Lintjesregen Buckingham Palace De KIKVORSMAN: een onzichtbaar ivapen EEN KOSTBARE HOBBY Gestage oefening in de onderwaterwereld STATIGE BALZAAL NET SCHOUWBURG EN DE KONINGIN IN DE HOOFDROL Tweemaal per jaar mag de gewone man de poorten binnen D1 Dreigende breuk in de Noorse zendingsraad Avondmaalsviering in gemakkelijke stoel 1 |IN OORLOGSJAREN ONGRIJPBAAR Mannetjesputters Kikvorspak Zwart-watervrees Zaterdag 10 december 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 10 Van onze correspondent ONDEN Dames en heren, gaat u zitten alstublieft zegt de koningin heel huiselijk. Op de zelfde toon waarop ze gevraagd zou kunnen hebben: gebruikt u suiker en melk in de thee? Nog een huiselijk trekje. De jonge vorstin geeft haar handtasje aan een statige lakei. Straks zal ze het weer terug krijgen, na afloop van de bijzondere plechtigheid in Buckingham Palace, het koninklijk paleis in het hart van Londen dat niet dikwijls zijn statige poorten opent voor hen die niet behoren tot de hoogsten in den lande. Tuinfeesten en In vestitures vormen daarop een uitzondering en het was voor een Investiture dat wij ten paleize waren genood. Twee maal per jaar is het in Engeland lintjesre gen, op Nieuw jaarsdag en in juni op de offi ciële verjaardag van koningin Eli zabeth. In de loop van de herfst worden zij gedecoreerd die in juni tot de uitverkorenen behoorden. Als het even kan reikt de konin gin zelf de voor naamste ordete kenen uit, in elk geval een lid van de koninklijke familie. Dat ge beurt tijdens een „Investiture" op Buckingham Pa lace. Honderd vijf en zeventig mensen waren opgeroepen voor hun koningin te verschijnen op de ochtend die wij meemaakten in het paleis. Mensen uit alle lagen van de bevolking, veel mi litairen, mannen zowel als vrouwen. Het protocol liet de vrijheid wat de kleding betreft: jacquet of donker costuum voor de heren; het eerste overheerste. Elk der te onderschei den Britten mocht enkele familie leden meenemen naar het paleis. De koningin betreedt de treden voor de troonzetels en wendt zich naar de aanwezigen in de zaal. De muziek heeft van enkele minuten voor elf af gezwegen. Nu klinkt er een lang aangehouden roffel, het God save the Queen. Als dat is ver klonken geeft koningin Elizabeth haar tasje aan een lakei en de vor stin verzoekt ons te gaan zitten. Meteen klinkt dan de stem van de Lord Chamberlain, een der hoogste functionarissen van het hof. Hij is het die de mensen oproept om voor hun koningin te verschijnen. Onderscheiden zal worden met de Most Excellent Order of the Bri tish Empire", roept hij, „in de mili taire afdeling", en dan noemt hij de naam van een officier van de Britse luchtmacht. Deze is intussen aan het hoofd van een lange rij de zaal binnen gekomen. Hij maakt front voor de koningin, buigt en komt enkele passen naderbij. Zorg zaam ontrolt koningin Elizabeth een ordelint dat een adjudant haar op een groot fluwelen kussen aan reikt. Ze hangt het om de hals van de luchtmachtofficier en Iet er op dat de medaille aan het lint netjes recht hangt. Vriendelijk praat de vorstin even met de officier. Dan krijgt hij een hand, hij doet enkele stappen achteruit, buigt weer en loopt de zaal uit. Even later komt hij van achteren weer binnen. Zijn onderscheiding heeft hij dan al weer afgedaan, die zit in een mooie leren doos. Hij gaat nu zitten. Opgewekt Rood en goud OSLO (LWF) De samensmelting van de Internationale zendingsraad en de Wereldraad van kerken maakt een breuk in de Noorse zendingsraad niet ondenkbaar. In een vergadering van deze raad is (methodistische) stem de mogelijkheid verworpen, dat de Noorse raad lid in volle rechten wordt van de commissie voor zending en evangelieverbreiding, die de arbeid van de IZR binnen het verband van de Wereldraad zal voort zetten. De tweede mogelijkheid dat de Noorse raad als raadgevend lid aan de arbeid van de nieuwe commissie zal deelnemen haalde een krappe meer derheid; elf tegen negen. Deze stemmingen zijn nog niet offi cieel; ze vormden een soort opinieon derzoek in de Noorse zendingsraad, die half februari een definitieve beslissing zal nemen. De voorzitter van de Noorse raad, ds Tormod Vagen, die ook secretaris van de Noorse lutherse zendingsvereniging is. heeft in een artikel verklaard a'at hij zich uit de raad zal terugtrekken wanneer de meerderheid zich voor een raadgevend lidmaatschap uitspreekt. Hij voorspelde in dat geval een ontbin ding van de Noorse raad. Zoals bekend zijn er in Skandinavi- sche lutherse kring sterke weerstanden tegen de fusie van IZR en Wereldraad. ASSEN. De vrijgemaakte kerke- raad van Assen heeft, gehoord een rap port van de predikanten, besloten zo mogelijk speciale avondmaalsdiensten te houden met chronische patiënten en langdurige huiszittenden. Zo'n avondmaalsviering zou 's mid dags plaats kunnen hebben, aldus het rapport, in een lokaal achter de kerk. Uiteraard zouden enkele voorzieningen moeten worden getroffen, zoals gemak kelijke stoelen, rustbedden enz. Dat zou men aan een commissie kunnen opdra gen. De ouderlingen zullen in hun wijk verschillende kerkleden bezoeken om te informeren of zij aan deze avondmaals viering zouden kunnen deelnemen. Zijn de reacties positief, dan wordt ook ver der het advies van de predikanten uit gevoerd. Weer nieuwe Geref. kerk AMSTERDAM. Dit jaar is wel bij zonder vruchtbaar op het gebied van de stichting van nieuwe Gereformeerde kerken. Na Waalwijk, Dubbeldam en Deventer-West is nu Amsterdam-Zuid aan de beurt. De kerkeraad besloot tot afsplitsing van een nieuwe kerk in Osdorp-Sloter- vaart (Amsterdam-Zuidwest). Deze nieu we kerk kan wat „Zuid" betreft per 1 januari geïnstitueerd worden. (E grote balzaal van Bucking ham Palace waar de Investitures wor den gehouden, vul de zich tussen tien en elf uur geleide lijk met hen die de plechtigheid zouden bijwonen. Rode ta pijten, crèmekleuri ge wanden met veel goud, rood op de twee troonzetels on der een hoog rood baldakijn op een verhoging aan het ene einde van de lange zaal. Daar tegenover op een balkon aan de andere wand een strijkorkest van een der garderegimen- ten, ook al in rode uniformen. Kolos sale kristallen lam pen werpen een ge dempt licht op de zaal beneden, op de uniformen van de officieren die de ge nodigden hun plaats wijzen, op de twee wandtapijten die er hangen. Het orkest speelt, heel anders dan men zou ver wachten, opgewekte muziek uit shows en films, een enkele wals van Strauss. Het wordt tien voor elf. Een sta tige opperofficier geeft ons instructies wat te doen als de koningin binnenkomt, geen ap plaus graag. Even later pikt hij twee jongetjes uit de wachtenden, hij fluistert hen iets in het oor. Moeten jullie nog... Met hoogrode kleu ren knikken ze van „ja". Nu kan het nog, straks mag het protocol niet gestoord worden. Het paleis heeft ervaring, ook met wachtende jon getjes. En we zagen dat zelfs in een paleis in Londen het satijn op de stoeltjes en de traplopers kan slijten Honi soit ACHT voor elf: het wordt dood stil in de zaal, vijf Yeomen of the Guard ze lijken op de be kende Beefeaters van de Tower komen de zaal binnen in plechtige tred, de hellebaard over de schou der. Ze stellen zich op voor de troon zetels. Grote breedgerande hoeden dragen ze en wijde witte kragen. Honi soit qui mal y pense staat er op het wapen dat hoog in het bal dakijn hangt. Elf uur. Een kolonel die vlak bij een geopende deur staat die toe gang geeft tot een zijzaal, rekt zich langzaam uit, de armen omhoog. De Yeomen nemen de houding aan, de officieren van het hof volgen hun voorbeeld. De koningin komt bin nen. Een kleine figuur tussen stati ge lange hofdignitarissen en lakei en. TNTUSSEN gaat de plechtigheid A rustig verder. Burgers en mili tairen, mannen en vrouwen komen voor de koningin en krijgen hun de coraties. Sommige worden, als bij de officier, om hun hals gehangen, de meeste zijn medailles die worden opgespeld. De Imperial Service Or der, het Distinguished Flying Cross, onderscheidingen van het Koninklij ke Rode Kruis, de George medaille. Zodra de ceremonie begon zette de muziek van het gardeorkest weer in. En ondanks alle statige stijl van het Britse hof, ondanks alle pracht en praal, waren het weer opgewek te vrolijke klanken. Les feuilles mortes, liedjes uit de populaire film Gigi, True love van Bing Crosby en Grace Kelly. Het blijft een ple zierige huiselijke plechtigheid. Trou wens de houding van de koningin draagt daar nog het meeste toe bij. Natuurlijk, ze draagt een zeer smaakvolle japon: goudkleurig op zwart, met een enkele diamanten broche. Simpele zwarte schoenen met vrij hoge hak; ze is goed op gemaakt. Voor iedereen die zij een onderscheiding uitreikt is er een be langstellend woord en een hartver warmende, bemoedigende, prettige glimlach. Het moet toch vreselijk moeilijk zijn belangstelling te tonen voor 175 mensen achtereen, maar die belangstelling is ér en ze lijkt allerminst geveinsd. Een der gede coreerden, een gezette oudere heer, is blijkbaar bijzonder geestig, de koningin schiet in de lach terwijl ze hem de hand geeft. Als de meneer verdwijnt heeft de koningin nog na pret met een adjudant die bij haar staat. Monotoon klinkt steeds weer de stem van de Lord Chamberlain: professor Alexander Scott, hij krijgt een commandeurslint om de hals. Een officier, strak in groot gala met rinkelende sporen volgt op hem. „Juffrouw Catherine Dowds", roept de Lord Chamberlain al weer en even later Doris, mevrouw Moss". Welhaast moederlijk lief is de koningin voor een oude Schot natuurlijk met geruite rok die moeilijk lopend aan de arm van een lakei voor haar buigt. De man is helemaal in de war van de grote gebeurtenis, hij vergeet te buigen als hij vertrekt. Droge keel HONDERD onderscheidingen zijn verleend. De Lord Chamberlain heeft een droge keel, een lakei brengt hem een glas water, de lijst die hij in zijn hand heeft, wordt even op een der troonzetels gelegd. Tussen de mensen in de zaal krijgt een jongen van twaalf jaar een hoogrode kleurj Pappie buigt voor de koningin, zijn vrouw heeft tranen in de ogen. Een oude vader kijkt trots naar zijn zoon, officier bij de R.A.F. die al staat te wachten op zijn Distinguished Flying Medal. Wijsjes uit South Pacific deinen zacht door de balzaal, twee officie ren van het regiment Ghurka's onderdeel van het Britse leger in het groen, met pagepetjes op het hoofd, staan stram in de houding tussen de wachters in het Tudor- rood voor de troon. Bijna tegen het slot komen twee mannen in het uniform van de brandweer samen voor de koningin. Zij worden tegelijk gedecoreerd, Pe ter McGill en James Dunlop van het brandweerkorps van Glasgow. Bij een felle fabrieksbrand hebben ze zich als helden geweerd. Twee eenvoudige Schotten. Lang spreekt hun vorstin met hen. Stram verla ten ze de zaal. Een wals van Jo- hann Strauss begeleidt hen erbij. Telefoongids HET is 12 uur. De decoraties zijn verleend, alle 175. Koningin Elizabeth krijgt haar tasje terug. De Lord Chamberlain stelt zich voor haar op. Opnieuw het God save the Queen. Iedereen staat. Tussen haar hofhouding verlaat de koningin de balzaal. Weer valt het op hoe klein ze eigenlijk is. Pas dan weerklinkt een plechtige militaire mars! Vaders zoeken hun kinderen, hun echtgenoten en laten trots hun on derscheiding zien. Het is alsof er een schouwburg uit gaat. Vrolijk geroezemoes in de lange gangen van het paleis, vol grote schilderijen en lange spiegels. Rode lopers, lan ge rode lopers, veel porceleinen va zen op tafeltjes langs de wanden. Iedereen kijkt nog eens goed om zich heen en neemt alles in zich op. Per slot van rekening kom je niet iedere dag in het paleis. Lakeien in rode en zwarte rokken staan bij de uitgang. Daar bij de „voordeur" staat een keurig rekje met alle de len van de Londense telefoongids, de nieuwste edities. Een telefoon staat er naast. Voor de hekken ver dringt het publiek zich. Wie zouden al die mensen zijn die daar het pa leis uitkomen, hoor je ze denken.... .Van een onzer verslaggevers.. w ILLEMSDORP. Vier meter onder water is het donker als in een troebele inktpot. Wie onder water zwemt ziet geen hand voor ogen en zwemt op de tast. Handen vooruit, altijd bedacht op een kademuur, een scheepswand en wrakstukken op de bodem. De zwemmer heeft geen notie van richting. Gaat hij omhoog of omlaag? Vooruit of achteruit? Onder water is hij blind en doof tegelijk. Hij moet zijn richting zoeken met behulp van het kompas, dat als een horloge om zijn pols zit. Hij hoort alleen zijn eigen ademhaling, suizend door de rubber slang naar de zuurstofcylinders op zijn buik. Hij is alleen in de sombere wereld onder water. Vier meter hoger speelt de wind met de golven en beschijnt de zon de schuim koppen. Daar heeft de wereld haar vertrouwde gezicht. De water massa is soepel en beweeglijk, maar ondoordringbaar voor licht en geluid. Achter deze muur is de kikvorsman onzichtbaar. Niemand kan zijn spoor volgen. buitenwater krijgen de jongens te kampen met de „zwart-watervrees". Op een paar meter diepte immers is het buitenwater doodgewoon zwart. Ook in het buitenwater blijft de kik kerman aan de lijn. Hij leert zijn rich ting bewaren, zijn snelheid schatten en moet allerlei handgrepen onder water leren verrichten. In de haven van Dordrecht maakt hij kennis met de bodems van allerlei soorten schepen en met de verschillen de manieren waarop hij een kleefmijn aan een scheepsromp moet bevestigen Hij leert met allerlei kleine vaartuigen omgaan en moet ten slotte ongeveer een uur onder water kunnen blijven. Hij leert hoe zijn pak werkt en welke gevaren zijn gezondheid kunnen be dreigen. Dat zijn er nogal wat. Zelfs een kleine verstopping van de buis van Eustachius kan tot gevolg hebben dat de trommelvliezen van de kikkerman barsten. Hij kan een CO-2 vergiftiging oplopen als hij niet diep in- en uit ademt. Hij kan onder water zijn vin gers openhalen zonder dat hij er iets van merkt. Maar als hij alle risi co's kent is het voor hem onder wa- ter niet gevaarlijker dan op de weg. Na vier weken keert de kikkerman terug naar zijn eigen onderdeel, vol gestouwd met praktische en theoreti sche kennis en met de opdracht om goed voor zijn eigen kikkerpak en zijn gezondheid' te zorgen. ID® BRITSE schildwachten die in december 1944 de sluizen van Antwerpen bewaakten kregen de schrik van hun leven toen volko men .onverwacht de machtige ge vaarten van beton en staal in de lucht vlogen. De vernieling was to taal en de daders waren onvind baar. Duitse kikvorsmannen wa ren per rubberboot de Schelde op gepeddeld en hadden zich ver van de schildwachten in het koude ri vierwater laten zakken, beladen met explosieven. Toen de sluizen braken, waren ze weer in veilig heid. Een half jaar later gingen de brug gen over de Oder onder het oog van Russische schildwachten op even ge heimzinnige manier de lucht in. De Duitse kikvorsmannen hadden hun werk feilloos gedaan. In de eerste oorlogsjaren hielpen Italiaanse kikvorsmannen machtige Britse oorlogsschepen naar de bodem van de Alexandrijnse haven. Toen de klap van de tijdbommen kwam waren Mussolini's kikkermannen in geen vel den of wegen meer te bekennen. De kikvorsman bleek in de moderne oorlog een strijder van onschatbare waarde. Slagkruisers noch havenwer ken bleken voor deze goedgetrainde onderwaterzwemmers veilig. De legers van nu hebben de ervaringen van de Duitsers en de Italianen in de oorlog uitgewerkt. Rood-China, om een voor beeld te noemen, heeft een leger van twintigduizend kikvorsmannen dat is meer dan een van de twee Neder landse divisies aan soldaten telt. Ook ons leger heeft sinds enige tijd zijn kikvorsmannen. Het zijn soldaten van het Korps commandotroepen en ze worden opgeleid door de „Vaarin- structiegroep" te Willemsdorp. Daar, op het uiterste puntje van Zuid-Hol land, op de hoek van de Dordtse Kil en het Hollands Diep, zwaait kapitein Th. Oostendorp met snor en schip perstrui de scepter over een klein groepje adspirant-kikkermannen, dat een paar maal per jaar uit de oplei ding in Roosendaal wordt gekozen. Het zijn mannetjesputters, deze ad- spiranten ze zien er niet tegenop om in vrieskoud water rondjes in het s-v j V -.iV >■-> t*- In het rustige, heldere zwembad voelt de leerling-kikkerman zich na een paar dagen al helemaal thuis. Hollands Diep te zwemmen. De oplei ding vraagt meer dan een dergelijke krachttoer. Ze moeten een zware me dische keuring doorstaan en als de commando-dokter Offner zijn fiat heeft gegeven, worden ze onder deskun dig toezicht eerst in het sportfondsen- bad in Dordrecht losgelaten. Daar beleeft de aankomende kikker- man de eerste sensatie van elke on derwaterzwemmer. Twee cylinders geperste lucht op de blote rug, een duikbril voor neus en ogen, de lucht- slang in de mond dë vliezen aan dè voeten en dan voorzichtig het trapje af, het water in. Het groenige water sluit zich boven zijn hoofd en er maakt zich misschien een vage angst van hem meester. Elke overmatige bewe ging leidt tot extra ademhaling. De onderwaterzwemmer vergeet dat hij' niet door zijn neus mag uitademen en de bril gaat lekken. Hij proeft het zwembadwater, gaat nog meer hijgen, zwaait met zijn armen waardoor de ademhaling nog sneller gaat en na een paar minuten komt hij proestend boven water. Maar alles went. Na een week is de adspirant-kikkerman zo ver dat hij de duikuitrusting onder water kan opzoeken en omhangen. Hij is vertrouwd onder water en heeft geen moeite meer met het ademen per slang. Dan is het kikkerpak aan de beurt, een rubberpak dat alleen handen, voe ten en gezicht bloot laat en dat wordt aangetrokken over wollen onderkle- ding om de kou zoveel mogelijk te weren. De lucht komt ditmaal niet uit cy linders met geperste lucht, maar uit twee kleine busjes met pure zuurstof. Deze zuurstof komt eerst in een con tralong die de kikvorsman omhangt en uit deze long komt de zuurstof via een rubberslang in het masker dat voorzien is van een glazen ge laatsstuk. De uitgeademde lucht komt niet in het water, zoals bij cle sport- uitrusting, maar wordt door een bus je met sodaliim in de rubberlong ge absorbeerd. De kikkerman laat dus geen spoor van luchtbellen na. Als de leerling in het kikkerpak te water gaat, moet de instructeur op letten. Het gevaar bestaat dat de leer ling niet krachtig genoeg ademt én ongemerkt zuurstofgebrek krijgt. Hij zelf merkt er niets van, vaak zelfs gaat hij zich aanvankelijk erg prettig voelen, maar de instructeur merkt het door verslappen van de bewegingen. Daarom blijft de leerling de hele op leiding door aan de lijn. Zodra de instructeur merkt dat de leerling sloom wordt haalt hij hem om hoog. In het lichte zwembad valt het allemaal nog wel mee, maar in het Met het echte kikkerpak ziet de man eruit als een robotmens. Nog even de zuurstofkraan pro beren en dan het water in. Dokkum vraagt preek- consent voor prof. dr. S. U. Zuidema DOKKUM. De kerkeraad van de gereformeerde kerk te Dokkum heeft besloten aan de classis Dokkum te ver zoeken om prof. dr. S. U. Zuidema preekconsent in de classis te verlenen. Dr. Zuidema is vroeger predikant ge weest. Door zijn benoeming tot hoog' leraar in de letteren en wijsbegeerte aan de Vrije Universiteit wordt hij ge acht tot een andere staat des levens te zijn overgegaan. Hij verloor daar' door de bevoegdheden van een emeri tuspredikant, die andere hoogleraren in de literaire faculteit wèl hebben be houden. De professoren Gispen en Waterink geven namelijk óók colleges in de theologische faculteit en behiel den daardoor preekbevoegdheid. Dr. Zuidema en dr. D. H. Th. Vol lenhoven evenwel kunnen slechts door classes worden toegelaten tot het „spreken van een stichtelijk woord" in het ressort van deze classes. EEN goede kennis van ons verzamelt munten. Hij heeft ze in alle soor ten, uit talloze landen van de wereld. Er zijn er bij die weinig waard zijn omdat er nog erg veel van zijn op de wereld, er zijn er die hij zelf gevon den heeft, die hij gekocht heeft, kortom een bonte hoeveelheid waarbij iede re munt zijn eigen ge schiedenis heeft. Niet al leen in de historie, maar ook hoe hij er aan ge komen is. Al met al een verzameling die veel geld waard is, meer dan je zelfs zo op 't oog zou zeggen! Hij ging verhuizen. Daarom kwam hij op een avond met een probleem aanzetten. „Kijk", zei hij, „Nu ik daar aan die bosrand ga wonen is 't toch maar griezelig dat al die mun ten voor het grijpen lig gen. Och ze zijn wel goed opgeborgen, maar als wij eens van huis zijn Wat doe ik daaraan?" We spraken nog over de ver zekering, „maar ja, wat is de waarde van zo'n romeinse constantinus"? DOCUMENTATIE HET financiële gesprek kon onze fotografische hartstocht toch niet op de achtergrond dringen. En zonder dat we het wilden groeide een plan. „Is 't voor jou aanvaardbaar als we de hele zaak foto graferen", vroegen we en we voegden er aan toe, dat hij dan de verzame ling op een heel goede plaats kon opbergen, zo dat hij die slechts als hij er iets uit wilde hebben, te voorschijn behoefde te halen. De rest aanko pen, verkopen, ruilen enz enz. zou hij dan alle maal per foto kunnen doen. Hij ging met het voorstel accoord. „Maar", brachit hij in, „hoe doe je dat. Mijn fotografisch verstand reikt niet verder dan draai-knip met de box en zon achter." AAN HET WERK DE volgende avond kwam hij terug met 'n handvol munten en we spraken lang over be lichtingen, fototoestellen en munten. Toen zei hij: Lijkt me niet moeilijk en we begonnen. Enkele munten op een effen, lichtgrijze onder grond, niet op wit, want dan is de reflectie zo enorm groot. Een lamp van 100 watt rechts van de munten. Lamp wel af schermen zodat er geen licht in de lens kan komen. Voorzetlens er voor zetten, zonnekap op zetten, scherpstellen we gebruikten een reflex- camera en belichten: 1 seconde, hij diafragma 8 op film Adox kb 14. Zo namen we er nog een paar en toen hebben we de film ontwikkeld (in Rodinal), gefixeerd, even gespoeld en toen bekeken. De munten-man was en thousiast. „Vlug, en erg veilig", zei hp „en niet duur in vergelijking tot mijn muntenmateriaal." Hij zou zelf alles verder doen de eerste films zijn al uitstekend. IEDEREEN Natuurlijk heeft niet iedereen een munten verzameling, maar velen hebben een postzegelver zameling of een verzame ling van iets anders. Foto grafisch is het mogelijk dit alles in een klein be stek onder te brengen. Na de opnamen kunnen de negatieven vergroot worden tot b.v. 7 x 10 cm. Als we dat op wit, glanzend papier doen dan kunnen we nagenoeg ieder detail onderschei den zelfs al is 't dan geen ware grootte. Daarbij beschikt niet iedereen over een reflex camera. Maar voor ieder toestel zijn voorzetlenzen te krijgen, zodat uitein delijk een dragelijk beeld vlak gefotografeerd kan worden. Wie dat wil kan als hij eenmaal een op stelling heeft gemaakt de scherpte controleren door op de plaats waar in het toestel de film hoort te zitten een stukje zuig- papier vast te zetten en het beeld dat daarop komt bekijken. De kwali teit van het beeld is niet alleen afhankelijk van de lens van ons toestel maar natuurlijk ook van de ge bruikte voorzetlens. Verzamelingen fotogra feren is echt werk voor de lange winteravonden. We moeten 't eerst- uit zoeken. En wie er niet uitkomt misschien kun nen wij een oplossing aan de hand doen. Kijk maar eens, want ook bij verzamelaars geldt: wie kijkend kiekt verrijkt zijn leven. E. W. H.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 10