„LAGAILLARDE GING NIET beleid voor VRIJWILLIG" ®r;:iS "r*.5ü spijtoptanten Vermoedelijk al op weg naar Algerije I PROTESTOPTOCHT VAN METAALARBEIDERS ezeltje strek je Amsterdamstaken helpt niet drieTuur lang dood voor ogen Geheimzinnige verklaring van advocaat GEEN SOEPELER Geen kus voor Fabiola vóór de haan kraait..... derdeTTeilige dader in arrest voor oude straf Wel snellere beoordeling NOODWET TOTO SPOEDIG IN DE KAMER Dodelijk ongeluk op caisson bij Veere De Bilt: Bewolkt Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Gemeld Drama Uitgejouwd Na mislukte loononderhandelingen Rustige staking in verscheidene machinefabrieken Hilversum in beroep bij Kroon Nicaraguageen wacht meer nodig Zie verder pag. 5 TROONREDE KWAM TE VROEG De Fernstrom eerste schip in Europoort Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKEB Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Temeuzen, N.euwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24. tel. 01110-2991. - Zeeuwsen Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1,»j 16e jaargang No. 4727 pon(ier(jag 8 december 1960 Van onze correspondent PARIJS ,,Ik verklaar voor de krijgsraad, dat Pierre Lagail- larde Frankrijk niet uit eigen wil verlaten heeft. Binnen enkele dagen zult gij begrijpen, waarom hij is vertrokken en ge zult het hem dan niet kwalijk kunnen nemen", aldus mr. Tixier-Vignan- court in een korte toespraak tot de krijgsraad, kort nadat gister middag het „proces van de barricaden" was heropend. De advo caat was met vertraging uit Madrid teruggekeerd, waar hij eergisteravond met Lagaillarde een gesprek had gehad en hem had verzocht om terug te keren. Vrijwel op hetzelfde ogenblik dat de advocaat deze woorden sprak, onthief de Kamer Lagaillarde, die Algerijns afgevaardigde is, van zijn parlementaire onschendbaarheid met een overweldigende meerderheid: 424 tegen 21 stemmen met vijftig onthoudingen. In dit verband willen wij herinneren aan het feit, dat de zelfde Kamer met een veel minder overtuigende meerderheid (achttien stemmen) indertijd de vrijlating van Lagaillarde weigerde. Tegen Lagail larde is na deze demonstratie van het parlement ogenblikkelijk een arrestatiebevel uitgevaardigd. vallen, dat hij de verdediging op zich had genomen om het recht te laten zegevieren, „en niet om, zoals zove- len van mijn collega's, er een poli tieke propagandastunt van te ma ken". De andere advocaten verklaar den zich bereid de verdediging voort te zetten. Mr. Tixier Vignancourt (rechts) heeft als eerste bevestigd dat Lagaillarde zich in Spanje ophoudt. Hij kan het weten want hij heeft de gevluchte te Madrid persoonlijk gesproken. Deze foto van de verdediger werd gisteren gemaakt in Parijs bij de hervatting van het „proces der barricaden". Naast hem loopt een der weinige verdachten die nog aan wezig zijn: Sapin Linieres. Kort daarna werd bekend, dat een van de vier andere gevluchten, Féral, zich bij de politie in het dorp je Tournay (12 km van Tarbes, aan de voet van de Pyreneeën) had ge meld en was verhoord. Hij zou met een per trein naar Parijs worden overgebracht. Van de andere vluch telingen is nog geen spoor gevonden. Féral had in de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks twee uur bij de Dominicaner abdij van Tournay aangeklopt en had onderkomen voor de nacht gevraagd. Hij zei dat hij zwervende was en geen slaapplaats kon vinden. Toen men hem naar zijn naam vroeg zei hij wie hij was en voegde er meteen aan toe, dat hij een van de vluchtelingen van het „proces van de barricaden" was. Hij kreeg een slaapplaats en mocht de ochtend in de abdij doorbrengen. In de ochtenduren schijnt de abt met hem een gesprek te hebben ge had over hetgeen hem, Féral (die vroeger ook monnik is geweest bij de Trappisten) te doen stond. Men ried hem aan zich aan te geven, het geen hij gistermiddag om vijf uur deed. Over zijn verhoor is niets be kend geworden, maar het feit dat hij alleen was en zwervende bewijst dat indien er een complot is geweest, hij er niet bij betrokken was. Hij is dus inderdaad uit paniek gevlucht op het ogenblik, dat hij hoorde, dat Lagail larde was uitgeweken. Eén ding staat vast: hij is niet in Spanje geweest. De hervatting van het proces was even dramatisch als de wijze waarop het twee dagen geleden werd onder broken. Mr. Tixier-Vignancourt behalve advocaat ook politicus en behorende tot de groep van de ultra'» vertelde van zijn ontmoeting met Lagaillarde. „Ik had op mij genomen op verzoek van de gehele ver dediging om hem terug te bren gen. Maar toen ik van de arrestatie bevelen hoorde, was dit niet meer mogelijk en mijn taak leed hiermee schipbreuk. Hadt gij, zo wendde hij zich tot de president van de krijgs raad, het geduld kunnen betrachten, waarom wij hebben gevraagd, dan zou Lagaillarde vandaag weer voor u gestaan hebben. Het ging boven mijn krachten om hem te bewegen weer naar de gevangenis terug te keren. Maar ik verzeker u dat zodra gij de waarheid zult kennen en ge komt die te weten dat ge heel anders over hem zult oordelen". In een interview liet hij doorsche meren, dat Lagaillarde zou trachten Algerije te bereiken. Alle Franse oorlogsschepen en vliegtuigen heb ben opdracht om te trachten hem te onderscheppen, als hij daartoe een poging zou wagen. Inmiddels was het proces begon nen met een verklaring van mr. Gal- lot, waarin deze zei, dat hij afzag van de verdediging van Lagaillarde en dat hij, zolang de familie niet an ders besliste, deze overdroeg aan mr. Denise Macaigne. Hij werd door zijn collega's uitgejouwd, toen hij de zaal verliet, vooral omdat hij in zijn be wogen afscheid zich had laten ont- Van een onzer verslaggevers UTRECHT Ongeveer vijftien-, honderd Utrechtse arbeiders van Werkspoor, de staalfabriek Demka en de machinefabrieken Stork-Jaffa en Frans Smulders trokken gistermiddag in op tocht door Utrecht om te de monstreren voor de kantoren van de Algemene Nederlandse Metaalbewerkersbond en van de Katholieke Arbeidersbewe ging. Zij zorgden voor de sterk ste explosie van ontevreden heid over de mislukte loon onderhandelingen met de rege ring. Elders in den lande kwam het op verscheidene plaatsen op eenvoudige wijze tot protest stakingen in de metaalindus trie. Te Utrecht werd 's ochtends het eerst het werk neergelegd bij Werkspoor. Ge leidelijk aan sloten zich meer afde lingen aan bij de proteststaking. Ten slotte w,erkte niemand meer van de meer dan tweeduizend mensen. Bij de staalfabriek Demka bleef het evenmin rustig. Een groot deel van de arbeiders van beide fabrieken trok op naar de machinefabriek StorkJaffa. Daar gelukte het hen ondanks politie bewaking in de fabriek te komen. Met spreekkoren kregen zij daar een deel van de arbeiders met zich mee. Bij de machinefabriek Frans Smulders speelde zich hetzelfde toneel af. Machteloos Het doel van de betogers werd het bonds- bureau van de Algemene Nederlandse Metaalbewerkersbond aan de Hagel- straat. Het bestuur van de bond ont ving 'een delegatie van de stakers. Dp het verzoek om alsnog pogingen te doen om de loonsverhoging tot stand te brengen, kregen de arbeiders als ant woord; „Dat klinkt nu allemaal wel goed, maar de vakbonden staan mach teloos. De regering voert het beleid en daarmee heeft iedereen te maken. Nu staan jullie wel voor dit bonds- kantoor, maar jullie moeten naar de K.A.B. aan de Oudenoord gaan. Daar zitten de mensen, die mede verant woordelijk zijn voor het beleid van de regering". De stakers namen dit advies ter harte en rustig onder toezicht van de politie en onder grote publieke belangstelling zette de stoet zich weer in beweging. Voorzitter Middelhuis werd (zoals hij het later zelf noemde) een „aubade" gebracht in de vorm van het spreek koor„Middelhuis, ga naar huis". Verkeerd adres De heer Middelhuis heeft enige tijd genomen om te praten met zes leden van de K.A.B.„want met de anderen heb ik niets te maken". Aan zijn geestverwanten heeft hij voor gehouden, dat „het N.V.V. althans wat Utrecht betreft succes heeft gehad". Ook hier kregen de mensen te horen, dat zij aan het verkeerde adres waren: „Jullie moeten bij je eigen bonden zijn". Ik ben wel voor loonsveidioging, zei de heer Middel huis, maar het openbreken van c.a.o.'s keurde hij af. Het respecteren van een datum is een van de belangrijk ste punten in een c.a.o., zei hij. Te Rotterdam kwam er alleen op de scheepswerf Waalhaven enige onrust tot uiting, zulks in tegenstelling tot Amsterdam, waar de protesten veel omvangrijker waren. Het circa 750 man sterke personeel van Verschure en Go's scheepswerf en machinefa brieken legde het hele bedrijf stil. Meer dan de helft van de vijfhonderd arbeiders van Kromhouts motoren- fabriek te Amsterdam ging eveneens in staking. In het noordelijk stadsdeel van de hoofdstad beraadslaagden de zevenhonderd arbeiders van de twee bedrijven van Stork en Co's appara- tenfabriek. Ruim honderd man ging ook 's middags niet aan het werk. Anderen bleven praten. Bij de Am sterdamse Droogdokmij. duurde een staking van betrekkelijk kleine om vang slechts kort. Bij Verschure en bij Brevo machine en motoren lieten ook de avondploegen verstek gaan. Werven Te Krimpen aan den IJssel werd op de scheepswerf van Van der Giessen het bedrijf verlamd doordat de meesten van de 1200 arbeiders niet langer wens ten te werken. Een deel van hen ver liet de werf. Driekwart van de rond 180 werknemers van T. Duyvendijks scheepswerf te Lekkerkerk legde eveneens uit protest tegen het mislukte loonoverleg het werk neer. De produktie in de Hollandse Construc tiewerkplaatsen te Leiden stagneerde door de staking van 350 arbeiders. Op verscheidene bedrijven hebben de stakers aan de directies kenbaar ge maakt, dat hun houding niet was ge richt tegen hen. Niettemin hebben sommige directies getracht de gemoe deren wat te kalmeren door aan de ondernemingsraden mee te delen, dat de anderhalf proeent winstuitkering op korte termim zal worden uitbetaald. Over deze maatregel zeggen bestuurders van de Algemene Nederlandse bond voor de metaalindustrie, dat deze hele maal geen oplossing is. Ten hoogste is dit een verschuiving van de moeilijk heden tot na 1 januari van het vol gend jaar: ,.De mensen verlangen nu eenmaal geld" Eigen nieuwsdienst HILVERSUM Hilversum gaat in beroep bij de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noordhol land om het uitbreidingsplan Egelshoek niet goed te keuren. Dat plan, dat woningen voor 35.000 mensen omvat, is door Gedeputeerden verworpen omdat het een streekplan zou doorkruisen. Het voorstel in beroep te gaan is door de raad van Hilversum met algemene stemmen aangenomen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Tegen' de kritiek van de hele Tweede Kamer in heeft minister Beerman gister avond vastgehouden aan het systeem van toelating van spijt optanten uit Indonesië. De enige toezegging die hij deed was dat hij de behandeling van de visum- aanvragen zoveel mogelijk zal laten versnellen. De maatstaven, Van onze correspondent PARIJS. Na vijfenveertig dagen doorgebracht te hebben in de stallen van de vliegvelden tus sen Marokko en Brussel, heeft een ezeltje van negen maanden in Frankrijk zijn vrijheid herkre gen om liefderijk te worden op genomen in een warme stal. Daar kan het de cementen hok ken vergeten, waarin het ander halve maand heeft doorgebracht. Het ezeltje, dat bibberend rond dwaalde tussen de ruïnes van Agadir, was kort na de ramp door een. Belgische verpleegster gevonden. Zij had het geadop teerd en besloot het naar haar moeder in Brussel te sturen. Maar het is erg moeilijk om ezels in België te importeren. Het ver trok op 20 oktober uit Agadir •en kwam op 22 oktober te Brussel aan. Daar moest het de pijnlijke ervaring van een quarantaine on dergaan voordat het definitief uit België werd weggejaagd. Na lan ge omzwervingen kwam het maandag te Parijs op le Bourget aan, waar het gedeponeerd werd in de hallen die door de douane zijn ingericht voor verloren voor werpen. Zo groot was de belang stelling dat ten slotte het lot over de toekomst van het' ezeltje moest beslissen. MANAGUA (AFP). Nicaragua heeft de Verenigde Staten verzocht de pa trouillering door de Amerikaanse ma rine in de Nicaraguaanse territoriale wateren te staken, aangezien men het gevaar voor een invasie door commu nistische elementen nu wel. geweken acht. De ambassadeur bracht de Verenigde Staten dank voor de onmiddellijk ver leende hulp, waarom Nicaragua op grond van een verdrag had verzocht. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Tydens een gister avond in Krasnapolsky gehouden ka dervergadering van de afdeling Am sterdam van de Nederlandse Bedryfs- bond voor de metaalnijverheid zyn vele De zeventigjarige landbouwer B. V. uit Ootmarsum rie gisteren in zijn woonplaats fietsend wilde oversteken is onder een auto gekomen en dodelijk ge wond. boze woorden gevallen over de loon- situatie. Wy zyn door de regering met de rug tegen de muur gedrongen, zo meende een districtsbestuurder, die het wapen van de staking overigens als weinig doeltreffend van de hand wees. We zouden dan in feite de werk gevers benadelen, zo zei hij. En het zijn juist de werkgevers, met wie wij over de verhogingen van de lonen al volledige overeenstemming hadden be reikt. Het afdelingsbestuur gaf daarop de volgende richtlynen uit: nu de regering elke loonsverhoging van de hand heeft gewezen, zal de eer ste D/2 pet. winstdeling zo spoedig mo gelijk moeten worden uitbetaald. de tweede uitkering, eveneens 1% pet, zal in begin januari onmiddellijk aan de orde moeten worden gesteld. voor de afgewezen loonsverhoging van drie procent zal per bedrijf moeten worden gestreefd naar een compensa tie, bijvoorbeeld in de vorm van be paalde secondaire arbeidsvoorwaarden. op 1 juli zal dan opnieuw' voor een loonsverhoging worden gevochten. Uit de discussie bleek dat vele aan wezigen, merendeels bestuursleden van ondernemingsraden, het standpunt van de bondsafdeling met weinig enthou siasme begroetten. Men achtte de resul taten byzonder teleurstellend. Een soort omhelzing waar hy niet direct op had gerekend, weer hield een wat al te onstuimige jong e Belg die zijn liefde voor zijn aan staande koningin op ondubbelzin nige wijze wilde tonen, van het uitvoeren van een doldriest voor nemen. Toen Dona Fabiola na haar aankomst op het vliegveld Zaven- them bij Brussel bij koning Boude- wyn in de gereedstaande hofauto was gestapt, drong zich een geest driftige jongeman naar voren om 's konings Spaanse verloofde een vurige kus op de wangen te druk ken. Het is niet bekend geworden of Fabiola zich gediend toonde van zoveel oprecht eerbetoon bij mon de van een harer aanstaande onderzaten; vóór de wildeman het bruidje een kus had kunnen ont stelen, hadden de lange armen van België's wetsdienaren hem al In een allesbehalve tedere omhelzing BANDOENG (Reuter) Voor de haari volgend jaar kraait zal weste lijk Nieuw-Guinea onder Indone sisch gezag terugkeren. Aldus heeft president Soekarno gisteren gespro ken op een massabijeenkomst in Bandoeng. (Het is de vraag in hoeverre achter deze uitroep iets moet worden gezocht. In het licht van de ver hoogde Indonesische agitatie rondom Nieuw-Guinea klinkt hij weliswaar onheilspellend, maar anderzijds kan er aan worden herinnerd dat Soe karno dezelfde leus eind 1950 ook al heeft uitgedragen. red.) richtlijnen en selectiemethoden wil hij volledig handhaven. De minister verzekerde de Kamer ver der dat hij alle maatregelen heeft ge nomen of nog zal nemen om degenen, die een visum krijgen zo spoedig moge lijk naar Nederland te laten overbren gen. Eventueel zal dat geschieden met vliegtuigen. Van de Britse ambassade te Djakarta, die de Nederlandse belan gen in Indonesië behartigt, krijgt de regering alle medewerking daartoe. ADVIEZEN Verder kondigde minister Beerman de spoedige installatie aan van een advies commissie, wier taak het zat zijn advies te geven over die visumaanvragen, die het departement van justitie wil af wijzen. Op die wijze hoopt de minister het toelatingsbeleid van de regering te laten toetsen door mensen met een brede ervaring op dit gebied. De minister hoopte de samenstelling van de commissie spoedig bekend te kunnen maken. Hij ried de Kamer aan dit nieuwe bestel even af te wachten. In een uitvoerig betoog schetste minister Beerman wat hij noemde de „contou ren" van het spijtoptantenvraagstuk, waarin hij betrok de uitheemse Neder landse onderdanen, de inheemse Neder landse onderdanen en de maatschappe lijke Nederlanders. Van deze zeer grote groep heeft een klein deel de bewindsman noemde als aantal zeven tienduizend spijt van de keuze. In verscheidene verzoekschriften is het economisch en financieel motief over heersend: te lage salarissen, achteruit- stelling in betrekking, onvoldoende pensioenen. Wat die pensionering be treft, liet de minister doorschemeren, dat, indien zij grotendeels zijn opge- gebouwd in Nederlandse dienst, hier wellicht iets aan gedaan kan worden. Hij achtte het echter niet dienstig daarover nu al een mededeling te doen. Van onze Amsterdamse redactie. AMSTERDAM. De derde Heilige Dader, de Duitser A. T. Dreis, is in Wiesbaden gearresteerd. Zijn aan houding schijnt niet direct verband te houden met het gerechtelijk onderzoek dat in. Nederland is ingesteld tegen zijn compagnons Jansma en Volraat. Het heeft meer te maken met vroegere gedragingen van de heer Dreis als in ternationaal hotelgast. Er loopt nog een veroordeling tegen hem wegens veel vuldige flessentrekkerij. Om hem die uit te kunnen laten zitten is hij ge arresteerd. De Amsterdamse recherche, die de heer Dreis beschouwt als een vitale bron van inlichtingen over de activiteiten van de Heilige Daders Jansma en Volraat, is het werk door deze aan houding zeer gemakkelijk gemaakt. Hoofdinspecteur Molenkamp is gisteren met een rechercheur naar Wiesbaden vertrokken om de Duitser te horen. De officier van justitie in Wiesbaden heeft hiervoor toestemming gegeven. MAN OP ACHTERGROND Jansma en Volraat blijven zich steeds beroepen op Dreis. Hij zou de grote man op de achtergrond zijn, met in zijn kluis de pauselijke erkenning van de „Heilige Daad". Ze hebben het document weliswaar nooit gezien, maar het feit dat Dreis hen heeft aangesteld tot ambassadeur en deken van de Heilige Daad, en dat zijn hand tekening staat op de fraaie oorkonde die hun „diplomatieke functies" be vestigen, heeft hen zekerheid gegeven, zeggen zij. Mr. H. B. Wieringa, de raadsman van Nicolaas den Besten die nu al geruime tijd in gijzeling zit om vragen over het faillissement van de n.v. Socrates te beantwoorden, heeft intussen gisteren bij de rechtbank te Amsterdam een verzoek tot onmiddellijke vrijlating van rijn cliënt ingediend. Hij meent dat de directeur van de Socra tes in het huis van bewaring niet in de gelegenheid is om geschikt aan de be antwoording van de vragen te werken. Bovendien bemoeilijkt de gijzeling het contact tussen raadsman en cliënt. Eigen nieuwsdienst NICOSIA Drie uur lang heeft Harvey Thompson, een luitenant- vlieger van de Britse luchtmacht, gisteren oog in oog met de dood ge staan. Al die tijd was hij aan de mast van een Zuidslavisch vrachtscheepje gebonden, dat voor de rede van Fa- magusta op Cyprys in een kokende zee in nood verkeerde. Een helikopter van de R.A.F. liet Thompson gistermorgen neer op het dek van het scheepje, de 1500 ton me tende Snjeznik. Terwijl hoge golven ononderbroken op het lek geslagen schip neersmakten, hielp de Britse luitenant de elf leden van de beman- ning de drie helikopters inklauteren die de Britse luchtmacht naar de Snjeznik had gestuurd. Thompson had zich als vrijwilliger gemeld om op het Zuidslavische vaar tuig te worden neergelaten. Het was dit jaar zijn derde reddingsoperatie. Het schip was voor de kust bij Fa- magusta op de klippen gelopen, ter wijl het bezig was een andere boot bij te staan, die in nood verkeerde. Na dat de elf Zuidslaven waren gered sloeg het noodlot opnieuw toe: een der helikopters viel in zee. De twee man nen van de R.A.F. aan boord konden op het nippertje door een andere heli kopter van de reddingsdienst worden geborgen. De 78-jarige fietser J. van Warme- dam uit Haaslem is gistermiddag in zijn woonplaats door een auto aangereden en dodelijk verongelukt. De werkuren zijn ran 9 tot 6 met twee onderbrekingen van dertig seconden. DEN HAAG De noodwet toto zal spoedig bij de Tweede Kamer wor den ingediend. In deze wet zal de regeling van de voetbalpool worden neergelegd, zoals die in het rapport Wiarda was vervat. De continuïteit van de tegenwoordige pool zal daar door zijn verzekerd en de prijzen In geld kunnen worden uitgekeerd. Minister Beerman, die deze medede ling gisteravond in de Tweede Kamer deed. zei dat ondanks het feit dat hij Rotterdammer is, voor hem het spreek woord „driemaal is scheepsrecht" bij de totowetgeving niet opgaat. Met deze noodwet zal hij het nog eens proberen, maar hij gaf te kennen, dat dit de laat ste maal wordt. De commissie-Wiarda zal hij vragen door te gaan met haar werk tot moder nisering van de loterij wet. Beter ingezien Over de thans draaiende pool, die wel eens naar hem de Beermantoto wordt genoemd, zei de minister Mij wordt een kind toegeschoven, dat ik heb proberen te wettigen, zonder ove rigens de vader van dat kind te zijn. Het ondergeschoven kind maakt het verder wel goed, de toto is een suc ces. Dat heb ik dan toch maar beter in gezien dan de totodeskundigen, die vooraf meenden dat een dergelijke pool niet bespeelbaar zou zijn. In de avondvergadering lokte de so cialistische mr. M. Vrolijk met een zui ver toto-politiek redevoerinkje vele in terrupties uit. Hij constateerde de spanningen meer bij de liberalen en de anti-revolutio nairen dan bij de minister. Deze was volgens mr. Vrolijk, als waardig lid van het kabinet-De Quay vlot door de wind gegaan en kondigt een nieuwe re geling aan. Overigens zou mr. Vrolijk een nood wet toejuichen al was het maar om de prijzen in geld uitbetaald te krijgen. Het systeem van goederenprijzen is on handig en omslachtig, zoals blijkt bij de laatste pool met 7600 winnaars. DEN HAAG Op Prinsjesdag zijn over de lijnen drie en vier van de Draad omroep voortijdig pu'blikaties uit de troonrede uitgezonden. De uitzending was afkomstig van een Duitse zender. In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van de P.T.T. wordt nu aan minister Korthals gevraagd hoe dat mogelijk was en wie daarvoor ver antwoordelijk was. VROUWENPOLDER. Bij het werk aan de caissonbouw voor de afsluiting van het Veersegat is gistermiddag een dodelijk ongeluk gebeurd dat het leven heeft gekost aan de 42 jarige A. Din- geman.se uit St. Laurens. De heer Dingemanse verrichtte werkzaamheden op een van de caissons. Hij moet hier bij op een luik hebben gezeten. Ver moedelijk doordat dit luik is gekiept is het slachtoffer naar beneden gestort. Bij deze val van 18 meter moet het slachtoffer onmiddellijk zijn gedood. De heer Dingemanse was gehuwd en vader van twee kinderen. ROTTERDAM. De Europoorthaven zal maandag de eerste tanker ontvan gen. Aan de Shellsteiger zal a'an het negentienduizend ton metende tankschip Fernstrom meren en zijn lading lossen in de tanks bij de haven. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteren om 23.15 uur: Veel bewolking met plaatselijk eni ge regen en hier en daar mist. Wei nig wind, dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. MIES JE: Alweer één. Ik vang ze vlak voor de deur deze dagen. 9 dec.: zon op 8.36, zon onder 10.29; maan. op 23.50, maan onder 12.20. weer wind temp. n.sl. Helsinki geh.bew. ONO -2 0 Stockh. h.bew. NO -0 0 Oslo zw.bew. NNO -0 0 Kopenh. regen ONO 6 0.1 Aberdeen h.bew. stil -2 0 Londen onbew. W 7 0.1 Amsterd. regen O 6 0.2 Brussel zw.bew. stil 5 2 Luxemb. geh.bew. O 3 1 Parijs l.bew. WZW 7 0 Bordeaux geh.bew. O 9 0 Grenoble onbew. stil 7 0 Nice l.bew. NW 14 0 Berlijn regen N 7 5 Frankf. geh.bew. verand. 6 0 München sneeuw W 1 10 Zürich zw.bew. stil 3 5 Genève onbew. WZW 8 0 Locarno h.bew. O 6 8 Wenen geh.bew. ZO 11 0 Innsbruck sneeuw stil 2 84 Athene regen ZO 19 3 Rome geh.bew. stil 15 8 Ajaccio l.bew. O 14 0 Madrid regen stil 3 25 Mallorca regen stil 14 T Lissabon h.bew. NNW 16 4

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1