder sterk overigens dan vorige ploegen, werd voor het eerst na 1937 uit de challengeround gehouden. De geschiedenis van de Fransen in de periode 19241927 herhaalde zich. Op het kantje is de zege van Pietran geli en Sirola op Mackay. Buchholz en McKinley geweest. Wisselvallige facto ren hebben er een belangrijke rol in ge speeld, aan beide zijden. een kleine kans. De internationale ten niswereld wacht in spanning af het halfzwaargewicht, de Duitser Schöppner, heeft de Ameri kaan Moore, die buiten Amerika nog wel, maar in de meeste Amerikaanse staten niet meer als wereldkampioen wordt erkend, uitgedaagd voor een titel gevecht. Vorm Sirola In de komende strijd zal, evenals tegen Amerika, om de vorm van Sirola veel, Voor de derde divisie van de Engelse league werd gisteren de voetbalwed strijd Newport CColchester U ge speeld. Newport won met 32. De Nederlandse interacedemiale skikampioenschappen 1961 zullen van 2225 januari op de Tauplitz Alm in Stiermarken (Oostenrijk) worden ge houden. Van onze zeilmedewerker DE sportliefhebber, die zich 's maandagsmorgens gretig verdiept in de voetbalverslagen en reportages van andere wintersporten zal zich in de toekomst wellicht menigmaal de ogen uitwrijven als hij artikelen leest over zeilwedstrijden in het hartje van de winter. Velen zullen wellicht hun schou ders ophalen en verder gaan met Feyenoord en MVV. Zeilen is toch een echte zomersport? ALS DE nationale kampioen- schappen achter de rug zijn, gaan in oktober de jachten in de winterberging. Dan hebben de zei lers rustig de gelegenheid hun schip op te knappen voor het vol gende seizoen. Wordt nu met de ze normale gang van zaken ge broken? De moderne wedstrijdschepen zo als de Finnjollen, de schepen in de Flying Dutchman- en Flying Junior klasse maar ook vele Valken en 16 m2 jachten komen in de zomer alleen maar tijdens de wedstrijden op het water. Zij worden naar het wedstrijdwater over de weg ver voerd op een trailer achter de auto. Na de race gaan ze direct wger op de wagen. Een wedstrijdzeiler kan dus zonder bezwaar zijn jacht ook 's winters gebruiken, want het hele spul staat kant en klaar ergens in een garage of loods. TN FRIESLAND zijn bijv. zeer 1 goed ingerichte schiphuizen, waar de Valken en 16 m2 jachten het ge hele jaar ondergebracht zijn. De schepen worden door middel van een stel. eenvoudige takels uit het water gelicht. De eigenaar, die het op een mooie winterdag in zijn hoofd haalt te gaan zeilen, gaat naar zijn schip huis, viert zijn takels en zijn jacht ligt in het water, klaar om uit te varen. Door deze ontwikkeling werd er in de winter zo hier en daar nog wel eens gevaren, hetzij voor genoegen, hetzij voor training. Maar in Noord-Amerika en Enge land bijvoorbeeld, is zeilen in de winter een heel normale zaak. De eerste winterrace dateert van Nieuw jaarsdag 1932. Sinds die bitterkoude winderige 1-ste januari van 1932 in New York is men vooral in Ameri ka het winterzeilen enthousiast gaan beoefenen. In Nederland houdt de Valkenclub Jacoba van Beieren reeds geduren de een aantal jaren omstreeks Kerstmis een Valkenwedstrijd om de Zilveren Schaats, waaraan een groot aantal Valken deelneemt. De wed strijd wordt- gehouden op het Pik meer bij Grouw. Opname van Valken tijdens een wedstrijd om de Zilveren Schaats. Een grauwe lucht, ge bolde zeilende bemanning goed ingepakt tegen de kiltede ware entourage door P. Roozenburg ABA Sy leerde als jongen dammen door in het zand een bord van 64 velden te trekken. Ditzelfde gebruik is in Afrika zeer sterk verbreid en wordt zelfs aangetroffen bij de nomadenstammen, die de woes tijn doorkruisen. Dat Baba Sy en zijn landgenoten het bord an dersom plegen le leggen, dus met de lange lijn aan de rechterhand, is een merkwaardige bijzonder heid. Van de oud-wereldkampioen Koeperman weten we, dat hij pas in 1953 in het Charkover Oe- fentornooi de overgang van de 64 naar de 100 velden maakte; kort daarvoor had de oud-wereldkam pioen Deslauriers een stap terug gedaan door .van 144 naar 100 ruiten om te schakelen. Weinigen zullen mij geloven, wan neer ik vertel als achtjarige jonge ling mijn eerste lessen te hebben ge leerd uit een Duits boekje, ook al op de 64 ruiten. Eén reglement ZOALS bekend, is er onder het vaan van de FMJD (Fédération Inter nationale du Jeu de Dames) één inter nationaal spel: het spel op de 100 rui ten met één uniform reglement. Ik ondersteun van ganser harte iedere actie, die tot verdere aanvaarding van het internationale damspel leidt. Niette min ben ik er nog allerminst van over tuigd, dat de rol van het 64 ruitige bord uitgespeeld is. Integendeel; om paedagogische rede nen zie ik voor dit spel in de toekomst een nieuwe funktie. Gespeeld volgens de internationale regels biedt dit spel m.i. veel meer kans om de jeugd reeds op zeer jonge leeftijd voor zich te winnen dan zijn „grote broer". Door zijn afmetingen spreekt het gemakke lijker aan en is de overgang van doel loos geschuif naar een overwogen krijgskunde veel sneller en veel con creter bereikbaar dan op het 100- ruitige bord. MIJN kritici vallen en zullen mij alweer aan- vragen, of ik de klok 100 jaar terug wens te zetten en de eenheid in gevaar wil brengen. Hun antwoord ik: neem twee doorsneegroe- pen van twintig jongens van acht jaar. Leid de ene groep op volgens de „klas sieke" methode en de andere volgens het door mij aangetipte opleidings systeem. Herhaal dit experiment zowel met jongere als met oudere leeftijds groepen. Zelf ben ik ervan overtuigd dat langs deze weg van de geleidelijk heid de thans nog vaak schrijnende afstand tussen de massa huisdam mers en de georganiseerde wed strijdspelers wegvalt en op de duur zal plaats maken voor een gemak kelijker toestroming van nieuw bloed. Ter bepeinzing fOT nu toe was dit de enige geor ganiseerde winterzeilwedstrijd. Dat is dit jaar echter veranderd. Onder leiding van de promotor van de Flying Juniorklasse, de heer Coen Gulcher, zal op de Loos- drechtse Plassen een aantal races worden gevaren. Bovendien hield de actieve 16 m2 klas se-organisa tie, eveneens op Loosdrecht, ook al een midwiriterwedstrijd, waarvoor het enthousiasme groot was. Winterzeilen heeft een aparte be koring. De zeiler ziet de plassen in hun verlatenheid, in een geheel an der kleed gehuld dan in de zomer. Men is alleen op het water, alleen in de mist en in de bittere kou. Het buiswater bevriest op het dek en de natte schoten worden ijzige harde stangen in de verkleumde handen. Zeker in deze dagen meen ik u enkele standen ter bepeinzing van een eventueel vreedzaam samenleven te mogen aanbieden. Allereerst dan twee meesterstukjes, die de geniale onvergetelijke Weiss ons heeft nagelaten. 1. Wit: 3 schijven op: 253445. Zw.: 2 schijven op: 1524. Wit speelt en wint. Deze stand biedt blijkens mijn ondervindingen de be ginneling nog heel wat zorgen en ver rassingen. In de volgende transcriptie herkent men de onverkorte ontleding op het 64-ruiten-bord. 2. Wit: 1 dam op 14, 2 schijven op 20—43. Zw.: 4 schijven op 5102933. Wit speelt en wint. Dezelfde stelling op het kleine bord overgezet lukt niet in de onverkorte vorm. Verkort weergegeven krijgen we: g m>/. HH| De oplossingen vindt u in het Oude- jaarsnummer omdat wij u gaarne de gelegenheid laten, deze zelf. tijdens, naar ik hoop prettige Kerstdagen, te zoeken. AMSTERDAM De rente voor dag geld is voor de tweede maal binnen twee dagen verhoogd. Nadat woensdag het tarief van 1 tot IV4 werd verhoogd, werd het gisteren gebracht van IY4 tot IV2 Oorzaak hiervan is de toene mende geldcirculatie, die haar schaduw werpt op de positie van de geldmarkt. Voor degenen, die dagelijks met deze markt te maken hebben, kwam de nieuwe verhoging van de rente niet als een ver rassing. Het wordt zelfs niet uitgesloten geacht, dat volgende week, dus tegen het eind van de maand, het tarief verder zal worden verhoogd. Caterpillar Tractor verdiende in de .eerste elf maanden van dit jaar 39,6 1 (v.j. 44,1) miljoen of S 1,43 1,60) per aandeel. De omzet liep terug van 693,4 miljoen tot 670,3 miljoen. DE SPANNING van evenwel doet alles de wedstrijd vergeten. Het wordt een sport voor harde kerels, die voor de koude niet opzij gaan. Wie eenmaal de charme van het DEN BOSCH (ANP) De rechtbank in Den Bosch heeft in de civiele pro cedure. aanhangig gemaakt door de Ne derlandse stayerkampioen bij de be roepswielrenners Wierstra en diens gangmaker Van Ingelghem tegen de sportjournalist F. van G., laatstgenoem de wegens smaadschrift veroordeeld tot betaling van 750 aan Wierstra en Van Ingelghem elk. Bovendien heeft de rechtbank bevolen, dat het vonnis op alle banen in Nederland en een aantal in het vonnis genoemde banen in het buitenland op kosten van de veroordeel de zal worden aangeplakt. Voorts is de heer Van G. veroordeeld tot betaling van de proceskosten, be groot op ongeveer 500. De rechtbank heeft in het vonnis niet aangenomen, dat de sportjournalist heeft gehandeld in het openbaar belang. Hij is daarom niet toegelaten tot het leveren van het bewijs. winterzeilen ondervonden heeft, is voor deze vorm van watersport vol ledig gewonnen. Bovendien vinden de wedstrijdzeilers de gelegenheid hun conditie te behouden èn te ver beteren. De grootste zeiler aller tijden, de viervoudige winnaar van het Olym pische goud, de Deen Elvström, maakt er geen geheim van dat hij winter en zomer doorvaart. Er zijn foto's, waarop hij staat afgebeeld, zittend op een ijsschots, bezig zijn lunchpakket te verorberen, terwijl zijn Finnjol met een pen gemeerd ligt aan de schots. ,.Zo behoud ik mijn conditie en mijn goede hand van sturen", aldus Elvström, die zeilen vergelijkt met het besturen van een auto. ,.Als men lange tijd niet gereden heeft is het sturen weer vreemd; men heeft weer enige tijd nodig om er aan te wennen." ZO is het ook bij het zeilen. De toplieden in de Nederlandse zeil- wereld zullen dit ter harte moeten nemen. Willen wij in 1964 te Tokio in de Olympische wedstrijden goed voor de dag komen, dan zullen on ze zeilers in de winter niet stil mo gen zitten maar trainen en nog eens trainen. In ons klimaat is daar gelegenheid genoeg voor. De Rotterdammer Verhagen, die bij de Olympische strijd te Napels met een vijfde plaats in de Flying Dutchmanklasse een zeer goed fi guur sloeg en daarmee zijn wereld klasse bewees, oefent al. Als hij maar even tijd heeft gaat hij met zijn bemanningslid Lautenschutz naar de plas en vaart. Hij grijpt de winter met beide handen gretig aan om zich terdege voor te bereiden. Advertentie ROTTFRDMl n,emvsdienst 'Groningers het niet geheel meer in eigen ROTTERDAM. In de hoofdklasse handen hebben om bovenaan te ein- van de competitie van de Koninklijke digen. Nederlandse Schaakbond (KNSB) doet Utrecht en Hilversum, die beide 4 pnt zich in dit seizoen met alleen het merk- hebben, delen de derde en vierde ulaats waardige feit voor dat twee tientallen met sléchts "en 14 bordpïnt minder dan van een vereniging (VAS I en VAS II) Staunton. Hilversum moet nog teglS dne„h°v0!ite,Iaf,delu?g va-n de BSG sPelen. maar Utrecht verfoor fin Bond, maar dat VAS II (vorig seizoen deze vereniging met 6'b— 3% gepromoveerd) ongeslagen aan de kop, Zwolle, SMB (Niimeeen) en De Dom ?,a!^ met 6 punten uit drie wedstrijden, die alle 2 pnt. hebben "uit drie wedstrijd met een den, zullen met de Amersfoortse Schaakclub, die nog zonder winstpunten moeten uitmaken welke twee tiental- VAS II zette de competitie in overwinning van 64 op landskampioen VAS I. Deze nederlaag van VAS I is minder verwonderlijk dan zij lijkt. Immers aan VAS II is een stevige „kop" gegeven met spelers als Tan, Bink en De Rooi en wanneer dan in het eerste tiental Cortelever en Van Seheltinga verhin derd zijn, is de overwinning van VAS II wel begrijpelijk. De overwinning van het tweede tiental werd gevolgd door successen tegen Spangen en Eindhoven beide met 754214. Rotterdam en ASC volgen op de twee de plaats, beide met 1 punt minder dan VAS II. Rotterdam krijgt de leiders nog op bezoek en VAS II ontvangt ASC. Philidor uit Leeuwarden, dat vorig seizoen als tweede eindigde en het in de eerste twee wedstrijden zonder Kramer moest stellen, deelt met WGA de vier de en vijfde plaats (beide 3 pnt Landskampioen VAS I zal spoedig bete re resultaten moeten boeken om niet de kans te lopen te degraderen. Het bezet de zesde plaats met 2 pnt., maar ge lukkig voor de Amsterdammers hebben Eindhoven en Spangen het zoet der overwinning nog niet mogen smaken. BSG (Bussum), dat vorig seizoen als tweede eindigde, gaat in de eerste klas se. afd. A., ongeslagen aan de kop met 6 pnt. uit drie wedstrijden. Staunton, dat uit de hoofdklasse degradeerde, be zet in deze afdeling de tweede plaats met 2 pnt. minder dan de leiders. Het verloor van BSG met 6—4, zodat de laten. len zullen degraderen. In de eerste klasse, afd. B., zijn reeds vier van de zeven wedstrijden ge speeld. DD. I uit Den Haag, dat vorig seizoen uit de hoofdklasse degradeerde maakt een goede kans het verloren ge'- gane terrein te heroveren. De Hagenaars gaan ongeslagen aan de kop met 8 pnt. uit 4 wedstrijden. Hun overwin ningen mogen er zijn, namelijk 7—3 te gen Eindhoven II; 8—2 tegen ASC II- 6—4 tegen HCSV I en 614—3% tegen Spangen II. LSG uit Leiden, dat met 6—4 van ASC II won, volgt op de twee de plaats met 7 pnt. en moet nog be zoek krijgen van DD. I. RSC I, dat een. bij de stand 45, afgebroken wedstrijd heeft tegen HCSV, volgt op de derde plaats met 5 pnt., gevolgd door HCSV met 5 pnt. HCSV heeft een kleine kans de afgebroken partij uit de wedstrijd tegen RSC tot remise te maken, waar- door „Y, ers dan 8e derde plaats van RbC zullen overnemen met 6 pnt Het vorig seizoen gepromoveerde Span gen II is met 3 pnt. nog niet veilig, maar de positie van Dordrecht, dat dit seizoen beneden de verwachting blijft met 2 pnt. uit 4 wedstrijden, is even min fraai te noemen. ASC. II met 1 pnr Ewidhoven II met 0 zullen on- etwijfeld alles in het werk stellen om e twee onderste plaatsen nog te ver-

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 14