De Gaulle: strenge straffen voor schuldigen aan bloedbad Sneeuwstorm eiste in V.S. 180 doden Politie en troepen openen vuur op betogende Fransen Omzetbelasting van boter af I suf h®*; WIJDVERTAKTE HANDEL IN OPIUM EN HEROÏNE IN TILBURG OPGEROUD De Bilt: Vorst Tunesië vraagt vergadering van Veiligheidsraad HUURVERHOGING VAN 75 Temperatuur gaat nu oplopen UIT TROUWRING GEGROEID HOGE NAV0-P0ST VOOR DUITSE GENERAAL Zeven leden van complot gegrepen Stomdronken in auto: vier gewonden Eerste tanker in Europoorthaven Zes maanden voor dodelijk ongeluk PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Fotografen zagen unieke kans NEDERLANDERS IN GOEDE WELSTAND Grootscheeps Stakers )ouwvereniging van Delftse industrie LAATSTE NIEUWS TWEE JAAR VOOR INTERNATIONALE INBREKER Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKEB Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90. Postbus 4, G-ito 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009. redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33. tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, N.euwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Afeonnementsprij s 0,56 per week, 7,— per kwartaal1 Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van t 16e JAARGANG No. 4731 Woensdag 14 december 1960 RAZZIA'S ZUIVEREN ALGIERS Van een onzer verslaggevers ZAVENTHEM Een tumult als bij de ondergang van een slag schip, drie arrestaties, vele series blauwe plekken, een getier waar zelfs de kuisvrouw van het Brus selse vliegveld Zaventhem niet van terug had („en ik ben wat gewend, meneer") en zeker tweehonderd boze mensen dat alles tezamen kregen gistermiddag prinses Mar garet van Engeland en haar ge maal Tony Armstrong Jones te verwerken bij hun aankomst in België, waar zij het huwelijk van koning Boudewijn komen bijwo nen. Keurig om half vier landde het vliegtuig uit Engeland, zoals het ook op de programma's stond ge drukt, en enige heren met en zon der bolhoeden spoedden zich naar de inmiddels aangerolde vliegtuig trap. De in bontjas gestoken En gelse prinses en haar fotografe rende echtgenoot werden verwel komd door prinses Paola, de vrouw van prins Albert van België. En op dat moment brak het instinct, dat al op een laag pitje lag te sudderen in alle Amerikaanse Franse en Belgische fotografen baan. Ketting Ecu erewacht met vaandel stond aangetreden en mannen van de rijkswacht met hun brandweer helmen hielden de hielen aaneen gesloten. De twee prinsessen en de heer Jones zouden het vaandel gaan groeten, maar de fotomannen sprongen dwars tussen de militai ren door, wipten over onbeweeg lijk staande soldatenkist jes, doken onder saluerende riikswachthan- den en knipten en flitsten er in ille ongeremdheid op los. Dit was hun kans. de eerste foto's van prinses Margaret en prinses Paola. Twee opnamen was niet genoeg. Men wilde de prinses sen lachend en handen gevend, wandelend op de hoge pumps en ernstig kijkend. Er was te kust en te keur te krijgen voor de lenzen en wie garandeerde nog eens zo'n gelegenheid. Maar een geüniformeerde man met snor, die de commandant van de rijkswacht bleek te zijn, gaf een sein. Zijn mannen sloegen han den en armen ineen, en vormden een ketting die echter door de fotografen zo werd verfrommeld, dat de rijkswachters als een slor dig kronkelend lint om de hoge gasten heen stonden. Enfin, de auto's werden dan toch bereikt, de motoren van de politie mannen gestart en weg was ieder een. Ergens in een hoek veegde de commandant echter het voorhoofd af. „Dat gebeurt me myn hele leven niet meer", zei hij toen ik vroeg of hij het warm had. Arrestaties Wel, dat bleek al precies een half uur later toen de Nederlandse Friendship in volmaakte houding neerstreek op het podium van Za venthem. In vier minuten tijd had de rijkswachtstaf het platform schoongeveegd als stond hem een enorme stofzuiger ten dienste. „Geen bezwaren, geen protesten, weg, naar binnen en achter het glas", waren de orders. Maar fotografen van Time en Life en Paris Match laten zich zo maar niet wegsturen. Die begin nen bij dergelijke gelegenheden de handen uit de mouwen te steken. De rijkswacht maakte echter korte metten, hield de gummistokken bij de hand. duwde en drukte of er een rugbywedstrijd aan de gang was en stopte ten slotte drie foto grafen in het cachot. Op dat moment was de Neder landse luchtvogel uitgerold en koningin Juliana, zich niet bewust van al die rumoerigheden, kon het toestel verlaten. Als eerste kwam onze Koningin, In een heel donkerbruin kort bont jasje en een donker hoedje met wit lint de vliegtuigtrap af en kuste de haar verwelkomende prins Albert op de linkerwang. Achter haar kwam prinses Irene in een lange bruine bontjas en prinses Beatrix in een kort tjjger- iasje. Iedereen vroeg zich af waar prins Bernhard was. En daar schoot ineens een grote zwarte Ford het vliegplein op. Er zat maar één man in die auto en even later sprong hij achter het stuur weg: prins Bernhard, in een ge ruit sportpak met bruine suède schoenen en anjer in het knoops gat, die al eerder in Brussel bleek te zjjn aangekomen, Hij omhelsde zijn vrouw en beide dochters, de Koningin inspecteerde de erewacht en het gezelschap be gaf zich naar de klaar staande auto's om de twaalf kilometer naar Brussel te gaan rijden. „Zonder uw Koningin zou het huwelijk van onze koning niet compleet zijn", sprak de kuisvrouw nog toen ik het vliegveld verliet, „we houden een beetje van haar hier in België, dat moogt ge we ten." Wat er verder in Brussel ge beurde, wordt beschreven in Een galabal was gisteravond het hoogtepunt van de glansrijke feestelijk heden in het Koninklijke Paleis in Brussel. Ongeveer 1500 gasten waren daarvoor en voor een receptie uitgenodigd. Een galadiner ging eraan vooraf. Hier ziet u Koningin Juliana, in een robe van goudbrokaat, samen met ex-koning Umberto van Italië. (Telefoto) Prinses Margaret van Engeland en haar echtgenoot, de heer T. Armstrong Jones (rechts) wisten nog niet wat hen te wachten stond toen deze foto werd gemaakt voor de rode Heron waarin zij uit Engeland waren komen vliegen. In het midden, saluerend, prins Albert, naast hem zijn echtgenote prinses Paola. (gehoord if? biJii OVER ALGERIJE NEW YORK (Reuter) Tunesië heeft gisteren nadruk gelegd op de wenselijk heid van een speciale zitting van de Veiligheidsraad over de Algerijnse crisis, waarvoor het direct steun vond bij Sowjet-Rusland. De Ceylonees Sir Claude Corea drong echter aan op uitstel van beslissing tot vandaag opdat hij eerst een resolutie zou kunnen ontwerpen. Dit debat ontwikkelde zich toen men zich beraadde over het tijdstip voor een nieuwe vergadering over Congo, wat echter volgens de Tunesiër Slim ineens aanzienlijk minder belangrijk is gewor den dan de nieuwe toestand in Algerije. Tijdens het debat in de Politieke com missie van de Assemblee kwam de Rus Zorin met de beschuldiging dat de Fran sen in Algerije gebruik maken van Amerikaanse verkenningsvliegtuigen van het type U-2 voor het fotograferen van de posities der Algerijnse opstandelingen en dat deze bovendien met Amerikaanse bommen worden bestookt. Hij noemde de Gaulles plannen voor een Algerijns Algerije „slechts een afleidingsmanoeuvre, bedoeld om de openbare mening gunstig te stemmen". Korte tijd later gaf bet Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken hierop het antwoord dat Zorin droomt. UTRECHT. Uit het modemagaziin van Gerzon aan de Utrechtse Oude Gracht zijn gisternacht dertig bontman tels gestolen. Zij waren ongeveer 25.000 gulden waard. Die dieven moeten behoorlijk de weg hebben geweten ir de zaak. Zij zijn rechtstreeks naar de bontafdeling ge gaan en hebben daar de duurste man tels uitgezocht. Vergissing van ambtenaar Van onze correspondent SOEST De bewoners van onlangs in gebruik genomen flatwoningen aan de Rubenslaan te Soest kregen giste ren een huurverhoging van ruim 75 procent te verwerken. De aanvanke lijk op 9,40 gulden per week bepaalde huur werd verhoogd tot 16,50 gulden. Dat was voor de huurders uiteraard een grote verrassing, hoewel de ge meente bij de bepaling van de huur op 9,40 gulden had gezegd dat de huur prijs mogelijk enige wijziging zou on dergaan. De gemeente gaf als com mentaar dat een ambtenaar indertijd bij het berekenen van de huur een vergissing had gemaakt. De diplomatieke vertegenwoordigin gen van Nederland* in Jordanië en van Jordanië in Nederland zullen de status van ambassade krijgen, zo is gisteren in Amman bekendgemaakt. Eigen nieuwsdienst ALGIERS Hoewel van officiële Franse zijde gisteren herhaaldelijk te kennen is gegeven dat de rust in de grote steden van Algerije was teruggekeerd, zijn er opnieuw slachtoffers geval len toen politie en troepen het vuur openden op demonstrerende menigten. Ditmaal kwamen uit sluitend Fransen om het leven. De officiële berichten spreken van ten minste vier doden en vijftien gewonden. De schietpartij had plaats in Bone, vrijwel op het ogenblik dat generaal de Gaulle zich gereed maak te in die stad aan boord te gaan van het vliegtuig dat hem naar Parijs zou terugbrengen. DEN HAAG De Nederlanders in Algiers en omstreken bevinden zich voor zover valt na te gaan in goede welstand. Dat werd gemeld in een telegram van de Neder landse vertegenwoordiging in Al giers, dat gistermiddag op het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag is ontvangen. Kamerleden willen meer Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Met alleen afschaffing van de omzetbelasting op boter is de staatssecretaris van financiën, dr. W. H. van den Berge, nog niet van zijn zuivelproblemen af. De socialis tische afgevaardigde dr. ir. A. Vonde ling, bijgevallen door de afgevaardigde J. de Ruiter (kath. v.) bepleitte met grote nadruk een vrijstelling voor alle zuivelprodukten. Kaas is al vrij. Wat nu nog onder de omzetbelasting valt, zijn produkten als koffiemelk, gevitaminiseerde melk, vla, sommige pappen, room en choco lademelk. Dr. Vondeling had nage rekend dat van deze produkten voor een bedrag van rond tien miljoen gulden aan omzetbelasting wordt be taald, maar bij afschaffing zal net als bij de boter de opbrengst van de produkten stijgen en de toeslag op de melk dalen. Het rijk behoeft er niet op de verliezen, want daarnaast komt er een grote administratieve vereenvoudiging. De verdediging van de staatssecretaris ging uit van het beginsel dat alle pro dukten onderhevig zijn aan omzetbe lasting en dat slechts bij hoge uitzon dering' vrijstelling kan worden gege ven. Bij de sigarenindustrie, waar die vrij stelling wel werd verleend, was sprake van een bijzondere toestand. (In de zuivel dan niet?,vroeg de heer Vonde ling). De staatssecretaris wilde niet afstappen van zijn beginsel: de aard van de goederen bepaalt de omzetbe lasting. Het werd wat moeilijk voor de bewiodS' man uit te leggen waarom krenten brood, koek en gerookte paling dan zijn vrijgesteld. Hij beloofde op de zaak terug te komen bij de behandeling van de begroting van financiën. Het wetsontwerp tot afschaffing van de omzetbelasting op boter werd toen zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Verder is de dag van gisteren geken merkt door grote demonstraties van Fransen te Oran, die door de politie met honderden traangasbommen uiteen werden geslagen. Het belangrijkste was wellicht de massale zuiveringsactie die de politie heeft, ondernomen in Algiers. Daar zijn in totaal meer dan duizend mensen ge arresteerd, mohammedanen zowel als Fransen. Alle gearresteerden worden ervan verdacht iets te maken te heb ben gehad met het ontstaan van het verschrikkelijke bloedbad van zondag. Deze razzia is waarschijnlijk het eerste uitvloeisel van de verklaring van de Gaulle dat allen die schuldig zijn aan het bloedvergieten streng zullen wor den gestraft. Bij de razzia's zijn ook de toegangen tot de kasjba, de mohammedaanse wijk van Algiers, geforceerd. De politie werd daarbij beschermd door troepen van het vreemdelingenlegioen, parachutis ten en pantsertroepen. Zodra om vijf uur gisterochtend het uitgaansverbod ten einde liep, begon nen de razzia's in de Europese wijken en in de kasjba. Boven de nauwe straatjes van de mohammedaanse wijk cirkelden helikopters van het leger om onmiddellijk betogingen te kunnen sig naleren. Vele Algerijnen werden in hun kraag gegrepen toen zij van de mohamme daanse begraafplaats afkwamen, op een heuvel boven de kasba. Daar waren eer der de stoffelijke resten van de Alge rijnen ter aarde besteld die bij de troe belen zijn omgekomen. Rondom de begraafplaats was een cordon militai ren geplaatst. Mitrailleurs waren op de treurenden gericht. Ondanks alle berichten dat de toe stand gisteren in Algiers weer vol komen normaal was, werd er gecon stateerd dat er nog altijd veel stakers waren. Vele winkeliers hielden hun zaken gesloten. Op de grote boulevards in het centrum waren de winkels even wel open. De Algerijnse zaken bleven alle dicht. Pas tegen het einde van de dag kwam er in de haven van Algiers weer wat leven. De grote razzia's, die zowel de op gewonden Franse ultra's als de Alge- rijnën van hun leiders beroofden, heb ben kunnen voorkomen dat er gisteren in Algiers opnieuw doden vielen, maar de spanning is gebleven. De Fransen blijven beducht voor de wraak van de mohammedanen die in totaal bijna honderd doden hebben verloren (vol gens de officiële opgave althans: ver moedelijk zijn er veel meer). De mohammedanen lopen rond met het gevoel dat zij de Fransen een geduchte les heben geleerd. NEW YORK ("Reuter) De ergste sneeuwstorm die de noordoostelijke staten van de V.S. en Canada in 13 jaar hebben meegemaakt, heeft tot nogtoe honderdtachtig doden geëist. Weliswaar heeft het nu opgehouden te sneeuwen, maar de harde ijzige wind, de koude van 10 tot 13 graden onder nul, en de 30 cm dikke sneeuw laag die op sommige plaatsen tot 2 meter hoogte is opgewaaid, zijn oor zaak dat het land hier en daar volko men verstild lijkt. Niettemin is in de meeste gebieden een spaarzaam verkeer hervat dat zich traag door de straten voortbeweegt. Overal in de steden en langs de grote wegen staan verlaten auto's en ande re vervoersmiddelen. Per slee Het lijkt er echter op dat de ellende niet van lange duur zal zijn omdat de weerkundige dienst heeft voorspeld dat de temperaturen vandaag al in ve le gebieden tot boven het vriespunt zullen stijgen, zodat de sneeuwlaag geen lang leven beschoren zal zijn. Overigens heeft een parfumfabriek in New York van de nood een deugd gemaakt door haar uiterst breekbare waren nu per slee te vervoeren, wat met minder schokken gepaard gaat dan het normale vervoer. Van onze correspondent VENLO De landbouwersknecht G. Bontamps zag gistermiddag tijdens het eggen op een akker in Maasbree aan een der stalen pennen van de eg iets glinsteren. Het was een trouwring, die het eigendom bleek te zijn van mevrouw H. Corbey-Hawinkel uit Thorn. In 1937 had zij haar trouwring op de akker verloren. De ring was onbeschadigd, maar bleek te klein geworden voor de ringvinger van mevrouw Corbey. In Washington, waar eergisteren vrijwel alle regeringsbureaux gesloten werden, gingen de meeste ambtenaren gisteren weer naar hun werk, hoewel in de buitenwijken de scholen nog ge sloten bleven. Het spoorwegverkeer en de luchtdiensten zijn hervat, maar overal moet met grote vertragingen rekening worden gehouden. In Edison (New Jersey) deed een dame aangifte dat haar auto gestolen was. Toen de politie de zaak onder zocht, bleek de auto nog op dezelfde plaats te staan, zij het geheel inge sneeuwd Van onze correspondent PARIJS De Westduitse generaal Adolf Heusinger is gisteren benoemd tot voorzitter van de militaire com missie van de Navo, het hoogste mili taire college in de verdragsorganisa tie. Generaal Heusinger, de eerste Duitser die deze belangrijke post bij toer beurt te bekleden krijgt, volgt ge neraal R. P. F. Hasselman (Neder land) op. Hij zal evenals zijn voor ganger twee jaren in functie blijven. Heusinger stond vlak naast Hitier toen in diens hoofdkwartier op 20 juli 1944 een bomaanslag werd gepleegd. De Gestapo arresteerde hem maar liet hem later weer vrij. De militaire commissie koos Heusinger met algemene stemmen. De stemming was geheim. Heusinger treedt op 1 april 1961 in functie. De commissie was naar Parijs gekomen in verband met de jaarlijkse bijeen komst van de chefs van staven van de landen van de Navo. De hoogstgeplaatste Duitser in de hiërar chie van de Navo was tot nu toe gene raal Hans Speidel, de bevelhebber van de landstrijdkrachten van de Navo in Midden-Europa. DELFT. Door de Delftse industrie- en is een nieuwe woningbouwvereniging opgericht, die huizen gaat bouwen voor de mensen die in de Delftse fabrieken werken. De vereniging zal beginnen met de bouw van ongeveer tweehonderd hui zen. Agentwaar is het bureau voor ge vonden voorwerpen? KAAP CANAVERAL (Reuter) Er staat een nieuwe reuzenraket (type Atlas-Able) klaar voor een poging een Amerikaanse kunstmaan (Pionier 6) in een baan om de maan te brengen. In verband met de stand van de maan moet de poging voor het einde van deze week zijn ondernomen. Pionier 6 weegt ongeveer 175 kilo. Van een onzer verslaggevers TILBURG De politie te Tilburg is, samen met die van Breda, op het spoor gekomen van een wijd vertakte handel in verdovende mid delen heroïne en opium voorna melijk waarvan een verkoopcen trum in Tilburg lag. De „sneeuw" zoals heroïne in deze kringen mees tal wordt aangeduid, is waarschijn lijk afkomstig van schepelingen, die het via Amsterdam en Rotterdam het land in brachten de opium werd voornamelijk via Chinese le veranciers gekocht. Er werden zeven arrestaties verricht. Al een paar dagen geleden rook de po litie in Tilburg onraad. Een recher cheur toonde, toen hem in een hotel letje in het centrum van de stad een partijtje heroïne werd aangeboden, be langstelling en hij arrangeerde een gesprek met de leveranciers, die er prompt voor de tweede keer op af kwamen. De twee verkopers, een 24-jarige boek houder uit Huiten en een 23 jaar oude handelsreiziger uit Udenhout werden ingerekend en een kleine partij hero ine en opium tot een waarde van 1200 gulden, die bestemd was voor een kap per in Tilburg, kon in beslag worden genomen. GELD VOOR VRIENDEN Zij gaven niet alleen de handel toe, maar vertelden bovendien, dat in een ander hotelletje twee compagnons op het geld zaten te wachten. De politie arresteerde daar zonder veel moeite een 28-jarige inspecteur in verzeke ringen uit Breda en een loodgieter van 28 jaar uit Ulvenhout. De inspecteur bleek de geldschieter voor het hele complot te zijn. Hij wist al tijden een vertrouwd adres, waar hij het goedje kon krijgen, dat in België goed geld opbracht. De loodgieter, die al eerder in verdoven de middelen heeft gehandeld, moet door oude relaties in contact zijn ge komen met de verzekeringsman, die op zijn beurt weer kennis had aan de kapper Van L. (24) te Tilburg. Op zijn initiatief werden er op de avond van de arrestaties dan ook zaken gedaan in het Tilburgse hotelletje. Ook hij werd in verzekerde bewaring gesteld. Bij het onderzoek stuitte de politie van Breda nog op een 28-jarige koeltech- nicus daar, in wiens huis een voorraad je verdovende middelen werd gevon den en zij greep tenslotte ook een bankwerker-taxichauffeur van 43 jaar in de kraag, die meermalen zijn wagen beschikbaar had gesteld voor het ver voer van de verboden waar. Hedenmorgen worden de zeven arres tanten voorgeleid voor de officier van Justitie te Breda. De politie zoekt on dertussen verder, want zij vermoedt, dat er vele vertakkingen van deze han del over Nederland en België liggen. LEIDS DRAMA BERECHT Van onze correspondent DEN HAAG. De Haagse rechtbank heeft de 22-jarige timmerman J. V. uit Leiden veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf met aftrek van vier maan den voorarrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Dat gebeurde, omdat hij in de nacht van 14 op 15 juni dronken een auto besturend, vier voetgangers zwaar letsel had toege bracht. V. was stomdronken geraakt op een feest in De Burcht, dat de Leidse stu denten bij hun lustrumviering voor de burgerij hadden georganiseerd. Ondanks tegenwerpingen van zijn vrouw stapte hij na afloop in zijn gehuurde auto. Nog geen honderd meter verder kwam de wagen tegen een muur tot stilstand. Toen lagen echter al vier feestgangers, die ook op weg naar huis waren ge weest, zwaar gewond op straat. Van onze correspondent DEN HAAG. Conform de eis van de officier van justitie heeft de Haag se rechtbank de 32-jarige H. J. W. B. wegens inbraken in Maastricht, Arn hem, Velp, Bloemendaal en Den Haag veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf met aftrek. In 1958 was B„ die reeds verscheide ne malen in Nederland en in het bui tenland is veroordeeld, ontsnapt uit een psychiatrische inrichting. Hij ging naar Oostenrijk, waar hij een fraaie villa kocht. Omdat zijn schuldeisers eindelijk eens geld wilden zien, stal hij in Zü- rich effecten, juwelen en geld voor een hoog bedrag. Hij werd in Oostenrijk aangehouden en hangende zijn berech ting in Zwitserland opnieuw in een psy chiatrische inrichting geplaatst. B. ontsnapte prompt weer. Hij ging direct naar Nederland en in tien da gen tijds pleegde hij ettelijke inbra ken. Zijn Waterloo vond hij in Den Haag waar hij bij een juwelier voor een waarde van 35.000 gulden buit maakte. Deze juwelen waren onverkoopbaar en daarom reflecteerde B. dankbaar op een advertentie van de verzekeraar, waar vijfduizend gulden voor de opsporing van de juwelen werd uitgeloofd. Hij probeerde echter twaalfduizend gulden te krijgen. Toch hij over de prijs kwam onderhandelen, werd hij aangehouden door de inmiddels gewaarschuwde re cherche. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM Een dag later dan oorspronkelijk in de bedoeling lag, is gisteren de eerste tanker de Europoort haven binnengevaren. Het was het Zweedse schip A.K. Fern- strom, dat negentienduizend ton meet. Omstreeks het middaguur voer het schip de nieuwe haven binnen. Kort na de aankomst begon het lossen van de ruwe olie, die door de A. K. Fernstrom uit Mena al Ahmadi aan de Perzische golf was gehaald. De dag vertraging, die wa.s ontstaan doordat het schip alleen bij hoog water en daglicht naar de nieuwe haven mocht worden gesleept, maakte dat de eerste tanker voor Europoort tevens het 23.000ste schip werd dat dit jaar de haven van Rotterdam is binnengelopen. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Wegens het veroor zaken van een verkeersongeluk met dodelijke afloop is de 52-jarige schilder aannemer J. H. S. uit Rotterdam giste ren door de Rotterdamse rechtbank ver oordeeld tot zes maanden hechtenis en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Dat is vier maanden hechtenis meer dan de officier van justitie had geëist. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Overwegend zwaar bewolkt met hier of daar wat sneeuw. Temperaturen om het vriespunt tot lichte vorst. Tot matig of krachtig toenemende noord oostelijke wind. M1ESJE: De dikste trui die ik heb! 15 december: zon op 8.42, zon onder 16.29; maan op 4.29, maan onder 14.53.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1