OVERDAAD VERMIJDEN WERD EEN KUNST O' Wêël% AIR-INDIA IDEAAL HUIS - Y00R - TWEE is er nog niet maar maïzena l§i|B Hm IH Helena Corène Rubinstein zond naar Nederland NIEUWTJES Goud, groen, blauw dit jaar voor huis en iafel we ek draion Kersimode uil vele landen D U R Y E A HAMEA Zaterdag 17 december 1960 ZEEUWSCH UAGBLAD Pag. 9 VOORAL VOOR DE JEUGD v De vrouw meet u hebben Weekblad T.V. kreeg onvoldoende aandacht van de DEENSE VERSIERINGEN VAN JALI R( Aantrekkelijk Staatsprij s letterkunde wordt 4000 gulden Nieuwe c.a.o. voor bloembollenbedrijf door Rita Beukinan VERAL in de grote modecentra tonen de couturiers nu hun kerstcollecties waarvan, hoewel men op de ateliers reeds aan de eerste creaties voor de lentemode is begon nen, dit jaar veel wertk is gemaakt. In Italië pakt men op dit gebied vooral royaal uit, meer nog dan in Parijs waar de verwikkelingen rondom Algerije versobering in de hand werken, al blijft Noël voor de Frangaise een spectaculair feest, waarbij elegante kleding een hoogst belangrijke rol speelt. De Franse modeontwerpers hebben er ditmaal speciaal belangstelling voor de jeugd voor de decemberfeesten heel aantrekkelijk te kleden. De ervaring heeft immers geleerd, dat mama tegenwoordig eerder een groot bedrag voor de garderobe van haar dochter dan voor haar eigen kleding reserveert. Behalve zijde en fluweel zijn ook dunne wollen stoffen voor die jeugdige mode uitverkoren materialen, naast alles wat in de synthetische sector de luister van de kersttooi komt verhogen. AJ heeft de heel wijde jurk met petticoat bij de jonge Parisienne het veld moeten ruimen voor meer aansluitende kleding, bij de geklede robes voor Kerstmis maakt een iets ruimere rok toch weer meer opgang. Die rokken vallen licht en soepel over een vrij rechte japon, even romantisch met kant gegarneerd als de petticoats, die tevoren een rage waren. Kleine mouwtjes worden bij de geklede jurken veel toe gepast naast een eenvoudige ronde of vierkante halslijn. De jeugd krijgt in Frankrijk ook weer belangstelling voor het echte bijou, zoals zilveren of gouden armbanden of een broche in fraaie vorm. Verder zijn vooral kralen in trek, gekozen in de kleuren van de .stoffen en in vele rijen om de hals gewikkeld. VOOR GASTVROUW Marc Bohan, die voor het huis van Dior de kerstcollectie samenstelde, heeft met name aan korte avondtoiletten en hostessensembles aandacht besteed. Een strikte lijn kenmerkt zijn ontwerpen, die over het algemeen enthousiast werden ontvangen, zodat men voor de toekomst in dit modehuis weer wat meer hoop op succes heeft gekregen. Veel bestellingen voor kersttoiletten kreeg Balenciaga ditmaal, vooral uit Spanje, waar hij als ontwerper van het bruidstoilet van koningin Fabiola, de uitverkoren couturier voor de socie ty is geworden. Wit en zwart zijn voor de kersttooi zijn uitverkoren kleuren, naast hard-rose en violet af gewisseld door goudachtige tinten, die vooral voorkomen bij de zware weef sels in tapisserie^stijl uit Spanje af komstig. ZWART EN WIT De overige Parijse couturiers passen veel bruin toe, naast wit, zwart, groen en goud, bij de kerstkleding voor 1960. Fluweel in die kleuren blijkt erg in trek. naast satin en soie sauvage of heel dunne, doorzichtige weefsels met parelen en kralen overgeborduurd. Dergelijke borduursels maken vooral bij Balmain opgang voor strikte lange robes in fourreau-stijl, dikwijls bij de zoom met een brede rand bont ge garneerd. Bont speelt ditmaal over het alge meen een grote rol bij de kerstmode, zowel in Frankrijk als Italië en Ame rika. Ocelot en langharige bontsoorten winnen het van nerts als garnering en wit bont is in trek voor korte en lange mantels. De uitverkoren bontsoort voor accessoires is in de Parijse mo dehuizen echter vooral Mongools lam. een langharig, poedelachtig krullend materiaal, dat veel voor hoeden wordt gebruikt. Balmain, Nina Ricci en Heim hebben er een grote voorkeur voor. In tegenstelling met andere jaren is de Italiaanss kerstmode wat kleuren aangaat bijzonder bescheiden. Wit en zwart worden het meest toegepast door de mode-experts van Rome, Mi laan en Florence, die anders juist in verband met dergelijke feesten graag met alle tinten van de regenboog spe len. Goud en blauw komen verder veel voor, vooral bij de geklede mode in gebreide materialen, die deze win ter in dit zuidelijke modeland sterk fa voriet is. Het avondtoilet werd ook in Rome in menige collectie door speciale cre aties voor de gastvrouw vervangen. Die fraaie lange robes voor in huis doen overigens in luister niet onder voor hetgeen men onder een galatoi let verstaat. EENVOUD Onder invloed van de jongere ont werpers is men in Italië ook beschei dener met borduursels geworden, waardoor het weer meer gebruikelijk is mooie juwelen te dragen ter opluis tering van feestelijke kleding. Ook de avondkapsels werden eenvou diger. De hoge, gebombeerde coiffu res maken overal plaats voor korte, vrij gladde kapsels of een klassieke chignon. Liz Taylor bracht in Parijs de Cleopatra-ponny weer in de mode, die vooral door de jongeren nu weer veel wordt gedragen. """"Satijnen schoentjes met lage, dunne hakjes completeren de kerstmode bij voorkeur, naast kleine accessoires van bont zoals, moffen, lange, smalle sjaals op de boa geïnspireerd, of kleine cra vats. De eenvoud van de huidige mo de maakt het mogelijk ook met wei nig kostbare middelen er elegant uit te zien rond de kerstboom. Voor het zich goed kleden bij bijzondere gele genheden werd het immers juist de grote kunst overdaad te vermijden! Advertentie maakt Uw graanfen zo lekker. mmmmmmi *§m. mw/ïsmm Met zilveren kerststerren is dit witte avondtoilet, door Garnett in Rome ontworpen, geborduurd. De wijde cape is in ruisende witte taf uitgevoerd. TYE bekende Franse visagiste Paul i-j Corène. rechterhand van de „kei zerin der schoonheid" Helena Rubin stein, kwam voor het eerst naar ons land. Het doel van zijn bezoek, de Ne derlandse vrouwen adviezen te geven op het gebied van de huidverzorging en de make-up, is tijdens zijn verblijf hier zeker niet in het gedrang geko men. In de Rotterdamse Bijenkorf maakt hij per dag enige tientallen winkelende dames mooier dan zij ooit dachten te kunnen zijn, door het ge ven van goede raad bij het kiezen van de juiste produkten voor de maquillage. Ook de mannen Dat de Nederlandse man weinig be- langsteling voor make-up heeft als het zijn echtgenote betreft, wil deze Fransman beslist niet geloven. Er staan telkens zoveel heren naar zijn toe lichting te luisteren, dat men het sterke geslacht reeds herhaaldelijk vriendelijk heeft moeten verzoeken, het schone geslacht ook even gelegen heid te geven van dichtbij de demon straties te volgen Speciaal voor de huidverzorging van de Nederlandse vrouw geeft Paul Co rène, die met Madame Rubinstein reeds vele nieuwe produkten voor de make up heeft ontwikkeld, deskundige raad gevingen. In dit wisselvallige klimaat is couperose bijvoorbeeld een veel voorkomend euvel. Dames met rode, geïrriteerde huid zagen wij in enkele minuten veranderen in interessante schoonheden met een fraaie, matte teint, onder andere door de toepassing van coverfluid. Interieur-exterieur Paul Corène vergezelt Helena Rubin stein herhaaldelijk op haar vele rei zen door alle werelddelen. „De mo dernste interieurs die ik ooit zag, de fraaist ingerichte huizen, trof ik hier in Rotterdam aan", zegt hij. „Maar al$ ik aan de gastvrouw wordt voorgesteld, verbaas ik me er dikwijls over, dat zij op het gebied van de huidverzorging en de make-up veel minder progressief is. Het lijkt mij heel belangrijk dat uw vrouwelijke landgenoten zich ook meer gaan verdiepen in de mogelijk heden van de moderne schoonheids middelen". Dat de belangstelling daarvoor sterk groeit, heeft Paul Corène in enkele da gen reeds ervaren. In geen enkel land was tot nu toe de belangstelling voor zijn adviezen en demonstraties zo groot. Vooral aan de make-up van de ogen besteedt hij veel aandacht. Menig ge zicht zagen wij meer expressie krijgen door het even veranderen van de vorm van de wenkbrauwen en het aanbren gen van een lichte, doorzichtige mas- Geklede mode voor de jeugd staat in verband met Noël in Parijs nu vooral in de belangstelling. Pierre Billet ontwierp dit toiletje met een matig wijde rok en kleine mouwtjes, van dieprode soie sauvage vervaardigd. Zij beheerst het leeuwendeel van de koopbeslissingen, die worden genomen. Houd er rekening mee in uw zaak en in uw reclame juist ook als U dingen verkoopt die niet uitsluitend door vrouwen worden gebruikt. ZIJ staat op de voorgrond of op de achtergrond van UW verkoop. Procureur-generaal Van onze correspondent DEN HAAG. De procureur-generaal bij de Hoge Raad vindt dat het Arnhemse gerechtshof onvoldoende aandacht heeft besteed aan het verweer van het Week blad T.V. in het geschil tussen de uit geefster van dit blad, de N.V. Explicator, en de omroepverenigingen. De omroep verenigingen hadden de uitgeefster ervan beschuldigd op onrechtmatige wijze in het bezit van programma-aankondigingen te zijn gekomen. De procureur-generaal concludeerde gisteren tot terugverwijzing naar het Arnhemse hof, dat zich dan opnieuw in de zaak kan verdiepen. De procureur- generaal stelde, dat niet moet worden afgeweken van het arrest van de Hoge Raad uit 1953. waarin werd uitgemaakt dat op programmabladen auteursrecht rust. Hij wilde dit recht echter niet van toe passing verkl&ren op een ontworpen pro gramma, waarover in eigen kring en tus sen de omroepverenigingen nog overleg wordt gepleegd. In dat stadium moeten de omroepverenigingen hun gegevens zelf beschermen door hun medewerkers de plicht tot geheimhouding op te leggen. Wordt dan een lek geconstateerd, dan moet op grond van onrechtmatige daad worden geageerd. cara in een tint die perfect op de klem- van de ogen is afgestemd. Ze zijn weer mooier, groter en kleuriger dan vorig jaar. de kerst kaarsen voor 1960. Ze zijn rond of vierkant, ovaal of gedraaid, rood, zwart, blauw, zilver- of goudkleurig zelfs, of versierd met glinsterende stenen. Eén lelijk eendje, beter ge zegd, één doodgewoon, enigszins stomp, onopgesmukt kaarsje, hebben we temidden van die fraaie kersttooi van witte en gekleude stearine of pa raffine staafjes echter ontdekt. Dat kaarsje is groenig van kleur en heeft met de feestdagen eigenlijk niets uit staande. Het is een eenvoudige uit voering van de rookverdrijver in een sierlijk glas. Door de kaars aan 'te steken kan men de lucht in huis ver frissen wanneer er veel gerookt is, maar ook na het bakken en braden, wat in deze tijd van het jaar natuur lijk wel meer dan gewoonlijk gebeurt. I Heel leuk voor op tafel, vooral wanneer men bridget, zijn de Itali aanse lucifers, verpakt in kokertjes waarop de speelkaarten staan afge beeld. Die kokertjes met lucifers zijn per set van vier in een plastic doosje in de handel. t Meer en, meer wordt het ook in ons land een gewoonte elkaar met Kerst mis geschenken te geven. Wie een kerstgeschenk extra fleurig wil ver pakken, kan daarvoor nu gebruik ma ken van de sierlijke strikken, die men kant en klaar kan kopen. Ze zijn in tientallen kleuren, met een bijpas send lint om het pakje te wikkelen, voorhanden. Voor het vermelden van een naam op een kerstpakket gebruikt men een speciaal kaartje. De labels zijn in al lerlei uitvoeringen, groot en klein, bont en minder bont bedrukt, in plas tic zakjes verkrijgbaar. Helemaal niets met Kertmis, maar wel met labellen, althans met mer ken heeft de stift te maken die wij ontdekten. Met die stift kan men nu zelf heel makkelijk allerlei textielwa- ren, bijvoorbeeld overhemden, zak doeken. lakens, badhanddoeken van een bepaald kenteken voorzien. Dat gebeurt d'an op het strookje band dat bij de stift wort geleverd, en dat met behulp van een warme strijkbout op verschillende soorten textiel kan wor den bevestigd, zonder dat daar naald en draad aan te pas behoeven te komen. Even een briefkaartje en u hoort van ons, waar deze noviteiten te vin den zijn. (Advertentiën) Geneest ruwheid en schraalheid ris PBri Klri zijn lichter, zachter en warmer, dus prettiger. Advertentie INDIA - U.S.A. per Boeing 707 JAPAN - INDONESIË - VERRE OOSTEN AUSTRALIË - U.S.SJt. - AFRIKA 56, Ravenstein, Brussel, tel. 02/12.87.85 - 12.75.15 of uw Reisbureau HET VINDEN van aardige versieringen voor het huis in kert- tooi was jarenlang min stens even moeilijk als het ontdekken van goede souvenirs. Nu zijn er echter in de winkels tegen Kerstmis veel fraaié kleinigheden voorhanden om huis en tafel voor de december feesten op te sieren. In de Scandinavische landen heeft men op het gebied van kerst decoraties vooral een goede smaak. Door de eeuwen heen vlocht en vormde men er uit stro, klei en gekleurd papier allerlei versieringen voor de kerstboom, de kerstkroon en de vele andere ornamenten, die met Kerstmis uit tradi tie in de woning een rol spelen. De fraaie kerstversie ringen van Jali in Ko penhagen bouwen op die traditie voort. Die versieringen zijn van stevig goudpapier ver vaardigd, aangevuld met details van heel dun in honingraatvorm gevouwen vloei. Ook in ons land worden deze kerstomamenten nu ge ïmporteerd. Sierlijke mobiele elementen behoren tot de moderne kersttooi, die in deze tijd van het jaar in menig Deens gezin naar traditionele voorbeel den geheel met de hand worden vervaardigd* Op het werk van Calder zijn de mobiles" die men in deze stijl maakt geïnspireerd. Ornamenten bestaande uit aan onzichtbare nylondraden zwevende gouden ver sieringen, die zacht heen en weer bewegen bij de minste luchtstroom, behoren daar bijvoorbeeld toe. Die gouden decoraties zijn bestemd voor aan een kerstkroon boven de feestelijke gedekte tafel, bij de tus sendeuren, voor een breed raam van een moderne flat of in de hal. Passend bij deze mobiele versie ringen maakt Jali, ter bevestiging tegen de wand, ook statische deco raties, zoals grote opvouwbare ro zetten en sierlijke lampions, HANDWERK In handwerk en voor een groot deel in huisvlijt door vrouwen in afgelegen Deense dorpen, worden deze kerstversieringen vervaardigd. Jong en oud werkt er aan mee in menig Deens gezin. Men gaat daar zo in deze huisvlijt op, dat kinde ren en volwassenen dikwijls zelf nieuwe ontwerpen verzinnen, afge stemd op hetgeen men vroeger uit sluitend voor toepassing in eigen huis aan kersttooi maakte. COMBINATIES Nu het spelen met kleuren in me nig interieur een vertrouwde en in spirerende bezigheid is geworden, komen er elk jaar tegen Kerstmi» bepaalde combinaties in zwang, die voor variatie zorgen op het ge bruikelijke rood met groen. Dit jaar zijn goud met groen en blauw voor Kerstmis de uitverkoren kleu ren, wat de belangstelling voor de gouden Jali-versieringen sterk heeft doen toenemen. Een fraai effect wordt bereikt, wanneer voor de ver siering van het huis goudkleurige ornamenten met dennetakken wor den gecombineerd. Daarbij wordt de kersttafel gedekt met een cpa- lineblauw kleed, waarop wit porce- lein en kristal het zo uitstekend doen. Blauwe kaarsen in witte kan delaars zijn de finishing touch. zen voor twee? Waar gaat men ze bouwen? Waar kunnen wij ons opgeven om zo'n flatje te bemachtigen? Iedereen die er in het Bouwcentrum in Rotterdam ook maar enigszins uitziet, alsof hij of zij inlichtingen zou kunnen verstrek ken wordt sinds enkele--dagen in het gebouw aan het Weena het ,,Huis voor Twee" werd geopend, voortdurend met dergelijke vragen bestookt. Waar vindt men nu zo'n huis, in formeerden ook tientallen oudere echtparen uit alle delen van ons land bij ons, toen wij voor u 'een kijkje gingen nemen in de nieuwe flatwo ning voor „uitgegroeide" gezinnen huishoudens, waarvan alle kinderen de deur uit zijn die in het Bouw centrum wordt geëxposeerd. Het ant woord op die vraag moesten wij, evenals de mensen van het Bouw centrum zelf, schuldig blijven; het „Huis voor Twee" is immers nog slechts een modelwoning, in opdracht van het ministerie van volkshuisves ting en bouwnijverheid ontworpen en uitgevoerd. Aanleiding tot die opdracht van het ministerie was de sterke toeneming van het getal der huishoudens van twee personen uitgegroeide gezin nen hoofdzakelijk in ons land, en de duidelijk waarneembare groei van het aantal onderbezette woningen in gebruik bij deze gezinnen. Van 1947 tot 1956 bijvoorbeeld steeg het aan tal onderbezette woningen in Neder land van 153.200 tot 275.800. Yi«»< voorhanden TVTAAROM willen de meeste ouder W wordende echtparen, die geen kin deren meer thuis hebben, niet uit hun ruime, dikwijls veel te ruime behui zingen, terwijl honderden jonge gezin nen dringend grotere woningen behoe ven? De veelal aanzienlijke huurver- schillen zijn uiteraard een belangrij ke factor bij het stagneren van de doorstroming van grote, oude naar kleine, nieuwe huizen. Uit het feit dat men nu een heel nieuw type flat heeft ontwikkeld tegen een huurprijs die toch echt niet aan de lage kant ligt, blijkt echter ook dat er eenvoudig geen geschikte woningen voor „uit gegroeide" gezinnen voorhanden zijn in ons land. Dat wordt in het Bouwcentrum her haaldelijk beaamd door de uit het he le land afkomstige belangstellenden voor deze nieuwe flatwoning, die al lereerst werd afgestemd op de resul taten van de studie Funktionele grond slagen van de woning, maar daarnaast ook op de speciale eisen die de ouder wordende mens aan zijn behuizing stelt. Wij zoeken al jaren een kleine re woning, vertelden de procuratiehou der van een groot Rotterdams bedrijf en zijn echtgenote. Noemt u alstu blieft geen naam, want dan staat de bel bij ons wekenlang niet meer stil, en wij weten uit ervaring, dat wij ons Het Huis voor twee telt ook een charmant terrasje. grote huis heel makkelijk kwijt kun nen, maar niemand heeft ons daar voor een gerieflijke woning in de plaats aan te bieden. „We trillen tvel TN grote gezinnen vallen dikwijls bit- -l tere verwijten aan het adres van ouderen die ruim wonen. Wij willen heus wel inkrimpen, heel graag zelfs veelal, zegt deze Rotterdamse procu ratiehouder namens vele ouderen, maar we willen een plezierig huis te rug hebben. Ons is dat zelfs via ad vertenties niet gelukt. Hier „Het Huis voor Twee" zou ik echter onmiddellijk in willen trekken, zegt zijn vrouw. Eén groot bezwaar hebben wij tegen de exposi tie in het Bouwcentrum; nu worden wij ouderen wel „lekker" gemaakt: Kijk eens hoe comfortabel men voor een blote huurprijs van vijfentachtig gulden per maand (met verwarming en alle service-kosten waarschijnlijk honderdvijfentwintig gulden) kan wo nen, maar wie bouwt er nu zulke wo ningen? En wanneer die flats ergens worden neergezet, hoe komen wij dat dan meteen aan de weet, zodat we ons onmiddellijk kunnen opgeven. We zouden willen dat er een of andere instantie was waar dat nu reeds kon, want wanneer er huizen voor twee worden gebouwd, zijn er honderden gegadigden en dan vis je heel mak kelijk weer achter het net. Waar kunnen wij ons opgeven? Dat vroeg ook de heer A. H. Slieker uit Terbregge, die dacht dat wij in het Bouwcentrum reeds de gegadigden voor een huis voor twee noteerden. We willen er best in, mijn vrouw en ik, vertelde deze gepensioneerde op zichter uit de scheepsbouw. Het is hier natuurlijk heel wat kleiner dan we gewend zijn, vijfenzestig vierkan te meter is niet veel, maar daar staan zoveel gemakken tegenover, dat we er zelfs een groot deel van onze oude spullen voor zouden willen wegdoen, om er in te kunnen trekken. Grote woonkamer TJET slaapkamer ameublement zou J-J- onder andere wegmoeten, zegt zijn vrouw, want daarvoor is in de nieuw ontworpen flat geen plaats, althans niet voor de bijbehorende kast en toi lettafel. Kasten heeft men in het „Huis voor Twee" echter helemaal niet nodig, die zijn allemaal inge bouwd. Vlak naast de slaapkamer be vindt zich de natte cel met een vas te wastafel, zodat de toüettafel ook best uit het interieur gemist kan wor den. In de woonkamer voor het door geefluik naar de keuken zou onze rónde tafel kunnen staan, beraad slaagde dit echtpaar uit Terbregge al. En a'e kamer is zo groot, dat de meeste van onze spulletjes hier wel een plaatsje in zouden kunnen vin den. De kamer, die de gehele breed te van het huis beslaat, kan men naar believen groter of kleiner ma ken. Een apart deel. bijvoorbèeld als studeervertrek of logeerkamer te gebruiken, kan namelijk door een schuifwand makkelijk van de rest worden afgesloten. Makkelijk jpjie schuifwand vind ik ideaal, zegt mevrouw Langschmidt uit Span gen. die zodra ze van het ,,Huis voor Twee" hoorde ook in het Bouwcen trum kwam kijken. Zo heeft men een extra slaapplaats, niet alleen voor een logé, maar ook wanneer een van beiden bijvoorbeeld eens ziek is. Wij wonen op een tweede etage, zegt de ze huisvrouw, die haar woning ook onmiddellijk voor het „Huis voor Twee" wil ruilen, al was het alleen maar om van het voortdurend trap lopen af te zijn. Hier heb je alles gelijkvloers, zegt zij. De uitzondering is de extra berg ruimte in de kelder van het gebouw. Die heeft men echter maar zelden nodig, want praktische bergruimte treft men in deze nieuwe flat voor ouder wordende echtparen veel meer aan dan in de meeste oude huizen. Zo bestaan bijvoorbeeld vrijwel alle scheidingswanden uit kastelementen. Juist omdat de woning zo klein is, is deze voor een niet meer zo piep jonge huisvrouw makkelijk te bewer ken, zegt mevrouw Gerartz uit Rot terdam. Ik heb een groot oud huis, daar ben je de hele dag in de weer om alles netjes te houden, en wat doe je uiteindelijk met een gang van vele meters lengte, met trappen en por taaltjes. In het „Huis voor Twee" treft men nergens overbodige ruim- burten van mogelijkheden als overt lapping en combinatie van woonfunc ties, de oppervlakte van de woning tot een minimum beperkt. Dat ge beurde om de huurprijs te drukken, maar de huisvrouw heeft er ook voor deel van. Zo kan ze bijvoorbeeld van uit haar keuken, die een flexibele wand heeft, vrijwel alle vertrekken in huis met twee of drie stappen berei ken. rvVER de bezwaren die wij heb* v ben men moet onder andere a'e grote was de deur uit doen want er is niet voldoende droogruimte, en de slaapkamer is wel heel erg klein zouden we toch wel heen willen stappen, wanneer we een dergelijk huis in een prettige buurt zouden kunnen krijgen, vinden de heer en mevrouw Baerwaldt uit tuindorp- Vreewijk. Behalve een heel groot huis hebben we nog een grote tuin, die ook regelmatig moet worden onder houden. Wanneer je wat ouder wordt, heb je daar hulp voor nodig en dat kost handen vol geld, meent dit echt paar. We vinden het wel bezwaarlijk, dat men in het „Huis voor Twee" slechts ruimte voor één logé heeft. Behalve zes kinderen hebben we „bosjes" kleinkinderen, zegt mevrouw Baerwaldt en die willen allemaal zo nu en dan eens bij oma en opa ko men logeren. Eigenlijk zou men in een flatgebouw met woningen voor oudere echtparen een aparte ruimte moeten reserveren voor het inrichten van logeerkamers, die men dan aan de bewoners zou kunnen verhuren. Dat zou het wonen in zo'n flat voor velen nog aantrekkelijker maken, zegt deze huisvrouw. Haar man vindt het al een heel belangrijk ding, o'at zijn piano door de voordeur zou kun nen. Zo wordt in het Bouwcentrum door tientallen belangstellenden de nieuw ontworpen flat voor oudere echtpa ren reeds in gedachten ingericht. Ze moeten er echter nog komen, die hui zen voor twee! DEN HAAG De Staatsprijs voor let terkunde zal verhoogd worden van 3000 tot 4000 gulden. Dit maakt minister Cals bekend in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer. De bewindsman schrijft, dat hij met grote belangstelling de voorstellen heeft ontvangen, die de afdeling letteren van de Raad voor de kunst heeft gedaan, ten einde de positie van Nederlandse letter kundigen te verbeteren. Een onderdeel van de voorstellen, het verlenen van extra honoraria aan de auteurs van gedichtenbundels, heeft hl.) in overweging. Maar over het geheel der voorstellen is nog geen definitief oordeel gevormd. DEN HAAG. In het bloembollen- bedrijf is overeenstemming bereikt over een nieuwe c.a.o. per 1 maart. Er is een loonsverhoging voorzien van vier gulden per week en tijdens 26 weken van het ireu men nergens overbodige ruim- jaar zal de vrije zaterdag gelden van ten aan. Daar is juist door het uit-1 december tot 1 juni.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 9