Good Luck nu Arnemuidens voornaamste tegenstander SVD won moeizaam van Wolfaartsdijks tiental Tonido in laatste sekonde door Hellas geklopt Rillandia knabbelde iets van achterstand af AKC (Aardenburg) kampioen in derde klasse A Rillandia maakte Smerdiek de winst afhandig Zaalhandbalcompetitie Swift veroverde de zege door schotvaardigheid en vechtlust Microcompetitie van ZKB Uit de annalen van King Soccer Competitie Zeeuwse Korfbalbond Arnemuiden won op het nippertje Spui produktiever dan Hoek (2-4) Zege kwam in laatste Top zorgde voor verrassing fase nog in gevaar Grondslag zege na rust pas gelegd Volleybal op Walcheren EMM-Volharding eindigde gelijk Colijnsplaatse Boys schoot te slecht AZVV was kansloos Kampioen Sinke tegen Verpoest in Tliolen Uitslagen voetbal Ringmiddag CJV meisjesclub Volleybal op Zd.-Beveland Zeeuws brood naar Amsterdam Uitvoering D.A.W. in 's-Gravenpolder Filmvoorstelling Rode Kruis Metaalbewerkers over de loonsituatie Lag ere school wordt „Iris school" Maandag 19 december 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Van onze sportredacteur MIDDELBURG Talrijke voetballen zijn zaterdag weer de ruim te ingezonden, zodat de supporters elkaar in de avonduren sinds lange tijd weer iets te vertellen hadden. Arnemuiden, de leider van de vierde klasse zuid, maakte geen fout, al was de zege op The Gunners weinig overtuigend. Good Luck, dat een door invallers geteisterd AZVV kansloos versloeg, verdrong Dinteloord van de tweede plaats. De suikerstadbewoners leden bij SSC '55 een niet geheel onverwachte nederlaag. Het schijnt dat SSC '55 zich bij de kopgroep wil voegen. Rillandia smaakte sedert we ken weer eens het genoegen van een overwinning. Provinciegenoot Smerdiek werd het slachtoffer van de wilskracht van de hekke- sluiters, die hun achterstand op Zwaluwse Boys tot één punt za gen gereduceerd. Sprang hand haafde zich in de leidersgroep door een sprekende zege op WN. NieuwdorpZwaluwse Boys werd uitgesteld. Arnemuiden 11 9 1 1 19 48—22 Good Luck 10 7 1 2 15 32—19 Dinteloord 7 1 3 15 35—21 Sprang 6 2 2 14 32—17 AZVV 6 1 4 13 38—40 SSC '55 5 1 5 11 27—27 Krabbendijke 3 3 4 9 22—26 Smerdiek 10 4 0 b 8 22—28 VVN 3 1 5 7 21—30 Nieuwdorp 9 3 0 6 S 17—26 The Gunners 10 3 0 7 6 11—26 Zwaluwse Boys 10 2 1 7 5 15—25 Rillandia 10 2 0 8 4 18—34 Hoek teruggewezen De belangrijke wedstrijd in de eerste klasse Zeeland HoekSpui eindigde in een overwinning voor de koploper, die daardoor, al is het met drie wedstrijden meer, weer iets uitliep op de grootste concurrent, Terneuzense Boys, welke club niet in het veld kwam. Wemeldinge kwam voorlopig op de tweede plaats middels een zege op het zwakke Colijnsplaatse Boys, dat met Veere zal moeten uitmaken wie er laatste wordt. Mevo passeerde Hoek. SVD ver rastte door een overwinning in Wolfaartsdijk. spul 11 8 0 3 16 82—19 Wemeldinge 9 7 0 2 14 3421 Tem. Boys 8 6 1 1 13 3915 Mevo 9 6 1 2 13 3330 Hoek 9 5 1 3 11 28—22 SVD 10 4 1 5 9 22—31 Wolfaartsdijk 8 2 1 5 5 26—39 Kapelle 8 2 0 6 4 17—32 Veere 7 1 0 6 2 9—21 Colijnspl. Boys 9 0 1 8 1 11—31 In Ila schoot Kats geweldig uit zijn slof in Kloetinge. Medetitelpretenden- ten, Arnemuiden II en Middelburg V, kwamen daarentegen net met de hak ken over de sloot. Bevelanders verloor opnieuw. Kats I 7 6 0 1 12 32—14 Middelburg V 8 6 0 2 12 32—19 Arnemuiden II 7 5 1 1 11 40—21 Meeuwen I 7 4 0 3 8 2520 VCK I 5 3 1 1 7 23—11 RCS III 7 3 0 4 6 18—31 Serooskerke I 7 2 1 4 5 19—26 Kloetinge I 6 2 0 4 4 11—26 Nieuwland I 7 2 0 5 4 20—30 Zeeland Sp. VI 4 0 1 3 l 5—14 Bevelanders I 5 0 0 5 Ox) 15—28 2 verliespunten in mindering. Rillandia en Smerdiek uit St. Maar- tensdijk hebben zaterdagmiddag een Zeeuws duel uitgevochten. Op de foto duelleren twee spelers sportief om de bal. In lib bleef Yerseke III aan de kop. De zege op lantaarndrager Kloetinge II was overigens maar mager. AZVV II kwam resoluter voor de dag tegen Terneuzense Boys II. Zaamslag be haalde eveneens een grote zege op het teleurstellende Nieuwdorp Drie wegen kon de derde plaats behouden. Yerseke III 9 8 0 1 16 40—31 AZW II 11 7 1 3 15 36—18 Driewegen I 9 6 1 2 13 18—12 Heinkenszand I10 5 0 5 10 32—32 Beren I 7 3 2 2 8 15—14 Zaamslag I 7 4 0 3 8 21—24 Rillandia II 9 3 1 5 7 26—21 Nieuwdorp II 10 3 0 7 6 2034 Tern. Boys II 10 2 0 8 4 16—43 Kloetinge II 8 1 1 6 3 10—21 In Ue blijft Burgh III lijstaanvoer der Bruse Boys bedreigen. Brouwers haven III verraste door een grote zege op Mevo II. Bruse Boys I 7 6 1 0 13 34—10 Burg III 6 5 0 1 10 19—8 Duiveland I 7 3 1 3 7 32—21 Brouwershaven III 5 2 2 1 s 15—9 WIK I 5 112 4 13—17 Mevo II 6 114 3 13—24 Zeemeeuwen I 8 o 1 7 1 13—50 VCK II blijft in IUb aan de winnen de hand. Borssele, dat de tweede plaats bezette, verloor onverwacht van Ka pelle II, waardoor Heer Hendrik de voornaamste belager van de Koude- kerkers is geworden. VCK n 8 7 1 0 15 38—14 Heer Hendrik I 7 5 0 2 10 27—14 Oostkapelle I 8 3 1 4 7 18—22 Borssele I 8 3 1 4 7 24—29 Waarde I 8 2 1 5 5 23—30 Kapelle II 6 2 2 2 6 12—11 Krabbendijke II 6 1 2 3 4 21—16 Wlssenkerke I 7 2 0 5 4 21—29 BREDA. Arnemuiden toog naar The Gunners met twee invallers, die zich evenwel spoedig in het vierde- klassemilieu thuisvoelden. Gedurende de eerste twintig minuten was Arnemuiden veel beter dan de Bredase tegenstan der, maar de doelman van de thuis club was weer ouderwets in vorm en keerde alle ingezonden schoten. The Gunners ondernam daarna een uitval. Er volgde een schot waar doel man Becks zich finaal op verkeek (1— 0). De Zeeuwen raakten hierdoor een beetje van de kook. Al voorkwamen zij verdere doelpunten, met de rust keken zij toch tegen een achterstand aan. In de tweede helft wilde het evenmin erg lukken bij Arnemuiden dat pas na een half uur door Poortvliet op gelijke hoog te kwam (11). Een paar minuten voor het einde slaagde J. Schroevers erin de overwinning voor Arnemuiden uit het vuur te slepen (12). HOEK. Hoek en Spui ontliepen el kaar niet zo heel veel. Spui was ech ter produktiever en sleepte daardoor de overwinning in de wacht. Met de rust was de stand nog gelijk (22). De wedstrijd begon al dadelijk sensa^ tioneel. In de eerste minuut reeds kreeg Hoek een strafschop toegewezen we gens hands van De Smet. Rechtshalf C. den Hamer gebruikte de penalty (1—0). De Hoekse vreugde was van korten duur, want in de zevende minuut depo neerde D. Pijpelink de bal in het doel van de thuisclub (11). Het duurde tot de 43ste minuut voordat Pijpelink an dermaal kon scoren, maar nog voor het tijdelijk ..inrukken" bracht De Blaeij, profiterend van een aarzeling in de Spuise defensie de stand op 2—2. Na de hervatting oefende Hoek zwa re druk uit op het Spuise doel, maar de Hoekenaren konden de juiste rich ting van hun schoten niet vinden. Na een half uur was het opnieuw Pijpe link, die doel trof (23), al kreeg hij daarbij de hulp van een Hoekse ach terspeler. In de 40e minuut bracht Maas Spui in veilige haven (24). GOES. Aanvoerder Buijs van Zuidwesters 2 kon zaterdagmiddag in het restaurant van het Aardenburgse sportpark geen bloemen aanbieden aan zijn collega Hermon van A.K.C. Dit product bleek n.l. op deze middag in Aardenburg niet verkrijgbaar. Toch waren zijn felicitaties aan A.K.C. niet minder gemeend. In een uiterst span nend duel was AKC erin geslaagd om Zuidwesters 2 een 3—2 nederlaag toe te brengen waardoor deze ploeg kam pioen werd in 3a. Na zes afgelastingen kon AKC aan treden tegen Zuidwesters 2. Men be gon in hoog tempo en vooral AKC speelde voor wat het waard was. Bij beide ploegen was echter het schot bui tengewoon slecht verzorgd. Zuidwesters 2 raakte na 15 min. voor het eerst de korf en dit betekende meteen 0—1. Bij AKC slaagde men er pas na 25 min. in om voor het eerst de korf te raken. Laat staan dus doelpunten! Door het zware, doch goed bespeelbare terrein, was het spel aan weerszijden wat stroef. De thee werd gebruikt met een 01 voorsprong voor Zuidwesters 2 Na rust kwam het sensationeelste deel van de strijd. Kort na de hervatting kwam AKC gelijk (1—1). Zuidwesters 2 nam even later weer een voorsprong maar vanaf de uitworp maakte AKC opnieuw gelijk uit een prachtige door braak. Onder hoge spanning werd daarna verder gespeeld. Luid aange moedigd door een talrijke supporters- schare lukte 'net tenslotte aan Anneke Cambler om AKC aan een 3—2 voor sprong te helpen die niet meer werd afgestaan. Na afloop bracht voorzitter Saasman, die deze wedstrijd ook had geleid, de felicitaties over van het Bondsbestuur. Top uit Arnemuiden heeft in de pro motiecompetitie voor de eerste klasse voor een geweldige verrassing gezorgd door in de thuiswedstrijd Oiympia kansloos met 53 te kloppen. De strijd om een plaats in de eerste klasse heeft hierdoor opeens een heel ander aanzien gekregen omdat Tjoba 2 nu weer volop kanshebber is geworden. De stand: Olymnia 1 4 uit 3, Tjoba 2 2 uit 2 en Top 2 uit 3. In 3b gaf Zeelandia 2 haar wedstrijd tegen Vios 2 zonder spelen met 05 gewonnen. Toch betekent dit nog geen titel voor Vios 2. De stand aan het hoofd van de ranglijst in deze afdeling is nu: Luctor 2 21 uit 13 en Vios 2 20 uit 12. Vios 2 moet nog drie wed strijden spelen tegen Luctor 2 twee. Bij de adspiranten in afd. e werd Vopo uit Borssele kampioen door een fikse 8—1 zege op Swift vlot. WOLFAARTSDIJK—S.V.D. heeft in Wolfaartsdijk een moeizaam be vochten zege behaald ondanks het feit dat de thuisclub het grootste gedeelte van de speeltijd maar tien spelers op de grasmat had lopen en een korte periode in de eerste helft slechts negen. Dit alles heeft de oranjehemden voor moeilijke pro blemen gesteld en was uiteindelijk ook wel de oorzaak van de neder laag. Een nederlaag die men dus eigenlijk aan zichzelf te wijten heeft want het lijkt toch wel onverantwoordelijk van een elftalcommissie om er geen zorg voor te dragen dat het eerste elftal met eif spelers binnen de krijtlijnen ver schijnt. Wolfaartsdijk miste in deze wedstrijd tevens de gebroeders Verstelle en Steen bakker die niet mochten of konden spe len, terwijl S.V.D. ook drie invallers tel de. Het spelpeil aan weerskanten was ma tig. Bij S.V.D. kwamen W. Nijsse en C. v. d. Dries nog het beste uit de verf terwijl bij Wolfaartsdijk Hans Linden- berg vooral voor rust excelleerde en de jonge Hoek-Van Dijke op de linkshalf plaats een ruime voldoende haalde. Negen man Wolfaartsdijk dat in de beginfase met negen man speelde was hierdoor blijk baar niet ontmoedigd want na 12 min. slaagde Korf er in de gastheren de lei ding te geven. Het duurde echter niet lang of V. d. Dries bracht de balans in evenwicht (11). S.V.D. nam langzamerhand, hoewel niet overtuigend het heft in handen wat resulteerde in een doelpunt van W. Nijs se (12). De thuisclub toonde echter een goed moreel en bleef moedig door vechten. Br kwam zelfs voor de rust nog een korte periode dat Wolfaartsdijk domineerde wat zijn bekroning bond in een fraai doelpunt van Hans Lindenberg van ver af gescoord 22. Even daarvoor was Wolfaartsdijk ook dicht bij een doelpunt geweest toen de doelman van de bezoekers de bal tegen de toestormende Ossewaarde opschoot en het leer van diens lichaam nog juist aan de voor S.V.D. gunstige kant van de paal naast ging. Nog voor het ver strijken der eerste helft deden zich aan beide zijden enkele scoringskansen voor die echter door onbesuisd schieten ver loren gingen. Vijftien minuten na de hervatting leek het pleit beslecht te zijn ten gunste van S.V.D. omdat W. Nijsse en C. v. d. Dries RILLAND-BATH Na een aantrekkelijke, fors gespeelde, maar geen enkel moment onspor tief wordende wedstrijd heeft Ril landia kans gezien Smerdiek de winst afhandig te maken. De grondslag hiertoe werd pas in de tweede helft gelegd; de rust ving aan met blanke stand. De Rillan- ders hadden hun elftal weer eens een keer door elkaar „gegooid". De thuisclub legde het accent op de verdediging en bepaalde zich tot ge- gevaarlijke uitvallen. Walraven en Vis ser fungeerden als halfspelers, v. d. Avert speelde linksbinnen en Prevo mid denvoor. Smerdiek startte overrompelend. Het eerste de beste schot van de Thoolse middenvoor Van Hout belandde buiten bereik van keeper Maison tegen de paal. Deze ouverture deed het beste hopen voor Smerdiek. dat herhaaldelijk voor de Rillandse veste verscheen, maar door slecht schieten de meerder heid niet uitbuitte. Geleidelijk aan kroop Rillandia on der het Thoolse juk uit en kreeg de wedstrijd een enerverend karakter. Beide doelen kwamen om beurten in gevaar. De op het middenveld zwoe gende v. d. Avert deelde bij de „blau we" fraaie passes uit. maar zonder positief resultaat. Eenmaal redde rechtsback Lindhout met een sliding toen Kreek de bal in het Smerdiek- doel wilde schieten. Prevo kreeg nog een kans, maar schoot over de lat. Aan de andere kant toonde Maison zijn talenten toen v.d. Ree met een hard schot op de uiterste hoek van het doel mikte. Rust 00. Direkt na de „warming up" trok Ril landia geweldig van leer. Toch moest in de aanvangsperiode van de tweede helft Maison zich duchtig weren bij een kogel van v.d. Ree. In de tiende minuut evenwel ontstond de openingsteffer van Rillandia. Twee doelpunten Lamberus pikte de bal op het mid denveld op, gaf een dieptepass aan Kreek, die doelman Potter ondanks diens sliding passeerde (1—01. Van dit moment af werd de strijd iets feller en moest de scheidsrechter zijn fluit in tensiever bespelen. Rillandia kwam te rug. Brulnooge schoot in,, maar de bal zoefde naast het doel. Uitstel van exe cutie, want In de 30ste minuut ontving Prevo een prachtige pass. De Rilland- se aanvalsleider omspeelde spil Knuist en Rillandia stond met 20 voor. De thuisclub-binnenspelers trokken zich daarna in de defensie terug, waar door Smerdiek voor een zwaardere taak kwam te staan. Toch slaagde Van Hout cr nog in een fraai schot af te leveren dat Maison middels een even schone save onschadelijk maakte. Smerdiek kon evenwel geen doeltreffende bressen meer slaan. Zo won Rillandia verdiend. de stand op 24 hadden gebracht. Een o.i. ten onrechte afgekeurd doelpunt van Huissoon van Wolfaartsdijk die met een kopbal scoorde bracht echter opnieuw leven in de brouwerij, want Wolfaarts dijk liet zich hierdoor niet intimideren, maar trachtte op verbeten wijze deze teleurstelling te overwinnen. Zelfs een nieuwe treffer van W. Nijsse die alleen voor doelman Kik verscheen bracht S.V.D. wel op 52 maar geenszins op fluweel. De thuisclub toonde geenszins „aan geslagen" te zijn en bleef „terug ko men". Bij één der nu snel in aantal volgen de aanvallen van Wolfaartsdijk werd Korf in het beruchte gebied op ontoe laatbare wijze gevloerd en laatstgenoem de benutte zelf de toegekende penalty (35). Een zeer fraai doelpunt van Lin denberg uit een vrije schop van onge veer 30 meter bracht zelfs de stand op 4—5. S.V.D. kwam toen nog even met de rug tegen .de muur maar kon in de res terende speeltijd van enkele minuten de voorsprong toch consolideren. VLISSINGEN. De uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden van de afdeling Walcheren van de Nevobo zijn: Michiel de Ruyter 3Marathon 2: 03; Michiel de Ruyter 2—M.V.C. 2: 13; Matador—AMV 7 3—1, E.V.V.C.— Berni: 30. MIDDELBURG. In de Goese veilinghal moest Tonido, dat nog ongeslagen was, in de Goese derby HellasTonido een kleine neder, laag incasseren. De Hellenen won nen met 65. Deze wedstrijd was bijzonder spannend, want in de laatste se conde werd het beslissende doel punt tegen Tonido gescoord. De wedstrijd E.M.M.-Volharding was een slappe vertoning. De eind stand werd 1111. De Vlissingse derby WalcherenMarathon stond ook niet op egn hoog peil; Mara thon won met 64. Bij de dames kwamen de zeventallen van Walcheren en Marathon tegen el kaar in het veld; de Walcherse meisjes wonnen met minimaal verschil. De damesontmoeting HellasZeelandsport kenmerkte zich door goed spel. Hellas speelde beter samen en na de rust wer den de Vlissingers volkomen onder de voet gelopen door het snelle spel van de Hellenen. De ontmoeting HellasTonido heren werd door de heer Francke goed ge leid. Tonido ging snel van start. De ge vaarlijkste man was aanvalsleider Adrie van Hese, die het de doelverdediger van Hellas bijzonder lastig maakte. Toch wist deze heel wat schoten van Van Hese onschadelijk te maken. Bij Hellas was Hans Jackobs de man van de avond. Tonido legde het accent voornamelijk op de aanval en liep uit tot 54. Daar na kwam EUllas opzetten en de stand werd veranderd door H. Jackobs tot 65 in het voordcel van de Hellenen. Tonido kwam weer gelijk door A. van Hese en daarna golfde het spel wat heen en weer. De stand bleef gelijk tot in de laatste seconde. Tonido ging in de aanval, maar verwaarloosde de ver dediging. Hiervan maakte Jan Walraven gebruik door met een onhoudbaar schot zijn ploeg de volledige winst te be zorgen. In de dames wedstrijd Hellas-Z-eeland- sport waren de Helleentjes technisch de meerderen. Tot de rust konden de Vlis- singers de stand nog gelijk houden, maar na de rust gingen de Goesenaren er een schepje bovenop gooien en Ztee- landsport werd zodoende van de kaart gespeeld. Als de Hellas-meisjes zo door blijven gaan worden zij ongeslagen kam pioen. De eindstand werd 63 in fctet voordeel van Hellas. Matige vertoning In de Middelburgse veilinghal was ,de wedstrijd E.M.M.—Volharding een matige vertoning. Het technisch betere E.M.M. kon niet voorkomen, dat de Goesenaren de halve winst verover den. Direct na het fluitsignaal van de scheidsrechter ging Volharding in de aanval. Govert maakte de openings treffer. Daarna liet de uitstekend kee pende Cor Gabriëlse een steekje vallen, door te ver uit zijn doel te lopen en het was weer Govert, die met een boogballetje de stand op 2—0 bracht. De score werd tot 3—0 opgevoerd door C. Franèk'e, maar daarna nam E.M.M. het heft in handen. J. de Looff bracht met twee' afstandsschoten de stand op 3—2. De rust ging in met een 5—3 voor sprong in het voordeel van de Middel burgers. De treffers werden gescoord door C van de Berge, J. de Looff en H. Seybel, die deze avond ook weer niet honderd procent was. Na de rust was het weer Volharding, dat direct in de aanval ging en met een opspringbal van H. Mijnsbergen werd DEN HAAG. Na acht weken van gedwongen rust Is Swift weer eens in het veld geweest. In Den Haag tegen HKV IK, van welk twaalftal met niet minder dan 8—2 werd gewonnen. De Middelburgers verschenen met drie in vallers, die echter niet onderdeden voor de „echte" eerstelingen. De zege was stellig te danken aan betere schotvaar digheid en grotere vechtlust. Over het algemeen golfde het spel ge durende de iiele wedstrijd goed op en neer, maar Swift schoot raak en HKV mis. Na een kwartier opende Lien Me- liefste de score met een onverwacht schot (01). Aanvoerder Jan Maljers miste daarna een strafwörp, maar in de 25e minuut zorgde Jan Meliefste toch voor 02. Na de vakwisseling voerde Harmen de Ru met listige trekballetjes de score op tot 04, waarna Swift het initiatief even aan HKV moest laten, dat echter veel pech met schieten had. Nog voor rust gaven Suus d'Hondt en Dook Vatteroth de weinige Middelburg se supporters opnieuw reden tot jui chen (06). De rust had de Hagenaars blijkbaar goed gedaan, want lange tijd oefenden zij sterke druk uit op de korf van Swift, maar pech speelde HKV daarbij parten. Na tien minuten gaf Jan Me liefste Swift weer een morele steun (0 COLIJNSPLAAT Ook We meldinge heeft in Colijnsplaat ge zegevierd al bereikte het de over winning niet via het bekende leien dakje. In de eerste helft wo, gen de beide elftallen in spelkwa- liteiten en tempo goed tegen el kaar op, al was Wemeldinge iets meer in de aanval. In de 14e minuut kende de goed leiden de arbiter de gasten een penalty toe, die door Karelse feilloos in een doelpunt werd omgezet (01), welk doelpunt voor de rust het enige bleek. Na de „slok" ontwikkelde zich opnieuw een gelijkopgaande strijd. Na tien minu ten echter profiteerde Wemeldinge van slecht wegwerken van de Boys-achter hoede om de stand op 02 te brengen. De middenvoor van de gasten was de maker van het doelpunt. Vijf minuten later zorgde de Wemeldingse rechts binnen voor 03. Een kwartier voor het einde verklein de Gast de Boys-achterstand (13), waarna de thuisclub sterk in de aanval kwam. Door slecht schieten bleef de stand ongewijzigd. —7). Edward en Aad Borgers scoorden toen eindelijk voor HKV. Swift hield stand en maakte met een treffer van Anneke Steyn de zege nog iets spreken der. Daarna floot de uitstekende leider, de scheidsrechter F. H. de Graaf voor het eende. RAAMSDONKSVEER Een met vijf invallers uitkomend AZVV is er tegen Good Luck nagenoeg niet aan te pas gekomen. Met de rust leidden de Bra banders reeds met 31. Na de openingstreffer van Good Luck kwam AZW door een fout van de Bra bantse doelman nog aan een doelpunt, maar daarna legde Good Luck de Axe laren zijn wil op. Rust 31. In de twee de helft voerde de thuisclub zonder moeite de stand op tot 51. KLOETINGE. De Belgische natio nale damkampioen Verpoest en de Zeeuwse kampioen Jan Sinke zullen op 21 januari op uitnodiging van de Thoolse damclub simultaan spelen in Tholen. Reeds 80 dammers uit het eiland Tho len en Bergen op Zoom hebben zich reeds gemeld om de strijd aan te bin den tegen genoemde matadoren op het bord met de honderd ruitjes. 4e klasse Zuid: SSC'55Dinteloord 3—1, VVNSprang 15, Nieuwdorp Zwaluwse Boys afg., Rillandia—Smer diek 20, The GunnersArnemuiden 1—2, Good LuckAZVV 5—1. Ie klasse Zeeland: Colijnspl. Boys Wemeldinge 13, Hoek—Spui 2—4, WolfaartsdijkSVD 45, VeereMe vo 2—5. 2e klasse a: Arnemuiden IISeroos kerke I 54, Kloetinge IKats I 0—8, Meeuwen I—Middelburg V i2, RC3 IIIBevelanders I 65, Zeeland Sport VI—VCK I afg. 2e klasse b: AZW IITern. Boys II 70, Zaamslag I'Nieuwdorp II 62, Yerseke IIIKloetinge II 21, Beren 1Rillandia II 33, Driewegen I Heinkenszand I 52. 2e klasse c: Burgh III—WIK I 3—1, Mevo .IIBrouwershaven III 16, Zeemeeuwen I—'Duiveland I 13. 3e klasse a: Middelburg VIZeeland Sport VII 24. Bevelanders IIOost kapelle II 8—2, Nieuwland II—VCK III 3—2. 3e klasse b: Kapelle IIBorssele I 32, Heer Hendrik IWissenkerke I 53, Oostkapelle IKrabbendijke II S—2, VCK II—Waarde I 4—0. 3e klasse c: Kruiningen III—Kloe tinge Hl sch. n.o.g. Waarde II—Wol faartsdijk II 1—1, SVD II—Beren II 2—6, Wemeldinge II—Rillandia III 4—1. 3e klasse d: Duiveland IIBurgh IV 5—2, WIK II—-Bruse Boys II afg. 3e klasse e: AZVV III—Hoek II 72, Spui IIZaamslag II 52. het 54. De Middelburgers liepen weer uit tot 74 door doelpunten van C. San- derse en L. Polvliet. C. Francke ver kleinde de achterstand echter weer met een opspringbal tot 7—5. H. Seybel gaf de bal aan G. Gabriëlse, die na goed penetreren op de cirkel kwam te staan en deze zorgde met een opspringbal voor 8—5. Daarna werd een E.M.M.-er zo zwaar getackeld, dat de scheidsrechter een zevenmeterworp gaf. Deze werd benut door H. Seybel. Het zag er toen naar uit, dat de Middelburgers al hun kruit ver schoten hadden en de Goesenaren wisten de achterstand te verkleinen tot 98 door doelpunten van H. Mansbergen en C. Francke (twee maal). Daarna werd er over en weer geschoten en de eind stand werd tenslotte 1111. Verder stond in de heren eerste klas de wedstrijd WalcherenMarathon op het programma, welke verdiend werd gewonnen door Marathon. Direct na het fluitsignaal van de scheidsrechter scoor de Uijlenbroek de openingstreffer voor Marathon. Daarna bracht de hardwer kende G. Schouten de teams op gelijke voet. Nog voor de rust was het Kerk- hofs, die de stand op 12 bracht. Na de rust gaf Marathon de toon aan Uijlenbroek bracht de stand met een op springbal op 1—3. Walcheren kwam echter terug door Tax en Schouten, maar daarna werd het 3—6 door doelpunten van Van Uijlenbroek en A. Jansen (twee maal). B. Kamphuis wist de achterstand toch nog te verkleinen, maar Kerkhofs bracht de eindstand met een opspringbal op 4—7. Middelburg: Meisjes adspiranten 12-13 jaar: Walcheren 3—Olympus (0-5> meisjes adspiranten 1213 jaar: Walche ren 1—Walchereyi 2 (1—1) dames junio ren tweede klas: Zeelandsport—Walche ren 2 (3—3); heren junioren eerste klas: EMM—Marathon (12—8); dames eerste klas: Walcheren—Marathon (3—2); heren vierde klas: Olympus 2—Fortuna (77)heren derde klas: Marathon 3— Fortuna 1 (1—9); dames derde klas: Wal cheren 2—Fortuna (3—5); heren eerste klas Walcheren 1—Marathon 1 (4—6); Heren eerste klas: EMMV olhardmg (11—H). Goes: Heren junioren eerste klas: VolhardingHellas (10—12); dan}es derde klas: Neptunes—Hellas 2 (7—1); heren derde klas: ONOEMM 3 dames eerste klas: Hontemsse—EMM (56)heren tweede klas: Hellas 2— EMM 2 (5—10); dames eerste klas—Hel las—Zeelandsport (8—3); heren eerste klas: HellasTonido (76). Toneelavond gemeente- personeel VLISSINGEN. De jaarlijkse toneel- avond van de personeelsvereniging van de gemeente Vlissingen is ook ditmaal weer een succes geworden. Dit succes was vooral te danken aan het stuk dat gekozen was en dat binnen het bereik van de eigen toneelclub lag. Geen lan ge vervelende dialogen doch veelal kor te en humoristische clauses die de spe lers mogelijkheid tot een levendige in terpretatie gaven. „Kleine kinderen wor den groot" door Noel Langley speelt zich af in een familie die even rijk in aantal als in moeilijkheden is. Mevrouw N. Meyers-Dingemanse als Essie, de hoofdrol zorgde voor een groot deel voor het „klimaat" van het gegeven spel. Ook de andere leden bleken won- dergoed tegen hun rol opgewassen het geen een compliment betekent voor re gisseur C. Colijn die hiermee opnieuw bewees dit werk goed aan te kunnen. Een stemmig bal besloot de avond. MIDDELBURG. De ring Walcheren van C.J.V. meisjesclub, belegde zater dag in de Bogaardzaal een ringmiddag. Door allerlei omstandigheden kon de jaarlijkse ringmiddag in de gebedsweek niet doorgaan. Het bestuur besloot daar op een adventsmiddag te houden. Deze werd dan ook begonnen met een ad- ventsliturgie, die voor een deel door de leden zelf werd verzorgd. Onder leiding van de presidente mevrouw M. de Wolf- Mol uit Biggekerke werd daarna een opdrachtenspel gespeeld. Raarl Aagtekerke AAGTEKERKE. De raad zal van avond om half acht bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. enkele verzoeken om subsidie. Ook zal het uitbreidings plan „Noord" worden vastgesteld. DUIVEN BEKROOND BRUINISSE De duivensportvereni ging De Bruse Trekker heeft in Cafe Centrum een duivententoonstelling ge houden, waarvoor door de leden 120 dui ven waren ingezonden. De Bondskeurmeester de heer H. Slagboom uit Zierikzee verrichtte zijn werk op uitmuntende wijze. Hij kon tot zijn genoegen constateren dat het vluch materiaal van de Bruse Trekker sterk vooruit is gegaan. De uitslag was als volgt: Oude Dof fers: 1. A. S. de Koning, 2 en 3 A. J. IJzelenberg, 4. W. A. Jumelet. Oude Duivinnen: 1 en 3 A. S. de Koning; 2. C. Bal Sirjansland. 4. A. J. IJzelen- burg: Jarige Doffers: 1. W. A. Ju melet, 2. A. J. IJzelenberg, 3. A. S. de Koning. 4. J. Bal; Jarige duivinnen 1. A. S. de Koning, 2. A. J. IJzelen- berg, 3. J. Bal, 4. Ph. Steketee; Jon ge Doffers: 1. A. S. de Koning; 2. A. J. IJzelenberg; 3. C. S. Capelle; 4. C. Bal Sirjl.Jonge duivinnen: 1 en 3. A. J IJzelenberg, 2. J. Bal, 3. C. S. Capel le. 4. C. Bal. Late jonge doffers 1. Ph. Steketee 2. C. Bal. Late jonge duivin nen 1. Ph. Steketee, 2. A. S. de Ko ning. Aos de mooiste duif van de gehele tentoonstelling werd aangewezen een duif van de heer A. S. de Koning. Uitslagen van de op zater dag 17 december 1960 gespeelde vol leybalwedstrijden van de Nevobo. afde- ling Zuid-Beveland. JerholeAstra 0—3; Terhole— J—3- Heren: Astra II—Astra III „ra„ I—Terhole 0-3; Bazo- Terhole 0—3. Dames: Terhole—Astra. Een verdiende overwinning van de As- tra-dames die door technisch beter spel ln iedere set de score regelmatig op- voerden. Terhole—EGVC. De EGVC-da- mes hebben hard moeten vechten voor de overwinning. Uit de set standen 11— 15. 1015. 15—4 en 1215 blijkt wel dat Terhole verwoed tegenstand heeft gebo den. Heren: Astra II—Astra III. De As tra II mannen waren de meerdere van het derde team en stevenden dan ook op een royale zege af. Astra I—Terhole. In de eerste set, 515, kon Astra zijn spel niet ontplooien. De laatste sets waren spannend en ging de strijd gelijk op, set standen 13—15 en 1315. De grotere rou tine van Terhole gaf uiteindelijk de doorslag. BazoTerhole. Terhole speelde een goede partij en gaf Bazo geen kans. Door goed opgezette aanvallen wist Ter hole in 3 sets te winnen. GOES. Indien er vrijdagavond bij het microkorfbal in de Goese veiling hal gespeeld had moeten worden om een schoonheidsprijs, was deze onge twijfeld gewonnen door Elto 1 uit Ka pelle voor haar spel tegen Vios 1. Het Elto-achttal stelde Vios voor onoplosba re problemen door hun hoge tempo, goede baltechniek en hun tactiek. Door afwisselende doorbraken en afstands schoten bracht Elto de tegenstander in 25 minuten naar een 94 nederlaag. De andere wedstrijd in klasse la ging tus sen Tjoba 1 en Zuidwesters 1. In de ze wedstrijd had Tjoba kennelijk moei te om de beslissingen van de voor de eerste maal op Zeeuwse bodem optre dende scheidsrechter Bellaert te begrij pen. Dit drukte hun temp waardoor Zuidwedters 1 lang op gelijke hoogte kon blijven. Toch zegevierden de kampioe nen uiteindelijk met 74. In klasse 3a leverde Dos 55 een uitstekende presta tie door Zuidwesters 2 een 4^-4 gelijk spel af te dwingen. In 3c heeft Zeelan dia 2 niet de verwachte overwinningen kunnen boeken. Zowel tegen Tjoba 4 (33) als tegen KVL (1—1) moest het achttal uit Hansweert genoegen nemen met een gelijk spel. Omdat echter KVL tegen Tjoba 4 het tot een voor hen uit stekend 22 gelijk spel kon brengen bleef het verlies voor Zeelandia 2 nog wat beperkt. De stand in deze afdeling luidt: Zeelandia 2 4 uit 3, Vedo 1 2 uit 2, Tjoba 4 2 uit 2, KVL 2 uit 3 en Vios 2 0 uit 0. HEINKENSZAND Voor de wijk van ds. Van Kooten te Amsterdam zal Zeeuws krentenbrood bijeen worden gebracht. Op 20 december worden de broden, die meest zelf gebakken zullen zijn, bezorgd in de NH. pastorie, van daar worden ze dan met de meeste spoed naar Amsterdam verzonden waar vele Amsterdammers zullen smullen dit rasechte Zeeuwse kerstbrood. Zaterdagavond hield de gymnastiek vereniging „D.A.W." te "s Gravenpol der haar jaarlijkse uitvoering in een ge heel bezette zaal van het verenigingsge bouw „Ons Dorpsleven". Na het uitvoeren van een aantal gym nastiekoefeningen, die werden afgewis seld door accordeonmuziek van de heer G. Heijboer te 's Gravenpolder werd on der regie van de heer C. C. Klap het blijspel „Het meisje van de schilderij" opgevoerd. De voorzitter de heer A. B. Hulshof sprak in zijn openingswoord zijn grote vreugde uit over de bloei van het leden tal en verklaarde, dat het nu zover is, dat een sportveld kan worden geëist. NISSE. Het Rode Kruis afdeling Zuid-Beveland-West vertoonde in Nisse de film „De Citadel", naar de gelijkna mige roman van dr. A. J. Cronin. De hoofdonderwijzer, de heer J. de Vos, heette bij de aanvang van het program ma alle belangstellenden hartelijk wel kom en wees op de onmisbaarheid van het Rode Kruis. Hij vroeg de aanwezi gen het Rode Kruis te steunen waar dat mogelijk is. 's Middags was er een speciaal kinderprogramma, waarvoor evenals voor de voorstelling voor vol wassenen veel belangstelling bestond. MIDDELBURG. In de Concert- en Gehoorzaal hielden de afdelingen Mid delburg en Serooskerke van de chr. me taalbedrijf sbond een gezamenlijke verga dering. De heer A. de Poorte, voorzitter van de afdeling Middelburg besprak in zijn openingswoord de loonsituatie. De afdeling tieeft in het afgelopen jaar een flinke ledenwinst geboekt en telt thans 176 leden. De heer B. J. Nieuw land uit Rotterdam, waarnemend dis trictsbestuurder. wekte de leden op om volgend jaar ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de C.M.B. de le denwerfactie 60 maal 60 te steunen. Ook hij besprak de loonsituatie. Na de pauze werd de film „Het meisje Marion" ver toond. Interkerkelijke dienst HEINKENSZAND Op de avond voor het kerstfeest zal een interkerke lijke dienst worden gehouden waarin voorgaan: ds. N. H. Heinen, gere.f predikant en ds. C. J. Amesz Ned Hervormd predikant. Het Christelijk ge- mengdkoor zal medewerking verlenen De plaats van samenkomst is de Ned Herv Kerk. Raad Domburg bijeen DOMBURG. De raad der gemeen te Domburg komt donderdagavond om acht uur in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt o.m. aanbie ding gemeentebegroting 1961, aankoop meubilair scholencomplex, benoeming gemeente-ontvanger. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen 16/12 Ita. Punta Alice, 17/12 Ned. Henriette-B, Spa. Mar Rojo, Pan. Anayansi. Vlissingen vertrokken 17/12 Punta Alice, Henriette-B. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned.) 16/12 Texelstroom, Demo craat, Grootekerk, Hilda, Peter Swenden, 17/12 Riouw, Jato, Sommelsclijk, Lucas Bols 1, Neder Ebro. Karachi, 18/12 Maashaven. Beta. Hunter, Jacob Teekman, Albatros, Goeree. Gepasseerd naar Zee (Ned.) 16/12 Michel Swenden, Camerounkust, Meidoorn. 17/12 Reliable, Lijnbaansgracht. 18/12 Aagte- kerk, Mies, Ossendrecht, Grootekerk. Raad Zaamslag ZAAMSLAG. In de raad is het ver zoek van het hoofd van de openbare la gere school om het nieuwe gebouw voor het openbaar onderwijs „Irisschool" te noemen aanvaard. In deze zitting werd akkoord gegaan met de gemeenschappe lijke regeling vleeskeuringsdienst. Het voorstel tot wijziging van de gemeente begroting 1960 werd aanvaard. De collecte voor het Oecumenisch werd gehouden in de N.H. kerk te Hein kenszand bracht op 35,81. Te Terneuzen werd door dr. Dorre- paal de Landsteinerplaquette uitgereikt aan de heren C. Michielsen, W. van Pienbroek en A. Thomas voor het feit dat zij als d'onors hun bloed vijftien maal beschikbaar hebben gesteld. Deze uitreiking vond plaats in het Juliana- ziekenhuis te Terneuzen. Het grote meisjeskoor te Sint-Anna- land beschikt momenteel over twee di rigenten, n.l. de heren J. v. d. Bos uit Delft en J. van Belzen uit Arnemuiden, beiden onderwijzer aan de School met de Bijbel te Sint-Annaland. De heer Jac. de Krijger te Boraaele slaagde te Utrecht voor het examen de- tailmeubelhandelaar.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4