Commandowisseling bij lagere tuinbouwschool van Kapelle Marktkooplieden zetten hun beste beentje voor Gymnastiekzaal voor ulo- onderwijs in Terneuzen Nieuw hoofd geïnstalleerd Gemeenteraad van Zierikzee behandelde begroting 1961 Excelsior treedt op voor radio Zeeuwse prijs uitgereikt 36-ió kraó door eelanct Vrijdag 2 december 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Na uitvoerige besprekingen Raadscommissie adviseert over subsidies Gemeente gaat de bejaarden bezoeken u proeft tabak en geen papier! DIRECTEUR NIEUWENHUIZE NAM AFSCHEID Prof. Sevenster over Rome en vrije Bijbel Minister Toxopeus sprak met oud wethouder van Goes Overdracht MARKTBERICHTEN Gevonden voorwerpen VEEKEURING Sinterklaas in Middelburg Burgemeestersbenoemingen op Schouvven-Duiveland Mr. v. d. Dussen gaat Zeeland verlaten Advertentie R760 TERNEIJZEN. Na breedvoerige besprekingen is de gemeenteraad gis teravond akkoord gegaan met de bouw vaü e.e? "astieklokaal voor het ult- gebreld lager onderwijs aan de Van Steenbergenlaan. De heer Henry (soc.) informeert of de bouw van deze gymnastiekzaal te coiribmeren is met een sporthal. Wet houder De Vos deelde mede, dat reeds geruime tijd besprekingen gaande zijn over de bouw van een sporthal. Nog af gezien van het feit, dat de bouw van een sporthal een te groot bouwvolume opslokt, vormen ook de financiële as pecten een bijkans onoverkomelijk be zwaar. De heer Langevelde wilde graag weten of de gymnastiekzaal ook voor het lager onderwijs gebruikt kan wor den. Dat bleek niet het geval te zijn, zo bleek uit hét antwoord van burge meester Rijpstra, die voorts nog op merkte dat de gedachte van een sport hal niet geheel afgeschreven is. Maar vlug handelen was geboden en dus kwam dit plan op tafel. De bur gemeester meende voorts, dat in de behoefte van gymnastiekzalen nog lang niet is voorzien. Tot leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim in Sluiskil wer den gekozen de heren A. van Ham en A. M. Wesdop. De heer D. Waverijn werd benoemd tot vertegenwoordiger van de gemeente in het bestuur van de woningbouwvereniging „Werkmans- belang". Dat gebeurde na drie stem mingen en na loting met de heer Hol. Zonder hoofdelijke stemming aan vaardde de raad het voorstel tot het uitvoeren van riolering- en bestratings- OOSTBURG. De gemeenteraad heeft besloten tot het instellen van een Commissie uit de raad, die zal advise ren betreffende het verlenen van sub sidies aan plaatselijke verenigingen. In deze commissie zijn alle fracties verte genwoordigd: P. de Vuyst (gem.bel.), H. Broodman (soc.), P. Dekker (prot. chr.) en A. A. van Terheyden (k.v.p.). De heer Broodman stelde voor de commissie jaarlijks een bedrag ter be schikking te stellen, dat kan worden verdeeld over de aanvragers. B. en W. zullen deze suggestie in overweging ne men. De raad sprak voorts langdurig over de Centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht. Met negen tegen twee stemmen werd de nieuwe gemeenschap pelijke regeling aanvaard. Tegen stem den de heren W. C. F. de Coene (k.v.p.) en J. J. Leenhouts (soc.). De begroting 1961 werd aangeboden. De post onvoorzien bedraagt 5.563. De begroting is sluitend gemaakt door 20.000 gld. te putten uit de saldi-reser- ves van voorgaande jaren. Over de aan sluiting van onrendabele percelen op het net van de P.Z.E.M. werd ook nog enige tijd van gedachten gewisseld. Het bleek dat twintig percelen niet zijn aan gesloten, doch dat de kosten van aan sluiting voor deze panden zeer hoog zijn. Geslaagde zanguitvoering in Nieuwdorp NIEUWDORP. Voor een goed be zette geref. kerk gaf het chr. gemengd koor „Tot nut en genoegen" en het kin derkoor „Van knop tot bloem" een ge slaagde zanguitvoering. De directie was in handen van de heer en mevrouw Kousemaker uit Goes. Het was een rijk en mooi programma, dat afgewisseld werd door samenzang, hobo- en orgel spel. Aan het slot van de uitvoering sprak de voorzitter, de heer J. de Kok een woord van dank tot de familie Kou semaker, waarna enkele leden van het kinderkoor bloemen aanboden. De or gelbegeleiding was van de heer J. de Jager. Ds A. F. Goedendorp sprak het openings- en slotwoord. Schaakcompetitie GOES. Voor de onderlinge compe titie der Goese Schaakvereniging wer den de volgende partijen gespeeld: G. DriessenJ. de Lange afgebr.; F. de KlerkD. Wijma 10; M. C. Stoutha- meiJ. de Kuiper 01; W. v. Dulle- menC. W. Saaman 01; M. P. Diele- manK. Flipse 14—14; B. v. HolstP, Duvekot 01; L. PieterseP. Valk 1 0; H. P. v. DammeA. Bonder 10; R. v. HemertC. Pleijte 10. Hervormd 's H. Arendskerke •s-HEER ARENDSKERKE. Op de gemeente-avond in het Trefpunt heeft de predikant van de Hervormde gemeen te Ds D. J. Baars het plan gelanceerd om een kern van bezoekers en bezoek sters te vormen, die namens de kerk ge regeld de ouden van dagen in de ge meente zal bezoeken. Ds. Baars had bij het bestuderen van de leeftijdsopbouw van de gemeente geconstateerd dat niet minder dan 121 van de even 1000 leden van de gemeente 70 jaar en ouder zijn. Van deze mensen woont nog een be langrijke groep geheel zelfstandig. Niet zelden treft men klachten aan, dat de bejaarden zo weinig contacten hebben en ook de kerkelijke ambtsdragers zijn niet in staat om alle bejaarden om streeks 200 geregeld te bezoeken. Evenwel ligt hierin aldus DS Baars een diaconale taak, die mede door de ge meenteleden moet worden uitgeoefend. Ook op landelijk niveau heeft men dit probleem reedsonder het oog gezien, doch elke gemeente zal voor zich ge stalte moeten geven aan deze dienst aan de naaste. Vooral nu de veroudering van de bevolking zich in het bijzonder in de plattelandsgemeenten aan de dag treedt, mag de kerk in een gemeente als 's Heer Arendskerke volgens de predikant niet achterblijven. Algemeen vond het voorstel van Ds Baars weer klank bij de aanwezigen, hetgeen tot uitdrukking kwam in het feit dat enke len zich reeds beschikbaar stelden om als huisbezoeker op te treden. De gemeente-avond stond geheel in het thema van de bejaardenzorg en daarom was het niet verwonderlijk dat ook het oprichten van een bejaardenso- ciëteit ter sprake kwam. Nu men kan beschikken over een gebouw als het Trefpunt staat in feite niets meer de op richting van een sociëteit in de weg, oor deelde de vergadering. Staande de ver gadering gaven een aantal ouderen zich op om tot de oprichting van een socië teit te komen. Het ligt in de bedoeling dan met januari a.s. te beginnen. Over eengekomen werd dat op de Kerstmid dag van de bejaarden nadere plannen zullen worden voorgelegd, en besproken. BRUINISSE. Het was nu mevr. Bie refeit uit Zierikzee die haar tol moest betalen, op de gladde plaats in het weg dek van de Dorpsweg te Bruinisse. Zij kwam met haar auto in de sloot terecht, maar bekwam zelf gelukkig geen letsel. De auto werd echter lelijk beschadigd. werken in de De Feyterstraat en Sta tionsweg en het aanleggen van een toe gangsweg naar het industrieterrein. Het artikel 20 van de Wederopbouw- wet werd van toepassing gebracht op de bouw van de flats in het oostelijk Bolwerk. De heer Henry informeerde hoeveel flats er komen en of het on derste gedeelte van deze flats als kan toorruimte kan dienen. De burgemeester vertelde, dat er drie flats komen van zes woonlagen. Van de verkoop is nog weinig te zeg gen. Wel is het bekend dat alle wonin gen in de eerste flat zijn verkocht en een gedeelte uit de tweede flat. Op de begane grond zullen garages komen. In de rondvraag brak o.m. de heer Compiet een lans voor de bewoners van de Coehorstpolder te Sluiskil. Met vaak halsbrekende toeren weten deze men sen Sluiskil te bereiken, omdat de weg door de zware regenval onbegaanbaar is geworden. Wethouder De Vos zeide, dat deze zaak de aandacht heeft van het college. KRUININGEN. De mandoli nevereniging „Excelsior" te Krui- ningen, directeur de heer B. Leijs, zal donderdag 8 december a.s. op treden voor de radio. Op uitnodi ging van de AVRO komt het ge zelschap met 35 leden van 5.30 uur tot 6.00 uur voor de microfoon van deze omroep. Het uit te zenden programma wordt op 7 december opgenomen in het Dorpshuis te Kruiningen. De vereniging, die vorig jaar kampioen werd op het nationaal concours van mandolineuerenigin- gen in Nederland, met een bijzon der hoog aantal punten, geniet in de wijde omtrek een grote be kendheid door haar uitvoeringen, die teder jaar in verscheidene plaatsen in Zeeland worden ge houden. In de bijna 20 jaar van zijn bestaan was directeur B. Leijs de stuwende kracht van de momenteel 70 leden tellende ver eniging. Alleen Roxy combineert edele tabakken met het dunste papier. Door dit ragfijne Elfin papier komt de zuivere smaak van nobele ta bak volledig tot z'n recht. NIEUW „KLAAR-OPEM" PAKJE Ia 'n wip elk Roxy pakje opeal DISTRIBUTORS FOR HQUAUBl 'IVflH* MTÏ1T 'fWTflirr MIDDELBURG. Misschien halen wij wel eens te weinig de figuur van Maria naar voren in onze adventspre- diking, maar de manier waarop de R.K. kerk de Mariologie lanceert maakt de kloof tnssen Rome en de reformatie alleen maar breder, aldus prof. dr. J. Seventer, hoogleraar in dij nieuw testamentische theologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, gisteravond in het kerkcentrum der Hervormde Gemeente van Middel burg. De Marialogie drijft steeds meer van de Schrift af, inpiaats dat zij er naar toegaat. Prof. Sevenster verklaarde, dat in.de R.K. kerk officieel wordt aanbevolen de bijbel te lezen en te bestuderen. Maar dat wil niet zeggen, dat Rome haar volgelingen vrij laat in het bijbel lezen. De eenvoudige gelovige mag slechts vertalingen lezen, die van hogerhand zijn goedgekeurd en die voorzien zijn van aantekeningen. Bij schriften die precies daar zijn geplaatst waar de rooms katholieke leek in de war kan dreigen te raken. Nodig is het niet, alleen aanbevelenswaardig, om de bijbel te lezen, zegt Rome, want men kan de waarheid ook kennen door de kerk. De R.K. kerk geeft, aldus prof. Se venster, de voorkeur aan de vulgaat, de vertaling in het latijns, gepropa geerd op het Concilie van Tremte in de zestiende eeuw. De Utrechtse hoogle raar gaf enkele voorbeelden, die aan toonden dat de Roomse vertaling op sommige, toch niet onbelangrijke punten afwijkt van de door ons gehan teerde. Is bij Rome de Schrift feitelijk on dergeschikt gemaakt aan het leergezag der kerk, bij de reformatie lieeft de bijbei het laatste woord, omdat, zei prof. Sevenster, het getuigenis van Christus daarin het helderst en schoonst weerklinkt. GOES. De heer J. J. van Melle, oud-wethouder van de gemeente Goes heeft gisteren in Den Haag een gesprek gehad met de minister van Binnenland se zaken, mr. E. H. Toxopeus. In dit gesprek heeft de heer Van Melle de mi nister meegedeeld op grond waarvan hij in een vergadering van de ch kies vereniging te Goes heeft verklaard dat bij een provinciale dienst in Zeeland „verschrijvingen" hebben plaats gevon den. De heer Van Melle had zich niet be reid verklaard, hierover met Ged. Sta ten te spreken. Het onderhoud met de minister had gistermiddag plaats en duurde vrij lang. Minister Toxopeus deelde ons na afloop desgevraagd mede dat het zijns inziens niet op zijn weg lag mededelin gen te doen over het besprokene. De minister is voornemens met Ged. Sta ten van Zeeland over het door de heer Van Melle meegedeelde in contact te treden. Het is welhaast niet aan twijfel on derhevig dat in de aanstaande winter- zitting van de Staten van, Zeeland aan het college van Ged. Staten vragen zul len worden gesteld hierover. De alge mene beschouwingen bij de behandeling van de begroting bieden hiertoe de mo gelijkheid. Niet uitgesloten is het ook, dat Ged. Staten reeds voor de Staten vergadering mededelingen doen, mede teneinde het eventueel ontstaan van on juiste geruchten te voorkomen. KAPELLE. Na vijfentwin tig jaar als onderwijzer in Ka pelle te hebben gewerkt, waar van zestien jaar aan de lagere tuinbouwschool, heeft de heer M. Nieuwenhuize gistermiddag afscheid genomen als directeur van de school. Tijdens een bij eenkomst belegd in hotel De Zwaan, werd de heer Nieuwen huize, die met vervroegd pen sioen gaat, buitengewoon veel lof toegezwaaid voor de activi teiten die hij ten toon spreidde, activiteiten die mede de school een reputatie schonken, tot ver buiten Kapelle. Het was daarom dat de heer J. op 't Hof van Krabbendijke, opvolger van de scheidende directeur, enige dank woorden richtte tot de Z.L.M. voor het geschonken vertrouwen. De heer Op 't Hof hoopt 1 ja nuari a.s. zijn werkzaamheden te beginnen. De voorzitter van de commissie van toezicht, de heer J. S. C. Lenshoek heette de vele aanwezigen uit de krin gen van tuinbouwonderwijs en Z.L.M. welkom, waarna hij zijn waardering uitsprak over het werk van de heer Nieuwenhuize. „U hebt de school voor- Herboren Big Smash won BIGGEKERKE. Eindelijk is Big Smash erin geslaagd weer een wed strijd te winnen. Het was Spirit 3, dat met 73 geklopt werd door een herbo ren Big Smash ploeg. C. Stroo niet zo op dreef als anders, bracht het tot twee overwinningen. Tegen Van Nieu- wenhuizen moest hij met klein verschil het onderspit delven. F. v. d. Heijde daarentegen bleek in goede conditie en won alle drie de partijen, al was het tegen Van Nieuwenhuizen op het nip pertje. J. Schreijenberg smaakte een maal het zoet der overwinning, tegen Bos. Ten slotte wonnen Stroo en Van der Heijde het dubbelspel tegen Sa- rink en Van Nieuwenhuizen. De eerste helft van de conpetitie is hiermee waardig afgesloten. De uniecollecte te Gapinge heeft 141 gulden opgebracht. MIDDELBURG. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft tijdens een vergadering van het college van Gedeputeerde Staten met een hartelijke toespraak aan mej. dr. H. C. M. Ghijsen te Domburg de gouden draagpenning, verbonden aan de haar eerder toegekende Zeeuwse Prijs, uitgereikt. De Zeeuwse Prijs heeft mej. Ghijsen te danken aan haar vele verdiensten op literair en ander gebied in het belang van het culturele leven in Zeeland. Zij publiceerde een biografie van Betje Wolff en Aagje Deken onder de titel „Dapper Vrouwenleven" en in de redactie van het Zeeuws Woordenboek heeft zjj een groot aandeel. Ook op muzikaal terrein ontwikkelt zij een grote activiteit. Mej. dr. Ghijsen is lid van de Zeeuwse Culturele Adviesraad. De draagpenning, verbonden aan de Zeeuwse Prijs, is vervaardigd naar een ontwerp van Dirk van Gelder te Veere. treffelijk en wijs geleid, en ik hoop dat de goede naam gehandhaafd zal blijven in het belang van de Zeeuwse fruitteelt" Spreker besloot zijn toespraak met de heer Nieuwenhuize een boekenbon en mevrouw Nieuwenhuize een boeket bloe men aan te bieden. Namens het dagelijks bestuur van de Z.L.M. sprak de heer C. J. van der Werff. Deze benadrukte in het bij zonder de grote opvoedkundige waar de van het onderwijs dat de scheiden de leraar placht te geven. „U bracht de jongens wilskracht, werklust en gevoel voor rechtvaardigheid bij. U hebt de school op onnavolgbare wijze opgebouwd en zoals een vader mij on langs zei: U bent nog zo'n echte ou derwetse". De heer V.d. Werff over handigde hierna twee pakjes waarvan de inhoud volgens spreker in combinatie gebruikt, de heer Nieuwen huize zeer te stade zou komen voor zijn hobby. Ir. Bollen, Inspecteur van het land bouwonderwijs, memoreerde de verdien sten van de heer Nieuwenhuize op een geheel ander terrein, t.w. het schrijven van lesboeken. De heer Bollen noemde hem een van de pioniers van het lage re tuinbouwonderwijs. Hij sprak er zijn bezorgdheid voorts over uit dat in te genstelling tot de oude garde waartoe de heer Nieuwehuize nog behoort de jongere leerkrachten zich meer en meer verwijderen van de praktijk. Voorts spraken nog de burgemeester van Kapelle, de heer H. G. van Suyle- kom, ir. J. J. van Hennink, rijkstuin- bouwconsulent, de heer Sinke uit naam van de vereniging van oud-leerlingen, de heer Walrecht namens de leerkrachten en de heer P. J. J. Dekker namens de afdeling Kapelle van de N.F.O. Vele hartelijke woorden sprak de heer D. Evelijns namens de collega's-hoofden van scholen. De scheidende directeur sprak ver volgens zijn dank en erkentelijkheid uit voor de betoonde waardering. Hij wijd de uit over de goede samenwerking met de Z.L.M. en de commissie van toezicht en prees de hedendaagse jeugd. „Ik heb niets dan lof voor de jeugd, ze is niet slechter dan vroeger maar alleen anders." Tenlsotte droeg hij de school, merkbaar geroerd, over aan de heer Op 't Hof. Het was de burgemeester van Woifaartsdijk, de heer B. H. G. ter Haar Romeny die in zijn functie van voofzitter van 'de commissie landbouw onderwijs de nieuwe directeur met een kernachtige toespraak installeerde. Ver volgens werden mevrouw Op 't Hof bloe men aangeboden en sprak de heer Op 't Hof een woord van dank. t De N.C.V.B., afdeling Nieuwdorp kwam in vergadering bijeen o.l.v. mej. J.M. Dikkenberg. Ds. A. F. Goedendorp sprak over het onderwerp „Sabbaths- viering en vrijetijdsbesteding". De Kerstavond werd vastgesteld op 21 de cember. Gerda Sinke en Marja Karman uit Colijnsplaat beiden leerlingen van de Christelijke ULO te Wissenkerke slaag den te Goes voor het diploma machine- schrijven. De Zeeuwse collecte te Rilland heeft 447 gulden opgebracht. De N.C.V.B. afd. Arnemuiden ver gaderde o.l.v. mej. N. Verdonk. Me vrouw van Bennekom uit Middelburg, sprak over het communisme. Inpiaats van mevrouw F. Crucq werd mej. N. J. v. d. Ketterij gekozen als bestuurslid. De Uniecollecte te Mellskerke bracht 168 gulden op. In het verslag van de opening van het tweede gymnastieklokaal te Souburg werd abusievelijk vermeld dat Pim de Regt een klok en een bloemstuk aan bood namens de vereniging Zuidwes ters. Hij bood namelijk alleen een bloemstuk aan en wel namens alle plaatselijke verenigingen. De voorzitter van Zuidwester bood hierna een klok aan. De N.C.V.B. afd. Krabbendijke hield haar maandelijkse vergadering onder leiding van mej. J. Dominicus. De heer v. d. Kolk directeur van de Kinderzorg, sprak over Kinderbescherming. De Kerstavond zal gehouden worden op 20 december. Onder leiding van de vlce-presi- dente, mevr Philipse-Aarnoudse, hield de afdeling Wemeldinge van de Ned. Chr. Vrouwenbond de jaarvergadering. Op 22 december a.s. wordt de kerst avond gehouden. Over de maand november werd ten bate van „Draagt Elkanders Las ten" te Sint Annaland een bedrag van 362,50 overgemaakt. ZIERIKZEE. De algemene be schouwingen van de raadsleden in de gisteravond gehouden gemeenteraads vergadering naar aanleiding van de ge meentebegroting 1961 waren over het al gemeen weinig spectaculair. Het waren met name de heren mr. K. A. Keuning, D. Goudriaan (dit betoog vindt u elders in ons blad) en J. W. Doelman, die resp. namens de socialistische partij, namens de prot. chr. en r.k. partij en namens de v.v.d. hun mening kenbaar maakten. Weinig spectaculair, dat kon ook haast niet anders, gezien het feit dat de fi nanciële regeling tussen rijk en ge meenten wettelijk nog steeds niet tot stand is gekomen. Dit brengt mee, dat de begroting van de gemeente in feite op losse schroeven staat. De beschou wing van de heer Doelman was vrij op timistisch gesteld, welk optimisme ech ter niet door de burgemeester, mr. F. Th. Dijckmeester werd gedeeld. De heren Keuning en Goudriaan lan ceerden enkele gedachten over de ge meenschappelijke regelingen speciaal waar het de centrale dienst van Noord- Zeeland betrof. In dit verband opperde mr. Keuning de suggestie, dat de ver tegenwoordiger van de raad in de ge meenschappelijke regeling bij belang rijke zaken eerst ruggespraak met deze raad zal houden, teneinde de mening te weten te komen en naar aanleiding daarvan besluiten kan nemen. Bij de beantwoording door de burge meester ontstond een geanimeerde dis cussie, aangezien mr. Dijckmeester had verklaard, dat de zaken betreffende de gemeenschappelijke regelingen eerst in deze instanties besproken moeten wor den en daarna pas in de raad moeten worden gebracht. De raad was echter van oordeel dat vele moeilijkheden overwonnen kunnen worden door de zaak om te draaien: Dus eerst in de raad en dan in de ver gaderingen van de gemeenschappelijke regelingen. GOES, 1 dec. Export en Industrievei ling: Cox's Orange Pippin KL. I 75-80 6670 70-75 70—72, 65-70 60—63 60-65 44—45 55- 60 25—27, II D 11. KL. II 75-80: 66, 70-75: 69. 65-70 62, 60-65 42. 55-60 27. Golden De licious KL I 85-90 46. 80-85 40—49, 75-80: 44—50. 70-75 45—49, 65-70 38—43, 60-65 35— 39 II D 13—19, KL. H 65—90: 37, 30-85: 38—42, 75-80 33—42, 70-75 30—45, 65-70 32—41, 60- 65: 24—31, II D 19. Goudreinette KL. I 85-95 25, 75-85 28, 65-74: !7, II D 9,50 Jonathan KL. II 75-80 20, 70-75 26, 65-70 24, 60-65: 1617, II D 5. Div. appels kroet 3. Verpakt fruit: Jonathan KL. II 75-80 29, Gewone veiling: Lombarts Calville KL. II 80-90 21. 70-80 22. 60-70: 12. Doyenne du Comice KL. I 85-90 78, 80-85 74—79, 75-80: 85, 70-75 87. 65-70 83, II D 68—69. KL. II 85-90 67, 80-85 77, 75-80 79—81, 70-75: 83, 65-70 79—81, grof 69—73, fijn 61—66. Comtes- se de Paris KL. I 75-85: 24, 65-75: 21—22, 55- 65; 19—20, grof 17—19, fijn 7—13, St. Remy KL. I 75-85: 11—12, 65-75: 12, H D 10. grof 10, fijn 8. Gieser Wildeman KL. I 60-70: 29 31. grof 16-22, fijn 5. Op monster: Conference KL. II 65-75: 55, 55-65: 41. SINT ANNALAND, 1 dec. Uien bonken 10,09, uien middel 11,04, middel voor export 13,2512,90, drielingen 26.87, picklers 35, aan voer 80 ton. Scherpenisse geen aanvoer. YBSERUBEKICH VEERE, 1 dec. Exportgamaien 1153 269 324, schar 117, bot 134, wijting 193, wul kl8, sprot 3, ongesorteerde vis 15, doorgedraaide vis 11 kg. De heer J. W. v. d. Doel (a.r.) wees op het grote belang dat Zierikzee als centrumgemeente heeft bij deze ge meenschappelijke regeling en meende dat bij de procedure, die de raad voor staat veel moeilijkheden uit de weg ge ruimd zullen worden. De heer Keuning vroeg het college voortdurend aandacht te besteden aan de bouw van een gymnastieklokaal of hall. B. en W. kregen voorts van vele kan ten lof te horen voor hun bemoeienissen in de industriële sector. Bij de hoofdstuksgewijze behandeling werden slechts enkele opmerkingen vaak van ondergeschikte aard gemaakt. De begroting met de eerste tot en met de zesde wijziging werd daarna vastge steld. De andere agenda-punten werden zeer vlot afgewerkt. VLïSSINGENAan het bureau van po litie te Vlissingen zijn inlichtingen te krij gen over de volgende gevonden voorwerpen: pikhouweel, ringetje met blauw steentje, dub bele rijwieltas inh. werkbroek, handtas met inhoud, stoel, geblokte pet en bruin kinder schoentje, groene shawl, etui inh. vulpen en ballpoint, diverse kinderwantjes, zwarte ca puchon met teddy-voering, ledige portemon nee, regenjas, rijwielpompje, diverse hand schoenen', hangertje, rijiwiélsleuteltje,' geblok te Shawl, legitimatiebewijs in plastic hoesje, oorbel, regenkapje, 2 huissleutels, regenbroek, halskettinkje, overall, rol St. Nicolaas-papier, paar herenhandschoenen, diverse rijwielen en autopeds. TERNEUZEN. De uitslag van de keu ring op de jaarveemarkt luidt: Worstkoeien: le prijs C. Verschelling, Terneuzen; Kalf- vaarzen; le prijs A. A. van Wijck en zoon Sluiskil; le prijs B H. en E. Picavet, West dorpe; Vaarzen met twee tanden: le prijs A en 2e prijs B C. Versohelling, Terneuzen; Vaarzen met vier tanden: le prijs B A. van Wijck en zoon, Sluiskil; Ossen met vier tan den: le prijs A J. Verstraten, Axel; le prijs B v. d, Veke, Stoppeldijk; le prijs C firma Ysebaert, Terneuzen; Ossen met twee tan den: le prijs A firma Ysebaert, Terneuzen: le prijs B A. van Wijck en zn, Sluiskil; Os sen zonder tanden: le prijs A en 2e prijs B beiden voor A. van Wijck en zoon te Sluiskil; Grote graskalveren: le prijs gebroeders Gel derland, Sas van Gent; 2e en 3e prijs H. en E. Picavet, Westdorpe; Graskalveren midden maat: le prijs gebroeders Gelderland, Sas van Gent; 2e en 3e prijs H. en E. Picavet, Westdorpe; Kleine graskalveren: le prijs A H. en E. Picavet, Westdorpe; le prijs A. van Wijck en zoon, Sluiskil; 2e prijs AH. en E. Picavet, Westdorpe; 2e prijs B A. van Wijck en zoon. Sluiskil; 3e prijs A en 3e prijs B eveneens A. van Wijck en zoon Sluiskil; Nuchtere kalveren: le en 2e prijs A. van Wijck en zoon, Sluiskil; 3e prijs H. en E. Picavet, Westdorpe; Pinken» le prijs H. en E. Picavet, Westdorpe; 2e prijs J. de Put ter, Zaamslag, 3e prijs H. en E. Picavet, Westdorpe; Dikbillen; le prijs A. A. van Wijck en zoon. Sluiskil; Pinken: le prijs A en le prijs B gebroeders Gelderland, Sas van Gent. Kampioen: Ossen met vier tanden: J. Ver- straeten, Axel; Shetlandse pony's: le prijs Henk en Hans Verstraten Jzn., Axel; Petrain varkens: le prijs A. L. Gelderland, Terneu zen; 2e prijs firma Ysebaert, Terneuzen; 3e prijs G. Scheele, Terneuzen; Vette zeugen: le, 2e en 3e prijs G. Scheele, Terneuzen; Vette varkens: le, 2e en 3e prijs G. Schee le, Terneuzen; Biggen: le, 2e en 3e prijs G. Scheele, Terneuzen; Fokschapen: le prijs G. Scheele, Terneuzen; Vette schapen: le en 2e prijs G. Scheele, Terneuzen. jeugdcabaretgroep „Dt Jolig* rde De Patrijzen" uit Colijnsplaat organiseerd een oliebollenactie die goed slaagde. Op de te Bergen op Zoom gehou den vogeltentoonstelling behaalde de' heer P. J. Ketting te St Annaland, een eerste prijs met 85 punten niet Harzer- zangkanarie en een tweede prijs met een strogeelkanarie. De heren A. de Roo en D. P. van der Linde, beiden uit Goes, leerlingen van de School voor Scheepswerktuigkun- digen in Middelburg, behaalden het voorlopig diploma scheepswerktuigkun- dige in Den Haag. De heer M. de Jpnge, commies ter secretarie van de gemeente Heer Arendskerke is in gelijke rang benoemd ter secretarie van Spijkenisse, een snél groeiende gemeente bij Rotterdam. De afdeling Domburg van de N.C.V.B. is bijeen geweest onder leiding van mevrouw L. A. Jellema-vah Dijk. Spreker was de heer H. J. Schoenma ker met als onderwerp Marokko". MIDDELBURG. Gisteren was het de landelijke markitbond is, de prijswin- in Walcheren Sinterklaas-donderdag. Vroeger kregen op deze dag veel boe' renknechts en meiden vrijaf om in de stad hun St. Nicolaas inkopen te gaan doen. Alhoewel er niet veel boeren knechts en meiden meer op Walcheren zijn, is Sint Nicolaas-donderdag toch nog altijd in trek. Hiervan heeft de enkele jaren gele' den opgerichte stichting Reclamefonds Zeeuwse markten ook geprofiteerd door op deze dag een speciale Sinterklaas- markt te organiseren. Geheel vrijblij vend deelden de marktlieden aan het publiek folders uit waarop een prijis kon worden gewonnen. Voor de standhouders zelf was er ook een wedstrijd. Zij werden door een ju ry bestaande uit Middelburgse midden standers beoordeeld, gelet werd op het etaleren van de kraampjes, vakbe kwaamheid en de beschaafdheid van de kooplieden. Er was voor het publiek een stand ingericht waar-op de prijzen wer den tentoongesteld. Aan het eind van de ze druk bezochte markt werden de prijs winnaars bekendgemaakt. Tijdens een bijeenkomst in Suisse wer den door de secretaris van de stichting, de heer M. A. Donker uit Bergen op Zoom, die tevens hoofdbestuurslid van naars bekend gemaakt van de wedstrijd voor kooplieden. De uitslag was: 1. fa. J. de Witte, Middelburg. 2. C. J. de Ko ning, Vlissingen, 3. J. Matteman, Vlis- singen, 4. fa. J. Vroegop, Sas van Gent, 5. E. H. Craaykamp, Amsterdam, 6. P. C. J-oosse, Middelburg, 7. C. Kandel, Middelburg, 8. L. J. A. M. van Iersel, Tilburg, 9. mevr. F. H. Gageldonk, Bre da 10. R. H. A. Smith, Middelburg, 11. fa. Does, Goes, 12. fa. Smulders, Goes. Ambtenaren vergaderden KRUININGEN. De afdeling Zuid- Beveland-Oost van de Algemene Bond van. Ambtenaren vergaderde in „De Ko renbeurs" onder voorzitterschap van de heer A. M. Westveer. In deze vergadering werd in verband met het overlijden van de heer A. West- strate tot voorzitter gekozen de huidi ge secretaris, de heer J. Maartense. In zijn plaats werd het bestuurslid, de heer C. de Jonge, tot secretaris geko zen.. Als nieuw lid trad tot het bestuur toe de heer G. van der Linden te Yer- seke. De districtsbestuurder, de heer A. van Aalst, hield een inleiding over arbeids tijdverkorting. Reglement Veilig Verkeer MIDDELBURG. De Vereniging voor Veilig Verkeer, Middelburg en om streken, hield een buitengewone algeme ne ledenvergadering in verband met de goedkeuring van een nieuw huishoude lijk regiement. Het concept, dat door een commissie van drie bestuursleden was samengesteld, werd na enige dis cussie zonder hoofdelijk* stemming on veranderd goedgekeurd. Botsingen in het gesin ST PHILIPSLANÏD. De C.P.B. vergaderde in de bovenzaal van hotel „De Druiventros". Mevr. Berghout uit Rotterdam, sprak over: „Botsingen in het gezin". Met aandacht werd naar dit onderwerp geluisterd. Na de pauze werden door verschillen de dames vragen over dit onderwerp ge steld. De Kerstvergadering zal op 20-decem ber gehouden worden te zamen met de N.C.V.B. in „Ons Dorpshuis". ZIERIKZEE. Naar wij uit "betrouw bare bron vernemen zullen de volgende burgemeestersbenoemingen voor de nieu we gemeenten op Schouwen-Duiveland plaats vinden, Duiveland: A. A. van Eeten, (A.R.) thans burgemeester van Nieuwerkerk. Midden-Schouwen: S. Francke, (A.R:) thans burgemeester van Kerkwerve. Westen-Schouwen: Jhr. R. J. H. Q. Roeli (C.H.), thans burgemeester van Haamstede. Brouwershaven: A. H. Vermeulen (Soc.) thans burgemeester van Dreischor. MIDDELBURG. Aan mr. G. 3. B. v. d. Dussen, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Middel burg is met ingang van 1 februari a.s. eervol ontslag verleend wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Mr. v. d. Dussen gaat zich in Zeist vestigen. Na het Arnhems gymnasium te heb ben doorlopen promoveerde de heer v. d. Dussen in 1920 te Leiden op «en proefschrift met een strafrechterlijk on. derwerp. Daarna was hij van 1921 tot 1925 waarnemend ambtenaar bij het openbaar ministerie in het arrondisse- mfj\t Arnhem, van 1925 tot 1926 in de zelfde functie werkzaam te Middelburg en vervolgens van 1926 tot 1937 te Utrecht. In laatstgenoemd jaar werd mr. v. d. Dussen benoemd tot substituut-officier van justitie te Breda om in 1946 als offi- cier van justitie in Middelburg té géan optreden. Mr. v. d. Dussen is voorzitter van de commissie Huis van bewaring in de Zeeuwse hoofdstad. Na zijai pensione- ring zal hij zich speciaal bij wijze van liefhebberij gaan wijden aan hét ver- keersprobleem, dat hem altijd sterk ge. frappeerd heeft. De officier zei ons steeds te zijn ge troffen door de gemoedelijke sfeer en de^ prettige verstandhouding op liet par-

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5