Van Oosterhout kwam er tegen Vultink niet W aar om in ons land geen Tsjegolev of Baba Sy? KORFBALAMBASSADEUR EEN HOBBYDIE TIJD VERGT.... pr Kruiswoordraadsel Geen eerste ruiter plaatsen Wouters voor Speler uit Aalten versloeg daarna óók De Kleine OLIFANT Zaterdag 17 december 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 15 PEIL IN TITELTORNOOI 71/2 MATIG Geen voorsprong Fraser weigerde profaanbod Afgelaste sport Spelers en speelsters geselecteerd Conclusie Bewij s In Engels voetbal wellicht een compromis BINNEN UW BEREIK 375.- PANTER LAM 295.- uwJE3ontzaak O Nwe BINNENWEG 178c! F SMOKKEL VAN KOBALT Auto Nederland in - twee man cel in Vader wilde eigen kind ontvoeren Ingeving Bokser Constance komt Wagner vervangen The Blue Stars ivon openingswedstrijd Voorbeeld Ook Amsterdamse plannen voor kunstijsbaan IJMUIDEN IN VERWEER TEGEN VERWIJTEN Van een onzer verslaggevers ZWOLLE. De duels om het biljartkampioenschap van Nederland anker kader 71/2 te Zwolle ondervinden grote belangstelling. Van uit Elburg, Steenwijk en Meppel en uiteraard ook uit Zwolle waren ruim vijfhonderd biljartliefhebbers gisteren naar de schouwburg Odeon bij de Zwolse Peperbus getrokken om daar de beste kader spelers van Nederland het ivoor te zien strelen. Hoewel alle omstandigheden de spelers meezaten, hebben zij echter niet de belofte kunnen inlossen, hetgeen gedurende het kampioenschap 47/1, onlangs te Nijmegen gehouden, wèl gebeurde. Werden in dat tornooi enkele records van de Rotterdammer Van de Pol glansrijk verbeterd, óók het peil was toen verrassend goed. j I OOG waren dus de verwachtingen voor het iets eenvoudigor 71/2, maar deze verwachtingen zijn nog steeds niet beantwoord. Van de favorieten hebben Van Oos terhout en De Kleine beiden een ver rassende nederlaag tegen Vultink uit Aalten geleden. Het zou derhalve niet vreemd zijn, wanneer Scholte en Wij nen nu verder zouden gaan uitvech ten, wie Nederland als kampioen in januari te Theonville in het Europese kampioenschap mag vertegenwoordi gen. De mogelijkheid is inmiddels ook niet uitgesloten, dat Nederland twee spelers zal mogen afvaardigen nu de Belg Wafflard zich, in verband met zijn overgang naar het professionalis me, heeft moeten terugtrekken. Willen de Nederlanders daar in Théonville geen figurantenrol vervullen, dan zul len zij zich toch op een andere wijze op het groene laken moeten presente ren. MET GEFRONSTE voorhoofden heb ben de bezoekers gisteren naar de middagpartjjen gekeken, zich afvragend hóé het mogelijk was, dat Van Ooster hout van Vultink verloor en ook hóé het bestond, dat arbiter Ganz tijdens de partij WijnenBeekman in één van de ivoren ballen een klein scheurtje ont dekte, dat grote invloed op de gang van de hal had. De partij werd daarop ge staakt tot nieuw materiaal in dezelfde positie was gelegd. Twee gebeurtenissen, die in een traag verloop van de middagpartijen nog voor enige fleur zorgden. Dat Van Oosterhout van Vultink verloor, was uiteraard een verrassing, maar voor degenen die het duel nauwlettend volgden, toch niet ge heel onverwacht. Het leek alsof keu en banden voor de Bredanaar een mechanische invloed op de ballen uitoefenden. Elke stoot ging stroef, tamelijk eenvoudige masses gin gen op centimeters verkeerd, terwijl Vultink daarentegen steeds de lijn trachtte te naderen zonder grote wan delingen langs het biljart te maken. Scholte 300 11 113 27,27 Ligthart 96 11 65 8,72 Vultink 61 10 50 8,10 Wijnen 300 10 143 30,00 Van Oosterhout 206 18 41 11.55 Vultink 300 18 45 16,66 Jacobs 157 8 113 19.62 Scholte 300 8 94 37,50 Ligthart 156 14 64 11,14 De Kleine 300 14 72 21,42 Wijnen 300 13 96 24,07 Beekman 181 13 45 13,92 Van Oosterhout 300 15 55 20,— Ligthart 171 15 66 1-1,40 De Kleine 263 22 42 1-1,92 Vultink 300 22 30 13,66 Geen enkele maal heeft Van Ooster hout dan ook. een voorsprong kunnen nemen. Erger voor hem zelfs: van de afstoot af werd zijn achterstand steeds groter: in de achttiende en laatste beurt zelfs 92 punten. In de tiende beurt van de partij Wijnen Beekman konden beide spelers ruim een half uur gaan rusten, waarbij Wijnen zich op een voorsprong van 62 punten (221—159) kon verheugen. De speelbal van Wijnen vertoonde een scheurtje en omdat geen reservemateriaal voor het grijpen la<g, moest worden gewacht tot De Kleine zijn tegenstander Ligthart had overmeesterd. Veel moeite kostte het de Zwollenaar niet. want na veertien beurten had hij de 300 caramboles volgemaakt, waarbij de Alkmaarder op 193 was achter gebleven. Scholte toonde ook in de derde ronde het beste kaderspel. Dat hij de kortste partij van dit tornooi voorlopig op zijn naam schreef in acht beurten uit met een gemiddelde dus van 37,50 was Advertentie VAN OOSTERHOUT onverwachte nederlaag niet zo belangrijk; wèl de manier waarop. Drie glanzende series (64, 94 en 62) toonden aan, dat hij tot nu toe de mees ter in Zwolle is. Zij hielden tevens voor Wijnen die Scholte in volle aandacht volgde een aarschuwing in. Na zijn hervatting van de partij tegen Wijnen was de tegenstand, die de Am sterdammer Beekman in de eerste beur ten had geboden, grotendeels gebroken. Wijnen ging onmiddellijk in hoog tempo door, snel krijtend en positie zoekend, daardoor nonchalant en steeds corrige rend, maar toch ook wel weer zó vast, dat Beekman in het verdere, verloop hoofdzakelijk mocht toekijken. Övërïgens had de man uit.Loehem toch nog dertien beurten nodig om oip het totaal van 300 te komen. In de overigens toch nog veertien beurten vergende partij tegen Ligthart rehabiliteerde Van Oosterhout zich gis teravond enigszins, hoewel hij niet de vas»te hand van de meester had terugge vonden. Toch liep het allemaal wel soe peler. Ligthart had bijvoorbeeld geen antwoord op de enkele goede series van Van Oosterhout, alhoewel hij zelf tot een fraaie 68 kwam. Een enerverend verloop heeft de strijd tussen De Kleine en Vultink gehad, die een even verrassende als verdiende zege voor Vultink opleverde. Aanvankelijk leek het daar in het geheel niet op, want na zestien beurten had de plaatselijke favoriet een voorsprong van 21 punten: 220199. Met een serie van 28 en één van 54 Wandelde Vultink echter langs De Kleine heen en verdedigde zich daar na zó hardnekkig, dat ook deze favoriet moest buigen. De uitslagen waren: SYDNEY, (ANP). De wimbledon- kampion 1960, de Australische tennisspe ler Fraser, heeft een aanbod van Kra mer, om tegen een bedrag van 188.000 gulden toe te treden tot zijn professional- groep, afgeslagen. Het betrof een contract van twee jaar, dat op 31 december zou ingaan. Op die dag start het tennis circus van Kra mer te Christchurch in Nieuw-Zeeland voor een wereldtournee. Fraser heeft verleden jaar al eens een aanbod van ongeveer 175.000 gulden van de hand gewezen. DEN HAAG (A.N.P.) In verband met de gesteldheid van de velden zijn de voor vandaag vastgestelde wedstrijden in het district noord van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) afge last. Voorts zijn voor vandaag om dezelfde reden de ontmoetingen afgelast in de afdelingen Groningen, Friesland, Drente, Zwolle, Gelderland en Twente. Ook alle wedstrijden, die door de Overijsselse Korfbalbond voor vandaag en morgen waren vastgesteld, gaan niet door. Mary Kok en Willemse zijn naar Buenos Aires vertrokken om deel te nemen aan de jaarlijkse internationale zwemmarathon. Advertentie de hoogste beloning oude en jonge jenever v mshuïememi v»« m.heuhebs schkmm Nationale tienkampen tafeltennis DEN HAAG (ANP) De volgende speelsters en spelers zijn geselecteerd voor de nationale tienkampen van de Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB), die 22 januari in Dordrecht worden ge houden. Bij de dames: mej. U. Artz (Den Haag); mevr. Geujens-Hoeyma- ker (Venlo); mej. T. de Jong (Amster dam); mej, L. Marijnissen (Tilburg); mej. A. Overweg en mevr. Perton (beiden Apeldoorn)mej. J. Tessen- sohn (Amsterdam); mej. N. Visscher (R'dam)mej. C. Werkhoven (A'dam) en mej. A. Winia (R'dam). Bij de heren: Bouwens (Den Haag); B. Onnes; H. Onnes; Scheffer; Schoofs en Schonemeijer (allen A'dam). Gompelman (A'dam); Habes (A'dam); Hoogendoorn (Den Haag) en Kenter; door Piet Roozenburg TTET huidige spelersarsenaal aan de top van de nationale dam- wereld kan het best worden gekenmerkt als een op zichzelf vegeterende groep. Deze groep, waarin onder andere De Jong, Van Dijk, Bom en Gordijn zitten, weet zich in ons land jaar in jaar uit te handhaven, doch is sinds 1956 op internationaal terrein, enkele incidentele successen daargelaten, voortdurend verder in de ver dediging gedrukt. W/IJ kunnen ons van deze feitelij ke situatie gemakkelijk losma ken met de zeer voor de hand lig gende gevolgtrekking, dat we geen jongere spelers hebben, die in staat zijn de heersende groep van de troon te stoten. Een dergelijke ge volgtrekking getuigt wel van een wonderbaarlijk sterk gevoel voor logica; het is alleen zo jammer, dat niets er toe bijdraagt in deze toe stand verandering te brengen. Hier raken we een punt, waar de geesten zich scheiden. De een wenst alles op zijn beloop te laten onder het motto: het zal wel weer eens be ter worden en mocht het niet beter worden, och, wat dan nog. De ander tot wie ik mezelf reken, verwerpt een dergelijke passieve houding. DE EERSTE plaats van de negentien jarige Russische student Tsjego lev en de tweede plaats voor de 24- jarige Senegalee.s Baba Sy in het af gelopen wereldkampioenschap bewij zen mij voldoende, dat we het on der de jongeren zullen móéten zoe ken. Hoe dit te bereiken, als onze jongere spelers niet eens in staat blij ken de geïsoleerde nationale top groep te doorbreken? De oplossing Is eenvoudig genoeg: zorgen, dat er spelers komen, die dit wèl kunnen'. Hiervoor zal met man en macht moeten worden gewerkt. Om te beginnen door verbetering van onze reclame en verkoopcapaci teit. Volgens onderzoekingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt door ruim 30 pet. van de be volking -gedamd. Ik voeg eraan toe slecht tot abominabel slecht. Wat een wonder! Regelmatig ontvang ik brie ven en telefoontjes, waaruit mij blijkt, Van onze correspondent LONDEN Achter de schermen in de Engelse voetbalwereld wordt op het ogenblik hard gewerkt aan een compro mis, dat misschien de staking van de Engelse profs kan voorkomen. Gisteren werden geheime besprekingen gevoerd tussen een bemiddelaar van het Britse ministerie van arbeid en de twee partijen die bij het conflict betrokken zijn, de Football League aan de ene kant en de bond van professionals ander zijds. Men kwam overeen woensdag op het ministerie van arbeid een gezame- lijke bespreking te houden. Zoals bekend, hebben de beroepsspe lers een staking aangekondigd tegen 14 januari indien hun eisen niet worden ingewilligd. De voornaamste eis van de profs is hoger loon. De Football League maakte gisteren nog bekend, dat er in geval van een staking een normaal programma zal worden afgewerkt met spelers, die zich tegen een staking hebben uitgesproken, en amateurs. ■8- dat Eigen nieuwsdienst APPINGEDAM. Ook de tweede dag van het internationaal concours hippique hebben de talrijke noordelijke paardelief- hebbers vojop kunnen genieten van een overvloedig programma. - Het is Wouters v. d. Oudeweijer niet ge lukt op een eerste plaats beslag té leg gen. Donderdag moest hij' met Prinses Mary op het laatste moment capituleren liggen de prijzen by „ABC" Uw vertrouwde bontzaak Kom eens rustig kijken en passen... koopt U niets, U bent hartelijk welkom! kort model Door in een speciaalzaak te kopen Deskundige voorlichting. Betrouwbare service. Volledige garantie. Credietservice mogelijk. Eigen atelier, ook voor veranderingen en reparaties. Gespecialiseerd in grote en kleine maten 9 bij 's Gravendijkwal. 5 ROTTERDAM ^99999999999999999999999999 9 9 Tel. 34577 Van een onzer verslaggever» "jVTAAST vele andere ambassadeurs, bezit Nederland ook een •*- korfbalambassadeur. Dat is de heer H. Achterhuis (40), bestuurs lid van de korfbalclub Rigtersbleek uit Enschede: vroeger een van de topspelers in zijn vereniging; sinds vier jaren propagandist van zijn geliefde sport in Duitsland. Een aandoening aan de wervelkolom maakte hem in 1956 onge schikt voor elke lichamelijke inspanning en het leek toen even alsof de heer Achterhuis de moed verloor. De klap was hevig. Wat bleef hem nu nog over? Zijn wilskracht en enthousiasme hebben hem uit de impasse geholpen. Enkele weken geleden bewerkstellig de de heer Achterhuis dat voor het eerst een Duits korfbalteam naar ons land kwam. Men bedankte hem, men sprak woorden van lof. ..Hoeft niet", zei de heer Achter huis. „Ik doe graag alles voor mijn sport en geloof me, ik ga rustig op de ingeslagen weg verder." Toch nog TTIJ realiseerde zich allengs, dat n ook zonder zelf actief deel te nemen aan de sport, er toch nog genoeg gedaan kon worden. Welnu, aan zijn woonplaats was hij niet ge kluisterd; het lopen ging nog best en verder: praten, redeneren ging zelfs bijzonder best. De heer Achterhuis besloot de hem nog ter beschikking staande middelen te gebruiken en richtte het oog op het land dat zo vlak bij Enschede ligt: Duitsland. Terwijl korfbal reeds be kendheid genoot in België, Engeland, Denemarken en Zweden, was dit spel in het nabuurland nog geheel onbe kend. Dat moest anders worden. Het wérd anders. De vele vrije uren, waarover de heer Achterhuis beschikt, stelden hem in staat gesprekken te voeren met in stanties in Duitsland. Ook in Duitse regeringskringen was men wel geïnte resseerd in korfbal, vooal omdat dit een gemengde sport is en daardoor wonderwel past in het nieuwe opvoe dingssysteem. Belangstelling MÜNSTER toonden zowel het hoojd van de lichamelijke opvoe ding als een rector van een gemeng de school belangstelling. Het gevolg was een demonstratie door een jeugdtwaalftal van Rigtersbleek en van de Overijselse Korfbal Bond. Er waren 4000 toeschouwers, hoofdzake lijk scholieren van het lager en mid delbaar onderwijs. Er volgden méér demonstraties in talrijke plaatsen van Duitsland. De heer Achterhuis voerde namens de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond (K.N.KB.) besprekingen met ver scheidene autoriteiten en hij bracht zelfs een bezoek aan het ministerie van binnenlandse zaken in Bonn. Het korfbalspel begon opgang te maken. In vele steden van Duitsland wordt het nu regelmatig gespeeld. H. Achterhuis Van een onzer verslaggever» ROERMOND Na twee arrestaties aan de Nederlands-Duitse grens bij Roer mond meent de douanerecherche een aanknopingspunt te hebben voor het ver moeden, dat zij een internationale smok- kelaffaire van kobalt naar landen achter het ijzeren gordijn op het spoor is. Gisteren werd bij de doorlaatpost Maal- broek een Duitse wagen bij binnenkomst in Nederland normaal gecontroleerd. Voor de passencontrole kwamen de beide passagiers de wagen uit. De Duitse chauf feur liet de motor draaien en bleef ach ter het stuur zitten. In de passen ontdek te de douane niets verdachts, maar toen zij belangstelling toonde voor een koffer, die op de achterbank lag, gaf de chauf feur vol gas en verdween Nederland in. Zijn identiteit is bekend. De twee passagiers, de Oostenrijker L. W (50) en de 37-jarige Belg J. R. wer den ingerekend en aan een scherp ver hoor onderworpen. Zij ontkenden iets met de auto te maken te hebben en een lift te hebben gekregen. Dit verhaal vond de recherche bijzonder ongeloofwaardig, omdat de Belg ruim vijftienduizend gul den bij zich had. Maandag zullen de beide aangehoude nen in Roermond worden voorgeleid. Van onze correspondent PARIJS „Als U niet wilt, dat uw kind iets overkomt", klonk de drei gende stem door de telefoon, „kom dan aan het Gare St. Lazare om één uur en breng 60.000 fr. mee. Waarschuw de politie niet, ik let op u". Een klik en de verbinding was verbroken. Mevrouw Pille, vermoedelijk nog sterk onder de indruk van de ontvoe ring van het zoontje van Peugeot belde onmiddellijk wèl de politie op, die haar 60.000 fr. leende en de wacht betrok in de buurt van het bewuste station. Een vrouw die daar stond te wachten, nam het geld in ontvangst en liep weg, gevolgd door de politie. Zij ging een kroeg binnen, waar zij het geld overhandigde aan Daniel Pille, de echtgenoot van de bedreigde vrouw. Hij werd gearresteerd en verscheen gisteren voor de rechtbank. „Ik kreeg deze ingeving door de affaire-Peugeot", vertelde hij. „Ik wilde naar Algerije, maar daarvoor kwam ik precies 60.000 franc tekort. Ik wist dat mijn vrouw dit geld bezat en daarom Gelukkig voor hem was het psychia trisch rapport dat sprak van een man van 25 met een verstand van een jongen van nog geen 15 jaar zo danig, dat hij er met een jaar gevan genisstraf van afkwam. voor Philips, die met Donnerhall voor de grote surprise van de eerste dag zorg de en gisteren was Ebben hem juist te snel af. In het internationaal springconcours bleef Prinses Mary juist een halve se conde achter Bajazzo. Timmer reed Leutnant opnieuw naar de derde plaats en Huizinga werd met Incompris vierde. Teleurstelling Het concours a l'Américaine verliep teleurstellend voor Proetske Arts, die met Weinbrandt vlak voor de finish kwam te vallen en zodoende Van Zomeren op Goudster niet meer kon bereiken. Mejuffrouw Arts moest de tweede plaats nog delen met Tjeerd Veltstra, die Bac carat bereed. Voor de landelijke ruiters was er weer volop gelegenheid de krachten te meten. De Duitser Ammermann zegevierde met Tanteradei in het internationale con cours vóór Rademaker met Peter en mej. Stuart met Bento. In het concours „Speel Uw spel" na men onze landgenoten revanche. Eerste werd mej. Piersma met Rivala, tweede Beltman met Amico, derde Melle met Majoor. In het nationaal concours maakte Boerema met Adee de minste fouten, gevolgd door De Boer met Trigger. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. In het boksprogramma, dat maandag in de Haagse Dierentuin wordt gebracht het eerste profpro gramma in Den Haag na een vijftal jaren is een wijziging gekomen. De Duitse weltergewicht Wagner is gebles seerd en zal worden vervangen door Constance uit Trinidad, die tegen de Nederlander De Vos uitkomt. Er staat Nederland na dit programma nog het een en ander te wachten. Op 16 januari boksen Oostrum en Klijssen in Amsterdam (Krasnapolsky) om de halfzwaargewichttitel. Voorts trekken weer enige profs over Ttè grenzen. De zwaargewicht Snoek staat op 30 januari in Leicester de ont moeting te wachten met Erskine. In februari duelleert Snoek met de Zweed Ashmann. Sugar Ray (bantamgewicht) en Van Berkum (middengewicht) boksen op 30 december in Göteborg tegen resp. de Hongaar Flesser en de Fin Kokkonen. Eifen nieuwsdienst AMSTERDAM. Niettegenstaande de sterke internationale bezetting met Tsje chen, Turken en Belgen hebben de toe schouwers het op de eerste avond van het basketbaltornooi van The Blue Stars in de Apollohal toch af laten weten. De Turkse kampioensploeg Galatazaray Spor had in de heersende koude zijn grootste tegenstander. Tegen The Blue Stars, dat versterkt was met Kok (Land- lust). miste de ploeg uit Istanboel ieder gevoel voor richting. Snel namen de Am. sterdammers een voorsprong. Na de hervatting waren de teams zeer agressief, doch toen de Turken de fraai ste kansen bleven missen kon The Blue Stars met 72—59 de winst in de ope ningswedstrijd binnenhalen. de elementaire spèlregels nog niet eens bekend zijn. Ik durf dan ook te beweren, hoe hard en wonder lijk dat ook moge klinken, dat er een welhaast betonnen scheidsmuur is tussen het damminnend publiek, de damsport goedgunstig gezinde lieden en de „aangesloten" dammer. Een scheidsmuur, die niemand heeft ge wild, maar die er niettemin is. Hoe deze muur er is gekomen en hóé deze m.i. omlaag moet worden gehaald, zal ik in volgende artikelen beschrijven. DIT ARTIKEL wil ik met een enkel sprekend voorbeeld besluiten. Stelt U zich voor inwoner te zijn van één van de vier grootste steden in ons land en van zins te zijn een dam club te bezoeken. Welnu, alleen als U het geluk hebt in Den Haag te wo nen, kan het telefoonboek U de weg wijzen. Hebt U dit geluk niet, dan wordt het wel heel problematisch, of U ooit „aansluiting" vindt. Dan hangt alles ervan af, of U een familielid of kennis heeft, die U weet te intro duceren. Mijn kritieasters zullen mij vragen of misschien hierdoor de matige re sultaten van onze spelers in het laat ste wereldkampioenschap worden ver klaard. Ik antwoord hen: wat belet 0 De Portugese legerploeg heeft te Eseh zur Alzette met 0—2 van Luxem burg gewonnen. Het was een ontmoeting, die gold voor de eerste ronde van he tornooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap In de tweede ronde van de strijd om de Engelse voetbalbeker versloeg Huil City te Middlesborough Darlington met 3—0. Het was voor de vierde maal, U om de zeer geringe reclame, door middel van een verenigings adres, in de telefoongids Uwer stad te plaatsen? AMSTERDAM (ANP). De voorzit ter van de Nederlandse IJshockeybond (N.IJ.B.) rar. J. A. C. Bierenbroodspot, heeft op de algemene jaarvergadering bekend gemaakt, dat ook in Amsterdam plannen bestaan voor de aanleg van een openlucht kunstijsbaan. Deze baan is geprojecteerd in het sportpark Midden- meer te Amsterdam-Oost. Volgens mr. Bierenbroodspot staat de gemeente in principe achter dit plan. Van een onzer redacteuren AMSTERDAM De directie van de IJmuidense hoogovens heeft zich gis teren verweerd tegen de verwijten, die tot haar zijn gericht over de gang van zaken rondom het rapport-Van Berkum. Uit Rotterdam en met name uit de Staalstudiestichting kwam de opmerking^ dat IJmuiden Rotterdam aan het lijntje heeft gehouden. Hoogovens zeggen nu: Een jaar na de oprichting zijn Hoogovens toegetreden tot de Staalstudiestichting, zonder dat van die zijde voorwaarden zijn gesteld. Hoogovens hebben Rotterdam volkomen vrijgelaten en nimmer gebon den. Van de zijde van de Staalstudiestich ting wordt als commentaar hierop gege ven,- dat er van meet af aan een dui delijke afspraak heeft bestaan, dat op Rozenburg geen platte produkten die vooral in het IJmuidense programma passen zouden worden gemaakt ter- j .v /.«juueii wuraexi gemaaKt xer- dat beide teams voor de beker tegen wijl IJmuiden zich zou onthouden van elkaar uitkwamen. iniet-platte produkten. Omschrijving Horizontaal: 1. pas; 5. verkijken; 11. oude lengtemaat; 15. schets v. e. ont worpen weg; 17, afvoerbuis; 18. ge glansd leer; 19. Oriënt; 21. platte vis mand; 22. buiig en onstuimig; 23. keu kengerei; 24. geraamte: 26. speelgoed; 27. aanw. vnw.; 28. wolvlok; 30. deugd zaam; 31. honingdrank; 33. water in Zuid Holland; 35. een geneesmethode volgen; 38. accoord (afk.); 40. vis; 41. diploma; 43. zangvogel; 44. voorzetsel; 45. zeehond; 47. samenbrengen; 49. Europeaan; 50. gedroogde wortelstok waarvan men drop maakt; 51. soort stof; 52. woonboot; 53. anti; 55. toon soort: 56. tegen; 57. keg; 59. troefkaart; 60. teek; 62. water in Friesland; 63. plantengeslacht; 65. terugtreden; 67. klamp; 68. sarren; 69. alcohol, drank; 71. plaaggeest; 72. lokspijs; 73. ge steente; 75. dwaas; 77. somber, droe vig; 79. vroeger; 81.' afgelegen kleine plaats; 83. slot; 84. roer; 86. schaker van Helena (Myth.); 87. woede; 88. be heerder v. d. kas; 89. slimime streek. Verticaal: 1. bevel; 2. vorstenzetel; 3 insekt; 4 afkorting; 6 daar; 7 ge bogen been; 8. zoet en tevens zuur ge recht; 9 elektr. geladen deeltje; 10 oude lengtemaat; li nagerecht; 12 ge wennen; 13 handeling; 14 vruchtlbaar- 18 bitter hoon en makende stof; 16 fatsoen; vocht; 20 nul; 22 god van schimp; 25 sprookjesfiguur; 26 branche, 29 speelgoed; 31 snijwerhtuig; 32 reden; 34 bronstig; 36 ernstig, aandachtig; 37 herstellen; 39 snoer; 41 profijt ge ven; 42 eetgerei; 44 uniform; 46 snuit; 47 diepte; 48 kloosterlinge; 49 gewricht; 54 weldadig; 57 oever; 58 snedig; 60 veilen; 61 driemaal; 63 leemte; 64 lering; 65 bron; 66 Bijbelboek; 67 uit gestotene; 70 schildersgeslacht; 71 he mellichaam; 72 Noordse godheid; 74 loofboom; 76 tabel; 78 Gelderse ge meente; 79 soort gravure; 80 vogel- eigenschap; 82 bitter vocht; 84 afkor ting; 85 noot. KRYPTOGRAM OPLOSSING Horizontaal: 1 etappe; 4 staatsie; 9 neigen; 10 bloemist; 12 plant; 13 in dustrie; 15 run; 16 Niobe; 17 dralen; 22 terras; 24 proza; 27 eer; 28 adop teren; 31 ernst; 32 Tantalus; 33 asbest; 34 rendabel; 35 weedom. Verticaal: 1 eindpunt; 2 agitator; 3 pleitrede; 5 talud; 6 agens; 7 sliert; 8 entree; 11 hinder; 14 uil; 18 absent; 19 expressie; 20 zoengeld; 21 factotum; 23 ree; 25 laster; 26 zonnen; 29 tiara; 30 route. De zesdaagse van Kopenhagen is gewonnen door het Belgische wielerkop- pel Van Steenbergen-Se vereyns. Het Belgisch-Nederlandse duo Van Looy-Post eindigde als vierde op een ronde.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 15