DUITSE TURNSTERS MET 1,15 PUNT VERSLAGEN Scholte had te Zwolle de sterkste zenuwen lïïlfmTtt Climax voor Nederlandse dameskeurploeg Westerkwartier moest in Friesland bukken Laren en Tilburg: wisten positie te verbeteren ZEILKAMPIOENSCHAPPEN OP ANDERE BASIS? Atletiekconflict bijgelegd Be Fair kreeg de rode lantaarn Moss zegevierde in Kaapstad De Kleine miste net in de nastoot Sprong van Wijnen was even te korttwee nederlagen Van Oosterhout stelde teleur Huidige regeling niet ideaal Zuurbrand Ria van Velsen als eerste uit twaalf Voortreffelijk Verlies Amerikaanse zwemsters naar Nederland Gevarieerder De schrik Wordt Kwiek te duchten in korfbalstrijd Benauwde zege van Archipel Zes doelpunten van d'Engelbronner ^^unqhaM VOOR PRECISIE EN DISTINCTIE Volgend jaar training voor Tokio sinaasappel citroen vruchtenlimonade wordt sneller geblüst dan ze gesticht is. Het een of twee Rennies speelt V 't klaar. En op prettige wijze. Maandag 19 december 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 Eigen nieuwsdienst LEEUWARDEN. Een fel van zich afbijtende Nederlandse dameskeurploeg heeft zaterdagavond in de Harmonie te Leeuwar den de kroon gezét op de keurturnwedstrijden van de laatste maan den. De dames hebben er geen twijfel over laten bestaan, dat de Olympische training het turnpeil van onze topturnsters heeft op gevoerd. Met een voorsprong van 1,15 punt werd de sterke Duitse ploeg overwonnen met een totaal van 185,30 tegen 184,15. Het belangrijkste hierbij is web dat in deze wedstrijd geen ringen- zwaaien was opgenomen en dat elk onderdeel van de Olympische vierkamp door onze dames werd gewonnen. De muren van de zaal hebben meermalen getrild door het vaak ovationele applaus, dat zestienhon derd handen na een prima oefening voortbrachten. Maar de lucht trilde ook enkele malen, toen onderdelen mislukten, hetgeen nu eenmaal in elke wedstrijd kan voorkomen. Ria van Velsen heeft in de wedstrijd haar superioriteit bewezen door als eerste van de twaalf turnsters te eindi gen. Hoewel zij niet over de soeplesse van een Nel Reinecke of Nel Fritz be schikt, heeft zij door de grote zekerheid, waarmede zij haar oefeningen brengt waardevolle cijfers voor de ploeg ver gaard. Voor haar paardsprong kreeg zij 9,45, balk 9,30, vrije oefening 9,35 en brug 9,55. Cijfers, die er in een inter nationale wedstrijd mogen zijn. Ook onze andere vijf dames hebben uitstekend werk geleverd, zoals b.v. Nel Reinecke, die de wedstrijd van haar leven turnde en kans zag gelijk met Bep Ipenburg op de derde plaats te eindigen. Hoewel onze turnsters dus op elk onderdeel zegevierden heeft het niet aan spanning ontbroken en het was vooral aan balk en brug, dat de over winning even in gevaar was. Griet van Essen verloor bij een draai op de balk haar evenwicht, waardoor zij de grond verwisselde met de balk en een volle punt verloor, terwijl ook Nel Fritz ontijdig haar oefening moest afbreken. DEN HAAG (ANP). De Ameri kaanse dames-zwemploeg komt naar Nederland. Als onderdeel van haar Europese tournee zal de uit tien zwemsters be staande formatie van de Verenigde Sta ten op zaterdag 19 en zondag 20 augus tus 1961 in Nederland starten- vtfor een officiëlé ontmoeting met de Nederland se zwemsters. Het programma bestaat uit: 100, 200 en 400 m vrije slag, 100 en 200 m rugslag, 100 en 200 m schoolslag, 100 en 200 m vlinderslag, 400 m wissel slag, 4 x 100 m vrije slag, 4 x 100 m wisselslag en schoonspringen. Toch wisten de Nederlandse turnsters door uitstekend werk van Ali van Essen en Ria van Velsen dit nummer op haar naam te brengen. Trouwens de balkoefeningen van onze turnsters waren gevarieerder en met moeilijker overgangen, terwijl ook de afsprongen meer in overeenstemming waren met de moeilijkheid der oefe ningen. De vrije oefeningen der Duitse turn sters waren weer gebaseerd op een eventueel gebruik van matten, die echter bij deze wedstrijd niet op de werkvloer kwamen, omdat de vloer nu bedekt was met een kleed van twaalf bij twaalf meter. Er werden door hen weer onnodige passen en sprongen uit gevoerd, terwijl ook de grondgymnasti- sche vormen fouten vertoonden. Toen met brug werd begonnen had den onze dames een voorsprong van 0,95 punt, stevig genoeg voor een eindover winning. De schrik sloeg ons echter even om het hart, toen Nel Fritz in haar oefening een greep miste en op EINDHOVEN, (ANP). Het conflict tussen de Koninklijke Nederlandse at letiek Unie (KNAU) en het district Zuid van diezelfde unie, ontstaan naar aan leiding van incidenten tijdens de Neder landse atletiefckampioenschappen te Eindhoven en waarbij voornamelijk prestigekwesties in het geding waren, is bijgelegd. Een dreigende afscheiding van het zuidelijke district is dius voor komen. Na een bijeenkomst te Eindhoven is het volgende communiqué uitgegeven: Hert bestuur van de KNAU en het be stuur van het distriet Zuid hebben zon dag jl. de hangende kwesties besproken. Zij betreuren de incidenten welke zich tijdens de Nederlandse kampioenschap pen op 24 juli te Eindhoven hebben voorgedaan en welke tot deze menings verschillen hebben geleid. Zij betreuren tevens de voortijdige en minder juiste publikaties die hierover in sommige dagbladen zijn, verschenen. Bbltte" besturen zijn van oordeel, dat het 'wenselijk was geweest indien deze kwestie eerder zijn beslag zou hebben gekregen. Het incident wordt hiermede als besloten beschouwd. Het belang van de atletiek wordt slechts gediend met een goede samenwerking. Beide bestu ren onderstrepen dit ten volle. De noordelijke korfbalploegen heb ben het dit weekeinde uitstekend ge daan. Wordt Kwiek slaagde er zelfs in om het Amsterdamse Wèsterkwar- tier met een 86 nederlaag naar huis te sturen en Hermes verloor op het kantje met 34 van Archipel. De Lutospeler Smit vond de 82 voor sprong van zijn ploeg op Swift schijn baar niet voldoende en ging daarom zijn tegenstander wat trappen. Hij werd door de scheidsrechter naar de kleedkamer gezonden. In de hoofd klasse B gingen maar twee wedstrij den door. ZKC won hier met 37 van Algemene. Magertjes De wedstrijd AlgemeneZKC was niet altijd een genoegen om naar te kijken. Wel werden tien doelpunten gescoord, maar het vertoonde spel bleef heel ma ger. Voor Algemene kon de eerste aan val zich zelfs geen kansen scheppen, waardoor men zelden tot een redelijk schot kwam. Ook bij ZKC toonde men veel tekortkomingen, waardoor het bij de rust pas 12 was. In de tweede helft kwamen er wel meer treffers maar de ze ontstonden meestal uit fouten in de algemene-Defensie. Het waren van der Pieterman, Aalbers, Berendse en de Jonge die de score naar 16 tilden. Voordat de nachtkaars toen helemaal uit was werd een score van 37 bereikt. Vicus Orientis was overtuigend ster ker dan Sportlust en stond bij de rust al met 31 voor. Het eindresultaat was 83. Het vreemde is dat van deze elf treffers alleen Bogers tweemaal scoor de. Overmacht Wordt kwiek blijft op eigen terrein een geduchte tegenstander. Onze voor spelling dat hier zeker nog wel ploegen zouden struikelen is door de feiten be wezen. Weliswaar had Westerkwartier drie invallers maar de overmacht die de Friezen demonstreerden was toch te duidelijk. Voor de rust was er tussen beide ploegen weinig verschil. Wel had Westerkwartier meer moeite om zich staande te houden op de spekgladde grasmat maar de score werd hierdoor met oeïnvloed- 54 was de ruststand deze gaf de verhouding weer. In de tweede helft kregen de Friezen echter meer vat op het spel en kon te vens de aanval tot uitstekende combina ties komen. Het was De Vries die 64 maakte en nadat De Kip 65 voor zijn rekening had genomen werd het 8—5 door Koopman en De Leeuw. De Voos sloot toen nog op 86 Door dit resultaat is Westerkwartier nu te veel bij Blauw Wit en Rohda achterop geraakt om een serieuze kandidaat te zijn voor de titel. Hermes had tegen Archipel meer ver diend dan een 3—4 nederlaag. Wel stond het bij de rust 1-4, maar daarna is Hermes steeds in de meerderheid ge weest zonder echter verder te komen dan 34. LutoSwift was geen beste wedstrijd en kreeg een kwartier na de rust nog een onprettig karakter door het uit het veld zenden van Henk Smit. Op dat mo ment had Luto een 8—2 voorsprong wat later 83 werd. Blauw Wit was tegen PSV over alle linies sterker en bewees dit door met 1—10 te zegevieren. Allen WeerbaarRoda (Westzaan) werd 22, na een 11 ruststand. Eigen nieuwsdienst LAREN. Tijtdens de traditionele bij eenkomst van de westelijke hockeyers te Laren heeft de aanvoerder van Delftse Studenten, Th. Ykema, de club die het vorig seizoen in de eerste klas se tijdens de Kerstdagen onderaan ben gelde, de „rode lantaarn" overgedra gen aan zijn collega Reinier van Erven Dorens van Be Fair. Alle aanwezigen zagen evenwel in de eerste overwinning van Be Fair een be moedigend teken, temeer omdat het nu eenmaal wil, dat degene die de rode lantaarn met Kerstmis in ontvangst neemt, niet zal degraderen. Dat is pas eenmaal gebeurd. de grond belandde. Maar het turnen dei- anderen was van een dusdanig gehalte, dat zelfs door deze mislukking dit laatste onderdeel een winst van 0,20 punt opleverde. Persoonlijke volgorde; 1. Ria van Velsen (N) 37.65: 2. Ursel Seheoan (Dl 37,40; 3/4 Ne! Reinecke (N) en Bep Ipenburg (N) 37,35; 5. Rosi Rieder (D) 37,6. Magda Lindauer (D) 36,90; 7. Marie Louise Krut- meyer (D) 36.80; 8. Ali van Essen (N) 36,50; 9. Griet van Essen (N) 35,75; 10. Ursel Peters (D) 35.55; 11. Thea Nocke (D) 34,95; 12. Nel Fritz (N) 34,65. Nel Fritz in actie op de evenwicht!- balk. De turnster uit Vlissingen droeg tot de zege van de Nederlandse damesploeg bij. KAAPSTAD (ANP) De Grote Prijs van Kaapstad is een grote triomf ge worden voor de Britse autorenner Stir ling Moss. Hij legde het 241,4 km lan ge parcours if in 1 uur, 57 min en 40,8 sec, hetgeen een gemiddelde bete kende van 122,3 km per uur. Het werd voor de Porschefabrieken een dubbel succes, aangezien niet al leen Moss, maar ook de Zweed Bon nier, die tweede werd met slechts een halve seconde achterstand op de En gelsman, achter het stuur zat van een Porsche. Bonnier schreef de snelste ronde op zijn naam met een tijd van 1 min 31.4 sec en had lange tijd de leiding van het veld vóór Moss en de Duitser Von Trips, die met een Lotus derde werd. Op de vierde plaats volgde de Zuid afrikaan Johnstone in een Cooper. De Nederlander Godin de Beaufort legde met een Cooper-Climax op de zeer eer volle vijfde plaats beslag. Er waren in totaal twintig deelnemers. a Van een onzer verslaggevers ZWOLLE. Diep in de nacht van zaterdag op zondag is de span ning in het biljartkampioenschap van Nederland anker kader 71-2 gebroken, hoewel deze doorbraak nog veel van de zenuwen van de toen reeds vrijwel zekere kampioen Scholte heeft gevergd. Na de ver rassende nederlaag van Wijnen tegen de plaatselijke favoriet De Kleine zaterdagmiddag was Scholte bij een zege op de Zwollenaar ze ker van de titel dank zij een veel beter algemeen gemiddelde. In een O ij Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Op de laatste com petitiedag van het jaar hebben de 'hoc keyers eindelijk een nagenoeg volledig ken. Be Fair behaalde zijn eerste winst punten en Eindhoven kwam weer ge lijk met Breda. In de hogere regionen liepen Laren en Tilburg verder op hun naast rivalen uit en voor het overige duurt de strijd om de leiding in het oosten en noorden onverminderd voort. Naast de eerste puntenwinst van Be Fair (32 op TOGO), en de kostbare overwinning van Laren op Delftse Stu denten met dezelfde cijfers, frappeer de de overwinning van Amsterdam op BMHC, waarvan de stad 30 reeds na een kwartier spelen was bereikt. SCHC en HDM gaven elkaar in Bilt- hoven niets toe. De Stichtenaren had den weliswaar een kleine veldmeerder- heid, maar de stug verdedigende Hage naars gaven geen krimp. Daarbij kwam nog dat in de voorhoede van SCHC het juiste samenspel ontbrak, doch daaren tegen de spelers, ieder voor zich, er steeds op uittrokken om te proberen of zii de vijandelijke verdediging konden verschalken. Vooral in de tweede helft kwam dat tot uiting en hoewel het doel van HDM menig maal in gevaar kwam, gelukte het geen van de SCHC-ers doel man Veentjer te passeren. De schaar se uitvallen van HDM, minder onstui mig, maar wel beheerster van opzet, gaven de achterhoede van de thuisclub nog handen vol werk en het kwam ons voor dat vooral Both niet zo zeker was als gewoonlijk het geval is. Het bleef 0—0. De stand: Laren 915, BMHC 910, Delftse Studenten 89, HDM 78, Am sterdam 7—8, SCHC 7—6, TOGO 6—4, Be Fair 9—2. Voorlopig beslist Het pleit in het zuiden is, zoals mocht worden verwacht, voorlopig ten gunste van Tilburg beslist en het ziet er niet Het treffen tussen de hockeyploegen van Laren en Delftse Studenten bracht de triomf (32) naar Laren. Deze aanval van de ploeg uit 't Gooidoor Van Erven Dorens (wit skirt) afgerond, sloeg doelman Van der Burgh (op de knieën) uiteen. naar uit dat daarin in de loop van de competitie nog verandering zal komen. MOP gaf uitstekend partij en ofschoon Tilburg iets sterker was (hetgeen o.m. in zes strafcorners tot uiting kwam), gelukte het de bezoekers de score dub bel blank te houden. Nadat een door Jan Taminiau ingezonden push, welke door v. Hoorn met de schoen op de doellijn was gestopt, met een lange cor ner was bestraft, werd Tilburgs meer derheid een tien minuten voor het ein de door De Beer in een doelpunt uit gedrukt. Eindhoven nam tegen HTCC door De Graaf de leiding, maar in de tweede helft maakte Christis voor de thuisclub gelijk. Venlo won op 't nippertje van Keep Fit, wiens doelverdediger zijn elf tal voor een grotere nederlaag behoed de. Nadat de rust met 22 was inge gaan, doelpuntte Staal 3 min. voor het einde voor Venlo. De stand: Tilburg 814, MOP 912, Venlo 7—10, HTCC 8—8, Keep Fit 7—6, EMHC 76, Breda 8—3, Eindhoven 3. Union en PW houden in het oosten gelijke tred. Union won met 10 de thuiswedstrijd van Zwolle en PW met 25 van Nijmegen. De Enschedeërs lieten duidelijk zien, dat zij in Nijme gen het sterkste elftal hadden. Zij wa ren sneller, plaatsten beter en ook het ploegverband was beter verzorgd. In de eerste helft brachten de bezoekers het tot drie doelpunten. Wel liep Nij megen na de hervatting door Coehorst en Beek (strafbully) de achterstand in, maar het laatste woord was weer aan PW dat uitliep tot 25. Doelpunten van Abendanon (2), F.G. Stork (2) en Ch. Stork. Schuttersfeest DKS maakte er tegen Upward een schuttersfeest van en Wageningen dat bij de rust met 31 voorstond, moest tenslotte toch nog beide punten aan Arnhem laten. De stand: Union 812, PW 812, DKS 9—11, Arnhem 8—9, Zwolle 7—7, Nijmegen 7—7, Upward 73, Wagenin gen 71. In het noorden werden slechts twee wedstrijden gespeeld en beide leverden een hoge score op. HMC won de der by tegen GCHC met 06. In de plaatselijke ontmoeting Gronin ger StudentenGHBS zag men in de eerste helft een nagenoeg gelijk opgaan de partij. Wel namen de Studenten door d'Engelbronner de leiding, maar nog voor de rust maakte Reiding gelijk. In de tweede helft kwamen de Studenten echter pas goed los en scherpschutter d'Engelbronner drukte hun veldmeer- derheid uit in liefst vijf doelpunten, daarmee zijn score op een half dozijn brengend. De stand: LHC 714, Gron. Stud. 6 —10, HMC 8—10, Groningen 6—7, GHBS 7—6, HVA 7—4, Meppel 6—3, GCHC —0. Dames Bij de dames vielen enige verrassen de resultaten te noteren. Zo won RBC in Rotterdam met 2—0 van BDHC. Kie viten verloor van Alliance en door dit alles speelde men Be Fair, dat van La ren won, in de kaart. Groen Geel kwam vaster op de laatste plaats door een nederlaag tegen Gooi. EMHC handhaafde zich in het zuiden en in het oosten zetten Union en De venter, die beide wonnen, de strijd om de leiding voort. Op 19 en 20 augustus komt een Amerikaanse dameszwemploeg in een nader te bepalen plaats in Nederland uit tegen de Nederlandse damesploeg. Woensdag wordt door GZC in Gou da een jeugdzwemvierkamp gehouden tussen -Zian, Zwemluist, Merwede en GZC. Het Clare Benedict schaaktornooi wordt van 5 tot 10 april gehouden in -Neuhauisen (Zwitserland). zenuwslopende partij maakte de Eindhoveniaar, die inderdaad de meeste aanspraken op de titel mocht maken, de 300 caramboles vol en slaakte, bijna huilend, de zucht „eindelijk", wat zowel op het beëindigen van dit emotionele duel als op het behaalde kampioenschap sloeg. Maar Scholte was er op dat moment nog niet. De Kleine, die hem in 'deze partij reeds meermalen met grote sprongen was genaderd de Zwol lenaar had o.m. een achterstand van 132 punten tot 24 teruggebracht had recht op de nastoot en zou met een serie van 47 nog tot remise kunnen komen. Dan zou de strijd Wijnen Scholte alsnog de beslissing- moeten brengen. Advertentie Me! mtmbraM-gong Bim-bsm en 8 degen gaend uurwerk 180.- Junghans wandklokken met gewichten zijn staaltjes van vakmanschap in precisie-tijd en bovendien geven zij door de fraaie vorm het accent aan het verzorgde,moderne interieur. een fraaie serie van in de 80 scoorde vol beloften. Drie deelnemers aan dit tornooi wer den na afloop geconfronteerd met de realiteit van halve degradatie: Jacobs, Beekman en Ligthart. Van hen kwam de Alkmaarder Ligthart met 4 punten maar een moyenne van 8.71 niet op de laatste plaats terecht, maar op het 712 zal hij zich beslist meer moeten toeleggen wil hij algehele degradatie ontgaan. Ten slotte Vultink, de benjamin uit het ge zelschap, maar met vier gewonnen par tijen en een algemeen gemiddelde van 2.53 nog vierde op de ranglijst. Het is voornamelijk de durf en de vasthoudend heid -geweest, waarmee hij deze voor hem fraaie positie heeft veroverd. Scholte dus kampioen, met waarschijn lijk Wijnen als tweede Nederlandse afgevaardigde voor de Europese kam pioenschappen in januari te Theonville. Gezien het feit dat de beste kaderspeler van de wereld, de Belg Wafflard, zich heeft moeten terugtrékken liggen de kan sen voor de beide Nederlanders bijzonder gunstig voor (eindelijk weer eens) een Europese titel. Grote spanning Groot was de spanning, groot was ook zo laat in de nacht nog het aantal toe schouwers in de zaal. De acquitstoot van De Kleine kon de inleiding tot een veel belovende slotserie vormen, zo fraai werd deze genomen. Scholte rukte, op zijn stoel, gretig aan zijn sigaret, wendde zijn gelaat van het biljart af waardoor hij niet kon zien dat zijn tegenstander de ballen fraai op de lijn bijeendreef. De arbiter annonceerde 10, even later 15. Scholte wist n-iet meer hoe hij het had. Zou hij toch nog geen kampioen zijn? Zou hij de strijd toch nog met Wijnen die even zenuwachtig als Scholte op zijn stoel zat te schuiven moeten gaan uitvechten? Toen Scholte zijn zoveelste sigaret opstak ging er een kreet van teleurstelling door de zaal. De Eindhove- naar sprong overeind en zag nog juist de speelbal van De Kleine op een milli meter langs de rode bal gaan. Het „eindelijk" was voor Scholte werkelijk heid geworden. Deze titel voor de handelaar in kunst bloemen had zich reeds lang van tevoren aangekondigd. Te Nijmegen reeds, tijdens het kampioenschap 471, demonstreerde hij al het beste kaderspel met de ver betering van twee nationale records, maar desondanks geen titel. Nu echter, nu hij wederom aanspraak mocht maken op het voorrecht als de deelnemer die het 712 bijna tot in de perfectie beheerste, loste hij de belofte in, die hij wellich onbewust te Nijmegen gedaan had. Toen -hij bovendien in prestigeduel tegen Wijnen een overwinning behaalde was zijn titel meer dan verdiend nog. Net te zwak Na Scholte dienen Wijnen en De Kleine als de beste spelers uit dit tomooi te worden genoemd. Wijnen met twee neder lagen tegen De Kleine en Scholte, evenals de gedesillusioneerde De Kleine neder lagen tegen Vultink en Scholte voorts de opnieuw enigszins teleurstellende, maar meest constante speler. Opvallend was voor de Zwollenaar in dit tornooi wel, dat toen winst voor hem noodzake lijk was, hij mentaal net iets te zwak bleek. Van Oosterhout, op wie veel hoop was gevestigd vooral door zijn zege in een groot tomooi te Hoboken en zijn bijzon der goede moyenne (24.32) in de voor wedstrijden te Amersfoort heeft van de favorieten het meest teleurgesteld. Mentaal sterker dan ooit, met meer ervaring wellicht dan de anderen, was hij te Zwolle vaak te nonchalant, maar bovenal niet vast in zijn stoten. Het ging te stroef doch desondanks was zijn spel voor de eerste maal sedert de terug keer tot het kaderspel en bovenal in de laatste partij tegen De Kleine toen hij Beekman Scholte 69 300 9 9 19 110 7.66 33.33 Jacobs Wijnen 98 300 12 12 19 140 8.16 25.00 Jacobs Beekman 140 300 19 19 37 65 7.36 15.78 Vultink Ligthart 300 70 21 21 84 18 14.28 3.33 Scholte Van Oosterhout 300 81 9 9 88 27 83.33 9.— De Kleine Wijnen 300 108 13 13 69 52 23.07 8.30 Vultink Jacobs 282 300 33 33 44 61 8.54 9.09 Ligthart Beekman 300 185 22 22 75 31 13.63 8.40 Wijnen Van Oosterhout 300 209 15 15 141 65 20.— 13.93 Scholte De Kleine 300 269 14 14 84 50 21.42 19.21 Jacobs Ligthart 235 300 36 36 32 32 6.52 8.32 Beekman Vultink 116 300 21 21 31 48 5.52 14.28 Scholte Wijnen 300 188 21 21 80 45 14.28 8.95 Van Oosterhout De Kleine 255 300 23 23 80 42 11.08 13.04 De eindstand werd 1. Scholte pnt. car. 14 2100 brt. 90 h.s. 113 gem. 23.33 Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Het ligt heslist in de bedoeling de voorbereiding van de Nederlandse zeilers voor de Olympische Spelen in 1964 ai in het komende jaar aan te pakken zei de voorzitter van de Koninklijke Verhonden Nederlandse Watersport Verenigingen (KVNWV), de heer A. J. Dragt, zaterdag in Amster dam tijdens de jaarvergadering. De volgende maand zal het bestuur van het verbond een vergadering beleggen met drie deskundigen, die intussen al met concrete voorstellen dienaangaande zijn gekomen. Op deze vergadering namen de re glementering en de organisatie van de nationale zeilkampioenschappen een be langrijke plaats in. Zes Rotterdamse verenigingen kwamen met een voorstel de nationale kampioenschappen aan het eind van het jaar te vervangen door de kampioen aan te wijzen op andere wijze: Zijn prestaties zou hij moeten leveren in tenminste vijf van een vijf tiental wedstrijden, die op de kalender voorkomen. Het plan werd niet aan vaard, maar daar rondom kwamen toch zoveel suggesties naar voren, dat het zonneklaar was, dat de zeilers met het systeem van het ogenblik niet helemaal te vreden zijn. Het bestuur zegde toe de organisatie van de kampioenschap pen nog eens van alle kanten te bekij ken. GEEN RESERVES Wat betreft de reglementering: de mi nimumleeftijdsgrens werd op 15 jaar ge steld, zodat het niet meer kan voorko men, dat een kind van nog geen 10 jaar „bemanning" is. Verder zal niet alleen de opgegeven stuurman de helm stok mogen hanteren, maar zullen ook andere leden van de bemanning dit mo gen doen. Een bemanning die wordt op gegeven voor de kampioenschappen zal ook inderdaad het gehele kampioen schap moeten varen; reserves worden dus niet meer geaccepteerd nadat de wedstrijden begonnen zijn. Gezien de bezwaren tegen het houden van de kam pioenswedstrijden in de Pampus-, Vrij heids-, en Flying Dutchmanklasse op bet IJsselmeer zal nader worden beke ken waar deze wedstrijden worden ge houden. De aftredende bestuursleden A. Dragt, H. S. Visman en ir. J. Loeff werden bij enkele kandidaatstelling herkozen. In de plaats van de heren J. W. Boersma en H. H. F. Niemeijer werden gekozen de heren J. Lassche (Sneek) en dr. P. C. Kraan (Vlissin gen Als nieuwe leden van het verbond wer den aangenomen de w.v. De Kolk (Rot terdam), de w.v. Sliedrecht, de w.v. De Zuiderzee (Amsterdam) en de w.v. Ne therlands International Yacht Club (Am sterdam) ZEILKALENDER De jaarvergadering heeft zaterdag ook de zeilkalender vastgesteld. De voornaamste wedstrijden zijn: 1, 2 en 3 april: internatio nale wedstrijd in de Flying Dutchmanklasse op Loosdrecht; 16 mei: Hoek van Holland Harwichrace; 20, 21 en 22 mei: Goudse Zeil- week; 21 en 22 mei 100 mijlenrace; 27 en 28 mei: Hollandia en Buiten IJ wedstrijden; 3 en 4 juni: Buiten IJ wedstrijden; 10 en 11 juni: Nachtwedstrijd KNZ en RV en na tionale wedstrijden van Aegir; 17 en 18 juni: Aegir en Vinkeveen-Abcoude; 24 en 25 juni I en 2 Juli: Westeinder zeilwedstrijden; juli: Aanbreng wedstrijd IJmuiden—Den Hel der; 8 en 9 juli: KMJC; 8 tot en met 13 juli: Braassemweek; 15 tot en met 19 juli Kaagweek; 21 tot en met 23 Juli: Zeeland wedstrijden; 22 tot en met 25 juli: Nieuw Loosdrecht week; 28 tot en met 31 juli: Hol- landweek I op Loosdrecht; 3 tot en met 6 augustus: Hollandweek II op het IJsselmeer; II tot en met 13 augustus: Flevorace; 12 tot en met 17 augustus: Sneekweek; 19 tot en met 22 augustus: Alkmaardermeer; 26 en 27 augustus: Kralingse Zeilweek en West- einder wedstrijden; 9. 10, 16 en 17 septem ber: Nationale zeilkampioenschappen (reser vedata 23 en 24 september); 30 september en 1 oktober: Na-Braassem. (Advertentiën) 2. Wijnen 10 1796 3. De Kleine 10 2032 4. Vultink 8 1792 5. Van Oosterhout6 1653 Ligthart 4 1176 7. Jacobs 2 1448 8. Beekman 2 1043 100 143 17.96 114 112 17.82 143 84 12.53 115 80 14.37 75 147 113 108 68 1.71 9.85 9.65 Dit resultaat betekende voor de drie laagst- geplaatsten Ligthart, Jacobs en Beekman een halve degradatie, daar zij onder de moyenne- grens van tien zijn gebleven. Advertentie Deze smakelijke tabletjes ge-, woon maar laten smelten op Uw tong. en alle leed is geleden. Prompt. Want niet zodra komt de Rennies-oplossing met Uw speeksel in de maag of alle over tollig maagzuur wordt geneu traliseerd en kan U geen kwaad meer doen. Koop 'n pakje Rennies en steek 'n paar bij U. Dan bent U altijd veilig en Uw maaltijd wordt nooit verstoord. Onder 't eten niet, ook niet erna. Alleen maar bij de eerste aanwijzing Rennies nemen, onopvallend, zonder water of wat ijJjyjp m ook tegen brandend maagzuur Een Gronings studenten-volleybal team won te Hamburg van de Hambur ger volleybalclub met 16—18, 7—15, 15 10, 15—11 en 15—9. De Rotterdamse rugbyclub heeft gis teren van een Engelse ploeg uit het transitkamp te Hoek van Holland met 36 verloren.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 9