Nederland heeft geen plaats voor begaafde Lei denaar Clazina 41 Een fabriekje van 110.000 kilo melk KIJKPROGRAMMA VOOR OUD EN NIEUW VLUCHT VAN PELIKAAN NA 27 JAAR WEER TE BELUISTEREN Joop Stokkermans gaat naar het buitenland mmÊêêmsKï Grieperige Conny kwam niet In januari nieuw gesprek over Lauwerszee BLANKENHEYM WITTE KRUIS WITTE KRUIS Veel onderscheidingen Zuiver Uw bloed met Krusehen - Zaterdagavondakkoorden met Frankie Vaughan fjnhStKort 1 radio televisie") vandaag Woensdag 21 december 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 Schadevergoeding voor afgeperste man Loterij baas deed te goede zaken Veertig jaar bij N.R.C. BLANKENHEYM 9.05 [met de baard) 7.60 (met 't baardje) (Advertentie) DE £Ckt& PIJNSTILLER Kiespijn, hoofdpijn of griep onder de leden? Neem Witte Kruis en u bent het snel kwijt. tabletten, poeders of cachets! DUTIM N.V. - OÉGSTGEEST Van een onzer redacteuren LEIDEN Joop Stokkermans, de 23-jarige pianomeester onder de twens, wordt niet koud of warm als hij zegt: „Ik zal wel de wereld door moeten. De enige reactie die ik op mijn Prix d'exoellence kreeg, kwam van de radio. Ik heb negen orkesten geschreven om een solistisch optreden. Vier antwoordden „uitgesloten, we zitten al vol" dooddoener vindt Joop en de rest zweeg in alle talen." „Het Concertgebouworkest was nog het vriendelijkst. Ik voel er toch weinig voor mijn tijd van acht tot acht met lesjesgeven te verdoen, terwijl mijn ideaal het podiumwerk is. Het volgend jaar hoop ik in Parijs te kunnen starten." Theo van der Pas (zijn leraar) schreef Robert Casadesus, en er is een kans. JOOP STOKKERMANS is een van Nederlands jongste pianisten, en hij heeft voor zijn muzikale prestaties een ongekend aantal onder scheidingen gekregen, waarbij o.a. de Prix d'excellence 1960. Woensdag 4 januari speelt Stokkermans voor de televisie in het programma Rooster. Zaterdag is zijn muziek te horen in het jeugd- televisieprogramma Bas Boterbloem. Maar kansen voor solistisch optreden op het podium krijgt deze zeer veelbelovende musicus nauwelijks. Volgend jaar hoopt hij voet aan de grond te krijgen in het buitenland. Zonder enige bitterheid en zo sereen als de Leidse Zoeterwoudse Singel waaraan hij al tien jaar woont, beent Stokkermans door zijn korte leven dat van onderscheidingen aan elkaar hangt. In zijn rossig gezicht zijn het echter de volle lippen die glimlachen. Achter de vleugel waar hij even een deel uit zijn balletmuziek ,,De Witte Salaman der" laat horen, komt hij het best tot zijn recht. De hak klem naast de pe daal bespeelt hij de volumeregelaar ingetogen. Zijn vingers rollen in hoog tempo. VOORKEUR ,,Dat is mij wel eens verweten, al thans door de critici. Ik zou het reper toire te veel over de virtuoze boeg gooien. Maar ik hoii er nu eenmaal van. Voorkeur? Brahms, en Prokofjef". Terwijl zijn staccato's klinken, denk ik: daar zit een jonge man, adept van Theo van der Pas, van zijn twaalfde jaar al vergroeid met de vleugel, op negentienjarige leeftijd geslaagd voor het examen leraar piano (een tien en twee onderscheidingen voor virtuosi teit en muziekkwaliteit)solistendiplo ma op zijn 21ste, met weer een tien en drie onderscheidingen, de Fock medaille in de wacht gesleept, op uit nodiging van o.k. en w. een tournee Antwerpen, Brussel en Parijs gemaakt, het vorig jaar de Cuypersprijs gewon nen, en als fraai boegbeeld dit jaar Advertentie BOLS Silver Top Dry Gin 1001 mogelijkheden Advertentie en Tardriji zo da oorzaak aan 0w Rhanmatlacha Pijn! Krusehen maakt U al gauw een heel ander mens, vrij van stramheid en pijn en weer tot alles in staat. Dat doen Kruschen's vijf minerale zouten, die de bloedzuiverende organen aanzetten tot jeugdig-krachtige werking en zo de pijn- verwekkende onzuiverheden uitdrijven langs natuurlijke weg. 5^"^ vandaag WOENSDAG Schipper De Gaay is vanavond weer op de wilde vaart. U kunt zijn vermakelijk schip om 20.05 enteren op Hilversum 2. Om 20.55 geeft deze zender dan nog een hoorspel, „Heer van goeden hui ze". Verder valt er niet veel te be leven. Wat lichte muziek geven de Ram blers (18.30) en het Hammond Trio (20.35). George van Renesse heeft zich in de loop der jaren niet alleen als pianist, doch ook als improvisator een grote naam verworven. Tijdens een jeugdconcert in het Gebouw voor Christelijke Belangen te Sneek zal George van Renesse vanmiddag om twee uur (Hilv. 2) improviseren op thema's, die hem door de jeugdige bezoekers worden opgegeven. Aan deze improvisaties gaat een uitvoering van Maurice Ravels So natine vooraf, ingeleid door de pianist. In de zesde en laatste uitzending van de Suites voor violoncelsolo van J. S. Bach kunt u vanavond om vijf voor tien (Hilv. 2) luisteren naar de vertolking van de Suite nr. 6 door de cellist Jean Decroos. Advertentie BOLS Silver Top Dry Gin met tonic of cola pEN der belangrijkste heldenfeiten -*-J uit de Nederlandse luchtvaart historie in de nieuwste geschiede nisboekjes al aangeduid als: „1933 de kerstvlucht van de Pelikaan" wordt dinsdagavond 27 december op nieuw tot leven gewekt in een docu mentair luisterspel met die titel van de hand van Avro's hoorspelregisseur Dick van Putten. Op dezelfde dag dat de Pelikaan bemanning: Smirnoff, Soer, Grosveld en Van Beukering precies 27 jaar tevoren van het Bataviase vliegveld Tjililitan vertrok en koers zette naar Schiphol, kruipen Bert Dijkstra, Paul van der Lek, Dries Krijn en Jan Borkus in dezelfde volgorde in de huid van de luchtvaartpioniers, die de laatste dagen van het jaar 1933 voor hun tijdgenoten onvergetelijk maakten. In een luisterspel, dat om vijf over acht begint en meer dan anderhalf uur duurt, heeft auteur-regisseur Dick van Putten de gebeurtenissen van die dagen op de voet gevolgd en gedramatiseerd volgens het beproefde hoorspelpatroon. Historisch Gisteren hebben wij de bandopname beluisterd en het bleek, dat het Van Putten meer te doen is geweest om een pakkend avonturenverhaal dan om een poging om te komen tot een specifiek radiospel. De uitvoering is vrij stereo tiep, maar vermoedelijk komt dat, om dat Dick van Putten noch bij het samenstellen ervan noch bij de regie een zorgvuldig historische weergave van de gebeurtenissen geweld heeft willen aandoen met niet op hun plaats zijnde artistiekerigheden. Zo is een luisterspel gegroeid, dat het best valt te karakteriseren als een „jongensver- haal voor grote mensen". Dick van Putten is er bij de reali sering in geslaagd authentieke klanken uit 1933 in dit hoorspel te verwerken of te reconstrueren. Er zal een micro foonreportage te beluisteren zijn van de heer A. Zimmerman, oud-hoofd redacteur van het vroeger in Batavia verschijnende dagblad „d'Orient". In 1933 gaf hij via de Bataviase Radio vereniging en een telefoonverbinding met Hilversum zowel de Indische als de Nederlandse luisteraars een oog getuige verslag van de aankomst en het vertrek van de Pelikaan op Java. Oude stemmen Van Putten zocht Zimmerman, die thans in Nederland vertoeft, op en vond hem bereid om zijn verslag van toen opnieuw te registreren. Op de laatste dag van 1933 gaf Paul de Waard voor de KRO een ooggetuigeverslag van de glorievolle aankomst van de Pelikaan op Schiphol. En ook De Waard was bereid zijn werk van toen nog eens op te halen. Bovendien is bij de reconstructie van die aankomst gebruik gemaakt van toe spraken van officials. Deze details vooral geven Van Put- tens hoorspel een speciaal cachet. Hij schreef het naar een fragment uit Ann Robertson-Coupar's biografie „Iwan Smirnoff, een leven vol avontuur", in het Nederlands vertaald door Fred Zandvliet. De nog levende Pelikaan mecanicien Sjef Grosveld hielp met documentatie en het ophalen van per soonlijke herinneringen bij de totstand koming ervan. Van een onzer redacteuren BUSSUM. Teddy en Henk Schol len hebben voor hun Zaterdagavond akkoorden van 14 januari een befaam de Engelse gast uitgenodigd: de zan ger Frankie Vaughan. In het geweld dat rock 'n' rollers de laatste jaren heb ben veroorzaakt schijnen de zangers van het .rustige lied" een beetje in de verdrukking te zijn geraakt. Schijnt, want in feite zijn zij nooit uit de cir culatie geweest. Frankie Vaughan heeft de rockstorm rustig over zijn donkere krullen laten gaan en is de oude favorieten blijven zingen, die vast repertoire gehouden hebben. Shoe Shine Boy, Happy go Lucky, You're driving me crazy, I'm coming Virginia zijn enkele van zijn bedjes, die al vele jaren lang op zijn programma staan. Bert Dijkstra, Paul van der Lek, Dries Krijn en Jan Borkus kruipen op 27 december in de huid van Iwan Smirnoff, Piet Soer, Sjef Grosveld en Cor van Beukering. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Conny Froboess ïeeft griep en moet in bed blijven. )it op zichzelf niet wereldschokkende eit heeft gisteren vele teenagers in Amsterdam, Hilversum en Eindhoven ïen teleurstelling bezorgen. Het tieners-idool zou gisteren op lohiphol aangekomen zijn voor een <be- ;oek aan Amsterdam, een radio-optre- ien en een niet naa'er onthulde verras sing voor het Eindhovense teenagers- publiek. Maar Conny had kou gevat jp een begrafenis, en mocht van de iokter onder geen beding het bed uit. N-og is echter alle hoop niet vervlo gen voor de tieners, want Oonny heeft van 27 december tot 2 januari contracten in Antwerpen, en waar schijnlijk komt ze daarna alsnog naar Nederland. de staatsprijs Prix d' excellence, die over de hele wereld wordt erkend als Nederlands hoogste muzikale onder scheiding. WAT NU? Wat nu? Van de acht recitals die hij voor de radio gaf, kan hij niet le ven, en van een enkel optreden met bijvoorbeeld dirigent Dixon in het Kur- haus van deze zomer ook niet. Stokkermans werd dus pianist van het Nederlands Ballet, en ging zijn vierde seizoen in. Het werk vindt hij'fijn, dat wel. Het teamwork met de eerste pianist André Presser is aan volmaaktheid gaan gren zen, en het spelen voor ballet boeiend: „Het tempo verschilt van voorstelling tot voorstelling. Dan weer moet je stu wen, dan weer opvangen, dan aanpas sen". NUCHTER Als hij zichzelf even later hoort op de band zegt hij nuchter: „Een grote steun, maar een groot gevaar. Je moet creatief je fouten blijven voorkomen, en deze niet achteraf redresseren naar aanleiding van de bandopname". Maar 'het geeft nu en dan steun, iets van jezelf te horen in alle objectivi teit. Lichte spijt sijpelt door in zijn stem. Eigenlijk is hij als veelbelovend kunstenaar blijven zweven en daar voelt hij niets voor. Als het zo door gaat kunnen geen tv-uitzendingen in Avro's jeugdprogramma's, geen orkest en geen ballet hem meer vasthouden. Zijn verloofde heeft daar gelukkig alle begrip voor. (Advertentie) Onverwachte gasten? Gelukkig! U hebt BOLS Silver Top Dry Gin in huis! programma's HILVERSUM I 402 m. ochtend KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram; 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram; 10.15 Morgendienst; 10.45 Kerstliederen. KRO: 11.00 V d zieken; 11.45 Gewijde muziek. middag 12.00 Middagklok noodklok; 12.05 Pia nospel; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land en tuinb meded; 12.38 Lichte muz; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz; 13.40 Gram. NRVC: 14.00 Ad- ventsprogr; 14.30 Omr. ork en solist; 15.10 Kamermuz; 16.00 Kerstfeest ten paleize Soestdijk, rep; 17.00 V d jeugd; 17.35 Gram; 17.40 Beursber; 17.45 Promenade-ark en solist. avond 18.15 Sportruibriek; 18.30 Kinderkoren; 18.50 Sociaal perspectief; 19.00 Nws; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Zangrecital; 19.30 Radiokrant; 19.50 Polit lezing; 20.00 Sopr., alt, fluit en orgel; 20.30 Geestelijk leven omstreeks de tijd van Jezus' geboor te, lezing; 20.50 Gram; 21.30 Kerkorgel- conc; 22.00 Periodiekenparade; 22.10 Gitaar- muz; 22.30 Nws en SOS-ber; 22.40 Avond overdenking; 22.55 Boekbespr; 23.00 Gram; 23.30 Perspectieven van het 3.1-toonssysteem voor de muziek van vandaag en morgen, muzik gesprek; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. ochtend AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 NwS; 8.15 Gram; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram; 10.50 V d kleuters; 11.00 Tussen de wal en het schip, lezing; 11.15 Omr orkest. middag 12.00 Lichte muz; 12.30 Land- en tuinb- meded; 12.33 Lichte muz; 12.50 Uit het be drijfsleven, lezing; 13.00 Nws; 13.15 Meded of gram; 13.20 Lichte muz; 13.55 Beursber; 14.00 Kerstliederen; 14.25 De taal als com municatiemiddel, lezing; 15.00 Amus progr. 16.00 Gevar progr; 17.00 V d jeugd; 17.30 Lichte muziek. avond 18.00 Nws; 18.15 Voordr; 18.30 Dansmuz; 18.45 Sportpraatje; 18.55 Gesproken brief; 19.00 V d kind; 19.05 Gevar progr; 20.00 Nws; 20.05 Radio-filharm ork en soliste; 21.10 Vlucht voor Herodes, hoorsp; 21.50 Lichte muz; 22.30 Nws, beursber uit New York en meded; 22.45 Journ; 23.00 Sport- act; 23.10 Nieuwe gram; 23.55-24.00 Nws. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Actueel progr. 20.30 Documentair progr; 21.00 Een avond uit, TV-spel. WOENSDAG. Pi Scheffer be- gint vanavond het tv-programma op luchtige wijze met zijn platenrubriek Pas Geperst. Daarna komt de ernst aan de orde, met een programma over ,,de winter van het leven" (20. 50), en de actualiteitenrubriek Atten tie (21.35). De dagsluiting is een reportage uit het zeeliedentehuis van de Nederland se Zeemancentrale in Roterdam, vaar ds. K. S. G. Zijlstra voorgaat n de avondwijding (22.10). België Vlaams: 20.30 vrolijk tv- pel „Mijn geweten en ik". België Frans: 20.30 „La Chartreu se de Parme", tweede deel van deze eilm met Gérard Philippe; 22.00 Lec- uur voor allen. Vanavond zien we via Langenberg m 21 uur de quiz Hatten Sie's ge- jusst". Vooraf filmberichten over het nieuws achter het nieuws. Om 21.45 beelden uit het leven van Rembrandt. «IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU HJIIIIIIIIIIIIillllllilllillllillllllllHII! HJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin IIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIillillllllllllSiSi Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. De televisie heeft uiteraard een extra zeiltje bij gezet voor Oudejaarsavond en Nieuwjaarsdag. De programma's rond de jaarwisseling gaan er als volgt uitzien. OUDEJAARSAVOND 20.30 Cabaret van Jelle de Vries vanuit kasteel Groeneveld in Baarn. 21.00 Jaaroverzicht binnenland van de journaaldienst. 21.35 Snip heeft trek, een komisch hondenfilmpje. 21.45 Met en zonder slinger, film pje over klokken door de eeuwen. 22.00 Jaaroverzicht in scherts- trant. 22.10 Musical Zwaan kleef aan. 23.05 Jaaroverzicht buitenland van de journaaldienst. 23.35 Toespraak door dr. H. Bon- ger. (24.00015 pauze) 0.151.00 Muzikale show, o.a. met Mieke Telkamp, Bernard Drukker en de meestergoochelaar Fred Kaps. NIEUWJAARSDAG 11.00 Mis, opgedragen door Paus Joannes XXIII in de Sint Pieter te Rome. 12.05 Nieuwjaarsconcert uit Wenen. 13.40 Skispringen uit Garmisch- Partenkirchen. 19.20 Volledige herhaling jaar overzicht journaaldienst. 20.00 Achter het nieuws, actuali teiten. 20.10 Bruce Low Show. 20.55 Politiek commentaar dr. L. de Jong. 21.05 Film in de serie Interpol Calling. 21.30 Thuis bijprof. Röling, hoogleraar in het volkenrecht. 22.00 Sport in beeld. VERHOGING KINDERBIJSLAG Staatssecretaris zet er vaart achter Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Per omgaande heeft staatssecretaris Roolvink geantwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de verhoging van de kin derbijslag. De bewindsman heeft kennelijk een voorbeeld willen geven, want hij spreekt in zijn antwoord de hoop uit dat het ontwerp nog v 6 r 1 januari zowel door de Tweede als de Eerste Kamer kan worden behandeld. Dit in verband met de uitbetaling; het voorstel de bijslag met vier procent te verhogen zou in gaan per 1 oktober jl. en moet in janua ri tot uitkering worden overgegaan. De regering heeft wel het advies van de Stichting van den arbeid ingewonnen over de gedetailleerde voorstellen, die een zekere progressie in de bijslag voor grotere gezinnen laat zien. Dat het voor stel van de regering voordien is bekend gemaakt, komt omdat zij het gewenst achtte het gelijktijdig te publiceren met de aangekondigde verhoging van de melkprijs met één cent per 1 januari. Van onze correspondent DEN HAAG. De vijf Haagse jon gelieden, die in het Haagse bos een man hadden aangevallen, bedreigd en zijn portemonnee hadden ontfutseld, zijn door de Haagse rechtbank veroordeeld tot straffen van drie tot twaalf maan den, met aftrek van voorarrest en een tot drie maanden voorwaardelijk. Bovendien gelastte de rechtbank, dat de auto, waarin de jongens naar het Haagse bos waren gereden en waarmee zij na de afpersing waren gevlucht, zal worden verbeurd verklaard en dat de jongens gezamenlijk het slachtoffer drie honderd gulden zullen moeten betalen. IN de grote stal van de vee fokkers J. J. Posch (63) en zijn zoom C. Posch (32) in Binnenwijzend gemeente Westwoud, bij Hoorn ligt de zwartbonte koe Clazina 48 rustig te herkauwen. Haar naam zal nog eens met gulden letters wor den vermeld in de annalen van de Nederlandse veefokkerij. De zer dagen produceerde Clazina haiar honderdtienduizendste kilo melk. Daarmee werd een nieuw Nederlands record gevestigd; wellicht want de melkpro- duktie van de Nederlandse koe is al boven het internationale ni- Advertentie 1001 mogelijkheden voor longdrinks en cocktails! BOLS Silver Top Dry Gin. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Voor hun we kelijks gokje op een der prijzen van een Duitse loterij hebben naar schatting achtduizend Nederlan ders een half jaar lang de helft te veel betaald door hun formulieren naar een postbus in Dusseldorf te sturen. Huurder van die postbus was de 52-jarige fotohandelaar A. B. uit Rot terdam die zich voor zijn bemiddeling dubbel en dwars liet betalen. Hij zorg de er voor dat zijn klanten elke week in het bezit van formulieren kwamen en voorts zorgde hij er voor dat de ingevulde formulieren via de door hem gehuurde postbus te bestemder plaat se kiwamen Voor die bemiddeling reisde hij elke week naar Dusseldorf maar doordat 'hij zijn klanten onge veer het dubbele bereikende van wat zij in feite verschuldigd waren, zag hij zijn moeite ruimschoots beloond. Aan zijn winstgevende onderneming is nu een eind gekomen. Hij werd door de recherche aangehouden toen hij vorige week met een voorraad lot to-formulieren uit Duitsland terugkeer de. De formulieren werden in beslag genomen en tegen B. werd proces-ver baal opgemaakt wegens overtreding van de Loterijwet. ROTTERDAM. Gisteren waren de heren P- Valk. R. P. de Geus. J. Suers, L. Meydam en C. H. Buurman veertig jaar in dienst van de Nieuwe Rotter damse Courant n.v., het bedrijf, waar ook het i Dagblad wordt ver vaardigd. De heer Buurman, die wegens ziek te was verhinderd, werd in de morgen uren thuis door de directie gelukge wenst; de overige vier jubilarissen wer den 's middags vergezeld van hun echt genotes ontvangen in de commissaris- senkamer waar zij door de directie en namens de hoofdredacties en het tech nische personeel werden gehuldigd. Een der directeuren, de heer W. Pluy- gers, speldde de heren Valk, De Geus en Suers het eremetaal in brons verbon den aan de orde van Oranje-Nassau op de borst en begiftigde de jubilarissen met de zilveren legpenning van de N.R.C. Advertentie veau geldt het record tot ver over onze grenzen. Een goedaardig dier, die Clazina 48. Armgespierd, daar is het nu eenmaal een melkkoe voor, maar ingeschreven in het keurstamboek met tachtig pun ten, wat zegt de heer Posch junior „heel behoorlijk" is. BABY NR. 17 ER komt voorlopig geen einde aan Clazina's melkproduktie. In mei verwacht zij haar zeventiende kalf, hoewel zij naar „koeielijke" begrip pen met haar negentien jaar stok oud is. Kerngezond en opgewekt is zij, vertelt de heer Posch; het ontbreekt er nog maar aan dat hij zegt dat het krasse oudje nog graast zonder bril. „Het Noordhollandse melkvee," ver volgt de heer Posch die afgezien van het jongvee nog zo'n dertig koeien heeft, „is beroemd om zijn hoge pro- duktie en lange levensduur. Clazina echter is uniek en zal dat wel lang blijven." HAAR KNAPPE STIER Clazina herkauwt rustig door, met de onverstoorbaarheid van de werke lijk groten. Misschien ook zijn haar gedachten in deze dagen niet bij haar honderdtienduizendste kilo melk, maar bij de fokstier Adema 21. Adema 21, die gefokt was door de gebroeders A. en C. Ruyter uit het naburige Oosterblokker, is niet meer. Op veertienjarige leeftijd is hij over leden. Adema 21 had al op zesjarige leeftijd het hoogste predikaat van het Nederlands Rundveestamboek: „Prefe rent eerste klasse". Er leven geen stie ren meer met dit predikaat. 8000 ADEMAATJES ADEMA 21 heeft ruim achtduizend nakomelingen van voortreffelijke kwaliteit. Eén van die achtduizend heeft Clazina 48 hem geschonken: een stier, die inmiddels het zijne heeft ge daan om de runderstand met vele nieuwe namen te verrijken. Van onze correspondent LEEUWARDEN. De provinciale besturen van Groningen, Friesland en Drenthe zullen op 23 januari opnieuw met minister Korthals over de afslui ting van de Lauwerszee praten. De Friese gedeputeerde H. M. Gerbrandy heeft dit gisteren in een vergadering van Provinciale Staten meegedeeld. Over het resultaat van het overleg dat maandag met de minister in Den Haag is gevoerd, wilde de heer Gerbrardy zich ook in dit gezelschap niet uitlaten. Hij beperkte zich tot de mededeling, dat het een open gesprek was geweest. HILVERSUM. Via het dak zijn gis ternacht inbrekers het kledingmaga zijn Van der Meer te Hilversum binnen gedrongen. Dat was de enige moeite, die zij zich hoefden te getroosten om drieduizend gulden in de wacht te slepen. Toen ze binnen waren ging het verder van een leien dakje. Op het kantoor lag de sleu tel van de brandkast. Advertentie die goeie ouwe en die goeie jonge hebben de sleutel van de gezelligheid

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 9