St. GOEDELE wacht op HET HUWELIJK Koning Bondewijns gelukkigste moment NOODDiJKJES REDDEN COEVORDEN FILMEN BIJ MAANLICHT ZEEUWSCH DAGBLAD KERSTNUMMER kleine Zaterdag 10 december 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 12 GESCHENKEN STROMEN TOE UIT HELE WERELD Geschenken Koffie en thee Wernink heeft nieuwe volledige dochter Ontvangst Kosten Goed prijshoudend Staatsinkoopbureau van Indonesië in Hamburg Nigeria verhoogt invoerrechten MEPPEL Willem de Zwijgerprijzen uitgereikt Neem eens contact op met de Rotterdamse Politie! th li-niiiii-iiiim Oproep gegadigden WINKEL- EN WOONHUIS zaak in manufacturen GRAAFKA GOES VAN DER GRAAF'S een assistente voor de Röntgenafdeling Ruilverkaveling Kleverskerke TE KOOP DIR. KEET 5 x 11 m. advertentie* de Zeeuwse krant met de vroege en tSnelle bezorging Burgerlijke Stand in de gemeente Middelbuig 549ste STAATSLOTERIJ 549ste STAATSLOTERIJ HUIS TE KAPEI.EE HUWEL IJK De Elf Provinciën Kerstmis overzee OVERZEESE WEEKEDITIE N.R.C. Van onze correspondent I/V DE SINT GOEDELE ruikt het naar vers timmerhout en de werklieden blijven doorha meren tvanneer het koor zich om het orgel schaart om te repeteren. Enkele gelovigen zoeken zich vreemd en onwennig een weg door een gedesorganiseerde ruimte, waar zeer zakelijke verwarmingsapparaten gewijde hoekjes verbergen en nog wit glinsterende podia gebouwd zijn die vertrouwde doorgangen afsluiten. Eenzaam in al die drukte staan al twee grote bid- stoelen voor het altaar. Donderdagmiddag zal dona Fabiola, anderhalf uur nadat zij koningin der Belgen geworden is, in de stoel links gaan zitten en koning Boudewijn zal aan de rechterzijde van zijn gemalin plaats nemen. Bij de voltrekking van het burgerlijk huwelijk in de mooiste zaal van het paleis van Brussel, de troonzaal, zal het juist andersom geweest zijn de koning links, Dona Fabiola rechts. Het huwelijk van prins Albert met prinses Paola werd in een andere zaal van het paleis, namelijk de Empirezaal voltrokken, ook door burgemeester Cooremans, en men mag overigens slechts hopen dat Brussels burgervader intus sen geleerd heeft zijn Nederlands wat minder erbarmelijk te spreken. Koning Boudewijn zal zelf zijn bruid binnenleiden in de troonzaal, welke hem thans het gelukkigste moment van zijn leven zal schenken, omdat zij eens getuige is geweest van het bitterste. Want in 1950 werd in die troonzaal de overdracht van de macht van koning Leopold op zijn jonge zoon onderte kend. Koning Boudewijn en dona Fabiola IN het paleis van Brussel verzamelen zich intussen de geschenken uit alle streken van België en uit alle hoeken van de wereld. Slechts het geschenk van de stad Oostende moet de geefster onder haar hoede houden, omdat het een garnalenschuit is waarin het jonge paar te eniger tijd zou kunnen gaan vissen, als het daartoe overeenkomstig de kennelijke wens van de kustbevol king ooit zin in zou krijgen. Al die ge schenken vormen samen een zeer ge varieerd museum en gelijk bij meer huwelijken het geval is, klopt het één niet altijd even goed met het ander. J?EN merkwaardige uitzondering: president Soekarno heeft ten paleize een zilveren theeservies doen overhandigen en minister Luns, enige dagen later door het bruids paar ontvangen, mocht namens de Nederlandse regering een zilveren koffieservies aanbieden. In Brussels grote winkelstraten heb ben de middenstanders weer een feest verlichting ontstoken. Dank zij nog meer lampjes dan vorige jaren en ook omdat het om het huwelijk van de ko ning gaat, kon het toch weer anders en mooier worden dan vroeger. Een gewelf van licht overdekt de Nieuwstraat en met de Adolf Maxlaan en het Broucke- replein erbij, ontmoet men op zijn wan deling 21 kleurige lichtende variaties op kronen en andere koninklijke motie ven. Brussels burgerij heeft bovendien weten te bereiken dat de weg die de koninklijke stoet na d'e kerkelijke plechtigheid zal volgen om weer naar het paleis terug te keren, met twee kilometer is verlengd. Zij gaat nu in een lus om de Beurs en dat betekent kansen meer voor tienduizenden be langstellenden. Winkelétalages zijn langs de hele route van de zeer lange stoet versierd met portretten en de Belgische en Spaanse kleuren. Voor een van die winkels, een juwelierszaak, werden enige dagen de neuzen tegen het hek 1 Tenminste weer 9% dividend LEIDEN. Wernink's Beton- en Aan neming-Maatschappij heeft door middel van ruil alle aandelen verworven in Wernink's Industrie- en Handelsonder neming. De uitkomsten van Wernink's Beton over het lopende jaar, waaraan die van Wernink's Industrie in bevredigende mate zullen bijdragen, zijn zodanig, dat zij, ondanks de geringe bezetting in de afdeling bouwwerken, in ieder geval een gelijk dividend als over 1959 negen procent zullen toelaten. De afdeling Bouwwerken zal nog in positieve zin aan de resultaten kunnen bijdragen. De orderpositie is thans on voldoende, maar die van het hele be drijf als zodanig is zeer bevredigend. De hoeveelheid onuitgevoerde orders is ca. 25 groter dan een jaar geleden. Ook voor het komende jaar zijn de vooruitzichten gunstig. geduwd omdat er een diamanten hals snoer, ook als diadeem te gebruiken, te kijk lag. Wie het besteld had is ■nog verborgen, maar een vingerwij zing kan zijn d'at de grootmaarschalk van het hof de juwelier verboden heeft de mensen van de kranten te woord te staan. TEN paleize begint de feestelijke plechtigheid zaterdagmiddag wan neer de koning en zijn bruid een drie duizend gasten ontvangen. Diploma ten, leden van het parlement, geeste lijke, burgerlijke en militaire autori teiten, de tenniskampioenen Washer en Brichant, de autorenners Frère en Gendebien, de hardlopers Moens, Van de Wattijne en Roelants en natuurlijk België's twee nationale Rikken, Van Steenbergen en Van Looy. Over voet ballers is de keuzecommissie het blijkbaar niet eens geworden. ER zijn zure mensen- die vragen wat dat alles kost en in dit geval zijn wij 'het met het standpunt eens dat het hun niet aangaat. Zij moeten het maar doen met de wetenschap, dat krachtens een wet van 1951 's konings civiele lijst met een half miljoen gul den verhoogd wordt van de eerste ja nuari van het jaar af, waarin de ko ning in het huwelijk treedt. Tien jaar wachten op de heugelijke dag in Bel- gie's na-oorlogse geschiedenis, zo zou den zij kunnen uitrekenen, heeft deze izegrimmen vijf miljoen gulden leverd. Ned. fondsen in New York (Meeged. door firma Hentz Co.) Kon. Olie 32%—32V4 (donderdag 31%— 32), Unilever 2095—2115 (2080—2100), Philips 3150—3165 (3130—3150), A.K.U. 58%—63 (58%—63), K.L.M. 25% (25%), Hoogovens 213%—218% (215—220). Deze koersen komen overeen met no teringen in Amsterdam van: Kon. Olie 121,30—121.70 (donderdag 120,30—120,80), Unilever 790%—798% (785V4—792%)Phi lips 11891/2—1194% (1181%—1189%), A.K.U. 443%—475% (441%-^75%), K.L.M. 97.70 (96,70), Hoogovens 804%— 823% (811%—830%). HAMBURG In Hamburg is een handelsfirma (Dharma Niaga Trading G.m.b.H.) opgericht, die tot doel heeft exclusief de belangen van de vroegere Nederlandse handelshuizen in Indone sië die genationaliseerd zijn te beharti gen. Het is eigenlijk een staatsinkoopbu reau van Indonesië voor de zg. ,,Big' Eight"-groep. De directie is in handen van de heer Van der Val, die Indonesisch staats burger is, en van de Indonesische con sul in Hamburg. LAGOS (Reuter) Nigeria is hogere invoerrechten op een groot aantal goe deren gaan heffen. Onder de nieuwe ta rieven vallen o.a. fietsen, auto's, kle ding en andere textielgoederen, schoe nen, bier, wijn en andere alcoholica en gas- en dieselolie. Voortaan zullen ook invoerrechten wor den geheven op radiotoestellen, indien zij meer waard zijn dan negen pond sterling. Zoals bekend hebben Van Vlissingen Co's Katoenfabrieken en Unilever via de United Africa Groep grote belangen in Nigeria.. ZUTPHEN (ANP) De omzet bij H. J. Reesink en Co. N.V. ontwikkelt zich in het nu lopende boekjaar van 30 april 1960 tot 30 april 1961 gunstig. De directie waagt zich echter niet aan voorspellingen; de voortdurende stijging van de kosten en de markt ontwikkeling maken het noodzakelijk de nodige voorzichtigheid te betrach ten. Van onze correspondent ROTTERDAM Bijna overal is het water nu op de terugtocht en waar het nog niet van wijken weten wil vertoont het in elk geval geen gevaarlijke stijging meer. Zo is het ook in de buurt van Coe- vorden. waar de watermassa donderdag een aanval op straten en woningen in de zin scheen te hebben. Gisteren is dat gevaar bezworen. Het water wordt een halt toegeroepen door de noocTdijkjes, die door militairen en vrijwilligers rondom de stad zijn opge worpen. Enig ongerief is de inwoners van Coevorden overigens niet bespaard gebleven. Een kabelbreuk uitvloeisel van de zware regenval maakte gister avond tussen vijf en zeven uur een groot deel van de stad stroomloos. Uit Q'e polders boven Meppel komen gunstige berichten. Benard is de situatie alleen nog op de grens van de water- Van onze correspondent LEEUWARDEN. Bij de opening van een nieuw bedrijf van de N.V. Op tische Industrie De Oude Delft te Delft, heeft men vrijdagmiddag in Leeuwar den gezien hoe het met apparatuur van deze industrie is gelukt op het gebied van het filmen tot een wereldprimeur te komen. Men is er nl. in geslaagd films op te nemen bij maanlicht en daarvoor heeft men gebruik gemaakt van een spiegeloptiek in combinatie met een elektronische buis. Een ander experiment werd getoond via enkele televisieschermen. Een muzikant die men in de zaal vrijwel niet kon zien, was heel duidelijk zichtbaar op twee opgestelde televisietoestellen. Deze bijzondere vooruitgang bij het filmen met een minimum aan licht is donderdagavond voor het eerst in En geland getoond en Leeuwarden had er thans de Nederlandse primeur van. Het nieuwe bedrijf van De Oude Delft, dat thans in Leeuwarden geopend is, is de eerste industrie die binnen het raam van het gemeentelijke industrialisatie- plan werd geopend. schappen Havelte en Wold Aa, waar van uit Meppel opgestuwd water bezit heeft genomen van een deel van de rijksweg Groningen-Assen. Met drie pompen is een tegenaanval ingezet. Uit Meppels straten is het water nu verdwenen; de brandweer van deze stad heeft druk werk met het leegpompen van volgelo pen kelders. Ook bij Paterswoide is het gevaar voor een dijkbreuk geweken. Het dijk- leger is teruggebracht tot een groep van tien man, die de bedreigde punten in het oog houdt. Militairen van het garni zoen Zuidlaren, die hadden geholpen bij het aandragen van zandzakken, zijn naar hun legerplaats teruggekeerd. Ook elders 'hebben in het geweer geroepen soldaten hun kazernes weer opgezocht. NOG WAKEN In de Oostgronirtgse veenkoloniën wordt nog d'ag en nacht gewaakt, om dat veel water via de imonden naar het Stadskanaal stroomt. Veel schepen ma ken een omweg via Duitsland om d-e la- brieken in de veenkoloniën te kunnen bereiken. Het gemeentebestuur van het Friese Utingeradeel heeft besloten alle verkeer over de weg Terkaple-Terhorne tussen hall vijf 's middags en acht uur 's mor gens te verbied'en. Het besluit werd ge nomen nadat de omliggende polderdij ken water hadd'en doorgelaten en we gen hadden blank gezet. NEW YORK (AP) De Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, dr. J. H. van Roy en, heeft in New York de Willem de Zwijg er prijs uitgereikt aan. a'rie Amerikaanse journalisten, omdat zij zich in hun berichtgeving verdienste lijk hebben gemaakt voor ons land. De hoofdprijs, een gouden medaille en duizend dollar, was voor R. H. Shack- ford van de Scripps-Howard-combinatie, voor een serie verhalen die hij het vorig jaar over Nederland heeft gepubliceerd. Andere gouden medailles gingen naar Erwin D. Canham van de Christian Science Monitor en naar David H. Beatle, oud-medewerker van de Knicker bocker News. Natuurlijke schoonheid - befoverende cfwnra (tkooHijk* eigins;hopptn om bekoorlijk It zij*. Een bestseller - met onovertroffen pcsvwe? Oeze bustehouder uit deCirculor-serio mettweemaol rond- lestikte vierdelige cups verleent éen hoge, (e lusteliin. - Model 4442-3 in wit Sonfor-popeltne, 8 of C cup f 7.95 onthult Uw p«rsoonti{ki charme «fl sèukt U Mi jeugdig viferlijk. Ganzepoortstraat - GOES Maak Uw keus in Zeelands meest gespecialiseerde Corsetzaak. VRAAG EENS INLICHTINGEN AANHEUUREAU WERVING Utola&urtju riD Pollll# tüijHTtcr 23 80TTERDAN-I Na ongeveer één jaar opleiding, plaatsing j bit de geüniformeerde politie (o.a. radio- autosurveiflonce), waarna in de toekomst mogelijkheid bestaat tot indeling bij recherche, rivierpolitie, vreemdelingen politie, verkeerspolitie, bereden brigade, zeden- en kinderpolitie. VERANTWOORDELIJKE, AFWISSELENDE BETREKKING. AANST1LLINGSEISEN mannelijke qdspironten 21 t/m 28 jaar; minimumlengte 1.73 m. vrouwelijke adsplranten 21 t/m 28 jaar; ongehuwd; minimum lengte 1.70 m. TIJDENS DE OPLEIDING WORDT RIJREWIJS BEHAALD. Zij, die in aanmerking willen komen voor de overname van het gelegen te SLUIS aan de Kapellestraa t No. 5, waarin tot voor kort een bloeiende was gevestigd, kunnen zich vóór 15 december a^. schrif telijk opgeven bij de Administrateur van de VERENIGING KINDERZORG, Veersesingel 148 te Middelburg. Bil de op gaaf dient tevens te worden vermeld of men al dan niet bereid is de aanwezige winkelopstand en goederenvoor raad tegen nader overeen te komen prijs mede over te nemen. Thans weer uit voorraad leverbaar de nieuwe KOFFERSCHRIJFMACHINE compleet in luxe tas 198,—. Algemene Kantoormachinehandel Magdalenastraat 4 - Goes - Tel. 01100-7107 Betaling desgewenst in overleg In het Gasthuis te Goes wordt gevraagd Mulo-opleiding strekt tot aanbeveling. Schriftelijke solli citaties te richten aan de economische directeur. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat zo wel door de meerderheid dergenen, die bij het kadaster als eigenaren bekend staan als door degenen, die bij het kadaster bekend staan als eigenaren van onroerende goe deren, welke in kadastrale grootte tezamen meer dan de helft van de kadastrale grootte van "het blok uitmaken, is besloten tot ruilverkaveling ten aanzien van het ruilver- kavelingsblok „Kleverskerke", zoals dit blok voorlopig werd vastgesteld bij besluit van hun College van 20 sep tember 1960 no. 251, 2e afd. Middelburg, 6 december 1960. Gedeputeerde Staten voornoemd, w.g. A. F. C. DE CASEMBROOT, voorzitter. w.g. PILAAR, Griffier. AMBACHTSSCHOOL BERGWEG TE GOES Inlichtingen bij de uitvoerder of na 19.00 uur 01850-25773. TE koop: Kalf vaars a. d. rek. Slachtvarkens en slacht- zeug, vleestype en vaars- kalf. J. Dekker, Aagtekerk- seweg 4, Oostkapelle. Heden, zaterdag, prijsbil- jarten bij G. Wattel, café, Oostkapelle. Mooie prijzen en versmakking. Gevraagd met maart of mei een vaste arbeider, voor alle werkzaamheden. Wo ning beschikbaar met electr. en waterleiding. J. Lorier, Schroeweg 124, Ritthem. Tel. 01183-350. Te koop: volbloed vaars- kalf. Melklijsten van de moeder ter inzage. Joh. Tevel, Koudekerke. Tel. 385. -» Te koop: gebr. 1-schar. 2- prd. wendploeg, 3-wiel. rol- slede en enkele 3-gaats kookkachels. M. van Belzen, smederij, Ritthem. Gevraagd: Meisje voor hele of halve dagen. Adres: Korte Noordstraat 31, Mid delburg. Gebruikte auto's: Opel Re- kord 1958, prima wagen; Opel Rekord 1957 in prima staat; Vauxhall Victor 1958 mooie 4-deurs wagen; Vaux hall Cresta 1957, mooie auto in prima staat; Ford Taunus 15 m. 1957 met kachel en radio. Bovenstaande wagens worden onder schriftelijke garantie verkocht. Fiat 1400 1952, koopje! Deskundig on derzoek en proefrit gaarne toegestaan. Louisse-Middel- burg N.V., Gortstraat 60-62, Middelburg. Tel. 01180-2146. Wij hebben plaats voor halfwas-bakker of jongen. Hendrikse, bakkerij, Oranje plein 29, Oost-Souburg. Te koop: Accordeon, pianoklavier, 36 bassen; en een Microscoop, vergr. 300 maal. - Kleuterhuis, Pape gaaistraat 14, Goes, tel. 7966. Meisje gevraagd voor dag en nacht, in klein gezin, wordt in huiselijke kring op genomen. Mevrouw Loot, Edisonstraat 61, Den Haag. Tel. 070-334881. Te koop: 2 Vaarskalveren en Vaars 9 maanden. J. de Witte, Baaiweg 2, Domburg. Te koop: mooi Biggen. M. Kodde, Lepelstraat 5, Serooskerke (W.). Slaplanten voor kassen en bakken, prima gewas, ver krijgbaar bij M. Hoogstrate, tel. 413, Kapelle. Grote voorraad stalen 8 G bouten Vermaat, Tectin. bur. „Walcheren", St.-Pie- terstr. 4547, Mia'delburg; Tel. 3192. Te koop gevr. kippenhok 25 a 30 kippen, Dorpsstr. 80 Gapinge. Nette alleenstaande vrouw vraagt nette kost ganger. Br. letter B 31 Vlissingen. Te koop: nest jonge Cocker Spaniels M. M. St. B. M. de Hollander Kroon- weg 2, Oostkapelle. Wat doet U in Uw vrije tijd? Doe het zelf! Het is een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding, die ont spanning geeft en 'geld spaart. Het tijdschrift Doe Het Zelf biedt beginners en gevorderden de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt U óók wegwijs op het gebied' van amateurfo tografie, electronica en de verzorging van bloemen en planten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het bijzonder interes sante mummer van deze maand bij een kiosk of boekhandel. Indien niét meer voorradig kari het ook worden bes'teld door een briefkaart met 0.90 postzegels extra gefran keerd te sturen aan maandblad Doe Het Zelf, postbus - 955, Rotterdam met vermelding: ,,Voor het nummer van deze maand". Hebt U een giro rekening? Dan is het ge makkelijker 0.90 over te schrijven op postrekening no. 4530 met op het „bij"- strookje dezelfde aanteke ning. Gezonden mensen, geluk kige mensen. Het maand blad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw gezondheid. Het is het voorlichtingsblad van de Kon. Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst. Bijna al le Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. Doktoren met een grote praktijker varing vertellen m begrij pelijke taal, hoe U gezond kunt zijn en blijven. Zij houden -als 't ware „Spreekuur bij U thuis". Spreekuur thuis bevordert uw gezondheid1 en die van uw naasten. Lees het bij zonder interessante num mer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhandel. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0.90 postzegels extra ge frankeerd te sturen aan Maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotter dam, met vermelding: ,,Voör het nummer van de ze maand". Hebt U een girorekening? Dan is het gemakkelijker 0.90 over te schrijven op postreke ning nr. 121000 met op het „bij"-strookje dezelfde aan tekening. Grondboringen en bron nen voor goed drinkbaar water 10 m3 per uur 800, 1 m3 per uur 500, com pleet, geen water, geen kosten. Bel op 01182-272. Wij hebben steeds belang stelling voor uw overtollige boekenvoorraad. Wij kopen ook bibliotheken op. Ook op wetenschappel. gebied.Boek handel v.Benthem en Jut ting, Lange Delft 64, Mid delburg. Wenst u goed stencilwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling pra ten, Lange Vorststraat, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. Gevr. 1 arbeider tegen 1 maart of 1 mei. Ruime woning beschikbaar met electr. en waterleiding bij C. P. Koeman, Aardebolle- weg 9, Wolfaartsdijk. Meisje gevraagd m jong tandartsengezin. Meur- singe Reynders, Linnaeus- laan 25, Haarlem. Hofleverancier van H. M. de Huisvrouw. Bekkers geeft nog steeds een elektr. Duitse kindernaaim. cadeau bij aankoop van naai- of breimachine. Elektr. naaim. v.a. 225,- met zigzag 255,-; volautomatisch v.a. 325,-. Vraagt demonstratie en uit- gebr. zichtzending door heel Nederland. Over betaling nooit geen moeilijkheden. Grootste sortering van de beste wereldmerken tegen de laagst mogelijke prijzen. Bekkers, Bosch straat67, Breda. Tel. 41725 en 40725. Inruil oude machine tegen de hoogste waarde. Engelse conversatie- en bijlessen door Mrs. Farley, Nachtegaallaan 108, Goes. Te koop nieuw automa tische zig-zag naaimachine compleet in koffer met 15 jaar schrift, fabrieksgaran tie. Stopt, borduurt, maakt knoopsgaten, zet knopenaan enz, 375.Overal vrijbl. op zicht. J. Cijsouw, Zuia'- str. 103, Westkapelle, tel. 287. 10 rijlessen a 60 minuten voor 55,in Peugeot, Opel of Daf, door erkend en gedipl. B.E.A.-inistructeurs. Gratis geh. en gebr. Auto rijschool „Adri Hameete- man", Ravesteijnplein 19, Vlissingen. Adres voor Mid delburg: Sigarenmagazijn J. D. Koets, Segeersstr.31. Gevraagd meisje voor winkel en huishouding aan melden na 6 uur. Lange- viele 39, Middelburg, telef. 2770. Autorijles met Taunus 12 en Taunus 17 M, scooter, autorijschool Van Zweeden Tel. 370, Domburg. Erk. en gedipl. F.N.O.P. Thuis geh. en gebr. Per brief maakt U ken nis met Uw toekomstige vriend of vriendin d.m.v. Uw corr. club. m. aparte afd. v. geloofsrichting en milieu. Br. aan ü'e G.C.K. te Lichtenvoorde (nader adr. overbodig). Beter stencilwerk met vföfttere tekeningen levert stencilinrichting J.A. West- strate, Rouaanse Kaa-i 21, tel. 2453, Middelburg. -U- Algemeen handelsbureau C.J. Huis soon - Kapelle, v. d. Biltlaan 1 - Telefoon 294 (01102). Inrichting, controle en bijhouden boekhouding. Behandeling Belastingza ken. Incasso's en informa ties. -#-Te 'koop nieuwe hand- naaimachine compleet in koffer, met 15 jaar schrift, fabrieksgarantie, 198. Overal vrijbl. op zicht. Zie ook onze etalage Vlasmarkt Middelburg. J. Cijsouw, Zuidstr. 103, Westkapelle tel. 287. Te koop nieuwe electr. naaimachine, compleet in koffer met 15 jaar schrift, garantie 250.met zig zag 275.—. Overal vrijbl. op zicht. J. Cijsouw, Zuid str. 103, Westkapelle, tel. 287. Voor het tabaksdiploma is de NIVA-cursus de ideale opleiding met een prachti ge monstercollectie. Monde linge lessen te: Bergen op Zoom, Goes en Terneuzen. Vraagt gratis prospectus bij de heer J. de Brouwer, Keldermanstraat 3 te Hulst of bij Instituut Niva, Hoofd straat 78 te Driebergen. Gebruikte schrijfmachi nes vanaf 60 met volle dige garantie. Ruime keu ze. Kantoormachinehandel van der Peijl, Yerseke. Tel. 01131—352. Bico-Novumwasmachine 40 1. met klok, 149.-. Le vering via uw winkelier; vraag folder. Overbeeke, Ellewoutsdijk. THOLEN. Geboren: Cor nelia, d. v. J. Uijl en C. J. Andriesse; Karen, d. v. J. G. Ketikelaar en J. G. v. Zëé; As- trid, d. v. Ch. v Dolderen en W. D. M. Uktolseja. Gehuwd: P. Melis, 29 jr en C. N. Geuze, 2-6 jr. Overleden: Marinus Lind- houdt, 93 jr, te Wouw: Soetje Moerland, 81 jr, wed. v. Adri- aan Bolier. 's HEER ARENDSKERKE: Geboren: Willem, z v H Mee- dendorp en T de Kok; Marinus C, z v J C Raas en C Ver- bart; Jacobus, z v W C Visser en G Geldof. Gehuwd; M A Kole, 23 jr en M J Moerdijk, 23 jr. Overleden: M Mulder, 83 jr wedn v M de Kok; L Imanse 82 jr echtg N Smit. VLISSINGENGeboren: Jeroen, z v J Bartelink en H E Fentsahn; Hubert P J z v H P J ten Voorden en C J Schwarzwalder; Alfred J z van A J Boom en A J Aalders; Maria B R d v F J de Muijnk en J Goessije; Pauline, d v F Kamermans en P L Abraham- se: Wladyslaw M, z v C Szij- mansky en L Meulmeester; Lydia S, d v F R Erentreich en P A Njoo; Jannis P, z van J P Leenhouts en L J Geluk; Helena A M d v P C J Uijt- devilligen en A M C Rommers; Cornells R, z v J J Daane en P Jansen. Ondertrouwd: J A Verhage 21 j en M J de Waal 18 j; B H v d Lee 24 j en L H Bakker. Getrouwd: C M v d Stam 24 j en L W Vader 23 j; J E v d Toorn 21 j en J C de Rijke 21 j; E H Kupers en C P Donze 15 j; A A de Vos 23 j en A de Wispelaere 19j; T J J Boo gaard 28 jr en A A Maasdam 23 j. Overleden: Hendrik Vonk 72 jr echtg v M G Broeksma. Notaris J. A. Janise de Jonge, te Middelburg, is voorne mens om op donderdag, 15 december 1960, des avonds om 9 uur, in het Notarishuis aan de Koepoortstraat te Middelburg, publiek te ver kopen 1. Het moderne huis en erf, aan de Sint Jorisstraat 3, groot 97 c.A. Lasten 50,34. Verhuurd voor 68,70 per maand. 2, Het herenhuis en erf, aan de Wagenaaïstraat 14. groot 104 c.A, Lasten 85,26. Ontruimd te aan vaarden (mits toest. B. en W.) Bezichtiging 14 en 15 dec- cember van 1012 en van 2—4 uur, op vertoon van een bewijs van toegang verkrijg baar ten kantore van gen. notaris, Hofplein 5. 4e klas 16e lijst HOGE PRIJZEN 5000 20047 ƒ2000 2124 ƒ1500 6902 ƒ1000 1963 5690 9471 15255 18757 21932 ƒ400 1727 1800 6741 6969 10436 11570 15288 15845 19976 200 2699 2960 3380 3800 4196 4468 5146 JSL6^-^103, .65^° Z536 3325 9052 9240 9743 10295 12103 12171 12529 13047 13407 13711 13762 13973 14182 17611 18961 18990 20055 20602 20904 21293 PRIJZEN VAN 80.— 1148 168 210 232 267 407 430 487 593 780 799 829 862 2026 097 241 324 462 588 617 623 637 666 669 692 760 895 900 955 3232 467 491 513 517 627 672 690 715 900 4008 032 061 089 101 112 170 220 227 309 337 366 549 554 582 748 828 879 5010 212 290 463 515 523 640 747 756 777 789 808 867 871 877 986 6050 106 122 207 219 422 542 581 734 793 808 819 868 954 7031 076 148 174 279 432 467 591 694 703 814 820 908 948 991 8050 116 231 528 572 807 862 9011 088 219 276 442 460 573 747 777 914 942 10138 181 186 207 213 253 335 459 514 608 671 687 728 737 781 890 975 11187 190 193 295 340 354 363 373 487 520 527 541 660 784 937 973 979 12070 199 204 262 301 318 461 506 738 826 926 951 13008 337 381 677 694 757 799 835 14026 089 142 276 301 500 578 692 948 979 15158 281 335 467 522 526 608 671 718 16070 228 247 305 414 469 614 630 803 826 934 17101 390 446 564 674 725 726 793 926 18049 284 300 421 518 527 583 656 711 770 776 822 839 928 19016 311 401 547 697 808 818 855 884 973 20175 191 258 310 365 389 574 965 31016 072 227 271 284 326 413 459 685 756 799 836 854 NIETEN 1002 049 171 213 389 408 596 629 884 890 3038 043 197 226 370 403 605 628 853 860 3010 049 170 179 432 528 725 732 4001 006 266 330 597 613 806 814 990 5027 035 185 253 434 446 630 635 888 969 6059 072 238 271 426 431 659 713 820 909 7020 038 323 325 531 556 817 853 8059 108 371 381 592 624 792 803 953 963 9063 077 249 296 659 705 10006 022 244 304 435 474 672 691 899 980 11029 087 387 418 604 606 065 «30 223 237 416 452 642 686 947 950 060 069 227 271 429 470 660 708 869 890 050 062 184 278 535 557 752 799 030 046 411 457 632 642 819 861 084 099 249 265 493 498 725 737 955 957 079 084 286 289 516 522 771 793 905 914 093 121 282 285 569 575 857 876 082 087 493 499 658 708 888 911 102 124 301 317 501 565 742 778 982 101 129 290 309 537 570 820 827 946 947 147 151 288 345 593 698 881 906 148 177 518 536 7.14 718 922 937 131 137 333 388 574 592 784 834 154 191 326 338 581 586 842 852 958 154 159 359 423 705 712 913 940 239 240 573 580 764 779 955 979 038 078 109 256 313 339 459 474 486 651 668 672 970 975 988 088 107 125 272 284 310 556 558 559 743 746 760 923 930 931 102 107 162 329 346 363 579 580 664 872 891 957 127 147 169 426 432 435 641 664 683 822 823 836 972 105 125 127 314 323 389 723 748 773 036 061 093 313 329 334 493 501 532 692 697 755 998 163 206 237 420 432 453 640 646 648 122 133 354 361 536 543 714 782 991 128 134 340 344 567 608 767 784 941 948 173 227 403 411 707 733 981 982 176 193 453 557 693 735 877 889 147 149 169 380 392 393 551 591 615 805 842 868 143 150 175 353 385 405 624 641 654 804 809 812 982 985 987 230 248 317 435 456 484 734 743 794 305 311 353 565 580 582 770 777 786 892 917 943 133 141 161 192 227 489 501 506 548 614 853 880 136 180 188 221 239 342 359 371 374 382 5S7 594 598 624 639 759 764 855 866 871 274 280 300 306 332 482 502 556 563 596 669 694 719 720 747 789 821 906 951 12004 015 328 340 548 573 718 743 922 924 13039 042 178 195 338 342 679 698 14009 054 245 252 515 536 709 714 913 954 15019 022 178 198 470 477 772 791 18004 005 237 248 354 364 692 745 17050 092 302 348 465 473 644 669 884 885 18032 068 428 446 780 837 19008 013 222 234 418 439 516 538 652 663 838 841 20000 20039 044 283 317 594 628 828 849 21011 018 205 219 393 408 632 639 951 959 831 834 952 988 019 043 365 366 588 604 763 783 930 977 049 055 222 241 378 399 738 759 062 111 273 307 545 556 743 748 991 027 081 212 215 484 505 796 829 018 040 269 300 368 404 773 811 099 184 365 370 487 496 727 732 902 924 117 142 463 464 841 842 018 024 263 275 443 444 545 552 691 717 859 879 054 077 371 415 635 712 851 952 069 113 228 248 432 441 642 718 968 978 842 844 855 874 876 885 054 155 401 434 608 627 814 846 979 106 109 242 258 454 473 806 851 120 124 353 369 5S2 586 751 792 082 083 229 236 524 555 S42 896 083 123 314 316 437 635 868 890 192 239 376 394 559 563 760 781 925 945 176 247 482 547 894 924 069 075 300 329 463 470 555 583 719 762 883 899 191 209 210 287 490 515 518 533 648 676 699 700 884 888 889 920 144 151 164 176 273 308 312 316 529 552 578 583 942 967 972 153 199 205 217 373 396 455 471 618 619 642 689 837 865 871 880 093 097 322 426 561 681 897 930 132 145 320 321 638 646 898 969 246 268 415 445 589 593 837 845 255 305 601 646 934 991 088 118 345 372 476 478 586 599 795 797 918 960 147 162 437 439 746 771 941 946 180 190 325 349 648 684 994 271 281 453 457 614 617 868 878 368 S8S 715 725 993 190 217 389 4Qp 484 500 614 626 799 819 979 990 078 080 152 180 220 276 464 480 486 489 552 562 714 740 752 758 785 816 961 987 21000 114 130 132 160 190 194 267 276 303 313 376 388 451 471 478 504 584 624 731 762 770 849 871 925 4e klas 17e lijst HOGE PRIJZEN 1000 20S33: 20898 met premie van 30.000; 21749 niet met premie van 3000; 200 14GÖ 2398 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1853 2304 2385 3190 5926 6020 6870 11919 15167 15562 16907 17805 19260 20062 21048 21059 21225 21627 NIETEN 1007 1867 1879 1900 1926 2028 2251 23SO 2504 2691 2935 3196 3223 3261 3907 4098 4109 4146 4255 4588 4811 4891 5056 5511 5743 6027 6131 6158 6991 7US4 8462 8775 8895 8978 9154 9216 9811 9990 1040S 10642 10651 11362 11658 12141 12166 12406 12541 12613 12628 12803 13269 13417 13558 13720 13855 14923 15543 15548 16171 16391 16560 17134 17264 17580 18359 18742 19000 19030 19047 19455 19846 19861 19983 20120 21137 21523 21865 Prijzen van 80,voor nr. 6020 leze men 6120. Notaris J. C. Kram te Kapelle is voornemens op woensdag 21 dec. des voorm. 11 uur, in 21 dec. a.s. des voorm. 11 uur, in Hotel „de Zwaan", t.v.v. Mevr. G. GerstelBlijker, publiek te verkopen: het Huis a. d. Dijkwelse- straat 14, groot plm. 3 a. 30 ca. Beh. toest. B. en W. uiterlijk 15 jan. 1961 op gebruik. Bezichtiging: dinsdag 13 dec. tot 12 uur en donderdag 15 dec. van 2 tot 4 uur. Kredieten uitsluitend groot 1600,- a 3% zonder borg verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen. Gemakkelijke voorwaarden wisselende wachttijd Vraagt inlichtingen „SAMENWERKING'' Verstolkstr. 31, Leeuwarden Trouwen doet u via bureau „De Elf Provinciën" Grootste bureau van 't con tinent, onder leiding van het detective-echtpaar De Vries, bekend door radio en pers. VERSPRONCKWEG 44 HAARLEM Telefoon 51894. Spreekuur: uitsluitend na afspraak. Overal te ontbie den. Vrijblijvend inlichtingen in blanco couvert.. Af ü- «- i* 4 «- «- IN DECEMBER gaan de gedachten van onze landgenoten overzee sterker dan ooit uit naar het vaderland. In het bijzonder verzorgde van de Weekeditie N.R.C. zal een speciale Kerst- en Niëuwjaars- boodschap worden gepubliceerd voor Ne- x derlanders in den vreemde. Als U ons even duidelijk naam en adres opgeeft van Uw familieleden, vrienden en kennissen ver van U vandaan, dan zal hun dit speciale nummer gratis per luchtpost worden toegezonden. Zg kunnen zich dan meteen zelf over tuigen van de vliegensvlugge toezending van het laatste nieuws uit Nederland door middel van de POSTBUS 824 - ROTTERDAM Ji- TSr rCr(rtrüüütititrtrfi'trti-Crtc{rkït-&iïütiti-trü'trirüü-tt'{t-{{-£rü'tr{r-{t'tcïc

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 12